Herman Zaal: „Muzikaal Journaal" I DE FILMS VAN DEZE WEEK Voortreffelijk leer-leesboek voor het middelbaar onderwijs POSITIEVE BIJDRAGE TOT MUZIKALE OPVOEDING Leervak „muziek" heeft achterstand in te halen IN HET KORT Elly van Stekelenburg als twee vrouwen Nufsspaarbank in October WITTE: TIVOLI „Export in blond" „Winnubst" geeft haar eerste winterconcert Tussen Haaks en Kuifje Aspirin Cursussen in naaien gaan volgende week beginnen Leger des Heils-nieuws „Onder de hemel van Parijs" A.M.P. teleurgesteld over regeling weduwenpensioen Huisvrouwen beloven hulp aan Bescherming Bevolking Julianadorp Geslaagde forumavond Anna Paulowna BKC-nieuws ZAP-opstelling ZATERDAG 8 NOVEMBER 1952 Schijn bedriegt. Als U denkt, dat de lijnen vin boven staande vierhoek krom lijn, komt U net ro bedrogen uit als wanneer U denkt, dat ieder hoofdpijntabletje Aspirin is. Controleert U het maat Een Aspirin tablet herkent U aan net Bayerkruis. JJE MUZIEK neemt in ons leven een steeds groter plaats in, ai is het alleen maar omdat „de radio" in bijna ieder huisgezin zo n belangrijke rol speelt. Het „straatliedje" van vroeger en de ordinaire „cafédeun" hebben plaats ge maakt voor populaire „tophits", die zich in een massale sympathie mogen ver heugen. Een geïllustreerd weekblad wijdde vorige week een uitvoerige be schouwing aan de vraag, hoe het toch komt dat sommige muziekjes een „tophit" worden. De conclusie was hoe bestaat het! dat het publiek deze dingen in hoge mate waardeert. Af de kous! Maar de lezer kwam geen stap verder, omdat de conclusie (in andere bewoordingen) hetzelfde inhield als de vraag. Wij hadden juist wel eens een beschouwing willen lezen over de smaak (heel dikwjjls de wansmaak) van het publiek, en de factoren die daarop van Invloed zijn. Een heel belangrijke factor is de wisselwerking tussen publiek en radio. De radio bombardeert tot „tophit" het muziekje, dat door de meerder heid van de luisteraars het meest wordt geapprecieerd, en de meerderheid van de luisteraars aanvaardt als „tophit" het muziekje, dat het meest door de radio weerklinkt. Een bepaald positieve Ujn is hierin moeilijk te vinden. Het is een muzikale opvoeding met een negatief karakter. TN alle opvoeding is passiviteit een negatief element. Het is daarom ver heugend, dat de radio in bescheiden mate ook aandacht schenkt aan positie ve factoren. Er zijn muzikale uitzendin gen met een opvoedend en smaakvor- rnend karakter, maar deze zullen op de keper beschouwd hun doel voorbij schieten, omdat de luisteraar volkomen „vrijwilliger" is. Hij geeft zichzelf terecht! de vrijheid, te luisteren waarnaar hij wil. Belangrijker is daarom naar onze me ning, dat in onderwijskringen de be langstelling voor de muzikale vorming van de leerlingen toeneemt. Wij her inneren ons uit de eigen middelbare schooltijd, dat het zangkoortje en de uren muziektheorie zich niet altijd in een spontane waardering mochten ver heugen, maar wij twijfelen er niet aan, of zij hebben hun vruchten afgeworpen Hoeveel leervakken zijn er niet, die slechts in zoverre gericht zijn op de practijk van het dagelijkse leven, dat zij de jongelui leren denken, logisch leren denken? Wij zijn het Theorema van Stewart vergeten en weten nauwe lijks meer hoe een regelmatige vijfhoek moet worden geconstrueerd, we her. inneren ons niet meer welke landen tegen elkaar streden in de Zevenjarige Zeeoorlog en hoe het precies gezeten heeft met het Edict van Nantes, de rij tjes met Duitse voorzetsels die de 2de naamval „regeren" zijn we kwijt en een preciese taakomschrijving van de Ei landjes van Langerhans zouden we op het ogenblik niet graag geven.... En toch zijn wij er heilig van overtuigd, dat al die schoollessen en al dat huis werk, al dat geblok voor repetities en al dat gememoriseer hun waarde heb ben gehad. Gelijkwaardig leervak 70 kan ook het muziekonderricht op de scholen van heel grote betekenis zijn. Dit jonge vak behelst massa's leer stof, talloze mogelijkheden om te leren denken en waardevol trainingsmateriaal voor het verwerven van een dieper in zicht. Goede smaak en levensstijl kun nen door het muziekonderricht in be langrijke mate worden bevorderd. Wij zijn geneigd, het leervak „muziek" ge lijkwaardig te stellen met alle andere vakken van het traditionele lijstje, re kenen, letterkunde, geschiedenis, wis kunde, natuurlijke historie, aardrijks kunde, vreemde talen, enzovoorts. Maar dan heeft het vak „muziek" nog wel enige achterstand in te halen Al leen reeds wat het studie-materiaal be treft. Het aantal leer- en leesboeken, dat als zodanig op school kan dienst doen, is uiterst beperkt. Daarom hebben wy met zeer veel genoegen kennis ge nomen van een uitgave van Tjeenk Willink in Zwolle, getiteld „Muzikaal Journaal". De schrijver van dit voor- treffelüke leer-leesboek is de heer Herman Zaal uit Bergen, zelf een zeer „practlserend" musicus, componist, koorleider (o.a. in Alkmaar en Den HERMAN ZAAL ....pleidooi voor de muziek.... Helder) en leraar aan enkele middel bare scholen. De heer Zaal is er in geslaagd, een omvangrijke hoeveelheid leerstof zoda nig te verwerken, dat zijn boek als een vlotgeschreven leesboek kan worden genoten. Het is zeer systematisch opge bouwd. en wel zodanig dat de meer „zakelijke" hoofdstukken op natuurlijke wijze worden afgewisseld door de be schouwingen van meer algemene muzi kale aard. De scholieren, die dit boek goed ^rwerken, doen niet alleen een massa wetenswaardigheden op, maar krijgen meer inzicht in de ontzaglijke mogelijkheden die de muziek biedt als middel om gevoelens over te dragen, om sfeer te scheppen, om ontroeringen te wekken, om de geest te ontspannen en om de intuïtief in ieder mens leven de behoefte aan schoonheid te verdie pen en te bevredigen. In zijn „Muzikaal Journaal" wijdt de heer Zaal belangwekkende hoofdstuk ken aan het geheugen, de oorsprong der muziek, de l8", het notenstelsel, het rhythme, de muzikaliteit, de melodie, het karakter van de muziek, de samen stelling van verschillende typen van or kesten en verscheidene andere afgeron de onderwerpen. Mèt zeer veel instem ming lazen wij de hoofdstukken, waar in de schrijver een nauw verband legt tussen de muziek en andere kunstuitin gen. Wij zijn er zeker van. dat dit (ook typografisch) welverzorgde boek voor ziet in een behoefte, die misschien nog niet allerwege even sterk wordt ge voeld. maar toch wel degelijk aanwe zig wordt geacht door een ieder die de muziek heeft leren kennen en liefheb ben als de metgezellin van de blijd schap en de medicijn van de smart. De geneeskundige' dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen F. W. M. Hoffmans. Weststraat 111, telefoon 2059 en A. T. M. de Meijer, Javastraat 1, te lefoon 2103. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer D. W. de Bas, Keizerstraat 87, telefoon 2929 (na zes uur Timorlaan 31, telefoon 2420). Het wekelijkse spreekuur van ..Zedenopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebes- straat. Voor de kindereij (van 5 t.m. 14 jaar) van het marinepersoneel wordt vanmiddag om drie uur in de Marine- cantine de film „Dik Trom en zijn dorpsgenoten" vertoond. Ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan houdt de kleindiersport- vereniging „Den Helder en Omstreken" vanmiddag om drie uur in „Formosa" een receptie; om acht uur begint de feestavond. Het blijspel „Gebroeders Kalkoen" wordt vanavond in Casino opgevoerd bij het eerste lustrum van de Gronin ger vereniging „Stad en Ommelanden". Vandaag wordt op straat gecollec teerd voor het Protestants Interkerke lijk Thuisfront. Met medeweking van het accorde onorkest „Excelsior" uit Aartswoud geeft het mandolineorkest „Tremolan- do" vanavond een uitvoering in „Ex tase". Maandagavond om acht uur wordt in de Nederlands Hervormde kerk aan de Palmstraat, onder leiding van ds J. Borghardt een nabespreking gehouden over het optreden van Her- mann Zaiss. De reserves van Helder zijn mor gen vrij. HRC 2 staat voor de uitwed strijd tegen Zaandijk 2. HRC 3 en 4 zijn vrij. De voordrachtskunatenares Elly van Stekelenburg, die gisteravond in een goed bezet Casino optrad voor de Volksuniversiteit, heeft ons het meest getroffen met haar uitbeelding van Kwei-Lan, het ontroerende vrouwen figuurtje uit de roman „Eastwind-West- wind" van Pearl Buck. Dit Chinese vrouwtje, dat met haar grote liefde de afgronddiepe kloof tus sen twee beschavingen wist te over bruggen, kwam tot leven door de fijn gevoelige en van groot psychologisch inzicht getuigende verteltrant van Pearl Buck, maar vooral door de overgave eri het begrip, waarmede de kunstenares deze Kwei-Lan voor het voetlicht plaatste. Elly van Stekelenburg overtrof in deze typering haar optreden voor de pauze, toen zij Stefan Zweig's legende „Rachel rechtet mit Gott" voordroeg. Het hoogtepunt van deze eerste uitbeel ding was het moment, waarop Rachel's felle aanklacht tot God wordt geboren uit de botsing tussen haar onwankel bare Godsvertrouwen en haar grote liefde voor haar volk. In de maand October werd op spaar bankboekjes ingelegd f 389.918.72 (vo rig jaar f 369.846.09) en terugbetaald 486.592.78 (vorig jaar f 442.732.60). Er werd derhalve meer uitbetaald dan ingelegd f 96.674.06 (vorig j. f 72.886.51) Het aan inleggers verschuldigde kapi taal bij het begin van het jaar f 8.350.344.55, bedraagt nu f 8.505.767 (vorig jaar f 8.001.649.82). Het aantal posten van inleg bedroeg 3907 (3599) en dat van terugbetaling 3184 (2945). In de maand October werden 177 (155) nieuwe boekjes uitgegeven, terwijl 103 (96) boekjes werden ingetrokken. In omloop zijn thans 22.946 (22.207) boek jes. Onder de nieuwe uitgegeven boek jes bevonden zich 32 (18) boekjes voor pasgeborenen. (Op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1). De lediging van 502 spaar busjes leverde een bedrag van f 7.295.77 aan kleine besparingen op. Den Burg (Texel). In de maand Oct. wérd f 12.849.03 (f 12.817.29) fftgelegd en terugbetaa f 6.805.16 (f 2.197.19). Er werd f 6.043.87 meer ingelegd dan uitbetaald (vorig jaar f 10.620.19). Het aan inleg gers verschuldigde kapitaal bedraagt thans f 149.476.61 (f 60.987.03). In Oc tober werden 8 (10) nieuwe boekjes uitgegeven en ingetrokken 2 (2) boek jes. In omloop zijn 237 (134) boekjes. Het aantal posten van inleg bedroe) 50 (41) en dat van terugbetaling 51 (25). Van „luchtjes" gesproken... of u nu aan een gracht woont of in de nabijheid van een fabriek, U houdt uw huis op elk uur van de dag fris en verzorgd door Air-Wiek, dat alle onaange name luchtjes prompt wegneemt. (Advertentie, Ing. Med.) 65» (Advertentie. Ing. Med.) In het Tivoli-theater wordt ditmaal tot en met Maandagavond een Duitse film vertoond, en wel „Export in blond", die onder regie van Eugen York tot stand kwam. Deze rolprent behandelt de gevaren waaraan meisjes bloot srtaan, die ingaan op verlokkelijke advertenties of een verleidelijk con tract in het buitenland. Eerzuchtige danseresjes wagen een kans, maar er varen al spoedig dat het niet gaat om de artistieke prestaties, maar om een aantrekkelij# uiterlijk. Ook in onze tijd komt een dergelijke vrouwenhandel nog voor. In de film heeft geen van de danse resjes. die zo gelukkig waren een con tract op korte termijn naar Rio de Ja- neiro te krijgen, het vermoeden, dat achter het engagement dergelijke mo tieven verborgen zijn. Een variété- artist vat liefde op voor een meisje Iris, dat dezelfde weg dreigt te gaan als zijn verdwenen 'luster. Hij zorgt er uiteindeliik voor, dat dit niet gebeurt. De hoofdrollen in deze onderhouden de film worden vertolkt door Lotte Koch, Catja Görna en René Deltgen. De R. K. harmoniekapel „Winnubst" geeft Dinsdagavond in Casino het eer ste winterconcert, waarvoor op het programma staan de mars „The Mid- dy" van Alford, de ouverture „Eg- mont" van Beethoven, de militaire wals „La Housarde" van Ganne, een symphonie van Johann Christiaan Bach en de mars „Blue Devils" van Wiliams. De heer C. Koopman speelt de trombone-solo in „The L^st Chord van Sullivan, welke compositie even als de andere nummers (met uitzonde ring van de marsen) voor het eerst door „Winnubst" wordt uitgevoerd. Na de pauze -volgt -de- komische schets in één bedrijf „De kunstenaars' Het is morgen hoog water om 12.15 uur, en laag water om 6.20 en 18.00 uur. Maandag is het hoog water om 0.05 en 13.15 uur, en laag water om 7.05 en 18.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 9,0 graden Celsius. hoort itthuid! (Advertentie, Ing. Med.) Van de zijde der Commissie voor huishoudelijke voorlichting, die on langs haar werkzaamheden in Den Helder begon, vernemen wij, dat vol gende week een begin wordt gemaakt met de naaicursussen. De deelneem sters krijgen, op Dinsdagmiddag of Woensdagavond, gedurende acht we ken in de vakschool voor meisjes les in verstellen, van oud nieuw maken en het oplossen van allerlei moeilijk heden, die zich voordoen by het om gaan met de naaimachine of met naald en draad. De cursus is op enkele plaat sen na volgeboekt. Maandag en Dinsdag is aanmelding nog mogelijk. Met ingang van Donderdag 13 No vember is kapitein O. M. Krommen hoek door het Nationaal Hoofdkwar tier van het Leger des Heils benoemd tot bevelvoerend officier van het korps Winschoten. Kapitein A de Heus uit Winschoten, die hem te Den Helder zal opvolgen, houdt op Donderdag avond 13 November om acht uur zijn „openbaar welkom" in de Legcrzaal aan de Spoorgracht GOUD T\E ere-plaats in deze ru- briek is voor het echt paar KramerLogtmeijer in de Californiëstraat, dat vandaag het vijftigjarig hu welijksfeest viert Ook deze beide krasse oudjes verke ren in goede gezondheid, en de heer Kramer werkt zelfs nog. Hij werd op 21 Febru ari 1897 te Diever in Drente geboren en als Gerard in de boeken van de Burger lijke Stand ingeschreven. Hij werkte zo'n dertig jaar in het veen, maar toen de turf geen aftrek meer vond, zocht hij naar een ander arbeidsveld, en dat vond hij in Den Helder. Zijn vrouw Grietje zag op 24 October 1882 in Steenwijk het le venslicht. In diezelfde plaats vierden zij op 8 November 1992 in de echt verbonden. Tja, eerst hadden de men sen geen belavgstellino voor kolen, doch langzamerhand raakte de turf er toch goed deels uit. Maar Gerard Kramer had altijd al een paar beste handen aan zijn lichaam, en hij schrok er in 1929 dan ook niet van terug om in Nieuuiediep in de bloembollenteelt te gaan. Hij probeerde het eerst eens een een jaartje, en liet toen zijn vmuuj overkomen. En nog heeft hij niet genoeg van de arbeid in het HMderse bedrüf van de heer P Nelis uit Hnemstede. Gistermiddag is Gradus even binnen gewipt fn Cali forniëstraat 9, om vast even zijn gelukwensen aan te bieden, 't Was er druk, want vanzelfsprekend moesten er voorbereidingen voor deze grote dag worden getrof fen. Moeder Griet is zelf nog heel wat mans, maar zij accepteerde toch graag de hulp van een paar doch ters, dat spreekt. En waar om ook niet? Zij heeft er zeven, en één zoon. Die kin deren zijn allemaal ge trouwd en vijf 'tvonen er in onze stad. Gradus, immer belust op record-verbeteringen, trok ook bij het echtpaar Kramer weer aan het kortste eind wat het aantal kleinkinde ren hetreft. Er vielen er „slechts" één en twintig te noteren en er is zelfs één achter-kleinkind. Al die kin deren en klein-kinderen vie ren vandaag het gouden huwelijksfeest mee. Vit er. aard is het huisje in de Ca- liforniastraat voor een zo groot aantal te klein. Daar om zal vanmiddag van vier tot vijf uur in gebouw Mouton aan de Spoorgracht een receptie worden gehou den. Noamaals gefeliciteerd, gouden klanten! MOLEN W/IE heeft nog nooit ge hoord van de prachtige molen, die maioor-zieken- verpteger K. Huibens in het M-vrine-hospitaal te Over- veen heeft gebouwd van., lucifers? Ten bate van bet Marine Sanatorium Fonds is deze molen nu op tour nee gestuurd, waarbij Maan dagmiddag onze stad wordt aangedaan. Men kan er zich dan bij Vroom en Drees- mann van overtuigen, dat de heer Huibens met zeer veel toewijding l-.nge tijd aan dit kunststuk heeft ge werkt. Men kan niet alleen kijken, men mag ook het aantal lucifers raden dst in deze molen is verwerkt. Dat laatste mag men. als men een kwartie afdraagt, dat dam ten goede komt aan het M.S.F. Men steunt op CENTRUM TYE buurtvereniging „Cen- trum" heeft zich Don derdag uitstekend vermaakt met een gezellige avond in „Casino", waaraan uitslui tend eigen krachten mee werkten. Grjwius hoorde dat allemaal van een enthou siast lid, dat vooral bewon dering had voor de keurige décors, die op werkelijk ar tistieke wijze door Arie Ran waren verzorgd. Er was ook hee] wat aandacht be steed aan de belichting en annkleding. en van het ge- befdene viel in het bijzonder het Venetiaamse nummer, dat zelfs ver boven het middelmatige steeg, in de smaak. Zo'n tijding doet een mens genoegen, vindt Gra dus. PRIJS Met enkele andere hoogbe- kwame heren heeft uw Gradus de jury gevormd voor de slagzin-wedstrijd, die enige tijd geleden door Theo Malet werd uitge schreven. Nu zy onmiddel lijk opgemerkt.'dat de in woners vrm onze stad op het gebied van de slagzin nen geen „pieten" zijn. De inzendingen bestonden voor het grootste gedeelte uit vier-regelige rijmpjes, die niets hebben uit te staan met een slagzin als „Theo laat ze tikken". Maar er waren toch een twintigtal lieden, die de heer Mallet in het bezit deden komen van twee-regelige rijmen, die „■'«trdig in de buurt" kw?r men. Het lot besliste (door Gradus eigenhandig „ge trokken"), dat de eerste prijs, het dames- of heren polshorloge ten deel moet vallen aan H. van de Vliet. Schagenstraat 102. Diens slagzin luidde: „Wat de mensen ook beweren. Theo's tjjd zaïl het we] lef en". De beide troostprijzen zijn voor de heer G. van der Meulen, Zeeweg 12 (Wat Theo niet meer maken kan. geef dat maar aan de vuil nisman) en Gita van der Meulen, Havikstraat 6 (Theo Meillet is onbetwist de beste uurwerk-specialist). Uw Gradus heeft hiermede zijn diensten weer bewezen en besluit dit hoofdje met de prijswinnaars van harte ge luk te wensen. CAUSERIE Qp Woensdag 26 November houdt de Helderse Sport raad in „Formosa" een causerie-avond, die gratis toegankelijk is. De heren Dick Schmüll en Peter Knegjens zullen hun in drukken weergeven vsn de Olympische Spelen te Hel sinki. In het Mededelingen blad v»n de Sportraad heeft Gradus over deze heren het één en ander gelezen, dat hij zijn lezers niet wil onthou den. „Dick Schmüll is van huis uit gymnastiekleraar M.O. en ook een man, die zijn sporen als sportbeoefe naar heeft verdiend. Hij was onder andere official bij de spelen in Londen en Hel sinki, hij is ere-lid van de volleybalbond en voorzitter van de basketballbond". Over de heer Knegjens las uw stukjesschrijver te komen luisteren naar de bekende radio reporter Peter Knegjens van de Nederlandse Radio Unie. die zijn visie zal gfeven op het enorme probleem „Zijn wij met de Olympische Spe len, in de tegenwoordige vorm, op de goede weg?" Deze spreker staat er om bekend, dat hij behoort tot de mensen met een sterke eigen mening". Dit alles las Gradus in dat Mededelingenblad. Mede omdat het niets kost, moet u, lezer, niet verzuimen te gaan luisteren naar de be handeling van dat enorme, dat zéér enorme probleem met betrekking tot de Olym pische Spelen. Mede ook. omdat de heer Knegjens er een eigen mening op na houdt. Men fluistert tegen woordig namelijk, dat dit niet veel meer voorkomt. Hoe het ook zij, nu Gradus iets over de personen Schmüll en Knegjens heeft gelezen, wil hij op 26 No vember niet in Formosa mankeren. U ongetwijfeld evenmin. Julien Duvivier heeft al vele uitste kende Franse films vervaardigd. In zijn realistische genre past ook „Onder de hemel van Pakijs", de film, die tot en met Maandag in de Witte-bioscoop 0n het doek wordt gebracht. De cameia volgt een aantal mensen, nadat de we reldstad 's morgens vroeg is ontwaakt" Ergens leeft Mathias, een mensen^ schuwe beeldhouwer, elders werkt Ma- rie Thérèse, een fotomodel en manne" quin, en men leert de student Georges kennen, de fabrieksarbeider Herme- nault, de oude juffrouw Perrier en dè kleine Colette. De Fransman is een meester in het maken van dergelijke films met toneel tjes zo uit het leven gegrepen. Mis schien worden naar onze begrippen de karakters te zeer geaccentueerd, maar vast staat, dat wii de mens wezenlijk herkennen, zoals hii blij of gebukt on- der moeilijkheden door het leven gaat. Brigitte Auber. Jean Brochard en Rav.! mond Hermantier spelen de voornaam ste rollen. De afdeling Den Helder van de Al gemene Militaire Pensioenbond heeft gisteravond in „Formosa" een leden vergadering gehouden, waarin de pre sident van het hoofdbestuur, de heer W. Stuut, dp stand van zaken toelicht te die momenteel bestaat ten opzichte van de oud-gepensionneerden. In af- waching van een definitieve regeling worden door de regeringscommissie „Van Poelje" overgangsmaatregelen voorgesteld, die volgens de AMP nog onbevredigend zijn en niet het vertrou wen rechtvaardigen dat de definitieve regeling wél zal voldoen. De vergadering nam een motie aan, waarin de diepe teleurstelling werd uitgesproken over de positie van de weduwe die in het huwelijk trad, na dat haar echtgenoot werd gepension- neerd. De stand van zaken is immers zó, dat deze weduwe dan onverzorgd achterblijft, ofschoon de man geduren de zijn diensttijd wel de premie voor weduwenpensioen .heeft moeten beta len. Besloten werd de motie te zenden aan de voorzitter van de ministerraad en aan de secretaris van de regerings commissie „Van Poelje". De afdeling Den Helder van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen belegde dezer dagen een avond, waar op de heer W. A. Everards op zeer over zichtelijke wijze het doel van de „Be scherming Bevolking" uitéén zette. Hij schetste de taak van de vrouwen bij het belangeloos en vrijwillig verlenen van practische en sociale hulp, en vertelde voorts over de speciale betekenis van de definitieve aansluiting van de ver eniging bij de Nederlandse Federatie voor vrouwelijke hulpverlening. Aan het slot van de avond werd met alge mene stemmen besloten, dat ook de af deling Den Helder zich hiermede ac- coord verklaarde. Op de buitengewone algemene vergadering op 24 November te Utrecht zal de afdeling vertegen woordigd worden door de dames Goos en Van der Graaf. HET ECHTPAAR KRAMER—LOGTME1JER dat vandaag het gouden huwelijksfeest viert Donderdag werd in café Van Am- mers een forumavond gehouden, uit gaande van de Nederlands Hervormde Kerk in het kader van de gezinsweek. De zaal was geheel gevuld toen het fo rum, bestaande uit dr Roel Houwink, ds Trommel, dr Swaters, mevr. Visscr- Oostra, mevr Minnes-Viehof, mej. Zijtveld en de heer Henderikx op het podium plaats nam. Ds Trommel deelde mee, dat de vol gende punten door het forum zouden worden behandeld: n.1. de betekenis van de verloving, geboorteregeling, de taak van de man in de opvoeding en sexuele voorlichting. Nadat dc eerste punten door het fo rum waren behandeld en hierover eni ge vragen waren gesteld, werd gepau zeerd en werd gelegenheid gegeven schriftelijk vragen in te dienen. Hier van werd een druk gebruik gemaakt en deze vragen betroffen ook reeds de twee laatste onderwerpen. De beantwoording dezer vragen vor- ting werd met aandacht beluisterd, derde geruime tijd, maar de uiteenzet- De dameszangvereniging „Ons e(gen BKC I ontvangt op eigen terrein, Zondagmiddag om half drie, Purmer- steyn. De gcel-zwarten zullen met de volgende spelers trachten de punten thuis te houden: J. IJssclstein (d.)K- Hcndrikse en J. van Dalen (a.); C. OK- kerse, A. Tiel en A. Wiggers (m.h*3' Rezelman, H. Kooiman, A. Blok, A. ning en J. van Teulingen (v.). Reserve» zijn: G. van Dijke, P. Oele en N. «a' gemaker. De wit-zwarten spelen Zondag een uitwedstrijd tegen Limmen 1. Men ver trekt per bus om 1 uur uit Brcczana. vanuit Anna Paulowna om MO uur. opstelling is als volgt: L. Iiuys (d.>; y van Klink en J. v. d. Berg (a.): C. v. Berg. S. P. Ruiter en H. Timmer (nv. L. Timmer, P. Stikkelman, P. Stami van Oorien en M. v. d. Berg (v.).

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2