Metamorfose van „Gesticht" tijdens onvergetelijke Assaut-avond DE FILMS VAN DEZE WEEK Helder 2, HRC 2 en HRC 3 nemen uitstekende plaatsen in Vier van Marineluchtvaartdienst oefenden in Verenigde Staten Thans ervaren „carrier"-vliegers „Colonne Geweer" perfect uitgevoerd na een originele parodie HE,L Hjkt ieder jaar weer moeilijker, de leuze te rechtvaardigen: ,,ln 't ver leden of verschiet vindt dit Assaut zijn weerga niet!" Het moet derhalve alle voorgaande Adelborst-feesten overtreffen, en dat kan alleen wanneer de pret tige herinneringen aan al die hoogtepunten uit een jaar Instituutslevcn enigs zins zijn vervaagd en gemakkelijk worden overtroffen door de ervaringen van het ogenblik. Maar ditmaal mag toch worden gezegd, dat het Assaut 1952 wer kelijk een nog betere indruk heeft gemaakt dan het Adelborsten-feest van ver leden jaar. Niet alleen waren de beide onderdelen, waaruit het Assaut is ge groeid tot het evenement van thans, de Colonne Sabel en de Colonne Geweer, superieur vergeleken bij de toch reeds respectabele afwerking tijdens het vorige Assaut, maar ook de show werd met meer élan en artisticiteit naar voren ge bracht. Het quintet Adelborsten, dat zich hiervoor borg had gesteld, loste de hooggespannen verwachtingen ten volle in. Aankleding en belichting waren navenant, wat des temeer waardering verdient, omdat de tijd van voorbereiding een maand korter was dan verleden jaar. Balinese dans stijlvol onderdeel van show Feeëntrein binnen! WITTE: „Jungle-goud" TIVOLI „Die Czardasfürstin" Lekespel in de Lutherse kerk IN HET KORT Schoolconcert door het Hollands piano-trio Het lag voor het grijpen CASINO INDRA Englebert die is goed I Terug op het vliegkamp Valkenburg Morgen om halt drie: Watervogels-Succes Tussen Haaks en Kuitje Wedstrijdprogramma van „Hermes" Julianadorp Vergadering H.M.v.L. Sport voor Julianadorp ZATERDAG 15 NOVEMBER 1052 -In i verleden of verschiei vindt dii Assaut zijn weerga niet!" opgewekte sfeer werd geschapen door het kleine shoW-gezelschap, dat als een groepje kleinkunstenaars van professie een smakelijk en echt op het Insti tuutsleven afgestemd programma over het voetlicht bracht. Verscheidene po pulaire moderne songs waren op origi nele wijze van toepasselijke teksten voorzien, gewijd aan hoogte- en diep tepunten uit het leven van de Adel borst. Do uitstekend functionnercnde verlichtingsinstallatie bewees goede diensten tijdens een bijzonder mooi programmapunt, de Balinese dans, uit gevoerd door een groep Indonesische Adelborsten. De muziek van de game lan werd door de luidsprekers niet fraai weergegeven, maar dat mocht voor de dansers geen beletsel zijn om een suggestieve en qua rhytmiek be- wondernswaardige demonstratie van Oosterse bewegingskunst te geven. 1AE Commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine, de kapi tein ter zee J. K. Muller, die uiteraard een doeltreffende studie nastreeft, maar daarnaast zijn volle medewerking geeft bij de voorbereidingen van het Assaut, adviseerde het feest eens een maand te vervroegen, opdat de Adel borsten zich des te eerder geheel aan hun studie zouden kunnen wijden. On der de energieke leiding van de Se naat en de Assaut-commissie is het Korps Adelborsten er in geslaagd, deze tijdwinst te boeken, zonder dat het ten koste ging van de allure van het As saut. Met man en macht hebben de Adelborsten gewerkt aan de metamor fose van hun „Gesticht", waarin op kunstzinnige wijze een Oosterse sfeer werd geschapen. Waar nodig werd de medewerking van deskundigen verkre gen en zo maakte men voor de aankle ding met groen en bloemen een dank baar gebruik van de steun, die door de heer Trap van „Corona" werd ge boden. T")E honderden gasten van het Korps Adelborsten hadden reeds een klei ne indruk van hetgeen hun te wachten stond opgedaan uit de „Assaut-krant", waarin overigens nog geen geheimen werden ontsluierd. De feeën, die onder- grote belangstelling van de burgerij gistermiddag met de trein van drie uur arriveerden, zullen ongetwijfeld vol bewondering het hoofdgebouw van het Koninklijk Instituut hebben betre den. Datzelfde geldt voor de talrijke andere gasten van het Korps Adel borsten, die in de hall werden ontvan gen door de Commandant en mevrouw Muller en de leden van de Senaat met hun dames. Het stemmig verlichte „Zaaltje", dat een sfeer van verwachting ademde; was „uitverkocht", toen tegen half ne gen de Commandant Zeemacht Neder land, schout bij nacht F. T. Burghard, burgemeester mr G. D. Rehorst en ka pitein ter zee J. K. Muller met hun echtgenoten naar hun plaatsen werden geleid. In een kernachtig openings woord verwelkomde de president van de Senaat, de sergeant-adelborst F. D. J M. Chömpff, de gasten van het Horos Adelborsten, daaraan een har telijk woord van dank verbindend je gens allen, die bij de organisatie van het Assaut hun medewerking hadden verleend. Daarbij werden in het bijzonder ge noemd de directeur der Rijkswerf, ka pitein ter zee P. A. Riedel, en de be schermheer van het Assaut, de luite nant ter zee der tweede klasse B. Veldkamp. Jonker Chömpff verwel komde voorts de vertegenwoordigers van enkele studentencorpsen en deel de mede, dat een deoutatie van de Ko ninklijke Militaire Academie te Breda wegens dienstomstandigheden niet aan wezig kon zijn. Het Adelborstenlied, in een lage toonsoort ingezet door jonker Chömpff klonk sonoor en waardig door het zaal tje, waarin luttele minuten later een Party op de sabel |-JET onderdeel „Colonne Sabel" was ingelast in de show, evenals de demonstratie turnen op het hoogrek. Een fraai effect leverden de met licht gevende verf bestreken sabels, die als gesynchroniseerd schone figuren in het duister van de zaal beschreven. De negen adelborsten, die dit onderdeel voor hun rekening hadden genomen, oogstten de verdiende lof van alle toe schouwers. De sergeanten-adelborst H. van den Bosch en E. Roth trokken een boeiende „ere-party op de sabel, die door eerstgenoemde met 4-3 werd ge wonnen. Ook de turners, die een staaltje toonden van de perfectie der lichame- Johan Payne (één van Hollywooa's krachtfiguren) en Rhonda Fleming (op het gebied van de schoonheid in film- stad veel gevraagd) vertolken de voor naamste rollen in „Jungle-goud", de film, die tot en met Maandagavond op het doek van de Witte-bioscoop wordt gebracht. Als Steve Singleton ontmoet John Payne in een haven Katherine (Rhon da Fleming) en de onbetrouwbare Jumbo Johnson (Forrest Tucker). Te gen laatstgenoemde moet Steve dan in actie komen. Ten slotte worden de schurken tegen elkaar uitgespeeld en kunnen Katherine en Steve samen vei lig (en gelukkig) ontkomen. Een spannende film in kleuren, die onder regie van Lewis R. Forster tot stand is gekomen. Het moge bekend zijn, dat onze stad vele liefhebbers van de operette telt. Daarom zal het de Duitse film „Die Czardasfürstin", die tot en met Maan dagavond in Tivoli wordt vertoond, wel niet aan belangstelling ontbreken. De hoofdrol wordt vertolkt door niemand minder dan Marika Rökk, die zingend en dansend vooral in de bezettings jaren veelvuldig in de programma's der bioscopen voorkwam. Haar tegenspeler is onze oud-landgenoot, Johan Heesters. De muziek van Emmerich Kalman komt in deze rolprent van Georg Jaco- by uitstekend tot zijn recht, hetgeen lang niet van alle verfilmde operettes kan worden gezegd. De liefhebbers van zang en muziek in een geslaagd kleu- renspel weten dus wat hun te doen staat. Men lette vooral op de dans scènes in dit grappige (moderne) ver haal. Door een dertigtal lekespelers uit het Lutherse jeugdwerk te Den Helder wordt op Zaterdagavond 22 November in de Lutherse kerk aan de Wezen straat het lekenspel „En strijdt de goe de stryd" opgevoerd. Het spel, dat werd geschreven door ds C. M. de Vries, Lutherse predikant te Nijmegen, en ds J. Wit, Doopsge zind predikant te Nijmegen, geeft een beeld van Luther's strijd en laat flitsen zien uit het verdere leven van de gro te kerkhervormer. Het spel, dat een kostbare costumering en grime vereist, wordt met een kort woord ingeleid door de Lutherse predikant dr J. A. Stellwag. Medewerking wordt ver leend door het Luthers kerkkoor en de organiste mevr. A. GraaffKamp. lijke opvoeding in het Koninklijke In stituut, werkten onder de gespannen aandacht van een critisch publick, dat zijn waardering duidelijk te kennen gaf. Het spontaanste applaus viel ech ter ten deel aan de voortreffelijke pa rodie, waarmede de eigenlijke „Colon ne Geweer" werd ingeleid. Een ieder verwachtte na het einde van de show deze strakke en militante demonstra tie, maar de spanning werd volkomen gebroken door de meesterlijke zelf spot van de op een snel dansrhythme uitgevoerde parodie. Maar toen volgde toch de echte „Colonne Geweer waarin de Adelborsten hun geraffi neerde spel met de dreigende vuur wapens die zelfs felle explosies door de zaal deden daveren speel den. Toen de kruitdamp was opgetrok ken en de feestzaal ontruimd, werd met een polonaise het bal ingezet. In middels hadden de Assautrangers reeds een verkenningstocht gemaakt door het grote gebouw, waarin gezellige bars, elk met een eigen sfeer, tot een gezellig zitje, een gmakeiyke dronk en een hartige beet noodden. Het bleef tot twee uur vannacht een gezellige drukte in „Puonto de Ia Forette", de „Jamaica lm", de „Iglo" (Eskimo-hut), „Au Robinet" en „1'Echec", waar het een eindeloos komen en gaan was van feestgangers, die hun laatste indruk ken opdeden van een onvergeteiyke Assaut-avond. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. J. Fah- renfort, Westgracht 9, telefoon 2981 en P. Schoorl, Timorlaan 25, telefoon 3108. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer F. Bijl, Sluisdijkstraat 137, telefoon 2303 (ook na zes uur). Het wekelijkse spreekuur van „Zedenopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebes- straat. Vandaag wordt in Den Helder ge collecteerd ter gelegenheid van „Klap roosdag", de dag van het Nederlands oorlogsgraven-comité. De reünisten van de jubilerende schaakvereniging MSC komen van middag in „Formosa" bijeen, waar vanavond om half zeven de eerste ronde van het jubileumtornooi begint. Met medewerking van de arbei derszangvereniging „Kunst aan het Volk" geeft het Helders Fanfarecorps vanavond een concert in Casino. In café Woud aan de Binnenha ven wordt vanavond de finale gespeeld van de biljartkampioenschappen vier de klasse libre, district Den Helder. Het toneelstuk in vier -bedrijven „De blaanke Pit" wordt vanavond in „Extase" opgevoerd voor de Groninger vereniging „Gruno". De telepaath „Indra" treedt mor genavond op in Casino. De passagierslijsten van de „Wil lem Ruys", de „Friesland" en de „Overijsel', die resp. op 21 November, 4 December en 15 December te Rotter dam worden verwacht, liggen ter in zage bij het agentschap van de Ko ninklijke Rotterdamse Lloyd, Koning straat 34. Het eerstvolgende schoolconcert wordt Maandagmiddag, wederom in twee gedeelten (resp. te beginnen om kwart voor drie en om kwart voor vier), onder auspiciën van de Volks universiteit in Casino gegeven door het Hollands piano-trio, bestaande uit Sini van der Blom (piano), SamTromp (viool) en Reynier Bresser (cello). Hun programma vermeldt werken van Haydn (het Trio in e kleine terts nr. 7), Mendelssohn (het Trio in c kleine terts), Dvorak (Dumky-trio) en Arensky. De trio's van Haydn en Men delssohn worden in het eerste uur uit gevoerd, in het tweede uur komt voor het trio van Mendelssohn het trio van één der beide andere componisten in de plaats. Gevonden: Kinderjasje, portemon- naie inh. enig los geld; bruin kinder schoentje; ballpoint; wanten; bril; nik kelen dames-polshorloge; oorbelletje; zilveren hangertje; gouden damesring; paar kaplaarzen; halsdoek; rijwieltas inh. actentas. Verloren: Zes portemonnaies resp. inhoudende: f 30,55, f 125, f 7, f 42, 25 en f 160; portefeuille inh. f 12; twee polshorloges; glacé handschoen; bank biljetten (twee van f 25 en twee van f 10)plastic kindertas (rood)drie pantoffels; sleutelbos; gouden ring; zil verbon van f 2,50; zilveren broche; dou blé halskettinkje met hangertje van goud; knot wol; grijs regenjasje. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is voor gevonden en ver loren voorwerpen geopend op werkda gen van half twaalf tot half één. ZONDAG 8 UUR Fascinerend ff- Verbysterend (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie, ing. Me(J) De 29-jarige Van der Kop en de adelborstenvlieger I. F. van Cvermeire uit Amsterdam, F. L. A. Harte uit Ge- nève en T. Mulder uit Den Haag, resp. 25, 24 en 23 jaar oud, raken niet uit gepraat over hun acties op Cabaniss Field in Texas en Barin Field in Ala- bama, waar zij als eerste groep Ne derlandse „trainees" gezamenlijk zijn afgeoefend op de Skyraider, een één- In Den Helder wordt morgen heel weinig voetbal gespeeld. HRC Is vry, Helder gaat naar OSV, WGVV ls vrij, Zeemacht bezoekt üuinranders, en verder is de voetballiefhebber aangewezen op Watervogels en de lagere elftallen. De Torren hebben hun wedstrüd op half drie bepaald, en het lüdt geen twüfel, of velen zullen van deze gelegenheid gebruik maken om Watervogels aan de Sportlaan aan het werk te zien tegen Succes. Van de KNVB-reserves speelt alleen HRC 4 thuis. Het reserve KNVB-programma voor R3B: morgen luidt: Zilvermeeuwen 2 6 3 2 1 8 3A: WSV '30 2—Helder 2; Vitesse HRC 2 6 3 1 2 7 '22 2Alkmaarse Boys 2; OSV 3 RKWA 2 6 2 3 1 7 Alw. Forward 2. Assendelft 2 5 3 0 2 6 3C.: HRC 4—AFC 4; Ajax 4—De QSC 2 6 3 0 3 6 Volewijckers 4. KFC 3 5 2 1 2 5 Nu de meeste clubs vijf of zes wed WFC 3 6 2 1 3 5 strijden hebben gespeeld, menen wij KW 2 4 1 2 1 4 er goed aan te doen, eens de standen Zaandijk 2 4 1 1 2 3 te jpjaatsen. OSV 4 4 0 1 3 1 RS.ft R3C: OSV 3 4 2 2 0 6 Ajax 4 5 4 1 0 9 HRC 3 5 2 2 1 6 APGS 2 5 4 0 1 8 Helder 2 5 2 2 1 6 DWV 4 6 2 2 2 6 Hollandia 2 4 1 3 0 5 DWS 4 6 3 0 3 6 WA 3 4 2 1 1 5 Volewijckers 4 5 2 1 2 5 KFC 4 6 2 1 3 5 Spartaan 4 4 2 0 2 4 Alw. Forward 2 5 1 2 2 4 WFC 4 5 1 2 2 4 WSV '30 2 5 2 0 3 4 AFC 4 4 1 1 2 3 Vitesse '22 2 4 0 3 1 3 HRC 4 4 1 0 3 2 Alkm. Boys 2 4 1 0 3 2 Zeeburgia 4 4 0 1 3 1 PRESTATIE nE heer C. B. Zoon uit de Huijgenstraat ging enige tijd geleden bij „Mercurius" op les en heeft toen stellig niet kunnen vermoeden wat uit deze leergierige stap zou voortvloeien. De heer Zoon is de vijftig ruim gepasseerd, doch dat heeft ham er niet van weerhouden het Mid denstandsexamen Algemene Handelskennis te gaan doen En dat noemt Gradus geen kleinigheid, want de inmid dels geslaagde stapte reeds op twaalfjarige leeftijd uit de schoolbanken. Van de heer Kousbroek vernam uw stukjesschrijver, dat mijnheer Zoon erg hard heeft zitten blokken en dat hij zelfs geen extra lessen heeft nodig gehad. De pres tatie van deze inwoner van Den Helder is ook aan het Ministerie van Economische Zaken niet onopgemerkt voorbij gegaan. Men schreef hem een felicitatiebrief, waarin hem een boekwerk werd toegezegd. Dit ge schenk valt elk jaar ten deel aan de oudste der geslaag den in elke plaats waar het bovengenoemde examen wordt afgenomen, mits hij de leeftijd van vijftig jaar heeft bereikt. Onze stadge noot verscheen in Schapen op het ,.zweetgestoelte". Daar namen dit jaar vijfhonderd candidaten aan het examen deel. Neemt u, heer Zoon, s.v.p. ook de gelukwensen van de ze Gradus in ontvangst. ELLENDE MOG-AN TOE, Gradus had bijkans de eed gezworen, in zijn rubriek niet meer te schrijven over „verloren portemonnaies". Gelooft hem, stadgenoten, het is ditmaal voor het laatst. Hij kèn als het moet wel degelijk voet bij stuk hou den. Maar ach, die beide oude mensen, die zich nu tot hem wendden! Gerust men- sen, zo'n ontmoeting dóet je iets. Heus, het is de op rechte waarheid; zij hebben zich nu al vier en zestig jaar lang door het leven gesla gen; ze zijn er nu een beetje moe van. En afgelopen Za terdag had de vrouw het ongeluk, haar portemonnaie kwijt te raken. Zij was naar de slager gedribbeld; ze had haar beurs op de toonbank gelegd. Nee, ze liet hem dóór niet liggen. Ze moest ook nog naar de groentehal. En daar heeft ze nog betaald cn wis selgeld terug gekregen; thuis kwam ze tot de ont stellende ontdekking, dat de portemonnaie niet meer in haar tas was. Honderd en zestig gulden naar de maan! Goed, hot was dom om met zo veel geld bij je uit win kelen te paan, dat geeft ze grif toe. Zij en haar oudje gaan naar bed en staan op met de wetenschap, dat iemand in het bezit is van hun centen: een weekloon, en wat opgespaard geld voor winterkleren. Volgend jaar ziin ze aan „Drees" toe. Enfin. Gradus plaatst deze rpgels, in de hoop. dat men hèm de portemonnaie wil brengen. Als men weet lees hierboven dat die f 160 een kapitaal vormen voor die oudjes! Wel. mis schien voelt de vinder er voor. de beide mensjes via Gradus weer gelukkig te maken EXCURSIE \Y/AAGT het niet, de Melk- slijtersvereniging haar excursie te misgunnen. Ge krijgt mej Gradüs te doen. Ach, u weet misschien nog niet eens, dat de melkslij- ters op Woensdag 19 Nov. de margarinefabriek van „Kluit" te Weesp gaan be zichtigen. Ja, ze zijn uitge nodigd, met hun dames, en ze hebben zich voorgeno men, er een beste dag van te maken. Ligt niet vlak bij Weesp onze hoofdstad" De vyf en negentig dames en heren zullen zich wel ver maken. Enne, consumenten, denkt u er even aan? Er wordt dus Woensdag geen melk bezorgd. En omdat de da mes meegaan, zijn ook de melkwinkels gesloten. JARIG MIET velen zullen hebben geweten, dat op Dinsdag 11 Nov. de Koninklijke Noord- en Zuidhollandsche Redding-mü 128 jaar be stond. Gradus vermeldt het even, omdat hij een zwak heeft voor deze oude, maar nog steeds met jeugdig vuur bezielde maatschappij, die uitsluitend in stand wordt gehouden door vrij willige bijdragen. Het aan tal, sedert de oprichting geredde schipbreukelingen, is thans gestegen tot 7565. POES DEN briefschrijfster is erg verontwaardigd: „Wij wo nen hier niet in Bagdad, maar een poes aan een touw, dag en nacht in de kou, zoiets in Den Helder, móg dat?" Deze dichterlijke klacht betreft een bewoon ster van de Van Hogendorp- straat, die dus blijkbaar haar poes aan een touw buiten de deur houdt. „Zij is zeker geen dierenvriendin", staat er verder in de brief, „en ze houdt vast ook niet van werken". De briefschrijfster vertelt in dit verband, hoe gehandeld kan worden als een poes verhaart. De haren schijnen (Gradus is een leek op dit gebied) heel gemak kelijk te kunnen worden verwijderd met een voch tige doek. „Die mevrouw mist ook veel gezelligheid van de poes. Ik heb twee poesen en een hond, en als 's avonds de baas thuis komt, dan vliegen zij hem in de gang tegenjoet. Als men een poes houdt, dan hoort zo'n beest in huis. En dan nog wel zo'n mooie witte." En zo is het nu maar. Ja, Gradus is ook een voorstan der van een poes in huis. Anders kun je er maar beter niet aan beginnen. SCHAKEN LIOEWEL de schaakclub MSC midden in de fees telijkheden zit rond het vijf tigjarig bestaan, vond men toch nog de tijd om aan de ,In Nederland zullen we nooit «en opleidingsprogramma op zo grote schaal kunnen uitvoeren als dat in Amerika gebeurt. Het is daarom begrypciyk, dat wi de ervaring, daar opgedaan, hier best kunnen gebruiken zegt de luitenant ter zee vlieger II H. J. E. van der Kop uit Den Haag, die onlangs na met nog drie andere Nederlandse vliegers onder auspiciën van het „Mutual Defense Assistance Program" (MDAP) een speciale opleiding tot „carrier—-vlieger van ongeveer acht maanden in de Verenigde Staten te hebben genoten, In Nederland is terug, gekeerd. motorige Douglas duikbommenwerper Met hun instructeur de luitenZi ter Zee III (USN) Joe E. Puccini Uj Uvalde in Texas hebben de Neder landers in Juli van dit jaar op initja" tief van de „Public Information Offi eer" van Cabaniss Field een goodwill." tocht naar het Westen gemaakt: van El Paso in Texas en Tucson (Arizona) ging het naar Los Alamitos (in de buurt van Los Angeles) en San Fran. cisco, terug via San Diega, El Centrö (beide nog California) en El paso naar Kelly Air Force Base te San An- tonio in Texas. Ruim drieduizend mijL afgelegd met een tweeledig doel: het Amerikaanse publiek te laten zien, wat zijn marine met betrekking tot het op. leidingsprogramma van het M.D.A.P presteert, en er tevens voor te zorgen' dat de „trainees" ook wat betreft dé navigatie door middel van radiopeil- lingen aan hun trek zouden komen. Ervaring in het opstijgen van en hei landen op vliegdekschepen hebben de Nederlanders met hun eskader V.A A.T.U. 5, hun „Advanced Training Unit" (bijgenaamd „Sambal Flight"), aan boord van het U.S.S. „Cabot" voor de kust van de staat Alabama opge daan. Begiftigd met een certificaat, waarop staat vermeld dat aan alle eisen voor een „Aviator" van de Amerikaanse Marine is voldaan, bevinden de Neder landers zich momenteel weer op hun eigen basis, het marine-vliegkamp Val- kenburg bij Katwijk. Luitenant ter Zee Van der Kop, destijds als waar- r.emer ingedeeld bij het éénmotorige 320 Squadron dat thans bestaat uit via het M.D.A.P. verkregen tweemotorige Harpoons, is, evenals adelborst Mulder, ondergebracht bij het 860 Squadron (éénmotorige). De adelborsten Van Ovcrmeire en Harte zijn op het ogen blik ingedeeld bij de Squadrons No. 2 en 4. Al deze eskaders zijn in staat, te starten en te landen op het enige Nederlandse vliegkampschip, Hr. Ms. „Karei Doorman". Hr. Ms. „Schulpengat" keerde gis teren van Hoek van Holland in Nieu- wend iep terug. Het is morgen hoog water om 6.20 en 19.00 uur, en laag water om 0.20 en 13.00 uur. Maandag is het hoog water om 7.00 en 19.40 uur, en laag water om 1.15 en 13.45 uur. De tem peratuur van het zeewater was 7,1 graden Celsius. Voor de hockeyclub „Hermes" ziet het programma voor morgen er als volgt uit: 11.30 uur: Hermes 3—Eech- trop 5 (heren), 12 uur; Hermes 2— Kraaien 2 (heren); uit: Randwijk I- Hermes 3 (dames), AMVJ I—Hermes 2 (dames). Ijsvogels 2Hermes I (he ren), Alliance 2Hermes I (dames). schakende schooljeugd te denken. Gradus vernam, dat ook dit jaar het school- schaaktornooi op twee Za terdagmiddagen in Decem ber wordt gehouden. De RHBS zal dus de „Wethou der Van Loo-beker" moeten verdedigen. Aan de hoofden der scholen zyn al de uit nodigingen voor de jongelui verzonden. Het antwoord wordt vóór uiterlijk 22 Nov. bij de secretaris van de schoolschaakcommissie in gewacht. Als er op een la gere school soms een enkele schaker is, dan zou deze met een schaker van een andere school contact kun nen opnemen om een ge mengde groep te vormen. Evenals in vorige jaren wordt in groepen van vier gespeeld. Elke school mag met meer viertallen deel nemen. De jongelui weten, wat hun te doen staat! Gistermorgen is de heer A. H. Ligtenberg, die een trouw lid is van de postduivenvereniging „Nieuwediep", in het huwe lijkgetreden met mej Gré Swart. Bij het verlaten van het stadhuis werd het gelukkige echtpaar verrast door 350 vost duiven, die met veel gefladder hun manden verlieten Een aardige attentie met? Lijfkieker vond één ding beroerd bil deze geschiedenis: dat zo'n duif juist voor het gezicht van het bruidje ging vliegen, toen hij knipte Donderdagavond vergaderde de af deling Den Helder van de Hollandss Maatschappij van Landbouw in cafö „Prins Hendrik" te Julianadorp. Na de gewone punten van behands- Hng werd tot bestuurslid gekozen heer P. Paarlberg in plaats van de aftredende en zich niet herkiesbaar stellende heer J. Sleutel Dzn. De be schrijvingsbrief voor de Algemene Vergadering van de H. M. v. L., die op 16 Dec. in Amsterdam wordt gehou den, werd behandeld en tot afgevaar digden naar deze vergadering werde benoemd de heren A. Hoogschagen, m Hoornsman en G. v. Vlies. De ver gadering werd bijgewoond door heer G. Schuit, hoofdbestuurslid. bij de behandeling van verschillen punten van de beschrijving"»1® r waardevolle adviezen gaf. n Als gast en vertegenwoordiger v» het gemeentebestuur was ook aanw - zig wethouder P. Th. Luyckx, wees op het grote belang van een ster ke organisatie. Zondag gaat JVC bij Kaagvogels >P f, bezoek, 't Is de grote vraag, of zijn inzinking te boven is, anders de ontmoeting wel weer verlies v leveren. De wedstrijd begint om drie. JVC II speelt ook om half ai en wel op 't Ankerpark tegen *1 macht III. JVC III ontvangt om uur Schagen V en de JVC-jU'11 krijgen om half drie bezoek van ron-j. jj Voor dé handbalafdeling worden wedstrijden gespeeld. nnS JHC-a verwacht om half één Genoegen-a, JHC II speelt om l m j eveneens thuis tegen Ons Genoegen (Schagerbrug). „nin. JHC I heeft de helft van de petitie reeds afgewerkt. Met de 1 de helft wordt na Nieuwjaar OW nen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2