Hermann Zaiss: teken voor velen? Pim. Pain, Pom in tot mm huis en beter! HEIMSE COURANT DE VERMISTE OORRING poetst vlugge"" Indien gij gelooft, zult gij de heerlijkheid Gods zien De Thiery-vereniging begint een genealogisch onderzoek Mau Mau Minister Lyttelten tevreden over actie tegen NIEUWE AANDACHT VOORAL.nunF BOODSCHAP Flankaanval" met een opmerkelijk resultaat Digestil Rennies om Zuurbrand te blossen; Inmiddels wachten de millioenen October was te koud Felle brand verwoestte woning te Zaandam Bewoner redde zijn vrouw en vijf kinderen Nederland beheert een kunstfilm-archief AARDOLIE IN OOST-AFRIKA Rust en veiligheid keren terug Zeer grote doos 28 ct Neemi nu een abonnement op de DOOR. PATRICIA WENTWORTH £uióJte>L eend naoA Het Radioprogramma (Van een onzer redacteuren) DE BOODSCHAP, die Hermann Zaiss in u.u. nieuw. ZU wordt week aan week verkondigd in all Jir t jebracht, is niet wordt gepredikt als 's mensen enige Verlosser e Xim' „Chris,tu? opgesloten in het meest verkochte boek ter wereld het ïfi v j !!8Cïap !8! in meer dan duizend talen iS uitgegeven. Hoe^oThA^Len Sïfdwe - twintig eeuwen oude - tuding opeens zovele duizenden alom in 2.„i.„2! samenstromen, alsaf eindelijk een sluier wordt weeertrokken Ji mysterie? De vraag, hoe het komt dat Hermant XuLhÏ 1 V°°T Kr°° brengt, intrigeert ons. Hield ons reeds bez!™ wü hoordl van de e^me belangstelling voor Zais£ prediking elders. En thans na het bijwonen vTn mu 0 UET „wat" van de boodschap, de Evangelie-boodschap, is geen pro bleem, wij zeiden het reeds. Ook door bet „waarom" kan de massa niet in beweging zijn gebracht, want weini gen zullen vragen naar de motieven, die Herman Zaiss hebben gedreven rot zijn opmerkelijke activiteit. Zelf zegt hg, een Goddelijke roeping te besef fen, maar ook dit helpt ons niet dich ter bij het antwoord op de vraag, die wtf stelden. Zou dan het geheim schuilen in het ,hoe"? In ('e onmiskenbaar grote kracht van de eenvoud, waarin en waarmee hij de, blijde boodschap van he: Evangelie tot in de hardste harten laat doordringen? In het vrijwel ge heel ontbreken van theologisch en dog matisch materiaal, dat in de eerste plaats appelleert aan het verstand? Heeft deze Duitse scheermessenfabri- kant alle menselijke barrières tussen de mens en zijn verlossing doorzien en doordacht? Wij zijn geneigd, het laatste te ver onderstellen. Wie hem beluistert en waarneemt hoe men zijn prediking on dergaat, krijgt de indruk, dat zeer ve len door zijn woorden plotseling „het geloof" ontdaan zien van allerlei be kleedsels, die in twintig eeuwen Chris tendom om dat geloof zijn heenge- groeid. Alsof zeer velen intuïtief het besef hebben gehad, dat het menselijk streven naar perfectionisme en het steeds verder zoeken naar bewijzen en argumenteringen, slechts konden lei den tot een volkomen inkapseling en ontkrachting van het geloof, in zijn meest simpele en zuivere vorm, dat naar Christus' woord immers kan worden gegrepen door kinderen en eenvoudigen van geest, Begeerden al deze mensen „het geloof', maar was het voor hen „ongrijpbaar" geworden. Aanval in de flank VlU staat Hermann Zaiss eigenlijk als een „enfant terrible" buitenspel in de ingewikkeld geworden partij van het Christendom, die allengs door on-, telbare richtingen en stromingen wordt gespeeld. De mensen ondergaan allerlei, dikwijls tegengestelde, invloe den. Er komt geen einde aan de strijd want de krachten houden elkaar te veel in evenwicht. En nu lanceert Her mann Zaiss met zijn „opwekkingsbe weging" een flankaanval, die alle stnj denden met verbazing en velen met blijdschap vervult. Men zou hem onrecht aandoen, door hem deswege te betichten van dissidentie of secten- makerij! Zijn optreden is veeleer oe cumenisch. Hij laat het volle licht val len op hetgeen alle Christenen bindt. Zijn woord is zeer „Christo-centrisch alleen minder „ienseitig" (op de eeu wigheid gericht) dan in reformatori sche kringen gebruikelijk is. Ben dis cussie over Hermann Zaiss zou wei- licht kunnen beginnen bij de vraag, ot hij misschien niet te „diesseitig (op het aardse leven georiënteerd) is ge worden. Sterk accentueert hij de gevolgen van Christus' verlossingswerk in her leven hier op aarde. Volgens Hermann Zaiss heeft Christus niet alleen gele den voor de mens als schepsel met een eeuwigheidsbestemming, maar evenzeer voor de mens naar ziel en lichaam tijdens zijn leven op aarde.* Wie dit gelooft, ls gezond naar lichaam en ziel, die „ziet de heerlijk heid Gods". Voor hem is Christus de heelmeester voor alle nood, die door de zondeval over de mens is gekomen. Hiermee staan de opzienbarende ge nezingen in Wuppertal en ook reeds in Nederland, in nauw verband. Wonderlijke genezingen IN Goes, waar Hermann Zaiss Vrijdag- avond sprak, zijn opmerkelijke din gen gebeurd. Daar is o.m. een lamme, die negentien jaar lang aan haar bed gekluisterd was, volkomen gezond op gesprongen, nadat Hermann Zaiss met haar had gebeden. Deze vrouw gelóóf de! Niet in Hermann Zaiss, zoals hij zelf uitdrukkelijk verklaarde. En in pen Helder herkreeg een dove man na jaren zijn gehoor. Wij noemen deze twee voorbeelden, maar er gebeurde nog meer. Omdat ech ter naar onze mening het accent niet moet vallen op deze genezingen, wei den wij hierover niet verder in bijzon derheden uit. Temeer, omdat Hermann Zaiss bij herhaling en met klem ver zekerd heeft, dat niet hij de „wonder doener" is, maar Christus. Hermann Zaiss, een eenvoudige flinke man zon der ,telepathen-oflen", die niets heeft van een demagoog, erkent dat hij niets Ja. en niets kan waardoor hij zich on derscheidt van anderen, die „het ge loof" hebben. Daar komt nog bij, dat wij niet zon der meer over déze genezingen kun- nen juichen, hoe heerlijk het ook moet ADVERTENTIE Oók om zuurbrand te voorkomen! U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden °P te zien uit vrees voor zuurbranden cp de maag. Met één of twee Rennies P') de hand blijft U iedere brand de caas en blust U de pijn bij voorbaat j.raa.g Rennies bij Uw apotheker of ziin voor iemand die doof is geweest en nu weer horen kan. Dat is een „bate", die in het grote geheel dubbel en dwars wordt betaald door het verdriet van hen. die vol hoop en verwachting zijn geraakt, maar niet tot genezing komen. Bovendien zou het kunnen zijn, dat de mensen meer worden getroffen dooi' deze „wonderen" dan door het Evange lie, waarvoor Zaiss zegt te komen. Verschijnsel Zaiss J^AAT het zijn, dat de zucht naar het spectaculaire en ongewone velen naar deze „Opwekkingsbeweging" drijft, wij maken ons toch niet aan overdrij ving schuldig wanneer wij schrijven over het „Verschijnsel Zaiss". Hij brengt „de massa" in beweging, en daarin schuilt veelal een groot gevaar. Wij durven ons geen oordeel aan te matigen over de mate waarin dat ge vaar bij de „Opwekkingsbeweging" uit Wuppertal aanwezig is. Stellen wij slechts vast, dat deze beweging bij zeer velen „aanslaat". Is het zo, dat al deze duizenden heb ben uitgezien naar „een teken"? In de wereld van vandaag leven millioenen, die hopen en vertrouwen op een betere maatschappij, «en wereld waarin vrede, liefde en verdraagzaamheid heersen. Zelfs de grootste idealisten onder hen voelen soms de twijfel wroeten in hun hart. ,In deze bewogenheid kan dê behoefte aan „een teken", dat de hoop recht vaardigt, tot een beklemming worden. Ongetwijfeld zien zeer velen van de genen, die zich gedreven voelden tot de samenkomsten waar Zaiss sprak, het optreden van deze man als zulk een teken. Zal echter de mens, die een te ken behoeft, aan één teken voldoende hebben? De mens ls naar zijn aard in dit opzicht onverzadigbaar. De tijd zal leren, in hoeverre Hermann Zaiss deze vicieuze cirkel heeft doorbroken. C. A. D. drogist. (Advertentie, tng. Med.) Honderd en vijfentwintig Nederlandse leden van de Franse familie Thiery hebben op een vergadering in Goes be sloten, om een uitgebreid genealogisch onderzoek in te laten stellen, teneinde de Franse regering, die het onmetelijke kapitaal van hun voorvader, Graaf Jean Thiery, beheert, afdoende bewij zen voor te kunnen leggen, om als erf genamen aanspraak op dit kapitaal te kunnen maken. Ook heeft men een be stuur gekozen voor de onlangs gestich te landelijke vereniging van candidaat- erfgenamen. De Belgische tak der fa milie zal eveneens een onderzoek naar de afstamming instellen. Er is thans De eerste drie weken van October waren bijzonder koud, terwijl de laatste week veel hogere tempe raturen te. zien gaf. Te De Bilt bleef de gemiddelde etmaaltempe- ratuur 1.4 graad C beneden nor maal. In de laatste vijf en twintig jaar was October alleen in 1.939 nog kouder. Vooral overdag bleef de temperatuur nog laag. In het midden van de maand kwam het kwik ook hier in Noord-Holland enkele dagen niet hoger dan zes of zeven graden C. De laatste dagen van de maand brachten te hoge temperaturen van 15 tot 17 graden C. Er kwam te weinig zonneschijn voor. Te De Bilt wer den 101 uren geregistreerd tegen 105 uren normaal. Valt er nor maal in October ongeveer 80 mm regen in onze provincie, in Den Helder bleef het dit Jceer bij 71 m Daarentegen werd in de Wie- ringermeer en ook op Schiphol, waar in de laatste dagen vrij zware buien vielen, ruim 100 mm regen gemeten, tegen Leeuwar den 77 mm, Groningen 70 mm, De Bilt 68 mm, Maastricht 50 mm, en als grootste hoeveelheid 127 mm te Vlissingen. Op 12 dagen, tegen normaal 8, werd in October ook onweer gehoord. Vooral de 23 veel te koude dagen en het grote aan tal dagen met regen zijn er oor zaak van, dat October 1952 eén slechte indruk bij ons heeft na gelaten. contact opgenomen met de afstamme lingen van Jean Thiery in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. Ternauwernood hebben de bewoners van het pand Groenlandstraat 2 te Zaandam zich in de nacht van Zater dag op Zondag in veiligheid kunnen stellen toen een felle brand hun woning in een ommezien van tijd volkomen verwoestte. De heer W. Visser ontdekte de brand, toen hij zijn 12-jarige zoon, die ziek was. gisternacht omstreeks half drie verzorgde. Twee kinderen, van l'/t en 8 jaar kon hij op de tast in veiligheid brengen. Voor het waarschuwen van zijn vrouw en de twee andere kinderen kreeg hij geen gelegenheid meer, toen hij via de binnenzijde van het huis te rug wilde gaan naar de bovenverdie ping. Met luider stem riep hij zijn vrouw, die daardoor gewekt, via een raam ana de zijkant van het huis de twee andere kinderen aan haar man gaf, die op een konijnenhok was ge klauterd. De brandweer slaagde erin de brand tot dit huis te beperken. De familie Visser was laag verzekerd. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Nederland is de taak opgedragen om een archief aan te leggen van films over de kunst. Dit is besloten op een vevka- dering van de internationale federatie van filmarchieven, welke in Amster dam werd gehouden. Ook zal er een internationaal bureau voor filmhistorie worden opgericht. Andere landen, die bij de federatie zijn aangesloten, zul len archieven vormen van komische, actuele, theater-, paedagogische en te kenfilms. VICE-ADMIRAAL VAN HOLTIIE GAAT ZEEDIENST VERLATEN Vice-admiraal Jhr. E. J. van Holthe heeft ontheffing verzocht uit zijn fun ctie van voorzitter van het comité van de verenigde chefs van Staven, tegen het eind van dit jaar, zulks in verband met zijn voornemen om eerlang ontslag uit de zeedienst te verzoeken. HEZER DAGEN kondigde de gouver neur van Kenya Brits Oost-Afrika) een hervormingsplan voor dit land aan. Daarbij sprak hij o.a. over onder zoekingen naar aardolie in dit gebied en de mogelijkheid van het stichten van een olieraffinaderij bij de haven Mombassa. Eén en ander is mede een gevolg van het feit, dat de olievelden in Perzië zijn uitgevallen. Reeds zijn in Oost-Afrika enkele nieuwe olieter reinen ontdekt, die men in de nabije toekomst in exploitatie hoopt te kun nen brengen. Hoewel de juiste ligging der velden uiteraard niet nauwkeurig bekend ge maakt wordt in dit stadium, ligt het centrum van de onderzoekingen iit Pemba en aan de kust van Tanga- Nyika. Of de oliebronnen zich ook op de zeebodem zullen bevinden, is even eens nog een open vraag. In dit geval zij opgemerkt, dat onder meer in Ba koe aan de Kaspische Zee en langs-de kusten van Texas grote olieboringen in zee worden verricht. 95. Pim, Pam en Pom wilden weer afscheid van boer Krelis nemen, maar juist op dat ogenblik kwam Trijntje, zijn vrouw binnen. „Zo jongens, zijn jullie er weer eens", riep ze verheugd. „Het doet me plezier, dat jullie ons niet vergelen. Maar nu je hier toch bent, willen jullie misschien wel even een boodschap voor mij doen. Je weet, hoe druk ik het heb, ik kan bijna niet weg." „Natuurlijk'', riepen Pim, Pam en Pom alle drie tegelijk. „Zegt u het maar!" „Kijk eens. ik heb hier een paar lekke re verse eitjes, zo van de kip. Willen jullie die even voor mij naar de baron brengen? Die edele heer is zo goed voor ons geweest, dat ik hem graag een ple ziertje wil terug doen! Zo breed heeft hij het ook niet!" „Geeft u maar hier", riep Pim. „Dan doen wij het meteen even." En met deze woorden verlieten zij het huisje van boer Krelis op weg naar het kasteel. „Wat zeg je daar nu van?" bromde Pom. „Daar geven die arme mensen hun eitjes weg voor de baron, zo dankbaar zijn ze. En dan te bedenken, dat de baron wel duizend eieren kan kopen." „Misschien brengt dit hem tot inzicht" antwoordde Pom. „Ik hoop het, maar ik ben bang van niet. We zullen hem vanavond weer een beozek moeten brengen". Lyttelton, de Britse minister van ko loniën, die thans een reis door Kenya maakt om zich op de hoogte te stellen van de door de Mau Mau gepleegde gewelddaden, heeft verklaard, dat het volkomen onjuist is het ontstaan en het optreden van dit genootschap in ver band te brengen met economische fac toren. De Mau Mau, zo zei hij, is anti- Europees en anti-Christelijk. Zij wil rassenhaat doen ontstaan en aanwak keren. De minister zei de indruk te hebben, dat het vertrouwen onder de inboor- lingen, die zich wel aan de gestelde wetten houden, is toegenomen sinds de afkondiging van de noodmaatregelen. Weliswaar wordt hierdoor het politieke en economische ontwikkelingswerk op lange termijn vertraagd maar het is duidelijk, dat dit niet te lang moet duren. De noodtoestand moet zo spoedig mogelijk worden beëindigd. Voorts ontkende Lyttelton, dat de inboorlingen zich op grote schaal naar het gebergte van Aberdare zouden heb ben begeven. Er is, zo zei hij, een zeker aantal naar de bergen gevlucht, maar er is geen sprake van een massale uit tocht. In antwoord op vragen zei de minister nog, dat de leiders der Afri kaanse Unie in Kenya, die op grond van de uitzonderingsbepalingen in ar rest zijn gesteld, een groot aandeel heb ben gehad in het uitbreken der wanor delijkheden. Verkrijgbaar In da kleuren: zwart, donker-,middel- en lichtbruin, oxbleod en wit. (Advertentie. Uir. Med.) Betaling is mogelijk per kwartaal, per maand of per week. Gemak kelijker kan het niet. Maakt gebruik van onderstaand formulier. Invullen, ondertekenen en verzenden naar ons bureau of afgeven aan onze bezorger of agent ter plaatse en de zaak is in orde. Ondergetekende: Straat huisno.: Woonplaats: Betaling zal geschieden per: kwartaal 8 f 6.20, maand 8 2.07, week 8 0.49, (incasso inbegrepen) Datum: Handtekening: 25) Monica zag enkele ogenblikken naar Cecily en wijdde zich toen weer aan 't borduurwerk. Waarom keek Cis nu zo als ze 't vroeger ook had gedaan, maar niet naar Mark Harlow? Wat gebeurde er met haar, waar wilde ze heen! Waar om konden kinderen niet veilig en ge lukkig onder je hoede blijven zoals in hun prille jeugd? Zo peinsde Monica Abbott, terwijl een vers, dat ze eens ergens gelezen had, haar weer voor de geest kwam. De laatste regels luidden: „Vroeger was je mijn kleine meid, maar nu ben je ver van mij Je bent volwassen vrouw, gaat als vreemde voorbij". Toen de wals geëindigd was, ademde Monica verlicht op. Juffrouw Silver keerde tot haar boek terug en vond, met alle eerbied, dominee Augustus wel wat lang van stof. Nadat het eigen lijke verhaal ten einde was, volgde er nog een uitvoerige nabeschouwing. Al les bii elkaar was het een vrij langdra dige historie, maar juffrouw Silver zag vol belangstelling, dat ook het hout vestershuis erin genoemd werd. Juist was ze aan de door de auteur opgete kende verklaring van zekere weduwe Thamaris Ball voor de vrederechter Sir Roger Peel genaderd, toen de salon deur werd geopend en een van de dienstboden, nog in haar buitenkleren, zenuwachtig binnenkwam. „Wat is er, Ruth?" vroeg mevrouw Abbott verwonderd. Hortend en stotend luidde het ant woord: „Meneer Stokes is hiér.... hij zou meneer Frank graag even spre ken.... 't Gaat over zijn nicht.... ze weten niet, wat er met haar gebeurd is. Joe Turnberry is bij hem. Ze haal den ons buiten in. O, mevrouw..,.!" Frank was al opgestaan en de deur uit, terwijl hij Monica nog hoorde zeg gen: „Houd je kalm, Ruth". John Stokes, fors en zwaar in een oude, wat versleten jas, wachtte in de hall, tezamen met Joe Turnberry, wiens grote, open gezicht aan dat van een angstig kind deed denken. Frank nam hen mee naar de eetkamer en sloot de deur. „Wat is er gebeurd, meneer Stokes" „Och, meneer Frank, we weten eigen lijk niet, of er inderdaad wat is ge beurd en als die verhalen niet de ronde deden en u hier niet was, om een on derzoek in te stellen, zou ik u niet hebben lastig gevallen. Maar mijn vrouw is zo ongerust". „Kunt u ook met het begin beginnen, meneer Stokes?" Josiah. Stokes streek met de hand door zijn haar, het dichtste haar in de hele gemeente en zei met onrust in de stem: „Ze is naar Lenton gegaan en niet teruggekomen". Frank keek naar de schoorsteen mantel, waar de wijzers van een som bere marmeren pendule op tien minu ten over halfelf stonden. „Maar het is nog niet zo laat, ziet u wel?" „Och, 't is laat en nog niet te laat Ik ben verkeerd begonnen. Mary :s naar een vriendin in Lenton gegaan, heeft daar met haar koffie gedronken en later Joe ontmoet, met wie ze naar de bioscoop zijn geweest. Mary en Joe keerden met de bus van half acht uit Lenton, die hier om tien minuten voor acht aankomt, terug en Joe bracht haar naar de boerderij". „Maar dan „Een ogenblik, meneer Frank. Zeg jij eens, Joe, hoe lang je daarover deed". Joe Turnberry kreeg een kleur, maar antwoordde toen „Zowat twintig minuten, misschien vijf-en-twintig". „Nu, vertel verder! Daarvoor heb ik je meegebracht. Heb je geen tong in je mond? Ga verder en zeg aan meneer Frank wat je mij hebt gezegd". Nu hevig blozend, ging Joe voort: „Zoals ik meneer Stokes al zei, bracht ik haar thuis; daar zei ze me goede nacht, ging naar binnen en sloot de deur, waarna ik naar mijn kamer bij mevrouw Gossett ging". „Dat klopt", zei Josiah Stokes. „We hoorden de deur sluiten, moeder en ik en op de keukenklok was het tien mi nuten voor half negen; meestal loopt die klok zo'n vijf minuten voor. Mijn vrouw riep: „Mary, ben jij daar?", maar er kwam geen antwoord. Weer wat later liep ze de trap op, maar vond Mary niet. Verschrikt kwam ze beneden en we zochten het hele huis door, maar vonden niets. Ook heb ik nog roepend om het huis gelopen met een lantaarn in de hand, maar toen dat ook niets gaf, kwamen we tot de conclusie dat we ons vergist moesten hebben, ÏJa, er was iets gesloten, maar het kon de voordeur niet geweest zijn. Misschien had een venster geklapperd; dat gebeurt wel meer in een oud huis. Ik zei tot mijn vrouw, dat Mary wel met de volgende bus zou komen, die van tien minuten voor negen. Om half tien was ze er nog niet en daarom ben ik naar het huis van mevrouw Gosset gegaan. Hier vond ik Joe Turnberry, die in de keuken naar de radio luisterde. Hij zei, dat hij Mary om kwart voor acht had thuisge bracht. Ik dacht toen: „Dan is ze 't huis weer uitgeglipt en ze zal nu wei terug zijn, maar met Joe thuis geko men, bleek ik het mis te hebben ge had. Nadat we nog even gewacht hadden, zei mijn vrouw: ,,'t Bevalt me niets: ga jij nu eens naar Abbotts- leigh" en vertel het meneer Frank. Ik wil niet op mijn geweten hebben, dat we. niet al het mogelijke hebben ge daan". Zo zijn we hierheen gekomen en hebben in de Laan de dienstmeis jes ontmoet, die uit de laatste bus kwamen". „Hebt u telefoon op de boerderij?" vroeg Frank snel. „Ja, die hebben we in de oorlog ge kregen". „Dan zullen we mevrouw Stokes eens vragen, of uw nicht nu soms thuisgekomen is". Maggie Bell, op haar luisterpost, hoorde het bellen van de telefoon, dat mevrouw Stokés uit de keuken naar het toestel deed rennen. Op de ge meenschappelijke lijn wist iedereen wanneer een andere abonné werd op gebeld. Maggie behoefde slechts de hand uit te steken om de haak te ne men. Toen hoorde ze meneer Stokes vragen: „Ben jij daar, moeder. Is Mary thuis?" Gejaagd antwoordde mevrouw Sto kes: „Neen, ze is er niet. Waar kan ze zijn?" „Ik weet het niet", was het ant woord en meneer Stokes belde af. Maggie hoorde de klik en vroeg zich af, waarom de Stokes zich zo dik maakten. Er was een mooie film in de Rex-bioscoop te Lenton en heel wat mensen uit het dorp waren er heen geweest. Bovendien, als er één meisje (Wordt vervolgd) RAVEL EN FRANCK. Het radio- philharmonisch orkest onder lei ding van Willem van Otterloo begint dit programma met Le Tombeau de Couperin, een suite in achttiende eeuwse stijl ter ere van de beroemde componisten familie Couperin, geschreven door de moderne Fransman Mau- rice Ravel. Het is de moeite waard, hoe deze de oude stijlvor men interpreteert en verwerkt. Gans anders is hij en toch zichzelf in Scheherazade, het bekende verhaal van de koningin uit de Duizend en één Nacht, die aan een zekere executie Weet te ontkomen door haar gemaal steeds weer een nieuw verhaal te vertellen. Franck is vertegen woordigd met zijn monumentale symphonie in d.kl.t., een van zijn belangrijkste werken. (Dinsdag 20.30 over Hilversum I, 402 m.) DINSDAG 4 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws. 8.15 Symphonette-Or- kest en solisten. 9.00 Voor de huisvrouw. 0.35 Waterstanden. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Metro- pole-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouw- inededeiingen. 12.33 Omroeporkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amu sementsorkest en solist. 14.00 Strijkorkest en soliste. 14.40 Gram.muziek. 15.00 „Hier Vrij Europa". 15.30 „Ben je zestig?". 16,00 Voor de zieke.n 16.30 Ziekenlof. 17 00 Voor de jeugd. 17.15 Idem. 17.45 Rege ringsuitzending: Prof. Dr. D. H. Burger: „Economische geschiedenis van Indone sië". 18.00 Gram.muziek. 18.20 Sport- praatje. 18.30 R.V.U.: Dr. J. van Vucht Tyssen: „De sfeer in de fabriek". 19 00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.15 „Uit het Boek der Boeken", causerie. 19 30 Gram.muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Radio Philharmo- nisch-Orkest en soliste. (In de pauze: Ac tualiteiten.) 21.55 Gram.muziek. 220.5 „Huwelijk in Opspraak", causerie. 22.20 Pianorecital. 22.45 Avondgebed en Litur gische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 We reldkampioenschappen Dammen. 23.20— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 750 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8 45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra mofoonmuziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram.muziek. 10.20 Lichte muziek! 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Musette- Orkcst. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- dclingen. 12.33 Voor het platteland. 12 40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen en gram.muziek. 13.30 Lichte mu ziek. 14.00 „Zeg eens, Amerika14 ,30 Gramofoonmuziek. 14.40 Schoolradio 15 00 Gram.muziek 15.15 Voor de vrouw. Voor de jeugd. 17.30 Orgelspel. Militaire causerie. 18.00 Nieuws. Pianospel. 18.30 Dansmuziek. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Koorconcert. 10.20 Ver zoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20 05 Ge varieerd programma. 21.15 Lichte muziek. 21.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet" 21.50 Promenade-Orkest en solist. 22.30 Reis Z.K.H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid-Amerika. 22.35 Lichte muziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23 00 Nieuws. 23.15—24.00 „Eisenhower of Stevenson". causerie. Experimenteel Televisieprogramma van de NCRV. 20 15: 1. Journaal; 2. Weer bericht; 3. „Het is tijd. Dr. Schweitzer", toneelstuk; 4. Dagsluiting. 16.30 17.50 18.15

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 7