ONS VOLK OP ZIJN GROOTST Onze erfvijand bracht leed in tienduizenden gezinnen Toen de noodkreet werd geslaakt snelde Nederlandse volk te hulp Internationaal medeleven Ook Engeland en Belgie zijn door storm en water geteisterd Prins Bernhard in New York diep getroffen door de onheilstijding Veertig doden op Goeree Uit alle lagen van de bevolking Tocht naar geteisterde gebieden Vakbeweging wil hulpwerk steunen DULLES BETUICT ZIJN MEDELEVEN Oversiromingen kosten vele Engelsen het leven Nederlanders slaan de handen ineen Gebed voor behoud Koningin en ministers naar rampgebied i MAANDAG 2 FEBRFARl 1953 OPNIEUW HEEFT het Nederlandse volk in den ure des gevaars getoond, tot welk een hartelijke spontaniteit en daadwerkelijk medeleven het in staat is. Zowel in het georganiseerd verband van tal van instellingen als in per soonlijke aanmeldingen werd op allerlei wijze hulp ter leniging van de nood aangeboden. Tal van verenigingen riepen hun leden op tot een uiterste aan bereidwilligheid of namen maatregelen, waardoor het op eerste aanvraag worden verlangd. Zo groot was zelfs het aantal aanbiedingen, dat van de zijde der regering een oproep moest uitgaan, niet op eigen houtje tot hulpverlening over te gaan, doch de grootscheepse nationale inzameling ten behoeve van hen, die door deze stormvloed have en goed hebben verloren, te steunen. (Vervolg van pagina 1) Een deel van het vee in de Waard kon op hoger gelegen gedeelten wor den bijeengedreven, maar stond zonder onderdak en zonder melkers in storm en regen. Rode Kruiscolonnes werkten hard om de talloze dakloos geworden mensen naar veiliger streken over te brengen. In Papendrecht viel de wa terleiding uit door een breuk in de aanvoerleiding, de waterleiding te Slie- drecht, die slechts met de helft van haar normale capaciteit kon werken, leverde verder ook water aan Papen drecht. Ook de electriciteitsvoorziening Is gestoord. Als gevolg van een dijkdoorbraak van vijf en twintig meter breedte bij Oudekerk aan de IJsel stroomde gis teren ook de Krimpenerwaard langzaam vol. Op IJsselmonde DIDDERKERK en Hendrik Ido Ambacht op IJselmonde verkeerden eveneens gisteravond in een zeer precaire situa tie. Als gevolg van een dijkdoorbraak in het Zuiden liepen hier verscheidene polders onder water. Weliswaar slaag de men er door hard werken in, de dij ken langs Oude Maas en Noord te be houden, maar de harde Noordenwind joeg er zoveel water overheen, dat de schade nauwelijks minder klein was dan bij een dijkbreuk. Bovendien zak ten stukken van de dijk door de harde stroom weg en sijpelden de dijklicha- men steeds meer door. De Buitendijk bij Ridderkerk sloeg weg, waardoor vierhonderd woningen en een tehuis voor ouden van dagen tot aan de dak goot onder water kwamen te staan. Er is echter niemand omgekomen. Er is zeker voor een millioen schade aange richt in de electromotorenfabriek van Smit te Slikkerveer. Van de Hoekse Waard overstroomde het zuidelijke deel door een dijkbreuk cr.&er Zuid-Feijerland en Numansdorp Nabij 's Gravendeel was de toestand gisteravond critiek. Het dorp is geëva cueerd, met behulp van amphibievaar- tuigen. Zeer groot zijn de moeilijkheden ook op de eilanden langs de Noordzee. Ro zenburg. Voorne-Putten en Goeree- Overflakkee hebben het zeer zwaar te verduren gehad. Goeree staat vrijwel geheel onder water. Bij Middelharnis zijn vier personen verdronken. Op Voorne-Putten heeft men harde strijd gevoerd voor het behoud van de zwaar- beschadigde dam door de Brielse Maas. Deze is gewonnen. De gemeenten Ouden hoorn en Hellevoetssluis zijn geheel, Zuidland, Abbenbroek en Nieuw-Hel- voet grotendeels ondergelopen. Ouden hoorn en Abbenbroek zijn geëvacueerd. De boulevard op Oostvoorne en de dui nenrij zijn zeer zwaar beschadigd. In Hellevoetssluis zijn vijf personen ver dronken. Het kleine eiland Rozenburg 6taat eveneens geheel onder water. De Nieuwe Maas TN ROTTERDAM kwam een groot deel van de binnenstad, begrensd door Mathenesserdijk, West-Zeedijk, Blaak, Groenendaal en Oost-Zeedijk tijdelijk onder water te staan. Ook de terreinen van de Rotterdamse Lloyd overstroom den. Het stadsgebied ten zuiden van de rivier stond ook gisteravond nog onder Water. Doordat de gasfabrieken en de electrische centrale waterschade oplie pen, werd de levering van gas en stroom belemmerd, zodat tot zuinigheid moest worden aangespoord. In de Ahoyhal zijn vluchtelingen uit Rotterdam-Zuid en Zuidland ondergebracht zo ook in het Feyenoordstadion. In Rotterdam is een oude vrouw verdronken. Een andere vrouw kon ternauwernood worden ge red. Langs de Nieuwe Waterweg is de schade eveneens zeer aanzienlijk. Als gevolg van dijkbreuken liep bij Maas sluis een polder onder water ën wer den vijftienhonderd huizen overspoeld. Vele fabrieken hebben grote schade op gelopen. Alleen in een kunstmestfabriek is voor meer dan een millioen averij aangericht. Het industriegebied van Vlaardingen had eveneens zwaar van het water te lijden. Bij Schiedam is de 33 m diepe bouwput voor het nieuwe dok van Wilton-Feyenoord volgelopen. Het water sloeg op drie plaatsen over de Pastoriedijk bij Pernis. In het dorp zelf was de toestand niet zo slecht, maar de grote raffinaderij van de BPM is door waterschade geheel stilgelegd. Ook de kraakgasinstallatie werd ge stagneerd, tot grote last van Rotterdam. In Poortugaal hebben zeven personen het leven verloren. Twee gezinnen van tezamen vijf personen en twee mannen, die hen wilden redden, zijn in de vloed omgekomen, doordat het huis, waarin de mensen zich bevonden, instortte. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft gisteravond een persoonlijke te legrafische boodschap aan zijn Neder landse ambtgenoot doen toekomen, waarin hij uting geeft aan zijn ver slagenheid over de ramp. welke Ne derland heeft getroffen. Het telegram besluit met de woorden: „Ik bid, dat het ergste voorbij is, en dat veel van het lijden verlicht moge zijn. wanneer ik u binnen enkele dagen zal ontmoe- tefi." Het Leidse en het Utrechtse studen tencorps riepen hun leden tot hulpver lening op. Uit Utrecht vertrokken bus sen met in totaal 250 studenten en het nodige materieel naar het Westland, om daar hulp te gaan bieden, personeel van de reinigingsdienst ging met auto's naar de Krimpenerwaard om daar het vee te helpen redden. De Stichting 19401945 en de Neder landse Bioscoopbond stelden geheel hun inzamelingsapparaat beschikbaar voor een nationale collecte, het Watersnood fonds te Amsterdam in actie, de Ned. Herv. gemeente, wijk Oude Kerk te Amsterdam en een groep winkeliers te Apeldoorn begonnen nog gisteravond met een inzameling van kleding en an dere noodzakelijke goederen. De afde ling Naarden-Bussum van het Rode Kruis stelde vijfduizend gulden ter be schikking van het Watersnoodfonds. In Maastricht begon men eveneens met een collecte-actie, een initiatief dat door talrijke gemeenten wordt gevolgd. Maar ook op tal van andere manie ren werd hulp geboden. Het Nationale Postzegelfonds schonk lakens en slopen ten behoeve van zieken, Indische Ne derlanders en Ambonnezen in woon oorden vormden een hulpcomité. Het operakoor Bel Canto te Haarlem besloot de baten van een Donderdag te geven concert af te staan ten behoeve van de slachtoffers van de stormvloed; hetzelfde zal geschieden met de op brengst van een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen Blauw Wit en Ajax op Woensdagavond in het Olym pisch Stadion te Amsterdam. Aanbod van Wieringermeer. De burgemeester van Wieringermeer bood in overleg met de landbouworga nisaties in telegrammen aan Rode Kruis en minister van Waterstaat onmiddellijk hulp aan voor de onderbrengng van mensen en vee in zijn gemeente. Arn hem offreerde een sleepboot en diverse automobielen. Ten behoeve van de op neming van kinderen uit de getroffen gebieden stelde de minister van O., K. en W. een aantal kampen ..Vorming bui ten schoolverband" beschikbaar. Zeer noodzakelijke hulp was ook het bevel van de PTT aan alle kantoren, hulp- en bijkantoren en stations in de getroffen en bedreigde gebieden, om dag en nacht open te blijven en de cen- tralen bezet te houden. Hiermee ge paard ging een verbod aan het PTT- personeel, om deel te nemen aan hulp acties buiten het verband van dit lichaam. Een vlotte afwerking van tele foon- en telegraafverkeer diende im mers zo veel mogelijk te worden gega randeerd. Een gezelschap van zestig personen, bestaande uit Haarlemse advocaten, leerlingen van de Haarlemse MTS en Heemsteedse vrijwilligers uit alle delen van de bevolking, vertrok gistermiddag naar de bedreigde Zeeuwse gebieden in twee grote motorvoertuigen, waarin zij zo lang het nodig is gehuisvest kunnen bUjVen- U! ,J De stroom van aanbiedingen hield aan. Ontroerend was de spontaniteit, waarmede het Nederlandse volk zich in al zijn geledingen inzette voor de hulpverlening aan de rampgebieden. De KNAC deed een beroep op de automo bilisten om hun wagens in dienst te stellen van de evacuatie. De automo bilisten kwamen. De Eigen Vervoer dersorganisatie riep al zijn leden op. vracht- en bestelwagens ter beschikking te stellen. Aannemersbedrijven uit het Noorden van het land boden aan hun personeel na?T de meest bedreigde pun ten te zenden. Het aanbod werd dank baar aanvaard. Vermeld moeten ook worden de duizenden, ja tienduizenden naamlozen, die de spade ter hand namen cfm de dijken te versterken of zich op andere wijze verdienstelijk te makpo ter redding van mensenlevens, dieren en land. Tijdens de draverijen te Hilversum is gisteren bij een collecte f 1072 opge haald. Een inzameling op het Vitesse- terrein te Arnhem bracht drieduizend gulden op De NJHC heeft alle jeugd herbergen voor evacué's beschikbaar gesteld. De burgemeester van Kromme nie heeft in zijn gemeente stalruimte voor 86 koeien. Vrijmetselaren en Odd Fellows, leden van de Ned. Jeugdge meenschap en van de Nederlandse Fe deratie van Harmonie- en Fanfare corpsen zijn tot hulpverlening opgeroe pen. Het departement van Landbouw deed een dringend beroep op de reders van vissersschepen, om sloepen be schikbaar te stellen. Onze opsomming is onvolledig. Wij zijn ervan doordrongen. Zelfs indien wij zouden streven naar volledigheid zou ons pogen tot falen zijn gedoemd. Nu de nood roept, meldt Ne derland zich present. Ons volk toonde en toont zich op zijn groots. MIET ALLEEN Nederland, ook Engeland en België hebben zwaar geleden onder de met zware stormen gepaard gaande vloedgolf. In het Noordelijke deel van het Belgische kustgebied moest de noodtoestand worden afgekondigd, in Oostelijk Engeland is door een dijkbreuk een groot gebied onder water ge lopen. In Oostende zijn vier personen verdronken en het staat reeds vast, dat er in Engeland honderd een en tachtig personen om het leven zijn gekomen. Men vreest, dat het aantal verdronkenen nog zal stijgen. Water sloeg over de dijk bij Knokke en Het Zoute GROOT IS OOK het medeleven, dat van buitenlandse zijde wordt betoond in de ramp, die ons land heeft getroffen. Reeds heeft de Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, Selden Chapin, aan de mi nister-president dr. W. Drees, zijn hartelijk medeleven betuigd. Hij verklaarde gemachtigd te zijn, aan de Nederlandse regering Amerikaanse militaire hulpmid delen ter beschikking te stellen. De heer Dronsart, directeur-ge neraal van het Belgische Rode Kruis heeft het Nederlandse Ro de Kruis hulp aangeboden en verzocht op te geven, op welke wijze zijn aanbod het best in een daad kan worden omgezet. Het Duitse Rode Kruis zal in Den Har.g en België informeren, of het op enigerlei wijze van dienst kan zijn. Het bestuur van het Duitse vakverbond zou heden maatregelen voor hulpverlening beramen. De burgemeesters van Duisburg en Dusseldorp hebben Rotterdam hulp aangeboden. Reeds heeft de Amerikaanse hulporganisatie CARE de eerste hulpmaatregelen genomen. Honderd pakketten voedsel en 65 pakketten dekens zijn reeds via het Rode Kruis aan de noodge- bieden verstrekt; in het buiten land zal een algemene inzame ling worden gehouden ten behoe ve van de slachtoffers. Na een persoonlijk bezoek aan de door de watersnood getroffen ge bieden van Zuid-Holland, heeft de Canadese ambassadeur, mr. Thomas Stone, de Nederlandse regering doen weten, dat de Ca nadezen elke hulp, die in hun vermogen ligt en die kan bijdra gen tot verlichting van deze ern stige en tragische nationale ramp zullen verlenen. De Britse ambassade deelde mede, dat de Britse admiraliteit morgen tien helicopteres zal zen den ter hulpverlening, aan de ge troffen gebieden. Britse troepen, gelégerd in het doorgangskamp in Hoek van Holland, zijn de ge hele dag druk bezig geweest de helpende hand te bieden bij de evacuatie van vluchtelingen. De Franse regering heeft het voor nemen de Nederlandse autoriteiten twee genie-bataljons le zenden om hulp te bieden bij dringende werkzaamheden. Over een afstand van vijftig kilome ter braken de dijken in de nabijheid van Mablethorpe in Oost-Engeland door. Het water drong over 3200 meter het land binnen. Honderden personen moesten in allerijl met vrachtwagens van de luchtmacht worden overge bracht naar Louth, een stadje op der tig kilometer van het noodgebied. Negen personen verdronken hier. In sommige streken staat het water acht meter hoog. Men vreest, dat hier zeer velen het leven hebben verloren, die in landhuisjes woonden. Alle ver jong en oud aan het werk voor het herstel van de dijk tussen Gouda en Gouderak. bindingen in dit gebied zijn verbroken. Nabij Wells-on-Sea is het land tot acht kilometer uit de kust overstroomd. Een hotel is verwoest. Vele dorpen zijn ondergelopen. Hier verdronken zeven personen. Kings Lynn, de grootste stad aan de Washbaai, heeft de ergste over. stroming van zijn geschiedenis doorge- maakt, doordat de Ouse buiten zijn oevers is getreden. Honderden gezinnen zijn dakloos geworden, vier personen zijn omgekomen, velen worden vermist De vloedgolf bereikte hier een hoogte van tien meter. Vliegers in rubberboten assisteren de politie bij het reddings» werk. In Clacton-on-Sea zijn duizend per. sonen afgesneden. De Londense stads, wijk Chelsea staat onder water. even. als het gebied van Ipswich in Suffolk en een deel van de stad Harwich. In Noord-België sloegen Zondag de goven over de zeedijk bij Knokke, het Zoute en Heyst. Dijken braken door. waardoor woningen werden over. stroomd. Alle gebouwen langs de kust moesten worden ontruimd. Te Zee- brugge werd de pier zwaar beschadigd. Een schip met munitie wordt vermist Alle genietroepen uit Brugge zijn naar het bedreigde gebied gezonden. De te lefoonverbindingen van Brussel met de kust zijn verbroken, trein- en weiger- bindingen ondervinden grote hinder van het water. (Van onze speciale verslaggever) Naar Zeeland, naar de Zuidhollandse eilanden, naar Maassluis, 's Graven- zande, Alblasserdam, de Langstraat of de vele andere plaatsen, die zijn getrof fen door een watersnood, zoals de levende Nederlanders nimmer hebben mee gemaakt, waarheen zou men zich richten om een glimp op te vangen van het leed, dat tienduizenden en nog eens tienduizenden landgenoten heeft getroffen in deze rampnacht van 31 Januari 1933 Wij zijn over Rotterdam naar Dordrecht gereden. Zeker, Rotterdam en vooral het Zuidelijk gedeelte van de Maasstad, heeft van het water geleden. Vele straten staan blank, kelders met vaak kostbare technische installaties of goederenvoorraden zijn ondergelopen met vutlkleurig water, dat de riolen teruggaven bij het oplopen van de water stand. De tunnel bij het Sandelingplein staat meters onder water. Het is erg, heel erg, maar men kijkt er nauwelijks meer naar, wanneer men terugkeert VV7ANT daar voeren nietige mensjes oon iiron ViAni nncfoliilro ctni/l tr,onn een wanhopig ongelijke strijd tegen onze erfvijand .In Dordrecht ziet men, hoe een lange keten is gevormd van manen, die elkaar in glimmend nieuwe emmers modder en zand doorgeven ter versterking van de op enige plaatsen doorgebroken Noordendijk. Omstreeks half vijf zou het gisteren weer hoog water zijn en bij de nog steeds krach tige wind vreesde men, dat het water opnieuw zijn vernielende werk zou gaan verrichten. Dan zou het leed in het reeds zo zwaar geteisterde Dor drecht niet meer te overzien zijn. De gehele binnenstad is overstroomd ge weest. Wel is het water Zondagmorgen gezakt maar niettemin stond een aantal straten ook bij laag water nog geheel blank. Uit de bovenverdiepingen keken tries te gezichten naar de grauwe rimpelen de waterspiegel, welke tot de raamko zijnen der benedenhuizen reikte. Ge lukkigen met lange lieslaarzen onder hielden nog communicatie met de om geving. Hier en daar dreef een roei bootje. Daar waar enige uren tevoren het water uit de rivier zich met geweld een weg baande over de dijk, was het straatdek volkomen omgewoeld. Gas buizen en electriciteitskabels waren bloot komen te liggen en zweefden hul peloos boven de diepe putten, die het kolkende water in het wegdek had ge slagen. Personen- en vrachtauto's met donker kijkende mannen aan het stuur zochten zich met moeite een weg door de nog vrije straten. Zij hadden haast. Hier wachtte een oud echtpaar, om naar een veiliger plek te worden overgebracht, elders moest een zieke worden opge haald. In allerijl werden huizen leegge haald en openbare gebouwen, die men voorlopig nog veilig waande, ingericht als tehuizen /oor ouden van dagen of als noodziekenhuizen. De politie-auto reed door de stad en riep alle jonge mannen boven achttien jaar op zich ten spoedigste naar bepaalde verzamelpun ten te begeven, vanwaar zij ter hulp verlening naar bedreigde punten kon den worden gedirigeerd. De hoofdinspecteur van politie vond nog even tijd ons een beeld te geven van de ernstige situatie. De ganse nacht waren hij en zijn mannen in touw. Met inderhaast gerequireerde bootjes werd gedaan wat gedaan moest worden. Voor reddings- en beveilingswerk had men slechts aandacht. Het eigene stond op de achtergrond. Eerst na een lange, ban ge nacht, toen het water wat gezakt was, vond de hoofdinspecteur gelegen heid eens even om te kijken naar zijn vrouw en drie kinderen in de eigen woning, welke in een door het water geïsoleerde stadswijk lag. Een flinke kerel, zoals er in deze uren zo ontzaglijk veel flinke mensen naar voren zijn gekomen. En dan den ken wij ook aan de burgemeester van Alblasserdam, die pas ten lange leste het eigen gezin nog dacht te kunnen helpen, maar de boot. waarmee hij de vijftig meter naar zijn huis wilde over bruggen, zag vollopen. Onheilspellend klonk in de zwarte stormnacht het geluid der noodklok ken in zijn gebied. Persoonlijk ging de burgemeester de huizen langs om? zijn bevolking op de noodtoestand te wij zen en haar op te roepen de vloedbal- ken in de dijk te plaatsen. Het water spoelde er al gauw over heen, vertelde ons een uit velen, die hier uit pure plicht al zijn krachten had ingezet. En dan doet hij ons het relaas van de onvergetelijke indrukken, die hij hier in enkele uren te verwer ken kreeg. Het is een relaas over de uiterste wanhoop, waarmee men nog probeerde de ontembare vloed in zijn vaart te stuiten. Fatalisme maakte zich van sommigen meester. „Er is niets meer te redden". En dan was er dat vrouwtje, dat met haar zeven kinderen tussen twee en elf radeloos door het water waadde. „Waar wil je naar toe?" vroeg onze vriend haar. „Ik weet het niet meer", was haar vertwijfeld ant woord. Een bewoner van een huis, dat nog-droog stond, nam het gezin liefde rijk op. Zo helpt men elkaar en zo kan* nog enig leed worden verzacht. Maar zwa:>r is het leed. dat blijft bestaan; droefenis om verwanten, die zijn ver ongelukt. wanhoop om het verloren gaan van have en goed; diep medelijden met veel vee, dat losgemaakt uit de warme stallen de verdrinkingsdood vindt in het wilde water, dat geen scheidingslijn meer laat tussen sloot en welland. Iii tijden van nationale rampen of ogenblikken, waarin het er om gaat een hardnekkige gemeenschappelijke vijand te bestrijden, slaan Nederlanders oud en jong, arm en rijk de handen ineen. Men ziet het op zijn tocht naar deze getroffen gebieden. Hier staan velen zandzakken te vullen, eigenaars van vrachtauto's bieden om niet hun wagens aan voor vervoer van huisraad, dekking en voedsel. Personenauto's brengen bedreigde mensen naar plaat sen, die men veiliger waant. Zich spon taan meldende hand- en hoofdarbeiders, militairen, padvinders. Rode Kruismen sen helpen. Uren achtereen, eenvoudig omdat er geholpen moet worden. Het is overweldigend: het leed, dat men te aanschouwen krijgt, maar ook de eensgezindheid en de opofferingen, waarmee wordt getracht de opdringen de vijand een halt toe te roepen en de nood te lenigen. Wat er overbleef van het restaurant „Buttenburg" aan de boulevard te Katwijk, waarvan de muren aan de zeezijde totaal weggeslagen werden. Op Zondagavond stonden nog slechts de muren van de voorzijde overeind. PRINS BERNHARD die, zoals bekend is, thans te New York deelneemt aan de plechtigheden ter herdenking van het feit, dat deze wereldstad driehon derd jaar geleden werd gesticht, was zeer onder de indruk, toen hjj de tijding van de overstromingen in ons land vernam. „Dit is verschrikkelijk nieuws", zei hjj en voegde er aan toe: „Ik zai doen wat mijn regering en de Koningin willen dat ik doe De Prins was nog niet officieel op de hoogte gesteld van de ramp en had nog niet gedacht aan verandering van zijn huidige plannen. Prins Bernhard deelde zijn gehoor in de „Saint Marks of the Bouwerie" het nieuws van de ramp mee. Hij sprak met grote emotie en zijn toehoorders waren diep onder de indruk. Hij vroeg de aanwezigen te bidden voor degenen die zijn omgekomen, en voor hen, dié thans in gevaar en ellende verkeren Prins Bernhard wees erop, dat deze ramp is geschied vlak nadat de Neder landse regering heeft verklaard geen economische hulp van de V. S. meer nodig te hebben. „Nederland heeft zijn ganse geschie- aun1S ageS water moeten vechten," aldus de Prins, „en zoals altijd zullen wij ook deze nieuwe ramp bestrijden en overwinnen." yuen der aangesloten vak k i' *edcn saties op te wekken' tot het'veTrlch^' van enige uren overwerk n„ i c len ze wil de raad een b^drh P dezf bchoeve van de slarhtfii 1411 8 d ten stormvloed bijelnbrln^n u! Van de op zo kort mo^elhk^ termH °Ver lal «et de werkgevers worde™ gepleegd.*8 GROTE BELANGSTELLING heeft het hoogste gezag in rijk en PT0 vincie gisteren voor de ontwikke ling in het rampgebied aan de dag gelegd. Koningin Juliana liet zich Zondagmorgen voortdurend op de hoogte houden van de toestand in de geteisterde streken. In de mid dag en namiddag heeft zij in ge zelschap van prinses Beatrix een bezoek gebracht aan verschillende getroffen plaatsen nabij de Krim penerwaard. Haar voorne men, ook Zeeland te bezoeken, heeft zij echter niet kunnen uit voeren doordat alle wegen wa ren versperd door grote troepen gered vee. De minister van Binnenl. Zaken, prof. dr. L. B. M. Beel, heeft giste ren het dorpje Halsteren bezocht om daar de omvang van de schade m ogenschouw te nemen. Ook hij wilde naar Middelburg, maar moest hiervan afzien. In Dor drecht en omgeving toonde de ml' «ster-president, dr. W Drees, zijn belangstelling, evenals de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Alge ra, die derwaarts ging in ge zelschap van ir. G. A. Maris, de directeur-generaal der Rijkswater staat. De heren Wittenberg en Jansen Maneschijn, leden van het College van Ged. Staten van Z.- noiiand, begaven zich eveneens naar de getroffen gebieden, en waarschuwden de commissaris der Koningin dezer provincie, mr. L. A. Kesper, die zich met verlof el ders bevond. De waarnemende commissaris der Koningin, mr. Schmall, heeft zich ter griffie in yen Haag met de leiding der cen trale hulnverlenina belast. Namens H M. de Koningin brengt Prinses Wilhelmina heden en umsdag een bezoek aan de door de watersnood getroffen gebied** »n Zeeland.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4