r Prijzenswaardig debuut van Postfanfare Den Helder r Stad en Omgeving Interkerkelijke Gezinsweek met geslaagd jeugdappèl geopend Hockeyclub „Hermes' ziet terug op een zeer goede dag De aquariumhouders op excursie naar het Zoölogisch Station Op drift geraakte schietschijf door IJmuider visser geborgen Jimmy Brown als diepzeeduiker Muzikaal welkom aan Jan Musch De Haan gaf HCSC in twaalfde minuut de leiding en zege Eerste wi nier concert m stampvol Casino "De Molenwiek" zorgde voor vrolijk cabaret Assaut der Adelborsten op 14 en 15 November Kapsalon Weidema aan de Middenweg geopend Verloting ten bate van het nieuwe rusthuis Ds. Borghardt hield inleiding over Vrijheid" Tal van moeilijkheden kwamen ter sprake Vooral dames 1 doet van zich spreken Bridge-competitie HBC'45 Eerste winterconcert van Stedelijk Muziekcorps Woensdag film in cantine Jan Musch als Harpagon in „De Vrek Interessante proef over 1 reukzin van zeeslak Geschut van Hr. Ms. „Evertsen" trof doel.... Nachtelijk incident op kruiseroefenterrein Open bridge-drive ten bate van Militaire Fondsen IN HET KORT Regeling storingsdienst Kosters vergaderen in Schagen Gehavend tweede elftal speelde gelijk Niet zonder spanning hebben velen de eerste openbare zaaluitvoering van de Jonge „Postfanfare Den Helder" tegemoet gezien. Het was intimi bekend, dat slechts drie leden enigermate thuis waren op de notenbalk, toen in Mei 1949 tot de oprichting van het korps werd besloten. Sommigen hadden er een hard hoofd in, niettegenstaande de directie werd toevertrouwd aan de heer J. van tilabbeek te Den Oever, een oud-stafmuzikant, die op VVieringcn de dirigeerstaf met veel succes over zang- en muziekverenigingen zwaait. Toen de Postfanfare zich op Koninginnedag 1952 voor het eerst in het openbaar liet horen men zal zich deze serenade voor de burgemeester herinneren was een gematigd optimisme alleszins gerechtvaardigd. En nu heeft dan de Postfanfare voor het eerst in Casino geconcerteerd, voor donateurs en genodigden. Ongetwijfeld heeft deze uitvoering de verwachtingen overtroffen. Wij hadden reeds een paar maal het genoegen, het ensemble te beluisteren tijdens een officieus optre den ter gelegenheid van een afscheid of een jubileum in het Postkantoor. Het bleek, dat de muzikanten hun studie met grote toewijding hadden voortge zet. Het programma, dat Zaterdagavond voor een eivolle zaal (er is zelfs sprake van een tweede uitvoering op Vrijdag 24 October!) werd afgewerkt, was kern nelijk zo grondig voorbereid, dat van plankenkoorts nauwelijks iets merkbaar was. Het openingsnummer, de mars „Entree de concours" van Bidgood, werd niet zonder meer netjes van de noten ge blazen. Er zat pit in deze muziek en men had de aanwijzingen, die directeur Van Glabbeek ten aanzien van de rhytlv miek had gegeven, zo ter harte geno men, dat het stuk ook met een eenvou dige, strakke directie fris en lenig over het voetlicht werd geblazen. De ouverture „Férial" van Bisselink, het tweede nummer, was niet ingewik keld van structuu', maar stelde toch wat hogere eisen. Ook hieraan voldeed het korps met veel muzikaliteit. De tempoveranderingen en volume-nuan ceringen leverden over het algemeen Weinig moeilijkheden op. Ook de wals „Lentebloemen" van De Hauwere en het tot bescheiden solowerk aanleiding gevende karakterstukje van Rhode „Doornroosje's bruidsvaart" bewezen, dat de individuele partijen er goed in zaten, terwijl ook het ensemble zeer behoorlijk klonk. De zuiverheid werd iets minder in de volgende nummers. Waarschijnlijk be gon toen een zekere vermoeidheid een wordje mee te spreken. Dank zij een goede concentratie en de rustige leiding van de heer Van Glabbeek kwam het echter niet tot ontsporingen en had een enkele ongelijke inzet geen funeste ge volgen. Mocht men na „Zomers Bui ten", een speels fantasietje van Meyns, de ouverture „Loyauté" van Martin en de „March of the herold" van Nicholls (met dapper „napikken" van de so praan-saxofoons) hebben gemeend, dat de Postfanfare het welletjes vond. dan bewees de toegift wel anders. Van de in korte tijd populair geworden Veilig- Verkeermars ..Kijk uit!" werd een aar dig show-nummertje gemaakt, waarbij het publiek zich niet onbetuigd liet. De directeur van het Post- en Tele graafkantoor, de heer K. Keizer, sprak na afloop zijn waardering uit voor het geen de Postfanfare had gepresteerd, waarop de voorzitter, de heer J. van Glabbeek Jr. namens het korps beloof de, op de ingeslagen weg te zullen voortgaan. Deze eerste uitvoering, die verder werd opgeluisterd door een tombola, werd besloten met het optreden van „De Molenwiek", welk cabaretgezelschap ook nu weer met veel succes de revue „Vooruit.... geef gas!" ten tonele bracht. Het jaariyk.se Assaut van het korps Adelborsten der Koninklijke Marine wordt dit jaar gehouden op Vrydag 14 en Zaterdag 15 November, dat is dus een maand vroeger dan gebruikeiyk. De heer Weidema, die in 1944 door de bezetter werd verdreven van de Hoofd gracht en na de bevryding' zyn kap salon tydciyk vestigde naast de brand weerkazerne aan de Javastraat, heeft Zaterdagmorgen een fraai, nieuwge bouwd pand aan de Middenweg by de Niasstraat betrokken. De offficiële opening werd by'ge- woond door de wethouders P. Th Luijckx en mr J. Mulder. Eerstgenoem de, die als wethouder van Openbare Werken namens het gemeentebestuur het woord voerde, was vol bewondering voor hetgeen onder architectuur van de heer H. Visser tot stand was gebracht door de fa. Gebr. Kersbergen, met me dewerking van de onderaannemers Groenendijk (schilderwerk), Van Dam (loodgieterswerk en sanitair), en Van der Slikke (electrische installatie). De wethouder prees het initiatief van de heer Weidema, die de door zijn vader in 1910 gevestigde kapperszaak vol am bitie en ondernemingsgeest voortzet. Onlangs konden wij al melding ma ken van het belangrijke legaat dat de diaconie van de Ned. Herv. Gemeente ten deel was gevallen ten behoeve van het nieuwe rusthuis, dat in de toékomst het gebouw aan de 2e Vroonstraat zal vervangen. Het ligt thans in de bedoe ling, het bouwfonds nog te verstevigen middels een grote verloting, waarvan vóór 1 Januari aanstaande de trekking plaats vindt. De hoofdprijs (een groot schilderij van de heer Jaarsma) en tal van andere, fraaie prijzen worden mor gen tentoon gesteld in de Palthe-eta- lage van de fa. N. Graaff in de Spoor straat. In het kader van de „Interkerkeiyke Gezinsweek" werd Zaterdagavond in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat een jeugdappèl gehouden, dat, hoewel niet „overbevolkt", toch door een flink aantal jongeren werd bügewoond. Betreurens waardig was evenwel, dat deze bueenkomst blijkbaar niet in trek was by de zogenaamde „massa-jeugd", die men juist zo gaarne onder zijn gehoor ziet. Wij kwamen tot deze conclusie, omdat de inleider, ds J. Borghardt, Ned. Hervormd predikant, sommige züner vragenstellers by de voornaam kende. Niettemin om sloten de wijzers van de klok twee waardevolle uren, die ongetwyfcld tot na denken hebben gestemd. begrepen, dat een algemene beschou wing niet de diepste diepte van indivi duele gevallen kan peilen. In de bijeenkomst zelf wilde het aan vankelijk niet vlotten. Maar langza merhand kwamen zij los, en kon ds. Borghardt incidenteel zijn beste „we ten" uitdragen, onder andere op de vraag: „In hoeverre is men verant woording aan zijn ouders verschuldigd". Het antwoord, nauwkeurig omschreven, liet aan duidelijkheid niet te wensen over in de allerlaatste zin, nadat ook de beweegredenen van „bemoeizuch tige" ouders waren toegelicht: „Maar niet te piete-peuterig. hoor, niet zeuren over alle kleine dingetjes". Bepaald grappig was de opmerking van een jongen, die veronderstelde altyd de „klos" te zullen zijn, wanneer hy steeds zoet allerlei karweitjes ging opknappen maar op zekere lag zou zeggen: ..En nou vrtik ik het langer". Hij kreeg ten antwoord, dat hij zeker geen „sul" be hoefde te worden. Raak was daarop de vraag van een (begrijpende) jongen: „Jezus deed alles voor ons. niets voor zichzelf. Hoe kan het. dat hij geen ..sul" was?" Het aantal vragen nam met het ogenblik toe, zodat zonder meer kan worden gezegd, dat de jeugd voor der gelijke samenkomsten belangstelling heeft. En, zoals ds. Borghardt al zei: „Als er maar meer goede jeugdleiders waren!" Wie ons inleidend stukje tot de „In terkerkelijke Gezinsweek" heeft ge lezen, weet, dat de jeugd (ook de bul- ten-kerkelijke) tevoren de gelegenheid heeft gehad, een aantal vragen te be antwoorden en te kespreken. Van deze besprekingen, die uiteraard slechts in clubverband mogeUjk waren, was het gevolg een samenvatting, die bij ds. Borghardt werd ingeleverd. Naar aan leiding daarvan hield deze een inlei ding, die de belangrijkste problemen, vooral met betrekking tot het gezins leven, aan de orde stelde. Vanzelfspre kend vulde de spreker zijn inleiding, getiteld „Vrijheid", aan met eigen ge volgtrekkingen, zodat vele moeilijk heden reeds ter sprake kwamen. De toespraak van ds. Borghardt had een zeer paedagogische inslag, en droeg allerminst het kenmerk van een „preek", die in het bijzonder door de buitenkerkelijke jongeren wordt ge schuwd. Een interessant pleidooi hield de spreker voor wederkerig begrip, de grondslag voor de meest-harmonische samenleving. Aan de hand van tal van voorbeelden werd de jongens en meis jes een richtlijn voorgehouden, zo zuiver en zo toereikend, dat critiek welhaast onmogelijk kon volgen, Dat die toch werd vernomen, pleitte vooral niet voor de volwassen toehoorder, die uit de mond van de spreker meer het woord „verantwoordelijkheid" had wil len beluisteren. Want deze „verant woordelijkheid" is opgenomen in onze „vrüheid", die wij niet hebben ten aan zien van onze piichten en verplichtin gen. Meer begrip hadden wij voor de „critiek" van een meisje dat, als wij het goed hebben verstaan, de inleiding wat aan de „oppervlakte" vond gehou den. Zij zal later op de avond hebben Hermes 1 (heren) heeft gisteren met veel moeite een 11 geiyk spel bevochten op BMHC 5. De eerste aanvallen van onze stadgenoten waren gevaarlük, doch tot tweemaal toe werd een opgelegde kans gemist. Pas in de tweede helft gelukte het Hessen uit een korte hoekslag te doelpunten (I0). BMHC nam daarna het initiatief geheel in handen en oefende grote druk uit op het doel van Hermes. Dat dit offensief tot slechts één doelpunt mocht leiden, is een compliment voor de verdediging van Hermes, dat inet deze puntenverdeling tevreden kon zijn. Hermos 2 (heren) behaalde een be nauwde 21 overwinning op BMHC 7, en nog wel pas in het laatste kwartier. Tot op dat tijdstip hadden de reserves met 10 achtergestaan. Van Straaten benutte toen een strafbully en stelde kort daarna de overwinning veilig (2-1). In de middenlinie was vooral Spetter op dreef. De dames van Hermes behaalden haar vierde overwinning in successie door VVV 1 met 2—1 te verslaan. In de eer ste helft was het alles Hermes wat de klok sloeg. De magere 1—0 voorsprong (uit een goed schot van mej. Van Mei zen) met de rust was de beloning. Na de hervatting lanceerde VVV enkele aanvallen, maar de achterhoede, waarin mej. Van Bueren een uitstekende partij speelde, week niet terug. Pas in de laatste minuten gelukte het mej. Oly cm uit een strafbully de zege veilig te stellen, waarna VVV nog een verdiend tegenpunt maakte (21). In de mid denlinie van Hermes 1 debuteerde mej Lettinga zeer behoorlük als spil. Ook het tweede dames-team zegevier de met 2—1. Nadat HIC 2 voor de rust een voorsprong had genomen, zorgde mej. Zegel er voor, dat voor haar elf tal de achterstand in een 2—1 zege werd omgezet De wedstrijd DEM 3—Hermes 3 eindigde in een 10 overwinning voor de Helderse dames Hermes 3 was be slist veel sterker. Mej. Glaser scoorde het enige doelpunt. De Hermes b-meisjes verloren met 101 van Strawberries a. Strawberries 2 moest de zege aan Adel borsten 1 laten (03). De Helderse Bridge Club 1945 speel de voor haar competitie de vijfde ronde, waarvan dc uitslag was: A-üjn: Kemper—De Vries 69.04 Visser—Bakker 54.76; Snoerwang— Doms 49.40; Beneker—Veenstra 48.80; Dukers— Smit 48.21; Vrüvogel—Evers 46.42; Van de BergVan de Helm 43.45; BeeldmanJansen 39.88. B-lijn: GrandeKrap 58.93 Kerk hof—Heiwig 54.76; Selier—S wennen 54.76- heer en mevrouw Planken 52.98; heer en mevr. Meijer 52.38; Slcmmer— Van Praag 49.40; heer en mevr. De Groot 38.69; Dekkers—Zoon 38.09. C-lijn: RozingSmit 65.27 Hout koper—Visser 60.42; heer en mevr. Le lie 58.33; Spruit—Bijlsma 54.86; Gebr. Kersbergen 48.61BrederodeKoster 47 92- Harjer—Schilperoord 40.27; Dros te—Van de Eist 37.50; heer en mevr. Vries 36.81. Het programma voor het eerste win terconcert van het Stedelijk Muziek korps, dat op Zaterdagavond 25 Octo ber in Casino wordt gegeven, vermeldt achtereenvolgens de mars „Sons of the brave" van Bidgood, de ouverture Raymond" van Thomas, de wals "Wedding of the winds" van Hall, de ouverture „1' Italienne 4 Alger" van Rossini, de ouverture „La fille du tam- bour-major" van Offenbach, de ouver ture „Orphée aux enfers" van Offen bach en de mars „Stars and stripes' van Sousa. Na de pauze wordt „Henkie een klucht in twee bedrijven, ten tonele gebracht. Er is bal na. Voor het marinepersoneel wordt Woensdagavond in de Marinecantine aan de Buitenhaven de film „Het recht van de sterkste" (met Victor Mature, Carole Landis en Lin Chaney Jr.) ver toond. In het voorprogramma „Myste riën van het Oosten" (o.a. over het op treden van de fakirs), „Het onhebbe lijke onkruid" en een muziekfilmpje, waarin de beroemde pianist Pade- rewski een polonaise van Chopin ver tolkt. i Door de aquariumhoudersvereniging Rasbora werd gistermorgen een excursie gehouden naar het Zoölogisch Station aan de Buitenhaven. Ook de leden van dc Kieindiersportvereniging Den Helder en Omstreken namen deel aan deze excur sie, welke onder leiding stond van de heer I. Kristensen, zodat men zeker kon zijn van een zeer deskundige voorlichting. Verblijdend was het te zien. dat velen aan de oproep gehoor hadden gegeven. Ruim dertig personen namen aan de leer zame excursie deel. Allereerst werd een kijkje genomen in het vertrek, waar diverse grote bas sins van beton zijn opgesteld. Een vier tal lage bakken, waarnaast één groot, diep bassin, terwijl langs de wanden vele kleine zijn ingericht, die nog tot functie hebben het uit zee opgepompte water te zuiveren door het meege voerde slib te doen bezinken. De aan wezigen konden nu diverse vissen: zee paling, rog, zeebaars, knorhaan, zee naald, diverse soorten platvis: schol griet, tong en daarenboven nog kreeft, heremietkrab en Noordzeekrab en niet te- vergeten de grote collectie zee anemonen bewonderen. Ook de haaien De grote gevechtsschijf, waarop Hr. Ms. torpedobootjager „Evertsen" had ge oefend op het kruiserocfenterrein ten Westen van de Haaksgronden, is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag op drift geraakt. Waarschuniyk is de tros, die de schyf met Hr. Ms. sleepboot „Hercules" verbond, door een projectiel geraakt. Toen men 's nachts naar Den Helder wilde terugkeren en de tros moest worden ingekort, kwam het afgeknapte eind binnenboord. Zowel de „Evertsen" als de „Hercu les" hebben nog enige tijd gezocht. In middels was de scheepvaart gewaar schuwd voor het onverlichte obstakel, dat met de strakgespannen zeilen een willoze prooi vormde voor de straffe bries. Een vissersvaartuig, de IJM 53. ont dekte de schyf in de nacht van Zater dag op Zondag op ongeveer vijf mijl ten Noorden van het lichtschip „Ter schellingerbank". De vissers namen hun onbemande „prüs", die in het af gelopen etmaal een flinke afstand had afgelegd, op sleeptouw. Door Hr Ms mijnenveger „Marsdiep" werd de schijf ter hoogte van de routelichtboei TX 4, ten Westen van Callantsoog, overgeno men. De sleep arriveerde gistermiddag tegen half twee in Nieuwediep. trokken veel belangstelling. Door de heer Kristensen werd nog gedemon streerd welk een kracht .zp'n Noord- zeekrab in zijn scharen heeft. Een daar tussen gebrachte mossel werd zo eyeu- tjes fijn geknepen. Doe het eens na! Bij al dit aanschouwen gaf dan na tuurlijk de heer Kristensen bü elke vis enige typische bijzonderheden, b.v. dat de haai levendbarend is en de jongen reeds eigenlijk twee jaar oud zijn als zij gaan rondzwemmen. Dit is de lang ste dracht in het dierenrijk. Ook de werking van de pompinstallatie werd uitgelegd. Toen men hier voldoende had rondgeneusd werd het verdere ge bouw ook nog aan een onderzoek on derworpen. Interessant was het, iets te vernemen over een proef over de reuk zin van de naakte zeeslak, die zonder mankeren recht op zijn prooi, in casu een zee-anemoon, afstevent. Dit houdt verband met de stroomrichting, waar in de bedoelde geur wordt meegevoerd. Deze zin is bij dit dier zo ontwikkeld, dat het daarop direct reageert. Een an der apparaat was ingericht om vast te stellen, welke snelheid van het water geschikt was voor mosselzaad om zich te gaan vasthechten, en welke te groot was om dat toe te laten. Voorts werd een kijkje in de biblio theek genomen en de diverse werkka mers bezocht. Het nieuw aangelegde aquarium werd nog even vluchtig be keken en toen was deze interessante morgen weer voorbij en ging ieder met kennis verrijkt en voldaan op huis aan. De heer Kristensen komt zeker lof toe voor de buitengewoon prettige wijze waarop hij zijn uiteenzetting heeft ge geven en de vragen beantwoordde, die werden gesteld. In deze gedaante, de figuur van Harpagon uit „De Vrek" van Molière, neemt de grijze acteur Jan Musch a/scheid van het toneelleven. Hij speelt V/oensdagavond 22 October de hoofdrol in dit stuk, dat die avond in Casino ten tonele wort gebracht. Jan Musch' medespelenden zijn Kitty Kluppel, Mies Hagens, Katja Ernst, Robert Sobels, Maarten Kapteyn, Edwin Thomas, Kees van Weerdenburg, Petro Beuk man en Theo Kling. Drie korpsen werken mede Drie muziekkorpsen zullen Woens dagavond de grüze acteur Jan Musch een muzikaal welkom bereiden, wan neer hy voor zyn afscheidsvoorstelling in Den Helder arriveert. Hy komt per auto en wordt om zeven uur verwacht op de hoek Zuidstraat—Weststraat. Daar staan het Stedelyk Muziekkorps, het Helders Fanfarecorps en de R.K harmoniekapel „Winnubst" ter verwel koming gereed. De drie korpsen ver gezellen Jan Musch langs de route Weststraat, Nieuwe Kerkplein en Mo lengracht naar Casino, waar hem een serenade wordt gebracht. Ook in dit seizoen zal ten bate van de Gezameniyke Militaire Fondsen weer een open bridge-drive worden ge. houden. De organisatie van 'deze drive, die een goede traditie gaat worden, Is ook ditmaal in handen van een comité uit de plaatselyke bridge-clubs. De drive wordt op Donderdagavond 30 October in de grote zaal van „For- mosa" gehouden. Door de indeling in zoveel mogelijk gelijkwaardige lijnen hebben minder gevorderden nagenoeg evenveel kansen op een prijs als de betere spelers. Er wordt volgens het Howell-systeem gespeeld. Het inschrijfgeld is wederom bepaald op een rijksdaalder per paar. Men kan zich uiterlijk Zaterdagmorgen 25 Oc tober als deelnemer opgeven bij de secretaresse van het G.M.F.-comité, mevr. H. H. QuantGottlieb, Singel 65, of bij één der plaatselijke bridge-clu.bs. De Haarlemse Orkestvereniging geeft vanmiddag om kwart voor vier in de Nieuwe kerk een schoolconcert; om acht uur begint, eveneens in de Nieuwe kerk, het abonnementsconcert, dat (tegen betaling van een gulden entrée) ook door niet-leden van de Muziekkring kan worden bijgewoond. In de Marinecantine aan de Bui tenhaven worde vanavond om half acht weer een postzegelruilbeurs ge houden. be tentoonstelling van de „Noor- dor Kunstkring" in het atelier aan öe Prinsenstraat is vanavond (en op de volgende avonden in deze week) ge opend van half acht tot half tien. De storingsdienst van de gemeente water- en lichtbedrijven is deze week alse volgt geregeld: Electriciteit: Maandag A. A. Cor- nielje (Ruyghweg 201, telefoon 2900), Dinsdag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16. telefoon 3594), Woensdag F. Kramer (Niasstraat 17. telefoon 2877), Donder dag W. Oostendorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457), Vrijdag A. Schutte (Ja- cob Beenstraat 25, telefoon 2431), Za terdag en Zondag A. A. Corniêlje (Ruyghweg 201, telefoon 2900). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Sti- rumstraat 24, telefoon 2452). De afdeling Noord-Holland (Noord) van de Protestants-christelijke vereni ging van kosters in Nederland verga dert Woensdagavond 22 October in het gebouw „Bethel" te Schagen. De heer W. de Boer, voorzitter van de Christe lijke besturenbond te Den Helder, spreekt over het onderwerp „Waarom georganiseerd?" De kopbal waarmee De Haan in de twaalfde minuut van de wedstrijd HCSC— Zwaluwen 30 zyn club de leiding bezorgde, bleek tevens voldoende voor dc volle winst. Gedurende de gehele ontmoeting hadden onze stadgenoten het beste van het spel, maar zij wisten dit niet duidelijker in doelpunten uit te drukken. Overigens was de wedstryd meer spannend dan fraai, en vooral na dc rust was het plaatsen veelal slecht verzorgd. Meestal werd de bal een al te gemakkeiyke prooi van de verdediging der gasten. tweemaal toe over de doellijn van de bezoekers gewerkt, maar dit ontging ae scheidsrechter. HCSC's concurrenten leverden £e vol gende resultaten: Jong Holland—-Dinai a 1—1; Blauw Wit—Robaver 1-4; Marken AGT 4—5; Kromhout—AMVJ 0—3. 69. Toen Jimmy het wrak tot op vijf meter genaderd was, ontdekte de haai dat er bezoek kwam. Het dier hield zijn vaart in en keek nieuwsgierig naar het vreemde beest dat recht op hem af kwam Jimmy zag twee kleine vinnige oogjes en een muil die er ont zagwekkend uitzag De haai bewoog heel langzaam zijn staartvinJimmy Brown had wel eens gehoord dat één enkele haai nooit zó gevaarlijk was, op voorwaarde dat Je géén angst toonde. Dikwijls ging zo'n haai dadelyk aan de haal als je hem met je harpoen een prik tussen zijn ribben gaf. Jimmy besloot niet aarzelend op te treden. Hij zwom recht op het ondier af en maakte een beweging met zijn harpoen.. Floep, zei de haai met zijn staart en met een vaart waarvan Jimmy verbaasd stond, schoot het dier weg. Het verdween achter het wrak. „Ziezo", dacht Jimmy, „die is tenminste opgeduveld. „Ik zal maar geen tijd meer aan dat beest ver doen. Iedere minuut is kostbaar en hoe eerder ik er achter kom waar de kajuit van de kapitein is, hoe beter het is". Hy „landde" op het dek van de „Prinses Allegonda" en herinnerde zich wat kapitein Toontje hem had verteld. Midscheeps aan stuurboord, had deze gezegd. Dan moet het deze deur zijn.. Jimmy duwde tegen een kleine deur die naar zijn mening toegang tot het verblijf van kapitein Toontje gaf Het kostte hem heel wat moeite het ding zover open te drukken dat hy zijn lichaam door de spleet heen kon wer ken. De linkshalf van de bezoekers had kennelijk de opdracht gekregen Co van Veen te bewaken. Met bewonderens waardige taaiheid kweet die speler zich van zijn taak. Als een schaduw bleef hy Van Veen volgen. Al direct na het beginsignaal „zat" HCSC voor het doel van zijn gasten. Ruiten kwam alleen voor de doelman, maar hij faalde jam- merlyk. Hierna was de beurt aan de Zwaluwen. Hun aanvallen waren echter te doorzichtig om gevaarlijk te kunnen zyn. Uit het middenveld werd toen de bal naar de rechtervleugel gespeeld. Vandaar volgde een hoge voorzet, waar uit De Haan, boven een kluwen van spelers opspringend, dc bal in de touwen kon koppen (1—0). Er ontwikkelde zich een snelle par tij, die wel beide doelen in gevaar bracht maar niet tot resultaten leidde Na de thee had HCSC een overwicht, maar de score werd niet opgevoerd. Er werd slecht geschoten, terwijl de Zwa luwen taai verdedigden. Er ontstond een angstig moment, toen de achterhoe de van de thuisclub miste en Graaff over de bal heen dook. De kans om de gelijkmaker te scoren werd echter niet benut. Even later was de bal uit een schot van Weemhoff de keeper al gepas seerd, toen de paal voor Zwaluwen uit komst bracht. Later werd het leder tot AMVJ Robever Jong Holland Blauw Wit HCSC Dindua Kromhout AGT Zwauwen Marken 6 5 1 6 4 0 6 2 3 6 2 3 6 3 0 6 2 2 5 2 1 6 2 0 5 1 1 6 0 1 11 8 7 7 6 6 5 4 8 1 Het was al met al een goede dag Y£°ï HCSC, welks gehavende tweede c<iw. kans zag om gelijk te spelen t j Zwaluwen 2 (66). Het kierde won zyn wedstrijd tegen Zwaluw riat met 2-1. Vermeld dient te worden, aa dank zij c'e medewerking van Water^ vogels deze wedstrijden gelijktijoi? den worden gespeeld. De iunior,SPQt(>rvo- HCSC wonnen met 6-0 van «atne\;an gels A en de junioren B roet 6 t-TCSC HRC e. De A-adsnlranten van kwamen met een 3-0 overwinning vw Oudesluis a thuis.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2