Raad Zijpe behandelde in 35 minuten een agenda van vijf en twintig punten Rondom de groene tafel Schiet het Polderbestuur te kort in toezicht op vervuilde sloten Mr D. U. Stikker in Londen IJsel meervissers zijn ongerust Soedanese leider bij Naguib Adres te laat 't Zand Deze week collecte voor vluchtelingen Bouw van acht huizen aanbesteed R.K. Leesbibliotheek weer geopend „Ruige politie'' r~ Een goed folder - Beverwijkse arbeider bij Hoogovens omgekomen Urk Burgerlijke stand Anna Paulowna „ALTIJD VERDER" Een avond voor de oudjes Breezand Wieringen van Zijpe Opbrengst collecte MARKT BARNEVELD Uitslag kleuractie Coöp. Boerenleenbank Een mooi resultaat! Film van Wieringen een succes Ontploffing in Enkhuizen 8ESOMMINCEN IJMUIDEN Wanneer de heer Doorn b(j de rondvraag niet had gesproken over het pro bleem van de vervuilde sloten, zou de raadsvergadering van Zijpe in vijf en detig minuten afgelopen zon geweest. Onder de vlotte leiding van burgemeester Brecbaart gingen vijf en twintig punten vrijwel zonder een woord onder de hamer door. De toestand van de sloten in de Zijpe is dus slecht. Zo slecht, dat dc heer Doorn'er aan herinnerde, dat de raad wei eens college had gekregen in gezononeldsleer door deskundigen, waarbij sprake was van schier onzichtbare bacteriën. In de sloten in Sint Maartensbrug zijn ze echter met het blote oog te constateren, terwijl de stank die er uit de sloten komt, voor het reukor gaan lang niet prettig is. Uit de op merkingen van andere raadsleden, o.a. de heren Hooij en Hopman maak ten we op, dat het op andere plaatsen niet veel beter is. Het is wel gemakkelijk om daarop in deze vergadering kritiek uit te oefenen, aldus burgemeester Bree- baart, maar we moeten allereerst vaststellen dat dit onwelriekende wa ter buiten het gemeentelijke gootje loopt. De Polder is belast met het toe zicht op de sloten en kan ze uitkeu- ren. De gemeente zou alleen kunnen ingrijpen door middel van de inspectie van de Volksgezondheid. Uiteindelijk zal men dan de meewerking van de polder niet kunnen ontberen. De heer De Wit vestigde er de aandacht op, dat er Zaterdag schouw is, terwijl de heer Hopman als zijn mening uitsprak, dat de eigenaars van de sloten toch ook wel schromelijk in hun taak te kort schieten. Over het algemeen meenden we echter te kunnen beluisteren, dat men in het uitkeuren door de polder niet bijster veel vertrouwen had. In elk ge val heeft de zaak nu de aandacht van Zoals alle inwoners van 't Zand zul len weten, wordt er deze week huis aan huis gecollecteerd voor Vluchte lingenhulp. Men zal tevoren een fol dertje in de bus vinden. Daarbij be vindt zich een enveloppe, waarin de huisgenoten hun gave kunnen doen. De bedoeling is namelijk, dat niet al leen op de lijst wordt getekend, maar dat ook door de gezinsleden iets wordt gedaan om het leed van de tienduizenden van huis en haard ver dreven vluchtelingen te verzachten Als deze enveloppe in het gezin is rondgegaan (en flink is gevuld) zul len twee dames met een lijst aan de deur verschijnen. De dichtgeplakte en veloppe kan dan gelijktijdig aan haar worden meegegeven. De volgende dames zullen zich met de lijsten bij U vervoegen: Martha Marees en Joop Sijkerman, Annie Kooij en Getty de Wit Jb., Annie Blom en Nel de Vries, Nely Backer en Aat van Dam, Luus Dekker en Ans de Wit. Door de woningbouwvereniging „Zijpe" is het bouwen van acht woningwetwo ningen te 't Zand aanbesteed. Er waren achttien biljetten ingeleverd. Als laagste kwam uit de bus Van der Heiden's Bouwbedrijf te Leiden met een bedrag van f 69.900.—. Op één na laagste was do firma Van Eekeren te Oudesluis met f 78.198.-, hoogste gebr. Kersbergen te Den Helder met f 86.165.-. Het werk werd, behoudens goedkeuring van hoger hand, gegund aan de laagste inschrijver. De begroting bedroeg f 71.200.- Gedurende de zomermaanden hebben de bibliothecarissen van de R.K. leesbi bliotheek niet stilgezeten. De twaalfhon- cerd boeken zijn alle opnieuw gekaft en genummerd, terwijl bovendien nog 100 boeken in bruikleen zijn ontvangen van de reizende bibliotheek te Amsterdam. Binnenkort hoopt men tevens de verza meling met tweehonderd eigen, nieuwe boeken uit te breiden. Vanzelfsprekend heeft dit alles nogal het een en ander gekost, zodat men op grote belangstel ling van de zijde der lezers hoopt. Er is in ieder geval genoeg keus! Komende Zondag van tien tot twaalf uur wordt er voor het eerst uitgeleend. Wie op Zondag is verhinderd, kan desgewenst ook op een andere dag terecht in de kleuterschool. het publiek. Of het resultaat zal heb ben zullen we moeten afwachten. Winkelsluiting. Wanneer we dus nu overgaan tot het registreren van de genomen be sluiten, zouden we willen beginnen met de verordeningen op de winkel sluiting. Alle winkels zullen gesloten zijn Maandags tot 1 uur. Kruideniers winkels en winkels in zuivelproduc ten echter op Woensdag. Op 21 werk dagen gelden de bepalingen van de winkelsluitingswet niet. In de zes ver schillende dorpen niet op twee dagen voorafgaande aan de kermip, in alle dorpen vier dagen vóór 29 November en op één dag die door B. en W. kan worden aangewezen. De winkels in badplaatsen zullen van 15 Mei tot 21 September open zijn tot half tien en Zondags van 8 uur tot 21.30 uur. De sigarenwinkels zijn Zondags open van 8-12 uur en de sluitingsbe palingen gelden niet in de verschillen de dorpen op de Zondag van kermis. Er zal geen koopavond zijn en geen verplichte vacantiesluiting. Een verzoek van de kappers, ge steund door de afdeling van de land arbeiders om de kapperswinkels één avond tot 8 uur open te houden zal <n een volgende vergadering worden be handeld. Het was te laat binnengeko men. Voorzitter deed lecture van een in gekomen schrijven van het P.W.N., waarin de stagnatie bij de aansluiting van de onrendabele gebieden werd verklaard. Rijkswaterstaat maakte bezwaar tegen het aanbrengen van waarschuwingsborden in 't Zand, aan de borden die de kom aanduiden. Eervol ontslag werd verleend aan mej. J. Sinjewel, onderwijzeres aan de o.l. school in Oudesluis. Geldleningen werden aangegaan met de bank voor Nederlandse ge meenten tot bedragen van f 13.500 en f 127.300 tegen een rentevoet van 414 pet. De heer Doorn die er een ge vaar in zag, dat eerst over tien jaar mag worden afgelost, werd door de voorzitter gerust gesteld met de me dedeling, dat er gereserveerd zal worden. Van mevrouw Tuin-Vader en de heer P. A. de Wit werden strookjes grond gekocht ter grootte van 110 en 47 m2 tegen oen prijs van f 2 jcr m2. Ambtswoning. Het ligt in de bedoeling over te gaan tot het bouwen van een c.mbts~ woning voor de gemeente-architect. Te dien einde werd van de heer L. Kuiper een st .k bouwterren gekocht van 7 Are voor f 1250. Aan mevrouw Bloem-Graadt van Roggen te Petten werd een stuk bouwterrein verkocht van 833 m2 voor f 1.10 per _n2, alsmede de daarop staande garage voor f 200. Burgemeester en wethouders wer den gemachtigd over te gaan tot ver koop van de houten noodschool te Petten. Aan de sportverenigingen te Petten en Schagerbrug werden op de oude voorwaarden de sportterreinen verhuurd. Erfdienstbaarheden werden geves tigd op een achttal woningwetwonin gen in Petten. De gemeente zal een bedrag van f 906 bijdragen in de kos ten van verbetering van de woning van de heer C. de Maijer, (Medewer king Fonds Terlingen), totale kosten f 2.717. De salarissen van de ambtenaren van de burgerlijke stand werden in verband met bereiken van de 6000 in- wonersgrens verhoogd tot f 240 en f 108. Een compensatieregeling inzake werkloosheidsverzekering werd voor arbeidscontracten der gemeente inge voerd. De begroting voor de dienst bouw- en woningtoezicht werd vastge steld op een bedrag van f 13.525,51. Er zal door de aangesloten gemeenten moeten worden bijgedragen een be drag van f 1.51 per inwoner. Aan de afdeling Zijpe—Callantsoog zal ten behoeve van de gezinsverzor ging een verhoogde subsidie worden toegekend tot een bedrag van f 495. De afdeling zal er dan in slagen een sluitende begroting vast te stellen. Toen in de vergadering van de raad der gemeente Zijpe bleek, dat het verzoek van de kappers om een avond in de week langer open te mogen zijn, niet in behan deling kon worden genomen, om dat het advies van de Kamer van Koophandel nog niet was inge wonnen, bepleitte wethouder Ott de nodige soepelheid van de politie in de overgangsperiode, hetgeen burgemeester Breebaart natuurlijk niet kon toezeggen. De heer Doorn wist echter wèl een oplossing. Als de politie niet soe pel genoeg is, hebben de kappers het in hun macht om de dienaren van de Heilige Hermandad naar hun hand te zetten, door hun alle diensten te weigeren, waardoor ze als ruige poedels moeten rond lopen. Mr. D. U. Stikker heeft zijn nieuwe functie als Nederlands ambassadeur te Londen aanvaard. De nieuu;e ambassadeur met zijn echtgenote by aankomst aan het Liverpoolstreet-station te Londen, Een drietal verzoeken om een bijdrage in de vervoerskosten van leerplichti ge kinderen van de heren P. Roozing, J. Koemeester en L. G. Verschoor werd ingewilligd. Medewerking werd verleend aan het R.K. schoolbestuur in 't Zand voor de aanschaffing van closets en wasbakken. De kosten van het onderwijs over 1951 en de vergoeding voor het bij zonder onderwijs gingen eveneens on der de hamer door. In de politiever ordening werd een wijziging ten aan zien van het kamperen aangebracht, waardoor aansluiting wordt verkre gen met de landelijke regeling en in de onlangs vastgestelde legesverorde ning werden op verzoek van Gedepu teerde Staten enkele wijzigingen van redactionele aard aangebracht. De belasting bedraagt nu: een kwartje voor ieder etmaal, van 12-12 uur, veertig cent voor een weekeind van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmid dag 12 uur, een gulden voor een week of minder, maar meer dan een week einde en vier gulden voor een maand of minder, maar meer dan een week. In de vergadering van de raad van Zijpe liet burgemeester Breebaart een folder circuleren, dat is uitgegeven door de Provinciale vereniging voor Vreem delingenverkeer. Het folder is zeer suggestief uitgevoerd en is in het Frans, Duits, Engels en Zweeds verschenen. In die landen zal het worden verspreid. De vreemde bezoekers worden op ver schillende mooie of interessante plaat sen in de provincie attent gemaakt, ter wijl er verschillende routes in staan aangegeven. Dat één van die routes ook door de gemeente Zijpe gaat en daarbij de badplaatsen Petten en Sint Maartenszee aandoet, stemde de leden van de raad, die aan de Provinciale VVV een subsidie hebben verleend, tot grote voldoening. Sanering op korle iermijn noodzakelijk Onder de vissersbevolking rond het IJselmeer heerst onrust over het feit, dat de Zuiderzeesteunwet 1925, niet voorziet in de sociaal-economische pro blemen, die met een afvloeiing van naar schatting 400 a 450 vaartuigen ge paard zullen gaan. Het bestuur van de vereniging com binatie van IJselmeervissers „Covij", heeft daarom aan de Tweede Kamer verzocht om in het voorlopig verslag over de rijksbegroting de wenselijk heid van een wijziging van deze Zui derzeesteunwet (die de tegemoetko ming aan de Zuiderzeevissersbevol- king wegens de schade, welke de af sluiting van de Zuiderzee hen mocht berokkenen regelt) naar voren te brengen. „De oorzaak van deze lacune is zo wordt o.m in de toelichting gezegd het feit, dat terwijl de Zuiderzee steunwet is gebaseerd op de wet van 14 Juni 1918 tot afsluiting en droog making van de Zuiderzee, niemand toen heeft kunnen bevroeden, dat er zovele jaren zouden moeten verlopen vooraleer de fase van de afsluiting zou worden gevolgd door de feitelijke inpoldering. De urgentie van deze wijziging vloeit voort uit de snelle vordering van de inpolderingswerkzaamheden, die op korte termijn een ingrijpende sanering van de IJselmeervisserij noodzakelijk maken. De vele Zuider- zeevissersbedrijven, die met morele en financiële steun van het Rijk, zich in de dertiger jaren op de zoetwatervis serij in het IJselmeer zijn gaan toeleg gen en in het bijzonder de jongere ge neratie onder de vissers dreigen thans in moeilijkheden tegeraken. De gedachte onder de vissers is, dat zij zich nog steeds mogen beroepen op de stellige verzekering hun indertijd door de volksvertegenwoordiging ge geven: „dat aan de afsluiting en droog making geen smet zou kleven". In dit verband bepleiten zij o.m. een herzie ning van de data, op grond waarvan men als „belanghebbende" een beroep op de wet kan doen en een aanpassing van geldelijke normen aan de huidige koopkracht van het geld, alsmede ver schillende voorzieningen, die gezien de ervaring van de toepassing van de wet in de dertiger jaren, een nog meer doeltreffende uitvoering van de wet zullen waarborgen". Woensdagavond ongeveer negen uur is bij werkzaamheden aan de koelplaten van Hoogoven 1 één van deze platen uit de ovenwand naar buiten gedrukt. De 46-jarige storingsbankwerker A. P. Zonneveld uit Beverwijk, werd door een steekvlam, gevolgd door een stroom gloeiende cokes, getroffen en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en had vijf kinderen. LIET WAS EEN genot om de vergade- ring van de Baad van Anna Paulow- na bij te wonen. Niet omdat er sensatio nele gebeurtenissen waren te verslaan. Wat dat betreft is er uit de vergadering van genoemde vroedschap wel eens meer kopy gekomen. Maar wel, omdat in deze vergadering duidelijk werd aangetoond, dat een goed bestuurde en vooruitstre vende gemeente voor haar inwoners tal van dingen tot stand kan brengen. Er zijn enkele van die gemeenten meer. Telkens als men als verslaggever op de perstri bune zit en de punten van de agenda nagaat, wordt men in die bepaalde ge meenten getroffen door voorstellen van meer dan gewone betekenis. Waar tegen over dan weer gemeenten staan, waar het gemeentelijk leven zo rustig voort kabbelt, waar het plaatsen van een licht puntje reeds een zaak van betekenis is en waar het bouwen van een woning voor rekening van de gemeente tot een wereldschokkende gebeurtenis wordt. IN ANNA PAULOWNA bleek wel heel duidelijk, dat een gemeente van een zekere omvang op het ogenblik iets kan doen, want wanneer wij daar even schre ven over het verschil, tussen wat er in de onderscheidene gemeenten gebeurt, zullen we natuurlijk met de omvang van de gemeenten rekening moeten houden. Kleinere gemeenten hebben uit de aard der zaak veelal kleine objecten en klei nere mogelijkheden. Zo zou het naar on ze smaak in een. kleine gemeente schier ondoenlijk geweest zijn om het probleem van het „badhuis" in Breezand op een zo forse wijze aan te vatten. Wat dat be treft zouden we ons gaarne willen aan sluiten bij de woorden van de heer Jon ker, die het ten zeerste zou betreuren, indien dit complex in de toekomst met de naam „badhuis" zou blijven zitten. Belangrijk waren de gevoerde debat ten over de voorstellen van B. en W. in de raad dus niet. Wel werden tijdens de bezichtiging van de plannen en ook daar na tal van details naar voren gebracht, maar burgemeester Mijnlieff was zo ver standig er niet te zeer op in te gaan. Deze zaken vinden immers in de praktijk steeds een oplossing, pELANGRIJK was de verklaring, die burgemeester Mijnlieff aflegde, voor dat de plannen inzake Breezand e.d. aan de orde kwamen. Het mag algemeen be kend worden geacht, dat de heer Mijn lieff ten opzichte van de bouw van een tehuis voor ouden van dagen in Anna Paulowna de nodige reserves in acht wil de nemen. Vooral ten aanzien van de mo gelijkheid om een enigszins behoorlijke exploitatierekening te krijgen, was de burgemeester pessimistisch en daardoor werd er achter de plannen niet die vaart gezet, die de raad in meerderheid we! wenselijk achtte. Er zijn over „Avond zon" in en buiten de raad wel eens min der aangename dingen gezegd. Voor de ouden van dagen in Anna Pau lowna is het nu eindelijk zo ver gekomen dat ze enig houvast hebben. Er bestaat nu immers geen verschil van mening meer tussen het college en de voorzitter over de mogelijkheid dat de gemeente de zaak zal kunnen financieren en men mag dus verwachten, dat de raad binnen zeer af zienbare tijd één van zijn wensen in ver vulling zal zien gaan. rjOOR DEZE VERKLARING kon de woordvoerder van de fractie van de P.v.d.A., de heer Dekker, een krachtig ge luid laten horen. Het is hier niet de plaats om een oordeel uit te spreken over de vraag of de zaak met opzet getraineerd is. Wel zouden wij willen zeggen, dat de burgemeester het volste recht heeft ge had, ten aanzien van de exploitatiereke ning enige zekerheid te willen hebben. De verzorging van ouden van dagen op moderne wijze staat nog slechts in haar kinderschoenen en het getuigt van wijs beleid, indien men zich afvraagt, of de draagkracht van de gemeente niet in ge vaar komt, als men de stok verder wil zetten dan men kan springen. Daar heb ben de voorstanders waarschijnlijk wel eens te weinig aandacht aan geschonken. Nu het hoofd van de gemeente echter verklaarde, dat de gemeente de zaak „aan kan", was het logisch, dat de heer Dek ker een termijn wilde weten, binnen wel ke de raad plannen tegemoet kan zien, vóór hij een oordeel wilde uitspreken over de plannen die in deze vergadering aan de orde kwamen. Komen er geen ernstige strubbelingen tussen, dan zal de raad van Anna Paulowna nog in dit jaar een vergadering van meer dan gewone betekenis tegemoet gaan. Er zullen in de vergaderingen van het college van Bur gemeester en Wethouders heel wat woor den gewisseld zijn, voor dit resultaat werd bereikt. Sayed Abdel Rahman el Mahdi, de leider van de onafhankelijkheids partij in Soedan, heeft na zijn be zoek aan Engeland besprekingen met de Egyptische premier, gene raal Naguib, gevoerd. Geboren: Jerme, d. van Louwe de Boer en Neeltje Post; Sjoert, z. van Willem Kramer en Willempje Bakker; Reyer, z. van Andries Pasterkamp en Jacobje Post; Albert, z. van Lubbertjen Romkes en Maria Brands. Ondertrouwd: Albert Brouwer en Aafje Ras; Gerrit Kwast en Marretje Verhoeff. Gehuwd: Jacob Ruiten en Jannetje Brouwer; Meindert Post en Jacobje Bakker. Overleden: Jan Molenaar, 62 jaar, echtgenoot van Aaltje Snoek; Aaltjen Kramer, 87 jaar, weduwe van Jan Snij der. UITBREIDING VISAFSLAG Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur om zeer binnenkort over te gaan tot aanbesteding van de uitbreiding van de Gem. Visafslag. Bij deze uitbreiding zal een apart lokaal worden gemaakt voor de viskopers en een voor de politie, dat dienen moet voor de contróle op de aangevoerde vis. LAGE SNOEKBAARSPRIJZEN De prijzen van de snoekbaars zijn de laatste tijd zeer gedaald. Was eerst de prijs over het globaal 70 cent per Vz kg, thans is deze niet meer als 50».ct. per V?. kg. Bij een nog meerdere daling vfn deze prijzen is het niet meer doenlijk voor de vissers deze visserij uit te oefenen, gezien de bijzondere duurte van het materiaal. Kampioenschap 1952: Kampioen Vi- tesse Arie Liefhebber met 1503 punten; Joh. Janssen 1032 p; Gerrit Nieuwen- huizen 776 p. Kampioen Fond: Arie Liefhebber 1221 p; Joh. Janssen 1119 p; Paul Blaauboer Wzn 746 p. Kam pioen Midfond: Paul Blaauboer Wzn 973 p; Joh. Janssen 759 p; Arie Lief hebber 730 p. Kampioen Jonge dui ven: Gerrit Nieuwenhuizen 1556 p; Paul Blaauboer Wzn 1011 p; Joh. Jans sen 725 p. Kampioensduif Vitesse Arie Liefhebber met no 103374-50 651 p; Midfond Paul Blaauboer Wzn. met no 1179206-51 349 p; Fond Joh. Janssen no 103200-50 561 p; Jonge duiven Gerrit Nieuwenhuizen no 714146-52 460 p. Kampioen Generaal Oud en Jong: 1. Arie Liefhebber met 4146 punten' 2. Joh. Janssen 3635 p; 3. Paul BlaauDoer Wzn 3357 p: 4. Gerrit Nieuwenhuizen 2780 p; 5. Gerrit Landman 1098 p; 6. A. v. d. Zee 1054 p; 7. Jan Blaauboer 935 p; 8. Evert Janssen 745 p; 9. KI. Koster 558 p; 10. A. W. de Koek 253 p; 11. Jan Flipse 167 p; 12. N. W. Kaan 155 p; 13. M. v. d. Berg 108 p; 14. B. Zwirs Bzn 97 punten. Kampioen navlucht: 1. A. v. d. Zee met 1044 punten; 2. Paul Blaauboer Wzn. met 965 punten; 3. N. W. Kaan met 890 punten. Kampioensduif na- vlucht A. v. d. Zee rr.et no. 714283-52 met 396 punten. De wisselbeker van de oude duiven is gewonnen door Arie Liefhebber, de wisselbeker van de jonge duiven door Gerrit Nieuwenhui zen en het luciferhoudertje van de aan getoonde duif door Arie Liefhebber met 488 punten. - De commissie, die de jaarlijkse rij toer verzorgt, bereidt de ouden van da gen in deze tijd een aardige avond. Woensdag 29 October in Veerburg en Dinsdag 4 November in Breezand (zaal Blokdijk) zal de ouden van dagen-film vertoond worden. Er zal ook een stuk je muziek zim en de tractatie zeker niet worden vergeten. NIEUWS VAN T.O.G. De uitslagen van de laatste competi tie-thuiswedstrijden zijn: TOG IDTS 2 5—0. TOG II—ONI 2 4. Het eerste twaalftal slaagde er in het bezoekende DTS 2 met een 50 neder laag huiswaarts te sturen. De gasten kwamen evenwel met slechts negen man in het veld. Het programma voor a.s. Zaterdag luidt: De Meeuwen ITOG I en' De Meeuwen IITOG 2. De opstelling van TOG I is dezelfde als die van j.1. Zater dag, alleen speelt F. Bouwers mee in plaats van H. Bouwers. TOG 2 komt als volgt in het veld: Aanval: G. Bouwers, G. van Dop, J. Rutgers, F. Bouwers. Middenvak: H. Schouten, A. Verschoor. H Bouwers, C. Oudshoorn. Verdediging: H v. d. Vaart, G. Bergma.,, F. v. d. Wal. L. Bouwers. Reserves: N. Bergsma, H. Bos, J. Plagmeyer, W. de Boer. BILJARTEN De finales voor het persoonlijk kam pioenschap biljarten van het district Den Helder, 5e klasse libre, worden hier gespeeld in café 't Centrum van de heer Van Stein en wel op Dins dag 28 October, Woensdag 29 Oct., Don derdag 30 October en Zaterdag 1 No vember. De in het Zuidelijk deel der ge meente Zjjpe (de dorpen Sint Maar tensbrug, Burgerbrug en Petten mei omgeving) gehouden buscollecte ten bate van „Simavi", de vereniging tot medische hulpverlening in de tropen, heeft f 64.10 opgebracht. BARNÉVELD, 23 October. Pluim- veemarkt. Handel redelijk. Aanvoer ca. 21.000 stuks. Prijzen: oude lichte kip pen f 1.751.85, oud'e zware kippen f 1.851.95; N.H. blauwe kuiken f 2.30 —2.55; jonge hanen f 2.10—2.40 per kg. Ter stimulering van de jeugdspaar- actie heeft de Coöp. Boerenleenbank voor de jeugdspaarders bij deze bank een kleurwedstrijd uitgeschreven. Een groot aantal platen werd ingeleverd. In groep I (6—7 jaar) w.erden de prij zen resp. gewonnen door Lida Blom te H.Hoef, Meyert J. de Jong idem en Jopie Buntjer, O.land. Groep II (89 jaar): Toos de Her der H.Hoef; Hannie Overberg, Haukes; Marianne de Smit, Den Oever. Groep III (1011 jaar): Simon Zo merdijk, Den Oever; Herman Blom, O'land; Libbe Herder, H.Hoef. Groep IV (1213 jaar): Nico Bakker, Den Oever; Hans de Groote, idem; Dik Luyt, .Haukes. Groep V (1416 jaar): 3e prijs: Ja cob Ti.isen, Den Oever. Een eerste prijs is 5 gulden, tweede 3 gulden, derde prijs 2 gulden. De leerlingen der openbare lagere school te Hippolytushoef hebben voor een bedrag van f 303 aan kinderpost zegels verkocht. De Kon. Muz. Ver. „Harmonie" staat tegenwoordig wel in de publieke be langstelling .Vierde zij de vorige week haar 65-jarig bestaan met een viertal feestavonden, telkens door een talrijk publiek bezocht, nu, Woensdag en Don derdag vraagt zij onze aandacht voor de film, welke op haar initiatief deze zomer op Wieringen is opgenomen. En deze film mag wel in de publieke be langstelling staan, daar we kunnen zeg gen dat zij over 't geheel genomen ge slaagd is. Natuurlijk zijn her geen stu dio-opnamen, maar opnamen in de open lucht zonder kunstlicht. Daar het de dag van opname 's morgens nogal donker was, is het begin der film iets wazig. Maar wanneer het licht iets beter is. dan zijn de opnamen de gehele dag goed. De eerste officiële vertoning was voor de jeugd van de R.K. en Openb. Lagere School te Hippolytushoef. En er ging een gejuich op wanneer de leerlingen hun juffrouw of meester op het doek zagen verschijnen ofzichzelf. De kinderen hebben vijf kwartier van Wie- ringer opnamen genoten en toen nog een paar extra-filmpjes, waaronder Z tekenfilmpjes, werden gedraaid, was de dag voor hen wel zeer goed. Woensdag en Donderdagavond is het publiek in de gelegenheid zichzelf als filmacteur (tri- ce) te zien en men verwacht een grote opkomst in café „Concordia". In Enkhuizen is gistermiddag op het terrein van de constructiewerkplaats „Bruna" een ketel, waarin carbidgas wordt aangemaakt, uit elkaar ge sprongen. Stukken van de ketel vlo gen meters ver weg. Enkele arbei ders, die zich in de omgeving bevon den, kwamen "et de schrik vrij Een aantal ruiten van de werkpaats werd vernield. Uit diverse aquaria in de Haagse dierentuin zijn gedurende een tentoon stelling zes en zeventig vrij kostbare tropische vissen gestolen, die toebe hoorden aan particulieren en de dier gaarde Blijdorp te Rotterdam. Besommingen van Donderdag: Trawler IJm 57 Medan f 8850, IJm 129 Shamrock f 10350; HO 79 f 8680 E 363 f 4560, KW 31 f 560, E 60 f 360, YE 93 f 210, Sch 295 f 3717 KW 41 f 8900, KW 3 f 960, KW 2 f 4010 KW 45 f 5200, KW 127 f 3700, KW 168 f 3630, KW 67 f 2070. Pr(jzen: per 1 kg: heilboot 2.30, gr. ton g4.153 25, grm. tong 2 88 2.13, kim. tong 2.80—2.03, kl. tong I botT 2.55—2.05?n^ 11 1'5°-°-96' tar* TT fif f509k?:ht0nfoCh?r 74— kl' SChol II 51 12, schar 328, v. haring 13 11, makreel 20—16, gr. schelvis 56 49, grm. schelvis 49—43, kim schel vis 49-45, kl. schelvis 54-43 k schelvis II 40-15, wijting 24-8 er gul 3230 Sn ™iria 8r* —6.50; hazen f 37; faz«;n hanen f 3.25—3.75; fazanten henn f 2.75 3.25; patrijzen jonge f 2—2.! patriizen oude f 11.25; wilde konljj f j 502 Eiermarktt. Handel nvankelijk traag, afloop vlug. Aanvoen >30 000 stuks. Prijzen: kippeneierei 2020.75- algemene prijs 20.50; kihjs f 32e' henneneieren 15.75—18 -2S algemene prijs f 17.—; kiloprijs f 3.Ï EIERVEILING BARNEVD. Han del in grote eieren vlug, iteine ma tig. Aanvoer ca. 630.000 stv Prijzen kippeneieren van 61/65 grarl 20.41— 21.19; henneneieren van 48, m-am f 15.41—17.61 per 100 stuks. 1 tong 200 tr' 8 t0"gschar enY' kisten totaal. klsten diversen, 507^ VISSEIUJHER r;RK /van de 55-É>a,,f S:„ P°nd rodel™ J»« <515 pon-I blei n-fia r T? I0~k TJ? per 34 cent' 14 nonri r- P°nd\ ''gt per nonrt pond J^naal f l.oi. 1 ver- Per pond.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3