Fregat „Johan Maurits" onderweg naar Koreaanse wateren MH/met' Gerestaureerd Marinebad weer in gebruik DE FILMS VAN DEZE WEEK Jimmy Brown als diepzeeduiker Hr. Ms. Piet Hein' wordt afgelost Van verminderde bijdrage geen sprake Half December eerste wedstrijdavond Haarlem was Den Helder zeer overtuigend de baas Drie nederlagen voor de H.BO. r Kerstmis bij Hollandse kolonie in Colombo Verhoging waterniveau met 15 centimeter V.U. filmavond over het reddingwezen IN HET KORT Leerzame strijd prachtige zaal in Geslaagd De KNVB-reserves VAN DE REDACTIE Tussen Haaks en Kuifje Op het goede TIVOLI „Grün isf die Heide" WITTE: „Vlucht kapt. Blood" Texel Burgerlijke sfand N Wieringen Winke'sluiting in de St. Nicolaasweek Plaatselijke Commissie Zuiderzeesteunwet burgerlijke stand Opbrengst collecte ^EVEN WEKEN varen scheiden Hr. Ms. fregat „Johan Maurits van Nassau" van de vervulling ener nieuwe, eervolle opdracht: de vertegenwoordiging van het Koninkrijk der Nederlanden in de vloot der Verenigde Naties bü Korea. Met tweehonderd beroepsmilitairen der Koninklijke Marine bemand meer dan de helft der opvarenden heeft zelf om een „Korea-plaatsing" verzocht verliet de oorlogsbodem gistermiddag om half drie de haven van Nieuwediep, uitgeleide gedaan door de Marinierskapel en een menigte familieleden, vrien den en belangstellenden. Het zal ongeveer veertien maanden duren aleer hét fregat in Den Helder terug kan zijn. Volgens het vaarschema komt de „Johan Maurits" op 10 Januari 1953 in Hongkong aan, waar Hr. Ms. torpedoboot.jager „Piet Hein" wordt afgelost. Sommigen hebben gemeend, hierin een verminde ring te moeten zien van de bijdrage, die Nederland in de Koreaanse wateren levert, maar daaruit spreekt een miskenning van de gevechtswaarde van het fregat. revisie op de Rijkswerf staan er twee kanons van 10,2 cm, vier mitrailleurs van 40 mm en drie mitrailleurs van 20 mm op de „Johan Maurits". HE ervaring tijdens de laatste wereld' oorlog heeft geleerd, dat het fregat voor de vervulling van vele taken de moderne zeeoorlog beter geschikt is dan een torpedobootjager. De dekken der bestaande jagers torsen trots twee vierling-lanceerbuizen, maar deze wor den practisch nooit gebruikt. De in aanbouw zijnde onderzeebootjagers v/orden daarom niet meer met torpedo lanceerbuizen uitgerust, waardoor de anti-onderzeebootbewapening kan wor den uitgebreid. Weliswaar is een fregat als de „Johan Maurits" door de kleinere maximum snelheid twintig knopen per uur tegen ruim dertig bij een jager niet geschikt voor het escorteren van snelle convooien en vliegkampschepen, maar dank zij hf t nu benodigde geringere machinevermogen is de actie-radius aanmerkelijk groter, Men moet de ge vechtswaarde van een oorlogsschip niet alleen beoordelen naar de waterver plaatsing, het aantal opvarenden en de vuurkracht, maar vooral naar de mo gelijkheden die het heeft om een be paalde taak te vervullen. Een fregat is een beproefde escorteur en onderzee boot-bestrijder. Hr Ms „Johan Maurits van Nassau' werd in 1943 als H.M.S. „Ribble" van de Royal Navy gebouwd op de werf vr i Wm. Simons and Cy te Renfrew. Dit fregat heeft echter van meet af aan onder Nederlandse vlag gevaren en behoort nog altijd tot de meest zee waardige en gevechtsvaardige oorlogs bodems der Koninklijke Marine. De lengte is 91.85 meter en de breedte 11.16 meter (bij de „Piet Hein" en haar zusterschepen resp. 110.56 meter en 10.89 meter), maar de waterverplaat sing is volbeladen nagenoeg gelijk. De oorspronkelijke bewapening van Hr. Ms „Tohan Maurits" is naast de belang rijke onderzeeboot bestriidingsmid delen 2 kanons van 10.2 cm en 7 mitrailleurs-van 22 mm. Na de laatste U kunt daarvoor morgen reeds zo'n schitterende Pfaff-naaimachine in huis hebben. Gaat U eens praten in het dichtstbijzijnde Pfaff-naai- machinehuis. Men demon streert U daar graag de vele moderne typen Pfaff- rnachines. U kunt dan de mooie kasten en koffers eens op Uty gemak bekij ken. Na de eerste betaling van f25.- Wordt de verdere afrekening zó geregeld, dat U niet in de zorgen komt. (Advertentie, Ing. Med.) Laatste inspectie. AANGEZIEN de Commandant Zee- macht Nederland in verband met geallieerde oefeningen in Vlissingen vertoeft, werd gistermorgen een laatste inspectie aan boord van Hr Ms „Johan Maurits" gehouden door de chef-staf, kapitein ter zee A. J. Quanjer, en- enige andere officieren van de staf Zeemacht Nederland. Kolonel Quanjer hield tijdens een „alle hens" een af scheidstoespraak tot de opvarenden, hun een behouden vaart en een goede thuiskomst wensend. r\E commandant van de bodem, kapi- tein-luitenant ter zee N. W. Sluijter, vertelde ons voor het vertrek, dat Malta de eerste aanloophavcn zal zijn. Daarna worden Beiroeth, Port Said, Aden en Colombo aangedaan. In laatst genoemde haven hoopt men het Kerst feest te kunnen vieren met de Neder landse kolonie aldaar. Na de aankomst in Hongkong en de aflossing van de „Piet Hein" volgen enige weken van „opwerken", om de laatste hand te leggen aan het oefenen van de beman ning. Begin Februari zal dus het een tonige werk beginnen van patrouille ren en convoyeren, met af en toe een actie. Telkens zes weken op zee. dat is een lange tijd. maar gelukkig beschikt de O. S. en O.-officier over verscheidene films en veel lectuur. Bovendien is een korporaal der mariniers aan boord ge plaatst, die op sportgebied zijn weetje weet. En dan maar wachten op brieven van thuis! Wil men er even rekening mee houden, dat post, bestemd voor uitreiking op Malta, uiterlijk Woens dagavond 26 November in de bus gede- ooneerd moet zijn? Voor Aden uiterlijk 9 December en voor Hongkong uiterlijk 5 Januari. De uitreis en de eerste zes maanden van het verblijf in de Koreaanse wate ren worden meegemaakt door de vloot- predikant ds J. van den Blink, die daarna wordt afgelost door een vloot- Imoezenier. VELEN zullen met ongeduld het ogenblik hebben verbeid, waarop het Marine- bad op de Rijkswerf de enige overdekte zweminrichting te Den Helder weer kon worden opengesteld. Het is thans zover, nadat de afgelopen maan den nuttig zijn besteed voor een grondige restauratie. Het bassin is verhoogd met een granieten rand, waardoor de waterstand vijftien centimeter hoger is geworden. Het overlopende water vloeit niet meer af op de riolering, maar wordt weer na gezuiverd te zijn! naar het bad gevoerd. Dat brengt een belangrijke besparing op het waterverbruik mee. Langs de kleedkamers is een afvoergoot aangebracht, zodat het vuile spoelwater niet meer op de perrons en in het bad terecht kan komen. Ook de kleedkamers hebben een verfraaiing ondergaan, terwijl de verlichtingsinstallatie geheel werd gemoderniseerd. Het Marinezwembad kan zich thans qua uiterlijk en outillage meten met de beste overdekte zweminrichtingen in ons land. Onder auspiciën van de Helderse Volksuniversiteit wordt op Dinsdag 25 November in Casino een filmavond_ge- geven, gewijd aan het werk van de Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij. Als explicateur treedt op de heer G. J. Wittpcn. Waar het werk van de redders ter zee leeft in de harten van de Helderse be volking. behoeft deze avond nauwelijks aanbeveling. Het eerste deel brengt in beeld het lanceren van de roeiredding- boot, het werken met het Wipper-toe- stel en de motorstrandreddingboot. In het tweede deel wordt het moderne materiaal getoond: de motorstrandred dingboot. de toepassing van golfstillen- de olie, de sleepzak en de zefrichtende reddingboot. De toeschouwers maken in deze film kennis of hernieuwen de kennismaking met bekende figuren als Coen Bot, Mees Toxopeus, J. Cupido en Klaas van Urk. De derde film is een geluidsfilm, die een reportage geeft van een redding- tocht. Heel duidelijk wordt hierin aan getoond, welke gevaren en moeilijkhe den overwonnen moeten worden, alvo rens de redders hun doel de schip breukelingen behouden aan land te brengen kunnen bereiken. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen mevr. T. Schrauwen-Monshouwer, Javastraat 18, telefoon 2707, en S. J. J. Lemaire Wil lem Barendszstraat 77, telefoon 3188. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. King- ma, Polderweg 25, telefoon 2581 (ook na zes uur). Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Ja vastraat 12a. hoek Celebesstraat. De jubilerende schaakvereniging M.S.C. recipieert vanmiddag om drie uur in „Formosa", waar om acht uur een feestavond begint. In het HBB-gebouw aan de Zuid straat wordt vanmiddag de vijfdaagse bazar ten bate van het NW-tubercu- losefonds geopend. Het lekespel „En strijdt de goede striid" wordt vanavond ongevoerd in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat. Voor de Humanistische Gemeen schap spreekt morgenochtend om half elf in de tuinzaal van hotel „Bellevue" de heer C. H. Schonk over het onder werp „Humanisme als gezindheid". De heer L. F. van Loo Jr. houdt Maandagavond in de aula van de Co- meniusschool een muzikaal geïllustreer de I.v.A.O.-lezing over „Wat is goede en wat is slechte jazz-muziek?" Helder speelt morgenmiddag om half drie aan de Sportlaan tegen Zee- burgia. Stedenontmoetinq Basketball In het Krelagehuis te Haarlem hebben drie Helderse ploegen van de Basket, ball Organisatie gisteravond de strijd aangebonden met „Haarlem De ontvan gende teams wonnen alle zeer verdiend. De sfeer was goed, daar in die perfect uitgeruste zaal, waar wel menige uitstekende wedstrijd zal worden gespeeld, Het verschil in dit opzicht, met onze stad, is wel bijzonder groot. Geen wonder, dat de Haarlemmers in alle opzichten superieur waren. Daar kan getraind wor. den, geoefend onder ideale omstandigheden. Het was er druk ook, en de reac ties waren Amerikaans. Ook daaraan zijn de onzen (misschien wel gelukkig) nog niet toe. Dezer dagen zijn voor de hier ter stede afgenomen examens geslaagd voor kan toorstenografie Duits 130 lg. mej. M. Moorinann; Ned. 165 lg. mej. N. Groot; Ned. 130 lg. de dames M. N. Tol, A. M. Ybes, T. C. Schilder ('t Zand) en de heer L. Agema. Voor het practfjkexamen machne- schrijven slaagden de dames A. Wijsman, A. E. van Essen, A. C. J. Coomans, A. Eekebrede, T. Baas, R. Boot, C. F. J. de Best, J. P. Sont, T. P. Sont, D. A. van Leeuwen (Breezand), H. G. Woering, J. G. de Jong, alsmede de heren G. Midde- lie, N. G. Weijland, L. A. Slort, J. Woe ring, N. J. Sinnige, D. H. van der Eist. Allen waren leerlingen van mej. D. M. de Vroome. Voor de Helderse KNVB-reserves luidt het programma: R. R A: OSV 3—Helder 2; KFC 4— Hollandia 2; WA 3—Vitesse '22 2; HRC 3—Always Forward 2; Alkm. Boys 2— WSV '30 2. R 3 B: RKVVA 2—KW 2; OSV 4— HRC 2; QSC 2—Zdandijk 2; Assen delft 2—KFC 3. R 3 C: APGS 2—AFC 4; Zeeburgia 4De Volewijckers 4; De Spartaan 4— DWV 4; HRC 4—WFC 4. JJET was zoals gemeld aanvanke- lijk de bedoeling, ter gelegenheid van de heropening een feestelijke zwemavond te organiseren. Men heeft deze avond moeten uitstellen tot medio December. Dan staan onderlinge wed strijden voor het Marinepersoneel, als mede polowedstrijden op het program ma. Van belang is, dat vandaag reeds door niet-militairen gebruik van het zwembad kan worden gemaakt. Vol gens het rooster is de Zaterdagmiddag van één tot twee uur gereserveerd voor de werfwerklieden, van drie tot vier uur voor officieren en hoofdambtena ren met hun gezinsleden en van vier tot vijf uur voor gehuwde militairen beneden de rang van officier, eveneens rnet hun gezinsleden, dus gemengd. Dames-ingezetenen van Den Helder kunnen in het bad terecht op Maandag middag van vier tot vijf uur, en daarna van vijf tot zes uur, jongens van acht tot en mgt veertien jaar. De Woensdag middag is van vier tot zes uur bestemd voor vrouwen en meisjes, waarna van zes tot zeven uur de mannelijke inge zetenen boven veertien jaar aan de beurt komen. Op Vrijdagavond staat het bad van zes tot zeven uur open voor dames-ingezetenen boven veertien jaar, en van zeven tot acht uur voor heren-ingezetenen boven zestien jaar. Het behoeft geen betoog, dat men van de bezoekers de nodige considera tie verwacht wat betreft het verfwerk etc. Het is een nette zaak geworden, waarin de uiterste netheid moet wor den betracht! In verband met de verhoging van het waterniveau worden kinderen beneden negen jaar, die de zwemkunst niet machtig zijn, niet tot het Marinebad toegelaten, tenzij één van de ouders hen bij de zwemlessen behulpzaam is. En ten slotte: burgers dienen een toe gangsbewijs te halen in het „Peper huisje" aan de Buitenhaven. Kaarten zijn 's morgens tussen acht en elf uur en 's middags tussen twee en vijf uur verkriigbaar bij het penningbureau van de Rijkswerf, ingang Westpoort bij de Nieuwe kerk. Gezien de grote hoeveelheid adver tenties en de vele copy van ons Boeken nummer moesten tot grote spijt van de redactie zowel de rubriek „Op 53° Noorderbreedte" als onze Wekelijkse agenda „Wilt U even noteren" blijven overstaan. Het is morgen hoog water om 11.35 en 23.25 uur, en laag water om 5.35 en 17.20 uur. Maandag is het hoog water om 12.30 uur en laag Water om 6.25 en 18.15 uur. De temperatuur van het zee water was 5,0 graden Celsius. (Advertentie, Ing. Med.) Er draait weer eens een Duitse film in Tivoli, en dat betekent een wat an dere instelling van de toeschouwer. De heide, die in „Grün ist die Heide" wordt bezongen, is de Lüneburger heide, het natuurlijke décor voor een romantische geschiedenis. Op de achtergrond speelt de tragiek wat mee van de „displaced persons", de liefde weeft een draad en gemoedelijke sfeer van het landleven drukt zijn stempel op het rustige en be koorlijke geheel. De spanning, wie toch de stroper is, die het op de prachtige herten in het bos voorzien heeft, en later de onzekerheid over de moorde naar van de veldwachter brengen de nodige spanning in het verhaal, waarin Sonja Ziemann, Maria Holst en Rudolf Track charmante rollen spelen, terwijl Hans Stüwe de ietwat mysterieuze fi guur van Lüdersen goed typeert. Het trio Hans Richter, Kurt Reimann en Ludwig Schmitz zorgt voor menige komische muzikale scène. En passant kan men genieten van een aardige cir- cusreportaee. Tot en met Maandag avond in Tovoli. Wij kennen niet uw smaak, maar wij persoonlijk hebben een zwak voor kleu rige filmverhalen als over Robin Hood en kapitein Blood, die de romantiek doen herleven en getuigenis komen af leggen van een tijd, welke nog wel wordt gedroomd maar niet meer ver langd. De nieuwste Blood-vertolker is Louis Hayward, die ook de hoofdrol heeft in „De vlucht van kapitein Blood", dè rolprent die tot en met Maandag avond in de Witte draait. Ge weet het, Blood had wegens no bele daden gratie gekregen. Maar dan komt iemand vertellen, dat hij Carta- gena heeft geplunderd, waarna zijn ar restatie volgt. Dat is zuur voor hem, omdat hij absoluut onschuldig is. Er zit nu niets anders op dan weer het pira- tenberoep op te vatten. Natuurlijk treed Peter Blood ten slotte zegevierend uit de strijd. Zo'n geschiedenis opent weer eens 't .jongenshart" en richt daarin geen schade aan. Naast Hayward ziet men onder andere aan het werk Patricia t Medina, John Sutton en Charles Irwin. schijnspel demonstreerden en"*gemakkë- In de ontmoeting tussen de heren B-teams kv/am wel zeer duidelijk aan het licht, dat de Haarlemse sportvrien den zowel in technisch als in tactisch opzicht superieur waren. Voor de rust was het veFschil niet zo groot, ofschoon het Haarlems spelers-materiaal een grote en fraaie souplesse aan de dag legde. Vooral Ma Ajong en Parola ble ken geduchte tegenstanders, van wie eerstgenoemde uitmuntte in snelheid, de tweede in doeltechniek. De Haar lemse aanvoerder, Rip, stond als „het egoïsme in persoon" een> grotere voor sprong voor zijn team in de weg. De rust brak aan met een 113 achter stand voor onze stadgenoten, die toen nog geenszins kansloos waren. Edoch, in de tweede helft lukte de gastheren alles. Zelfs Rip zag uit zijn verre schoten mooie doelpunten ont staan. Zeer bijzondere goals kwamen van Olsen en Parola, die voornamelijk onder de basket scoorden. Dit gelukte het Helderse team zelden. En welk een slechte balcontróle van de onzen, die opgelegde kansen van dichtbij nog met groot gemak misten. Hetwas aan onbeheerstheid te wijten. De enige, die niet deelde in deze malaise was aan voerder Enklaar, die nochtans zijn spel genoten geen rustig spelinzicht ver mocht bij te.brengen. Geheel begrijpe lijk, overigens. Het werd een 4312 nederlaag voor de Nieuwediepers eneen verdien de! Het team bestond uit de heren En klaar, Markus, Koster .Schuiling, Driece, Janszen, Van den Heuvel Rijn- ders en de gebr. Faber. De dames. Wat de dames betreft: ook zij moes ten het onderspit delven. Hoewel zij met de rust een voorsprong hadden (li 8), was een kleine inzinking daarna stellig de oorzaak van hun (eervolle) nederlaag. (2719). Helaas moesten de Helderse dames in de tweede helft ge ruime tijd spelen zonder mevr. Klein— Bot, die met vier persoonlijke fouten naar de zijlijn was verwezen. Zij scool de voor de rust 8 van de 11 doelpunten. Voor Den Helder kwamen uit de dames G Schutte, de Wolff, Rep, Molenaar Klein, Slikker en Van Engelsdorp Gasselaars. De hoofdwedstrijd Voor de hoofdwedstrijd traden de A-heren tegen elkaar aan. Ook hier do mineerden de gastheren, die geestig Geboren: Willem, z. v. Jan Kuij- per en Marretje Eelman. Ondertrouwd: Cornelis van Leeuwen en Trijntje Mosk. Overleden: Barendina Witvliet, 73 jr, ongehuwd; Betje Slot, 83 jr„ wed. van de Ruijter, Albert; Dirk Maas, 68 jr., echtgen. van Cornelia C. Hin. GEVONDEN VOORWERPEN Pakje, inh. twee interlock heren hemden, fietstas met inhoud; arm band; twee sleutels; ceintuur; blauwe alpino; brilleglas. 98. Siem Soep vertelde zijn kamera den, hoe Jimmy Brown hem gedwon gen had te vertellen, wie de man kon zijn, die de schat had opgevist. „Ik moest 't wel zeggen", zei hij, „want hij dreigde mij hier ter plaatse op te knopen als ik m'n mond dicht hield en toen moest ik de naam van Rinus Reutelvink wel noemen". Bonkie Bieze- bijter keek strak voor zich uit en zei toen: „En als ik 't goed begrijp, zijn die twee nu naar het huis van Rinus Reu telvink dm hem ter verantwoording te roepen". Siem Soep begon te grijnzen. „Net wat je zegt, Bonkie", zei hij. „En zeg aan 'm niet alleen ter verantwoor ding roepen, maar ze gaan hem ook de schat gaat onze neus voorbij....!" Toen wiedes". De drie andere mannen die vol aandacht hadden toegeluisterd, knikten, dat ze dat heel goed begrepen! „Daar zitten we dus lelijk naast", zucht te Sjonnie teleurgesteld. „We hebben er wel ons hachie afgebracht maar de schat gaat onze neus voorbijToen nam Siem Soep weer het woord. „Die schat hoeft onze neus helemaal niet voorbij te gaan", zei hij op bijna plech tige toon „Want weten jullie wel hoe lang het lopen is van hier naar het huis van Rinus Reutelvink? Toch zeker ruim drie uur en dan moet je flink doorstak !P,?.vf' Bonkle Biezebijter zei toen: Da's juist, maar wat zou dat?" Wat «Hat uff' na? scheePskok triomfantelijk ut „Dat wij er veel eerder kunnen ziin dan meneer Brown en dat brok kani biinnn? T want wij hebben hier vlak by onze auto staan en die twee suffprri* moeten lopen. En wie denken?u He ^-'teerst is? Zij of wy?" Toen S?em Soep dit had gezegd, ging er himo de6aru?oi" schreeuwde Bo?ka:Bittér z! zyn nog niet van ons af!" lijk doelden. In de Helderse gelederen mankeerde veel aan de dekking, maar bovendien werden te langzame en door zichtige aanvallen opgezet. Over het al- geqpeen ging ook in deze ontmoeting de Haarlemmeres alles veel gladder af. Alle facetten waren „onder de knie" en niet zelden werden er juweetjes van doelpunten gemaakt. Hooijveld bleek de gevaarlijke man, die in alle standen scoorde. Onder de basket verging het de Nieuwediepers slecht. Er werd wel iswaar kranig partij gegeven, maar het lag er tè dik op, dat de gastheren hun tegenstanders aan konden. Hooij veld nam 19 doelpunten voor zijn reke ning, waarvan de meeste uit keurige combinaties werden geboren. Groot en Huitinga noteerden elk zes d' 'lpunten. De nieuwelingen in HBO- verband. Smak. en Koers, pasten zich zeer wel aan, doch schoten evenals hun teamgenoten in tempo aanmerkelijk te kort. Het was bovendien jammer, dat de Helderse aanvallen door te snel en ondoordacht schieten veelal uitliepen op verrassende tegenacties. Een ander punt, dat onze aandacht verdient, was het optreden van de scheidsrechter. Deze heren hebben in de afdelingen een goede naam, doch zij lieten zich deze avond ongetwijfeld misleiden door het stuggere enthousiasme van hun stadgenoten, die zeker niet uitblonken door spel van „het zuiverste water". Zonder schroom kunnen we opmerken, dat onze stadgenoten de schijn tegen hadden. Immers de bedaarder tegen stander. die een duivels-snelle aanval wil afslaan, geraakt spoedig „in de verdrukking". Met de rust stond Den Helder met 2318 achter. In de tweede helft werd het Haarlemse overwicht nog groter. In niet belangrijke mate werd tot de over tuigende 5525 zege bijgedragen door Olsen en Rip, die ook in Haarlem-B van de partij waren. Hiertegen tekenen wij protest aan, daar de HBO dan met evenveel „recht" sterke A-spelers in het Helderse B-team had kunnen op stellen. Het Helderse A-team soeelde in dc volgende samenstelling: Huitinga, Effet, Groot, Schekkerman, Smak, Koers, Schutte, Van der Sluis en Vis ser. Met het oog op de Sint Nicolaasinkopen zullen van Zaterdag 29 November tot en met Donderdag 4 December alle winkels op werkdagen van 18—21 uur geopend mogen zijn. In genoemd tijdvak geldt de z.g. halve dagsluiting niet. De Plaatselijke Commissie Zuiderzee- steunwet in deze gemeente zal ingevolge beschikking van de minister van Ver keer en Waterstaat, te rekenen van Augustus 1952, als volgt zijn samenge steld: de heer K. Keurig Azn. te Anna Paulowna,voorzitter; de heer J. Kaaijk, secretaris; en de heren Jac. Smit. Jh. Tiisen Dz. en j, scheltus, allen alhier» leden. G®boron: Petronella Maria, dv A. J- Vredenburg en T. A. Metselaar: M' mina, dv T. de Vries en L. de Vries. Ondertrouwd: R. Hijlkema en M. A' Schutte; A. p. de Boer en W. J. Wage- maker. S Gevouwd: B. H. Panjer en H. A» Overleden: Johanna Erkens, echtg v» v» d. Schalie, 64 jr.,; te Den Helder: Westerbeke, 46 Jr„ echtgn. v. S. ,P\ het tijdvak van 22 September ri October in deze gemeente gehou- oen collecte ten bate van het Nationaal hra" voor Reclassering had een op brengst van t 258,72.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2