Wethouder P. S. van der Vaart bij zijn zilveren jubileum gehuldigd Gerard Worm Jimmy Brown als diepzeeduiker Forum beantwoordde vragen uit het gezinsleven 't Gaat vlugger en beter met... KLOOSTERBALSEM Belangwekkend programma voor de biljart-liefhebbers als 1 „jonge" moei zijn r Rij van sprekers iijdens bijeen kom si in sfeer van eensgezindheid r Arbeider bekneld Vuurgloed boven zee wekte enige ongerustheid Later bericht: Britse manoeuvres Kustwacht was er niet in gekend mUMATIEKZlS Geloof in idéé is voorwaarde iof slagen Waardevolle geschenken namens de burgerij H. NEVILLE HART SCHOEMAKER Problemen en moeilijkheden van alledag Is het Sinterklaasfeest wel verantwoord? Afscheidsavond dokter G. van der Most Zorgt voor een reflector! Hef gebeurde in Nieuwediep Tussen Haaks en Kuifje Finales vijfde klasse deze maand in Breezand In Mei hoofdklasse-spel in „Formosa'' Schietoefeningen Koning's groenten- en fruitcentrale geopend Uitreiking Korea-kruisen in de Artillerieschool IN HET KORT TOEN burgemeester mr G. D. Rehorst in de raadsvergadering van Dinsdag 9 September onthulde, dat hy naast zich een jubilaris had, moet wethouder P. S. van der Vaart niet zonder schrik hebben gedacht: „Nou zit de kat in de gor dijnen!" Welnu, deze eerste conclusie is niet onjuist geweest, maar waarom zou zo'n speelse kat juist onaangenaamheden in de zin hebben? De kat staat bekend als een zeer gemoedelijk huisdier, dat de gezelligheid en de gemeenschap be mint. Na gisteravond zijn wij er zeker van, dat de jubilerende wethouder ach teraf slechts verheugd kon zijn over de wijze waarop men aan zijn zilveren raadslidmaatschap aandacht heeft besteed. Wij gebruikten al even het woord gemeenschap, een woord dat zeker voor de heer Van der Vaart een levend be grip is geworden. Dit weet een ieder, die hem kent als voorzitter van de Hel- derse Gemeenschap, en dat is gisteravond tot uiting gebracht door een rij van sprekers, die uiteraard het werk van de heer Van der Vaart in nog bredere kring hebben belicht. REEDS voordat er één woord was ge zegd, droeg de huldisings-bUeen- komst het karakter van een algemene manifestatie. Het bezqekersboek in de hal van „Fonnosa" bevatte bladzijde na bladzüdc de namen van allerlei per sonen uit het openbare leven van Den Helder, niet alleen uit de kring van de Party van de Arbeid maar ook uit vele groeperingen daar buiten. De aanwezigheid van vrijwel alle le den van de gemeenteraad en van afge vaardigden van talrijke verenigingen onderstreepte voldoende, dat het jubi leum van de heer Van der Vaart iets betekende voor het gehele gemeen schapsleven van Den Helder. En dat kan alleen, wanneer de persoon van de heer Van der Vaart een overeenkom stige betekenis heeft. De heer A. Kramer, die als voorzit ter van het huldigingscomité de aan wezigen verwelkomde, kon aan het eind van zijn hartelijke speech enkele waardevolle geschenken namens de hele burgerij aanbieden: een gashaard voor de woonkamer, ten huize Van der Vaart een kleinere gaskachel voor de werkkamer, een vulpenhouder voor de jubilaris en een boeket voor mevr. Van der VaartOostendorp, welke bloemenhulde werd overhan digd door mevr. Van der Mast. Iets goeds gewrocht. BURGEMEESTER mr G. D. Rehorst, D die in de raadsvergadering van 9 September de heer Van der Vaart reeds had gecomplimenteerd, sprak nu ten overstaan van een veel groter auditorium zyn grote waardering uit voor persoon en werk van de jubilaris. „U kunt er van overtuigd zijn. in de afgelopen jaren iets goeds te hebben gewrocht op het publieke erf. Den Helder mag dankbaar zijn, een man als U op een zo belangrijke post te heb ben", aldus de burgemeester, die na mens B. en W. een boekwerk over de schoonheid van Nederland als water land aanbood. De gevoelens van de raadsleden wer den vertolkt door de nestor, de heer G J. Eijlders. die op de hem eigen ge moedelijke wijze in een geestig speech- je bevestigde, dat mensen met een ver schillende levensovertuiging in een goede harmonie vruchtbaar kunnen samenwerken. Hij bracht mevr. Van der Vaart hulde voor de steun, die zij als ,,een licht en warmte gevend zon netje" haar man altijd heeft gegeven. Het vierdelige boek van het echtpaar dr Romeijn—Verschoor. „Erflaters van onze beschaving", dat de heer Eijlders namens de raadsleden overhandigde, was voorzien van alle handtekeningen en van de inscriptie: „Het geloof in een idéé is de voorwaarde tot slagen". Deze woorden werden later nog in enkele toespraken aangehaald, omdat de heer Van der Vaart in zijn arbeid op verschillende levensterreinen altijd is gedreven door de liefde voor een sterk ideaal. De heer F. Albregts, se cretaris van het hoofdbestuur der Par tij van de Arbeid, liet dit in zijn ge lukwens eveneens tot uiting komen. Hij had de heer Van der Vaart leren kennen en waarderen in diens kwali teit van gewestelijk secretaris. De P. v. d. A.-fractie in de Provinciale Sta ten, waarvan de jubilaris deel uit maakt, had zich in déze bijeenkomst laten vertegenwoordigen door de heer S. Doek, die de stapel boeken kwam vergroten. Er volgde nog een boek, geschonken door het gewestelijk partijbestuur en na een originele speech overhandigd door de voorzitter van het gewest, de heer W. Thomassen, burgemeester van Zaandam. Ook de oud-voorzitter van het gewest, de heer Van der Vall uit Alkmaar, betrad het podium om ziin gelukwensen aan te bieden, vergezeld van een enveloppe, inhoudende de „voorloper" van een binnenkort ver schijnend boek. Intermezzo. VOOR een treffend intermezzo zorgde ,v mevrouw H. Boon—van der Mast, die haar declamatorische gaven kon ontplooien in een veelzeggend gedicht, voor dezè gelegenheid door haar vader geschreven. Een andere persoonlijke gelukwens kwam van de heer Holsder- ver uit Zaandam, die o.a. tot de heer Van der Vaart zeide: „De eerste kroon komt nu op je hoofd!" Ook de jonge garde liet zich horen, en wel bij monde van de heer H. Meijerink, die sprak namens liet gewes telijk bestuur van de democratisch- socialistische jongerenorganisatie „Nieu we Koers". De heer J. H. Smith bracht de gelukwensen met een klein extra geschenk over van de P.v.d.A.-raads- fractie, de heer C. Roobol feliciteerde namens de Helderse Bestuurdersbond en de AJC, de heer D. van der Mast namens "het afdelingsbestuur van de P.v.d.A., mevr. SmithFluiter namens de gewestelijke propaganda-commissie, de heer J. Henderikx namens de afde ling Julianadorp van de P.v.d.A., de heer Coerts uit Alkmaar, de heer J. J. A. de Waard namens de Coöperatie, de heer G. J. Grobben namens de Huma nistische Gemeenschap, de heer J. F. van Wijngaarden namens de Helderse Gemeenschap, de heer H. Th. Weenink namens het I.v.A.O., de heer S. Schel- linger namens „Toonkunst" en de lood gieterspatroons, en ten slotte de heer M. van Dijk namens „Woninstichting" Onder de talrijke schriftelijke en telegrafische gelukwensen was een te legram van oud-burgemeester G. Rit meester, die tot zijn spijt niet aanwe zig kon zijn. Dankwoord. Het laatste en niet het gemakkelijk ste woord was aan de heer Van der Vaart, die geroepen werd, te bedanken voor de vele welgemeende en van grote sympathie getuigende gelukwensen, die tot hem en zijn echtgenote waren ge richt. Hij betrok haar zeer direct in zijn dankwoord, door voordurend te spre ken over „wij", wanneer het ging over het verrichtte werk, dat deze avond van zovele zijden werd geprezen. Dit „wij-gevoel", door psychologen ken merkend genoemd voor mensen met een sterke sociale inslag en een groot gemeenschapsgevoel, droeg de jubile rende wethouder ook over op zijn ar beid in allerlei levenskringen. Hij stel de het zeer op prijs, dat men hem niet louter beschouwde als een „lastige ke rel" met wie je rekening moet houden, maar vooral als een man die voortdu rend streeft naar hetgeen hij op een bepaald ogenblik als het hoogst bereik bare beschouwt. „Dan ben ik liever een lastige kerel, dan een man waarvan men zegt: je kunt over hem heen lo pen", verklaarde de heer Van der Vaart openhartig. De jubilaris sprak ten slftte mede namens zijn vrouw zijn grote erkente lijkheid uit voor de sfeer van harmo nie en eensgezindheid, welke deze hul digingsavond voor hen onvergetelijk had gemaakt. Alvorens men uitéénging hadden de heer en mevrouw Van der Vaart nog vele handen te drukken van mensen, die zelf niet aan het woord waren geweest, maar io/0 met een per soonlijke gelukwens de in zo uitéénlo- pende toonaarden uitgesproken waar dering wilden bevestigen. Herengracht 406, Amsterdam-C. Tel. 37614. Specialisten in alle uniformen Voor de Koninklijke Marine. Verwerken uitsluitend eerste kwaliteit Krantz-lakens, serge en whipcords. Bezoeken geregeld Den Helder. Op aanvrage te ontbieden. J (Advertentie. Ing. Md.) Hoewel de „Interkerkeiyke Gezinsweek" ditmaal soberder van opzet was dan verleden jaar, kan toch als een verdienste woorden opgemerkt, dat thans meer het totale gezinsleven het middelpunt vormde, in tegenstelling tot 1951, toen in het büzonder de aandacht werd gevraagd voor de sexueie problemen. Na het jeugdappèl van Zaterdag woonden wij gisteren in de Nieuwe kerk een zoge naamde forum-avond bij, die over het algemeen genomen aan de verwachtingen heeft voldaan, zowel wat betreft inhoud als belangstelling. Nadat pastoor E. Wijker van de Oud- katholieke kerk een korte inleiding had gehouden, stelde hij de aanwezi gen het forum voor, dat bestond uit de volgende dames en heren: mej. Zijtveld, mevrouw Versluis, mr Roel Houwink (voorzitter), dr M. G. Vroom, C. Prin sen, J. C. W. Jobse en pastoor Wijker. Voor de pauze werden twee vragen be handeld, die tevoren schriftelijk waren ingediend. De eerste vragensteller vroeg zich af of het Sinterklaasfeest psycho logisch al dan niet verantwoord is, en de tweede wenste een antwoord op de vraag, in hoeverre de kinderen verant woording verschuldigd zijn aan hun ouders. Uiterlijk lieten de dames en heren zich onder voorbehoud over deze aangelegenheden uit, daar doorgaans sterk-persoonlijke motieven in het spel zijn, wanneer zich in deze moeilijkhe den voordoen. Naar onze mening heeft het forum zich in beide onderwerpen te zeer verdiept, daar immers een be schouwende, zakelijke bespreking tot dezelfde resultaten zou hebben geleid. Ter verontschuldiging zij evenwel aan gevoerd, dat het forum er zich niet met een „Jantje van Leiden" afmaakte, en, vanzelfsprekend, ten volle besefte, dat het gehoor niet uitsluitend werd ge vormd door het „geestelijk volwassen" gedeelte van onze bevolking. Na de pauze trok men resoluter van leer met vragen die tijdens de bijeen komst ter tafel waren verschenen. Bo vendien kwamen niet telkens de zeven leden var. het forum aan het woord, maar werd het onderwerp aangesneden cloor hem of haar, die er het beste in „thuis" was. Interessant was de vraag aangaande het afbetalingssysteem, dat weliswaar geoorloofd werd geacht, maar het gezin in financiële beslom meringen zal brengen, wanneer men er gebruik van gaat maken ten behoeve van luxe voorwerpen, die niet strikt noodzakelijk zijn. Met een welgekozen voorbeeld lichtte mej. Zijtveld toe, tot welke noodlottige gevolgen een derge lijke handelwijze in de praktijk veelal leidt. Nadere overdenking wenst ook de vraag, of het goed is, de kinderen te veel aan het verenigingsleven te laten deelnemen, en vooral, wanneer dit ge schiedt ten gerieve van de ouders, die hen „wel eens een uurtje kwijt willen zijn". Pastoor Wijker vond, dat het aan beveling verdient, wanneer men in het gezin zelf tracht de kinderen amuse ment en ontspanning te geven, waar mee hij geenszins afkeurend stond te genover een verantwoorde verpozing in. verenigingsverband. Een aantal vragen op sexueel gebied werden tot tevreden heid behandeld door dr Vrobm en de voorzitter. Om kwart over tien sloot mr Hou wink de vergadering, waarbij hij zich bereid verklaarde vandaag dieper in te gaan op al te persoonlijke problemen, die tijdens deze avond niet ter sprake waren gekomen. Pastoor Wijker sprak ten slotte de wens uit, dat de „forum avond" zou mogen bijdragen tot ver ruiming van het inzicht met betrekking tot het huwelijk en het gezinsleven. Bij werkzaamheden aan het strand, waar de fa. Van der Oord de pieren onder handen neemt, is de 50-jarige ar beider K. W. uit Julianadorp bekneld geraakt tussen de grijper van een drag line en een zandhoop. Hij moest met enkele gekneusde ribben en een bescha digd borstbeen naar het gemeente-zie kenhuis worden overgebracht. Nu dokter G. van der Most op zo korte termyn Den Helder gaat verla ten, is onder zyn vrienden en patiënten het plan gerezen, hem een afscheid te bereiden, tvaarby een blük van waar dering zal worden aangeboden. Ten einde „versnippering van krachten" te voorkomen, is een comité gevormd, dat in deze regelend wil optreden. De afscheidsavond wordt gehouden op Maandag 3 November in de grote zaal van hotel „Bellevue". Bijdragen voor het cadeau, dat dan zal worden overhandigd, kunnen uiterlijk 30 Octo- ber worden gestort op giro 17392 van de Nederlandse Middenstandsbank te Den Helder, onder vermelding „Cadeau dokter Van der Most". Uiteraard kun nen de bijdragen ook ten kantore van de bank worden afgegeven, en verder bestaat de mogelijkheid deze in een ge sloten enveloppe te bezorgen bij één der onderstaande comitéleden: mevr. A, Hoogvorst (Loodsgracht 33), mevr. P. Vijzelaar (Weststraat 94), J. C. van Amersfoort (Westgracht 33), A. Be- zuijen (Jonkerstraat 1), F. Bijl (Sluis dijkstraat 137), F. Coltof (Keizerstraat 32), P. J- Krol (Jan in 't Veltstraat92). De Verkeerspolitie verzoekt ons, de lezers attent te maken op de nieuwe be paling ten aanzien van de verlichting van rijwielen, die op 1 Januari 1953 van kracht wordt. Een rijwiel moet dan namelijk voor zien zijn ook overdag! van een wit achterspatbord en een reflector, terwijl bij duisternis de reeds vereiste voor- en achterverlichting moet worden ge voerd. Men neme tijdig maatregelen en vrage zo nodig advies aan een rijwiel hersteller, die met de nieuwe bepalin gen op de hoogte is. Tevens wordt de aandacht er op ge vestigd, dat na zonsondergang geen rij wielen meer onbeheerd op de openbare weg mogen staan, ook niet op slot! Uit een directiekeet, staande in de duinen ter hoogte van paal 2, zijn twee nikkelen staaflantaarns ontvreemd. Waarschijnlijk door spelende kin deren is uit een in aanbouw zijnd huis een stuk loodkabel en een onderdeel van een waterkraan meegenomen. Het enkele dagen geleden als ver mist opgegeven brandblusapparaat is terecht: het werd ergens aan de kant van de weg teruggevonden. k (Advertentie, Ing. Med.) Een vuurgloed, die gisteravond bo ven zee ten Westen van onze stsd werd waargenomen, bleek verband te houden met oefeningen van Engelse oorlogsschepen, die om tien voor een vamnacht afgelopen zouden zijn. De eerste melding van deze vuurgloed kwam van een naar Schiphol komend vliegtuig, dat rapporteerde, lichtkogels i*an parachutes door een vliegtuig te Uw spit, Uw lendenpijn weg met Akker's Kloosterbalscm, die 1 onder de huid doordringt en Uw pijn verdrijft. Spoedig zeg{ gij: .GEEN GOUD ZO GOED' (Advertentie. Ing. Med.) Hr Ms „Queen Wilhelmina" keer de gisteren in de haven terug. Hr Ms mijnenvegers „Hollands- diep", Texelstroom", „Deurloo", „Oos- terschelae", „Vliestroom" en „Zuider- diep" vertrokken naar Terschelling. De Duitse coaster „FritzAifred 2" arriveerde van Amsterdam in Nieu wediep, en zette enkele uren later de reis voort. De ..Anna Ohl", eveneens uit Duitsland afkomstig, kwam binnen met hout en is bestemd voor Huil. Gisteravond kwam nog op de rede de kustvaarder „Frieblo". Het is morgen hoog water om 11.25 en 23.30 uur en laag water om 5.35 en 17.30 uur. De temperatuur van het zeewater was 8.4 graden Celsius. T Het district Den Helder van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond heeft voor het komende seizoen weer een belangwekkend programma, dat op Dinsdag 28 Oetober in Breezand begint met de finales van de vpfde klasse. De wedstry- den worden op 28 Oetober, Woensdag 29 en Donderdag 30 Oetober en op Zater dag 1 November gespeeld in café „Centrum" van de heer Van Stein. ,Ui« de distilleerderijen «ao de En-eo Lucas Bols. Amsterdam Schiedam CLAERYN IS VERKRIJGBAAR BIJ: Fa. van Apeldoorn London, Van Galenstraat 78, E. D. Dito, K. Kater, R. Kwast Jr., W. Mos, C. Robertson, J. J. M. A. Rombout, Tieleman's Wijnhandel, A. J. de Vries, Keizerstraat 91, Zuidstraat 54, Sluisdijkstraat 74-76. W. Barentszstraat 76, Californiëstraat la, H. A. Lorentzstraat 90, Den Helder. Koningstraat 85, Den Helder. Spoorstraat 74, Den Helder. Den Helder. Den Helder. Den Helder, Den Helder. Den Helder. De» Helder. (Advertentie, Ing. Med.) 73. Jimmy Brown had nauwelijks de tijd het scherpe mes dat hij in zijn gordel had gestoken, te voorschijn te trekken, zó fel schoot de eerste haai op hem af. De verschrikkelijke muil van het beest gaapte hem een ogenblik aan.... Toen dook Jimmy ineen, maar met zijn rechter arm maakte hij een forse beweging naar het voorbij flit sende lichaam van de haai.... Hij voel de hoe zijn mes doel trof. Het beest sloeg als een dolleman met zijn staart. Jimmy zag, hoe het water zich lood kleurde van het haaienbloed.... Maar veel tijd om zich hierover te verheugen kreeg hij niet, want eensklaps voelde hij hoe er iets heel hard tegen zijn kuiten sloeg! Jimmy raakte er zijn evenwicht door kwijt en tuimelde om ver. De andere haai was nu ook ten aanval getogen en hij had met de har poen die nog in het lichaam stak, Jim my ondersteboven gesmeten. Het beest draaide zich bliksemsnel om en schoot als een .torpedo op de op de zeebodem liggende Jimmy af. Jimmy zag het ge vaar. Hij wilde zich verweren, maar toen eerst bemerkte hij dat hij door de schok zijn mes was kwijtgeraakt.. Op dat moment knipperde Jimmy Brown toch wel even met zijn ogen „Ik geloof, kapitein Toontje", bromde hij, „dat wij elkaar voorlopig niet zullen terugzien...." Voor de finale van het persoonlijk kampioenschap plaatsten zich de heren Visser (OG), Straathof (DOR. Bree zand), Van Grieken (DOR, Breezand), Van der Plas (DOR. Breezand), Stale- man (Royal), Cornelissen (DOR, Bree zand), Zweers (KNA, Breezand) en Vermeulen (HBC). De lengte der par tijen bedraagt vijftig caramboles. Als wedstrijdleider treedt op de heer C van de Berg. De voorronden van de finale der vierde klasse worden momenteel ge houden. De eindstrijd wordt half No vember gestreden in café Woud aan de Binnenhaven. In deze lokaliteit is ook in de tweede week van December, de finale der derde klasse. De voorronden tweede klasse, eerste klasse en hoofdklasse worden in For mosa" gespeeld, evenals de finale" van de tweede en hoofdklasse. De finale eerste klasse is voor Breezand Het districtsbestuur heeft „Formosa" inge schakeld, omdat daar groote matchta fels staan, waarop deze wedstrijden hun beslag moeten krijgen. Ongeveer Februari wordt met de viertallencompetitie begonnen, die eind Maart, tot het verleden zal behoren Aangespoord door het succes van verleden jaar toen in „Formosa" het derde klasse-kampioenschap van het gewest het Noord-Westen werd gehou den, heeft het gewestelijk hoofdbestuur gemeend daar ook de hoofdklasse strijd (moyenne 7-11-250 caramboles) te moeten laten beslissen. Dit zal dan geschieden op 28, 29, 30 en 31 Mei HP| districtsbestuur is met deze regeling vanzelfsprekend zeer ingenomen Het hJiTl*delS met twee P^sonen uitge Narcisstraat 23. Breezand rifr fFJL speciaal belasten met de 'wedstrijdleL i„G^dur1"de de maand November mi len dagelijks van acht tot zes opstellingsplaatseiT üsbij de Midi.!'" vliet en het fort Kijkduin t-en- oefeningen zal bij Faiga cn fort KnW° duin een rode vlag ziin Li. -lk" duisternis dient nabij Kl?kriS?n' waarschuwing een licht ter uit drie onder elkaar pnni instaande (groen, rood, groen) Sern® lamPen strandgedeelten in de onmiddellijke d° bijheid van Huisduinen ™'aa.elIlJke na palen 3 en 5. tussen de Donderdag 30 Oetober zal de Friese boekenweek te Rd? tipn door de Commissaris de? Sols!va<T worden geopend. Koningin hebben zien afschieten. Later rees het vermoeden dat zich ccn schip op de gemelde positie in nood zou bevinden In Nieuwediep, waiar men de vuur.! gloed door het slechte zicht niet %had waargenomen, was geen reddingboot aanwezig, daar de „Prins Hendrik" die naar Rotterdam was voor demagneti- sering, nog niet was teruggekeerd. Op Terschelling werd doorom de motor, reddingboot „Brandaris" van de Kon N.Z.H.R.M. in gereedheid gehouden om' zo nodig uit te varen. Ook werd con- taict gezocht met de Kon. Marine om eventueel een van de snelvarende ma. torboten, die ingeschakeld worden bij de opsporings- en reddingsdienst, ter plaatste een onderzoek te doen instel len. Tegen half elf kreeg men de zeker- heid, dit de vuurgloed afkomstig was vin oefenende Britse oorlogsschepen. Tevoren was de Nederlandse kust wacht hiervan niet op de hoogte ge steld. Onder grote belangstelling van vrienden, collega's en relaties opende de firma Koning gistermiddag de prachtige nieuwe „groenten- en fruit centrale" aan de Middenweg, op de hoek van de Sunwtrastraat. Ook dit bedryf, dat door slopershanden uit Oud Den Helder werd verdreven heeft na vele jaren van behelpen een huis vesting gekregen, die niet meer naar het oude doet terugverlangen. Wethouder mr. J. Mulder, die met dr E. van Bolhuis het gemeentebe stuur vertegenwoordigde, verrichtte de officiële opening, na woorden van lof te hebben gericht tot de archi tect, de heer H. Visser, de aannemen de fa. gebr. Kersbergen, en de onder aannemers Doornekamp (stucadoors- werk), Groenendijk (schilderwerk), Van Dam (Ioodgieterswerk) en Van der Slikke (electrische installatie). Het gemeentebestuur onderkent 4e grote betekenis van het vol ambitie werken aan een stuk opbouwwerk én juicht alle tekenen van persoonlijk initiatief van harte toe. Nadat de heren C. Bakker (namens de groentenveiling), S. Makelaar (na mens de groentenhandel) en J. Bel (namens de inkoopvereniging „Ve- gro") hun beste wensen voor de groei van de nieuwe zaak hadden uitgespro ken, stelde wethouder mr J. Mulder door het doorknippen van een lint de voortreffelijk ingerichte winkel open voor de talrijke belangstellenden, die zich voor de brede étalageramen ston den te verdringen. „U hebt eertijds in de strijd tegen Noord-Korea op bijzondere wijze ge toond, dat elders in de wereld nog aan recht en vrede wordt gedacht; daarom is het mij een groot genoegen, u de „United Nations Service Medal" op de borst te spelden". Met deze woorden besloot gistermiddag de commandant van de Artillerieschool, de kapitein luitenant ter zee A. C. M. de Neeve zijn toespraak tot de luitenant ter zee der derde klasse J. A. Kusters en een twintigtal matrozen, die onlangs met Hr Ms torpedobootjager .Jan van Ga len" uit de Koreaanse wateren zijn te ruggekeerd. De plechtigheid werd met een défilé besloten. Wij tekenen hierbij aan. dat de ge hele bemanning van Hr Ms „Van Ga len" destijds dit Korea-kruis ontving. De uitreiking van gisteren geschied"8 dus aan personeel, dat nu op de Ar tillerieschool is geplaatst. Ter gelegenheid van de „Dag d8r Verenigde Naties" houdt de heer A Potjewijd vanavond in de aula van de Comeniusschool een I.v.A.O.-lezing me' daaraan verbonden de vertoning van enkele films. I De Gereformeerde Zangvereniging „Looft den Heer" geeft vanavond 'n samenwerking met de zustervereniging uit Zaandam onder leiding van de heet Jaap Zwart Jr een concert in de Kif" we kerk aan de Weststraat. In de Vakschool voor Meisl" houdt prof. dr Garmt Stuiveling van' avond zijn tweede VU.-lezing ov*f ..Nieuw Nederlands en Vlaams proza Om acht uur begint in „Form°™ een feestavond van de Friese vei'8®* ging „Gysbert Japicx". In verband met het 85-jarig staan van de Lutherse Zondagsschol» wordt Zondagmiddag om half vijf 18 de Lutherse kerk aan de Wezenstra een herdenkingsbijeenkomst gehouden. Keizerstraat 60 (Advertentie, Ing. ivled.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2