Nederlandse torpedojager kwam voor hoogste lof in aanmerking Chefarine 4 MÉ BpfiB— ili ■a 11191 IVOROL I r „Marmag" zette met HCSC alle zorgen aan de kant De wereldreis van Jimmy Brown m "5ÏÏS5ini mSÊmëó Van der Horst niet vergeten Laatste mijlen in een dichte mist 4 beroemde genees middelen iegen griep .PlET HEIN" TERUG UiT KOREAANSE W Al EREN Bekerstrijd tussen HBC, VOP en Ons Genoegen Nog géén originele schetsen MSC 1 zegevierde met 6 4 over Aalsmeer Bruinvissen-dames met 2-1 verslagen TUSSEN HAAKS EN KUITJE 'n 4ije doet wonderen.' «mmi f Wlfc „18 jaar Sing Sing" in de Witte IN HET KORT i WM Urk Weekoverzicht visserij Wieringen Blijven staan is goedkops' JJE MANNEN van Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein'' hebben hun faatste nacht van een lange en gewichtige reis achter de rug. Gisteravond tegen negenen viel het anker in het lichtbewogen water van de rede, waar nevel flarden de havenlichten van Den Helder aan het oog onttrokken. De motor sloep, waarmee een aantal vertegenwoordigers van radio, televisie en pers naar boord werd gebracht, vond een enthousiast onthaal. De eerste „vaderlandse" gezichten verschenen aan dek enmisschien kwam er post mee! Met schit terende ogen werd een klein, bescheiden postzakje in ontvangst genomen, en even later ging het seintje door de scheepsomroep: „Attentie! Facteur aan de valreep!Ach, en laat het nu dienstpost zijn geweest! Maar inmiddels zijn al weer veel inniger contacten gelegd, dan waartoe Tante Pos ooit haar bemidde ling vermag te verlenen. Toen onze krant ter perse ging, stond de ankerrol al op post en maakte de „Piet Hein" zich klaar om binnen te stomen en af te meren, en had de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht F. T. Burghard, de thuisgevaren oorlogsbodem reeds geïnspecteerd. F)E LAATSTE MIJLEN van de thuis- reis had de jager met ongewilde traagheid moeten afleggen. Mist, mist en nog eens mist.... Voor Hoek van Holland was in een dikke mist de Be velhebber der Zeestrijdkrachten, vice- admiraal A. de Booy, aan boord geko men en voor IJmuiden was de vloot voogd, wederom vergezeld van een mist met „Zicht m'1" gedebarkeerd. En dwars van Callantsöog viel op de „Piet Hein", rustig drijvend in een kleine, grijze we reld. even een stilte. Daar werd de kwartiermeester Van der Horst her dacht, de enige van de bemanning die niet mee thuisvoer. Wat is er veel ge beurd in dit jaar en wat stond dat droe ve gebeuren pp de dag van het vertrek alle opvarenden nog levendig voor de geest! „We zijn Van der Horst niet verge ten", zei de commandant, de kapitein luitenant ter zee A. H. W. von Freijtag Drabbe, die ons in zijn hut ontving en het uitgebreide gezelschap verslag uit bracht van de reis. Met ongeveinsd enthiusiasme sprak de commandant over de stemming aan boord. De be manning was grotendeels uit jong be- roepspersoneel samengesteld. De offi cieren en oudhre onderofficieren heb ben tot hun vreugde in zeer korte tijd een prachtige teamgeest zien groeien. Allen stonden voor hun taak, en dat is zo gebleven (ot het laatste ogenblik. In dit verband spreekt het boekdelen, dat verscheidene opvarenden een re- engagement hebben aangevraagd en dat de belangstelling voor verschillende op leidingen bijzonder groot is. GELUKKIG GEVAREN MET dankbaarheid stelde de comman dant vast: „We hebben gelukkig ge varen, zónder één vijandelijk schot!' En dat, terwijl de „Piet Hein" geenszins op veilige afstand van de vuurlinie is ge bleven! Zeventig procent van haar tijd bracht de torpedojager door op het operatieterrein, veertien maal werd al varende olie geladen en vijf en twintig maal werden in volle zee voorraden overgenomen. In de Koreaanse wateren werden 43.000 zeemijlen afgelegd, 3000 granaten van 10.5 centimeter afgevuurd en verstookten de machines 13.000 ton olie! Dat operatie terrein lag dicht in de nabijheid van de tot een begrip gewor den 38e breedtegraad. De „Piet Hein" was ingedeeld bij een geallieerde vloot- formatie. die de vijandelijke kustlijn moest blokkeren en een groot aantal bezette eilanden voor de kust moest beschermen. Afwisselend fungeerde de „Piet Hein" als onderdeel van het ja- gerscherm bij Amerikaanse en Engelse vliegkampschepen en carriers, als volg- jager voor de opsporing en redding van neergestorte piloten, en bij het „inshore work" als bombardeur van kustbatterijen en opslagplaatsen. Al deze eilanden in de Gele Zee, na bij Chinnamp'o, Pyongyang en Intsjon, waren van grote strategische betekenis. Zü werden voortdurend door vijande lijke infiltratie bedreigd. Op Chodo was een belangrijke radar-waarnemingspost tegen vijandelijke vliegtuigen gevestigd. Er was een nauwe samenwerking met de geallieerde luchtstrijdkrachten. „TREINITIS" HE „PIET HEIN" heeft vooral de aan- dacht op zich gevestigd, toen zij bij een Amerikaans eskader aan de Oost kust van Korea was ingedeeld. Het water was daar veel dieper, zodat de schepen tot dicht onder de kust kon den doordringen. Vlak langs de kust reden dagelijks vijandelijke treinen met oorlogsmateriaal naar het front. Eén van deze nachtelijke transporten werd wat volgens de theorie onmogelijk was onderschept. De stoom van de locomotief bleek duidelijk zichtbaar, maarvoor de „Piet Hein" vuur kon geven, was de trein in één der vele tun nels verdwenen. Van dat moment af stond ieder, de vlootaalmoezenier en de dokter incluis, op de uitkijk naar een volgend doelwit. Twee treinen wer den, zoals de term luidt, „vernietigd" en verscheidene andere beschadigd, waardoor de vijandelijke aanvoer in niet geringe mate werd belemmerd. Niet zonder verbazing nam men overi gens waar, hoe snel de Noord-Koreanen de lijn telkens weer vrij wisten te maken. Het vermoeden werd zelfs geopperd, dat opruimploegen in de tunnels waren gelegerd. Het is voorgekomen, dat een vijandelijke trein was voorzien van twee locomotieven, één voor en één achter. De trein werd compleet door midden geschoten, waarna de helften elk de wijk namen naar een tunnel In die periode werd het bevel, tijdens ziekte van de commandant waargeno men door de eerste officier, de luite nant ter zee der eerste klasse jhr. De Jonge van Ellemeet, die gisteravond iets vertelde over de spannende dagen, toen iedereen aan boord aan „treinitis" leed. VREDELIEVENDE TAAK TEN TRIEST VERHAAL deed de eerste officier over een evacuatiecentrum op het eiland Pyongyongdo, waar meer dan honderd uitgeteerde Zuid-Koreaan- se kinderen waren ondergebracht in een weeshuis. De ..Piet Hein" heeft daar prachtig vredelievend „relief-werk" kunnen verrichten. Scheeparts Boo gaards trof daar toestanden aan, „erger dan in Bergen-Belsen". Er heerste een totaal gebrek aan het allernoodzake lijkste. Nauwelijks was dat aan boord bekend, of heel de bemanning plun derde kastjes en plunjezakken, geld werd ingezameld om de scheepstoko te kunnen leegkopen en om partijen le vensmiddelen uit de scheepsvoorraad te kunnen verstrekken. Zo gingen de maanden in de Koreaan se wateren voorbij, met op gezette tij den een paar dagen van welverdiende ontspanning in Sasebo- De post is steeds keurig op tijd aangekomen en ook het telegrafische verkeer liet niets te wensen over. De telegrafisten van de „Piet Hein" genoten allengs een zekere vermaardheid. Amerikaanse en Engelse marine-auto riteiten hebben hun lof voor de Neder landera op ondubbelzinnige wijze doen blijken. Toen Hr. Ms. „Piet Hein" op 15 Januari j.1. te Hongkong was afge lost door Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" en de thuisreis aanvaardde werd de torpedobootjager officieel uit geleide gedaan door de Amerikaanse en Engelse oorlogsbodems in de haven. Het „joelen" der bemanningen bete kende niet slechts een collegiaal „vaar wel", maar kon als een bijzonder eer betoon worden opgevat. Hedenavond beginnen de jaarlijkse bekerwedstrijden tussen de biljartver enigingen HBC, VOP en Ons Genoe gen. Er wordt gespeeld naar het club moyenne over, twintig beurten. Het wedstrijdrooster luidt: heden: HBC VOP; 10 Maart O.G.—VOP; 19 Maart: VOP—BKC; 25 Maart: HBC—O.G.; 31 Maart: O.G.—HBC; 9 April: VOP— O.G. De wedstrijden worden gespeeld in het café van de heer J. Woud aan de Binnenhaven. Het is morgen, hoog water om 10.10 en 22.05 uur en laag water om 4.20 en 16.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 3.9 graden Celsius. De feestavond van de Helderse Christelijke Sportcentrale, die gisteren in Casino door het revuegezelschap van Marmag werd verzorgd, had een bijzon der aardig begin. In de proloog werd namelijk het logboek doorgebladerd van het eerste lustrum, waarmee vanzelfsprekend de grondslag werd gelegd voor enkele prettige uren. Behalve door Marmag werd aan het programma mede gewerkt door het jeugdorkest „De Snavelaars" en de acrobatengroep „De Morali's", die zeer veel tot het welslagen van de avond bijdroegen. 44. Terwijl Piet Potlood zich met ge mengde gevoelens bij de kamelen op stelde, met zijn ogen een beetje schrik achtig de horizon afzoekend, om te zien of de stationcar met de andere rovers nog niet naderde, kroop Jimmy ook in de jeep, zich tussen zijn eigen bagage zo goed mogelijk verbergend. In het voorbijgaan gaf hij een der rovers, die met zijn ogen begon te knipperen, nog een tik op zijn neus, maar voor de rest wijdde hij al zijn aandacht aan de manier, waarop hij alles zou kunnen waarnemen, wat er buiten de jeep zou kunnen voorvallen, zonder dat men hem in de gaten zou krijgen. „Let zo goed mogelijk op, Piet," riep hij, „en zodra je wat ziet komen, waarschuw je me, hoor. Je mag geen seconde te laat zijn, denk je daar aan? Piet Pot lood slikte even en zei timide: „Ja, Jimmy, ik zal heus goed opletten. Hij hoorde zelf, dat zijn stem een beetje trilde. Jimmy hoorde dat ook. Hij wilde £ljn metgezel juist wat moed inspreken toen deze een kreet slaakte. „Links Jimmy, links. Daar komen ze aan!" riep hij. „Zie je die stofwolk? Dat moe. ten ze zijn." Jimmy keek en dook met. een weg. Hij legde een der geweren naast zich en het andere nam hij in q, hand. Hij wurmde de loop tussen twe» koffers door. Er kwam een verbeten trek op zijn gezichtPiet Potlood voelde zijn hart in zijn keel kloppen Hij deed net of hij de kamelen ver.' zorgde, frommelde wat aan hun halsters De stationcar kwam recht op hen af.... De schetsen van voor de pauze vielen bij ons het meest in de smaak. Er viel te genieten van grappige dialogen. Van het programma daarna noemen wij de schets „Huiselijk verkeer", waarom har telijk werd gelachen. Helaas moesten wij ook ditmaal ervaren, dat het blijk baar moeilijkheden oplevert om met origineel werk op de planken te komen. Zo niet „afgezaagd", dan waren de schetsen over het algeméén toth" wé!' „oud". Niettemin sloegen zii in. vooral dank zij het dwaze gedoe van Bep Cos- ter. Een aantrekkelijk nummer werd gebracht door Henk Haak van Over loop als buikspreker. De pauze werd op originele wijze in geluid. Het had er aanvankelijk veel van weg, dat „De Morali's" concurren tie zou worden aangedaan. Dit over de nieuwe revue van Mar mag, die stellig in onze stad nog wel eens ten tonele zal worden gevoerd en wederom succes zal oogsten. Een al te groot optimisme is nog niet op zün plaats, maar onder leiding van de heer Coster zal de Marmag-troep zijn weg wel vinden. De Morali's deden het weer keurig. Niet minder waardering genoot het op treden van „De Snavelaars". Misschien ■mogen- wij- "de jongelui een tip geven: het is niet prettig om van de zaal uit de organist op zijn rug te moeten kij ken. De voorzitter van HCSC. de heer T. R. Teitsma, toonde zich na afloop te recht ingenomen met het gebodene. 'Na alle slechte tijdingen over de schaakclub MSC nu eens een beter bericht. De uitwedstrijd tegen Aals meer werd door de KNSB voor MSC I gewonnen verklaard. Dit betekent, dat Aalsmeer de drager van de rode lantaarn wordt. Voor de wintercompetitie werden deze week gespeeld: groep la: R. Th. RoskamK. Geus 0—1; groep lb: C. A. van BodegomP. van Dijk y, J. W. KingsmaJ. Smit 0-1; groep 2a: J. van AmesfoortG. J. Brand- hoffJ. van Amesfoort 01, B. KnopperC. J. Bosch 0-1; gfoep 3a: I. StolkA. Coppens 01, mevr. BoschH. van Amesfoort 10, mevr. BoschL. van Veen 10; groep 3b: G. GeusF. Kwast 10. P. Kroon A. Diepgrond 1—0, C. Buys—H. Ros- sèel 01; groep 4: H. v. d. Heuvel J. Wallenburg 01. De laatste bondswedstrijd van dit sfizoen wordt Maandagavond in het Christelijk Militair Tehuis aan de Ka- naalweg gespeeld. Het eerste tientai ontmoet VAS 2 uit Amsterdam, het tweede Edam. OPLICHTER TOT VIER MAANDEN VEROORDEELD. De Nieuwedieper Jan S. R. is door de Alkmaarse rechtbank tot vier maan den met aftrek veroordeeld, terzake van oplichting in Den Helder. De eis tggen hem luidde vier maanden ge vangenisstraf met aftrek. s— De wekelijkse schóenenruilbeurs vèrt de Helderse Stichting voor Sociaal wcmdl vanmiddag van twee tot djie ifür 'ïn de Molenstraat gehouden: het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huize van de secretaresse, Piet Heinstraat 1. De strijd tussen de dames van de Bruinvissen en Nereus 2, welke ir, het Marinebad werd gevoerd, is een over winning voor de gasten geworden. Zij hadden hierop ook het meeste recht, omdat zij beter speelden dan de Bruin vissen, die tot hun excuus kunnen aan voeren dat zij deze wedstrijd met twee invalsters moesten spelen. Hoewel de plaatsvervangsters goed voldeden, was toch het samenspel zoek en hiervan wisten de Zaanse meisjes enkele malen te profiteren. Reeds kort na het begin werd de Helderse achter hoede stuk gezwommen en kwam de middenvoor der tegenpartij alleen voor Jel v. d. Oord, die van dichtbij werd gepasseerd. Hierna kon met kunst en vliegwerk het doel enige tijd worden schoon gehouden, maar toch slaagden de gasten er in kort vóór de rust de stand tot 2—0 op te voeren. Na de doelwisseling kreeg de thuis club het ondiepe doel te verdedigen en nu ging het iets beter. Er werd echter te weinig opgelet en te lang gewacht met het afgeven van de bal, om wer kelijk gevaarlijk te worden. Slechts éénmaal ging het goed, toen Cor Tim mermans met de bal opzwom, doorgaf naar Elly Pleijte, die vervolgens met een laag schot de achterstand wist te verkleinen. Beide ploegen hadden hier mede hun kruit verschoten en toen scheidsrechter Van de Water het einde blies, konden de gasten met een 21 overwinning naar de Zaan terugkeren. Hr,.- Ms.mijneategers Deurloo, Hóllandsdiep. Oosterschelde, Texel- stroiriüi* WeeferscheldP, Zuiderdiep, Roompot, Stortemelk, Urk en Walche ren zijn gisteren naar Rotterdam ver trokken. Chefarine „4" werkt krachtiger, snel. Ier en doeltreffender, want elk tablet bevat vier geneesmiddelen, stuk voor stuk in de hele wereld beroemd. VIERVOUDIGE WERKING (Advertentie Ine Mem V y& - y V< PENSIOEN. Andermaal vraagt Gradus uw bijzondere aandacht voor de pensioen-kwestie. Hoewel hij nog niet uiterst tevreden is, kan hij toch gerust beweren, dat nu een flink bedrag is verzameld. Het totaal van Zaterdag (f 111) is intussen namelijk tot f 153,50 gestegen. Er kwamen nog bijdragen bin nen vafi: directie Casino en Stedelijk Muziekcorps f i5; D. H. R. L—wed. St. f 1; fam. W. 1.—; C. J. C. G. f 2; twee dames 1 2; J. S. f 1; G. van R. f 1; H. O. f 1, P. B. 1; B. K. f 1; H. B. B. f 2; D. S. 2. Uiteraard bleven weer een aantal gevers totaal onbe kend. De heer P. J. K. nam een aardig initiatief; hij verzamelde by hem in d? buurt f6 (P. J. K. f 1; Th. F. f 1; Ch. P. f 1; mevr. D. f 2; Ch. K. f 1) en leverde dit bedragje af bij de Al gemene Pensioenbond, die het, aangevuld met f 2.50 van W., aan uw stukfes- schrijver deed toekomen. Bij de voorzitter van de AMP kwam een brief bin nen met f 1, waaraan Gra dus het volgende ontleent: „Wij (mijn vrouw en on dergetekendegeven niet uit overvloed, ook niet uit medelijden, maar achten deze Gradus' actie „Pen sioen" de juiste oplossing". En zo moeten allen deze geschiedenis ook beschou wen. Verder doet men er goed aan, het valse gerucht de kop in te drukken, als zou de heer Van Glabbeek zijn geld bij ontvangst niet hebben nageteld. Verlaat u in deze op uw Gradus, die vindt, dat hier eigenlijk iets groots moet worden be reikt. Toch heeft hij in middels besloten, van de acUe de laatste dagen te laten ingaan. Tot en met Zaterdag aanstaande en dan is het afgelopen! staat de brievenbus nog open voor enveloppen met opschrift „Pensioen". RAMPENFONDS. INe leerlingen van de derde klasse A van het Lyceum kwamen uw Gradus vertel len, dat zij verleden week ten bate van het Nationaal Rampenfonds in het gym nastieklokaal van hun school een gezellige avond had den gegeven. Er waren voor namelijk ouders aanwezig, die kennelijk plezier beleef den aan het programma, samengesteld uit declama ties, liedjes en schetsjes. En de opbrengst, vrienden? Niet mis: ƒ42,50! Ook de toneelvereniging „De Ooievaar" heeft zich weer eens zeer verdienste lijk gemaakt. In Casino werd Dinsdagavond een op voering gegeven van „Een schip vaart uit", eveneens ten bate van het Rampen fonds. Als opbrengst kon worden gestort 224,—. Ook al een bedrag van be lang! OPGEPAST. pradus wil niet beweren, dat hij bij de politie kind aan huis is, maar hij kan wel rustig zeggen, dat hij daar altijd hartelijk wordt ontvangen. Dit ter introduc tie van een waarschuwing, die hem in dat vredige ge bouw aan de Kerkgracht werd meegegeven voor ouders, die hun kinderen aan het strand laten spelen en ravotten. Ge weet het: de orkaan en het opdringende water heb ben onze duinen geen goed gedaan. Nu hebben kinde ren er plezier in, gaten in de steil afgeslagen duinen te graven. Dit is een grove overtreding, dat weet ieder een. Maar er zit meer aan vast. Overal dreigt het ge vaar, dat de duinen instor ten. Zo'n achteloos kind, wroetend met zijn schepje in het mulle zand, loopt werkelijk levensgevaar wanneer zo'n stuk duin het begeeft. Voorts schuilt hier en daar gevaar in betonnen platen, die min of meer aan de grond zijn ontworteld en zin krijgen, zich te laten glijden. Ouders, weest wijzer. Waarschuwt uw kinderen en voorkomt ongelukken! BOEKEN. Dent u zich al bewust ge- worden, dat u momen teel in de Boekenweek leeft? Zo niet, dan mag Gradus u aanraden, mor genavond in Formosa de schrijver A. den Doolaard te gaan beluisteren. Hij komt daar in het kader van de Boekenweek spreken op uitnodiging van „De vijf samenwerkende boekhande laren". En nu het boek toch in het middelpunt van de be langstelling behoort te staan, vermeldt uw stukjesschrij ver even, dat èen begin is gemaakt m£t de vernieu wing van de Centrale Bi bliotheek van de Marine- cantine. Er zijn reeds vier honderd romans vervangen en geleidelijk aan zal de ge hele voorraad worden ver nieuwd. Een verheugend bericht in de Boekenweek! MODE. Liet houden van een mode praatje is niet Gradus' sterkste zijde. Uitmaal wil hij zich toch eens aarzelend op dit pad wagen, daar er een stadgenoot bij betrok ken is. Men heeft enige tijd geleden in deze goede krant wellicht gelezen, dat Jan Riksman (beter bekend als Jan van der Wint) in Parijs doende is. een naam op dit gebied te verwerven. Een leuk nieuwtje is nu, dat een aantal van zijn mo dellen in Nederland worden getoond. Zaterdagmiddag van drie tot half vijf en Zater dag- en Zondagavond, om acht uur te beginnen, wordt in het Doelenhotel te A'dam de voorjaarscollectie 1953 van de Parijse Nederlander Charles Montaigne vóór- gedragen". Daarbij zijn ook verschillende modellen van Jan. welke de charmante mannequins stellig zullen sieren. Dezelfde show oogst te, zo vernam uw stukjes- schrijver, in de Franse hoofdstad een groot succes. Dames, als u niet al te krap zit, gaat dan eens een kijkje nemen. Weest er evenwel van overtuigd, dat een dergelijk uitstapje u een paar stuivers kost. Intussen zij opgemerkt, dat ge daar, terwijl de mannequins losjes langs u hegn dribbelen, langzaam zult verstillen, want de nieuwe mode is weer een dróóm. HAVIK. In de Marine-cantine is hedenavond weer een filmvoorstelling. Bij wijze van variatie wordt een seriefilm begonnen, getiteld „Havik der wildernis". Het tweede deel wordt vertoond op Dinsdag 10 Maart. Dat is om de spanning er in te houden, meent Gradus. David Brian doet het goed als de gentleman-inbreker Dennis in de film „Achttien jaar Sing Sing". Hii gevoelt zich tot het dievenvak dermate aange trokken, dat hij van geen ophouden weet, zelfs al wordt hem een riike en niet onknappe weduwe in de schoot ge worpen. Wanneer men genoegen neemt met enkele onlogische feiten (al is het verhaal dan gebaseerd op de werkelij ke geschiedenis van Hollywood-Raffles), dan zal men gerust plezier beleven aan deze rolprent. Dan neemt men er aan het einde wellicht genoegen mee. dat Dennis verzucht: „Als ik vrii kom, ben ik vijf en vijftig jaar. Zal het leven dan nog v/aarde voor mij hebben?" Dit is dan de valse moraal, nadat men eerst als argeloos toeschouwer heeft zitten hopen, dat Dennis aan de politie zal weten te ontsnappen. Deze film gaat tot en met Donderdag in de Witte- In Tivoli wordt alleen vanavond nog vertoond ..De plunderaars". Morgen avond gaat daar ..Macbeth" met Orson Welles in de hoofdrol. De Ambtenaar van de Kinderwet ten houdt iedere eerste en derde Woensdagmiddag, dus ook hedenmid dag, van drie tot vijf uur spreekuur in het gebouw van de Keuringsdienst aan de Spoorgracht. Het wekelijkse spreekuur van ..Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. De Nederlandse vereniging van huisvrouwen, afd. Den Helder houdt vandaag een handwerktentoonstelling in de bovenzaal van café Postbrug. Voor de Nederlandse natuurhisto rische vereniging, afd. den Helder wordt vanavond een lezing gehouden in het Museum aan de Eerste Vroonstraat. F f I'vV «?V.: Ili (■paftpMagli Fotograaf Ben Kool maakte voor Gradus bovenstaand plaatje van het fraaie gedenkraam, dat in het trappenhuis van de nieuwe Eben Haëzerschool aan de Ruyghwea is aan gebracht. De duidelijke symbolische voorstelling spreekt voor zichzelf. De vorige week werd de visserij door gemiddeld 50 vaartuigen per dag uit geoefend. Gezien de matige aanvoer bleven de prijzen van de snoekbaars zeer stabiel. De vangsten varieerden per span van 50 tot 70 pond per etmaal. De rode baars vangsten vertoonden eni ge verbetering, hetgeen prijsdaling ten gevolge had. De blei werd verkocht voor 9'/i cent per pond. De besommii" gen van de vissers per span varieerden van f 100 tot f 600. De staantnetvisserU leverde weinig besomming op. De vang sten van deze categorievissers waren per vaartuig niet hoger dan 20 pond. D® weekresultaten waren van f 20 tot f 50 per staantnetvisser. De haringvisserij bij Breskens is z° goed als geëindigd. De vorige week waren de besommingen van gering to matig. Voor IJmuiden werden door o kustvisserij besommingen geboekt to f 250 per vaartuig. De vorige week (23 tot en met a» Februari) werd aangevoerd: 16834 pon snoekbaars voor f 12718,77; 4728 P®13 rode baars voor f 3986.38; 24133 Pon° blei voor f 2311,56; 217 pond karpw voor f 70,78; 13 pond snoek voor f en 714 pond zeevis voor f 74,83. De tale omzet was f 19171,58. H. Th. B., woonachtig op WierinfPjjj js op 29 December van het laar door de Politierechter te Alkms* veroordeeld tot een boete van T SU.,Sdagen hechtenis, omdat hij OP' zetteliik nipt had voldaan aan een be^ van de politie om te stoppen. Hii hwa van dit vonnis in hoger beroep, f* was niet verschènen. toen ziin W*. Dinsdagmorgen voor het Gerechts»» te Amsterdam diende. Bii verstek wer 'hans bevestiging tegen hem geëist- Arrest op Dinsdag 17 Maart. Nat neusje van de galm*»* En niet duurder dan ander®» lAuverlenUe, lot- iu eo

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2