DE VERMISTE OORRING Pim. Pain. Pom in lii'l nioiiwt Imi kYilWil Uni ie en Concoursmuziek voor Federatie Geestelijk leven Puzzle-rubriek Het nieuwe boek Sanajpirin „A, CWe amtoéJutk Ernstige ongeregeldheden in Tripoli £uUteï zmó tiaaA Het Radioprogramma Nieuwe partij in West- Duitsland opgericht De „Pamir" ligt nog steeds aan de ketting Herinnerlngs voorstelling in Scheveningcn BEROEPINCSWERK Neem een doos echte KEELPIJN Suite" van Piet van Mever voor harmonie DOOR. PATRICIA WENTWORTH ,,Ja Avontuur en techniek (Advertentie Ing Med.) tegen kou - koorts - griep Kok«r 50 ubiatia» 80 ci 25 iabi«iie>< «5 ci Onder het eerste diagram in de Dam- rubriek van Zaterdag gelieve men te lezen: „Een voorbeeld van de op de kepe. beschouwd zo simpele wijze, waarop Roozenburg zijn tegenstanders weet te verrassen. Hij speelde de posi- zwarte lange vleugel meende te kun- tionele lokzet 13-18, waarop wit de nen vastleggen met 34-29 (23x34) 40x29. De bovenste regel in de derde kolom moest zijn: (21-26), met (18-23) zodat 38-32 (27x38), 43x32 gedwongen was. nEZE Lockheed F 94 C Star]ire is speciaal bestemd voor de ver. dedigin g van de kusten van de Ver. Staten tegen aanvallende vij andelijke vliegtuigen en schepen. Het toestel, waarvan wij hier een unieke foto geven, kan een snel heid bereiken van ongeveer dui zend km per uur. De machine kan 24 raket-projectielen meenemen, die met behulp van radar op het doel kunnen worden gericht. Zondagmiddag hebben zich te Tripoli (Libanon) ernstige ongeregeldheden voorgedaan. Het kwam tot een treffen tussen de politie en elementen, die een herdenking van de dood van oud premier Hamid Karame wilden versto ren. Het aantal gewonden aan beide zij den wordt op vijftien geschat. Verder is een bom geworpen naar het Grand ho tel. Door de ontploffing werden twee personen gewond. De president van Li banon en de leden van de regering, die op weg waren naar Tripoli om de her denking bij te wonen, keerden terug toen zij op de hoogte waren gesteld van het gebeurde. MARIAN ANDERSON zal Woensdagmorgen (9.35) over Hil versum 11 een aantal negro spirituals laten horen. Om 19.00 houdt Ed. Polak over de zelfde zender zijn eerste causerie in de serie „De weg omhoog", in welke lezingen de opkomst en de groei van de Nederlandse socialis tische beweging geschetst zullen worden. De tweede uitzending in de reejfs .fiat.was de tijd", waar in beelden wórden gebracht uit de wereld van variété, cabaret en toneel van vijftig jaar geleden kunt U om 20.15 beluisteren (na dat Evert Vermeer eerst om 20.05 de feiten van de dag door een rode bril heeft bekeken. Minder bekende werken van W. A. Mozart kunt U Woensdagmor gen om 8.15 over Hilversum I horen uitvoeren. Over dezelfde zender kunt U om 16.00 luisteren naar „Jeugdland", het programma voor de Vrije Woensdagmiddag, waarin ditmaal o.a. ook een team van het Christelijk Lyceum te Alkmaar zal optreden. Het be faamde koor „De Mastreechter Stem" zingt om 21.30 de „Quatre Petite Prières" van F. Poulene. WOENSDAG 3 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 7 45 „Een woord voor de dag". 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 11.10 „Het leven op het land", hoorspel. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sémi- klassieke muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Gram.muziek. 13.30 So praan, alt en piano. 14.00 Herdenkings samenkomst Vereniging „Het Hoogland". 15.00 Voor de meisjes. 15.15 Jeugdcon- cert. 16.00 Voor de jeugd. 17,20 Orgelspel. 17.50 „In dienst van het Vaderland", cau serie. 18.00 Gram.muziek. 18.10 Klarinet, viool en piano. 18.30 Spectrum van het Christelijk Organisatie- en. Verenigings leven. 18.45 Geestelijke lederen. 19.00 Nieuws en, weerberichten. 19.10 Uitslag litteraire wedstrijd. 19.25 Gram.muziek. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram. muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Oratorium Vereniging, Kerkkoor, het Utrechts Stede lijk Orkest en solisten. 21.30 „Figuren rondom CalviJn", causerie. 21.50 Gram. muziek. 22.00 Lichte muziek. 22.30 Inter nationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA, 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 9.35 Idem 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Me- tropole-Orkest. 13.50 Gram.muziek. 14.00 „De weg omhoog", causerie. 14.15 Jeugd- ccneert. 15.00 Voor de jeugd. 14.50 Gra mofoonmuziek. 16.00 Pianospel. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitzending Jeugduitzending: „Wij slaan op de tong tong: correspondentieclub o. 1. v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia 18.20 Militaire reportage. 18.30 Actuali teiten. 18.35 Gevarieerde muziek. 19.00 „Om Uw gezondheiden om die van anderen", -auserie. 19.15 Gram.muziek. 19.30 Voor de jeugd 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Gevarieerd programma. 22 45 ..Suiker", causerie Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. In Frankfort hebben honderdzestig Westduitsers, die een neutraal Duits land als ideaal stellen, een z.g. „Alduu- se Volkspartij" gevormd. In plaats van een voorzitter staat aan het hoofd een presidium van vier personen, t.w. dr. Gustav Heinemann, lid van de Bonds dag en ex-minister van Binnenlandse Zaken, die onlangs uit Adenauers CDU trad, mevr. Helene Wessel, eveneens lid van de Bondsdag en tot voor kort een der leidsters van de Kath. Centrumpar tij; Robert Scholl, ex-burgemeester van Ulm en Dolf Scheu, een industrieel ad viseur uit het Ruhrgebied. Als doel staat de partij o.a. ook voor ogen een Europese Federatie als vreedzame der de macht. Men keurt opneming van West-Duitsland in het Europese Leger- systeem af. Het Duitse opleidingsschip „Pamir" ligt in Rotterdam nog steeds aan de ketting. Zoals bekend heeft de rederij „Neerlandia" beslag op het schip laten leggen in verband met de schuld, die de Duitse rederij Schliewen, aan wie de „Pamir" .behoort, aan de Nederlandse rederij heeft. Sedert 1 November heeft de rederij .Neerlandia" niets meer vernomen van de eigenaresse van de „Pamir" en op de voorstellen tot aflossing der schuld is niet meer gereageerd. Ook bij het Duitse consulaat te Rotterdam is over de gang van zaken niets bekend. Mis schien, zo zegt men daar, zal de kapi tein van de „Pamir". die begin deZe week uit Duitsland terugkomt, voor stellen meebrengen. Iedere ligdag in Rotterdam komt de Duitse rederij in totaal op ongeveer 1500 mark. TWINTIG GEWONDEN BIJ TREIN RAMP OP STATION VAN WESEL Op het station van Wesel in West- Duitsland is Zondag een locomotief tegen een passagierstrein gereden. Drie personen werden zwaar en 17 licht ge wond. In het „Kurhaus" te Scheveningen vond Zaterdagavond een merkwaardige herdenking plaats. Tien jaar geleden voerden Nederlandse krijgsgevangenen in Duitsland een tweetal door hen zelf samengestelde operetten op t.w. „Loos alarm!" en „Nacht in hotel Metropole". Zij verzorgden ook zelf de regie en zo goed en zo kwaad als dit ging de cos- tumes(!) en requisieten. De acteurs uit die dagen zijn thans her- en derwaarts verspreid of soms niet meer in leven. Daarom zijn de ge noemde stukken Zaterdag j.1. door ambtenaren van het Ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid nog» maals voor het voetlicht gebracht. De muziek werd verzorgd door een band uit de Koninklijke Militaire Kapel. Het batig saldo der recette werd ter beschikking gesteld van het prinses Irenefonds. NED. HERV. KERK. Beroepen te Giessendam-Nederhar- dlnxveld; W. L. Tukker te Delft, i in genomen naar Hollandia (N.-Guinea) J. Sirat, hulp-prediker te Steenderen. Aangenomen naar Perth (West Aus tralië) (Presb. Church): M. J. J. Bon- ting te Rijsburg. Aangenomen naar Wel en Ammer- :oden: (toezegging): -P. C. de Bruyn, andidaat en vicaris te Uithoorn. CHR. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Putten: L. F. Stolk te Hantum. GEREF. KERKEN. Tweetal te Maassluis: M. Hamming te Den Helder en E. de Vries te Dwinge- loo. Beroepen te Nunspeet: U. Elgersma te Klazinaveen. Bedankt voor Er- melo: A. Broek te Onstwedde Be dankt voor Middelstum: M. den Boer te Voorschoten. Bedankt voor Klundert: M. Overduin te Woerden. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen naar Hendrik Ido Am bacht: H. F. Huson, candidaat te Dord recht, die bedankte voor Kampen. REMONSTRANTSE BROEDER SCHAP. Aangenomen naar Dordrecht: J. M. Lindemans te Hengelo (O.) EEN OFFERVAARDIGE GEMEENTE Een financiële rondgang door de ge meente om te komen tot de verhoging van de jaarlijkse vrijwillige bijdragen, waarbij de commissie van beheer als ideaal gesteld had, dat zij minstens t 10.000 zou opbrengen, heeft in de Ge- ref. kerk van Delft opgebracht het ka pitale bedrag van f 27.480,14. GIFTEN EN LEGATEN De Theologische Hogeschool der Ge reformeerde kerken te Kampen ontving van mevrouw J. van Hummelen-Mulder te Groningen een legaat, groot f 5.000.-. De Gereformeerde kerk van Zeist ont ving toezegging van een gift, groot f 2.500.- onder voorwaarde, dat de ge meente dan het ontbrekende bedrag van het tekort van f 3.600.- groot f 1.100.- opbrengt. Voor de Geref. kerk van Rotterdam werd op de offer zondag een gift van f 1.000.- gecollec teerd. Voor de Duinoordkerk te 's Gra- venhage werd een gift van f 3.000.- ontvangen. De kerkvoogdij van de Ned. Herv. gemeente van Apeldoorn, ont ving een gift, groat f 1.000.-. Ds G. ,T. Duyvendak, Evang. Luth. predikant te Apeldoorn, ontving een gift groot f 1.000 te verdelen tussen kerk en zending. Bij de lettergrepen zijn de drie laat ste van de derde regel iets onduidelijk. Er staat ei, ei, el. ONTPLOFFING OP „ASHTABULA" EISTE TWEE DODEN De Amerikaanse admiraliteit heeft bekend gemaakt, dat aan boord van de „Ashtabula", het tankschip waarop zich Zondag te Sasebo in Japan een ontplof fing voordeed, twee personen om het leven zijn gekomen en negen gewond. Twee opvarenden1 worden nog vermist. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL MET TWEE MUURRAADSELS Rechts boven: 1 a, 2 as, 3 ras, 4 rats, 5 aster, 6 laster, 7 palster. G 10—7 Links onder: 1 e, 2 el, 3 nel, 4 Lena, 5 dalen, 6 Daniël, 7 Ierland. G 10—7 Horizontaal: 1 kamer, 5 krom, 8 edel, 9 keet, 10 rat, 11 hark, 12 st.. 13 pias. 14 ares, 15 merel, 17 iets, 18 s.s., 19 tele gram, 26 teil, 28 boete, 29 agio, 31 milt, 32 Etna, 34 nat, 35 ezel, 37 s.e., 38 eris, 40 ante, 42 taks. G 10—7 Verticaal: 1 Kertsmis, 2 adat, 3 met, 4 el, 5 kers, 6 rek, 7 O.T., 9 kaas, 11 hiel, 13 prestige, 14 art., 16 eest, 20 elite, 21 eb, 22 gom, 23 rein, 24 atlas, 25 metten, 27 e.a., 30 onze. 33 aera, 36 lint, 39 sta, 41 e.k. G 10—7 OPLOSSINGEN HERSENGYMNASTIEK 1. Suizend geluid, dat met de stethos coop bij de halsader waargenomen kan worden. Neef, die priester is. 3. Suze Groeneweg (1918), 4. Groen. 5. Aanhouding van de gemalin van Wil lem V in 1787 door de Patriotten. 6. Uit 2 glasplaten, waartussen een plaat celluloid is geperst. —7. Surinaame hout soort van een bijzondere hardheid en zeer duurzaam (sluisdeuren). 8. Estland. 9. Slotvoogd. 10. Van Abraham Lin coln. R^XS T I L L E S (Advertentie. Ing. Med.) 120. Hoofdschuddend keek Moeder haar drietal .an. „Ik weet eigenlijk niet, wat ik met jullie beginnen moet." riep ze uit en slaakte een diepe zucht. „Leef de jullie goeie Vader nu nog maar. Die zou raad geweten het oen. Enfin, daar komen we nu niet verder mee. Moet ik jullie nu een pak slaag geven en naar de kostschool sturen o moet ik blij zijn omdat jullie van de baron een ander mens gemaakt hebben? Ik weet het niet." „Laten we au eers- eens kijken in de kelder, Moeder." riepen Pom en Pam. „Ja, vooruit, laten we naar beneden gaan. Dan kan Pim een uurtje slapen. Morgen zul je wel weer opgeknapt zijn Pim", stelde Moeder haar oudste gerust. „In ieder geval heb je één ding geleerd. Dat je nog te jong bent om sigaren te roken!" Pim knikte, terwijl Moeder doorging: „Op één ding sta ik echter! Jullie gaan morgen naar de baron om excuses aan te oieden en hem te vertel» len, dat Jullie het BETERE-IK van de baron zijn. De goeie man zou er anders nog nachtmerries van krijgen". „Ja maar Moeder, de baron is begonnen! „Hoe bedoel je, begonnen?" „Nou. de baron heeft ons banj, willen maken door voor „Kiekeboe' tr spelen en daar om zijn wij als zijn BETERE-IK opge treden." Moeder knikte. „Ja, dat is wel zo. Het is ook niet mooi geweest van de baron om ons voor de gek te houden. Maarhij heeft nu beloofd om er mee op te houden er.dus moeten julli* er ook mee uitscheiden." Pim, Pam en Pom begrepen, dat er niets anders zou opzitten, dan Moeder te gehoorzamen. „In ieder geval heb ik gelijk gekregen", riep Moeder, en trok een voldaan ge- zich. „Er bestaan geen „geesten", daft heb ik altijd al gezegd." VOOR MUZIKANTEN OMTREK In het officieel orgaan van de Ned. Fed. van Harmonie en Faii- faregezelschappen zijn de verplichte en keuzenummers, die dit jaar op de con coursen gespeeld moeten worden gepu bliceerd. De volgende werken zijn verplich tend gesteld voor de Zaanse corpsen, onverschillig of nu lid van de Fede ratie of van de Unie zijn: FANFARE: 4e afdeling „Premiers Lauriers" van Rud Deneufbourg. 3e afdeling: „Fructidor" van Ferd. iAndrieu. 2e afdeling: „Glaucus" van M. J. Cer- fontaine. Ie afdeling „Rococo Suite" van G. H. Boedijn. Ie keuzenummer: Ouverture „Rem- brandt"' van Gust. de Roeck. 2e keuzenummer: „Prelude en Cortè- ge" Lucien Niverd. Uitm. afdeling: Ouverture „Richard III" Paul Gilson. Ie keuzenummer: „Narcissus en Echo" G. H. Boedijn. 2e Keuzenummer: „Ouverture „Na- bucco" van G. Verdi in een arr. van Alyse Delaye. Eereafdeling: „Suite Classiquie" van Meindert Boekel. Ie keuzenummer: „Ouverture Rhap- sodique" Marcel Poot. 2e keuzenummer: „Ouverture Ober- to" van G. Verdi, arr. van Gosl Mol. VAANDELAFDELING: Verplicht werk: „Vijf epigrammen naar de schoolmeester" G. H. Boedijn. Ie keuzenummer: „Variations Syrn- phoniaue" Paul Gibson. 2e Keuzenummer: „Coriolanus" Cyril Jenking. MARSEN 3e Afdeling: „Avanti" C. J. N. Cori. 2e Afdeling: „Hou-doe" P. B. Bisse- link. Ie afdeling: „Solidarité, van Herm. Lureman. Uitm. Afdeling: „Mit klingendem Spiel" Th. Furtner. HARMONIE. 4e Afdeling: „Con Amore" van S. P. van Leeuwen. 3e Afdeling. „Bonne Fortune" van S. P. van Leeuwen. 2e Afdeling: „Petit Suite" Jean Fil- leuil. Ie Afdeling: „Luneburger Suite" van Fr. Jakma Sr. Ie keuzenummer,, Fête au Trianon" van F. Popy. 50) geen ogenblik vroeger, zei hij op ietwat officiële toon: „U hebt ons zeker wel verwacht, meneer Hathaway Grant die nog stond, antwoordde kalmpjes: „O, ik verengde naar uw komst. Ik heb Weemaal „Abbottsleigh opgebeld om te vragen, of Abbott ook al thuis was. want ik wilde met u in con tact komen", Hm", bromde Lamb, „gaat u zitten, méneer Hathaway. Ik kom juist van he Dolitiebureau in Lenton. Zoals u wel vermoed zult hebben, heeft uw binnen meisje, Agnes Ripley, ons daar bezocht. Ze hééft een üecr ernstige verklaring afgelegd en ik zou nu graag willen we ten, of u enig commentaar daarop kunt geven". Grant nam een stoel en alle drie zaten nu rondom de tafel, in gedachten over woog hij, dat James Röney, met wie hu onderhandelde, nooit zijn zoon voor een flinke som bij de landerijen van Deep- de zou interesseren, als de eigenaar wegens het plegen van twee brutaie moorden in hechtenis werd genomen. En hu. Grant. had dat geld nodig: het behoorde tot zijn opzet om „Cecily te overtuigen", zoals hij het uitdrukte. Uiterlijk kalm stelde hl, de vraag. „Mag ik dan die verklaring eens zien? Na het getypte stuk van Frank te heb ben aangenomen, las hij het nauwkeu rig af en toe de wen Prauwen fronsend Ten slotte keek hij op. Toen, en „Ik geloof", zei hij, „dat ze -niet goed snik is. Vanmorgen heeft mijn huishoud ster haar de dienst opgezegd. Na de thee kwam ze bij mij en maakte een hele scène.ze wilde; dat ik haar zou laten blijven". „Waaróm heeft uw huishoudster haar de dienst opgezegd?" „Dat zou u mevrouw Barton moeten vragen, zulke dingen laat ik altijd aan haar over." „U weet het dus niet?" „Neen, maar ik zag, dat mevrouw Barton het liever niet zei". „Zie eens, meneer Hathaway, de ver klaring van Agnes Ripley ligt vóór u. Is u van plan, daarover iets te zeggen?" „Ja. Om te beginnen: Ik weet niet, of het u bekend is, dat ik afwezig ben ge weest" „Van Zondagmorgen half negen tot Maandagmorgen elf uurja". „Dat klopt. Nu zou ik willen opmer ken, dat ik van die twee moorden niets afwist tot Agnes mij er vanmiddag cir ca vijf uur van vertelde". „U kwam bier om elf uur 's morgens terug en had toen een gesprek met- in specteur Smith. Hij ondervroeg u om trent uw doen en laten op Vrijdag avond 8 Januari dat is verleden week Vrijdag en hij wenste uw vingeraf drukken te hebben Waarom wilde hij dat, dacht u toen?" „O. ik wist. d.w.z. ik hoorde, dat er een griezelverhaal de ronde deed. Op dat ogenblik dacht ik namelijk, dat het een griezelverhaal was iets over Mary Stokes, die een lijk ontdekt zou hebben. Toen er op de plek waar ze dat volgens haar zeggen had gezien geen lijk werd gevonden, nam ik aan, dat het geval door haar was verzonnen, dat het een sprookje was". „H'm. Had u dat z.g. sprookje ge hoord?" „Ja, mevrouw Barton zei er iets van en mijn vrouw ook terloops, weet u niet op de manier alsof ze er geloof aan hechtte". „U dacht dus, dat inspecteur Smith u ondervroeg naar aanleiding van dat verhaal. U wist niet, dat Mary Stokes vermoord was?" „Absoluut niet". „Of dat het lijk van Louise Rogersin het Houtvestershuis was gevonden?" „Ik wist van die hele vondst niets af" „Wat hebt u gedaan nadat inspecteur Smith was vertrokken?" „Ik was op het landgoed, meesten tijds samen met de man, die zorgt voor mijn vee. Na de koffie ging ik uit en werkte aan een schuur, die we bouwen er is heel wat te doen op een boer derij. Daarna ging ik weer naar bin nen en begon mijn schrijftafel op te ruimener is ook altijd veel schrijf werk. Toen kwam Agnes binnen en maakte die scène". „En heeft niemand tevoren u over die twee moorden gesproken?" „Neen, noch de man van het vee, noch twee anderen, die ik aansprak En me vrouw Barton evenmin. Als u wilt, kunt u het navragen". Lamb betrommelde zijn knie „Laat ons nu tot de verklaring terugkeren" zei hij. ..Geef» u toe, dat haar mede delingen juist zijn?" „Sommige wel" „Wilt o zepgen welke?" „Het tp|pf",cloe<!prpk dat klopt" „Dus heeft die Louise Rogers u op gebeld en gezegd, dat ze u wilde be zoeken?" „Is ze ook gekomen?" „Ja". „Hebt u commentaar op Agnes Ripley's verklaring over hetgeen ze heeft afge luisterd?" „Ja, zeker. Ze heeft alles door elkaar gehaald. Maar ik kan u beter vertellen wat er precies is gebeurd. De vrouw, die me bezocht, was erg opgewonden. Ze sprak vloeiend Engels, maar met een buitenlands accent en nog driftig ook. Het verwondert me dan ook niet. dat Agnes in de war raakte. Mijn be zoekster deed een lang verhaal over haar vlucht uit Parijs ën een bombar dement onderweg ik weet heus niet waar. Volgens haar had ze een hele boel juwelen bij zich en werden die door een Engelsman gestolen. Toen ik eindelijk even aan het woord kon ko men, zei ik, dat het me speet, maar dat ik niet wist wat ik met dit vrij oude verhaal te maken had. Ik zei het niet zo ruw, begrijpt u, maar dit was toch wat ik bedoelde. Toen kwam ze met een helemaal krankzinnig lijkende his torie: Ze zou de hand van de dief heb ben gezien op het ogenblik dat hij in de juwelen graaide en ze beweerde, dat ze die hand altijd zou herkennen Op mijn vraag, wat ze dan eigenlijk van mü ver langde, verklaarde zij, dat ze mijn han den wilde zien. Ik legde die op de tafel zodat ze ze allebei goed kon bekijken. Dat scheen haar te kalmeren en ze ging weg". Frank Abbott schreef alles nauw keurig op. zonder dat zijn gezicht ook maar in 't minst verried, wat hij ervan dacht Z.i klonk Gr=nt's relaas nogal dunnetjes zó dunnetjes dat het best w-ai znu kunnen zijn! Lamb verschoof zich in ziin "oei legde eer hnnd op do »eb> jifii'"' op leunde voorover. (Wordt vervolgd). 2e keuzenummer: „Ouverture Roman» tique" van Keler Bela, arr. P. Stal» meier. Uitmuntende afdeling: „Trois Imagei Exotiques" van Gust. de Roeck. Ie keuzenummer: „Les Exiles" L. Langlois. 2e keuzenummer: „Le Nouveau Seig neur de Village', ouverture van Boiel- dieu, arr. H. Vernand. Ereafdeling: „Spanische Skizze" van Eu gen Ftilling. le keuzenummer: „Ouverture „Nach» klanee von Ossiah" N. W. Gade, arr. P. v. Mever. 2e Keuzenummer: „Rhapsodie Norvég- gienne" no. 3 van Joh. Svendsen, arr. Joh. Pala. Vandelafdeling: Verplicht werk: „Sul» te" van P. van Mever. le Keuzenummer „Boule de Feu" van Jos Haminken. 2e keuzenummer: „Danses Polovisien- nes" Alex Borodine, arr. Alb. Thiry. MARSEN. 3e afdeling „Op Marsch" van P. Stal» meier. 2e Afdeling: „Jubileum Mars"-A. Mo* lenschot. le Afdeling: „Door zand en Heide", Alb. Knappert. Uitmuntende afdeling: Prinz Eitel Friedrich" van Blankenburg. Onze muziekmedewerker tekent hier» bij aan, dat de „Suite" van de oud» Zaankanter Piet van Mever. In de Vaandelafdeling Harmonie jaren gelé den met groot succes door „Harmonie" uit Assendelft op een concours in Koog aan de Zaan werd uitgevoerd. Het keuzenummer „Boule de Feu" kan als een opzienbarende compositie worden beschouwd van Belgische oor sprong. ?ij werd gemaakt door de diri gent van een zeemanskapel uit Ostendr, Het verplichte werk in de fanfare afdeling „Vijf epigrammen naar de schoolmeester" is een compositie van Boedijn, die in dit werk vijf dierehfi» guren musicaal heeft geïllustreerd n,. ze dierenfiguren kennen we allemaal uit de cyclus Nat. Hist. voor de jeugd. U v/eet wel: „Een leeuw is iemand dié bang is voor niemand". Tenslotte de „Coriolanus", dat de ele menten van een echt Engels fanfare stuk in zich heeft en hoewel in Enge land reeds lang bekend, nog maar net in ons land is uitgekomen. ISRAËL PROTESTEERT BIJ DE V.S. Israël heeft bij de V.S. geprotesteerd tegen het schenden van zijn grens door Amerikaanse marinevliegtuigen. De vliegtuigen, die tot de Amerikaanse Middellandse-zeevloot behoren, bren gen een vriendschapsbezoek aan J«r* danië. Bij een demonstratievlucht vlo gen zij Maandag herhaaldelijk op ga. ringe hoogte over de Israëlische greni. HOGE GERECHTSHOF KSG Tot lid van het Hoge Gerechtshof van de Kolen- en Staalgemeenschap zijn o.a. benoemd de Nederlanders P. J. S. Serrarens als vertegenwoordiger van vakbonden der gemeenschap) en dr. E. van Kleffens. DE WERELDBIBLIOTHEEK (Am» sterdam-Antwerpen) gaat maar gé- staag door met het uitgeven van dé kleine, dikwijls uitstekende deelt ieS van haar speciaal voor de jeugd ba- stemde „Avontuur- en Techniekreeks". Het is ons werwelijk een vreugde de deeltjes 25. 29, 30 en 31 te kunnen aan kondigen, die achtereenvolgens zijn ge titeld: „De jacht op de witte walvis", een fragment uit het zo bekende boek Moby Dick van Herman Melville (met illustraties van Rein Snaoper) „Karr Grauwvel", een geïllustreerd fragment uit Niels Holgerssons wonderbare reis van Selma Lagerlof; „Jeugd" van de befaamde zeeschrijver Joseph Conrad, overgenomen uit het fraaie „Boek der Zeven Zeeën van uitgeverij De Boer en ten slotte het aloude Middeleeuwse ridderverhaal „Karei ende Elegast", naverteld dooi D L. Daalder Een ieder die enigszins thuis is in de wereld der litteratuur ziet dat deze aankondiging nauwelijks verder commentaar behoeft. Een serie van twaalf deeltjes kóSt slecht* enk'jp guldens Dit wetende be hoef!' men voor een geschenk aan eert van twaalf tot vijfmiarige waarlijk niet verdei meer te zoeken!

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5