Zwitsaletten Bonn verrast door stembusuitslag HET MOOISTE GESCHENK! Regeringsvoorlichting met poppen koortsig, rillerig Sch uman staat nu zeker sterker Vittorio Orlando in Rome overleden Nederlanders kunnen nu vlot naar Zuid-Afrika emigreren Voetbaltumult in Buenos Aires Vandaag verklaring inzake de uitwijzing van journalisten Straffen van 15 en 20 jaar moordzaak-Liempde geëist in De regering bekrachtigt de sociale voorzieningen voor de B.B. Politiemannen wilden nu reeds een verzetsgroep vormen actueel tintje NA „DE DAG VAN HOFFMANN" Laatste van de „Grote Vier van Versailles KOUD!!! wl»eV,0V,erwinninS van de Europese idee Voorts ziet men er in een ver sterking van de positie van de minis ter van Buitenlandse Zaken, Robert öchuman, die in de tweede helft van deze week in de Franse Nationale Ver gadering tegenover een debat over de buitenlandse aangelegenheden wordt gesteld. Mevr Boesman zweefde boven het oude Hellas Belangrijke verklaring van minister Dönges Van Hassel Belaisch kampioen 47|2 Tienduizendste tegel Van Vliet aan de kop in Zesdaagse te Kopenhagen II Buitenlandse persvereniging officieel in Tweede Kamervergadering aanwezig Arrestatie van drs Go wordt ernstig genomen Comité tegen vrijlating van oorlogsmisdadigers Landbouwprijsiridexcijfer 2.3 procent gestegen Voorbedachte rade werd ontkend Laatste hinderpaal voor werving verwijderd BOSSCHE HOF DEED UITSPRAAK Zo'n mooie doos van 50 CHIEF WHIP. Man of vrouw, dochter of zoon iedereen vindt 't een heerlijke sigaret en bovendien is het de beste sigaret voor ieders gezondheid! Streekverhalen krijgen een Slagzin-prijsvraag van de A.n.w.b. Nieuwe voorzitter van de KAB Ooit last van Zuurbranden? DINSDAG 2 DTFMBER IBSS De weigering van de meerderheid van de bevolking van Saarland om het Duitse parool van een boycot van de verkiezingen op te volgen, heeft in Bonn een pijnlijke verrassing gewekt Een woordvoerder van Bondskanselier Ade- na-ier heeft verklaard, dat deze weigert de uitslag van de Zondag gehouden ver kiezingen voor een nieuwe Landdag als een werkelijke uitdrukking van de wil der Saarbevolking te erkennen. De Duitse commentaren hebben tot dus verre alle de vraag ontweken hoe het Frans-Duitse gesprek over de toekomst van de Saar nu zal kunnen worden voortgezet. De hoop op een Frans-Duitse oplos sing van het Saarvraagstuk door toe kenning van zelfbestuur aan het Saar- gebied in het kader van een Verenigd Europa, is tengevolge van de stembus uitslag in de Saar-hoofdstad Saarbrü- cken zelf gestegen. De premier van het Saargebied. Hoff- mann, heeft gisteren verklaard, dat hij er naar streeft Saarbrücken hoofdstad van Europa te maken. Op een hem ge stelde vraag wat hij onder „Europeïse- ring' verstaat, zeide Hoffmann, dat de Saar volledig binnenlands bestuur moet hebben, doch dat zijn buitenlandse po litiek niet zoals nu door Frankrijk, maar door een Europees gezagsorgaan zal worden bepaald. De premier kondigde daarna aan, dat zó er tussen Bonn en Parijs over de toekomst van de Saar overeenstemming zou zijn bereikt, een begin zal kunnen worden gemaakt met Europeïsering. De bekende Italiaanse staatsman Vit torio Emmanuele Orlando is gister avond te Rome op 92-jarige leeftijd overleden. Vittorio Emmanuele Orlando werd in 1860 te Palermo op Sicilië geboren. Hij studeerde rechten en staatswetenschap pen en werd professor in het beheers- recht aan de universiteit te Rome. In October 1917 vormde Orlando. die In voorgaande kabinetten respectieve lijk minister van Onderwijs. Justitie en Buitenlandse Zaken was geweest, een regering na het aftreden van de rege ring Boselli. Orlando nam deel aan de vredesonderhandelingen te Parijs, doch hij kon de Italiaanse aanspraken op Fi- ume (het huidige Joegoslavische Rijeka) niet geheel ingewilligd krijgen. Dit leid de tot zijn aftreden in 1919. Bij de in hetzelfde jaar gehouden verkiezingen stelde hij zich niet candidaat. Later kwam Orlando toch weer in het parlement. Eind 1924 trachtte hij met Giolitti en Salandra oppositie te voeren tegen Mussolini. In 1925 trad hij af als parlementslid. Hij vertrok naar het bui tenland en werkte enige tijd aan de universiteit van Buenos Aires. Later keerde hij naar Italië terug, waar hij zich als professor en advocaat 'vestigde. Orlando was de laatste overlevende van de „Grote Vier" van de vredescon ferentie te Versailles, in 1919. De Italiaanse minister-president De Gasperi, reed, na het overlijden van Or lando vernomen te hebben, onmiddellijk naar diens woning, om de nabestaanden persoonlijk zijn deelneming te betuigen. De burgemeester van Rome, leden van het stadsbestuur, ministers en volksver tegenwoordigers, bezochten eveneens het sterfhuis. Turkije gaat o'»e zoeken Van regeringszijde is te Ankari.v? klaard, dat Turkije een dringend be roep op het buitenlandse kapitaal zal doen voor het zoeken naar en het ont- ginnen van olievelden in Turkije. Bu tenlandse deskundigen zullcn v^or^en_ uitgenodigd mede te werken aan de op stelling van een nieuwe wet op de olie winning in Turkije. «wniiiiiiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiHiiiimiiiiiiiiiiiHiiwiiiiiiiiiitniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHniiiiiiiii 'ft Tlenne.tfe unkt.,. VRAGEN op rond huiverende halzen, onverwachte winterjassen aan, aie nog verwonderd naar kal"j^tr,.,nar. ken, rode neuzen en vewntwaa digde wintervoeten CN dat alles op een tydstip van het afstervend jaar, dat we, nou J aoed. we zonnebaden wel nieL meer tussen kwallen en verbode bordies. maar sneeuwen en vriezen doet het om deze tijd gewoonlijk MEESTAL worstelen we eind "1 ber en zo omstreeks Sinterklaas, die goede grijsaard, nog regenjassen tegen kille, k stormvlagen of miezerige, regenbuien einden fcie2en> had we tóch veel ^ever blauwbehemelde en ^itbepjoerde it goed joed ts >n kie zen! Er zou sneller 'een einde Jtan P*"'*uUen er in de Saar weer alge mene verkiezingen worden gehouden waaraan dan ook door alïe oppositie partijen zou kunnen worden deelgeno- In Parijs beschouwt men de uitslag Ter ere van het bezoek van de Turk se president aan Griekenland is me vrouw Nini Boesman Zondag te Athe ne met een ballon opgestegen. De bal Ion was versierd met de Turkse, de Griekse en de Nederlandse vlag. Bij de start was een half millioen toe schouwers aanwezig. Bij uitzonderlijk warm weer het was dertig graden maakte mevrouw Boesman een fraaie vaart over de tem pel van Zeus, de Acropolis, Piraeus en de heilige weg langs het eiland Sala- mis. Na drie en een half uur werd ge land op een rotsachtige berghelling tussen Daphni en Eleusis De ballonvaart heeft zoveel succes geoogst in Griekenland, dat in Athene rog een extra opstijging zal worden gehouden. Er is ook reeds een verzoek binnengekomen uit Turkije, om daar eveneens op te stijgen. 7EKER den winter dan de nare nat e na-nerjsi maar het is nu eenmaal nooit goed of het deugt niet. En hoe goedis het, dat we niét zelf hunnen kie n«oiior p.en ettifte dan wanneer onze aarde komen ...lo„ twee politieke extremiteiten zich gingen meten. VOOR het overige: deze te v™ef®, boren winter is, in strijd ae begrippen van repelrnaat e en kneust onze dogma s. tiet ons wat uit het lood, het is een dissonant; dit is geen tdir P ja. het is min of meer onfatsoen WAM' we zijn zo hartstochtelijk (ex cusez le mot) gehecht aan e .clonken met de jegularlte* 0„ ons klimaat. Dat khmaat, dat o dank, de wilde ^&weW seizoenen, toch zo flf« prettig regelmatig is. toch non mochten oi) de Maar vergeet dat de' (Van onze correspondent in Kaapstad) De Zuidafrikaanse minister van Bin nenlandse Zaken, dr T. E. Dönges (die bekend staat als een goed vriend van Nederland), heeft in een uitvoerige persverklaring gezegd, dat de emigratie van Nederlanders thans een bijzonder vlot verloop heeft. De tijd, dat aanvra gers vele maanden moesten wachten, is voorbü. De minister heeft, ter staving van zijn verklarig, een brief geciteerd van de voormalige Nederlandse minis ter van Sociale Zaken, mr Joekes, waarin deze gewaagt van de voorspoe dige ontwikkeling in de emigratie naar de Unie van Zuid-Afrika. Minister Dönges betoogt, dat afhan deling van aanvragen, mits het geen bij zondere gevallen betreft, thans hoog stens een paar maanden kan duren. De achterstand, die tot het einde van vorig jaar bestond bij de Keurings- raad in Pretoria, is geheel weggewerkt en de vertraging, die totdantoe optrad bij het departement van Binnenlandse Zaken, behoort eveneens tot het ver leden. Uiteraard bestaan er uitzonderingen. Wanneer iemand wil emigreren, die veroordelingen op zijn kerfstok heeft, of die een beroen uitoefent, waaraan in de Unie eeen behoefte bestaat, dèn Toen de bekende club River Plate in Buenos Aires in de tweede helft van de match tegen Newelloyd Boys, welke be slissend was voor het kampioenschap van Argentinië met 1—0 vóór stond, zag de Engelse scheidsrechter Dykes zich genoodzaakt een eind te maken aan het spel, omdat woedende toeschouwers iet veld bestormden en hem met ste nen en flessen- bekogelden. Dykes had eerst een speler van de New. Boys van het terrein gestuurd en daarna een doelpunt van diezelfde club geannuleerd, wat haar supporters in een toestand van razernij bracht. Toen de orde was hersteld, bleek dat Dykes verwondingen in de rug had opgelopen, terwijl voorts een grensrechter, even eens getroffen door een fles, bewuste loos naar de kleedkamer moest worden gedragen en drie politieagenten ook geblesseerd, waren tijdens het tumult. Een speciale commissie van de Ar gentijnse Voetbalbond heeft thans be slist. dat de wedstrijd door River Plate is gewonnen waardoor deze club het nationale kampioenschap heeft behaald, met een punt voorsprong op de Racing Club. Clement van Hassel behaalde voor de vierde achtereenvolgende maal het Bel gisch kampioenschap 47/2. In de beslis sende partij tussen hem en Vinger- hoedt wist Van Hassel te zegevieren met 400 tegen 364 caramboles in 12 öeurten. Vingerhoedt heeft een keer remise gespeeld, namelijk tegen Bou- langer in een zeer matige partij,, waar in beide spelers de 400 vol maakten in 18 beurten. Bierenbroodspol-fonds Tijdens een zwemfeest in het bad aan de Hejligeweg op 9 December zal de Voorzitter van de KNZB, de heer J. de Vries, de tienduizendste tegel uitreiken waarvan de opbrengst ten goede komt aan het mr Bierenbroodspotfonds. Zo als bekend worden uit dit fonds de on kosten. verbonden aan het deelnemen aan grote internationale evenementen en de centrale training van de leden van de KNZB mede bestreden. Maandagavond laat was de stand van de Zesdaagse in Kopenhagen: 1 Van Vliet— Klamer (Ned.—Denem.) 162 pnt., 2 GiorgettiLaursen (Fr.—Denem.) 8o nnt 3 GillenKaj. Nielsen (Lux- Denem.) 65 pnt. Op 1 ronde: 4 Gosselin Schandorff (B-Denem.) 137 pnt., 5 Bareth—Olsen (Fr.—Denem.) 93 pnt 6 BouvardHansen (Fr. Denem.) nnt.. 7 Lakeman—Hemmingsen Denem.). i De Zwitser Kamber is bij een val ge wond Hij verdween van de baan en het is nog niet bekend of hij de wed strijd zal kunnen hervatten. DE WINTERSPELEN IN 1956 Naar het Italiaanse Olympisch Co- mité heeft bekend gemaakt, zullen de Olympische Winterspelen, in 1956 van 26 Januari tot 5 Februari te Cortina d'Ampezzo worden gehouden. 67 (Ned.— £N als we nu zen, kozen wij de droge «°^n' Maar vcraeet dat maar rustig. verjaag dat lome griepgevoel met: blijft de mogelijkheid van een langza mer afhandeling bestaan. Soms im mers is het noodzakelijk, bij het Ne derlandse departement van Justitie uit voerige inlichtingen in te win r,en. Soms ook wordt een aanvraag afge wezen, omdat het Zuidafrikaanse de partement van Arbeid ongunstig advi seert, aangezien er geen behoefte be staat aan mensen, die het beroep van de aanvrager uitoefenen. Maar voor zover het normale gevallen betreft, kan men zeggen en de minister heeft dat met vele voorbeelden bewezen dat de aanvragers in het algemeen binnen twee of drie maanden weten, waaraan zij toe zijn. Het komt helaas nog vele malen voor, dat de benodigde formulieren oc'uist en onvolledig worden ingevuld. Maar dat is een zaak, die voor de verant woordelijkheid van de aanvragers is. Minister Dönges heeft er ten slotte op gewezen, dat de emigratie van Ne derlanders naar de Unie van Zuid- Afrika sterk toeneemt. Volgens do laat ste cijfers is bijna de helft van alle niet-Britse immigranten uit Nederland afkomstig. En die getallen stijgen nog steeds. Een delegatie van het dagelijks bestuur van de buitenlandse persvereniging in Nederland, zal vandaag officieel dc vergadering van de Tweede Kamer bijwonen, waarop de minister van Justitie, mr Donker, een verklaring zal afleggen over dc aanhouding van de twee Indonesische journalisten op Schip hol, alsmede de arrestatie van de redacteur van het Indonesische persbureau „Antara", drs Go Gicn 1'jwan, die zijn beide collega's op Schiphol wilde komen begroeten. uit zijn journalistieke beroep. Voorts had de vereniging de Amsterdamse po litie verzocht te bewerkstelligen, dat drs Go liet gerief en de rechten zullen worden toegestaan, die gewoonlijk po litieke arrestanten genieten. Deze drs Go was, evenals één der aangehouden journalisten, lid van de persvereniging en om deze reden wenst het bestuur van de vereniging de kwes tie nauwkeurig te bestuderen. De pers vereniging heeft in de kwestie van drs Go niet bemiddeld, zo is verklaard, doch er waren berichten, dat drs Go's aanwezigheid op Schiphol aanleiding was tot de tegen hem genomen stap pen. Het wordt in het belang van iedere buitenlandse correspondent in Neder land geacht, dat opheldering over deze kwestie wordt verkregen. Daarom had de vereniging de Nederlandse regering reeds gevraagd of de aanhouding van drs Go in enig opzicht in verband stond met activiteiten, voortvloeiende Te Laren is gisteravond een openbare bijeenkomst gehouden, die was belegd door het zich noemdende „comité tegen vrijlating van oorlogsmisdadigers". De heer Renken, arts te Scherpenzeel en lid van de gemeenteraad aldaar, wees op de kartels en trusts, die volgens hem in feite op oorlog aandrijven. Uit deze kringen zijn volgens spreker de oorlogs misdadigers uit de laatste wereldoorlog voortgekomen. Dr. Renken deelde mede, dat een groep medici uit verschillende landen thans bezig is een rapport samen te stellen over de achtergrond van de jongste oorlog en waarin dr dreiging van een nieuwe oorlog wordt aange toond. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek steeg het landbouwindexcUfer (basis 1946-47 1949-50 is 100) van 132 in Sentcmber tot 135 in October 1952 (2,3 pet.). In de sector van de akkerbouwpro ducten waren de hogere prijzen v°.or consumptie-aardappelen en suikerbie ten oorzaak, dat het groepsindexcijter steeg van 120 tot 125 (4,2 pet.). Bij de veeteeltproducten vertoonden de prijzen voor eieren en voor melk een stijging, waardoor het groepsmdex- cijfer in deze sector opliep van 136 tot 138 (1,5 pet.) Als gevolg van de loonsverhoging in de landbouw en de stijging van de prijzen van voederstoffen, kunstmest etc. nam het groepsindexcijfer der kos- 'enfactoren toe van 135 in September tot 140 in October '3 pet.) 'Advertentie ing. Meel In het staatsbl"d is een aantal be palingen gepubliceerd, dat tezamen de sociale voorzieningen tornt voor d» organisatie „bescherming bevolking" en dat tevens de rechtspositie van de vrijwilligers regelt. Met deze publi catie is een laatste hinderpaal, die het begin der werving voor de B.B..in de weg stond, verwijderd. Zoals bekend heeft men zich n.1. steeds op het standpunt gesteld, dat met de werving niet begonnen mocht worden, voordat men aan de vrijwilligers zou kunnen vertellen, op welke wijze voor hen gezorgd zou worden. De bekrach tiging van de sociale voorzieningen, waarin deze maatregelen zijn terug te vinden, is enige tijd vertraagd, onder meer door de kabinetscrisis. In de thans gepubliceerde bepalingen wordt een onderscheid gemaakt tussen de be loningen kostwinnersvergoedingen, diensttijdèn, geneeskundige verzorging, e.d. in oorlogs- en vredestijd. Ook voor geval van ziekten, overlijden en onge vallen zijn voorzieningen vastgelegd. Bij de samenstelling van de sociale voorzieningen heeft de regering, zo ver namen wij, overleg gepleegd met de stichting Bevordering Bescherming Be volking en met personeeldeskundigen uit het bedrijfsleven. DIRECTEUR VAN HERSTELBANK OVERLEDEN Gisteren is te Den Haag de directeur secretaris van de Nederlandse Herstel- bank, de heer mr W. L. A. M. van de Kamp, overleden. De heer Van de Kamp is 52 jaar oud geworden. Gisteren diende voor het Bossche ge rechtshof de zaak tegen de 73-jarige C. K. en diens 36-jarige zoon J. K„ bei den uit Liempde (N.Br.), die beschul digd waren van medeplichtigheid aan de moord op de echtgenote van de jongste verdachte. De rechtbank in Den Bosch had hen in Maart van dit jaar onderscheidenlijk tot 15 en 20 jaar ver oordeeld. De trieste affaire is begonnen in Juli van het vorige jaar. De zoon K. was ge trouwd met een vrouw uit „Holland1 een zekere Johanna Huyboom. Deze vrouw had het zeer moeilijk in de klei ne boerderij van de familie K., die be stond uit vader en zoon en een oude tante, die het huishouden deed. Dit drietal bezag de vrouw met het grootste wantrouwen en werd geplaagd door de gedachte, dat Johanna het op het geld van de familie had gemunt. Gierigheid en achterdocht werden er de oorzaak van, dat de vader en de zoon, met mo rele steun van de tante, Johanna Huy boom van het leven beroofden. De twee mannen bekenden deze moord, doch voor het Hof ontkenden ze de voorbedachte rade. Ze zouden in drift hebben gehandeld. (De vrouw is 's nacht in haar slaap overvallen en Het gerechtshof in 's Hertogenbosch heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen twee politiemannen uit Brunssum (L). Deze mannen, die pen verzetsgroep hadden willen vormen voor het geval van een Russische agres sie, waren wegens diefstal en verduis- ^penkamer van het politiebureau moe tering van patronen voor pistolen en stenguns door de Maastrichtse recht bank veroordeeld tot f 25 boete subs. tien dagen hechtenis. In hoger beroep had de advocaat- generaal bij het Bossche gerechtshof f 100 boete subs. dertig dagen hechte nis geëist. Het Hof veroordeelde thans P. B. tot f 100 boete subs. dertig dagen hechtenis en P. H. tot f 60 boete subs. dertig dagen, met de bepaling, dat zij de weggenomen patronen aan de wa an teruggeven. Advertentie Ing Mud.. flSTEREN heeft het hoold van de afleling voorlichting van het Indonesische Hoge Commissariaat in Den Haag, de heer Suleiman, enkele interessante dingen verteld over de manier waarop het Indonesische ministerie van Volks voorlichting de bevolking op de hoogte probeert te houden van de dagelijkse gebeurtenissen op politiek, sociaal en economisch gebied. De grondgedachte van deze voorlichting is, dat men het volk eerst begrip zal dienen by te brengen van wat de staat is en wat Hij wil, alvorens men de vruchten daarvan plukken kan. De uitvoering hiervan stuit echter op een groot aantal zeer speciale moeilijkheden, o.m. door het analphabetisme van meer dan de helft van de Indonesische bevolking. Er verschijnt slechts één exemplaar van een krant op de 200 inwoners van Indonesië, zodat men wel genoodzaakt is om andere wegen te bewandelen. A.'rt ZWITSAL preparaat/ 70 heeft het Indonesische ministerie van Voorlich- •ng in iedere dessa een oorlichtingsambtenaar, die uisbezoeken aflegt en de "ssabewoners voorlicht over ille actuele onderwerpen, de regering en de staal be treffende. Daarnaast zijn er toneelvoorstellingen, waarin deze onderwerpen op een voudige en aanschouwelijke wijze worden behandeld. De laatste jaren is ontstaan de Wajang Suluh" - de „voor- lichterspop" - die o.a. de bevolking 't begrip „staats burgerschap" moet bijbren gen. Dan zijn er de open bare vergaderingen, waarop met „mobile units", uitge rust met filmapparaten, ver sterkers en materiaal voor tentoonstellingen, voorlich ting wordt gegeven tot in de kfeinste plaats in de ar chipel. CEN zeer belangrijke taak is op voorlichtingsgebied weggelegd voor de radio- omroep, die in Indonesië ressorteert onder het mi nisterie van Voorlichting. Gezien de enorme afstanden en vaak moeilijke verbin dingen biedt de radio zeer grote voordelen. Indonesië heeft dan ook 41 zenders en 21 radio-studio's. TOT dusverre zijn er ech- ter nog slechts 230.000 bezitters van radio-ontvang toestellen geregistreerd Een veel groter deel van de be volking wordt echter be reikt door de openbare ra dio-ontvangtoestellen. die in vele desa's zijn opgesteld. Tot in de verste uithoeken van de Archipel kan dan ook op deze wijze voorlich ting aan de massa worden gegeven door nieuwsuitzen dingen, hoorspelen veelal aangepast aan streekverha len en regeringsuitzen dingen. In deze laatste uit zendingen worden ook de ambteharen van het minis terie van voorlichting in afgelegen streken op dc hoogte gebracht van rege ringsverordeningen e.d. TEN SLOTTE heeft op he< gebied van de voorlicn tinq het staatsfilmbedrij) dat journaals, documentai res en speelfilms vervaar digt,, een grote taak. Dat hc< werk van de w»-i lichtingi ambtenaren met zonder ge vaar is wordt aangetoona door het feit, dut alle -r reeds in West-Java zesti' ambtenaren van het mims terie de dood hebben ge vonden bij de uitoefenin, van hun taak. Een niet ge ring aantal hiervan is var het leven beroofd door de „Darul Islam". gedood - red.) De advocaat-generaal achtte de voorbedachte rade wel dege lijk bewezen en hij eiste vijftien jaar tegen de vader en twintig jaar gevan genisstraf met aftrek tegen de zoon K. Uitspraak over 14 dagen. De ANWB heeft besloten tot het voe ren van een campagne tegen de weer hand over hand toenemende veront reiniging van natuur en landschap Terwijl Nederland steeds armer wordt aan recreatieruimte, doen tallozen hun best alles wat op bos, heide of strand lijkt, in afvalhopen te veranderen. Par ken en plantsoenen, lanen en wegber men, voor het publiek opengestelde landgoederen enz. vertonen na elke mooie dag de sporen van een bezoek, in de vorm van weggegooide papieren en kranten, sigarettendoosjes, ijscar- tonnetjes, sinaasappelschillen en pin- dadoppen. Vijf en twintig jaar geleden heeft de r.NWB eveneens tegen deze nationale kwaal stelling genomen, on der het populair geworden motto: „Laat niet als dank voor het [aangenaam verpozen, De eigenaar van het bos [de schillen en de dozen." De „schillen en dozen" zijn er echter weer volop en slechts een nieuwe al gemene actie kan naar de mening van de Bond aan de huidige mas sale verontreiniging paal en perk stel len. De ANWB zal in het nieuwe sei zoen deze campagne op uitgebreide wijze voeren en daartoe de medewer king van overheid alsmede van ver schillende organisaties en instanties inroepen. Als inzet hiervan heeft de Bond thans 'n prijsvraag uitgeschreven voor een slagzin, welke als metto voor de actie kan dienen. Drie prijzen van resp. 250, 100 en 50 worden hier voor uitgeloofd. De ANWB vraagt een slagzin die dit streven op korte en kernachtige wijze weergeeft. Deelneming daartoe staat voor iedereen open. De beoordeling en de toekenning van de prijzen geschiedt door de directie van de ANWB. De in zendingstermijn van rieze prijsvraag sluit op 15 Januari 1953. Kunst f»n cultuur J Solopartij van Paganini's Vierde Vioo'concert gevonden Volgens Franco Abiati muziekcriti cus van het Milanese blad „Corriere della Serra" is te Parma onder oud pa pier de solopartij van 't nooit gepubli ceerde Vierde Vioolconcert van Paga- nini gevonden. Het concert in D werd in 1830 in Duitsland voltooid en slechts éénmaal in het openbaar uitgevoerd. Na deze uitvoering raakte het gehele ma nuscript zoek Het orkestrale gedeelte werd echter vijftien jaar geleden te Parma gevonden. Nadat Zaterdag de werkgroepen van de KVP zich in Utrecht hebben be raden inzake de koers die men na dc verkiezingsnederlaag dient te gaan vol gen, heeft gisteren dc KAB uit zijn midden een nieuwe voorzitter gekozen, zulks in verhand met de benoeming van de heer A C. de Bruyn tot minister. In diens plaats werd thans de heer K. Middelhuis benoemd. Deze sprak in een algemene beschou wing over de gestadige groei van de KAB, die thans 332.636 leden telt Dit betekent, dat er een macht van 332 636 katholiek georganiseerden staat achter het streven naar een maatschappelijke orde, die meer beantwoordt aan de leer van Christus dan van de bestaande orde kan worden gezegd AllVKK I NTIfc Geen glas, geen water, geen nare smaak. Simpelweg êèn of twee Rcnnies laten smelten op de tong. Ei zijn mensen die nemen Renrues te pas en te onpas maagzuur of niet iileen maar omdat ze ze lekker vinden, 'at hoeft nou weei niet, maar 't is wel ■iezierig altijd Rennies bij de hand te ebben, voor eigen gebruil. of 0m enderen te helpen Vraag Rennies bij uw apotheker of drogist (Advertentie tns. Med.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3