Militaire Jassen 44. Juttertjes Was verhoging van de kaasprijzen te rigoureus? Pettens achterhoede was bijna niet te slaan in Middenmeer NIEUWE NED. STAATSLENING Jongste kegelaars met 660 hout aan de kop in afdeling B 75 Gezonde groei van de Coöperatieve Boerenleenbank „Anna Paulowna T.0 G. vergaderde KLEINE HANDELSADVERTENTIES Boekhouding zal worden gemechaniseerd Breezand „HET VERLOREN DORP TINEKE VAN URK" MARKTBERICHTEN Productie ligt hoger dan in 1952 Boterprijs is tot rust gekomen Snelle treiter was de winst voor Flevo (1-0) kphzktri Esperanto en nog wat Groot t 200 millioen Pakjes voor bemanning van de „johan Maurits" KAMPIOENSCHAPPEN ALKMAARSE KEGELBOND OKA II naar de tweede plaats WEDzKOM ONTVANGEN: de voor de landmacht goedgekeurde Egyptisch Linnen Grootste speciaalzaak voor Den Helder en Omstreken Te koop aangeb.: Te huur gevraagd: Kuilen: Personeel: Diversen: Autoverhuur Alleen deze maand |o-Ja's Uw kapster aan huis Philishave De hoogste waarde Droog aanmaakhout, Heeft U Slopersbedrijf Knip dit uit! Een nieuwe woning? Philishave Dames Dansschool Siebeling kousenreparatie Wist U, dat De Graaf's brood Op de algemene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank „Anna Paulow na" toonde de voorzitter-directeur, mr M. Th. Münlieff, aan de hand van de cijfers de gezonde groei van de bank aan. Het aantal leden steeg in h--t af gelopen jaar van 512 tot 517, het aan tal spaarders van 1160 tot 1232. het aantal lopende-rekeninghouders van 274 tot 286 en de omzet, die in 1951 bijna f 15H millioen bedroeg, was in 1952 ruim f 1814 millioen. Het jaar 1952 was voor de bank ook belangrijk door het in gebruik nemen van het nieuwe bankgebouw, en na daaraan herinnerd te hebben, deelde de voorzitter nog mede, dat thans door de bank ook alle vreemde geldswaarden en reischeque's direct op aanvrage ge leverd kunnen worden. Aan een en an der verbond spreker woorden van hoge waardering voor de activiteit, accura tesse en het verlenen van service door de kassier en het overige personeel van de bank. De gehouden verkiezingen hadden het volgende resultaat: De heren P. J. Waiboer en K. Brugman werden her kozen. resp. als bestuurslid en lid van de raad van toezicht: de commissie voor het nazien der rekening en balans ever 1953 wordt gevormd door de he ren A. Raven, K. J. Kaan en J. D. Av (plaatsvervangers de heren H. Delver, N. Liefting, en Joh, Vader); afgevaar digden naar de algemene vergadering in Utrecht zijn de heren: P. J. Wai boer en J. Vethman (plaatsvervangers de heren J. C. Tiel en A. C. Langereis) Voorts memoreerde het jaarover zicht van de heer Breur het besluit van het bestuur en de raad van toe zicht om gevolg te geven aan het ad vies van de inspectie der Centrale tot mechanisatie van de boekhouding. Voorlopig zal dan ook. niettegenstaande de steeds meer omvattende werkzaam heden, het personeel niet worden uit gebreid, maar zal wel een boekhoud machine worden aangeschaft. Om het grote aantal posten vreemde valuta werd de bank door de Centrale te Utrecht aangewezen als depot-bank voor de aan- en verkoop van vreemde waarden. De credietbehoefte nam in het afge lopen jaar niet noemenswaardig toe. Inclusief de verstrekte voorschotten, voorziet de bank in een credietbehoefte van f 1.4 millioen. doch het hoogste gebruikte bedrag bedroeg in één der maanden van het jaar slechts ruim f millioen. Het spaarbanksaldo steeg met f 226.000 tot f 1.849.070,03. Na af boeking van het meubilair en van de rente aan het reservefonds was de winst nog f 4.575.84. We zijn met deze getallen reeds be land in de rekening en balans. De winst komt ten goede aan het reservefonds, dat reeds f 102.945.72 groot was. De Niet alle leden hadden gehoor ge geven aan de oproep, deel te nemen aan de ledenvergadering van „T.O.G." in het verenigingsgebouw aan de Mo lenvaart. Bij het behandelen van de binnengekomen stukken, bleek er een uitnodiging te zijn van de Sassenheim- se Korfbalvereniging „T.O.P.", die op 2e Paasdag haar 25-jarig bestaan zal vieren. Aangezien er echter meer be langstelling bestond voor het bijwonen van de Bondsdag, eveneens op 2e Paas dag, werd besloten, niet aan dit zilve ren feest deel te nemen. Van de zijde van de v.v. B.K.C. was bericht ont vangen, dat het terrein wederom op dezelfde condities voor „T.O.G." be schikbaar zal zijn. Met de zaaltraining zal nog even worden gewacht, in af wachting van het feit, dat de trainer weer normaal zijn onderricht zal kun nen geven. Verscheidene van de leden drongen aan op het organiseren van een feest avond, doch in verband met de daaraan verbonden kosten werd hiervan voor lopig afgezien. Bovendien was het sei zoen reeds te veel gevorderd en het aantal is niet voldoende genoeg, om zekerheid van een goed verloop te heb ben. Ook van de bestuursverkiezing werd tengevolge van de niet al te grote belangstelling, op deze avond afgezien. Bij de rondvraag lichtte de voorzitter op een desbetreffende vraag enige pun ten uit het reglement toe. Het meren deel der aanwezigen was van oordeel, dat het spelen in de tweede klasse voor het twaalftal een te zware opgave is. Naar aanleiding hiervan zal er alsnog getracht worden, dit twaalftal in een lagere klasse ingedeeld te krijgen. Bo vendien zal aan de competitieleider worden verzocht, ook het a.s. seizoen wederom samen te mogen reizen jnet de Helderse vereniging „H.C.S.C.". ®'u't met een eindcijfer van m i26' De omzet f 18.597.541.13. IS adat de heer D. J. Dekker namens ae controle-commissie verslag had uit gebracht, werden rekening en balans goedgekeurd. Ten slotte zij nog vermeld, dat door aanneming van een voorstel tot wijzi- gmg van artikelen 5 en 6 van het huis houdelijk reglement, de beschikkings bevoegdheid van het bestuur en de raad van toezicht iets is verruimd. Ten bate van het Rampenfonds zal de R.K. Toneelvereniging „Het Masker" van Warmenhuizen, op Zaterdag 28 Februari in de zaal van de heer De Boer, het toneelstuk „Het verloren dorp" opvoeren. We herinneren ons allen nog wel de trieste krantenfoto's van het Franse dorp Tignes. dat opgeofferd moest worden bij de kunstmatige vorming van een meer. Het toneelstuk van Van der Lugt handelt over dit dorp en zijn bewoners. Woensdag 25 Februari wordt op de pro- paganda-feestavond van de A.N.A.B. (v.h. Alg. Ned. Landarbeidersbond) in de zaal van de heer De Boer de muzikale comedie ..Tineke van Urk" opgevoerd. Hierin speelt zich. tegen de ernstige achtergrond van de dagen dat menige visser zich moeilijk kon neerleggen bij de droogmaking van dc Zuiderzee, een vrolijk verhaal af in en om de huisjes van een paar Urkers. NOORDSCHARWOUDE, 23 Febr. 3200 kg bieten: A 11—11,50, B 9,70 en Modjo 3,50; 8400 kg r ode kool 7—10.90; 1500 kg gele kool 13.50; 900 kg groene knol 7,50; 41.000 kg Deense witte kool 67,30. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Febr. 9000 kg rode kool I 7—10,80; 12000 kg gele kool I 6.50—10; 4000 kg groene kool 20,30; 30.000 kg Deense witte kool 67,80; 500 kg peen: B 17,40 en C 11,60; 300 kg witjof: I B 44 en II B 34—39. MKDEMBLIK, 21 Febr. Ronde bieten: A 750—10.40, B 9—10 en C 4,70—5,30; lange bieten: A 8.50—9,20 en B 6; peen: B 16,50—18, C 11—12,50 en D 7,50' groene kool 918.50; witte kool 67; rode kcol 7—13: boerenkool 23; spruitkool 33; uien: 4648 grove 43, drielingen 49 en afw 22—30. AVENHORN. 21 Febr. 1933. 10.444 kg Rode kood 713; 2500 kg Gele kool 6.5012.50: 16300 kg Uien: grove 4346, gewone 47.50—49.20, driel. 51—53.60; 60000 kg Ronde bieten: I 1010.80, II 10.40—11.30. III 7.20—8 80.000 kg Peen: II 16—18, III 12—12.40 en IV 6—8. OPPERDOES, 21 Febr. - Ronde bieten: A 10.10—10,40 en B 9,90—10,20; uien: afw. 25—29; gele kool 6,50; peen: B 17.50 —17,80 en C 12—12,20; rode kool 7-8 10; witte kool 6. VEEMARKT TE ALKMAAR ALKMAAR. 23 Febr. Opgave van bet aangevoerde vee; 6 paarden van 700 —1000. 100 vette koeien van 600—1175, 250 nuchtere kalveren van 3042 en 10 vette schapen van 90135 per stuk; 425 varkens van 1.701,85 per kg. Na de stijging van vorige week, heb ben de kaasprijzen zich over het alge meen ook in de afgelopcn week kun nen handhaven. Toch dient te worden vastgesteld, dat in de prijzen voor Frie se kaas op de zuivelbeurs te Leeuwar den komt nog altijd het leeuwendeel van de totale productie „aan de markt' een afbrokkelende tendenz is waar te nemen. Het feit, dat de Noordhol landse Edammers 40 plus op de Vrijdag te Alkmaar gehouden kaasmarkt hoger in de markt lag dan vorige week, doet hier niets aan af. Vorige week toch lag de prijs voor het Noordhollandse pro duct, in verhouding tot het Friese, te laag en het aantrekken van de prijs moet eerder worden gezien als een cor rectie dan dat hier sprake is van opti misme ten aanzien van de kaashandel in het algemeen. Onder Invloed van de hogere note ringen van vorige week, kwamen ook op de Zuidhollandse markten iets hogere noteringen voor de boerenkaas tot stand. Op deze markten wordt ech ter zeer weinig kaas aangevoerd, het geen met zich brengt, dat deze mark ten, bij enige vraag, zeer gevoelig zijn. Op de Amsterdamse zuivelbeurs van Maandag 16 dezer moest de handel be paald stug worden genoemd. Friese Gouda's volvet noteerden f 2.14 tot f 2.16 per kg, terwijl voor de Noord hollandse Gouda's volvet ongeveer f 2.20 per kg werd betaald. Op deze beurs lagen Friese en Noordhollandse Edammers 40-plus practisch op het zelfde niveau. Hiervoor werd f 2.02 per kg besteed. Zoals hierboven reeds medegedeeld werd de prijs voor de Noordhollandse Edammers 40 plus op de markt te Alk maar belangrijk gecorrigeerd. De no tering werd vastgesteld op f 2.06 per kg, terwijl zaken werden gedaan op basis van f 2.08 per kg. Waar de Alk- maarse notering eerder wordt vastge steld dan die te Leeuwarden moest worden vastgesteld, dat de prijsverho ging in Noordholland geen Invloed had op de Leeuwarder noteringen. Deze werden vastgesteld voor de Gouda's volvet op f 2.14 tot f 2.15 per kg en voor de Edammers 40 plus op f 2.01 tot f 2.02 per kg. Na enige aarzeling werden tenslotte zaken gedaan in Goudse volvet op basis van f 2.14 tot 2.16 per kg en in Edammers 40 plus op basis van f 2.04 tot f 2.06 per kg. In wtzen lagen deze prijzen beneden die van vorige week, toen voor de Goudse volvet f 2.16 tot f 2.18 en voor de Edammers 40 plus f 2.05 tot f 2.07 per kg werd gemaakt. Men kon dan ook niet zeggen, dat deze zaken op een bepaald optimistische basis werden af gesloten, want zowel producenten als handelaren vrezen, dat de prijzen spoe dig weer naar omlaag zullen gaan. Over het algemeen genomen is men van mening, dat de prijsverhoging van Vorige week wel wat te rigoureus is geweest en in hoofdzaak is beïnvloed door een tekort aan z.g. leeftijdskaas 5 of 7 weken oud-. Nu aangenomen mag worden, dat de productie zich spoedig in stijgende lijn zal gaan bewegen, zal ook dit tekort weer spoedig tot het verleden behoren. Bovendien dient men niet uit het oog te verliezen, dat de productie nog be langrijk boven het peil van 1952 ligt. Alleen al in de maand Januari 1953 werd 1200 ton kaas méér geproduceerd dan in Januari 1952 en naar het zich laat aanzien, zal dit verschil nog aan merkelijk uitlopen. De stelling van en kele producenten, die kaas verkochten onder het motto: „Over 3 weken koop ik ze goedkoper terug" geeft in dit verband wel te denken. De boterprijs is tot rust gekomen en naar algemeen wordt aangenomen zal deze niet verder worden verlaagd. Het doelpunt, dat linksbuiten Bekke ring van Flcvo reeds in dc eerste mi. nuut liet aantekenen, bleek later de basis te zijn voor de zege, die de Oranjehemden op een zich stug ver werend Petten hebben behaald. Vooral Geensen, de spil van de Petten, heelt zich een ware rots in de branding ge toond. Hij wist middenvoor Bouma vol komen uit tc schakelen. De harde, recht over het veld staan de wind heeft veel afbreuk aan net spel gedaan Flevo kreeg deze wind bet eerst in de rug, maar wist hiervan Practisch niet te profiteren. Het bleet bij dat doelpunt van Bekkering, dat bij na goed voorbereidend werk van Bcyer op fraaie wijze vanaf de vleugel wist te scoren. Daarna liepen de aanvallen herhaal delijk dood op het solide spel van spu Geensen en de zijnen. De Petten-ach. hoede zat fel op de bal, waardoor Flevo niet verder kwam dan enkele kamen, die door slecht schieten of goed werk van doelman Kooi verloren gin. gen Ook Petten kon weinig uitrich ten want de ballen, die naar de Flevo. helft getransporteerd konden worden, werden door de Flevo-achterhoede lesoluut geretourneerd. Met lage passes over de grond begon Flevo na de rust al direct aan een bliksemoffensief, goed opgebouwd maar buitengewoon slecht afgewerkt. Het duurde net allemaal even te lang. Od het laatste moment was er dan wel weer een Pettenbeen, dat een oplossing bracht en meteen gingen de kustbewo ners op doelman Hof af, die echter enkele harde schoten, o.a van Kossen en Van der Berg op rustige manier onschadelijk wist te maken. Ondanks de tegenwind bleef Flevo de toon aan geven en steeds groter werd de tech. nische overmacht. Paal en lat moesten doelman Kooi te hulp komen bij kogels van Bouma en Strooker. Vrouwe For- tuna was echter niet met de Oranje, hemden en zowaar heeft Petten nog de volle kans op een gelijkspel of over winning in de hand gehouden. Het bleef echter bij stuntelig spel, waaraan de harde wind mede debet was. Het Rampenfonds kan nog een be. drag van f 50.- tegemoet zien. zijnde de netto opbrengst van deze competitie wedstrijd. Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. Mijnheer de Redacteur, De mensen met de groene ster, ken ners van de wereldhulptaal „Esperan- to zullen het niet met U eens zijn, dat een onderwijs geven in deze taal net schoolprogramma zou overladen. Natuurlijk zijn er taken welke men moet leren, buiten lezen, schrijven en rekenen kan men niet, maar.... kan men wel buiten de kennis van een taal. waarmee men over de gehele wereld terecht kan? Ik weet niet of U de om vang kent van alle uitgaven, die in het Esperanto zijn verschenen zoudt U die kennen, dan zoudt U natuurlijk ook weten dat er aan Esperanto veel meer is „gedaan" dan de oppervlakkige le zer van uw blad zal denken. Ik ben geen onderwijsman en men zal het een buitenstaander misschien niet euvel duiden als deze van oordeel is, dat een bescheiden onderwijs in Es peranto er „nog wel bij kan". Er is immers naast dat lezen, schrij ven en rekenen al zoveel bij. Nog heden ten dage zijn er scholen waarop ook een vreemde taal wordt „bijgegeven" en kinderen van de 4e7e klasse weten op een lagere school soms al vrij aar dig wat van Frans af. Gaan wij eens naar de oudere gene ratie, die vroeger tot haar 12e jaar op de schoolbanken zat. dan zijn er toch zomaar twee jaar leertijd bij gekomen. En het is wel heel eigenaardig, dat de oudere mensen in die kortere leertijd minstens zo bekwaam waren als de leerlingen, die nu op 14-jarige leeftijd de school verlaten. Er zal misschien tegenspraak op ko men, maar ik durf graag beweren, dat ik vroeger in mijn .bedrijf liever een leerling had. die tot zijn 12e jaar op school had gelopen dan tegenwoordig een van tot 14 jaar. Hoe knullig kan men tegenwoordig schrijven, hoe slecht zijn rapportcijfers van vakleerlingen als het taal. stijl, rekenen enz. betreft. Vieren en vijven zijn beste cijfers. Aan een acht komt men niet toe. het zijn in elk geval uitzonderingen. Neen, geef mij de leerlingen van vroeger maar. die schreven beter, die maakten minder taalfouten en konden vlugger rekenen dan de meer praats hebbende jongelui van tegenwoordig, die soms al met een sigaret in het hoofd naar school gaan. Soms lijkt het of de „pit" er uit is, of er geen gang meer in het onderwijs zit (de goede uitzonderingen natuur lijk daargelaten!) Waardoor dat komt weet ik niet, hoe het verbeterd moet worden, weet ik ook niet ik weet alleen dat velen uit de „goede, oude tijd" óók die ondervinding hebben. Nu moet er zou ik zo zeggen toch wel een uur in de week te vin den zijn. waarop Esperanto kan worden geleerd. Wanneer men vroeger oo de lagere school die geen lessen gaf in „vreem de" talen liep. dan konden de uit zonderingen terecht bij het hoofd der school, dat of Duitse. Franse of Engel se lessen particulier gaf a raison van zestig centen per uur- Men kreeg dan ook maar een uur les welnu, dat had men nu ook kunnen uittrekken voor Esperanto. Beziet U het daarom ook eens uit de ze hoek en geeft U de regeerders var ons land eens hartgrondig ongelijk, dat ze dit onderwijs niet verplichtend heb ben gesteld. Hoogachtend. Uw abonné B (Naar en adres inz. ons bekend. Red.) BLIJKENS een gepubliceerd prospectus, heeft de minister van finan ciën besloten tot de uitgifte tegen de koers van 99 pet. van een 3 3/4 pet. Nederlandse staatslening, groot f 200 millioen, waartoe hij krachtens de le- ningwet 1949 gemachtigd is. De !cning heeft een looptijd van ten hoogste 40 jaren, gerekend van 1 April 1953 af. Onder voorbehoud van versterk te aflossing of algehele delging zal. te beginnen in 1954, jaarlijks per 1 April tVt pet. op de lening wor den afgelost. De rente gaat in op 1 April 1953, de dag waarop de stor ting op toegewezen schuldbewijzen dient plaats te vinden. De coupons ver schijnen halfjaarlijks op 1 April en 1 Octobcr. Schuldbewijzen in de nieuwe lening zullen worden afgegeven in stukken van f 1000 en f 500, terwijl deelneming in de lening in de vorm van schuldre gisterinschrijvingen kan geschieden tot bedragen van ten minste f 100.000. De inschrijving staat open op Don derdag 5 Maart 1953 van 9 tot. 16 uur, bij het agentschap van het ministerie van financiën te Amsterdam. Inscnrij- vingen kunnen uitsluitend worden in gediend door bemiddelig van banken of commissionnairs in effecten, leden van de Bedrijfsgroep Effectenhandel, bij wie prospectussen en inschrijvings formulieren kosteloos verkrijgbaar zijh. De aanvragen tot inschrijving moeten zó tijdig worden opgegeven, dat zij door de bank of commissionnair op de inschrijvingsdag bij het agentschap van het ministerie van Financiën vóór 16 uur kunnen worden ingediend. De toewijzing geschiedt door de mi nister van financiën, zo spoedig moge lijk na de sluiting van de inschrijving. Het recht wordt voorbehouden in schrijvingen geheel of gedeeltelijk niet in aanmerking te nemen. Bij overteke- ning geschiedt de toewijzing systema tisch. De opneming van deze lening in de notering ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal worden bevorderd. Ter gelegenheid van het komende Paasfeest kunnen gedurende de perio. de van 2 tot 14 Maart luchtpostbrief pakjes worden verzonden naar opva. renden van Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau, welk fregat thans deel uit maakt van de vloot der Ver. Naties in de Koreaanse wateren. Het maximum gewicht van deze pakjes is 500 gram. De frankering be. draagt 8 cents per 50 gram met een minimum van 40 cents. Adressering als volgt: Naam. rang, marinenummer. Aan boord van Hr. Ms. Johan Maurits' van Nassau. Amster- dam.CS. Marine. De persoonlijke en clubkampie wedstrijden behoren weer tot het ver leden. J. G. O. G„ de jongste kegelclub van de Bond, wierp Zaterdagavond 660 hout en werd daardoor kampioen in af deling B. Gedurende de gehele week stond O. K. A. 2 in deze afdeling aan de kop met 656 hout. Ook in de afdeling C had een ver schuiving in de kopgroep plaats. Scherpschutters 2 werd naar de twee de plaats verdrongen door de Negen jagers uit Bergen met 627 hout. Zoals reeds gemeld werden de dames van het „Rollend Raadsel" .vampioen in afdeling A met 610 hout (99 tref fers). Zij zullen dus de Alkmaarse kleu ren in de Districtswedstriiden moeten verdedigen., De dames van „Entre Nous 1" wier pen juist 3 hout meer dan „Ons Club je" in afdeling B en werden kampioen. In de afdeling Vrije Baan Superklas se staat de heer A. Winder aan de kop met 5 x 45. In klasse B mr H. Schuur man met 2 x 45 en in klasse C de heer P. Tummers met 5 x 45. Een mooi succes voor deze jonge ke gelaar. In klasse D staat de heer A. Droge bovenaan met 44 hout. Mevr. Bosch wierp 2 x 45 in afdeling A. Mevr. Köllmann 44 in B en mevr. Ne- lis uit Schagen 40 in C. Hieronder volgt de volledige stand in alle afdelingen: Pers. kampioenschap heren Super: W. v. d. Bosch 462 (kamp.)C. Klerk 456: G. Genefaas 447: S. Schaaf 445; A. Köllmann 442; A. v. d. Wiel (Vel- sen) 440: H. Ros iVelsen) 403; M. de Haas (Schagen) 381. Pers. kamp. heren B: P. Neefkes 414 (kamn.); Doegenaar 407: W. Snijders 403; Koppe 374. Pers. kamp. heren C: A. Mienis 401 (kamn.); A. Koster 392; Dr. Westerkamp 346: B. Koster 335. Pers. kamp. dames A: Mevr. de Haas (Schagen) 417 (kamp.); mevr. Bosch 397; mevr. v. Uitert 374: mevr. Berkhout 327. Pers. kamp. dames B: Mevr. Köllmann 389 (kamp.); mevr. Piet 364: mevr. de Boer 343; mevrouw Stenis 300. Pers. kamp. dames C: Mevr Boereboom 351 (kamp.); mevr. Schoonhoven 321; mevr. Buisman 303; mej. Knuppel 239. Korps heren Super: OKA 2151 (kamp): Koekoek 2107; Alles Om (Velsen) 1939; ZEKZ? 1922; De Burg 1902; TOP 1886: OZCK 1871. Korns heren B: JGOG 660; OKA 2 656; Op de Lat 1 Alkmaar 652; Alcm. Victrix 1 635 (95 tr.)Houthalers 1 635 (94 tr.)De Unie 620; Met z'n Tienen 1 608: Schagen 607; TOP 2 600. Korps heren C: Negenjagers 1 627: Scherpschutters 2 622; TOG 1 619; Met z'n Tienen 2 611- Alcm. Victrix 2 602; Houtnakkers 2 580; de Burg 2 579 (94 tr.); Op de Lat 1 (Purmerend) 579 (90 tr.); Op de Lat 2 (Puimerend) 571. Korps dames A: Het Rollend Raadsel 610 (39 tr.) (kamp.); Vredelust 1 Schagen 610 (95 tr.); WIK 563; Vredelust 2, Scha gen 544; OPH Wint 536; ZET 'm OP 480. Korps dames B: Entre Nous 1 546: Ons Clubje 543; De Rode Bes 2 508: Het Rollend Raad sel 2 500 (93 tr.); Ophouden Wint 2 500 (79 tr.WIK 2 476; De Rode Bes 1 461. Niet officiële uitslag Vrije Baan; Vrije baan heren A: A. Winder 45 (5x>: A. Köllmann 45 (3xi; E- Brink 45 (3x); H. van Galen 45 (2x.) Vrije baan heren B: Mr. Schuurman 45 (2x): J. Haasbroek 45: G. v. d Post 45: B. van Uitert 45; S. de Jong 44 (2x); G. Bosch 44; C. Ot ter 44. Vrije baan hern C: P. Tummers 45 5x; de Boer 45 (2x>: S. Krom 45; C- Vrijburg 44; A. Koster 43; V. Schippingen 43. Vrije baan hern B: H. Dröge 44; A. de Jonge 40; P. Vink 40; Bijster 40: Zoon 40; Hartong v. Ark 39 (2x)- H. Dolle 39 Vrije baan dames A: Mevr. Bosch 45 (2x)mevr. v. Uitert 45: mevr. de Jong 43- Vrije baan dames B: Mevr. Köllmann 44; mevr. Schermer 40; mevr. Nieuwediik 39. Vrije baan dames C: Mevr. Nelis (Schagen) 40: mevr. Hoogland 36; mevr. Schoonhoven 36; mei. Knuppel 36. Hoogste korps heren buiten de 5-tal- len: C. Kleen 133- Hoogste korps dames buiten de 5-tallen mevr. Schrama 121. Verrassingbanen dames en heren nog niet bekend. In zijn sluitingswoord dankte de voor zitter van de Bond allen voor de steun aan dit concours verleend. De twee ba nen voor het Rampenfonds hadden op gebracht f 146.60. DRIE V.S. STRAALJAGERS VERONGELUKT Drie Amerikaanse straaljagers van het type „Thunderjet" zijn Zaterdag neergestort n de omgeving van het vliegveld Goose Bay in Labrador. Een piloot kwam om het leven. DE „WIIMA" IN SINGAPORE Het Finse tankschip „Wiima", dat met Roemeense vliegtuigbenzine op weg is naar continentaal China doch op de rede van Singapore voor anker ging, is thans de haven van Singapore binnen gevaren. De havenautoriteiten zeggen geen instructies ontvangen te hebben. Zij behandelen het vaartuig als een ge woon kopvaardijschip. Kapteyn Mobylette, weinig gebruikt, in prima staat. Te bevr.: Coenr. Bothstraat 16. Na 6 uur. Electr. wasmachine compl. f 45,en wit kolenfornuis f 15,Ooievaarstraat 5. Box met vloer f 10,Tev. gevraagd rond tafeltje. Gou denregenstraat 3. Jong hondje f 2,50. Brakke- veldweg 190. Prima BSA, 250 cc, kk; guitaar en hondenhok. kan ook voor kippenhok. Kamper foeliestraat 39. Na 6 uur. Ongemeubileerde zit-slaap- kamer met gebr. van keuken voor weduwe. Middelb. leeft. Van Limburg Stirumstraat 17. Een gem. zit- en sl.kamer met kookgelegenheid, max. h.- prijs f 20,p. w. Br. onder nr 72, Bur. v. d. blad. Woningruil. Een woning om geving Sluisdijkstraat, bev. 2 kamers, keuken, bijkeuken en boet; boven 3 sl.kamers, voor woning Vogelbuurt (nieuw ge deelte). Br. onder nr 67. Bur van dit blad. Zonnige mod. woning met 2 'slaapkamers en vaste was tafel, kamer en suite. h. f 6 25. omg. Watertoren, voor woning met 3 sl.kamers; liefst zelfde omg. Hogere huur geen be zwaar. Br onder nr 74, Bur van dit blad. Gevraagd; net werkmeisje. „Stations-restauratie", Den Helder. Gevraagd: zelfist. werkster voor twee ochtenden p. week. Reigerstraat 76. Gevraagd: werkster, twee ochtenden per week. Adres: Bureau van dit blad. Biedt zich aan: meisje, 19 jaar, voor enkele middagen per week. Onverschillig wat. Br. onder nr 73, Bur. van dit blad. Gevraagd: net zelfstandig meisje van 8—19 uur. Aan melden na 18 uur. Adres Bu reau van dit blad. Mevr. De Lange, Singel 147, vraagt een flink meisje voor dag of dag en nacht. Boven 18 jaar. Aanmelden Dinsdag en Donderdag na 19 uur. Aan komen lopen: zw. poes, witte bef en pootjes. Te bevr.: Singel 45. Weggelopen: een zwarte kat met wit borstje en pootjes. Gaarne terug bezorgen bij Hilker, Westgracht 78. Gevraagd: twee kostgan gers Omgeving nieuw Den Helder. Br. onder nr 75, Bur. van dit blad. Plaats voor twee nette kost gangers in gezin zonder kin deren. (Week-end afwezig.) - Br. ond. nr 76, Bur. v. d. blad. Net kosthuis gevraagd voor de hele week (en met was). Br. met prijsopgaaf onder nr 77. Bureau van dit blad zonder chauffeur, 4, 5 en 6 pers. wagens (prima mate riaal), tegen zeer billijke tarieven, per K.M., per dag, per week. Voor trouwrijden en begrafenis verhuren wij 6-pers. wagens tegen een zeer laag tarief. Maarten Smit, tel. K 2235 (202), Julianadorp. Permanentwave 6.5U Salon Schoonhoven Spoorstraat 24. Rubber corsetten zijn toch beter! Verkrijgbaar by Magazijn „De Ster". Spoorstraat 2628. Waarom zou U Uw huis houding in de steek laten als U zonder prijsverhoging aan huis gepermanent wordt J. v. d. Velde, Keizer straat 26, tel. 2735. reeds voor 1.50 per week Radio De Zeeuw, Keizerstr. 30 Tel. 3055 betaalt B. Leufgen voor wol gebreid, lompen, me talen, ijzer, cementzak- ken, kranten, carton etc Adres: Ruyghiveg hoek Bassingracht. t 1.25 per zak. Fa. H. Booy en Zn., Hout en Steenkolenhandel, Molen- str. 134, Tel. 2381 en 239b. een feestje of receptie? Komt U dan eens praten met Tielemans. Wij advi seren U het beste en be zorgen door de gehele stad en daarbuiten. Tieleman's Wijnhandel, Koningstr. 87, Tel. 2892. UW ADVERIENUE >N Dll BLAD IREFT DOEL te koop alle soorten tim merhout, panlatten en af- rasterlngspalen, nieuw en oud. Zagerij De Leeuw, Bas singracht 151, Telef. 3161. Het komt altijd van pas! Serviesverhuur voor brui loften en partijen. Het adres is natuurlijk: De Pottenman, Keizer straat 82. Tel. 2933. Uw verhuizer? Het goedkoopste adres? Joh. Tiesscn en Zn. Erkend Meubeltransportbedrijf en Woningruilbureau voor ge heel Nederland, Wezenstr. 51—54. Tel, 2933. Nu reeds leverbaar vanaf 1.50 per week. Radio Moor, Slulsdjjk- straat 39. Tel. 3413. Mocht U van plan zijn een mantelcostuum of mantel te kopen, dan raden wij U in Uw eigen belang aan eeist eens bij ons te komen kijken Wij hebben zojuist de nieuw ste stalen ontvangen waar U zeker keus uit zoudt kunnen maken. Er is niets beter dan maatwerk en U kunt zelf Uw model uitzoa ken. C. W. Scheltis en Zn Keizerstraat 109 Tel. 3227. Javastraat 116 - Tel. 2681 Club- en privélessen. Goed, vlug, voordelig. „Succes". Alle ladders 5 ct. Mevr. Varenhorst, Ambou- straat 84. 't Friese aardappelhuis reeds bij 10 kg 2 cent per kg korting geeft? Prijsnoteringen deze week per kg; Friese roodster 18 ct per kg, per kist 10, 15 en 25 kg. Noordelingen 18 ct. Noordelingen 16 ct., Beve landers 18 ct., Eigenhei mers 17 ct. Alles prima klein en duinzand. Beleefd aanbevelend, Th. van der Stoop, W agenstraat 27, vel. 3389 wordt hygiënisch bereid in een modern bedrijf. Luxe Broodbakkery, Weezeustraat 15.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5