Top-presfalies Een billijk winterpension Z.E.K.Z.? nam met 640 hout leiding in afdeling A de Dh r. H. J. Egbers nam afscheid van school in Barsingerhorn De wedstrijd Haarlem-Go Ahead was rijk aan arm voetbal Sup erieur RCH won met oneven goal van NEC ncH Arbiter buiten spel RKAFC en Grasshoppers deelden de punten MARKTBERICHTEN Een oude schuur waar hei goed rusien is Concours Alkmaar se kegelbond Bij de dames zijn WIK Vredelust favoriet en Lutjewinkel Hartelijk afscheid van kleuteronderwijzeres Van alle zijden veel waardering MAANDAG 3 NOVEMBER 1953 ^*1VEE HAARLEMSE clubs alleen aan het hoofd in de beide afdelingen, voor waar een resultaat waarmee de hoofdstcdelingen van Noord-Holland tevreden mogen zijn. Haarlem behaalde een moeizame 32 zege op Go Ahead na een slechte wedstrijd en kwam, mede door de 32 nederlaag van Stormvogels, aan het hoofd van 1B. RCH stelde niet teleur en won van NEC met het kleinst mogelijke verschil (10), hetgeen voor een groot deel kan worden toegeschreven aan de schitterend spelende Nijmeegse achterhoede. EDO was de enige Haar lemse ploeg die de punten niet kon veroveren en verloor in de hoofdstad des lands van Ajax, na matig voetbal, met 20. JJAARLEM SPEELDE tegen het eens zo roemruchte Go Ahead een wed strijd die rijk was aan arm voetbal. Boeree en zijn mannen vatten hun taak te licht op en vervielen te veel in kort spel dat een kolfje naar de hand was van de zeer ijverige Deventer defensie. Het eens zo sterke Go Ahead, tal van malen Oostelijk kampioen en enkele malen kampioen van Nederland, was geen schaduw meer van de vroegere ploeg, die altijd opviel door een dege lijke en goed onderlegde techniek. Jong en aggressief was deze ploeg met een •onblusbare energie, die geen mooi voet bal speelt, doch door haar harde wer ken voor menige tegenstander een on overkomelijke hinderpaal zal blijken te zijn. Voor de rust was Haarlem technisch wel iets beter, ofschoon een kampioens- vorm bij de roodbroeken vette te zoe ken wa. Met kort driehoekspel pro beerden zij de Go Ahead achterhoede te ontwrichten, maar het was te peute rig om succes te kunnen hebben. Bo vendien werd er ontstellend slecht ge plaatst. Na ongeveer twintig minuten werden de Haarlem-attaques iets door tastender, hoewel het onbegrijpelijk was dat men de snelle Jacobs niet be ter uitbuitte. Eenmaal kogelde deze pijlsnelle midvoor hard in, doch op nieuw was de in hemelsblauw gestoken Brand onvermurwbaar en greep hij de bal klemvast. Blijkbaar biologeerde deze Deventer-doelwachter het leder. Want op onmogelijke wijze hield hij kort hierna nog enige felle schoten uit Zijn doel. Met blanke stand werd ge draaid en men vroeg zich in gemoede af of dit spel wel het praedicaat eerste klasse verdiende. Na de thee viel Go Ahead fel aan, edoch Haarlem was blijkbaar de les gelezen en verdedigde goed. Op onver wachte wijze namen de Koekstadbewo- ïiers de leiding, toen Kuys enigszins nonchalant een bal wilde onderschep pen, miste, waarop Abse Kolkman met een effectvol schot de uit positie ge speelde Joop Snijders kan passeren, 0-1. Evenals vorige week moest Haar lem tegen een achterstand optornen en ook nu begonnen de kampioenen de ernst van de situatie te begrijpen. Fel wordt er nu geattaqueerd; voorshands bleef het spel te slordig om tot resul taat te kunnen komen. De Groot, die door zijn zeer zelffzuchtige spel vele kansen had verknoeid, kreeg een schier niet te missen gelegenheid om gelijk te maken, doch hij lepelde de bal tegen de paal, waarna deze via de andere paal weer in het veld verdween. Haar lem werd gaandeweg gevoarlijker en ha elf minuten was de steeds dreigen de speerpunt Jacob dodelijk voor de Deventenaren. Een verre uittrap van Snijders werd door stopper Koopman verkeerd getimed en met de Go Ahead- backs op zijn hielen ijlde Jacob naar Brand's heiligdom en punterde de bal hard in, 1-1. Slechts acht minuten later was het opnieuw raak nadat De Voogd hard een bal naar voren speelde en Jacob opnieuw Koopmans zijn hielen liet zien. De wanhoopssprong van brand was te kort, 2-1. Haarlem ging aanmerkelijk rustiger spelen en reeds dacht men aan deze eindstand, toen keeper Snijders in een ogenblik van Onbedachtzaamheid een tegenstander wat hard vloerde en de toegewezen strafsfehop door Kerkdijk feilloos werd ingeschoten, 2-2. De Groot verdween nu van het strijdtoneel en werd vervanger door Laan, die de spilplaats ging be zetten, waardoor De Voogd naar voren werd gedirigeerd. Na enkele minuten had de Haarlemse reus reeds succes toen hij het derde doelpunt voor de roodbroeken scoorde. WAS zeventig van de negentig minuten tegen NEC in de meerder heid, doch door prachtig verdedigen van de Nümegenaren waarbij vooral Cuyten zich onderscheidde, konden de Heemstcdenaren slechts met 1-0 de zege behalen. Verdiend was deze in ieder geval, want in technisch opzicht was RCH verre superieur. Een merkwaardig voorval heeft zich voorgedaan tijdens de voetbal wedstrijd Sport 2Andijk 3. Toen de rust aanbrak, verdween de scheidsrechter in zijn kleed hokje en hij werd vergezeld van zijn verloofde. De rust verstreek en de spelers verschenen weer op het veld. Wie zich echter niet liet zien, was de scheidsrechter. Men wachtte nog een beetje en offi cieus ïverd er toen maar weer met de wedstrijd begonnen. Die slome scheidsrechter zou toch wel ééns komen? Hij kwam ech ter niet en tenslotte ging Willem op 't Land, die als geleider fun geerde, kijken in het scheidsrech- tershokje. Hij vond de taak, waarvoor hij zich gesteld had nogal précair, maar ja, op een gegeven moment moet er doorge beten worden, niet? Willem ram melde aan de deur en hoorde toen meteen een duet: „Laat ons er uit". De deur bleek namelijk op slot Klaas Duursma, die tot taak heeft na het gebruik de kleedkamer af te sluiten, had aan het eind van de pan ze zijn rond gang gemaakt en daar hij geen gerucht in het scheidsrechters- hokje hoorde, meende hij, dat de arbiter al op het veld rondzwierf. De deur werd op slot gedaan. Je scheidsrechter en zijn dame waren gauw verlost en het won derlijke was, dat ze de periode van gevangenschap nog niet eens erg vonden. In de beginne was het een snelle wedstrijd, waarin direct het grote tech nische overwicht van de Racing naar voren kwam. Zo sterk was Biesbrouck c.s. dat goalie Van Elteren, die Wille op uitstekende wijze verving, eerst na veertien minuten spelen de bal mocht aanraken. De RCH aanvallen hadden een zeldzaam gevaarlijk karakter doch verder dan een aantal corners en een testen van paal- en latwerk door De Wette, Koster en Biesbrouck kwamen de blauwzwarten niet. Na de thee eenzelfde spelbeeld. Een snel aanvallend RCH dat onverpoosd bleef beuken op het Nijmeegse doel en onvermoeibare NEC-ers die geen krimp gaven. Na opnieuw enkele malen tegen het latwerk te hebben geshcoten, kwam na ongeveer een half uur spelen het lang verwachte doelpunt. Kouwenho- ven werd even buiten het strafschop gebied op onreglementaire wijze ten val gebracht en uit de vrije schop kogelde Dirk de Wette op schitterende wijze in, 1-0. Even later wilde deze ijverige Ra- cingman zijn kunststukje herhalen, doch nu was zijn vizier te hoog inge steld en verdween zijn harde schot in de tribune. RCH bleef sterker maar tot doelpunten kwam het niet meer. ^JAX en EDO speelden een wedstrijd die men maar snel moet vergeten. Een laag tempo, slecht plaatsen, de bal te lang bjj zich houden, enfin dezelfde euvels waaraan beide ploegen reeds geruime tijd mank gaan. Ajax was technisch wel iets sterker doch wist voor rust, ondanks enige opgelegde kanen niet te scoren, terwjjrde onmach tige EDO-vuurlinie zich aan dezelfde escapades schuldig maakte. De tweede helft was EDO wel Iets sterker maar dit lag wel enigszins aan het verdedigende spel van de Amster dammers, die blijkbaar door deze tac tiek wat meer bewegingsvrijheid aan hun voorhoede wilde geven. De Am sterdammers openden de score door een strafschop die in eerste instantie door Van der Wel werd gemist. Hij herstel de zijn fout en schoot de terugkomen de bal onhoudbaar in. Ajax bleef nu meer in de aanval en tien minuten la ter nam rechtsbuiten Bouwens een voorzet van links ineens op zijn schoen en schoot enorm hard in; een fraai doelpunt. Beide aanvalslinies deden hierna nog wel goed bedoelde, echter vruchteloze pogingen om de man aan het scorebord meer werk te verschaf fen. IJoT TREFFEN tussen RKAFC en Grasshoppers stond op behoorlijk peil en het gelijkspel als eindresultaat ivas een uitslag die de verhouding juist weergaf. Deze twee oude rivalen, die elkaar al jaren de eer betwisten, hebben dat ook ditmaal voor de voile honderd procent gedaan. Het was een wed strijd tussen twee enthousiaste ploe gen, waarin soms wel iets te hard werd gespeeld. AAN KWALITEIT is net spel van beiden wel iets teruggelopen. Dit geldt in het bijzonder voor de aanvals- unie van Grasshoppers, die verschil lende fraaie kansen onbenut liet. De verdediging van de gasten treft geen blaam. De voorhoede van RKAFC kreeg bijna geen kans om een schot te lossen. De indirecte vrije schop, waaruit De Nijs listig scoorde, mocht dan een klein dekkingsfoutje zijn, overigens speelden zij uitmuntend. In zijn kanthalfs heeft RKAFC een paar harde werkers, die het de te genpartij zeer lastig maken. Het plaatsen Is echter zeer slecht ver zorgd. In een vlot tempo verstreek het eerste kwartier. Nadat Ten Have te zacht inschoot, kon keeper Mulder op de doellijn nog juist redding brengen Op het moment dat bij RKAFC het tempo wat verslapte, zette Grasshop pers een snelle aanval op, met het ge volg dat Popma de bal uit het net kon halen. Niettegenstaande het slechte spel van spil Groot kon de Grasshop pers voorhoede de geboden kansen niet benutten. De tweede helft werd inge zet met over en weer enkele corners, welke slecht werden genomen. Ver melding verdient een uitstekend schot van De Nijs, dat Mulder tot hoekschop verwerkte. Hoebe had pech met een kopbal tegen de lat maar aan de an dere kant had Popma niet over geluk te klagen, toen de vrijstaande Grass- hoppersvoorhoede recht in zijn handen schoot. Twaalf minuten vóór het einde ontstond het doelpunt van De Nijs. Enkele gevaarlijke aanvallen van de Hoogwouders dreven Nic. Tijm in het nauw en even later moest de paal Popma bijstaan. MEDEMBLIK, 31 Oct. 1952. Ronde Bieten: A 11.60—12.40, B 1UO—12.10, C 4 en modjo 11.80; Lange bieten: A 9.10—9.50 en B 4; Peen: B 12.50—13.60, C 10.2012.40 en D 8.40; Uien; gewoon 21.4022 en grof 18.20; Rode kool 6.20 11; Groene kool 6.20; Witte kool 3.804.20; Succes Deense kool 5; Bloemkool. AI 16—22, AII 11—14, BI 13—18, Bil 8—12, Cl 10—14, stek 4—13; Grove Saskia 9.60 en Eerstelingen 10.50, OBDAM, 31 Oct. 1952. Uien 21.10 21.30, grof 18.80—19; Uien (voor bin nenland) 15.80, grof 14.80; Peen; B 12.20 —12.80, C 10.70—11.20. D 6.40—6.90; Bie ten: A 11.80—12.60, B 12.40—13.30, C en modjo 10.5010.80; Succes witte 5.70: Witte kool 4.10; Groene kool: A 6.70 en B 4.80; Spruiten 24—28. QRIJZE regenwolken hangen bovenachtend neer op die rare rondvliegen- het kale land. Aan het eind van de landweg staat een oude scheefgezak te schuur. De wind kan door de kle ren en spleten in dit vervallen bouw werk zijn lusten botvieren. Juist als wij de schuur zullen passeren, wordt zjj ons een welkome schuilplaats want een fikse bui overvalt ons. Wjj haas ten ons naar binnen en als wjj zitten te wachten op een hoop stro tot het droog zal worden, zjjn wij dankbaar voor de wankele muren die tezamen met het rafelige dak ons het gevoel geven door een veilige mantel omslo ten te zjjn. Van de oude muur gaat iets per soonlijks uit. Het ljjkt of zij in haar gebrekkigheid een taak te vervullen heeft. Als de wind er aan alle kan ten doorfluit, lijkt het of zij spreekt. Tegen wie? Heeft zij ons iets te zeg gen en misschien nog aan vele ande ren? Het is of zij bedenkt hoe groot de moeilijkheden zijn om de winter heelhuids door te komen, voor de vele levende wezens, die hier 's zomers in vrolijke overmoed of luchtige spelerij voorbij trekken. De wind laat haar niet lang deze rust. Waarom dit verlangend uitkijken? Waar wordt op gewacht? Is dit win terpension al niet behoorlijk volge boekt? Die kleine slaapmuis, die zo juist nog zijn nieuwsgierig snuitje uit het stro liet zien, behoeft zich toch niet eenzaam te voelen? Zijn gehele familie heeft zich ingegraven en zij kunnen in het warme nestje gerust de lente afwachten. Hoeveel kevers en torren zullen zich tussen de rietstengels van het dak reeds verborgen hebben? {-JANGEN daar al niet, als een fan tastische versiering, aan spijkers, latten en in donkere dakhoekjes tien tallen vleermuizen? Zij waren de eer sten, die in hun oude winter-pension voor vijf of zes maanden hun Intrek namen. Zij hangen er aan één been met de kop naar beneden en rusten uit van hun nuttig zomerwerk, hun onvermoeid jagen op vliegen, motten en insecten. Zij willen nu wel eens volop van hun vacantie genieten nu zij niet steeds naar die vervelende uilen, die ruzie met hen willen maken, behoeven uit te kijken. Z\j hebben zi „h heerlijk in hun vlieghuid gerold cn kunnen zo heel wat kou verdragen. Zij vertrouwen op het rieten dak, dat hen wel beschermen zal, want zij zouden het vreselijk vinden als zij in het hartje van de winter nog genoodzaakt waren een warmer heenkomen te zoe ken. Toen de winterinvasie van de vleermuizen begon, heeft de egel de drukte van onder zqn beukenheg be keken. Niet dat hij bang voor vleer muizen is, wel neen. Hij, die zich meester weet over muizen, adders, ja zelfs over jonge wezels, kijkt min de spoken. Neen, hij houdt nu een maal niet van al dat gefladder en ge ronk boven zijn hoofd en hij vond het maar het beste die juffers eerst tot rust te laten komen en ze te laten in dutten. Trouwens voor hem is drie of vier maanden slaap meer dan genoeg, Zijn jachtterrein wordt door hun ver dwijning van het strijdtoneel steeds overvloediger. Nu staan lekkere hap jes als torren, spinnen en kevers op zijn menu. Hij vindt dat dit hem toe komt, want zelf is hij overtuigd van zijn groot nut voor de mensheid. Tot op deze dag is hij gewend geweest zijn eigen pad te zoeken bij nacht en ontij, maar vandaag voelt hij zich el lendig. Welk beest zou nu ook op zo'n regenval gesteld zijn? Hij schudt zijn pennen zodat de druppels in het rond vliegen en schuifelt dan vastbesloten de landweg af. Het is tijd om een be ter onderdak te zoeken. Voor de stekelridder is altijd nog een plaatsje. Het is of de schuur op hem heeft gewacht. Een egel in huis, verlicht het huishoudelijk werk ten zeerste. Het beest weet wat van hem verwacht wordt. Het gaat onmiddel lijk aan de slag en werpt zich harts tochtelijk op de najaarschoonmaak Overal op de grond liggen uitgedroog de bessen en van dat vervelende on gedierte, dat hier maar onbezorgd pret heeft gemaakt. IIHIIIIIIM^^ iiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Pas als hij zich heerlijk rond gege ten heeft, rolt hij zich tot een bal letje en graaft zich een hol onder een hoop blad. Laat nu de winter maar komen: Laat nu de wind maar waaien en de regen het land doorweken! JUIST als wij bedenken hoe gemak- J kelijk deze beesten zich door een maandenlange slaap aan de winterse moeilijkheden onttrekken, zingt de wind een vibrerend lied langs de oude wanden. De schuur is tevreden. Zoals een kloek haar kinderen met zorg om ringt, heeft zich zich over de winter slapers ontfermd. Zy neemt hen op in een ryk gebaar van gastvrijheid en verzekert hen rust en vrede. Al ver breekt een langsscherende Vlaamse Gaai of Ekster wel eens de winterse stilte, zolang de zonnewarmte niet te rugkeert blijven deze beesten onder gedoken. Behoedzaam sluiten wy de deur achter ons. Het lijkt of het dak nog verder overhangt dan straks; als een pet die over de oren is getrokken van één, die zelf ook rusten wil. .VETRA. In de Oogstmaand krijgt de Wieringermeer weer, enigszins het aspect van vroeger dagen. Toen'foas het een grauwe zee met schuimende golfkoppen en. tegen de verre einder tekenden zich de zeilen dectschepen wit af. Nu is daar in Juli weer een zee, maae ditmaal een golvende goudgele graanzee! De snelheid, waarmee men hier werkt, is eenvoudig verbluffend. Met een speciale machine, voortgetrokken en aangedreven door een tractor, maait en bundelt men b.v. in anderhalf uur tijds een hectare tarwe. Groots is het werk, dat Nederlandse ingenieurs en arbeiders hier tot stand brachten. Maar niet minder groots is de prestatie, die de Turmac-deskundigen geleverd hebben met de pld fllat- sigaret Waar vindt U een zo groot aantal sublieme eigenschappen in één sigaret verenigd als juist die vertrouwde de stand tot en met voor Vrije Baan tot QNDER ENORME belangstelling zijn Woensdag- en Donderdagavond de wed strijden van de Alkmaarse Kegelbond voortgezet, waarbij vooral de stand de Korpswedstrijd voor Heren belangrijk is gewijzigd. Z.E.K.Z.? wierp in Korps afdeling A 640 hout. In afdeling B staat „Met z'n tienen" aan de kop met 639 en in afdeling C bezet „AUes Om" uit Velsen nog steeds de eer ste plaats met 647 bout. Daarentegen is de stand in de Korps voor Dames niet veel veranderd. TJIERONDER volgt Donderdagavond, er. met Woensdagavond. Korps Heren A: ZEKZ? 640. Korps Heren B: Met z'n Tienen 639 Sociëteit 638; Op de Lat (Purmerend) 636; ZEKZ? 587; Op de Lat 585; De Unie 564; Schagen 531. Korps Heren C: Alles Om (Velsen) 647 Cubo 616; JGOG 601; Scherpschutters 597; TOG 586; De Club 576; Alles Om 571; Cubo 561; Houthalers 554. Hoogste Korpsgooiers 5-tallen Heren B: Rolff 146. Heren C: H. Ros 135. Korps Heren 3-tallen: ZEKZ? 308; Cubo 306; Op de Lat (Purmerend) 303; Op de Lat 295; Alles Om (Velsen) 270. Hoogste Korpsgooier 3-tallcn: J. Doe- schot 112. Korps Dames A: WIK 560; Vredelust (Schagen) 560; Entre Nous 475; Vrede lust (Schagen) 407. Hoogste Korpsgooiers: mej. v. d. Eem (Schagen) 136. Korps Dames B: R. Raadsel 544: Zet 'm Op 514; Rode Bes 506; WIK 471; R. Raadsel 425. Hoogste Korpsgoolster: C. Schooneberg 121. Korps Dames 3-tallen: Zet 'm Op 238; WIK 234; Vredelust (Schagen) 189. Hoogste Korpsgooistcr: mevr. Dijk man 87. Vrije Baan Heren A: C. Klerk 45/5x; W v. d. Bosch 45/4x; A. Winder 45/4x; E Brink 45/3X. Vrije Baan Heren B: C. Balder 45; H. V. Galen 44/2x—43/3x; G. v. d. Post 44/2x; G. Nieuwveen 44—43/3x; J. de Jong 43/2x 42—40; N. Sunder 43/2x; G. Bosch 43—42/3x; A. Koster 43—41. Vrije Baan Heren C: C. Kayer Jr. 45/2x; B. v. Uitert 4544; KI. Langedijk 4543; S. Doeschot 44/2x; A. v. d. wiel 43; J. Kersting 41. Vrije Baan Heren D: P. Ouwens 45; H. de Vries 44/2x—43/3x; P. Krom 44— 43/2x; dr. Westerkamp 44; W. v. d. Raadt 43—42/2xj P. Stam 43—42/2x; M. Meijsen 43. Vrije Baan Dames A: mevr. v. Uitert 44; mevr. Bosch 43. Dames B: mevr. Metselaar 41; mevr Prins 39; mevr. Nieuwedijk 36; mevr L Witte 30/2x. Verrrassingbaan Dames 36 Hout; mevr. Metselaar 3x; mevr. Schuurman 2x; mevr Bcsch lx; mevr. v. Uitert lx. Verrassingbaan Heren 40 Hout: S Schaaf 2x; P. Stam 2x; P. Tummers lx; J. Haasbroek lx; C. Vlaar lx. Tijdens een uitstekende bezochte ouderavond van de Kleuterschool heb ben bestuur en ouders op hartelijke wijze afscheid genomen van de onder wijzeres, mej. Gerie Kuiper, die naar Zuid-Afrika gaat vertrekken. Voorzit ter W. Slob richtte hartelijk en waar derende woorden tot de scheidende „juf", die steeds een goede steun voor de school is geweest. Namens de ouders bood hij haar een foto van de school en de kleuters aan, terwijl me vrouw FijnheerBaken mej. Kuiper ook nog met een herinnering kwam verrassen. Nadat de heer J. Fijnheer nog enkele woorden had gesproken, richtte de heer Slob zich tot de nieuwe onderwijskracht, mej. Gea Brugman, aie hij een prettige tijd op de school toewenste. Tevoren was het financieel verslag en de stichtingsacte ter verkrijging van rechtspersoonlijkheid behandeld. Mevr. J. SmitVan Ham en de heer P. Rienks zullen het bestuur aanvullen. Voor het in de school te houden Sint Nicolaasfeest zullen lijsten circuleren. Vrijdagavond is in het gymnastiek lokaal van de o.l. school afscheid geno men van de heer H. J. Egbers als hoofd van de school, in verband met zün ver trek naar Emmeloord. Na het wel komstwoord tot de 65 aanwezigen sprak de voorzitter van de Oudercommissie, heer C. Droog, de heer Egbers toe en bracht hem dank voor hetgeen hy voor het onderwijs in Barsingerhorn had gedaan. Hij bood hem namens de Oudercommissie en het personeel van de school een boekwerk aan. Burgemeester P. Blaauboer sprak namens het gemeentebestuur. Gedu rende 12 jaar hebt U het onderwijs in onze gemeente gediend, aldus spreker, en U hebt dat naar Uw beste krachten gedaan. Wij zijn U grote dank verschul digd en hopen en vertrouwen, dat het U in Emmeloord in alle opzichten goed zal gaan. De heer de Boer bracht dank namens het personeel en prees de samenwtó^ king, bovenal de vriendschap, die steeds was genoten. De heer Wardenaar, de opvolger van 'J® h®er Egbers, deed het genoegen bij dit afscheid aanwezig te kunnen zijn en hij zei te hopen de voetsporen van zijn voorganger te kunnen drukken. De heer Egbers dankte alien voor de vriendelijke woorden en de aangeboden boeken Cs morgens was hem door de leugd reeds een tweetal werken over handigd) en legde nog eens speciaal de nrdruk op het contact tussen ouders en personeel. Dit is van overwegend be lang. Aanvankelijk heeft daar wel eens iets aan ontbroken.' doch spr. meende, dat daarin vooral de laatste paar jaar een grote verbetering was gekomen. Hij hoopte, dat de ouders dit contact ook met zi in opvolger zullen opnemen indien dat wenselijk was. in het belang van de school, maar bovenal van het kind. De heer Wiedi.ik had als inleiding tot deze avond een causerie gehouden over Zuid-Limburg, daarbij het toerisme en de mijnstreek, behandelende, het laatste aan de hand van een hoek» waaruit ook o.m. bleek hoe ontzaglijk veel een onderwijzer in het leven van een kind kan betekenen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 6