DODENWACHT Overal en nergens tegelijkertijd... Plechtige uitvaart van de heer A. J. Leewens my Brown als diepzeeduiker Stad en Omgeving Ontroerende film „Paula" zes dagen in Tivoli-theater Nieuws uit Anns P3ulowna Consumptiebeperking leverde ons 167000. werklozen op Hoe zit het met de centralisatie? Over wonderen gesproken... Helders Mannenkoor zong aan de groeve Gods engelen zullen hem hemelwaarts dragen Nieuwjaarstornooi van IVA en Blanco Gemeentelijke kwekerij voor bezichtiging geopend IN HET KORT Geslaagd Beiaardconcert Tussen Haaks en Kuitje Damespyama Bedjasjes AU BON MARCHE Breezand Nieuws van de Breezand- boys 't Zand Als 't maar wil vriezen IN MEMORIAM A. J LEEWENS Ouden van dagen genoten de „prem/ère" Critische aanmerkingen van weinig gewicht Julianadorp Sint Nicolaas-drive van „Julianadorp" Sport voor Julianadorp BESOMMINGEN l|MUIDEN Economisch leven is geen cadaver Sinterklaas op tournée door Nieuwediep V. en D. blijft trouw aan na-oorlogs ideaal Schaakclub Ewijcksluis Urk J^OOR de hoge ramen van de parochiekerk der H.H. Petrus en Paulus llitste een helle bliksemschicht en een rommelende donderslag voer door de donkere hemel, toen het kerkkoor het „Dies irae" zong uil de Dodenmis van Perosi. In het portaal, tussen de pilaren van de orgeigalerü, stond het stoffelijk overschot opgebaard van de heer A. J. Leeuwens, die gedurende zestig jaar directeur-organist van het kerkkoor „Sint Caecilia" is geweest en ook buiten zijn parochie de gemeenschap grote culturele diensten heeft bewezen. Te zijner intentie werd door deken A. H. Harst, met assistentie van pater V. Moons als diaken, en van kapelaan Th. Tulen als sub-diaken, een gezongen H. Mis van Requiem opgedragen. Deze plechtige uitvaartdienst werd bijgewoond door afgevaardigden van Toonkunst en Helders Mannenkoor, welke verenigingen de heer Leewens gedurende tientallen jaren als directeur heeft gediend. Ook de Muziekkring Den Helder, waarvan de overledene sinds de oprichting adviseur was, had zich laten Vertegenwoordigen. Dat zijn arbeid voor deze verenigingen en ook op ander ter rein door het gemeentebestuur op hoge Waarde werd geschat, mocht worden af geleid uit de aanwezigheid van burge meester mr. G. D. Rehorst, de gemeente secretaris mr. dr. E. van Bolhuis en de wethouders P. S. van der Vaart, P. Th. Luijckx en mr. J. Mulder. Het koor stond onder leiding van de heer Frans Kaag, de opvolger van de heer Leewens als directeur-organist van het kerkkoor, terwijl iet orgel werd be speeld door een oud-leerling, de heer Piet Verver uit Schagen. Na afloop van de H. Mis kwamen de genodigden bijeen in de pastorie, waar deken Harst de nagedachtenis van de overledene eerde in een zinvolle toe spraak. Als pastoor van de parochie der H.H. Petrus en Paulus had deken Harst de heer Leewens leren kennen als een diep-gelovig Christen, die zijn leven en talenten wijdde aan de dienst van God. De heer St. van Amersfoort, vice-voorzitter van het kerkkoor, be vestigde dat de heer Leewens vóór alles de ere Gods heeft nagestreefd. „Wij zullen straks op het kerkhof geen sombere klanken laten horen, maar zingend getuigen dat Gods engelen de heer Leewens hemelwaarts zullen dragen" aldus de heer Van Amersfoort, die ten slotte het bij dit verscheiden door de heer C. Prinsen geschreven ge dicht „Dodenwacht" voordroeg. Als laatste spreker heeft toen burge meester mr. G. D. Rehorst namens de bevolking van Den Helder getuigd van de grote achting, die de plaatselijke muziekmeester Albertus Josephus Lee wens werd toegedragen. De rouwstoet begaf zich daarop naar de R.K. begraafplaats „Sint Joseph". De leden van het kerkkoor droegen de baar naar de kerkhofkapel, waarna deken Harst de absoute verrichtte. Aan de groeve zong „Sint Caecilia" het „In Paradisum deducant te Angeli", waar na het Koninklijk Helders Mannenkoor zijn overleden ere-directeur de laatste eer bewees met Mendelssohn's „Beati Mortui". De verenigingen „IVA" en „Blanco" organiseren op Zondag 4 Januari in Casino gezamenlijk een groot Nieuw jaars-tafeltennistornooi, waarvoor in de volgende klassen kan worden ingeschre ven: overgangsklasse, eerste, tweede, derde en vierde klasse (heren enkel), algemene klasse en vierde klasse (da mes enkel), overg. Ie, 2e, 3e en 4e klasse (heren dubbel), algemeen 4e kl. (dames dubbel), overg. Ie, 2e klasse, 3e 4e klasse (gemengd dubbel) .Per persoon bedraagt het maximale aantal inschrij vingen twee enkel- en twee dubbel spelen. De kwekerij van de gemeentelijke dienst van Openbare Werken, afdeling Plantsoenen, zal in het vervolg voor het publiek tor bezichtiging zijn open gesteld, elke Woensdagmiddag van twee tot vier uur. Tot nu toe werd een ieder, die zich bij de ingang aan de Soembastraat meldde, rondgeleid, wanneer toevallig één van de leden van het personeel aanwezig was. Wegens de grote belang stelling bleek dit niet meer mogelijk, waarna men tot vaste uren besloot. Onze stadgenoten mej. N. B. Olt- hof en de heren G. de Beurs en H. J. van der Meulen zijn geslaagd voor de dezer dagen in Amsterdam en Den Haag afgenomen examens voor het di ploma Maatschappelijk Werker. In de Marinecantine aan de Bui tenhaven wordt vanavond een Sint-Ni- colaasbal gehouden, met medewerking van Nico Zwaga's „Ballroom Quartet' Dezer dagen slaagden te Den Helder voor het Unie Praktijkdiploma steno grafie Nederlands: de heer G. P. Beu kers; voor hetzelfde diploma machine- schrijven: de dames N. M. Kikkert, A. A. Leeuwerink, I. Padmos N. Quast, M. A. Roeshink (allen Den Helder), A. Brouwer (Julianadorp), L. Kortekaas (Breezand), G. H. M. Poel (Hippoltus- hoef) en de heren P. de Leeuw, C. Slot en H. P Uipkes. Alle candidaten waren leerlingen van „Mercurius". "Je stadSbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, verzorgt Vrijdag van half vier tot half vijf op het klokkenspel van het Monument Nederlands Reddingwezen het volgende concert: 1 De reddingboot (De Groot); 2 a. Vijf December, ha, dat is de blijde dag (A. van Dijk), b. De zak van Sint Nicolaas (R. H. van Pelt en J. W. Boon), c. Sin terklaas wordt jarig (Boon), d. Sint Ni- colaasliedjes, e. O, kom er eens kijken (Kath. Leopold), 3. Potpourri van Sint Nicolaasliedjes (Dito), 4 Varia; 5 Tot volgend jaar Sint Nicolaasfeest (bew. Dito). Hr. Ms. „Banckert" is gistermor gen in Nieuwediep teruggekeerd. De Nederlandse kustvaarder „Dnp- tura" deed onze haven aan, in afwach ting van beter weer. Het scheepje komt van Zaandam en moet naar Ham burg. Het is morgen hoog water om 9.55 en 21.50 uur en laag water om 4.10 en 10.00 uur. De temperatuur van het zee water was 5,2 graden Celsius. De ideale zeer modieus elegant en behaaglijk en een unieke collectie tegen zeer aantrekkelijke prijzen P. v. d. Maden, Spoorstr. 105, Tel. 2723 (Advertentie, ing. Med.j Opnieuw werd het terrein j.1. Zater dag afgekeurd, zodat men a.s. Zaterdag met nieuwe hoop in het hart de eerst volgende competitiewedstrijd van Bree zand Boys I op eigen terrein tegen Rei ger Boys afwacht. Voor de Oranjehem den is er zeker winst te verwachten. Hét tweede elftal vertrekt naar Broek op Langendiik om daar BOL II te ont moeten. Voor de Oranje-reserves een onbekende tegenstander, doch wij ver wachten een redelijk resultaat. De ad- spiranten treden in Middenmeer aan tegen Flevo-adspiranten en gezien hun prestaties in deze competitie kunnen de joneste telgen van de Breezanders de volle winst mee naar huis nemen. Het bestuur van de ijsclub te 't Zand heeft een stuk land van de heer Ros onder water gezet. Ook zijn masten en kabels aangelegd, teneinde de baan des avonds te kunnen verlichten. Als het nu maar doorgaat met vriezen, dan kunnen de liefhebbers van de ijssport hun hart ophalen. Bij de Rijkspolitie is gedeponeerd een dekkleed, dat op de weg werd ge vonden. Tevens verzoekt de Rijkspoli tie degene die een nikkelen pols horloge heeft gevonden, het op het bu reau te willen deponeren. eTIL wees stil. En laat de luiken van uw hart gesloten zijn. Door de winterkille straten fluistert schuw een woord vol vijn Ergens branden witte kaarsen om. een oud en moe gezicht, biddend vouwen zich twee handen tot hun laatst-geboden plicht. CTIL wees stil. Van heinde en ver" uit jaren van vergleden tijd drommen saam wie zal ze tellen vrienden, die een zwart habijt om het harte willen dragen nu zijn fakkel werd gedoofd en de laatste rust ging dalen om een zilverglanzend hoofd. O TIL wees stil. Want door het suizen van de stilte in de nacht, klinken orgelend de zangen die zijn handgebaar ons bracht. In de nagalm van koralen die zijn gave ons herschiep, juicht devoot de stem waarmee een schepsel tot zijn Vader riep. CTIL wees stil. Gedenk de eenvoud die zijn leven werd tot sier. „Hen* - Wenn ich einmal soll scheiden, Herr - so scheide nicht zongen biddend eens zijn koren, als zijn hand met teer gebaar Ivon mir" de accoorden vroom verweefden tot een kleed voor Gods altaar. CTIL wees stil. Maar luidt de klokken! Luidt de klokken zwaar en lang! Door hun rouwtoon klinken klanken van een heil'ge zegezang. Hij, die nu zijn strijd volstreden en de vlag gedragen heeft, wist, dat boven tijd en wereld zijn Verlosser wacht en leeft. CTIL wees stil. Er branden kaarsen ergens als een dodenwacht. Zonder ooit zijn kracht te sparen heeft een mens zijn taak volbracht. Luisterende naar het slotkoor werd zijn hart so blij en moe Langs de sterren zingt de echoRuhe sanfte sanfte Ruh C. PRINSEN. De directeur van de beide Helderse bioscopen heeft gistermiddag in de Witte een speciale voorstelling gegeven van Rudolph Maté's ontroerende filnt „Paula", die in ons land cultureel werd gekeurd. Deze eerste vertoning geschiedde voor een flink aantal ouden van dagen, die deze prachtige rolprent als Sint Nicolaas-surprise naar waarde wisten tj genieten. Aan het begin van de middag werd aan de dames een zakje snoep aangeboden, en aan de heren een heerlijke, geurige sigaar. Uiteraard waren de oudjes niet deze vriendelijke geste van de heer en mevrouw Bakker bijzonder ingenomen. Omtrent het slot zullen wij ons niet verder uitlaten, omdat deze film meer dan waard is, gezien te worden. Voor al ook door de methoden die worden toegepast, om het ventje (zuiver ge speeld door Tommy Rettig) weer te le ren praten. Andere belangrijke rollen werden toevertrouwd aan Alexander Knox en Kent Smith. In het algemeen hebben wij wel en kele aanmerkingen op het mooie ver haal. Zij zijn echter van zo weinig ge wicht, dat wij oprecht volstaan met „Paula" bij u aan te prijzen. - Zoals wij reeds eerder schreven, zal „Paula" van morgenavond tot en met Woensdagavond 10 December in het Ti voli-theater op het doek worden ge bracht. Het is een aangrijpend verhaal, dat zeer in de verte verwant is aan „Johnny Belinda", de geschiedenis van het doofstomme meisje, dat op eminente wijze door Jane Wyman werd gety peerd. In „Paula" werd de hoofdrol toebe dacht aan Lorette Young. Als Paula Rogers verliest zij voor de tweede maal een kind bij de geboorte, waarna ern stig gevaar bestaat voor haar geeste lijke gezondheid. John, haar man, wordt een rectoraat aangeboden, en ter gele genheid daarvan wordt een receptie ge geven. Onderweg daarheen, nadat Pau la ook van een tweede dokter heeft ver nomen, dat zij geen kinderen zal krij gen, overrijdt zij een kleine jongen. Een boer, die te hulp snelt, beschuldigt Paula van dronkenschap en vervoert het kereltje naar een ziekenhuis, zon der dat Paula de kans krijgt hem te volgen. In de kranten verschijnen lange artikelen, en vanzelfsprekend troont het portret van de boer (die Paula van dronkenschap betichtte) op de voorpa gina. Mede door de voorname positie van haar man, durft zij er daarna niet voor uit te komen, dat zij het ongeval op haar geweten heeft. Dit conflict nu, is in deze rolprent op boeiende wijze door de handeling ge weven. Er is een spanning, daar de po litie Paula op het spoor is. De recher che grijpt evenwel niet in, omdat zij de kleine Davie liefdevol in haar huis heeft opgenomen en hem met de uiter ste toewijding spraaklessen geeft. De jongen kan namelijk na het ongeval niet meer spreken. Langzaam maar zeker begint hij, zich terug te worstelen in de wereld van dc klanken en op zekere dag ontdekt hij, dat Paula hem heeft aangereden. Dat is voor hem een aan leiding, haai niet langer te accepteren. Nochtans blijft hij de spraaklessen ge duldig volgen, om straks „de hele we reld" te vertellen, wie Paula Rogers is en wat zij hem misdeed. Ten slotte komt de „behulpzame" boer weer op de proppen; hij herkent Paula en geeft haar aan bij de politie. Aan Davie, die een ernstige val maakte van de trap, laat de politie in feite over, of zijn ..moeder" (Davie was een weesje) in het „gevang" moet. 108. Een kort onderzoek was voor Jimmy voldoende om tot de conclusie te komen, dat kapitein Toontje en hij voorlopig van de heren Bonke Bieze- bijter, Sjonnie en Siem Soep geen last meer zouden hebben. Zij lagen alle drie buiten westen. Dit auto-ongeval had net iets te veel van hun constitutie ge vergd. Erg onder de indruk was Jim my niet. Hij legde de drie heren netjes naast elkaar onder een boom en ging toen eens kijken wat er van zijn brave auto was overgebleven. Hij stond even' in gedachten verzonken naar de over- Ter afwisseling van de competitie, waarvan de volgende week de tweede helft begint, hield de bridgeclub Ju lianadorp deze week een Sint Nico laas-drive, waarvoor voor iedere deel nemer een prijsje was beschikbaar ge steld. De uitslag van deze geanimeer de wedstrijd was: D. Bregman—mevr. Bregman 72 p.; C. Bregman Pzn—D. J. de Graaf 66 p.; A. BregmanC. Arpeau 58,5 p.; C. Bregman Kzn.Mevr. Bregman 53,5 p.; A. BosP. van Rijn 52,5 p.; L. Tigche- laarJ.Weidema 52,5 p.; J. BuysK. Donkers 49 p.; A. Doornmevr. Doom 47,5 p.; A. van KempenD. van Kem pen 47,5 p.; E ZonJ. Homminga 40 p. Als Zondag de terreinen bespeelbaar zijn, wacht JVC weer een druk pro gramma. JVC speelt om half drie te Kolhorn tegen Kaagvogels 1. Keeper Smit, die enkele weken geleden ge blesseerd raakte zal weer van de partij zijn. Misschien dat daardoor de achter hoede van JVC wat meer vertrouwen krijgt. JVC 2 ontvangt om 2 uur Wa tervogels 5 en JVC 3 ontvangt om 10 uur Winkel 3. De JVC-unioren spe len om 10 uur uit tegen Wiron-jun. Ook de handbalsters gaan Zondag weer aan de slag. JHC 1 heeft welis waar nog enige tijd rust, maar JHC 2 speelt om 12.45 uur thuis tegen Tone- gido 2. Om 12 uur krijgt JHC 3 thuis Dosko 1. JVC a gaat naar Kolhorn om daar om 10 uur met Zwaluwen a de strijd aan te binden. blijfselen te kijken (..die ben je kwijt, Jimmy", dacht hij. „Je hoeft niet eens meer een kraanwagen te bestellen toen het hem te binnen schoot, dat er ook nog een zekere meneer Roel Reu- telvink bestond en dat het heel wat nuttiger zou zijn deze een bezoek te brengen, dan bij de ruïne van zijn auto te staan suffen.... Jimmy draaide zich om en wilde juist zijn tocht voortzet ten, toen hij in de verte zijn saam hoorde noemen. Het was niemand an ders dan kapitein Toontje, die er aan kwam zetten. Kapitein Toontje was niet alleen, want over zijn rechter schouder droeg hij de heer Bouk Bit ter! „Hééé, Jimmy!" riep hij verheugd. Wat ben ik blij, jou in levende lijve aan te treffen. Ik was bang, dat die schavuiten je te pakken hadden gekre gen Ik heb deze heer maar voor alle zekerheid meegenomen. Ik vond hem ergens langs de weg. Hij was juist be- zig weer overeind te krabbelen en toen heb ik hem uit securiteit maar een tik op z'n kersepit gegeven". Besommingen van Woensdag: een trawler met f 22.700; RO 46 f 16.200, IJM 16 f 27.100, IJM 129 f 10.500, IJM 54 f 12.000; loggers: KW 129 f 2470; kotters: IJM 213 f 310, TX 33 f 2740, KW 189 f 160. Prijzen per kg: heilbot 2.952.35, gr. tong 2.80—2.45, grm. tong 1.781.56, kim. tong 1.771.54, kl. tong I 1.45 134, kl. tong II 0.94—0.82, tarbot I 1.85 -1.45. Prijzen per 50 kg: tarbot IV 3250, kim. schol 46. kl. schol I 3733, kl. schol II 3621, schar 2917, v. haring 1611, makreel 26.5013, gr. schelvis 62—52, grm. schelvis 54—39. kim. schel vis 4930, kl. schelvis I 3428. kl. schel vis II 328.70, wijting 258.20. gr. gul 24—31, mid. gul 35—28, kl. gul 25—15, kl. haai 3128, ham 76, kl. koolvis zw. 27—23, wit 28. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 244 140, gr. koolvis zw. 6258. gr. kool- vis wit 84—71, gr. leng 7264. De aanvoer bedroeg in totaal 5500 kis ten. NEDERLANDER TE SOUTHAMPTON VEROORDEELD Martinus M., de 29-jarige stuurman van het kleine Nederlandse motorschip „Albatros", is te Southampton tot 150 pond boete veroordeeld wegens zijn aan deel in een poging om Zondag 9.540 sigaretten aan land te smokkelen. Boeiende causerie voor N.V.V. De heer Steenlage uit Den Helder sprak voor de plaatselijke bestuurders- bond van het N.V.V. over „Niet op nieuw conjunctuur-werkloosheid", het derde deel van het Welvaartsplan, en vlocht in zijn causerie ook enkele ge dachten uit het eerste deel „Arbeids problemen" in. Spr. wees er allereerst op, dat zonder voldoende werkgelegenheid geen sprake kon zijn van bestaanszekerheid en zon der de laatste geen belangstelling voor culturele vraagstukken. Het W'elvaarts- plan heeft dus ook een culturele strek king. Was er direct na de oorlog meer werkgelegenheid dan men, wegens het .gebrek aan grondstoffen, gedacht had, na 1948 werd de toestand minder gun stig. In 1951 was de ontwikkeling zelfs verontrustend. Aan de hoge eisen van bewapening, gestegen van 1500 tot 1800 millioen gulden, meende de regering, die bang was, dat de productie niet in de zelfde mate zou stijgen, slechtst te kun nen voldoen, door {jeperking van de koopkracht (consumptiebeperking) en investeringen. In de particuliere sector was de investering echter weinig effec tief. En de opgemaakte rekening: con sumptiebeperking zal werkloosheid ge ven, maar deze zal worden opgevangen door de grote militaire orders, bleek een misrekening te zijn. Het aantal werklozen liep op tot 167.000. Men heeft er uit kunnen leren, dat in het econo misch leven niet kan worden ingegrepen zonder een voorafgaande en breed op gezette studie. Een maatschappij zonder werklozen is ondenkbaar. Altijd, zelfs in een ge socialiseerde gemeenschap, zullen er frictie-werklozen (door overgaan naar een ander beroep), seizoenwerklozen en de moeilijk plaatsbaren (niet geheel valide arbeiders) zijn. Voor ons land rekent men op 3 pet. van de 3 millioen tellende beroepsbevolking, dus ongeveer 100.000. Zodra het aantal werklozen bo ven dit als normaal beschouwde getal komt, moeten er maatregelen genomen worden door de regering. Beter is na tuurlijk preventieve maatregelen te ne men om grote stijging te voorkomen. Controle op en richting geven aan het bedrijfsleven (marktonderzoek) is daar voor, zei spreker, noodzakelijk en daar naast nationalisering van sleutel-in dustrieën. Er moet juist het tegenge stelde geschieden van wat in de tijd van 't „aanpassen" gebeurde. Is er hoogconjunctuur, dan moeten de belas tingen, de premies voor sociale verzeke ringen, enz., zo hoog „mogelijk" worden 5 WIJ zijn er gistermiddag niet in geslaagd, de goedheiligman uit Spanje op al zijn rondwandelingen door Nieuwediep te volgen. Met de jaren schijnt Sint Nicolaas niet alleen ouder, maar ook fitter te worden. Het programma, dat hy tclkenjarc in Den Helder te verzetten krijgt, neem weer hand over hand toe, en geen woord van protest laat de oude bisschop horen. Zo groot is zijn liefde voor het kind en zozeer is hij bezield met een intense geef- en goeddoen-drift, dat hij geen enkele uitnodiging afslaat en overal verschijnt, ivaar men meent, het niet zonder zijn aanwezigeid te kunnen stellen. UR is anders lelijk de klad gekomen in het naleven van het na-oorlogse centralisatie-beginsel. Ware het niet, dat er natuurlijk slechts één Sint Nico laas is, wij zouden neigen tot de ver onderstelling, dat deze eeuwenoude weldoener zich in Den Helder in tal loze Sinterklazen splitst. Hij ziet zo waar kans, overal en nergens tegelijk te zijn. En de burger, die het bestaat hem op de voet te volgen, raakt onder de indruk van de veelheid van cos- tuums in des Sinten garderobe, om over de snit van de baard maar niet te spreken. pISTEREN is het, om het duidelijk te zeggen, bij de beesten af geweest. Het Sintenpaard at er geen brood van en daarom was het waarschijnlijk ap stal gezet. Ook voor een goed getrain de dakschimmel zijn er grenzen, zowel wat snelheid als actie-radius betreft. Sinterklaas moet in deze drukke, jach tige ti.id wel aan een auto geloven. Van daar dat hij Zaterdagmiddag ook zijn intocht per automobiel deed. De ge- JJERINNERT men zich nog, dat in de eerste bevrijdings- en verbeterings- roes een grondige centralisatie van al le Sinterklaas-festiviteiten werd nage streefd Dat was een groot en schoon ideaal, waarvoor velen in Den Helder warm konden lopen. Zelfs Vroom en Dreesmann, een bedrijf dat bij de na dering van 5 December altijd veel be langstelling trok door de persoonlijke aanwezigheid van Sint Nicolaas, werkte mede en volstond mét het maken van aardige etalages en het zorgen voor een flinke sortering cadeau-artikelen. Het is niet op verzoek van V. en D„ dat wij wijzen op de consequente hou ding van dit grootmagazijn. Maar wij menen oprecht, dat het te prijzen valt, dat althans V. D. nog altijd de Sin terklaastijd doorworstelt zonder een Sint-in-natura. opperde veronderstelling dat het paard ziek zou zijn, is namelijk onuist. Wij hebben dit uit doorgaans betrouwbare bron, evenals de mededeling, dat het paard nog slechts dienst doet om de hooioogst uit al die Nieuwediepse kin derschoenen knapjes weg te werken. Het dier heeft er dagwerk aan, zo Werd ons toevertrouwd. J-JET verbaasde ons eerlijk gezegd niet meer, dat de Sint het administra tieve personeel van Drukkerij de Boer stond toe te spreken, terwijl luid- claxonnerend een auto door de Ko ningstraat reed met.... Sint Nicolaas aan boord. Dat was de Sluisdijkstraat- dubbelganger, die weer een ander ge- ^fnestm°ot zijn. dan de Sint Nicolaas van de Speeltuinvereniging. Hoewel het is mogelijk dat de Sint persoonlijk het feest van de afdelingen Kemphaan- straat, Vogelwijk en Visbuurt heeft bij- ^°°nd fen aarna met atoomkracht naar de feestelijk versierde Sluisdiik- straat is gejakkerd. "'saijii zullen het de Sint vanmiddag liv ine^f!rcge!?' We treffen hem stel- 1^.d!rle:..de speeltuin- ccnntifes 0ud-D™ Helder feest vie ren, of anders in de Marinecanti"» het Centraal Sint Nicolaasfeest. hef* °pl°ssing, die Sint Mcokas heeft gevonden, om gisteren óók lat.en inlichten laas aanwezig te zijn bij de" feesten të"ziine? ere in de bovenzaal van Casino de R TC Meisjesschool Cn in „Formosa" Wie weet verbazen we ons niet meer a s we het kunstje kennen.. opgevoerd en slechts de noodzakelijkste grote werken uitgevoerd; de koopkracht van het gehele volk moet worden ver minderd, m.a.w. de (schijn) welvaart moet worden afgeroomd om reserves te kweken voor een tijd van laag conjunc tuur, waarin grote werken moeten wor den uitgevoerd, belastingen verlaagd, prijsverlagende maatregelen genomen, dus koopkracht ingespoten. Bij dit alles is ook een geleide loonpolitiek nood zakelijk, maar als dit tot systeem ver- heven wordt zal de vakbeweging daar bij ook een actiever rol moeten spelen. Tenslotte mag niet vergeten worden, dat we naar grotere gemeenschappen groeien, dat het nationaal „baas in eigen huis zijn" zal moeten veranderen. Het Welvaartsplan is dan ook, zo eindigde de heer Steenlage, een schreeuw om tot internationale samenwerking te komen, teneinde onze culturele verworvenhe den te behouden. De uitslagen van de laatst gespeelde competitiewedstrijden zijn voor de eer. ste klasse: W. Kooyman—L. Alkemade 01, S. BrommerA. Loer 01. In de tweede klasse speelde P. Bakker—Th. Ligtendag 1—0, A. Philipsen—R. Jans sen V,— !A- G Janssenr-J. v. d. Berg Lzn 1, J. HoepA. G. A. Cornelis- sen 0—1. De uitslagen in de derde klasse wa ren: J. KeurisA. Janssen 10, F. Sel- horst—G. Landman 0—1, G. Glasbergen Jb. Bakker 0—1. VISSERIJBERICHT Woensdag 3 December 1952 werd aangevoerd aan de visafslag Urk door twee vaartuigen: 210 pond snoekbaars 0.57 p.p.; 128 pond blei 0.09 p.p.; 3 pond karper 0.29 p.p. Portefeuille met t 410 na een /aar gevonden HE wonderen zijn de wereld (en Nieuwediep) dus toch nog niet uit! Gistermiddag hebben wij daarvan het bewijs gekregen, toen in het water van de Buiten haven een portefeuille werd ge vonden, die ai meer dan een jaar zoek was. Wij zullen het raadsel thans onthullen. In November van het vorige jaar was de oude heer J. Bruin uit de Hartestraat bij de Zeedoksluis bezig met een bootje. Teneinde zijn werkzaamheden vrijelijk te kunnen waarnemen, had hij zijn jasje uitgetrokken en over een meerpaal gehangen. Later op de dag miste hij uit dit kledingstuk zyn portefeuille. Ogenblikkelijk dacht hij aan diefstaldaar in de buurt een paar jongens aan het ravotten waren geweest. De po litie stelde een uitgebreid onder zoek in, maar de portefeuille werd niet achterhaald. De oude kwijt ®ru*n was z'ln centjes Maar gisteren was de dertien jarige Jan Louwerens uit de Rei gerstraat aan de Buitenhaven, en wat zag hij daar drijven? Een portefeuille! Hij viste het doorweekte ding uit het water, holde er mee naar zijn moeder, ?l? 0™,Wekte dat zich in de por tefeuille vierhonderd en tien gulden bevond. Een persoons bewijs (waarvan de foto was ver bleekt) bracht aan het licht, dat het bedrag toebehoorde aan de heer Bruin. De politie werd over ,e, vondst ingelicht, en daarmede behoorde deze zaak weer tot het verleden. Wat moet de heer Bruin geluk kig zijn geweest! Verleden jaar had hij geen beste Sint Nicolaas, maar nu werd hij op bijzondere Wijze wel zeer aangenaam ver- rost.. Gistermiddag in de Witte bioscoop, tijdens de filmvoorstel ling voor de ouden van daoen, vernam hij van de vondst. Zijn i'/i j rpac,ie was echt manne- 'ijk, doch is niet voor herhaling vatbaar. Dn portefeuille is des tijds kennelijk uit het jasje in het water gegleden

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2