r Stad en Omgeving Ontspanningsavond van O. en O. in cantine van „Dirks Admiraal" Toneelgroep van „Marmag" zette „Robbedoes" op de planken Leidende teams handhaven zich in de basketball-competitie Jimmy Brown als diepzeeduiker Heropvoering van „Grossierderij de Feesineus Mannen van LuA-Betuwe onder de toeschouwers November: Blauwe Maand IN HET KORT Grote nederlagen voor de IVA-heren Zondagavond jeugddienst in de Nieuwe kerk Morgen Wereldspaardag Vanmiddag mars door de stad „In de Fragchtwagen" Hoorn Auteurs dwaalden tussen blijspel en drama Goed spel van de dames Klinge en Birkenfeld „De Nicolientjes" vieren het eerste lustrum Tussen Haaks en Kuitje Oranje-Blauw en K VH nog ongeslagen in klasse 1 't Zand NIEUWS IN HET KORT Julianadorp Sport voor Julianadorp Bijeenkomst Hervormde Mannenvereniging Texel Callantsoog Raad komt bijeen Op de voordracht Met ziekteverlof Feestavond Oudredders Anna Paulowna besommingen mmuiden DONDERDAG 30 OCTOBER 1952 Op de plaats, waar het comité O. en O. in het mobilisatiejaar 1939 met z(jn werkzaamheden aanving;, deed het gisteravond opnieuw van zich spreken. In de cantine van het fort „Dirks Admiraal" werd voor de vaste bemanning van het schietkamp cn het thans voor schietoefeningen in Den Helder gelegerde onder deel van de Luchtstrijdkrachten een toneelavond georganiseerd, waarvoor men geen vergeefs beroep had gedaan op de tonelisten van de Nederlandse bond van Gemeente-ambtenaren, afdeling Den Helder. Zij haalden het blijspel „Grossier- derij de Feestneus" het vorig seizoen opgevoerd in eigen kring uit het archief, en gaven het ditmaal zo mogelijk nog beter gestalte. In de intieme sfeer van de cantine, met het smaakvol aangeklede podium hervonden regisseur en hoofdrolspeler L. Folkers met zijn medewerkers spoe dig de juiste toon, waarin het grappige stuk over het voetlicht moest worden gebracht. Het is een blijspel van het genre, waarin de misverstanden en verrassende wending de inslag vormen op een overigens heel eenvoudige sche ring. Daarbij hangt alles af van het spel. Wij hadden het stuk al gezien, zo dat het verloop eigenlijk geen spanning meer kon opleveren. Daarom trof ons juist temeer, dat het groepje dilettan ten met zoveel élan zich aan de dik wijls komische verwikkelingen overgaf. De rolkennis liet af en toe te wensen over, maar dank zij vaardig reageren had dit geen storingen tot gevolg. Vooral de heer Folkers, in zijn rol van de olijke opa, die zorgde voor het „eind goed, al goed", voldeed bijzonder. Hij acteerde een ietsje gechargeerd maar dat kon in dit stuk geen kwaad De andere leden van de toneelgroep le verden hem goed partij en schiepen de achtergrond, waartegen deze komische figuur het best kon uitkomen. Het was een echt „praatstuk", waarin toch tal rijke scenes een behoorlijk spelpeil vereisten. Uit het meeleven in de zaal bleek wel, dat men in dit opzicht zeer tevreden was. Dit werd bevestigd in het dankwoord, dat bij afwezigheid van kapitein Van Dobbenburgh werd gesproken door luitenant Hoogvliet. De presentjes, die hij de leden van het gezelschap overhandigden, werden gevolgd door een rokertje voor de he- Het afdelingsbestuur van de Neder landse vereniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken verzoekt ons opneming van het volgende: Hoewel wij, geheelonthouders, het hele jaar op pad zijn, om te pogen, de mensen te doen inzien, dat het wense lijk is, het gebruik van alcohol na te laten, de maand November is de maand, waar in wij dit nog met meer élan doen. Landelijk wordt dan gecolporteerd met de „Blauwe Wimpel", waarin vele vooraanstaande hun mening zeggen. Zo schreven in de Blauwe Wimpel van dit jaar kortere of langer artikelen, o.a. onze minster-president dr W. Drees, Prof dr W. Banning, H. Vos- kuyl, hoofdredacteur van het Vrije Volk, F. de Jong, burgemeester van Nieuweschans, mevr. PloegPloeg, lid van de Tweede Kamer, prof dr J. H. Tuncler, Hoogleraar te Groningen. Al deze mensen laten, op hun wijze de wenselijkheid van hét geheelont houderschap duidelijk uitkomen. Wij zijn ervan overtuigd, dat vele le zers met ons de mening zijn toege daan, dat het noodzakelijk is, paal en perk te stellen aan het alcoholgebruik. Mogen velen ons orgaan deze en de volgende weken kopen en de conse quenties daaruit trekken. Wij herinneren er belanghebben den aan, dat brieven voor opvarenden van Hr. Ms. „Ternate" uiterlijk van avond moeten worden gepest, wil men er zeker van zijn, dat zij te Port Said worden uitgereikt. Vanavond wordt in „Formosa" een open bridge-drive gehouden ten bete van de Gezamenlijke Militaire Fond sen. Onder auspiciën van de Stoom vaart-maatschappij „Nederland" wordt, vanavond in Casino een film vertoond over een emigrailtenreis van het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" naar Australië. De sociale werkster van de Ne derlands-hervormde gemeente houdt op werkdagen (behalve op Maandag) 's morgens van negen tot tien uur, en bovendien op Dinsdag- en Donderdag- avond van zeven tot acht uur, spreek uur aan het adres Tweede Vroonstraat 8, telefoon 2469. Ook op de derde competitiedag heeft de tafeltennisvereniging IVA enkele nederlagen moeten boeken. Van de week berichtten wij al, dat IVA 2 met 10—0 van Blanco 1 verloor, en tevens, dat IVA 2 (dames) met 7—3 zegèvierde over Blanco 1. Het laatste IVA-nieuws vermeldt een 7—3 nederlaag van het eerste heren-team tegen DSS 1. Geert Oosterbeek leverde de opvallende pres tatie de drie tegenpunten te hebben ge- scoord. IVA 3 werd met een 8—2 nederlaag door Merletten 1 naar huis gestuurd. Adriaanse en Dirkzwager wonnen ieder een partij. IVA 4 moest tegen het ster ke WGW 1 met 8—2 het onderspit del ven Voor IVA 5 en IVA 6 was het een zeer zwarte dag, daar beide teams met 10—0 klop kregen van Meinetten 2. Het zevende IVA-team deed van zich spreken door met twee spelers (Van Leijden liet verstek gaan) Be Fair 1 uit Breezand een gelijkspel af te dwin- gen. Bij de dames noteerde IVA 1 tegen het vrij sterke Treffers 1 uit Noord- Scharwoude een puntenverdeling. Me.i Vreugdenhil won drie partijen, de da mes Bommer en Noordhoff braebter ieder één wedstrijd op hun naam. Gedurende het komende weekem worden gespeeld: heren 1ste klasse IVA 1—Disnie 2 en IVA 2—Disnie 2 3de klasse: IVA 6—DSS 3, IVA 4- DSS 3, HCSC 3—IVA 5; dames 4de kl.: bss 2IVA 2. ren en bloemen voor de dames, na mens O. en O. aangeboden door de heer Landman. Tijdens de 1 -wte pauze tus sen het eerste en ht tweede bedrijf werd onder de aanwezige militairen een vijftal boeken, beschikbaar gesteld door O. en O., verloot. De „grote" pauze werd gevuld door het optreden van een ensemble, gevormd uit leden van de kampbemanning en van het navigatiestation aan de Nieuweweg. Een aardige toevalligheid was, dat in deze periode juist een onderdeel van de LuA-Betuwe, die dit jaar definitief beslag legde op de Burgemeester Rit meester-wisselbeker. in „Dirks Admi raal" is gelegerd. De heer Landman stelde daarom voor, deze avond maar te beschouwen als een uitgestelde feestavond ter ere van het behalen van genoemde O! en O.-trophée. Op de eerste Zondag van iedere maand worden voortaan in de Neder lands Hervormde kerk aan de West- straat, de „Nieuwe kerk", speciale dien sten voor de jeugd gehouden. De rij wordt Zondagavond geopend met een dienst, die om half acht begint en waarin ds. W. J. de Hoest spreekt ovër het onderwerp „De linnen gordel". Overal ter wereld wordt op Vrijdag 31 October het sparen weer in het mid delpunt van de belangstelling geplaatst. Meer dan ooit wordt vooral in deze tijd gesproken over het beürip zuinig heid en een ieder is er zich dan ook wel degelijk van bewust, dat de nood zaak van het sparen onontkoombaar is. Men denke bijvoorbeeld aan de wo ningnood. maar ook aan de kleding, de vernieuwing van huisraad, de brandstoffen. De Nutsspaarbank aan de Polderweg heeft gedurende meer dan honderd jaar op het nut van sparen gewezen. En op 31 October staat deze oude, vertrouwde Helderse instelling opilieuw in het teken van de Wereid spaardag. Het kantoor, feestelijk aan gekleed, zal op die dag zonder onder breking geopend zijn van 's morgens acht uur tot 's avonds acht uur. Aan zes loketten wordt het publiek zo vlot mogelijk geholpen, zodat lang wachten voorkomen wordt. Aan hen die op 31 October als nieu we spaarders van de Nutsspaax-bank kunnen worden ingeschreven, zal een fraaie kalender of een zakagenda wor den overhandigd. Voor kinderen die op deze dag het levenslicht aanschou wen, stelt do spaarbank een spaarbank boekje met een eerste inleg van f 10.— beschikbaar. In 1951 bedroeg het aan tal posten van inleg op de Wereid spaardag 1473. terwijl in het totaal op de spaarbankboekjes werd ingelegd f 57.323.56. Vanmiddag wordt in de omgeving van de Artillerieschool wederom door zeven compagnieën van de Koninklijke Ma rine infanterie-exercitie gehouden, waar na in bataljonverband een mars volgt door de stad. De M.L.D.-kapel van het Marine-vliegveld Valkenburg zal voor op marcheren. Het vertrek is bepaald op half vier van de Artillerieschool. De route is: Coenraad Botstraat Al- bert Kuiperstraat Van Linschoten- straat Olivier van Noortstraat Singel Krugerstraat Polderweg Koningsplein Koningstraat Spoor straat Weststraat Hoofdgracht Buitenhaven. In Casino hebben wij Marmag gisteravond „Robbedoes" zien spelen. Het zou dwaas zijn, te ontkennen, dat het wakkere groepje van de heer W. Klinge een goed figuur heeft geslagen met dit blijspel van Christien van Bommel-Kouw en Henk Bakker. Niettemin Is er critiek, die evenwel voornamelijk gericht is tegen het stuk, dat weliswaar in een achtenswaardig milieu speelt, doch met deze voorname stand qua inhoud artistiek geen gelijke tred houdt. Er zijn immers tal van voorbeelden, dat het blijspel onafhankelijk van de plaats van hande ling aan redelijke artistieke eisen kan voldoen? Waarom moeten werkelijk grappige momenten ontaarden in lange, drakerige dialogen, die van een beroeps speler het uiterste zouden vergen; laat staan van een dilettant. Er ging van hem niet de warmte uit die de man bezielt, wanneer het tijd stip nadert waarop hij zijn geliefde (tante Guusje) eindelijk aan zijn hart zal mogen drukken. Volledigheidshalve zij in dit verband opgemerkt, dat Guus je ook niet direct straalde van liefde! Wij bewaarden Esther „Robbedoes" Birkenfeld tot het laatst. Haar mogen eigenlijk de drie keren (ongewens-C) lachen niet worden vergeven. Dat wij dit toch doen, dankt zij aan haar keu rige spel, dat meermalen respect af dwong. Zij en mevrouw Klinge stonden ook op hun plaats, wanneer zij niet zelf aan de gesprekken deelnamen. En dat is een belangrijk onderdeel van het toneelspel! Robbedoes verdient vooral een pluim, omdat zij in het tweede en derde bedrijf al niet meer echt de (ge makkelijker) impulsieve „vrije vogel" mocht uithangen. De acht dames en heren hebben „Robbedoes" naar genoegen op de plan ken gezet. Aan het welslagen van de avond werd bijgedragen door grimeur Polman en de souffleuse, die men wel in ere mag houden. Haar stem werd zelfs op de eerste rijen zelden verno men. De heer Kelder dankte het ge zelschap na afloop, hetgeen met bloe men en sigaretten gepaard ging. „The Musical Ramblers" verzorgden daarna de dansmuziek. De heer P. Kelder zei het zó in zijn openingswoord: een stuk met een lach en een traan. Goed, dat moge de op zet zijn geweest, maar de „traan" kon in deze stijve, ongewone volzinnen niet lot zijn recht komen. Wat stijgt een blijspel niet hoog. na een enkel mo ment van ontroering. Na een oprechte traan is het smakelijker lachen en komt de volle humor om de hoek kij ken. Maar wat komt er terecht van opgeschroefd verdriet resoluut toege past aan de tijdsduur van drie normale bedrijven dat in de zaal de lachlust opwekt? Jeanne Klinge (Florence) heeft het aan den lijve ondervonden. Zij speelde haar rol intens, met overgave aan de haar voorgeschreven woorden. Het werd, benaderde althans, een ka rakterrol, die het in een tragedie zeer wel zou doen. Voor een blijspel typeer de zij te serieus, zonder zich los te kunnen maken van haar (gewraakte) tekst. Uitgezonderd deze „dramatische" momenten deed haar spel weldadig aan. Extra lof voor haar rolkennis. Zwak was het optreden van Anneke Dams als tante Guusje, evenzeer dat van Ans Zikkenheiner (dienstbode Geertje) en Luc Eijbergen (huisknecht Maarten). Van dit drietal oogstte laatst genoemde het meeste succes, als een ogisch gevolg van de figuur die hij uit beeldde. Lou Jansen (Louis Terlaet) kweet zich op verdienstelijke wijze van zijn taak, met uitzondering van de „scène" met de jaloerse Florence, die op dat ogenblik de waarheid gezegd krijgt. Aanvankelijk was daar tussen die twee geen contact, omdat Louis niet was opgewassen tegen de dynamiek van zijn tegenspeelster. Dat was trou wens ook een tegenvaller voor Arie Roth (Hein de Bont), toen hij en Flo rence „elkaar vonden". Daar waren liefde en berouw van Florence, harts tochtelijk beleden jegens een zeer fleg matieke Hein. Maar voor de rest: op rechte bewondering voor „Hein". Al leen die rolkennis nu en dan: Regisseur Klinge had zichzelf niet de eenvoudig ste rol (mr. Simon Geldens) toebedacht. Over bovengenoemd perceel, „In de Fragchtwagen", dat ongetwijfeld een der mooiste, althans merkwaardigste is van Hoorn, is de laatste tijd veel te doen, omdat het in desolate toestand verkeert. De gemeente Hoorn, aan wie het pand toebehoort, laat zich aan het onderhoud weinig gelegen liggen. Reeds jaren bestaan er plannen om tot algehele restauratie van het perceel over te gaan, maar telkens weer worden deze op de lange baan geschoven. Hoe weinig men zich het lot van dit historische pand heeft aangetrokken, moge blijken uit het feit, dat het houtwerk voor de laatste maal in 1929 geschilderd werd. In de basketball-competitie heeft KVH ook zijn derde wedstrijd in een over winning omgezet. Het team liet FAC met niet minder dan 53—19 het onderspit delven. Het komt ons trouwens voor, dat de FAC'ers veel moeite zullen hebben zich in de eerste klasse te handhaven. Ook Zeemacht kon nog geen wïnstpuntje noteren. Nu werd met flinke cijfers (23—7) verloren van Oranje Blauw, dat met KVH ongeslagen aan de kop gaat. Beide ploegen boekten zes punten uit drie wedstrijden. De dames-toneelvereniging „De Ni colientjes" viert binnenkort het eerste lustrum, en ter gelegenheid daarvan wordt op Woensdag 5 November in het Casino een opvoering gegeven van „Brand in afdeling 3", een toneelspel in drie bedrijven van Arie van der Lugt. De baten van deze avond komen ten goede aan de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers. Hr. Ms. „O. 21" is gisteravond naar de Zeeuwse wateren vertrokken. Het is morgen hoog water om 6.00 en 18.45 uur, en laag water om 12.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 10.2 graden Celsius. Het eerste team van HAV wilde op de laatste wedstrijdavond blijkbaar be wijzen, dat het een hoger peil kan be reiken dan verleden week tegen Oran je Blauw. Met 3212 werd nu gewon nen van de Adelborsten, die kennelijk nog steeds naar het juiste systeem zoeken. Stuk voor stuk kunnen de jon kers technisch meekomen, en ook hun conditie is prima, maar aan het samen spel mankeert nog veel. Bovendien de monstreren zij, dat je onder deze om standigheden zelfs basketball te snel kunt spelen. In de tweede klasse ging HAV 2 op de goede weg voort. WSOV 2 zag zich met 35—11 geslagen. KVH 2 bleef on geslagen door met 34—9 over FAC 3 te zegevieren. FAC 3 wist Zaterdagmid dag de eerste winst te behalen, ten koste van HKV. De jongelui van de Kweekschool moeten nog veel leren in het bijzonder wat de dekking be treft. De cijfers waren 21—5, Bij de dames werd in de afgelopen week slechts één wedstrijd gespeeld: HAV 2Zeemacht 159. Dit beteken de het eerste verlies voor de Marva's, De juniorencompetitie is nu ook be gonnen. HAV won met 193 van ULO 2, en ULO 1 verloor met 319 van het Lyceum. Het team van laatstgenoemde echool kon wel eens hoge ogen gaan gooien. De competitie wordt deze week voortgezet met de volgende ontmoe tingen: vandaag: 6.45 uur: HCSC— Openbare Werken; 8.25 uur: Marmag 1 —WSOV 2; 9.15 uur HAV 2—FAC 2- morgen; 6.45 uur: Marmag 2—HAV 2 (dames); 7.35 uur: Helder—HCSC (da mes 1); 8.25 uur: Marmag 1—KVH 1 (dames 1; 9.15 uur: FAC—KVH 2 (da mes 2). 78. Intussen heerste er op de uit- xijkpost op de rots, waar Sjonnieen Bonkie Biezebijter en Siem Soep het zich gemakkelijk hadden gemaakt, ook de nodige opwinding. Sjonnie had van tijd tot tijd eens door de zeekijker ge tuurd naar het kleine roeibootje, dat midden in de baai dobberde, terwijl de twee anderen het ene uiltje na het andere knapten. Maar op een gegeven ogenblik had hij toch een kreet ge slaakt. „Jongens, daar gebeurt wat! Kapitein Toontje is bezig meneer Brown uit het water te hijsen!" De twee anderen schrokken wakker en stonden meteen op hun benen .„Laat mij ook 's kijken!" schreeuwden zij om het hardst en zij rukten Sjonnie de verrekijker bijna uit de hand. Zij tuur den om de beurt naar hetgeen zich be neden in de baai afspeelde, maar toen zij duidelijk zagen het was Bonkie Biezebijter, die het 't eerst ontdekte hoe kapitein Toontje een vrij grote kist in de roeiboot tilde, begonnen zij met z'n drieën een ware vreugdedans uit te voeren. Ze sloegen elkaar wild op de schouders en tracteerden elkan- dei op vriendschappelijke porren tussen de ribben. „Hij is voor de bakker,' schreeuwde Sjonnie. „Dé kist met ju welen! Ze hebben de kist met juwelen opgevist. Jongens nou gaan wij 'm eens even van katoen geven!" Naar ons werd medegedeeld heeft de toneelvereniging „Klein begin" in studie genomen de revue „Boem, die zit". Gezien de prestaties van deze ver eniging, staat ons deze winter dus weer een avond van vrolijkheid te wachten. Een dezer dagen is mej. R. de Wit, werkzaam in het Ludwina ziekenhuis m Den Helder geslaagd als verpleeg ster. 6 De uitslagen van de wedstrijden van de Zijper damclub waren als volgt" A. Louwe—G. Keijzer 2-0, P. Hoedjes W. Jimmink 1-1, A. Slijkerman Sv.— A. Slijkerman Jr. 2-0, Blaauwbocr—G. Keijzer 2-0, A. BlokkerG. Rademaker afgebroken. Bij de bridgers werden de volgen de resultaten behaald: D. den Brasem P. Koopman 48, A. RoozèA. van der Voort 39%, mr Kriek—A. Strooper 32, T. BloklandS. Lenting 30 P Strooper—R. Hertogh 29%, H. Klaver— K.,Slik 27, J. LouterA. Strooper 26% W. Hertogh—W. Schilder 19% pt. „S?n,^a®middag orn twee uur krijgt JVC bezoek van Vios. Dit wordt voor i\c,,ccn belangrijke ontmoeting, om- Tv'£sTfen va,? de grote concurrenten w speelt om 12 uur ook thuis, en wel tegen SRC III, nadat JVC a om l»rrTvr1mngerWaard a heeft ont moet. JVC III gaat om 10 uur naar Oudesluis III cn de JVC-junioren spe len, eveneens om .10 uur, te Kolhorn tegen Kaagvogels junioren. Tussen al die voetbalwedstrijden moeten ook de handbalsters nog de tiiri zoeken om haar wedstrijden te spelen DTS „nmr TTT 1U5 uur iLcn JFC 11 kan niet eerder dan s middags 4 uur spelen tegen Oudc- '^uls I Sjat in Amsterdam ADA I partij geven. De wedstrijd wordt ge- tfen uu°rm De buS vertrekt °m Vrijdagavond 31 October zal vooi bovenstaande vereniging een lezlnl MS g?h°ude" in de bovenzaal van de Nederlands Hervormde kerk dnnr met-leden zijn van harte welkom. FEESTAVOND AGRAR. BEDRljps; bond EN ANDERE BIJEENKOMSTFlv De afd. Texel van de Alg. Ned. Agra rische Bedrijfsbond (beter bekend on" der de naam Landarbeidersbond) heef» op Zaterdag 1 November in het Casinn een feestelijke bijeenkomst plaats, De Verenigde Spelers" zullen een muzi kale comedie van Willy van Hemert brengen, getiteld: Tineke van Urk. Een vrolijke geschiedenis tegen de ernstig» achtergrond van de nood der Zuider zeevissers, na de drooglegging van Zuiderzee. Vanavond spreekt in hotel De Zwa»n de heer dr J. Dominicus, op uitnodl. ging van de R.K Ontwikkelingscluh over de vrijmetselarij. Vanavond, Vrijdag en Zaterdag 0r ganiseert de Hoorfise Fanfare DEK een bazar mét talrijke attracties. De club. kas is leeg en geld is er broodnodig. de handbalcompetitie Zondag a s. gaat in de handbalcom. petitie de beslissing vallen. De grote wedstrijd tussen de Oudeschildse Zee meeuwen en GDS uit Den Burg. De Zeemeeuwen hebben aan een ge. lijk spel voldoende om zich kampioen te noemen. Mocht GDS winnen, dan moet er een beslissingswedstrijd vol- gen. ZWARE OPGAVE VOOR READY De Ready-dames staan deze week voor een zware opgave. Het Alkmaarse team DSS komt naar het eiland en zal wel van plan zijn met de volle winst terug te keren. FILMNIEUWS Slechts één film deze week, n.1. Show Boat. De titel zegt reeds duidelijk dat show, dans, zang en muziek hier de hoofdschotel vormen. Alles is in tecli- nicolor. dus de liefhebbers van dit soort films kunnen hun hart ophalen. BENOEMING De heef N. Nijdam is benoemd tot •ambtenaar eerste klasse ter secretarie in Witmarsum, gemeente Wonseradeeh De raad der gemeente Callantsoog is door de burgemeester in openbare ver- gadering Uijeengeroepen op Vrijdag, avond 7.30. De agenda vermeldt slechts punten van tamelijk ondergeschikte be tekenis, zoals het in erfpacht geven van terreintjes voor de bouw van zomer, woningen, het beëindigen van erfpacht e.d. In deze vergadering zal tevens een onderwijzer moeten worden benoemd. B en W. stellen voor gunstig te beslui ten op een verzoek van de afdeling van de VVV om de trap naar het strand om niet te willen overnemen en voor het verdere onderhoud zorg te dragen. Door burgemeester en wethouders is de navolgende voordracht opgemaakt voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de Openbare lagere school in Callantsoog: L. H. van Vigen, tijde lijk onderwijzer te Medemblik, 2 J. Dijk onderwijzer te Nieuwe Buinen, 3. J. G. Udo onderwijzer te Herenwaarden. Naar wij vernemen is aan de wijk verpleegster, zuster Boendermaker een ziekteverlof verleend voor de tijd van een jaar. Daar er nog geen plaatsver vangster is aangewezen, zal de dienst voor de afdeling Callantsoog worden waargenomen door de wijkverpleegster uit Noord Zijpe. Aanstaande Zaterdag komen de oud redders en natuurlijk hun gehele aan hang, die werkelijk niet gering is. bij een om een gezellige feestavond te houden. In café Vriesman zal namelijk een uitvoering worden gegeven door de Helderse oud-reddersvereniging „Moed, volharding, zelfopoffering". De toegang tot déze avond, waarop cabaret, mu ziek en zang wordt gegeven is voor ieder geheel vrij en daar het gezelschap een uitstekende naam heeft, zal er voor deze avond ongtwijfeld grote belang stelling bestaan. SCHAAKCLUB /AV r.W' icksltTIS De uitslagen van de laatste competi tiewedstrijden zijn: le klasse: L. Loer- W. Kooyman 1—0, H. Loer-A. Loer 1-0 S. Brommer-M. Loer 1—0, C. Marees- L. Alkemade 1—0, M. Loer-C. Marees 01. A. Loer-L. Loer 01. Tweede klas se: P. Bakker-A. Philipsen 1—0, J. Hoep* J. v. d. Berg Lzn. 1—0, Th. Ligtendag* A.G.A. Cornelissen 01, A. G. A. Cor» nelissen-A Philipsen G. Janssen- P. Bakker 1—0, J. v. d. Berg Lzn.-Th. Ligtendag 1—0. Derde klasse: Jb. Bak- ker-J. Naber 0—1, G. Landman—. Keu ris I—0, A. Janssen-A. Kooy 10, Cr. Glasbergon-A. Janssen 0—1, J. Naber- G. Landman 1—0, A. Kooy-Jb. Bakker 1—0. Besommingen van Woensdag: VI 77 Abraham f 21500, Ym 10 Hattem i !8990' een trawler met f 19600; KW 75 La5!0' 198 f 0050, Ym 209 f 9590, Ym ?80 f 330, HD 125 f 2350, YE 93 f 320, WR 67 f 3320, KW 35 f 510, KW 60 1 ooO. ,9erkg: heilbot 3.25—2.15, gr. tong 3.10—2.80, grm. tong 1.98—1.85, kim. tong 1.92-1.77, kl. tong 1 156-147, kl. tong 2 0.96—0.87, tarbot 1 3.20—2.30. Per 50 kg: tarbot 2 77—72, tarbot 3 60—55, tarbot 4 57, tongschar 81-70- f£a,rt.?Ang 4234, grm. schol 94, kim- schol 70—57, kl schol 1 56—45, kl. schol 2 45—12, schar 24—18, v. haring 20—1b makreel 25—12. Per 50 kg: gr. schelvis 75-71, grm- schelvis 79—51, kim. schelvis 57—48i kb schelvis 1 57—48, kl. schelvis 2 45- 17, wijting 30—14, gr. gul 64—67, mm- In i4,8' kL gul 26" kl- haai 3124, ham 80. kim. hake 40. kla hake 1 46, poon* jes 15—9, kl. koolxis zw. 33—32, Koolvis wit 41—38. P?r 128 kg: gr. kabeljauw 260—T® Óa vis zw. 7871, gr. kolvis wit —80, gr. leng 96. Aanvoer: 285 kisten tong en tarbot, kisten heilbot, 6 kisten tongschar en schartong, 395 kisten schol. 63 k sten "har. 445 kisten haring, 2385 k f makreel, 285 kisten schelvis, 380 kisten wijting, 50 kisten kabeljauw en gul, kisten leng, 18 kisten kl haai, 3 kisten ham 13 kisten poon. 109 kisten kooiv», 40 kisten diversen. Totaal 4490 kiste»*

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2