ONZE KINDERKRANT KEETJE en KAATJE Pim Pan. Pon in lid nieuwe huis DE VERMISTE OORRING oetst vlugger en beter l Nu iets voor de meisjes T"~l PATRICIA WENTWORTH KLOOSTERBAISEM KREOFIAVON Misdeelde kind vraagt de aandacht Achter veler leven staat een drama pjP^S 'M £utiteïeerió naa)i KINDERZEGELS I Ons hoekje WAT DE POST BRACHT RAADSEL Zeer grote doos 28 ct Liefderijke zorg voor wie tekort kwamen Het Radioprogramma PLAK ÉÉN MAAND Beste kinderen, Wat hebben jullie je de laatste keer slecht gehouden! Was dat sleutelraadsel nu echt zo moeilijk? Och kom! Jullie moeten niet zo vlug de moed opgeven. Ik reken de volgende week op heel wat meer goede oplossingen. Wel graag had ik de briefjes vóór Woensdag 19 No vember in mijn bus. Zou dat kunnen? Het adres weten jullie nu zo langza merhand wel. Het is: Tante Paulien, Bureau van dit blad. Nellle van Leven uit Obdam stuurde een gezellige brief en een zelf gemaakt raadsel. Dank je wel, Nellie! Je raad sel zal ik bewaren. Misschien zal ik het binnenkort plaatsen. Maar.... dan in een iets andere vorm, want zo lijkt het mij wat moeilijk. Heb je de puzzle uit onze kinderkrant een te zware opgave gevonden? Ik miste je oplossing. Wat jammer, dat het op 11 November zulk regenachtig weer was, hé? Heb je toch pleizier gehad en een zak vol lekkers bij elkaar gezongen? Grctha Peetoom uit Midwoud is een nieuwe nicht. Wat leuk dat je vader de juiste oplossing van de puzzle meteen zag. Voor een meisje van 8 jaar was het ook wel wat moeilijk, hé™ Toch een volgende keer proberen het zelf te doen! Je postpapier vind ik erg mooi. Woont Marianne Houtlosser vlak bij je? En zitten jullie in dezelfde klas? Suzy C. Jomes, uit Den Helder, is een nieuwe nicht. Je hebt het raac^el van de voorlaatste keer goed opgelost, hoor! Het was inderdaad niet zo erg moeilijk. Is Willy Philipsen een vrien din van je? Nu, ik ken haar al zo'n beetje! Aafje Buys, in Den Helder, schreef alwéér een briefje. Wat fijn, dat jij de oplossing van de laatste puzzle gevon den hebt, bof je! Het was wel een duis ter geval, hé? Of zag je meteen hoe ie dat raadsel moest aanpakken? Ik ver moed dat veel neven en nichten niet zo slim ziin geweest. Van Clara Bijhouwer uit Schagen ontving ik nog een goede oplossing van het raadsel van de voorlaatste keer. Zo. dus jij houdt veel van puzzlen. Nu, dan hoop ik. dat je een trouwe nicht van mii wordt! Kiik, kijk, Klaske v. d. Velde uit Wieringerwerf was al weer present. Je oplossing van het raadsel van de voor laatste keer was best, hoor! Fijn, dat ie belooft de volgende week weer mee te doen. Je vindt het dus prettig op school? Nu, zo hoort het ook te zijn! Onze poes Als onze poes gegeten heeft, Zeg, weet je wat ze doet? Ze maakt bedaard haar pootje nat En wast daarmee haar snoet. Dan gaat haar lange rode tong Al strelend langs haar vacht. Ze poetst en kamt en knapt zich op Alsof een feest haar wacht! Totdat ze bij zichzelve denkt: „Ziezo, nu ben ik schoon; 't Wordt,tijd, dat ik een dutje doe... Ik kan niet meer gewoon!' Ze spint en ronkt en knort tevrêe, Ze maakt zich, o, zo klein. Zeg. weet je wat ik soms wel denk'' 'k Wou best een poesje zijn! PAULIEN M T E K D A M Dit raadsel heeft Tom van Deventer uit Zaandam zelf gemaakt. Knap, hé? Het is echt een aardrijkskundige puzzle. Moet je maar horen! Je vult boven staande figuur zó in, dat onder eikaar komen te staan 9 plaatsnamen, elk van 9 letters. Zoals je ziet is van elke plaatsnaam al één letter bekend. En nu maar aan het werk, liefst zonder atlas! Eerste regel: Stad in Gelderland. Tweede regel: Stad in Noord-Holland. Derde regel: Groot dorp bij Den Haag. Vierde regel: Stad in Zuid-Holland. Vijfde regel: Stad in Drente. Zesde regel: Stad in Gelderland. Zevende regel: Stadje in Groningen. Achtste regel: Stad in Overijsel. Negende regel: Stad in Zuid-Holland. In het dorpje Zevenhuis staan zeven boerderijen. Om het dorpje liggen de landerijen en op de landerijen werken iedere dag de boeren. Daarom zijn overdag alleen de boerinnen maar in het dorp en over één van deze boerin nen gaat dit verhaal. Ze noemden haar Vrouw Keetje en ze was goed, eigen lijk véél te goed. Vooral voor kinderen had ze een zwak en de kinderen wisten dat maar al te goed. Als ze niets meer wisten te uoen dan gingen ze naar Vrouw Keetje. Als ze zin hadden in een snoepje, dan gingen ze naar Vrouw Keetje. Als het regende gingen ze naar Vrouw Keetje, kortom ze gingen altijd naar Vrouw Keetje. Eén van deze kinderen heette Kaatje en het was een rakkertje en een bijde handje als geen ander. Op zekere mor gen stormde ze boerderij van Vrouw Keetje binnen en vond de boerin in de mooie kamer achter een breiwerkje. „Dag Kaatje", zei Keetje. Maar Kaatje antwoordde alleen maar: ,,Ik lust best een snoepje!" en om haar woorden kracht bij te zetten liep ze meteen We gaan een paar leuke eierwarmers maken en daarvoor heb je wat stukjes vilt nodig. Je kunt ze in alle kleuren kopen. Zoek maar eens naar 'n mooie gele kleur voor het kuikentje, rood voor het snaveltje en groen en zwart voor het negertje. Je tekent eerst op je papier ruitjes van 1 bij 1 cm en je neemt daarop de figuren A t.m. G over. Vervolgens knip je al deze mo dellen uit. Vouw nu de vilt-lapjes allemaal dubbel (behalve de zwar te) en leg het deel tje A op het gele vilt. C. E en G op het rode en D op het zwarte. Spel nu de patroontjes op de stof en knip ze dubbel uit. Doe dit vooral nauwkeurig. Je krijgt de model len dus allemaal twee keer behalve de zwarte. HET KUIKENTJE Leg de twee gele stukjes precies op elkaar en boor de rondjes met gele zijde om zoals fig. H laat zien. De onderkant laat je natuurlijk open, want daar moet het ei in. Je speldt nu de dubbel ge knipte snavel aan de vóór- en achter zijde op de juiste plaats en je boort deze eveneens om (met rode zijde na tuurlijk). Een klein zwart kraaltje wordt nu het oog en.... het kuikentje is klaar. HET NEGERTJE Je legt een van de groene deeltjes recht vóór je. Plaats nu het hoofd (D) er boven, zodat de nek iets op het groen valt en daar overheen het twee de groene deel. Steek nu alles met een speld bij elkaar en boor daarna met groene zijde het jasje om. Het kopje hecht je even stevig tussen het jasje vast. Aan de vóór- en ach terzijde van het kopje plaats je nu de rode strik en je naait die even eens om. Dan de strik aan het hoofd vasthechten. Nu nog de rode mond er op bevestigen, twee witte stukjes pa pier (F) voor de ogen en daarop twee kleine bruine kraaltjes voor pupillen. Ten slotte naai je nog een paar knoop jes op het jasje. Hiervoor gebruik je ook kraaltjes. maar naar de kast, haalde het bekende trommeltje van het bekende plaatsje en zette het voor Keetje neer. „Jij duveltje!", zei de vrouw. Ze deed het trommeltje open en duwde een kleverig zuurtje in Kaatje haar handen. Maar Kaatje stopte het snoep je direct in haar mond en rende, zon der wat te zeggen, weer naar buiten. Zo was het al een paar keer gegaan en Vrouw Keetje schudde droevig haar hoofd. „Kaatje is niets leuk!", zei z.e „Kaatje komt hier alleen maar om snoepjes te halen!" 's Avonds vertelde ze het aan haar man en deze sprak: „Jij moet die kinderen niet verwen nen. Jij bent veel te goed.... je zult zien vandaag of morgen nemen ze je nog eens bij de neus!" En dat gebeurde cok. Kaatje, het bijdehandje nèm Keet je bij de neusen hoe! Maar voor het stoute meisje liep het slecht af luister maar. Het gebeurde een week later op een regenachtige dag. Vrouw Keetje drib belde in haar boerderijtje rond, toen Kaatje kwam binnenstormen. „Mag ik een zuurtje!" riep ze, terwijl ze de deur achter zich liet openstaan. Vrouw Keetje vond dat ze nu maar eens flink moest zijn. „Nee Kaatje!", sprak ze daarom. „Vandaag krijg je géén snoepjeje komt hier alleen maar om zuurtjes te halen en voor de rest ben je niets aardig!" „Ik ben wél aardig!", riep het meisje heftig. „Ik krijg altijd een snoepje en daarom wil ik nu óók een snoepje!" Vrouw Keetje wist niet meer wat ze moest zeggen en daarom liep ze het erf maar op naar de kippenschuur en liet Kaatje alleen achter. Over het halve deurtje volgde het meisje de vrouw totdat ze in het schuurtje verdween, maar ineens be gonnen haar ogen te schitteren. Vlug rende ze óók naar het schuurtje toe, deed de deur dicht en draaide de sleu tel om. Toen snelde ze weer de boer derij in, opende de kast, pakte het snoeptrommeltje tn stak haar hand er in. Maar.... wat was datPlot seling werd de hele deuropening ge vuld door de brede gestalte van de boer. Hij was onverwachts thuisgeko men omdat het tè hard regende. „Wat voer jij daar uit!" bromde hij kwaad. Waar is Vrouw Keetje?" Het meisje wist geen antwoord te geven en kreeg alleen maar een fikse huilbui. Maar de boer pakte het trommeltje uit haar handen en riep: „Zeg opwaar is Vrouw Keetje?" Ineens hoorde de boer echter het luide bonzen op de schuur deur. Hij rende het erf op en vond zijn vrouw, opgesloten bij de kippen. Wat hij kwaad was! Vrouw Keetje had dik ke tranen in haar ogen en haar han den trilden, zó zenuwachtig was ze. Kaatje was al lang verdwenen.... ze was in geen velden of wegen meer te zienEen ondankbaar kind!" zuchtte vrouw Keetje, terwijl ze hat snoeptrommeltje weer in de kast zette. OPLOSSING VAN HET RAADSEL VAN 7 NOVEMBER: DEUR 3; SLEUTEL 8. Miesje las een keertje In de kinderkrant van deze dag. Riep: „Wat een leuke eierwarmers!", Toen ze de patroontjes zag. „Nee maar zeg, die ga ik maken....!" Pakte potlood, schaar en mes. „Even zien, wat zijn de maten Breedte vijf en hoogte zes!" Nu, het wilde prachtig vlotten. Ze naaide alles aan elkaar En een klein kwartiertje later, Was de eierwarmer klaar. „Gauw eens eventjes proberen!" Riep het kleine muisje blij. Maar..het ding was véél te groot zeg, Voor zo'n heel klein muizen-ei! DOOR. 35) „O, zei hij dat?" „Het is zó in zijn werk gegaan: Ik kwam vijf minuten voor halftwaalf op „Deepside" en de huishoudster deed zelf open. Ze vertelde, dat meneer Hathaway Zondagmorgen was weg gegaan en nog niet teruggekeerd. Ter wijl ze sprak, kwam hij juist aan rijden. Hij nam me mee naar zijn stu deerkamer. „Wat wilt u?" vroeg hij nogal uit de hoogte. Ik vond het raad zaam, hem 't eerst uit de hoek te laten komen en dus vertelde ik, dat we een onderzoek instelden over ongeoorloofd gebruik van het Houtvestershuis en daarom de vingerafdrukken van de naastbijwonenden wilden hebben en ook een overzicht van hun doen en laten, opdat we konden uitmaken, wie er op die Vrijdag- en Zaterdagavond in de buurt was geweest. Meneer Ha thaway lachte zo'n beetje en zei: „Mary Stokes heeft zeker een of ander grie zelig verhaaltje opgedist, nietwaar?" es toen ik antwoordde: „Daar stellen we juist een onderzoek naar in", lach te hij weer en zei: „Nu, ik geloof,dat de heren om werk verlegen zitten"." Lamb van zijn kant lachte aller- CD/I»PP'/A/ piin,iike< stiive jrikKr */rw spiercn moet u driemaal daags krachtig laten ./rijven met Kloostcrbalsem, die diep in de weefsels doordringt. Ook bij rheumatick en ischias: (Advertentie, Ing. Med.) minst, toen hij vroeg: „Zei Hathaway dat?" „Ja, meneer. Op mijn vraag of hij er .bezwaar tegen had, dat ik zijn vin gerafdrukken nam, antwoordde hij ontkennend. Maar wat zijn doen en laten betreft, was hij minder toeschie telijk". Een notitieboekje te voorschijn ha lend, las Smith hardop: „Vrijdag 8 JanuariMeneer Grant Hathaway verklaart, dat hij zijn huis die dag om 5 uur 's middags ver liet en er wat later op de avond in terugkeerde. Hij zegt, gewandeld te hebben en niet te weten, hoe laat het is geweest". Hier keek de inspecteur op en zei ietwat verlegen, zichzelf als 't ware verontschuldigend. „Ik wist niet, of u wilde, dat ik verder zou aandringen. Ik was in de gelegenheid, hem te vragen, of hij in de Laan ook iemand ontmoet of gezien had". „In de gelegenheid door tactvol op treden?' „Als ik het zo mag uitdrukken: Ja. Meneer Hathaway is niet de gemak- gelijkste persoon om te ondervragen". „Heeft hij je overbluft?" Smith verschoo' van kleur. „Dat juist niet", antwoordde hij, „maar ik vond hem weinig behulpzaam". Brigadier Abbott bracht bij dit woord plotseling de hand voor zijn lippen, maar Lamb bleef onverstoor baar en vroeg kortaf: „Hoe was 't met de bedienden?" „Ze konden niet veel vertellen. De oude huishoudster, mevrouw Barton, al dertig jaar in dienst, was die Vrij dag naar het dorp geweest en had de avond bij de vrouw van de postdirec teur doorgebracht. Het binnenmeisje Agnes Ripley, dat in de regel des Za terdags uitgaat, had die ''ag omge ruild en was naar Lenton gegaan, vanwaar ze met de bus, die om tien voor negenen aankomt, was terugge keerd. Ze was toen naar het postkan toor gelopen, daar een minuut of tien blijven praten en met mevrouw Bar ton huiswaarts gewandeld. Ze moeten ongeveer halftien thuis zijn gekomen. Voor meneer Hathaway was een koud souper klaargezet en dat had hij blijk baar ook gebruikt, maar zij hebben hem niet meer gezien. Om halfelf on geveer gingen ze naar bed en een half uur later hoorden ze hem naar boven gaan". „Hm", bromde Lamb. „Louise Ro- gers is waarschijnlijk, ook volgens het medische rapport, om ongeveer vijf uur vermoord. Ongetwijfeld was ze hierheen gekomen om de man, die haar diamanten had gestolen te vin den. Ze dacht een afdoende aanwijzing te hebben in de enveloppe die de por tier van 't hotel haar overhandigde. Als ze de raad van meneer Farrand had opgevolgd en de hele zaak in han den van de politie gesteld, zou ze nu nog leven. Tegen vrouwen heb ik in 't algemeen niets, maar ongetwijfeld ste ken ze zich in veel moeilijkheden door te menen, dat ze 't beter kunnen dan de mensen, wier .beroep het is. Dit geval bewijst het alweer. Hier is dan een vrouw, die een enveloppe heeft met iemands naam en adres. Laat ons gemakshalve aannemen, dat het me neer Grant Hathaway was, die bedoeld werd. Ze moet het huis vinden en dus de weg vragen, 't Komt er nu op aan. wie haar die weg naar „Deepside" gesteld, dat het „Deepside" was heeft gewezen. Daarvoor, om die per soon op te sporen, moeten we de B.B.C. in de arm nemen. Als we van de ver onderstelling uitgaan, dat we meneer Hathaway moeten hebben, hoe pas sen dan de tijden bij elkaar? Hij ver laat ziin huis om ongeveer vijf uur en zegt niet, wanneer hij is teruggeko men. Het eerste wat we van die terug komst weten, is de verklaring van huishoudster en binnenmeisje, dat ze mm om elf uur naar bed hoorden ->aan. Dat betekent, dat hij zes uur tussenruimte had en gelegenheid om., hm!.. Maar nu meneer Harlow?" „Wat een pech!", treurde klein Miesje, Maar plots kreeg ze een idee.... Zette de warmer op haar bolletje.... Toen was Miesje tóch tevree! 10r> Ja iij hebt makkelijk praten mopperdede baron. „Het zijn ouw rentpn niet' En vergeet niet, dat ik vanmorgen die jongetjes ooknogieder viif cent gegeven heb ..Dat was een heel goede en sympathieke daad ri p Pim dankbaar. „Ze waren ff dan ook wat blij mee". „Hoe weet JU Hat? vroeg de baron achterdochtig. verzoent U zich daar nu maar mee Ik weet ALLES" riep Pim. „En veigeet U niet dat U die arme jongetjes bijna uit hun huis gejaagd hebt. Bovendien hebt U hun moeder vjjf h»nde£?t twintig gulden vooruit laten betalen voor een huis, waarin het spookte Ja maar daar ben ik toch mee opge houden?" riep de baren ongein,vu uit. „Dat weet die goeie vrouw l niet", antwoordde Pim, „zij is |n dogstad om een zieke broer te bc? ken, maar komt morgen terug' En moet U haar een brief schrijvenj waarin U haar het geld terug U schrijft daarin, dat zij U pas behoeft te betalen wanneer zij «J.® rende een jaar geen last meer v» „Kiekeboe" heeft ondervonden Wj» hebt U een pen en papier", riep pi5 „Schrijft U nu even die brief, dan S ik een lekkere kop koffie voor U «r ken. Ik ben hier per slot van rekenin, niet om U te plagen maar om U li helpen". «uren: zwart, donker-, middel- an lichtbruin, oxblood tn wit. (Advertentie, Ing. Med.) voorkomt en geneest Buis)» «a ..Mattan Buis)» wet 10 tobMttn (Advertentie, Ing. Med.) Inspecteur Smith keek andermaal in zijn aantekeningen. En het woord, dat Frank Abbott .bijna aan 't lachen had gemaakt, kwam weer op de proppen. „Meneer Harlow was erg behulp zaam, heel vriendelijk en bereid om mee te werken. Die Vrijdag, zei hij, werkte hij aan zijn composities hij schrijft liederen, moet u weten. Naar zijn zeggen, wilde één ervan maar niet naar wens slagen en daarom ging hij uit, om wat verse lucht te happen en zijn hersens te verfrissen. Hij verklaart, niet op het uur gelet te hebben, 't Was nog niet donker, maar de schemering viel snel, zodat we kunnen veronder stellen, dat het tussen vijven en halfzes was. Hij zou uit de achterdeur de Laan zijn opgewandeld en de hoofdweg zijn overgestoken, waarna hij „Deepside" was gepasseerd. Voor zover hij weet, heeft hij niemand ontmoet". Wat bedoelt hij met „zover hij weet?" gromde Lamb. „Dat vroeg ik hem ook. maar hij zei, dat hij zijn hoofd vol had me* het lied. waarmee hij niet slagen kon en dat hij misschien wel iemand kan hebben ontmoet zonder 't op te merken". „Ja, ja", mompelde Frank Abbott. „Daar heb je onze oude bekende, het artistieke temperament, weer". Smith knikte toestemmend. „Zoiets in die geest, ja. Hij zegt, te zu'n voortgewandeld tot hij de lichten van Lenton zag en toen maar te heb ben gedacht: „ik kan er v 1 heen gaan". Hij is de Empirebioscoop bir nengelopen, heeft de film gezien. At daarop iets in een café en wandelde naar huis, waar hij circa tien uur aan kwam". (Wordt vervolgd) (Van onze speciale verslaggever J7R ZIJN in ons land vele misdeeelde kinderen achter wier leven sombere drama's staan. Die drama's spelen zich af in het verborgene. W(j horen er zo weinig van en willen ook liever niet, dat w(j ermede geconfronteerd worden. De kinderen verdienen niettemin onze belangstelling en onze hulp. Maar niet alleen zij. Medewerking van de ouders is no dig. Vooral voor een ander-eoort- kinde ren, de psychopathen, die men tegen woordig liever de moeilijk opvoedbaren noemt. Dat hebben wij ervaren b(j ons bezoek aan een inrichting in de grote stad, waar deze jeugd verpleegd wordt. Het is de enige in ons land, waar een voortdurende samenwerking tussen de opvoeders in de inrichting en de ouders tot stand gskomen is. De onhandelbare kinderen lastig, recalcitrant, dief achtig, humeurig of vernielzuchtig volgen onderwije In de inrichting, doch gaan thuis slapen. Behalve de aller- ergsten, die intern zijn. Hun geestelijke afwijking is een kwestie van erfelijk heid en milieu en daarom valt er in de regel ook aan het gezin heel wat te verbeteren. De leiders en leidsters ;n de inrichting weten dat en daarom houden zij doorlopend contact met de vaders en moeders. Geesteszwakken JN Udenhout bezochten wjj een grote inrichting, waar meer dan zeshon derd jongens debielen, imbecielen en idioten verpleegd worden. Op een van de zalen liggen verscheidene kin- deren, geestelijk zo zwaar gestoord, dat het werk van de broeders in feite niet meer is dan het in leven houden van deze ongelukkige schepseltjes. De debielen brengen het nog wel zo ver, dat zij een klein beetje leren lezen en schrijven, en eenvoudige werkzaam heden tot zelfs aan de weefmachines kunnen verrichten. Dan z(jn er nog de lichamelijk zwak ken, die wjj aantroffen tjjdens hun vro lijke spel in een gezondheidskolonie van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en vacantiekolonies in Oostvoorne. Twaalf weken was een jongetje er geweest, hij ging twintig pond zwaarder naar huis terug dan hij gekomen wasFrisse lucht, goed gedoseerde lichaamsbeweging, reinheid rust en voortreffelijke voeding zijn hier de geneesmiddelen, die de zwakke jon gens en meisjes weer opkweken tot een jeugd, die een stootje verdragen kan. A... Mensenplicht lan<l telt honderden inrichtingen voor voogdijkinderen, vooi moeilijk opvoedbare jeugd, voor jongens en meisjes die geestelijk of lichamelijk gestoord zijn men denke aan blinde dove, doofstomme en kreupele kinde ren en het is gelukkig, dat zij er zijn. Zy zijn noodzakelijk en moeten in stand gehouden worden. Dat kost han den vol geld. Geld, dat bij stukjes en beetjes bij elkaar gebracht moet wor- den. Op Maandag 17 November begint de actie voor de verkoop van kinderpost zegels, waarvan de opbrengst bestemd is voor steun aan alle Inrichtingen en tehuizen ln ons land ongeacht de confessionele richting waar mlsdeel. de jeugd verpleegd wordt. Op de postkantoren worden deze kin derzegels aangeboden. De schooljeugd gaat de zakjes zegels rondbrengen, die reeds eerder bj haar besteld werden. Ook talrijke comité's gaan 17 No- vember aan het werk onder de leuze: „Plak een maand kinderzegels". In Zwitserland heeft men het zover gekre gen, dat gedurende een gehele maand geen poststuk verstuurd wordt, zonder dat het van een kinderzegel voorzien Is! Bovendien zijn er op 24 en 27 No vember luisterwedstrijden voor de radio. DE KLEINE MIS (in C gr. f., op. 86van Beethoven. Deze wijkt van de gebruikelijke vorm hier in af, dat de verschillende delen niet afzonderlijk zijn gecompo neerd, maar muzikaal in elkaar overlopen, zg. zijn doorgecompo- neerd. Het „Klein" is overigens maar betrekkelijk, zeker wat de muzikale waarde betreft. (Zater dag 9.05 over Hilversum II, 298 m) ZATERDAG 15 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.0024.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. /.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram.muziek. 10-55 Idem. 1100 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—1233 Land- en Tutnbouwmededelingen.) 12,55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholle* nieuws. 13.20 Metropole-Orkest en soliste. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Piano-spel. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateuruitzen ding. 15.15 Kroniek van Letteren en Kun sten. 15.55 Promenade-Orkest. 16.30 ,P* Schoonheid van het Gregoriaans". 1"™ Voor de jeugd. 18.00 Gevarieerde muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18-2» Pianoduo en rhythmische begeleiding- 18.40 Regeringsuitzending: Zoeklicht °P de Westerse Defensie. 19.00 Nieuws. 19-lu Gram.muziek. 19.20 Parlementsoverzicht. 19.30 Gram.muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „Lichtbaken causerie. 20.50 Gram.muziek. 21.00 Geva rieerd programma. 21.50 Actualiteiten- 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 „Wl.,,,, tien de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws ln Esp*eranto. 23.22—24.00 Gra®-* muziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 VARA- 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO' 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek- 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weer berichten, 8.18 Gram.muziek. 8.35 Orge spel. 9.00 Voor de vrouw. 005 Gra»- muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeW causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 V0°r de arbeiders ln de continubedrijven. D j Planorecital. 12.00 Gram.muzielt. Land- en Tuinbouwmededelingen. Lichte muziek. 13.00 Nieuws en comnM» 'aar. 13.20 Accordeonmuzlek. 13-45 R* dieweekjournaal. 14.10 Gram.muziek. 11 Boekbespreking. 14.50 Hawaiïanmu»aa' 15.10 „Van de wieg tot het graf", cau rle. 15.25 Voetbalwedstrijd Eng®'8" Nederland. 17.15 Voor de jeugd. l8j" --ieuws. 18.15 Vara-varla. 18.20 Gra -muziek. 18.50 Idem. 19.00 ArtistiekeStaal kaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19_ „Het Oude Testament in deze tyd". 8 «erle. 19.55 „Deze week", causerie. 20-W Nieuws. 20.05 Gevarieerd pr0«r""?l 45.00 Socialistisch commentaar. 22.15 mofoonmuzitk. 22.40 „Onder de Pann hoorspel. 22.55 De Reis van Z.K.H. Pr'n' Bernhard n-ar Midden- en Zuld-Amer®»' 23.00 Nieuws 23 15 WereldMmpioen«cn»P Pen Dammen. 23.30—24.00 Gra

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 8