r r Stad en Omgeving Gymnastiekvereniging OKK gaf aantrekkelijk soirée De senioren-elftallen van Hermes behaalden alle volle winst Jimmy Brown als diepzeeduiker De „Post" in Koreau rijdt ezett/e Ontwapenend optreden van kinder circus „Elleboog" in Tivoli Nieuws van het eiland Texel Orkest van Harmonie verleende medewerking Finale vormde gracieus hoogtepunt Kweekschool-RHBS op Het hockey-terrein Regeling storingsdienst Belgische legerwagen reed jongen aan Mr Doodle in „Extase" Anna Paulowna Geringe belangstelling voor Volksonderwijs Dames 1 en 3 alleen aan de leiding Hoe de Marne-ba! rolde Tussen Haaks en Kuifje Succesvolle middag voor „Pro Juventute" Georg aniseerd spel met uitstekende leiding IN HET KORT Uitslag verloting Damnieuws van HCSC Terug uit Korea Julianadorp Keuveltjesavond op til Verloting „Kunstzin" „Gijsbrecht van Aemstel" op voordrachtavond Emigratie via witte doek Lezing over Vrijmetselarij De Koog krijgt een begrafenisonderneming -\ Geschenk voor Museum 't Zand Echtpaar De VriesDe Boer 55 jaar getrouwd Wijziging schooltijden MARKTBERICHTEN IN „Casino" verzorgde de gymnastiekvereniging „Oerening Kweekt Kunst" 4 Zaterdagavond een geslaagde soirée, waaraan medewerking werd verleend door het orkest der Z.R.O.V. „Harmonie", onder leiding van de heer L. F. van Loo Jr. Deze avond mocht, zo zei de voorzitter, de heer A. Roodenburg, in zijn welkomstwoord, gerust gezien worden als een „klein uitvoerinkje", hoewel het de bedoeling was, dat de verschillende rhythmische gyninastieknummers met een dansje werden afgewisseld. Dat zulks kon geschieden, was voor een belang rijk deel te danken aan het orkest, dat uren achtereen onvermoeibaar het rhythme bleef aangeven. vloer, waardoor men een juiste kijk kreeg op de verschillende prestaties. Na afloop van deze oefeningen, waar van de heer K. Boot Sr de algehele leiding had, beeldden een aantal OKK- meisjes, als matrozen verkleed het zee mansleven uit. Men waande zich door de fleurige aanblik van het geheel en het vlotte tempo even in revue-sfeer. De finale, wederom in de zaal, vormde het hoogtepunt van de avond, mede door de prachtige muziek van Francis Popy en de fraaie aankleding. Mej.Klc- verlaan en de heer Boot flaneerden fp gracieuze wijze tussen de dames door, die met overgave en op bevallige wijze haar rhythmische bewegingen maakten. Ter afwisseling gaven de dames Faber en Swart enkele nummers ten beste op haar accordeon. Daar er veel jongéren aanwezig waren, werd van de dans vloer een druk gebruik gemaakt. Onder leiding van de dames Van der Oord en Kleverlaan werd een program ma afgewerkt, dat uitsluitend bestond uit rhythmische en vrije oefeningen. Bijzonder te waarderen was het indivi duele optreden van de dames Truus Quak, Elly Doornkamp en Mieke van Ginkel, onmiddellijk na het verdienste lijke openingsnummer. Vooral mej.Van Ginkel toonde prachtige staaltjes van soepele lichaamsbeheersing, en het zal de outsiders niet verbazen, dat dit meisje jeugdkampioene is van de kring HNK. Zij moet deze titel Zondag te Barsingerhorn verdedigen. Ook de baloefening, waarmee het programma voor de pauze werd beslo ten. oogstte veel succes. Het tweede gedeelte van de avond werd door de heren geopend met oefeningen op de lange mat, onder leiding van de heer F. Clowting, De zweef-koprol ontlokte aan de aanwezigen een zeer spontaan applaus, en niet minder bewondering had men voor het paardspringen. De hierboven genoemde onderdelen werden alle uitgevoerd op de dans Dezer dagen hebben de Kweekschool en de R.H.B.S. op het Hermes-terrein eikaars krachten gemeten in de hockey- sport. Beide scholen kwamen met twee elftallen in het veld. De eerste ontmoe ting tussen de jongenselftallen had een aardig verloop. Het team van de HBS won met 1-0 door een doelpunt van Piet van der Vliet, dat in de tweede helft uit een strafcorner werd ge scoord. Hierna werd een mixed-wedstrijd gespeeld, waarvan het spelpeil aanmer kelijk lager lag. Er vielen nogal wat botsingen te noteren, en één der HBS' ers liep een dusdanige been-verwon ding op, dat hij terstond onder dokters behandeling moest worden gesteld. Deze „mixed" werd met 1-0 door de Kweekschool gewonnen. De storingsdienst van de gemeente water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag: A. A. Cor- nielje (Ruyghweg 201, telefoon 2842), Dinsdag: J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594), Woensdag: F. Kra mer (Niasstraat 17, telefoon 2877),Don derdag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8, telefogn 2457), Vrijdag: A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, telefoon 24313, Zaterdag en Zondag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467), D. Oostendorp (Van Limburg Stirum- straat 24, telefoon 2452). Gistermiddag om ongeveer half drie heeft een Belgische legerwagen in de Koningstraat de veertienjarige K. K. aangereden. Tezamen met een aantal andere mensen stond K. te wachten tot het ogenblik zou aanbreken, waarop de Witte-bioscoop zijn deuren ging ope nen. Voor „Formosa" stond een auto geparkeerd, en daarvoor moest de Bel gische auto, die in de richting van de Spoorstraat reed, bij het passeren uiter aard naar links uitwijken. Het voertuig passeerde zeer langzaam (de bestuurder had enkele malen signaal gegeven), maar op een gegeven moment stapte K. achterwaarts van het trottoir. Hij kreeg een flinke duw en moest met een lichte hersenschudding naar „Parkzicht" wor den overgebracht. De bekende mr. Doodle heeft Zater dagavond in „Extase" getoond, waar aan hij zijn populariteit verdient. Hij vormde het grappige middelpunt van het dansprogramma, en legde al met zijn eerste optreden een stevig contact met zijn publiek, onder andere middels het geslaagde liedje „Dat vind ik zo leuk om te doen". Uiteraard droeg ook deze avond het karakter van een ca baret-dansant, zodat de niet-dansenden, die speciaal voor Doodle waren geko men, zich wellicht „bekocht" zullen hebben gevoeld. Geheel ten onrechte overigens, daar Doodle juist de attrac tie was tussen de verschillende dansen. I>e afdeling Anna Paulowna van Volksonderwijs telt 176 leden, maar het bezoek aan de vergadering b\j de lieer Blokdijk was zo gering, dat men de agenda maar ln een gemoedelijk praatje, in plaats van in strenge ver- gadervorm afhandelde. rjE hockeyclub „Hermes" had gisteren Vrouwe Fortuna weer zijde. Niet alleen het eerste heren-elftal won, ook de drie damesteams ver overden beide punten. Bij de dames bezetten zowel het eerste als het tweede elftal ongeslagen de eerste plaats. Zeer spannend was de wedstrijd tussen Hermes 1 (dames) en het Amsterdamse AMVJ. De ingekomen stukken gingen voor namelijk over de algemene vergade ring te Rotterdam. Het hoofdbestuur werkt op 't ogenblik onder omstan digheden, die tekorten op de rekening veroorzaken. Het dure papier voor 't or gaan der vereniging heeft er vooral schuld aan. Men denkt aan verhoging der afdracht, die nu f 1.per lid be draagt. Het bestuur zal het daar in z'n volgende vergadering over hebben. De ontvangstjn en het saldo van 1950 waren voor 1951 samen f 404.18 (saldo wos f 62.Van '51 was het saldo f 35. Tegencandid&ten waren niet gesteld, zodat de heer Vergaay als secretaris werd herbenoemd. Er waren geen lief hebbers voor de afvaardiging naar de algemene vergadering, zodat de af deling daar waarschijnlijk niet verte genwoordigd zal zijn. De heer Jellema moet door drukke werkzaamheden bedanken als be stuurslid. Het volgend jaar moet hij echter periodiek aftreden, zodat hg toch tot dan zal .aanblijven. B\j de rondvraag bracht mevr. Hoek stra het Volksonderwtjslied ter spra ke. De secretaris zal er bij het hoofd bestuur om vragen. De voorzitter, de heer Beunder wees er in z'n sluUingswoord op dat Volks onderwijs de vereniging is voor de voorstanders van de openbare school, i,,9r die geen lid kunnen zijn van de onder- wijzersvakorganisatie. Men mocht dus vooral van hen belangstelling ver wachten en hij hoopte dan ook, dat deze een volgende maal beter zou zijn. Het was beide ploegen aan te zien, dat zij in de 3e klasse tot de sterksten behoren. Er werd goed en enthousiast gespeeld. Met de rust was het 10 voor Hermes, dank zij mej. Van der Plas. Na de thee besloot mej. Zomer één van haar snelle runs met een doelpunt (2-0), en nog gaf AMVJ het niet op. Integen deel, het werd 2-1. Maar verder kwa men de bezoeksters niet, daar de ach terspeelsters en de keepster zich niet meer lieten passeren. Hermes 2 (dames) zorgde voor een verrassing door met 1-0 van HBS 2 te Weenink. Dit elftal heeft zich in de Door het slechte weer konden verle den week de meeste Marine-voetbal wedstrijden geen doorgang vinden. Al leen in de competitie Nieuwediep werd gespeeld: Koopvaardij Opleiding—Ar- tillerieschool 1-3. Deze week staan op het programma: vandaag Ankelpark 3 uur: KIMHer tog Hendrik (comp. Nieuwediep)15.20 uur, Dinsdag Ankelpark 3 uur: Hertog Hen drikMijnendienst (distritscompetitie) Woensdag Ankerpark 3 uur: Neptunus Artillerieschool (district); Donderdag Ankerpark: LSK—Van Galen (Nieuwe diep). winnen. Het doelpunt was van mej. derde klasse nu bij de bovenste drie ge voegd. Dames 3 bleef ongeslagen met een 2-1 overwinning op Everswift 4. In deze lastige uitwedstrijd speelden de midden voor, mej. Nelis, en de spil, mej. Beek huis van Til, zeer verdienstelijk. Eerst genoemde zorgde er voor, dat een 10- achterstand in een 21-zege werd om gezet. Hermes 1 (heren) heeft van het begin tot het einde hard gevochten. In het be gin wist Pottinga een strafbully te be nutten (1-0), en kort daarop scoorde Verfaille 2-0. Hurley kon zich aan de druk ontworstelen en enige tegenaan vallen lanceren, en een strafhoekslag leverde een tegenpunt op (2-1). Na de rust was het een vrijwel gelijkopgaande strijd. Toch kon Hessen met een zeer hard schot de overwinning veilig stel len (3—1). Gistermorgen arriveerde in Nieu wediep de Deense palingkotter „Kar- van". Later op de dag vertrok het boot je weer, met bestemming Den Oever. Het is morgen hoog water om 9.00 en 21.15 uur, en laag water om 3.10 en 11 ET veelbesproken kindercurcus „Elleboog" heeft Zaterdagmiddag Oen Helder met een bezoek vereerd. In een geheel bezet Tivoli-theater gaf het onder de enthousiaste leiding van mevrouw Last werkende groepje een voorstelling ten bate van „Pro Juventute". Betere pleitbezorgers voor dit sociale werk, dat in het belang van de jeugd wordt verricht, kan men zich moeilijk denken. Ronduit bewonderenswaardig was hetgeen deze over het algemeen nog vrij jonge kin deren in de „piste" presteerden. kwaamheid vereisten. De dansnummer- tjes bewezen, dat ook hierin onder een welbewuste leiding wordt gewerkt. Bij dit alles bleek de kinderlijkheid niet „weg-georganiseerd". Een pluim op de hoed van mevr. Lans, die dit frisse resultaat met al haar pseudo-clowns, jongleurs, cascadeurs, goochelaars en wat al niet meer, heeft weten te berei ken. De artisten van het circus „Elleboog" zo genoemd als een variant op het echte circus „Knie" hebben jong en oud in Tivoli een bijzonder aardige middag bezorgd. Men slaagde er vol ledig in, de circussfeer te imiteren. Zelfs de „spreekstalmeester" was in vol ornaat aanwezig, en het circus orkest ontbrak niet. Wel was het jam mer, dat de dappere bewerker van de grote trom wat dicht bij de microfoon stond, waardoor hij minder welluiden de storingen in de gramofoonmuziek teweeg bracht. Spel en ernst waren in het program ma op verantwoorde wijze tot een een heid gemaakt. Dat lijkt gemakkelijk, omdat het spel voor kinderen op zich zelf hoge ernst is. Maar het is moei lijk, omdat dit ernstige spel ongedwon gen moest blijven en tegelijk aan ze kere artistieke normen beantwoorden Kennelijk gingen de kinderen volko men op in hun spel. De „beren" waren beren en de dressuur was tot in kleine détails een nabootsing van de realiteit in het circus. Er waren ook „spectacu laire" nummers, die behalve een spon tane speeldrift ook een behoorlijke be- In hotel „Bellevue" wordt van avond een afscheidsbijeenkomst ge houden bij het vertrek van dokter Van der Most naar Veghel. Dokter Schoorl houdt vanavond in de Marinecantine een lezing voor de British Women's Club. De eerste van vier lezingen over het Welvaartsplan van het NVV wordt vanavond om half acht in „Formosa" gehouden. De damesafdeling van de KNBO houdt vanmiddag en vanavond in „For mosa" haar verkoopdag. Heden en morgen wordt in de ver gaderlokalen van de Lutherse kerk aar de Wezenstraat een bazar gehouden. Men verzoekt ons mede te delen, dat de eerste prijs van de verloting der Oud-Katholieke vrouwenvereniging Ora et Labora is gevallen op nummer 1480 (geborduurd ontbijtlaken) en de twee de prijs op, nummer 1967 (geborduurd salontafelkleed). De nummers waarop de overige prijzen zijn gevallen, staan op een lijst, die bij muziekhandel Strang ter inzage ligt. De naam van de pop was „Annabella". Voor de derde wintercompetitie van de damclub HCSC werden verleden week de volgende wedstrijdei gespeel: le tiental: A. FerneeA. J. José 02; Jt. Keizer—E. Vink 02: Js. KeizerG. C. Post 1—1; D. DrupsteenW. Post 2-0; M. de Boer-R. Eelmar 11; M. de Boer Js. Keizer 02. 2e tiental: L. BeyerC. Kijzer 20; B. van DrongelenD. <-an Leeuwen 2-0; A. BosJ. J. Oord 0—2. Verheugend was de uitnodiging, die de heer José mocht ontvangen. Hij mag deelnemen aan de Internationale cor- respondentie-damwedstrijd voor de hoofdklasse. Zeer bekende sterke Fran se dammers zijn de tegenstanders. Op Dinsdag 4 November komt de Christelijke damclub „Excelsior" uit Anna Paulowna bij HCSC een vriend schappelijke beker-wedstrijd spelpn. Met het m.s. „General Sturgis" zijn mze stadgenoten J. C. Alberts (Hor tensiastraat 87) en W. D. Rijk (Molen straat 54) op de thuisreis uit Korea. Als November in het land is, begint ez voor de jeugd een mooie avond te gloren. Dan is het weer gauw 11 No vember, de Keuveltjesavond. Dan ziet men jongens en meisjes met ljchtjes langs de huizen gaan en hun versje opdreunen van: Sinte Maarten keu- veltje in allerlei variaties. Evenals vorige jaren zal de Gemeen schap Juljanadorp Vooruit trachten hieraan enige leiding te geven. Het bestuur neemt daartoe zitting in de- winkel van de heer Q. van Nuland, waar de kjnderen onthaald worden en waar de lichtjes worden gekeurd. Voor de aardigste lichtjes worden prijsjes beschikbaar gesteld. Na acht uur 's avonds is de pret afgelopen en wordt niet meer uitgedeeld. De verloting ten bate van de Har monievereniging „Kunstzin" had tot ujtslag, dat de prijzen vielen op de volgende nummers: 490 (keukenuit- zet), 1346, 1241, 1217, 1324, 132, 94, 193, 147, 153, 1062, 1337, 274, 1910, 1110, 34, 693, 66, 1201, 4, 921, 1234, 709, 713, 1091, 401, 766, 449, 194, 275, 964, 131, 77, 1121, 28. De prijzen kunnen worden afge haald bij de heer Constant aan de Schoolweg. Het optreden van Cor van Beek met Güsbrecht is geen groot succes gewor den. Wij krijgen sterk de indruk, dat hij ditmaal iets te hoog heeft gegrepen. Zijn stemtechniek schiet voor dit werk tekort en vaak moest hij door gebaren aanduiden, welke persoon hij uitbeeld de, omdat hij niet over voldoende „stem men" beschikte. Het spreektempo lag vaak te hoog, waardoor de niet deskundige toehoor der, 't Nederlands uit de tijd van Vondel moeilijk kon verstaan en volgen. Het was ook geen gelukkig gezegde van de voordrachtskunstenaar, dat hij enkele delen niet kon vertolken, omdat deze door een vrouwenstem moeten worden gezegd. Dan zou de keuze voor een voordrachtskunstenarès wel zeer be perkt zijn. Na een inleiding van bijna een uur die de spreker kort noemde kon hij pas aan de eigenlijke voordracht be ginnen. Vele uitweidingen maakten de draad van zijn betoog moeilijk te vol gen en de opmerking dat Vondel rijk zou zijn geweest, snijdt beslist geen hout. (Vondel moest op hoge leeftijd een klerkbaantje aan de bank van Lee ning accepteren om niet van honger om te komen, totdat de gemeente Am sterdam hem een jaargeld toekende). Toch hopen wij, dat de vele toe schouwers wat meer waardering heb ben gekregen voor het Vondeliaanse toneelwerk. De zaal van hotel Texel was dus danig gevuld, toen de „Johan van Olde- barneveldt" van de Javakade los kwam, dat er geen sterveling in noch uit kon. Allemaal lieden met emigratie-plannen? De firma Velthuys, die elke Maandag zitting houdt voor adspirant-emigran- ten vertoonde enkel films van de Mij. Nederland over dit onderwerp. In de eerste film kreeg men een in druk van het leven aan boord op de lange' reis van Amsterdam naar Sydney. Prima verzorging in elk opzicht was de indruk die de toeschouwer opdeed. Ligging, eten en drinken, ontspanning, zowel voor de groteren als voor de kleinen, geestelijke verzorging en me dische. alles getuigde van een prachtige gc'-pldige organisatie. Een andere film bracht de ontwik keling van Zuid-Afrika vanaf 1835 tot heden en de mogelijkheden, die er voor de emigranten lagen. En in een laatste film kreeg de adspirant-emigrant een indruk van het leven van een Hol landse familie op een boerderij in Canada. Zo was er dus voor elk wat wils en' zeker heeft menigeen, die met plannen voor een nieuw vaderland rondloopt wat meer idee van de mogelijkheden en moeilijkheden gekregen. Voor de R.K. Ontwikkelingsclub hield de heer F. Dominicus, leraar aan het Lyceum te Alkmaar een interes sante en leerzame causerie over de bin nen- en buitenlandse Vrijmetselarij. Met markante voorbeelden belichtte hij de diepgaande invloed die de loge op het openbare en politieke leven neeft. Als doel van de vrijmetselarij noem de de inleider een wereldrepubliek met een wereldgodsdienst. Een zeer groot deel der leden ziet dit echter niet zo in. Slechts de hogere leiding is met de ze begrippen vertrouwd en doet ze langs geleidelijke lijnen uitvoeren. Daar deze godsdienst van elk begrip van een God in christelijke zin ont bloot is. is het de taak van de christe lijke wereld zich met klem tegen deze beweging te verzetten. Herhaaldelijk hebben ook de pausen- hiertegen ge waarschuwd. De invloed van de vrijmetselarij is werkelijk niet te onderschatten. Welis waar zijn er ook veel dwaze verhalen in omloop, die alleen maar sensatie ten doel hebben, maar het wezen van de beweging is in zich reeds gevaarlijk genoeg. In Nederland is de loge na de laatste wereldoorlog weer sterk gegroeid en telt momenteel bijna negenduizend le den. Men wordt niet gemakkelijk lid en ook de gegevens over het doen en laten der beweging zijn moeilijk te achter halen. Het is zelfs niet eenvoudig hun tijdschriften (er zijn er drie in ons land) in handen te krijgen, want alles wordt zeer geheim gehouden. De heer Dominicus kon zich in een zeer aandachtig en dankbaar publiek verheugen. De manier, waarop in de meeste (Texelse) dorpen een begrafenis plaats heeft, wijst op een sterk ontwikkeld sociaal gevoel. Er zit een zékere ge moedelijkheid voor zover dit woord hier op zijn plaats is in deze handel wijze. Maar het feit dat iedereen hoe den, jassen of handschoenen moet le nen, die dan door de dorpelingen weer prompt herkend worden, verstoort toch soms de sfeer van een dergelijk gebeu ren. Deze en dergelijke overwegingen heb ben de heren C. Smit en M. Bogaard van De Koog er toe gebracht, zich via een circulaire tot de Koger bevolking te wenden. Als gevolg hiervan kwamen Woensdagavond verscheidene dorpe lingen in De Toekomst bijeen, met het resultaat dat men besloot op korte ter mijn een vergadering uit te schrijven om te komen tot het oprichten van een vaste begrafenisonderneming, zoals die op de meeste plaatsen reeds langer be staat. 81. Jimmy Brown en kapitein Toon tje die de kist elk bij een hengsel mee droegen, waren op het punt de nauwe i'otsdoorgang binnen te wandelen, toen Jimmy eensklaps stil hield. Zijn ouae oerwoudinstinct waarschuwde hem voor een bepaald gevaar Hij voelde zich eensklaps een beetje onrustig en dat was voor hem altijd een teken, dat er iets dreigends was. Jimmy zei tegen kapitein Toontje, dat hij de kist even moest neerzetten, maar hij zei niet tegen zijn metgezel, dat hij zien niet helemaal op zijn gemak voelde Om zijn gedachten wat te ordenen vroeg hij aan kapitein Toontje wat deze nu verder dacht te doen. „Wilt u er onmiddellijk de politie in mengen?' vroeg hij, „of wilt u eerst zelf nog proberen de verdwenen kist op te spo ren?" Kapitein Toontje haalde zjjn pijp te voorschijn en begon deze be dachtzaam te stoppen. „Ik zou het liefst zelf de zaak willen onderzoeken, Jimmy" zei hij, „want véél vertrou wen in de politie van Braamzijl neo ik niet. Aan de andere kant weet ik niet goed waar ik moet beginnen te zoekenJmmy keek de ander een.s aan. „Dat is nogal wiedes" zei hij. „We moeten beginnen die kok van u op te sporen. Dat is de enige kerel die er iets van weet en ik laat me hangen als die ons de schat niet heeft afgesnoept" Jimmy stond ogenschijnlijk rustig met kapitein Toontje te praten, maar in- Per muilezel baant de Amerikaans* facteur ot> Korea zich een weg door de sneeuw, om de soldaten van de Verenigde Naties, die in de voorste Unies liggen, de post van thuis te bezorgen. Het Texels Museum is verrijkt met zes baleinen van een vinvis. Deze vis is gevangen door de „Willem Barendsz". De baleinen werden door een der op varenden meegenomen naar Schier monnikoog en daar vielen zij in handen van onze gemeentesecretaris, de heer P. Beemsterboer, die ze prompt aan het Texels Museum cadeau deed. Komende Dinsdag, 4 November, zal het feest zijn ten huize van de familie De Vries aan de Rijksweg. Opa (77) en Oma (75) zijn dan 55 jaar in de echt verbonden. Het echtpaar is nog zeer kras en gaat elke Zondag samrg naar de kerk. Ook al heeft Oma een kunst been: zij laat geen feestje voorbij gaan en van de tocht van de ouden van da gen genoot ze deze zomer nog zo, dat zij en haar man vast van plan zijn vol gend jaar weer mee te gaan. Het zal het bruidspaar Dinsdag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Na de H. Mis, welke 's morgens uit dank baarheid zal worden opgedragen, begint het feest met kinderen en familie, s Middags zullen 34 kleinkinderen Opa en Oma komen feliciteren. We hopen van harte, dat ze een prettige dag zul len hebben en wensen hun nog vele jaren! Naar wij vernemen heeft het gemeen tebestuur van Zijpe zijn goedkeuring gehecht aan het verzoek van het hoofd der o.l. school alhier om gedurende de ze winter in plaats op Zaterdagochtend op Woensdagmiddag school te houden. ZWAAG, 31 Oct. 1952. Uien 6—15; Knolbieten 57; Gele bew. kool 6— 7.50; Groene kool 6.50—7.50; Rode kool 812.30: Spruitkool 1842; Sniibonen 1.24; Witlof 60—63: Tomaten 16—30; Waspeon 5—7; Andijvie 8—12; Sla 4— 5.70; Bloemkool 8—20; Alicante 71—115! Allington Pippin 11—3J; Cox Orange Pinpin 25—48; Dekker's Glorie 10—23; Ellison Oranje 16—25; Glorie van Hol land 11—23; Jonathan 14—26; Princess Zenoble 8—15: Schellinkhouter 14-39: Transp. de Cronsels 7—14; Zoete Erm- gard 914: Beurré Alex Lucas 9—30; Beurré Clairgeau 8—16; Beurré Hardy 2133: Bonne Louise d'Avranches 8— 28; Conférence 419: Dovenne du Co- mice 38—45; Emil d' Hevst 8—17: Gie- ser Wildeman 1019; Lecipont 12— 32.20; Nouveau Poiteau B9: Pres. Lou- teuil, 17—23: Soldat Laboreur 8—21: William Duchesse 731: Zwijndr. Wijn peer 6—18: Eva Baltet 4—15. NOORDSCHARWOUDE. 31 October, - 3300 kg grove aardaopclen 10.10: 3000 kg neen: B 11.70-14.80 en C 10.70-11.4°! 1900 kg bieten: A 12.10—12.40. B 11.1°— (2,20 en Modjo 9,90 10,50; 9500 kg uien 20—21.70, grove 17.50—20,30, drielingen 23—25 en nep 34: 2800 kg andijvie 15 50 —17.30; 37.000 kg rode kool 4.109.1°: 3600 kg gele kool 4—7.90: 40 000 kg witte kool 3.50—4.80: 135.000 kg Succes 5.20- 6; 12.000 kg Deense witte kool fi—6.10: 1200 stuks bloemkool: OII 15—20 en BI 10—12. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE. 81 Oetober. 8000 kg rode kool: A —11,20 en B 6,90; 10 000 kg gele k®o( A 6.20—9.80 en B 4.10—5; 3000 kg groene kool: A 6,20—9,30 en B 5.10—6,50; 40 000 *8 witte kool 5.30 en Succes 5,50-8.7°! 14 000 kg uien 20.10—20,90 en grove -19.60; 8000 kg bieten: A 11,80-1*.'° en B 12.30—12,80: 7000 kg peen: B 11 60 j.j en C 11.30—11.90: 6000 kg an* dijvie 13.90—17,40; 3000 stuks bloemkool! »I 8—13,80 en B II 8-8.30. CASTRICUM, 31 Oct. Sla 6<A ,i0enrï3k00,1 821spruiten A 34—54. B o bleekselderie 10—13. knollen ~9', Pnrei 8' —10. andijvie 14-21. tf tooi 9ir, boerenkool Si', bospeen 1". soepgroenten 3545 p. bakje. w;<'pe°n WK. druiven j5100, tomaten 34,

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2