„POINT 4" BESTAAT 4 JAAR sföop srmm/ Were'domspannend programma tot verhoging van levensstandaard Wijzigingen in de Kieswet eeuw geleden werd in Nederland de bisschoppelijke hiërarchie herste'd Uii alle delen van de wereld succes gemeld Onderhandelingen Bonn- Arabische Liga zijn opgeschort Deze maand nog pact van drie op Balkan Brilse siraa'iagers in ruil voor ka'oen Broekman op 5000 m nog ongeslagen Nederlands paar op zesde plaats Grote belangstelling voor Nederland-Denemarken FRANKRIJK-NEDERLAND NIET VAN DE BAAN Chelsea speelde zich in vijfde bekerronde De heer Roolvink volgt verzoek van zijn partij niet op Kamerlidmaatschap aanvaard Voorzieningen werkloze hoofdarbeiders Vertegenwoordiger van een uitgeverij pleegde fraude Nog veel turf in veenderij „April-bewegmg bracht regering ten val Critiek richtte zich tegen Thorbecke Bisschop van Deventer Toeristencafé verbrand in Giethoorn Twee vonnissen voor weekbladredacteur Leeuwentemmer en -temster in de huwelijkiboot DOXDERDAG12FEBRT'ARI 19.Ï3 (Van een medewerker) yiER JAAR is het thans geleden, dat president Truman begin 1949 in zijn T openingsrede voor het congres de hulpverlening aan technisch minder ont wikkelde landen als onderdeel van zijn programma uiteenzette: „Wij moeten een groots, nieuw programma ter hand nemen, om de resultaten v»n onze wetenschappelijke en technische vooruitgang ook voor de verbeterinr en het gedijen van minder ontwikkelde gebieden productief te make" Daar deze els ils Polnt IV ;arögr'im "eenn,nnHS versch^n™is Unmme'^and als „Fouit IV program een in de gehele wereld bekend begrip geworden WAT is er nu in de loop van de laatste vier jaar practisch gebeurd? Eerst verstreken er zestien maanden, eer het congres zich bereid verklaarde de no dige financiële middelen ten bedrage van voorlopig 34,5 millioen dollar ter beschikking te stellen. Sinds September 1950 is de actie echter in volle om vang in werking gesteld, met het resul taat, dat tot dusver 340 millioen dollar in deze ongeëvenaarde, wereldomspan nende poging tot verhoging van de menselijke levensstandaard geïnves teerd werd. Van „investeren" kan hier zeer zeker gesproken worden, want het gaat geens zins om een charitatieve daad, maar om een politieke-economische onderne ming op lange termijn die evenzeer in het belang van de Verenigde Staten als in het belang van de begunstigde vol keren ligt. Ten eerste is het de bedoe ling door de verbetering van de levens omstandigheden bij de grotendeels in armoede en ellende levende volkeren het communisme de wapens uit de hand te slaan, anderzijds door de op bouw van nog onontwikkelde, vreemde economische eenheden nieuwe markten te scheppen voor de hoogontwikkelde staten en zodoende ook voor de V.S. Medewerking nodig UET LIGT voor de hand, dat voor een dergelijk veelomvattend program ma de middelen van de V.S. alleen nooit voldoende kunnen zijn. Het wel slagen van het programma hing dus bij voorbaat af van de medewerking van de te ontwikkelen landen zelf. In derdaad hebben deze.van hun kant bij nog eens twee honderd millioen dollar het bovengenoemde bedrag tot dusver ter beschikking gesteld, zodat men thans kan zeggen, dat er tegenwoordig rond twee milliard gulden in vijf en dertig verschillende landen voor een meestal op lang zicht opgebouwde ont wikkeling in het kader van dit speciale programma werkzaam is. Wat de V. S- niet willen en niet kun nen, dat is de financiering van alle pro jecten met Amerikaanse staats- en be lastinggelden. Het gaat hun veeleer om het scheppen van de voorwaarden voor de zelfwerkzaamheid van alle minder De onderhandelingen tussen de West- duitse delegatie en de landen van de Arabische Liga zijn opgeschort. De delegatie zal op het ogenblik geen bezoek brengen aan de hoofdsteden van de Arabische landen, zoals eerst in het Voornemen lag. Zij heeft tot nog toe alleen onderhandeld met de Egyptische delegatie en keert thans direct naar Bonn terug om bondskanselier Ade- nauer verslag uit te brengen. De West duitsers hopen de Arabische hoofdste den later te bezoeken. Zoals bekend trachten de Westduitsers de bezwaren der Arabische landen tegen de schadevergoedings-overeen- komst met Israël weg te nemen door handelsbetrekkingen met deze landen; In regeringskringen te Bonn toont men zich verbolgen over het feit. dat de Egyptische regering parallel met de onderhandelingen met de Wéstduitse economische delegatie handelsbespre kingen voert met een Oostdoitse eco nomische afvaardiging. De diplomatieke medewerker van het semi-officiële Joegoslavische pers bureau „Joegopress" is van mening dat nog voor het einde van deze maand een Grieks-Turks-Joegoslavisch verde digingsverdrag zal worden gesloten. De ondertekening zou te Ankara geschie den. STAKING SLEEPBOOT-PERSONEEL IN NEW YORK AFGELAST. De staking van sleepbootpersoneel te New York is afgelast. Bij deze staking, die tien dagen geduurd heeft, waren 3.500 personen betrokken. Schepen moesten voor de duur van de staking zonder hulp van sleepboten de haven van New York binnenvaren en meren. De werkgevers hebben de aanspra ken van de stakers op een loonsverho ging van 17 dollarcent per uur ingewil ligd. Robert Sprague, die door Eisen- hower was voorgedragen als ondermi nister voor de luchtmacht heeft deze post opgegeven, Hij is niet bereid zijn aandelen, die naar verluidt een waarde van vijf millioen dollar zouden hebben, te verkopen. Vermoedelijk voor het eerst in de geschiedenis van de Engelse Vliegtuigbouw zijn vliegtuigen verruild voor andere waar. Zeven tig Gloster „Meteor"-stipaljagers zullen aan Brazilië ivorden ge leverd voor vier millioen pond sterling. Brazilië zol voor een waarde van dit bedrag aan Enge land ruwe katoen leveren. Het betreft een hoeveelheid van circa 15.000 ton katoen. De zeventig „Meteor"-straaljagers bestaan uit tien lestoestellen van het type „Meteor 7" en zestig van het type „Meteor 8". ontwikkelde landen. Ze willen niet het tot dusver ontbrekende initiatief van de anderen vervangen, maar opwek ken. Zodoende staat op de voorgrond van al hun bemoeiingen het uitzenden van deskundigen, die de beste inheem se vaklieden de kennis van de moderne methoden op technisch, hygiënisch en sociaal gebied moeten bijbrengen. In het midden van dit jaar zullen er vijf en twintig honderd Amerikaanse ex perts in de betrokken landen werkzaam zijn, gedeeltelijk onder .buitengewoon moeilijke omstandigheden, of ze nu moeten werken in gebieden, die door malaria geteisterd worden, zoals in In dia, of in zuurstofarme streken zoals op de hoogvlakten van Peru of in po litiek onrustige landen als Birma, waar al eens een Amerikaans geoloog door communistische opstandelingen ver moord is. Niet ten onrechte heeft men deze vaak met idealisme aan het werk tijgende technici „gezanten in hemds mouwen" genoemd. Omgekeerd krijgen de begaafdste van de inheemse techni ci stipendia, die hen in staat stellen hun studie in de V. S. zelf voort te zet ten. Op het ogenblik zijn dit er meer dan 2800. Het eerste overzicht over de succes seri van het Point IV program heeft thans de „New York Times" met versla gen van zijn correspondenten uit alle vijf en dertig landen gepubliceerd. Enkele resultaten, waaruit ook de wijze van hulpverlening blijkt, die na tuurlijk aan de individuele behoeften van de betrokken landen aangepast is, mogen hier vermeld worden. IN INDIA, dat met bijna honderd mil lioen dollar het leeuwenaandeel ge kregen heeft, zijn op het gebied van de landbouw vijf en dertig ontwikkelings projecten ter hand genomen, waarvan elk project drie honderd gemeenten omvat, die als modeldorpen ingericht zullen worden. Elf millioen mensen zul len daarvan voorlopig direct profiteren. In Pakistan is men met de bouw van een kunstmestfabriek .begonnen, die twaalf millioen dollar zal kosten en die een zeer belangrijk aandeel zal heb ben in de verhoging van de landbouw productie- In Birma is men bezig de door de oorlog verwoeste havens vol gens de modernste inzichten te herstel, len. Zelfs in het afgelegen Nepal wor den nieuwe verkeerswegen en stuw dammen voor het reguleren van de ri vieren aangelegd. De ten Westen van Alexandrië gelegen Egyptische Woestijn wordt zodanig bewerkt, dat ze de kud den van de Arabische Bedouïnen weer voedsel zal bieden. In Ecuador is door de chemische be strijding van schadelijke insecten de aardappeloogst verzesvoudigd, in El Sal vador de maïsoogst vervijfvoudigd door het kweken van een nieuwe soort, die een veelvoud van de tot dusver beken de inheemse soorten oplevert. In Peru wordt een geheel nieuw schoolsysteem ingericht, om de kinde ren eerst maar eens te leren lezen en schrijven. In de jungle van Panama heeft men onder de Indianen een groot scheepse inentingsactie tegen tubercu lose op touw gezet, waarbij men vanwe ge het wantrouwen van de inboor lingen de schijn van de oude toverfor mules moest bewaren. Deze lijst kan tot in het oneindige voortgezet worden en bewijst de veel vuldigheid van de werkzaamheden, die onder „Point IV" vallen. Soms gedraagt de inheemse bevolking zich niet alleen wantrouwend, maar zoals gedeeltelijk in Abessinië het geval was, zelfs vijan dig. Maar dit zijn uitzonderingen. In het algemeen bestaat er slechts één vij and, wie deze werkzaamheden een doorn in het oog zijn: het communisme. Want waar nood en ellende plaats ma ken voor welvaart en gedijen, daar heeft de wereldrevolutie een slag ver loren. Voor de ware shagroker is Sterling Shag het ideale merk! Door het speciale Niemeijer's Positief-Mild Procédé zijn geur ®n smaak van Sterling Shag zoveel lekkerder dan van gewone shag. Overtuig U zelf. Rook eens een week Sterling en vergelijk! Dan wordt ook Uw devies: (Advertentie, Ing. Med.) Maarse won te Stockholm de 500 meter De schaatswedstrijden, welke gister avond in het oude ongezellige Stadion van Stockholm werden gehouden, le verden weer enige Nederlandse suc cessen. op. Gerara Maarse zegevierde op de 500 meter in de voortreffelijke tijd van 44.2 sec. en Kees Broekman prolon geerde zijn ongeslagen record van dit seizoen op de 5000 meter. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Gerard Maarse (Ned.) 44,2 sec.; 2. en 3. Jonsson en Stroem (Zweden) 44,4; 4. Larsson (Zweden) 44,9; 5. W i mvanderVoort (Ned.) 45,0; 6. Lindberg (Zweden) 45,3; 7. en 8. Samueisson (Zweden) en Kees Broekman (Ned.) 45,5; 9. Anton Huiskes (Ned.) 46,1; 10. Eg bert van 't Oever (Ned.) (nieuw pers. record). 5000 meter; 1. Kees Broekman (Ned.) 8 min. 34,5 sec.; 2. Anton Huiskes (Ned.) 8 min. 34,6 sec.; 3 Frsnz Offenberger (Oostenr.) 8 min. 37,7 sec.; 4. Sigge Ericsson (Zweden) 8 min. 39,0 sec.; 5. Carl Erik Asplund (Zweden) 8 min. 39,5 sec.; 6. Henk Schuier (Ned.) 8 min. 43,8 sec. (nieuw pers record); 7. Van der Voort (Ned.) 8 min. 46,4 sec.; 8. Eg bert van 't Oever (Ned.) 8 min. 51,7 sec. Kampioenschao iisdansen Te Davos is een begin gemaakt met het wereldkampioenschap iisdansen. Voor het verplichte rijden moesten vier dansen worden uitgevoerd. Opmerkelijk was het dansen van de Nederlandse kampioenen Lvdia Boon-Aad van Dam, die zich bij de verplichte dansen na enkele Amerikaanse en Engelse paren als zesde plaatsen. De stand na het ver plichte rijden luidde: 1 Jean Westwood-Lawrence Demmy (Gr. Br.) 111.4 pnt. plaatsciifer 6: 2. Joan Dewhirst-John Slater (Gr. Br.) 110.0/10 3 Carol Ann Peters-Daniëls Ryann (VS) 104.4/16: 4 Virginia Hoyns-Donald Jaco- by (VS) 101.0/22: 5 Nesta Davies-Paul Thomas (Gr. Br.) 102.6/22: 6 Lydia Boon-Aad van Dam (Ned.) 96.9/29 7 Carmel Bodel-Edward Bodel (VS) 88 9/41 8 Albertina Brown-Nigel Brown (Zwits) 83.0/45: 9 echtpaar Odink (Ned) 83.7/45- 10 Hel ga Binder-Edwin Furich (Oost..) 81-8/475. De KNVB verzoekt ons het volgende mede te delen: In verband met het gro te aantal girostortingen voor de wed strijd Nederland-Denemarken op 7 Maart te Rotterdam wordt de leden van voetbalverenigingen dringend verzocht hun aanvragen en stortingen te doen bij het bestuur van hun vereniging. De verenigingsbesturen wordt ver zocht de girostortingen met opgave van de gewenste kaarten zo spoedig moge lijk te doen. Ter voorkoming van teleur stellingen wordt er de aandacht op ge vestigd, dat aan geen enkele officials van de KNVB bestelformulieren worden toegezonden. Ook hun wordt verzocht bestellingen te doen uitsluitend met de storting op postrekening 58928 indien zij kaarten wensen. Zoals gemeld heeft de Franse Voet balfederatie zich dezer dagen tot de KNVB gewend met het voorstel om te Parijs een landenwedstriid Frankrijk- Nederland te spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood. De voor- gestelde datum 12 Maart - was even wel voor de KNVB onaanvaardbaar met het oog op de reeds vastgestelde wed strijden tegen Denemarken oo 7 Maart en tegen Zwitserland op 22 Maart. Daarmee is de landenwedstriid tegen Frankrijk echter niet van de baan. De beide bonden houden voeling met el kaar en in de eerstvolgende bestuursver gadering van de KNVB zal de kwestie nader onder het oog worden gezien. Op het Arsenal-terrein is de voor de derde maal overgespeelde bekerwed strijd tussen Chelsea en West Brom- wich Albion geëindigd in een 40-zege voor Chelsea. Chelsea speelt Zaterdag thuis in de vijfde ronde tegen Birmingham City. Karei van der Meer ontving Zuidamenkaanse uitnodiging De Haagse voetbalscheidsrechter Ka- rel van der Meer heeft een uitnodiging ontvangen aan het eind van deze maand naar Lima, de hoofdstad van Peru, te komen om als arbiter te fungeren in het tornooi om het kampioenschap van Zuid-Amerika. Aangezien het tornooi ongeveer vier weken zal duren, Is het nog niet zeker of onze landgenoot de invitatie zal kunnen accepteren. Wetsontwerp <nped<end B(j de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot het aanbrengen van een aantal los van elkaar staande wijzi gingen in de Kieswet. Naar het oordeel van de minister van Binnenlandse Za ken dient in de gewijzigde wet te wor den bepaald, dat intrekking van een op de dag der candidaatstelling bij het hoofdstembnrean overgelegde schrifte lijke verklaring van bewilliging, door een candidaat, niet mogelijk is. Verder zullen, zo meent de minister, gecombineerde candidatenlijsten bij de gemeenteraadsverkiezingen duidelijk te onderscheiden moeten zijn van de zelf standige lijsten. Volgens het wetsont werp moet een door de burgemeester aan te wijzen ambtenaar de bevoegd heid hebben aan kiezers toestemming te verlenen om in een andere gemeente te stemmen. Voor de leden van alle ver tegenwoordigende lichamen dient te gelden, aldus het wetsontwerp, dat een lid zijn lidmaatschap verliest, bij ver vulling van een daarmede onverenig bare betrekking. De heer Roolvink van de K.V.P., die tot lid van de Tweede Kamer was be noemd, heeft van zijn partij het verzoek ontvangen die benoeming niet te aan vaarden. Naar het oordeel van de be trokkene zou dit betekenen de goedkeu ring van een overtreding van het kies reglement der partij en hij meent aan het verzoek geen gevolg te kunnen geven. Hij zal in beroep komen bij de partij raad en hij heeft inmiddels in overeen stemming met de bepalingen van het reglement het lidmaatschap aanvaard. Het partijbestuur van de K.V.P. be sloot Zaterdag na een zeer ruime be spreking eenstemmig, de heer Roolvink te verzoeken zijn benoeming niet te aanvaarden, zulks op grond van de be palingen van het reglement. De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft de nieuwe richtlijnen voor plaat sing en beloning van werkloze hoofd arbeiders op werkobjecten goedgekeurd. Er zijn vier groepen gevormd, al naar gelang het niveau der te verrichten werkzaamheden. Het loonschema is in gedeeld in vijf gemeenteklassen. Op het loon kunnen toeslagen van 5 pet. en in bijzondere gevallen van 10 pet. worden gegeven. Een grote Haarlemse uitgeverij is door een van haar vertegenwoordigers voor ruim f 15.000.benadeeld. De da der is sinds Zaterdag j.I. voortvluchtig en men neemt aan, dat hij in België zit. Door zijn vlucht werd de fraude ont dekt. Ddirectie was namelijk van plan een nieuwe administratievorm in te voeren en had ter bespreking van die plannen al haar vertegenwoordigers, waaronder ook de thans voortvluchtige, voor een bespreking uitgenodigd. In de uitnodiging zag deze een aanwijzing, dat zijn manipulaties ontdekt waren. Hij vluchtte met een auto van de zaak naar Breda en liet enkele brieven ach ter aan zijn vrouw en aan de directie, waarin hij om vergiffenis vroeg. De auto is teruggevonden. In de laatste zitting van de Staten van Friesland is opnieuw de aandacht gevestigd op de moeilijkheden, waar mee de veenderij in „De Deelen" te kampen heeft. Dit doordat een zeer belangrijk deel van de in het afgelo pen jaar geproduceerde turf nog niet is verkocht. Men verwacht daardoor een terugslag op de werkgelegenheid in het Friese veen. Bij de gemeentebesturen in Friesland is aangedrongen het gebruik van turf uit dit gebied te bevorderen VERGUNNING TOT VERHANDELING VAN DUITSE EFFECTEN De Nederlandse Bank heeft een alge mene vergunning verleend aan de le den van de bedrijfsgroep effectenhan del voor de verhandeling en levering tussen ingezetenen - door bemiddeling van een lid van de bedrijfsgroep,"- van een ruim aantal Duitse effecten. Officieren en bemanning van het Britse m.s. „Bloemfontein" (17.800 ton) zijn gisteren te Londen geëerd wegens het redden van passagiers en beman ning van het Nederlandse schip „Klip fontein" (10.500 ton), dat vorige maand bij Mozambique is gezonken. Op de Groenekuusweg, de enige verbinding over land met bet eiland Voorne, wordt het éénrichtingsverkeer met behulp van draagbare zenders geregeld. (Van onze Haagse redacteur) I/ATHOLIEK NEDERLAND herdenkt dit jaar het feit, dat het sinds een eeuw weer eigen bisschoppen heeft. Toen de Reformatie in de zestiende eeuw over ons land ging, verdwenen de katholieke bisschoppen, nadat de bisschop van Utrecht 800 jaar lang belast was geweest met de geestelijke zorg over bijna geheel Nederland. Eerst in 1559 werd het kerkelijk bestuur doeltreffen der georganiseerd, waarbij de bisschop van Utrecht de titel „Aartsbisschop" kreeg. Groningen, Leeuwarden, Deventer, Haarlem en Middelburg werden als onderhorige bisdommen ingesteld. Vóór de reorganisatie geheel was doorge voerd, viel de gehele bisschoppelijke indeling echter aan de reformatie ten offer. De eerste Aartsbisschop, Schenck van Toutenburg, was tevens de laat ste en zijn uitvaart en begrafenis, op 25 Augustus 1580 in de Utrechtse Dom. waren tevens de laatste katholieke plechtigheden in dit imposante kerkgebouw. Het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie, in 1853, zal nu door de Neder landse katholieken plechtig en feestelijk worden herdacht. WA DE VERDWIJNING van het hoog ste kerkelijke gezag in den lande, werd ons land kerkelijk bestuurd door een vice-superior, meestal een Italiaan se prelaat, die in Brussel verblijf hield, doch van Noordnederlandse zaken wei nig af wist. Nederland was eigenlijk een missiegebied. De Hollandse zending was verdeeld in zeven aartspriester schappen, die ook al weer wemig on derling contact hadden. Ook het ont staan van de oud-katholieke kerk bracht op RK kerkelijk gebied nog de nodige verwarring mee. Tegen het midden van de negentien de eeuw evenwel, groeide bij het ka tholieke volksdeel een sterk verlangen naar het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie. Er waren hier toen twaalf honderdduizend katholieken, aan wier wensen echter eerst in 1848, toen de Grondwet werd herzien, tegemoet kon worden gekomen. Eén der Grondwets artikelen bepaalde namelijk, dat elk kerkgenootschap vrij was, zich naar eigen inzicht te organiseren. Van die vrijheid is gebruik gemaakt. Vooral op aandringen van Nederlandse katholieke zijde, werd in Rome een geheel nieuwe kerkelijke organisatie ontworpen, die een krachtige steun beloofde te zijn voor het oplevende katholicisme in de lage landen. April-beweging. UET HERSTEL van de bisschoppelijke hiërarchie kwam voor de protestant se Nederlanders als een grote verras sing. Door knap diplomatiek werk was dit plotselinge herstel der hiërarchie mogelijk en de verwijten der protestan ten troffen voornamelijk de verant woordelijke ministers, alsmede minister Thorbecke, die van de katholieke maat regelen op de hoogte waren gesteld, doch de ernst van de gedane medede lingen niet inzagen. Het herstel der bisschoppelijke hiër archie mocht voor de agitatie, die zich vooral tegen minister Thorbecke richtte, de aanleiding vormen, in wezen kwa men hier in botsing de oude krachten van het protestantisme en het conser vatisme met de nieuwe van het katho licisme en het liberalisme. In Utrecht werd een protestactie in gezet. Tweehonderdduizend Nederlan ders eisten de intrekking, of althans de n iet-erkenning van de hiërarchie. Toen dit adres de Koning werd aangeboden, liet deze zich in gans andere bewoor dingen uit, dan de ministers hem had den geadviseerd. Dezen konden dit niet met hun verantwoordelijkheid dekken, en zo trad het eerste ministerie-Thor- becke, tengevolge van wat in de his torie bekend is gebleven als de „April- (Van onze Haagse redacteur) UET is niet uitgesloten, dat Ne derland dit jaar één bisdom rijker zal worden. Utrecht, Roer mond, 's Hertógenbosch, Breda en Haarlem zijn de bestaande bis dommen. Verwacht wordt, dat hieraan een bisdom Deventer zal worden toegevoegd, hetgeen dan zal geschieden op de dag, dat Ne derland het herstel van de bis schoppelijke hiërarchie, in 1853, herdenkt. Mgr Alfrink, nu co- adjuctor van de aartsbisschop. Kardinaal de Jong, die in Utrecht zetelt, zou tot bisschop van De venter worden uitgeroepen. Mgr Hansen. co-adiuctor van de hoog bejaarde bisschop van Roermond, mgr Lemmers, zou bisschop van Utrecht en aartsbisschop worden. Ook in Parijs rammelen de collectebussen voor het geteisterde gebied in Nederland. Enkele collectanten op de Place de l'Opéra beweging", af. Inmiddels zijn de poli tieke hartstochten ten aanzien van de katholieke kerkelijke organisatie, ge luwd. Mocht men thans overgaan tot de vestiging van een nieuw bisdom men noemt Deventer in dit verband dan zal de regering er niet door wan kelen.... Eigenaar in rampgeh>ed Een der Giethoornse toeristencentra café Watersport-Centraal te Giethoorn- Noord is gisteren vermoedelijk tenge volge van een uitslaande gasvlam, tot de grond toe afgebrand. Het vuur 'greep zo snel om zich heen, dat de bewoners van het nevengebouw zich in nachtge waad moesten redden. Ook de gehele inventaris ging verloren. De eigenaar van de zaak bevond zich op het ogen blik van de brand met de Giethoornse punterploeg in het rampgebied, waar hij al dagen lang heeft deelgenomen aan het reddingswerk en de hulpverlening. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren de 44-jarige Amsterdammer C. F. K. terzake van eenvoudige bele diging en smaadschrift jegens een amb tenaar, veroordeeld conform de eis (be vestiging van het vonnis van de recht bank» tot 200 gulden boete subs. één maand Hij had in het voormalige week blad „De Vlam" twee artikelen gepu bliceerd. Het ene luidt: „Westerling, de reactie blaast verzamelen", het andere: „De arrestatie van Westerling". In het eerste keerde de schrijver zich tegen een periodiek, dat uitgegeven wordt door de journalist J. Fabius uit Den Haag, „De Nieuwsbrief' welk blad hij „superstaaltjes van geniepige achter bakse laster" verweet. Dit gaf de heer Fabius aanleiding een klacht in te die nen wegens eenvoudige laster. In het tweede artikel verweet K. o.a. staatsraad dr J. W. Meijer Ranrieft: „Stukken aan publicatie ten behoeve van de koloniale reactie prijs te hebben gegeven", waardoor hij, K, wegens smaadschrift werd vervolgd. Het hof wees de civiele vordering van 150 gul den, die de staatsraad had ingesteld, toe en bovendien werd K. veroordeeld aan de staatsraad diens kosten, begroot op 75 gulden, te betalen. De Maastrichtse leeuwentemmer Jean Michon is uit Italië, waar hij in ver schillende plaatsen voorstellingen ver zorgde met leeuwen en ijsberen in ons land teruggekeerd Hij zal binnenkort in het huwelijk treden met de leeuwen- temster Carola Petzold, waarna zij bel den in Maart naar Duitsland zullen gaan.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5