JAARTALLEN SAAI? 1887 1952 JUBILEUM AANBIEDINGEN EXTRA JUBILEUM ATTRACTIE DUNSELMAN Falcons ALLWEATHER uitvoering 85.- PRACTISCHE CADEAUX ST. NICOLAAS JUBILEUMPRIJZtN Geestelijk leven Op 19 November conferentie van de Geref. ouderlingen te Alkmaar WCCST, DAGBUD-RfCLAMf JhzcbïL- 69.50 59.50 JUBILEUMAANBIEDINGEN Indien U een vriendin meeneemt, die ook in een van onze zaken koopt, krijgt U beide tot en met 21 November een korting van ALKMAAR, Langestraat 22 en overzijde 23 DEN HELDER,Koningstraat 63 Prof. Brittenburg en Ds Popma inleiders Texel Winkelweek wordt thans voorbereid Breezand Aanrijding met ernstige gevolgen Callantsoog Gezinsavond te Callantsoog Schagen Goede start van Ligthart in biljartstrijd Julianadorp Twee uitvoeringen Nieuw kinderkoor Opbrengst bazar Urk Hippolytushoef Nieuwe „vader en moeder" in „Noorderlicht" MARKTBERICHTEN 7- UNHUDfR worden het altijd eens! CREMATIE —DE BESTE RECLAME! RlTS- U hebt een warme Falcon RIts - en U hebt weer een „gewone" Falcon! 't Zand Damclub won van Hoorn Nieuws van ,De Snoekbaars' Anna Paulowna Sterrenparade in zaal De Boer Burgerlijke stand Loop der bevolking VRIJDAG 14 NOVEMBER 1952 Misschien op de lagere school, ja. Maar heel Noord- Holland praat nu over het interessante jaartal 1887. Toen werd de zaak van Hilckmann opgericht, 65 jaar ©OWKMMMgeleden. Een feit dat U beslist niet mag vergeten, COCOMC/aMMSW want dan zoudt U uweigen belang vergeten Uw eigenbelang is toch gediend met deze aantrekkelijke Chique wollen japonnen waarde 29.50 en 28.50 I Q QA Jubileumprija 19.90 - I O.7U Mooie zwarte mantels waarde 9.55 Jubileumprijs Prachtige mantels in mode kleuren, waarde 82.50 - 78. Jubileumprijs 62.50 - ,,Mijn baas is een billijk man' Moderne ruitblouses '-90 Wollen rokken 8.25 Lange pantalons, 'n pracht 20.50 Regenmantels, dubbel 33.90 - 29.90 ZIET DE ETALAGES VOOR DEZE ZEER SPECIALE 10°/ HILCKMANN's PRIJZEN: EEN PLAATSELIJK EN EEN NEDERLANDS RECORD ILCKMANN Op de negentiende gereformeerde provinciale ouderlingenconferentie, die Woensdag .19 November te Alkmaar wordt gehouden in de gereformeerde kerk, zal prof. dr. G. Brillenburg Wurth een referaat houden over „De ambtelijke zielzorg en de huwelijks problemen van deze tijd". Aan de stel lingen van dit referaat ontlenen we, dat de zielszorg der kerk, die, gezien de grote nood op sexueel gebied hier een belangrijke taak heeft, aan twee voorwaarden moet voldoen, n.1. zij moet principieel Bijbels georiënteerd zijn en ze moet openstaan voor de vra gen van het werkelijke leven. De sexuele problemen zijn alleen recht te verstaan van een Bijbelse huwelijksbe schouwing uit. De twee belangrijkste vragen zijn die van de huwelijkstrouw en van de gezinsvorming. De eerste is uiteindelijk slechts mogelijk van ge loofstrouw aan God uit. Het vraagstuk van de gezinsvorming is alleen recht op te lossen, als men de eigen zin van het huwelijk naast, die van het huis gezin naar goddelijke ordening ziet. Ds. S. 3. Popma houdt een referaat over het onderwerp „De ambtelijke bearbeiding der jeugd en de heden daagse cultuurvragen". Ds. Popma voert volgens zijn stellingen aan, dat het ambtelijk gesprek door de ouder lingen met de hedendaagse jeugd, die leeft temidden van de invloeden die van de moderne cultuur uitgaan, in de eerste plaats vereist een verstaan Zoals in de jaarvergaderingen was aangenomen zullen de Algemene en de Katholieke Midden'Stands verenigingen van 17 tot 22 November, dus volgende week, een winkelweek organiseren. Ruim negentig winkeliers over het gehele eiland hebben zich voor deel name opgegeven. De bakkers en sla gers zijn hiervan uitgesloten evenals de sigarenwinkels. De laatste catego rie kan ontheffing krijgen, maar heeft hiervan geen gebruik gemaakt. Het feit dat bij vele winkels de eta lages achter gordijnen verborgen zijn, Wijst er al op dat er „achter de scher men" druk gewerkt wordt om zo goed mogelijk en feestelijk aanlokkelijk Voor de dag te komen. Als Maandagmorgen de winkeldeu ren openen, krijgt de koper bonnen (voor elke bestede halve gulden één) en met tien van deze bonnen kan hij aan de op Texel reeds populair ge- Worden Ballero meedoen. Tweemaal mag hij dan met vier ballen gooien over een vlakke tafel, teneinde te pro beren deze ballen in een van de van één tot negen genummerde zakjes te deponeren, liefst natuurlijk in de ne gen. Eenmaal vier voor de dagprijs en eenmaal vier voor de weekprijs. Er zijn zevenmaal f 50 aan dagprijzen (ook de Maandag na de feestweek kan men zijn verkregen bonnen „ver gooien") en ruim driehonderd gulden aan weekprijzen. De Ballerotafel staat elke dag in een ander hotel opgesteld. Een collegiale geste is, dat de dag prijzen slechts kunnen worden be steed bij de uitgesloten winkeliers dus de bakkers en de slagers. AGENDA Hedenavond is er in hotel Texel een Ouderavond van de Openbare Lagere school. Buiten de gebruikelijke agenda voor dergelijke avonden staat er een lezing op bet programma van de heer Rol, gemeentelijk inspecteur van Zaan dam over: „Opvoeding in een veran derde maatschappij. In de zaal van de Oranjeboom zal de toneelvereniging UDI Zondagavond een opvoering geven van het toneel stuk „Censuurgeheimen", een comedie in drie bedrijven van A. den Hertog. van haar mentaliteit. Men moet onder scheid maken tussen de meelevenden, de onzekeren en de onverschilligen. Het ambtelijk gesprek mag niet ver lopen in besprekingen van de cultuur vragen in het algemeen, maair beperkt zich tot de strikt persoonlijke paedago- gische vraag naar de betekenis, die de al of niet opzettelijk gezochte aanra king met de moderne cultuur heeft voor het geloofsleven, en dit niet in het algemeen, maar concreet in ieders eigen leven. In de vroege morgen van Donderdag op weg naar de kerk, werd de oude heer Brouwer dicht bij huis aangere den door de heer H. van S., die per bromfiets uit Den Helder naar zijn werk in de polder ging. Beiden sloegen tegen de grond. Aanvankelijk waren ze bewusteloos en wisten dan ook, toen zij gevonden werden en weer bij kennis waren, zich niets van het ongeval en hoe dit zich heeft toegedragen te her inneren. De heer Van S. was er het ergste aan toe. Hij bekwam waarschijn lijk een schedelbasisfractuur en is per auto naar het St. Lidwina-ziekenhuis te Den Helder vervoerd. De heer B. liep een lichte hersenschudding op en kon thuis verpleegd worden. Uitgaande van de Nederlands-Her vormde gemeente wordt op Dinsdag 18 November in de zaal van café Vries man te Callantsoog een gezinsavond gehouden. Enkele belangrijke vragen op het gebied van het huwelijks- en ge zinsleven worden besproken door een forum, waarna de gelegenheid tot dis cussie wordt opengesteld. Het forum, bestaande uit mej. Zijt- veld (sociaal werkster der Nederlands- Hervormde gemeente te Den Helder), mevr. Minnes—Viehof, mevr. Visser— Oostra, ds. H. J. Trommel, dr. Verheul en de heer J. Henderikx, zal onder lei ding van mr. R. Houwing uit Zeist ach tereenvolgens ter sprake brengen: is verloving als voorbereiding tot het hu welijk noodzakelijk, is geboorteregeling geoorloofd, heeft ook de man een taak in de opvoeding en wat te zeggen over sexuele voorlichting. De Alkmaarder Ligthart is gisteren uitstekend gestart in de strijd om het kampioenschap van Nederland derde klasse klein biljart kader 28/2, dat in Schagen wordt gespeeld. Hij boekte twee overwinningen. In de middag partijen klopte hij Bakhuys in 37 beur ten, 's avonds had hij mét Vincent uit Helmond weinig moeite: in 15 beurten was de strijd beslist. Na de eerste dag heeft Ligthart met De Hartogh uit Amsterdam en Rijken- berg uit Enschede de leiding met vier punten. De Harmonievereniging „Kunstzin" geeft met medewerking van de toneel vereniging „Kunstmin" een tweetal uitvoeringen, en wel op Zaterdag 15 en Zondag 16 November in de zaal van café „Prins Hendrik". Het programma bevat een zestal mu zieknummers en na de pauze wordt door de toneelvereniging „Kunstmin" „Morgenrood", een spel uit het boe renleven opgevoerd. Uitgaande van de Nederlandse Hervormde Kerk is een nieuw kinder koor opgericht, dat onder leidng van mevrouw VisserOostra elke Maandag van 5—6 uur in de bovenzaal van de kerk zal repeteren. De opbrengst van de bazar, die en kele weken geleden ten bate van een nieuw kerkorgel werd gehouden, heeft netto ruim f 1500 opgebracht. SCHEPEN IN DE VAART. De sleepboot, die onlangs werd aan gekocht door L. Hartman uit Tuin dorp, is na enkele vernieuwingen thans in de vaart gekomen. Onder de naam Geesje" gaat ze thans varen, met een der zoons, H. Hartman, als gezagvoer der. Wethouder R. Brands te Urk heeft een nieuwe kotter gekocht, de H. D. 125 van de firma Slot uit Den Helder. Het schip is 20 meter lang en voorzien van een 100 p.k. motor. WINTERLEZING. Hedenavond zal vanwege de Ger. Kerk (onderh. art. 31 k.o.) in de Re- hoboth-Kerk een winterlezing worden gehouden, waarin zal voorgaan ds van Tongeren van Rouveen, met als onder werp: Schaduw en daglicht van mor gen. PREDIKBEURTEN ZONDAG 16 NOV. Ger Kerk zuid, 10 uur ds Wouda van Andijk. Bevestiging ds Groenevelt; 17 uur Intrede ds Groenevelt. Ger. Kerk noord, 14 uur Intrede ds Groene velt. Ger. Kerk (onderh. art. 31 k o10 en 5 uur ds W. H. de Boer. NedHerv. Kerk, 10 en 5 uur ds Las- schuit Chr. Ger. Kerk, 10 en 5 uur ds C. den Hertog. Ger. Bond, 10 en 5 uur de heer Visser. Door het vertrek van het echtpaar Doeves is het „Noorderlicht" al een veertien dagen zonder „vader" en „moeder". Thans zijn de heer en mevr. Hofstede te Amsterdam als zodanig be noemd uit 45 sollicitanten. Zij treden a.s. Maandag in functie. Mevr. Hofste de is verpleegster geweest, heeft ook enkele diplomas. De critiek, die wel eens op het tehuis van ouden van da gen werd uitgeoefend, dat in deze in richting niet doorlopend verpleeghulp aanwezig was, kan voortaan achterwe ge blijven, daar in deze hulp thans zeer terecht is voorzien. ZWAAG, 12 November. Eate aardappelen 9.5010.90; Uien 1.90 34.80; Bieten 4.10—11.50; Prei 14; Chin. kool 4.70—7.30; Witte kool 5—5.10; Ge le bew. kool 88.30; Groene kool 4.20— 7.40 Rode kool 6.50—10.50; Boerenkool 6—8; Spruitkcfol 17—44; Snijbonen 58—113; Witlof 37—58; Tomaten 16— 37; Breekpeen 5—12.40; Waspeen 15; Andijvie 512; Bloemkool 834; Knol- seld. B 7—12; Gare biet 4—14; Alicante 45—119; Allington Pippin 3—20; Bis- marck 34; Bramley Seedling 69; Cox Orange Pippin 355; Dekker's Glorie 918; Ellisson Oranje 2738; Glorie v. Holland 3—25; Goudreinette 921; Groninger Kroon 712; Jona thans 1314; Jacques Lebel 312; Lax- ton's Superbe 4—30; Lemoen appel 916; Notarisappel 915; Princess Ze- noble 714; Schellinkhouter 334; Sign. Tillisch 12; Sterappel Rode 12 15; Beurré Alex Lucts 3—31.90; Beurré Clairgeau 6; Beurré Durandeau 8; Bon- ne Louise d'Avranches 625.20; Bre- derode 12; Calabosse 3; Comtesse de Paris 316; Conférence 312; Doyen- ne du Comice 1560; Emil d'Heyst 3— 15; Gieser Wildeman 320; Le Curé 10; Legipont 836.80; Nouveau Poiteau 34; Gratiool 611; Presid. Louteuil 1018; Sint Germain 56; Sint Remy 612; Soldat Laboreur 316; William Duchesse 3—5; Winterjan 7—9; Win- terlouwtje 6; Zwijndr. Wijnpeer 3—15. **!/VTNUrAw II UKtn mM^rtLIjn KEIZERSTRAAT 24 - TEL. 2213 DEM en SINDS !«*9 5POORiTXO TEL'2606 ■HOEDEN' Het lidmaatschap der Ver. voor Facultatieve Ltflcver. branding geeft recht op toepassing van lage crematie tarieven. Gezlna-contributie f 3.- per Jaar. De Vereniging bemi d delt voor gezinsverzekering op speciale voorwaarden. Alle gewenste Inlichtingen: Hoofdkantoor Riouwstraat 186 - Tel. 554797 - 's-Gravenhage. Da meeste grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de juiste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna alle gevallen is dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant in en U bereikt koop krachtige lezers I rêeds vanaf Een jas, die wisselt met het weer! Iedere Falcon Allweather Wordt geleverd met een uilritsbare 100% wollen voering, zowel in effen camel als in prachtige, originele Schotse rui ten. De ritssluiting wordt verborgen door een speciale lijstbewerking. falcons in allweather uitvoering voor heren van 85.— tot 175.— o.m. in prima Egypt. katoen, in zui ver wollen gabardine en whipcord. Alleen echt met dit etiket Alleen een Falcon is even goed als een Falcon! De Zijper damclub heeft de compe titiewedstrijd tegen Hoorn met 9-11 ge wonnen. De gedetailleerde uitslagen, waarin de spelers van Hoorn steeds het eerst worden genoemd, was: J. KoppiesA. Louwe 1-1, N. Koppes P. J. Waiboer 1-1, P. SingerA .Slij- kerman Pzn. 1-1, A. BuijkW. Jim- mink 2-0, T. ZweerP. Koopman 1-1, N. TimmermanP. Hoedjes 1-1, A. v. d. TuikA. Blokker 1-1, A. den Bak kerC. Kooij 0-2, P. de FlartG. Keij- zer 0-2 en Joh. Musman—P. Blaau- boer 1-1. Op de laatste wedstrijd in dit seizoen werd de grootste baars gevangen door P. Tuin, die daarmee de Van Woerkom- beker won. De beker van de Amstel- brouwerij werd niet uitgereikt, daar 2 personen evenveel, baarzen vingen en loten door het bestuur niet geoorloofd werd geacht. De beker blijft dus in het bezit van de vereniging. De uitslag van de wedstrijd was: 1 en 2 F. Durieux en A. Jager, 5 punten; P. Tuin, 4 punten, G. Lenting, 3 punten. In totaal werden gevangen door tien leden achttien baar zen, waarvan twee boven de maat. De leden wordt er op gewezen, dat zij vóór 1 Januari aan het bestuur moe ten opgeven, of zij vergunningen willen hebben voor het Noord-Hollands Ka naal en de Egalementssloot. De kosten ad f 1.25 per vergunning moeten vooruit betaald worden. Zondag zullen de inwoners van Anna Paulowna en omgeving kunnen genieten van een „Sterrenparade". Er wordt n.1. een variétéprogramma ge geven, waaraan tal van sterren me dewerken. Zo noteerden we de namer. van Charles, de kleine man op de grote bal, het trio Kalmar van het Palediumhotel in Londen, met de sprong door de dertien vlijmscherpe messen. De Internationale Matla's, monsieur Poulo, Europa's jongste co- sortionist, The Wikkel Bross, Miny en Henk Westerman, die de nummers aan elkaar zullen praten. Verder onze oud plaatsgenoot Henk Borst met Hollandse cabaretliedjes en het trio Iep van Bruggen. Geboren: Nicalaas Joh., z. van A. Leijen en E. Kooijman. Jacobus, z. van M. G. Hendrikse en M. Buning. Cor- nelis G., z. van C. van Vliet en M. C. H. van den Berg. Anthonia G. S., d. van S. P. Ruiter en M. I. M. Braam. Geert A., z. van J. M. Tlelens en G. van "t Veen. Antonie, z. van A. Kersbergen en M. Looman. Antonia M., d. van Jac. C. Onderwater en Joh. M. van den Hoek. Theodorus G. W., z. van C. J. van Haaster en C. Geerligs. Peter J„ z. van J. Tijsen en P. Kei.izer. Anna J. C., d. van Joh. W. van Nuland en E. van den Berg. Annie M., d. van M. Engel en E. de Jong. Alfda C., d. van H. G. H. Kosse en A. C. de Wit. Ondertrouwd: K. T. van Burg gen en A. Visser. K. Kossen en A. Kossen. G. A. Alders en G. Th. Prins. A. Geel en G. Bakker. G. van den Berg en K. Rosloot. Getrouwd: H. A. A. M. Langedijk en M. J. A. Dobbe. Joh. B. van Don gen en W. van der Bent. K. T. van Bruggen en A. Visser. K. Kossen en A. Kossen. G. A. Alders en G. Th. Prins. A. Geel en G. Bakker. Overleden: Wed. G. Vlaming—Kie- sewetter, 73 Jaar. P. van Duin, 83 jaar. Wed. N. A. van Dijk—Vermeulen, 74 jaar. K. Daalder, 80 jaar. Ingekomen personen: B. F. Zwirs van St. Maarten. A. de Plucker van Stekene ^(België). R. G. Schippers van Californië. H. Hooiveld van Wieringen. C. Kuiper van Vlaardingen. H. Mintjes en echtg. van Wierlngermeer. Mej. C. P. Beemster van Hoogkarspel. mej. A. Waij van Schagen. P. W. Alke made en gezin van Alkmaar. Vertrokken personen: N. A. Brink man naar Utrecht. A. J. Borst—Krou- wel naar Nunspeet. A. J. Menttnk-De Bruin naar Den Helder. M. Jac. A. LangedijkDobbe naar Eindhoven. C. Kuiper naar Beemster. A. P. van der Park en gezin naar Den Helder. W. van DongenVan der Bent naar Don Helder. R. G. Tholen naar Zevenhoven. Mej. A. Roos naar Wierlngerwaard. H. de Reus en echtgenote naar Z.- en N.- Schermer. A. de Schipper naar Wie- ringen. Mej. G. E. C. de Waard naar Bergen (N.H.). - F. A. Conyn naar Ouder-Amstel. Ph. D. Mulder en gezin naar Alkmaar. Mej. G. Koster naar Huizen (N.H.). Mej. A. Hartman naa. Nieuwe Niedorp. OBDAM. 12 November. Uien 8 60 -20.60, grof 7.5019, drielingen 21.50 21.70,, nep 32—33.70; Modjo 9.609 70- Peen B 12.80-13 20; C 10.40—11.40 D 8.40, stek 3.503.90; Groene kooi A „B 6-30; Succes Decsse 5.41; Witlof I 56, II 47, III 29.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5