ONZE KINDERKRANT ONS HOEKJE Wie is Truusje? Daar ging de liefde £uMei ttnö naai Jan Willem slaat zich er door f Pim, Pcini pii Pom in Jip| l"i lilnnn De vereniging van ex-politieke gevangenen sa- - Hoe heet de boer en waar woont hij? WAT DE POST BRACHT Slachtoffer was een 22- jarige vaandrig-vlieger HET KAN VRIEZEN EN HET KAN DOOIEN Ruim een kwart millioen voor Vluchtelingenhulp iSKtffiS. réi - 3"S„ S,"'1 "J"oan Het Radioprogramma VRIJDAG 30 JANUARI 1953 WWIMHllHHHMi^iBfflBmFiïnmmtmnretni Beste kinderen, Het is me de laatste weken opgeval len, dat onze familiekring nog bijna uitsluitend nichten bevat. Waar zijn alle neven gebleven? Hebben ze geen zin meer in raadsels oplossen of vin den ze het insturen daarvan een echt meisjeswerkje? Nu, het hindert niets, hoor. Maar om jullie te vriend te hou den plaats ik deze week in onze krant een verhaaltje, speciaal voor de jon gens. De meisjes mogen het ook wel lezen, dat spreekt vanzelf! Wat het raadsel betreft, het ziet er ook deze keer weer echt gezellig uit. Wie zin heeft kan zijn of haar oplos sing, al dan niet vergezeld van een briefje, sturen aan: Tante Paulien, Bu reau van dit blad. Tot de volgende week. Wat heb jij me een leuk versierde brief gestuurd, Geertje van Barneveld. En nog wel met lak verzegeld. Dat zag er gewichtig uit, hoor. Je postpapier vind ik snoezig en de bloementekening óok. Wat een pracht van een klaproos daar in het midden. Die kun je weer plukken als het volop zomer is. Maar eerst komt dat heerlijke voorjaar nog. Je oplossing van de hotel-puzzle is goed, hoor. Dit was echt de kortste weg. Doe je de volgende keer weer mee? Wiesje van Schaik is een nicht, die ik zo langzamerhand al bijna „van ha ver tot gort" ken. Laatst heeft ze me zelfs een foto'tje van zichzelf gestuurd. Wat jammer, dat de krant is zoekge raakt, Wiesje. Dat hotelraadsel was juist zo leuk. Maar ditmaal krijg je ook weer een gezellige puzzle waar je je hersens op kunt'breken. Dat raad seltje van jou is inderdaad oergemak- kelijk. Je moet maar even op het idee komen. En dan te denken, dat ik er bijna een slapeloze nacht van heb ge had. Want een raadseltante, die zelf een oplossing niet kan vinden, dat is toch al te gek. Wat heb jij een strop met je voet. Het zal wel behoorlijk pijn doen. Ik denk, dat je je wat kramp achtig aan die paal hebt vastgeklemd. Je had heel losjes moeten glijden. Ik vind maandappèl wel goedgevonden. 21 Februari is dus de grote dag van de uitvoering. Nu, dan hebben jullie nog volop tijd om te oefenen. Zijn je krul len nog steeds mooi? Enno Dekker heeft de juiste oplos sing van het hotelraadsel gevonden Hè, wat fijn, eindelijk eens een neef die meedoet. Dat Cilientje en Marietje Briars uit Amsterdam ook ditmaal weer present zijn, verbaast mij niets. Integendeel, daar reken ik al op. Jullie hebt de kortste weg tussen de twee kamers ge vonden, hoor. Vond je het geen leuk raadsel? Zie je wel, dat het steeds be- ter gaat met puzzlen? Jullie bent er al 'veel knapper in dan een paar maanden geleden. Straks worden jullie nog ecti- te nuz7le-bollebozen. Logeren jullie nog wel eens in Den Helder? Amsterdam is ook wel fijn, als je er eenmaal gewend bent. Je moet alleen goed uitkijken op straat, want er zijn zóveel auto's en fietsen. Daag, tot de volgende keer. Engelien Dekker uit Alkmaar is wa rempel alweer present met een brief. Wat had je me te vertellen, zeg! Jam mer, dat je le puzzle bent kwijtge raakt. Nu, een volgende keer beter. Wat enig van die tentoonstelling. Je moet daar je ogen maar goed de kost geven. Houd je veel van lezen? Geluk kig, dat in jouw boeken alles tenslotte nog goed komt. Daag. Tot de volgende keer! Gerrie Dijkstra uit Stompetoren is een nieuwe nicht. Welkom in onze kring, Gerrie! Wat leuk, dat je nu ook mee gaat doen. Eén keer moet de eer ste zijn hè? Je hebt het raadsel goed opgelost, hoor! Froukje Dekker in Alkmaar is mijn trouwste nicht. Ze slaat bijna geen keertje over. Je hebt het raadsel van het hotel met de honderd kamers han dig opgelost, Froukje! Heb je er lang op zitten piekeren? Wat fijn, dat je weer zilverpapier spaart, zeg! Ik ben heus een tante en geen oom, hoor. Stel je voor! En het rijmt ook nog. Wordt het zakdoekje keurig? Nu, ik zou er wat graag ook één willen hebben, hoor! Ik verheug me er al vast op. Eet maar flink, Froukje, daar word je groot van en dat moet toch ook! iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiipimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiffl Jan Willem zat stokstijf in zijn bank. Nu ja, je kon je wel groot houden, net doen of je het niets erg vond, zo'n eer ste dag op een nieuwe school, maar ondertussen was het toch heus zo'n pretje niet. Eigenlijk had hij er al een paar dagen tegen opgezien en nu was het dan eindelijk zover. Vader had hem weg willen brengen, maar hij had flink gezegd: „Stel je voor, ik vind het best zelf". Zo was hij dan moederziel op zijn eentje weggestapt, in zijn éne jaszak een stapeltje boterhammen, In de andere zijn mondharmonica, die hij voor geen goud zou willen missen. En zijn stevige laarzen, ze leken wel van lood. Ja, daar zat hij nu in het onbekende lokaal en hij staarde suffig naar de kaart vóór het bord, waar mijnheer met een lange stok plaatsen en rivie ren aanwees. Hij probeerde wel te luis teren, maar hij ,kon het niet helpen dat zijn gedachten telkens weer afdwaal den. Een leuke school leek het wel, zo vrolijk met die lage brede ramen met fleurige rijtjes planten ervoor. Heel wat gezelliger dan die ouderwetse kast in Amsterdam. Van de jongens kon je zo op het eerste gezicht niet veel zeg gen. Wim, zijn buurman, was vast een brave Hendrik en Kees Bollen, op de •voorste bank. scheen de belhamel van de klas te zijn. De meisjes hadden hier ook al niets te vertellen, dat zag je zo. Trouwens, mijnheer was een strenge, die wist zelfs wat er op de achterste bank gebeurde. Oei, daar keek hij juist zijn kant op. Jongens, opletten, dat kon wel eens een beurt betekenen. Jan Willem treuzelde opzettelijk, toen de bel voor het vrije kwartier luidde. Zouden de jongens meteen naar hem toekomen om hem in hun kring op te nemen? Niets, hoor, ze lieten hem eenvoudigweg links liggen. Een beetje besluiteloos stond Jan Willem op een stil hoekje van de speelplaats. „Door bijten jö, je niet laten kennen", sprak hij zichzelf moed in. Gelukkig voelde hij juist op dat ogenblik in zijn ene zak het pakje boterhammen lekkere, met koek en worst en in de andere zijn trouwe vriend, de blinkende mond harmonica. Meteen was hij over zijn verlegenheid heen. Hij verorberde be daard de ene snee na de andere, toen veegde hij het laatste kruimeltje van zijn mond en even later klonk er over de speelplaats een pittige, vrolijke deun. Eerst waren het alleen de klein tjes uit de lagere klassen, die om hem heen kwamen staan, maar geleidelijk aan vormde zich een hele kring. Kees Bollen was er ook bij, dat zag Jan Willem met voldoening. Jongens, nu werd het vast goed. En ja hoor, vóórdat de les begon wist mijnheer al, dat er een mond harmonicaspeler in de klas was geko men. ,,'t Kon niet beter treffen", lachte hij gemoedelijk. „Vanmiddag zangles, Jan Willem kan ons begeleiden. Ik ben benieuwd naar je prestaties, jonge man". Maar daar was de klas niet te vreden mee. „Hè, mijnheer, mag hij "even proefspelen, héél •even maar?" werd er gesmeekt en de onderwijzer gaf tenslotte toe. „Nu, vooruit dan. Wat zal het zijn? Hollands vlag, je bent mijn glorie? Al weer een tref, want dat nummertje hebben wij ook op ons programma". Mijnheer leek wel streng, met zijn deftige lorgnet en zijn borstelige grijze haren, maar hij was toch een beste baas. Jan Willem speelde zo goed hij maar kon en hij kreeg na afloop een goedkeurend klopje op zijn schouder. Hij kleurde er van. 't Was een fijne ochtend. Wie had dat tevoren kunnen denken. Moeder, die in het nieuwe huis juist de vitrages voor de ramen hing, zag Jan Willem in de verte aankomen, om ringd door een groepje buurjongens. „Dat is er al vast één die zich weet te redden", dacht ze gerustgesteld. Tegen haar zoon, die luidruchtig de kamer kwam binnenstappen, lachte ze opge wekt: ,,'k Hoef niet te vragen hoe je het gehad hebt, ik zie het al aan je ge zicht. Nu maar afwachten met wat voor verhalen de zussen van de H.B.S. thuiskomenMaar Jan Willem, die tevreden de kamer rondkeek het nieuwe huis werd oergezellig, dat zag je direct meende onbezorgd en blij: „We zullen het hier best rooien, mams, ik weet het zeker". En moeder, in een vuil mouwschort, met een zwarte veeg over haar wang, antwoordde voldaan: „Jan Willem, ik geloof warempel dat je gelijk hebt, jö". PAULIEN. Honderd blonde lokken, ogen blauw en groot en op beide wangen blosjes, roze-rood. Parelwitte tandjes keurig op een rij. En het kleine mondje lacht altijd heel blij. En er staat een hoedje met een kanten rand op de blonde lokken aan de linkerkant. En ze heeft een jurkje met een witte nop. en een leer ceintuurtje, daarmee valt ze op. Aan haar arm een tasje van gekleurd fluweel. Om haar hals wat kraaltjes wit en groen en geel. Echte lange kousen. Schoentjes, keurig net. Wel, is dat nu truusje? Nee hoordat is Jet! Truusje is mijn zusje; ze heeft reuze Pret, met haar mooie popje en die popheet JET. De vliegramp te Venhorst Zoals bekend is, verongelukte Woens dagmiddag nabij Venhorst, gemeente Boekei in Noord-Brabant, een Thunder- jet-straaljager, afkomstig van de vlieg basis Volkel. De 22-jarige reserve vaandrig-vlieger H. Kroezenga kwam hierbij om het leven. Zijn vliegeroplei ding voltooide hij in de Verenigde Sta ten. waarna hij eind 1951 op Volkel werd geplaatst. Hij was ongehuwd en woonachtig in Gasselternijveen. BEGRAFENIS DR IR S- L. LOUWES. Te Vierhuizen, aan de voet van de dijk die de polder beschermt en waar hij was geboren en getogen is gistermiddag onder zeer grote belangstelling het stoffelijk overschot van dr ir S. L. Lou- wes, directeur-generaal van de voed selvoorziening aan de schoot der aarde toevertrouwd. Aan de groeve sprak minister S. L. Mansholt. luist bij die telkens optredende tempe ratuurswisselingen herinneren Uw gevoelige spieren en gewrichten U eraan dat Uw als hel ware sluimerende rneumatiek en len denpijn op onveiwachte ogenblikken in alle hevigheid weet komen opdagen Wriji Uw pijnen weg, Uw spieten weet soepel en Uw gewrichten weet lenig met de beroemde Akker's Kloosterbalsem, waarvan al drie geslachten zeggen: .Geen goud zo goed" ^Advertentie, Ing. Med.j Hiernaast volgt een verhaal van een boer, die zijn hele boerderij laat zien. Jullie moeten te we ten zien te komen, hoe deze boer heet, hoe zijn boerderij heet en in welke provincie zijn boer derij staat. In de tekening heeft, zoals jullie zien, elk dier een letter. Steeds als in het hief volgende verhaal een naam van een dier wordt genoemd schrijf je de bijbehorende let ter op. Heb je het hele verhaal uitge lezen, dan vormen de verzamelde let ters de namen van de boer, de boerde rij en de provincie. „Kom binnen, jongens!", lachte de boer vriendelijk, „de hond doet niets!" Nu, eerlijk gezegd waren we blij, dat we het grote brommende dier voorbij waren en we huppelden vrolijk achter de boer aan, de boerderij in. Het was daar een dierentuin gelijk. Op de rand van eén stal zat een grote, zwarte, tam me kraai, die ons olijk aan keek. Het varken knorde gemoedelijk en trok zich niets aan van de kip die tussen zijn voer zat te pikken. Een jonge kat speelde met de staart van de geit en ,de dikke eend kwaakte tegen het kalf. „Leuk hè", sprak de boer. ,.Ja, ik houd veel van dieren, ik heb binnen nog een kanarie in een kooitje en dan nog konijnen, kuikens, schapen en dui ven. Daarbij moet je nog bedenken, dat onze tweede kat vannacht nog vier kleintjes heeft gekregen, dus er komt steeds meer bij"., De bok kreeg ondertussen ruzie met de haan. Het werd een lawaai van jawel, zodat de boer tussenbeide moest komen. „Die twee zijn wel eens las tig!", zei de man. „Nee, dan is mijn varken anders. Dat beest waggelt zo'n beetje heen en weer in de modder en kan soms zó stomverbaasd naar de kuikens staan kijken, dat ik ér van in de lach schiet. Naast de boerderij in de wei liep eenzaam een koe en het ko nijntje knabbelde in zijn hokje op een wortel. Het paard stond op stal en trappelde ongeduldig op de vloer. Het schaap keek naar het 'jonge kalfje dat wilde sprongen maakte en de kip ka kelde, want ze had een ei gelegd. „Nu, hoe vonden jullie het?", vroeg de boer, toen we weer langzaam naar het hek liepen. We lachten verlegen. „U bent maar rijk met Uw dieren!" zeiden we. „En Uw eenden, Uw varken, Uw kraai en Uw duif zullen een best leventje bij U hebben." De boer gaf ons een hand. „Jullie hebben nog niet eens de stier gezien!", zei hij. „Een vol gende keer dan maar, want ik geloof dat de bok weer eens met de haan aan het vechten isdag jon gens 36. Billie schrok heel erg, zodra Ka- reltje het woord sirene noemde. HU ga: hem meteen een trap op„^1iini m0nd terwijl hij hem toesiste: ,Hou je mono toch ezel. Moet je de boel verraden. Maar gelukkig, de verstrooide Profes sor, die met zijn gedachten bu heel andere dingen verkeerde, was het niet opgevallen, „Ja, de alarm-installahe heb ik afgezet", zei hij vriendelijk._„De regenpijp maakte daar juist contact mee. begrijpt UT" Billie gnnnikte m zichzelf, terwijl hu achter de professor aanstapte. „Laat U ailes maar aan ons over, professor. We maken dat zaakje wel even gauw in orde". •■Gaat VPidde hier maar binnen". De professor leidde hen in 'n kamer op de ®e*st® ping. „Hier is de PUP afgebroken, zoals U ziet. Maar.... ik moet U nog één waarschuwing geven Komt U verder nergens aan- Mijn huis is vol met aller lei apparaten, die gevaarlijk zUni als je niet weet. hoe er mee om te gaan. „Nee professor, daar prakkizeren we niet nver" riep Billie, terwijl hu een gezicht anhter de rug van de professor trok. Nee maakt U zich maar niet be zorgd hoor. We repareren alleen die niiD even en dan zijn we 'm zo weer gepiept „Gepiept"? .herhaalde profes- tor Splitser met begrupend. „Nou ja, er van door al* G dat beter begrijpt" riep Rillie weer. „Mooi, dan laat ik jullie nu maar aan je werk" antwoordde profes, sor Splitser, terwul hu de deur achter zich dicht deed. VIEESWARENFABRIEK J. MEESTER N.V. - WUHE (Advertentie, Ing. Med.l Afdeling Den Bosch sticht een eigen organisatie Te 's Hertogenbosch is opgericht de „Stichting Gekerkerd Verzet", als een aparte organisatie, nu de afdeling Den Bosch van de Nederlandse vereniging van ex-politieke gevangenen is uitge treden. Volgens de secretaris van de voor malige afdeling, hebben ook verschil lende andere afdelingen de wens te kennen gegeven, soortgelijke stichtingen in het leven te roepen. In beginsel is afgesproken, dat voor algemene be langen een federatieve raad zal worden Bij het nationale comité voor vluchte lingenhulp is ten behoeve van de ont heemden in de gehele wereld, die on der het commissariaat van de Verenig de Naties te Genève vallen, ruim een kwart millioen gulden binnengekomen. In 580 Nederlandse gemeenten zijn thans plaatselijke comité's met inzame ling bezig of hebben deze arbeid reeds volbracht. Mies de Muis heeft nog een oompje En die woont ver over zee. Ze stuurt hem een kist dingen, Ook een brief van Mies moet mee. „Lieve oom", schrijft Mies haar briefje. „De kist gaat straks met spijkers dicht.... Het zijn jassen, hemden, dassen en. De groeten van Uw nicht....!" Dan gaat 't muisje aan 't pakken. De deksel gaat er bovenop. Daarna slaat ze wel tien spijkers. „Goed zo!", roept ze, „zet 'm op!" Daarna nog wat ijzeren banden, Links en rechts om 't kistje heen. „Juist", lacht Mies, „dat is in orde.... Open krijgt 'm nu niet één!" Maar.oh grutjes is dat schrikken. Miesjes brief zit er niet bij. Uh.... nu moet de kist weer open. Wat een werk. Mies is niets blij! door Mary Burchell 29) „Ja, ik" Hope aarzelde even, wer kelijk niet wetend wat ze zou antwoor den. Als ze ging, zou het onmogelijk zijn de ware toestand voor zich te houden. Maar nu ze toch wist wat ze Maan dag zou zeggen, was het misschien wel zo goed dat Zaterdag maar vast achter de rug te hebben in plaats van een af schuwelijk weekend door te maken. „Ben je er nog?" vroeg mevrouw Tamberley enigszins klagend. „Ja neemt u me niet kwalijk, ik zat juist te bedenken of dat kan", jok te Hope nog steeds aarzelend, Toen keek ze het kantoor rond en nam plotseling een besluit. Beter om het in de minder formele sfeer van Orterville met hem uit te praten. Ze had geen behoefte aan nog zo'n gesprek als ze de vorige week hier had gehad. Op de een of andere wijze voelde ze zich hier altijd in het nadeel, terwijl er op Orterville een kleine kans was dat het nadeel aan zijn kant lag. „Ik kom graag, mevrouw Tamberley Dank u wel. Ik kan het wel zo regelen en zou het erg prettig vinden", voegde ze er niet helemaal volgens de waar heid aan toe. „Waar kan ik u treffen?" „In het Carlton om kwart voor één". Het ontbrak mevrouw Tamberley niet aan levendigheid en besluitvaardigheid wanneer ze afspraken maakte waarvan ze wenste dat ze werden gehouden, en Hope wist dat haar niets anders over bleef dan een zacht-gepreveld: „Uitste kend", Toen ze de hoorn op de haak legde, trok ze een grimas en sprak bij zich zelf de hoop uit dat deze invitatie voor rekening van mevrouw Tamberley zou komen. Het Carlton was beslist niet meer haar stijl nu ze een werkende vrouw was geworden die van haar sa laris moest rondkomen. Maar was ze dat? Eigenlijk was ze de verloofde van Errol Tamberley. hoewel hij zich van dat feit nog niet bewust was. Maar dat haalde haar meteen uit de sfeer van de „werkende vrouw" en bracht haar in een geldmilieu hopen geld zelfs. Genoeg om zelfs Enid te vreden te stellen. En toen, bij de gedachte aan Enid. werd Hope warm en koud van verle genheid. O. waarom had ze zo belache lijk haar mond voorbij gepraat over Ri- chard? Waarom had ze niet een paar dagen langer kunnen wachten? Nu wachtte haar de vernederende (om niet te zeggen moeilijke taak Enid uit te leg gen dat ze per slot van rekening toch niet ging trouwen met Richard Fander. Maar dat ze daarentegen ging doen wat Enid zo bespottelijk had geopperd: trou wen met Errol Tamberley. Misschien was dat maar een kleinig heid vergeleken bü de grote problemen waarmee ze worstelde, maar het werkte er niet toe mee haar humeur wat op te vrolijken en het was dan ook een tame Hik ernstige Hope die mevrouw Tam. berley bij de ingang van het Carlton ontmoette. ,Dag beste Hope". De woorden van mevrouw Tamberley waren vriendelijk, maar de toon onverschillig. „Ik ben zo blij dat je op tijd bent. Van nature ben ik dat niet. maar Errol heeft het me ge maakt. Als je maar lang genoeg met een punctuele man samenwoont, wordt je of zelf punctueel, stapelgek. Zullen we naar binnen gaan en eens zien wat ze hebben aan te bieden?" Ze gingen naar binnen en zagen wat „ze" hadden aan te bieden, en aan de uitstekende lunch (die mevrouw Tam berley snel en met zorg uitkoos), ver gastte haar gastvrouw Hope op een ver slag van haar boodschappenochtend- Hope kon niet nalaten te denken dat zelfs indien „ze nooit hebben wat je zoekt" mevrouw Tamberley toch blijk baar een bezige en buitensporige kost bare morgen had gehad. „Er zijn natuurlijk een hoop dingen die je moet hebben als je trouwt zelfs voor een tweede keer", legdi mevr. Tamberley uit en voegde daar als een nakomende gedachte aan toe „Je weet toch dat ik de volgende maand ga hertrouwen, is het niet?" „Ik wist niet dat het de volgende maand zou zijn. maar de kinderen heb ben me verteld dat u met iemand uit de naaste omgeving ging trouwen. Mag ik u mijn beste wensen aanbieden?" „Dat is lief van je", zei mevrouw Tamberley met een glimlach die Hope voor geamuseerd hield. „Ik vind altijd dat goede wensen aan een toekomstige bruid zo dreigend klinken. Zo van „ik hoop dat alles goed zal gaan. maar ik twijfel er wel aan", weet ie wel?" „Zo bedoelde ik het niet", protesteer de Hope glimlachend ..Dat weet ik wel. kindlief". ..Eerliik gezegd geloof ik dat elk hu welijk dat u sluit een succes moet wor den mevrouw Tamberley, anders zoudt nijver" u T dat ik het zo zeg niet aan beginnen" mevrouw jtmberl'ey SmHkben blij „Ik geloof tenminste dat u weet wat ls zo n goede stelregel en yn weinig vrouwen leven er naar Het is zelfs de enige regel die je kunt volgen w„ de romanschrijvers heerszuchtige natn ren noemen. Zo interessant in een boek ?even^C?ThCrd in het werkeufke i me benieuwen hoe Errol t u S Udster zal opschieten" „Een huishoudster'" voor die twee kindere'n moet zorgen Ik moet eerlijk bekennen dat dat vooruit nee' overgeleverd geweest" „Dat denk ik niet". „Neen?" vroeg Hope nieuwsgierig Fn toen mevrouw Tamberlev vertoonde daar verder op tn tPT"6 kon ze niet laten daar aan toe te vo^ gen: „waarom niet?" e" „Omdat Errol helemaal voor vrouwen. Hij behoort tot hot"3" 1S dat zijn hele leven Kzel hlifT^ anders hevig verliefd S. bll,ft' of 'wordt vervolgai ingesteld, zodat iedere stichting baas in eigen huis blijft. Hiermede wil men voorkomen, dat een verkeerd- of half voorgelicht bestuur wil oordelen over locale belangen op grote afstand. Zoals bekend is het royement van één der le den van het Bossche afdelingstiestuur oorzaak van het uittreden. HET NATIONAAL PROGRAM MA ter gelegenheid van de ver jaardag van prinses Beatrix. Hierin valt -om. te beluisteren het muzieksprookje „Assepoes" met muziek van Hugo Godron op tekst van Max Teipe. Na de kennisma king, onlangs, met het tweede uit deze samenwerking ontstane sprookje Doornroosje, zullen ve len stellig dit werkje ook nog eens tuilen horen. (Zaterdag Over beide zenders, na 19.00). en naar ENGELSE MUZIEK. Het omroepkamerorkest speelt achtereenvolgens een suite van de 17-eeuwse componist Henry Purcell, een concert voor hobo en orkest op thema's van Gluck van Arthur Benjamin, een van de vooraanstaande hedendaagse mu sici, en een Sinfoniëtta van Ben jamin Britten, wel de bekendste componist uit Albion. (Zaterdag 1630 over Hilversum I, 402 m). HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.00 Nationaal Programma t. g. v. de verjaardag van H. K.H. Prinses Beatrix. 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra- mofoonmuziek. 8.30 Orgelspel. 8 55 Voor de vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9 35—9.40 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgescha- wfIS,causerie- 10.05 Morgenwijding. 10 20 Voor de arbeiders ln de continu bedrijven. u.30 Piano-recital 12.00 Gra- mofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Com mentaar. 13.20 Dansmuziek. 13.50 Radio- weekjournaal. 14.15 Roemeens Orkest Frles programma. 15.00 Amateurs- programma. 15.30 „Eerst denken dan doen causerie. 15.45 Gram.muziek. 18.15 Sport. 16.30 Kamerorkest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- vana. 18.20 Filmprogramma. 18.40 Rege ringsuitzending: „Zoeklicht op de Wes terse Defensie. 19.00 Klok. 19.01 „Als je tpftien bent....'. 20.00 Klok 20.01 Nieuws en weerberichten. 20.08 „Assepoes", mu- z-eksprookje. 21.05 Gelukwens. 21.10 Ne- der andse liederen en muziek. 21.45 Ge beerd programma. 22.35 Drumband der Nationale Reserve. 22.50 „Ten Besluite", espraak. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gra- mofoonmuziek. ldnn'hy^SU^ n' 298 m-: 7 00 191)0 Nationaal Programma t. g. v. de rtt- H'K-H- Prin»« Beatrix. 2300 700 Nieuws. 7.10 Gram.- wiirf Ochtendgymnastiek. 7.30 Ge- gisehe'ka?61*.' 7'45 Morgengebed en Litur- muruu n f' 800 Nieuws. 8.15 Gram- Gr m 990 Voor de huisvrouw. 935 Gram'm 10 00 Vooi- de kleuter». 10.15 KaZ,7U, ek' 11 00 Voor da zieken. 11.45 Arlpt, „mUZ'ek u't Californiè. 12 00 Tanrt Gram.muziek. (12.30—1253 Zmno 7"ulnbouwmededelingen 12 55 nteuwT 13201?'°0 Nieuws katholiek besnrau- Lunchconcert. 14.00 Boek- gelse Ie ré a 10 Gram.muziek 14.20 En van i l?f' 40 Noorzang. 15.00 Kroniek Orkest fine en Kunsten- 15.40 Harmonie- schoonheiü Tenor en orgel' 16-20 •De Voor ri h Van het Gregoriaans". 16 50 kamninen 3lUgd' 17'5ü Europese Schaats- muTiek ,8C^PPen' Gevarieerde 18 25 1 Journalistiek weekoverzicht Schaatst^8'!1'"1"2'*1'- 18'30 Europee» ij- rtii p nschaPP®rt 18.40 Verslag partijraadsvergadering K. V. P. 16.90 Nieuw" IS1!*00™2'® Hllver,um 1 28'j« —24.00 Omroeporkest. Esperant° "3 (Advertentie

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 8