ONTSPANNING HERSENGYMNASTIEK DE VERMISTE OORRING Bridgerubriek Kruiswoordpuzzelaars aan de slag! Puzzle-rubriek Radioprogramma voor dit week-end HOE ASTHMA EN BRONCHIALE HOEST TE VERLICHTEN. £e#e.M ipAeüett! Snoepen de arbeiders te veel Negerzangeres in hoofdstad Geslaagd dank N PATRICIA WENTWORTH {juiitth, eenótiaaï Radio Wasmachines Stofzuigers Wringers Televisie Vloerwrijvers ZATERDAG 8 NOVEMBER 1982 Horizontaal: 1. zin; 4. rustplaats; 8. Ned. bedrijf; 10. munt; 12. geestig per soon; 17. troosteloos; 18. opschudding; 19. daarom; 20. meisjesnaam; 22. smalle dijk; 23. gewicht; 26. soort flanel; 27. heden; 29. leenman; 31. jongensnaam: 34. voertuig; 37. water; 38. te vervan gen door; 41. op de manier van; 42. on derhoudt wegen; 45. tijdsbep.; 46. zich; 47. omkoopbaar; 48. hap. Verticaal: 2. machtig; 3. betalings termijn; 5. Franciscaner monnik; 6. meisjesnaam; 7. reptiel; 9. Eisenhower; HET SIGNAAL LIET signaleren is een van de moei- 11 lijkste onderdelen van het bridge spel. Veie spelers ziet men te pas en te onpas hoge kaarten bijgooien en dik wijls is de tegenpartij daarmede veel meer gebaat dan de partner. De kunst is, om alleen dan te signaleren wan neer het werkelijk nodig is, maar deze kunst wordt door slechts weinig brid gers volmaakt beheerst. De technische vaardigheid die voor het signaleren vereist wordt is vaak zeer groot en als men die techniek niet geheel onder de knie heeft, kan het ge beuren dat er iets plaats vindt zoals in het onderstaande spel: h.7,2 8,7,6,5,2 a.b,4 a.6 10,6 V a,3 v,10,9,5 h,v,b,5,3 v,4 V h,4 h,8,6,3,2 4- 10,9,7,4 a,b,9,8.5,3 tp v,b,10,9 7 8,2 Niemand was kwetsbaar en het bied- verloop was: Zuid West Noord Oost pas 1 KI. doublé 3 KI. 4. Sch. pas pas 5 Ki. 5 Sch. doublé allen passen. Zuid's 5 Schoppenbod is niet juist. Met 4 Schoppen heeft hij zijn spel vol ledig uitgeboden en hij had het initia tief verder aan zijn partner moeten overlaten. West kwam uit met Klaverheer, in Noord werd het aas genomen en ver volgens werd twee malen troef ge speeld, waarmede de troeven van OW er uit gehaald waren. Zuid speelde nu Hartenvrouw na en het lijkt nu zo, dat OW het spel al zeer gemakkelijk down kunnen spelen, daar zij kunnen maken 2 Hartenslagen en één Klaverslag. Gelukkig voor Zuid, was West een zéér goede speler en toen West de Hartenvrouw met het aas genomen had, bedacht West dat Zuid zéér wel gehad kon hebben 2 Ruitens en 1 Klaver; als dat het geval was, moest West nu direct Ruiten spelen. Zou hij dat niet doen, dan zou Zuid Klaver kunnen aftroeven bedacht West en als Oost dan met Harteuheer aan slag kwam zou Ruitenaas nog od tafel liggen met een aantal vrije Hartens, waarop Zuid zijn verliezende Ruitentje zou kunnen afgooien. West speelde dus geen Klaver na. doch Ruiten 10. Noord ram het aas en Harten werd gespeeld, waarop Oost Hartenheer nam en.. Ruitenheer na speelde! Zuid troefde af en kon nu op de 5e Harten van Noord zijn kleine Klaver opruimen. Ondanks alles, was het'spel dus tóch gemaakt. Hoe had dit nu voorkomen kunnen worden, zowel bij de huidige kaart ver deling als bij een mogelijke kaartver- deling bij Zuid, bestaande uit 6 Schop pens, 4 Hartens, 2 Ruitens en 1 Kla ver? Het geheim ligt in slag 1; Oost weet, dat zijn partner h-v in Klaver heeft. Het is voor West van het groot ste belang om te weten hoeveel Klavers Oost heeft; in dit geval moet Oost ge bruik maken van een „distributiesig naal" en had door een hoge Klaver bij te spelen (b.v. de 101 zijn partner kunnen duidelijk maken, dat hij een even aantal Klavers had. Oost heeft dus 2 of 4 of 6 Klavers: 2 kan niet, omdat Oost Klaver sterk ondersteunde, 6 kan niet, omdat Zuid er dan geen enkele zou hebben (en hij bekent!), dus heeft Oost er 4. Nu is het niet moeilijk voor West om t.z.t. Klaver na te spelen. Zou Oost 5 Klavers gehad hebben, dan had hij zijn kleinste "Klaver biigespeeld. hetgeen wijst op een oneven aantal West had dan geweten dat Oost er vijf had en had Inderdaad na Hartenheer Ruiten moeten spelen. Wist U. dat deze details allemaal aan het signaleren vast zitten?! JOKER. 11. tussen stengel en blad; 13. Romeins; 14. gewicht; 15. voorzetsel; 16. gelofte; 21. lelieachtige; 22. maakt lawaai; 24. meisjesnaam; 25. gebergte; 28. onbe bouwd; 30. droefenis; 32. huisdier; 33. kromme; 35. vuurpeil; 36. bier; 38. die rengeluid: 39 staatsbedrijf; 40. tijdsbep.; 43. vriend; 44. Germ. god. Puzzle 266. Van Letters tot .Cijfers. (Opl.) Blijkens de ontvangen oplossingen is deze puzzle met veel interesse ontleed. De letters A-B-C-D-E stellen in een be paalde volgorde voor de eerste vijf on even cijfers, dus 1-3-5-7-9. De uitkomst van de bedoelde som .bestaat uit de cij fers 1-2-3-4-5 ook in een bepaalde volg orde. Wanneer men voor A maal B maal CD maal ED neemt: 3 x 7 g 19 x 59 is 2 3 5 4 1 is aan alle voorwaarden voldaan. Na loting onder de inzenders van een correcte oplossing is de wekelijkse prijs van f 5.ditmaal ten deel geval len aan: de Heer H. Nak, Molenstraat 16, Den Helder, Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Puzzle 267. De Juiste Plaatsen. Hieronder vindt men in alphabetische volgorde 34 lettergrepen. Daarvan kunnen gevormd worden de namen van 11 (elf) plaatsen in ons land. Heeft men deze elf namen gevon den, dan moet men ze in een zodanige volgorde (onder elkaar) inzenden, dat de derde letters (van links) van boven naar beneden gelezen weer de naam van een plaats in ons land te lezen geven. Eerst hier de lettergrepen. a be bel ber bla bul cum de de drin dum ge gen gen gen gen gra kum 11 lin ling me nln post ri ron scho ten ten ter ve ven wa wol. Welke plaatsnamen zijn .bedoeld en in welke volgorde zendt U ze in, op dat het geheel voldoet aan de boven genoemde beperkende bepaling? Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 13 November aan de Redactie van dit blad. (Onder de inzenders van een goede oplossing wordt wéér een prijs van f 5.— verloot). £)EZE week eens een be kende anecdote, die, al leest men haar voor de tweede of derde maal, toch altijd haar aardig heid blijft behouden. Toen Frederik de Grote van Pruisen eens zijn vriend en leermeester, de geniale Franse denker Voltaire op bezoek had. nodigde hij hem uit voor een roeitochtje. Echter in de boot gezeten, be merkten beiden, dat; de boot lek was. Voltaire sprong direct weer aan land, maar Koning Fre derik bleef rustig zitten en, spottend glimlachend, zei hij: „Maar monsieur, ik had niet gedacht, dat een groot filosoof als U bang voor zijn leven w^s". „Och", luidde het ant woord van zijn gast, „U moet niet vergeten, dat er op aarde wel veel ko ningen zijn, maar slechts één Voltaire", Voor vanavond deze vragen: 1 Tot welk gebied be paalt zich de „ichthyo- grafie"? 2 Wanneer leefde Han- nibal (die van de Al pen)? 3 Wat is een „keep" nog meer dan een insnij ding? 4 U hebt ongetwijfeld wei eens van de com ponist Chopin ge hoord. Kent U „Cho- pine" ook? 5 Tot welke familie be hoort de „loopkat"? 6 Welke drie beentjes in het menselijk lichaam zijn reeds bij de geboorte volledig volgroeid en zullen dus tijdens het leven geen enkele verande ring ondergaan? 7 In welke stad bevindt zich de „Klaagmuur"? 8 Wat is de eigenlijke betekenis van „nota ris"? 9 In welke van deze plaatsen bevindt zich de televisiestudio van de Nederlandse Tele visie-stichting? In Hilversum, Naarden. Bussum, Lopik of Eindhoven? 10 Wat is „fango"? (Voor de oplossingen zie men ons blad van Dinsdag a.s.) ADVERTENTIE Wat zou U er niet voor over hebben om Uw benauwende hoestaanvallen te kal meren? Toch bestaat er een middel dat zijn doeltpeffendheid bewezen heeft en dat aan duizenden lijders aan asthma en bronchiale hoest verlichting heeft gebracht. De Adozo-tabletten zijn zo samengesteld, dat één tablet de felste aanval in 30 secnden verlicht en de normale, rüstige ademhaling in 515 minuten herstelt. Neem gratis de proef met Adozo. Stuur uw naam en adres per briefkaart aan Agila, afd. 6, IJmuiden. U ontvangt dan omgaande de Adozo- proeftabletten. Adv. S.M. Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming er van wel van algemeen belang. Geachte Redactie, Gaarne zag ik enige plaatsruimte be schikbaar gesteld voor een antwoord op wat'mevrouw WilzenBruins te Alkmaar heeft gezegd over inkomsten besteding. Wanneer zij beweert, dat het de middenstand zo slecht gaat, dan vraag ik mij af, waar men al die ver bouwingen van betaalt, die aan de orde van de dag zijn. En wat het kap sel van de vrouw betreft, dat een vrouw een behoorlijk kapsel heeft, is een eis van de tijd. Ik geloof b.v. niet, dat mevrouw Wilzen zelf ook een ouderwets kapsel draagt. Een ander punt is het uitgaan; heeft vraag ik mij af een arbeider, daar geen recht op en is dit slechts weggelegd voor de mensen, die beter zijn gesitueerd? Zou dit inderdaad zo zijn, dan zou de werkloosheid nog toenemen en kon men tal van gebouwen, zoals bios- conen e.d., wel gaan sluiten. Met betrekking tot de uitlating, dat de arbeiders over het algemeen te veel snoepen, vind ik het treurig, dat er over deze dingen gevallen wordt, alsof dat snoepje 't hem zou doen. Me vrouw Wilzen vertelt verder, dat de middenstand meest regeringsbrood eet en dat de arbeiders alweer de ar beiders zich meer te goed doen aan wit brood. Een dergelijke uitspraak vind ik belachelijk en zii toont aan. dat de inleidster de armoede in ons land niet kent en dat zij niet weet. hoe zeer men in tal van gezinnen gebaat is met de kinderbijslag waarop men soms weken wacht. Wanneer een man vijf tig gulden per week verdient en hoeveel gezinnen moeten er niet met minder toe dan kan er toch geen sprake zijn van reservering en als er wordt gezegd, dat de arbeiders niets voor dokterskosten hebben te betalen, dan wil ilf daar tegenover wijzen op, de hoge kosten voor het ziekenfonds. Ik weet niet of mevrouw Wilzen haar man jam of bruine suiker op het brood geeft, maar in dit geval heeft hij zeker geen zwaar werk te verrichten. Een arbeider, met wie dit wel het ge val is. heeft recht op een behoorlijke belegging. Wanneer mevrouw Wilzen het heeft over geldverspilling, kan zij beter een andere richting uitzien en met mij betreuren, dat er nog altiid zulke enorme bedragen worden besteed aan oorlogstuig en zo zijn er nog wel en kele dingen m®er. Hoogachtend. P. H. VAN KLAVEREN, Vaartdiik 34, Assendelft. (NB. Van redactiewege gowüzigd De negerzangeres Louise Parker alt, geeft Zondagmiddag 16 November haar eerste concert 4n Amsterdam in de kleine zaal van het Concertgebouw. Zij wordt aan de vleugel begeleid door Gerard Hengeveld en zingt liederen van Mahler, Handel, Debussy en Duparc. Het gedeelte na de pauze is geheel ge wijd aan negro-spirituals. OPBRENGST RODE KRUIS-LOTEN VERDUISTERD Ook het Amsterdamse Gerechtshof heeft de Amsterdamse kellner ter zake van verduistering van f 112.50 zijnde de opbrengst van door hem verkochte Ro de Kruis-loten, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. f Pim. Pain. Pom in het nienwe huis 100. „Waar wil je die klapsigaar nou neerleggen", informeerde Pom. zodra ze buiten waren. „In de kelder! Je zult zien, dat de baron vanavond in onze kelder komt om zijn geld na te tellen en danzullen wij hem een verras sing bereiden, die klinkt als een klok!" „Nee.een verrassing, die klapt als een klapsigaar!" verbeterde Pam. Vro lijk renden de drie broertjes naar huis en begonnen daar meteen voorberei dingen te treffen voor de ontvangst van de baron. En Pim had goed ge raden ook! Nauwelijks was het donker geworden of daar kraakte de kelder deur.... De bureaulamp ging aan en de baron zat weer achter zijn bureau. Hij opende het dikke kasboek en was verrast er een dikke sigaar in te vin den. „Hé, ik ben nog rijker dan ik dacht", mompelde hij halfluid. „Dat zal smaken, ik ben de laatste tijd niets anders gewend dan een pijpje". Tege lijkertijd beet hij het puntje eraf en wilde de sigaar in zijn mond steken toen er eensklaps een stem weerklonk' „Baron! Denkt U erom, dat boer Krelis nog geld van U krijgt?" „W-w-wat" stamelde de baron. „Ben jij het? BETERE-ÏK?" „Precies", klonk het. „H-h-hoe weet je dat en waar zit je?" riep de baron angstig, nadat hij ver geefs om zich heen had gekeken. „Over al en nergens", klonk het weer. „Pak nu maar gauw die veertig gulden dan zal ik je niet verder plagen". ZONDAG 9 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 IKOR. 19.00 NCRV, 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws en Waterstanden. 8.10 Gram.muziek. 8.25 Hoogmis. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Omroeporkest. 10.00 Geref. Kerk dienst. 11.30 Koorzang. 11.45 Orgel en sopraan. 12.15 Gram.muziek. 12.40 Idem. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.40 Boekbespreking. 13.55 Gram.muziek. 14.00 Voor de Jeugd. 14.30 Gewijde mu ziek. (In de pauze: Vraaggesprek.) 16.00 Gram.muziek. 16.10 Katholiek Thuisfront Overal. 16.15 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Oud-Katholieke Kerkdienst. 18.10 „De Kerk spreekt van troost", causerie. 18.35 „Travancore 1952", causerie. 18.45 „De Kerk luistert naar Uw vragen", causerie. 19.00 Bachorkest, vocaal ensemble en solisten. 19.30 „Gelooft U dat?", causerie. 19.45 Nieuws. 20.00 Gram.muziek. 20.20 Friese avond. 22.35 Actualiteiten. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM n. 298 m.: 8.00 VARA, 12.00 AVRO. 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramo foonmuzlek. 8.35 Orgelspel. 8.58 Sport- mededelingen. 9.00 „Wat er groeit en bloeit", causerie. 9.10 Klein koor, kamer orkest en solisten. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Lichte muziek. 10.30 „Met cn zonder omslag". 11.00 Promenade-Or kest. 11.30Cabaret. 12.00 Gevarieerde muziek. 12.30 „Even afrekenen, heren!' 12.40 Surinaams Orkest. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 Mededelingen of gra mofoonmuzlek. 13.10 Metropole-Orkest en kwintet. 14.00 Boekbespreking. 14.20 Gra mofoonmuziek. 14.30 Concertgebouw-Or kest en soliste. (In de pauze: pl.m. 15.15 Filmpraatje. Pl.m. 15.30 Gram.muziek) Pl.m. 16.20 Gram.muziek. 16.30 Sbort- revue. 17.00 Strijkensemble. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjournaal. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Korte Ned. Herv. Kerkdienst. 19.00 Voor de jeugd. 19.35 „.Gesprekken om de Bijbel" radio-eatechtsatie. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest en solist. 21.05 „Ontmoe tingen met Christopher Blaze", hoorspel 21.40 Reis Z.K.H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid-Amerika. 21.45 Gram. muziek. 22.00 Reportage. 22.05 Cabaret. 22.35 Zuid-Amerikaanse en Spaanse mu ziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportages of gram.muziek. 23.25—24.00 Gramofoon- muziek. Bekende schriftelijke cursus HILVERSUM Mulo A en B HBS A en B (Advertentie, Ing. Med.) DOOR. 30) HOOFDSTUK XVI Die Maandagmorgen hoorde hoofdin specteur Lamb, juffrouw Lily Ammon steno-typiste, een klein persoontje met een wipneusje en donker krullend haar. 7,e zag eruit, alsof ze geschreid had en Lam., vader van drie dochters, waar deerde dit. Aan de hand van haar vroegere verklaringei. ging hij de ge beurtenissen na: De lunch met Mary Stokes, de ontmoeting met Joe Turn- berry, het toneeltje in de „tearoom". „Kende u haar goed?" „O, ja, meneer. Vroeger werkte ze óók op het kantoor waar ik ben, maar later kwam ze bij meneer Thompson". „U was met haar bevriend, niet waar?" „O, ja, meneer". Ja, ze was een aardig klein ding en sprak ernstig met haar lieve stem. Lamb vroeg zich af. wat zij gemeen kon hebben met een juffertje als Mary Stokes. Inmiddels ging Lily verder met haar mededelingen. „Natuurlijk zagen we elkaar niet zo veel meer nadat ze bij meneer Thomp son in dienst was gekomen. En kort ge leden was ze ziek geweest, maar nu weer beter. Ik vond het altiid prettig als ze opbelde en vroeg, of we ook sa men konden lunchen. Deze keer kon ik niet mee naar de bioscoop, want om halfvijf had ik een afspraak met mijn vriendje we namen dus onze tijd voor ae lunch, winkelden wat en ont moetten toén Joe Turnberry, zoals ik al verklaard heb". Zenuwachtig was ze nu niet meer Het gesprek met die grote man uit Lon den, waar ze zo tegenop had gezien, viel erg mee, Ze vergeleek hem met oom Bert, geen echte oom, maar zo ge noemd, toen ze nog een kind was, een aardige man, die haar altijd snoep en ook wel eens wat in haar spaarpot gaf. Oom Bert kon precies zo kijken als hij een grapje wilde maken, zo ernstig en plechtig. Helaas was er nu geen sprake van een grapje. Die arme Mary! Lily's ogen werden vochtig als ze er weer aan dacht. „Dus, juffrouw Ammon, u zei, dat u de tijd nam voor uw lunch. U had ze ker heel wat te bepraten". „O. ja". „Ik verzoek u, dat eens precies na te gaan. Is er. behalve het gewone bab beltje van twee vriendinnen, ook iets gezegd, dat ons op weg zou kunnen helpen wat betreft de reden, waarom ze vermoord werd en de persoon van haar moordenaar? Wilt u het probe ren?" „O, ja", Het kwam er wat aarzelend uit. „Herinnert u zich iets?" „Ik..,, ik weet het niet". „Kom, vertel me nu eens". Lamb's stem klonk vriendelijk en bemoedigend. „O. ik weet het nietze zei „Vertelt u me nu eens alles wat u zich kunt herinneren, 't Komt cr niet op aan, of het belangrijk schijnt of niet". Lily keek hem met haar bruine ogen •r&atig aan. „Och, ik zei zoiets over het feit, dat ze drie maanden niet gewerkt had en dat ze wel blij zou zijn, om weer haar volle loon te verdienen, maar ze ant woordde, dat het er misschien niet zo veel op aan zou komen. Ik vroeg toen wat ze bedoelde en daarop keek ze precies, alsof ze wel iets zou kunnen vertellen, maar niet wist, of ze het wel doen zou „Gaat u voort, juffrouw Ammon". „Ik dacht of juister: ik vroeg me af, of ze soms zou gaan trouwen. Dus stel de ik haar die vraag ronduit ik houd niet erg van geheimzinnigheden maar ze schudde 't hoofd en zei, dat ze niet zo'n haast had om een „onbe taald baantje" te nemen en dat ze elk meisje, dat niets beter wist te doen. nogal dom vond. Nu, ik zag in die uit val een steek op mij en Ernie we zijn druk aan 't sparen voor ons huwelijk, ziet u en antwoordde, dat ik er an ders over dacht". „Hoe reageerde ze toen?" Lily bloosde hevig. „Wel, volgens haar zou ik altijd een gekkin blijven, maar zij moest er niets van hebben. Op mijn vraag: „Wat wil je daarmee zeggen?" antwodrdde ze. dat ze wel van een vrijerijtje hield, maar ervoor bedankte, om zich uit te sloven met koken en boenen. Toen liet ze erop volgen: „En ik eis ook niet. dat een man me onderhoudt, ten minste niet op die manier". Ik drong aan: „Wat bedoel je toch?" en daarop lachte ze weer en zei: „Nu misschien kan ik een aardig beetje geld verdienen, maar je moet niet zeggen, dat ik je dat verteld heb". „Weet u zeker, dat ze dat gezegd heeft?" „O, ja en nog wel op een eigenaar dige manier. Toen begon ze over wat anders. Achteraf dacht ik. ja, ik wist eigenlijk niet wét te denken Ik vroeg me af...." Hier aarzelde Lily. ,Ja,... gaat u verder". „Nu, ik vroeg me af, of ze ook pro beerde, iemand dat geld af te troggelen enen „Dat zullen we zien uit te zoeken, juf frouw Ammonvertelde ze u nog iets over angst of zo?" „O, neen", luidde het verbaasde ant woord. „Niets over wat ze in een bos gpzien zou hebben en over haar angstige vlucht naar het dorp?" „O, neen, meneer". „Dus niets dan die toespeling over geld. dat ze te wachten had?" Lily Ammon knikte. „Toen we aan 't winkelen waren, za gen we ergens een heel dure mantel en Mary zei: „De volgende maal zal ik er zo een kopen". „Nog iets anders?" „Ja meneer; ik had het misschien in mijn verklaring moeten zetten, maar alles was zo vreselijkeerst later bedacht ik, dat het wel eens belangrijk zou kunnen zijn. Ik was zo overstuur" „Wel. dan kunt u het me nu vertellen' Wat was het?" Een traan wegvegend, vertelde Lily „Ik drong erop aan, dat ze zou blij ven tot de laatste bus, maar ze verze kerde, dat dit niet kon en dat zij met Joe de bus van tien minuten voor achten zou nemen. Door dat antwoord was ik een beetje verrast, maar ze lachte en zei, een tikje spottend: „Ben ik nu niet een braaf meisje, om zo vroeg naar huis te gaan?" Toen ik haar een beetje met Joe Turnberry plaagde, riep ze uit: „Zeg dat wel, Joe Turnberry, maar ik hoop wat beters te vinden!" Ze keek me opnieuw wat eigenaardig aan en zei: „Ik zal zoet vroeg thuiskomen maar denk niet, dat ik Joe goedenacht za! kussen en dèn„O, Mary wét dan?" vroeg ik, maar ze zei alleen- .Dat zou je zeker graag willen weten hè?" en daarop zweeg ik maar. (Wordt vervolgd). WERKEN VAN D1EPENBROCK. In een tijd, dat jonge dichters leefden en werkten, die ons land wilden opstoten in de vaart der volkeren, ging een verfijnd mu sicus zijn eigen gang. Alphons Diepenbrock, van huis uit leraar, die zichzelf als componist had ge vormd, schreef zijn voor die tijd baanbrekend werk, dat hem tot een zeer belangrijk, zij het niet steeds begrepen kunstenaar maakte. U kunt twee werken van hem horen: de Missa in Die Festo, uit 1890'94 voor mannenkoor en tenorsolo, en zijn Te Deum Lau- damus (1897), voor solisten, koor en orkest. (Zondag 14.30 0ver Hil versum I, 402 m en naar DIE WINTERRE1SE, van Schubert, een cyclus liederen op teksten van een thans vrijwel vergeten dichter. De gedichten zijn van een romantische senti mentaliteit, maar door de prach tige muziek zijn het juweeltjes geworden Maandag 15.15 over Hilversum 1, 402 m). MAANDAG 10 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8.20 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Piano recital. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 11.15 Gevarieerd programma. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingcn. 12.33 Orgel concert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram.muziek. 13.45 Idem. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Bas en piano. 15.50 Gram.muziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Viool en piano, lê.50 Gram.muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Idem. 17.45 Regeringsuitzending: Wm. S. B. Klooster: „Deli, Sumatra's Oostkust". 18.00 Gemengd koor. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Zigeuner-kwintet. 18.45 Engelse les. 19.00 Nieuws en weerberich ten. 19.10 Lichte muziek. 19.30 „Volk en Staat", causerie. 19.45 Gram.muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 „Die Schöpfung", ora torium. 22.20 Reportage. 22.30 Gram. muziek. 22.45 Avondoverdenking. 25.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 Wereld kampioenschappen Dammen. 23.20—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gam.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.- rnuziek. 9.00 „Onder de Pannen", hoor spel. 9.15 Gram.muziek. 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding. '0.20 Voordracht. 10.40 Voor de zieken. 11.40 Kamermuziek. 12.00 Gram.muziek. 12.15 Dansmuziek. (12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33—12.38 Voor het platteland.) 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Orgel en zang. 13.55 Voor de Mid denstand. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Pianorecital. 14.50 Gram.muziek. 15.00 Gevarieerd programma. 16.00 Saxofoon en piano. 16.10 Gram.muziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.30 Parlementair overzicht. 18.45 Voor de jeugd. 19.45 Regeringsuitzend ng,: ..Landbouwrubriek". 20.00 Nieuws. 20.05 Reportage. 20.10 „In Holland staat een buis", hoorspel met muziek. 20.40 „Aethcr- forum". 21.10 Lichte muziek. 21.40 „Voor en achter het voetlicht", uitzending ge wijd aan het toneel. 22.00 „De nood der vluchtelingen", toespraak. 22.15 Radio Philharmonisch Orkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch n'euws in Esperanto. 23.20 Orgelspel. 23.45—24.00 Gramofoon muziek. C D P C Q NATIONALE PRODUCTEN LlillLD VAN WERELDNAAM Verlang dit merk van Uw handelaar' (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 8