Helder gaf Westfrisia tot de rust kranig partij De wereldreis van Jimmy Bronn Stad en Omgeving Eerste afdracht prentbriefkaarten in „Beurzen open, dijken dicht'' Weer samenwerking „Fanfare"' en „Kunst aan het Volk" J.V.C. en Hugo Boys waren Vios met gelijk spel ter wille Technisch beter Zaandijk klopte BKC in matiae wedstriid Texel behaalde tegen Succes een fortuinlijk gelijkspel Bezoekers in tweede helft superieur Zijpe helpt Tholen Deputatie naar Rivièra-hal in Rotterdam Chèq ue van f 20.000,- overgedragen D O K. opende gisteren het wielerseizoen Regeling storingsdienst IN HET KORT TUSSEN HAAKS EN KUITJE RANDERS KANSLOOS TEGEN ZAP (3-0) SPEELTUINJEUCD DOET VERKEERSEXAMEN BESOMMINGEN IJMUIDEN Geslaagd tweede winterconcert in Casino Mogelijkheden voor de toekomst Witjakken werden uit verband gespeeld (1-5) VOE TBALIN DE AFDEL Wieringerwaard snoepte Niedorp een punt af Doelman IJsselsteyn in grootse vorm Gastheren gaven twee doelpunten cadeau 'nze KNVB- reserves Zi|Pe MAANDAG 9 MAART 1953 JN HET groeiende archief van de „Jeugdactie Rampenfonds", waarvan mej. E. S. Held penningmeesteresse van de Helderse Volksuniversiteit met nimmer aflatende ijver het secretariaat vervult, bevindt zich thans ook enige correspondentie over één der hoogtepunten van de actie: het aanbieden van een chèque van twintigduizend gulden tijdens de radio- en televisie-uitzending Beurzen open, dijken dicht". Twee jeugdige vertegenwoordigers van de dui zenden kinderen over heel Nederland, die zich met zoveel élan voor de verkoop der prentbriefkaarten hadden ingespannen en daarvoor nog steeds actief zijn, stonden Zaterdagavond om kwart over negen op het hei-verlichte podium in de reusachtige Rivièra-hal van de Rotterdamse Diergaarde, waar Johan Bode graven het waardevolle papiertje, alsmede een grote foto van de originele school bordtekening in ontvangst nam. UOEWEL tot Zaterdagmorgen rond honderdzeventigduizend prentbrief kaarten waren gedrukt en afgeleverd, kon de eerste afdracht niet groter zijn dan twintigduizend gulden. Er is voor een totale waarde van ruim veertigdui zend gulden gedistribueerd, maar uiter aard komen de afdrachten niet onmid dellijk binnen na de verzending der kaarten. Op de speciale rekening bij de Nederlandse Middenstandsbank stond echter voldoende om een chèqué van twintig mille betaalbaar te stellen. De heer D. J. Luyendijk, als voorzit ter van het comité „Jeugdactie Ram penfonds", voor de microfoon genood door Johan Bodegraven, introduceerde Martien Assendelft en Riet Oostdijk bij de aanwezigen in de Riviéra-hal, bij de luisteraars aan de radio en bij de toe schouwers van de televisie. Martien Assendelft. 14 jaar en leerling van de R.K. Jongens-ULO. was bij loting uit verkoren om de Helderse schooljeugd te vertegenwoordigen. Eveneens bij lo ting was vastgesteld, dat een leeriinge van de Christelijke huishoudschool te Den Haag de „rest van Nederland" mocht vertegenwoordigen. De directrice had deze onderscheiding gegund a u het meisje, dat de meeste kaarten 1 I verkocht: Riet Oostdijk, De Sillestrast 87. Zij had de respectabele omzet van 287 kaarten bereikt! En nu stemden Riet en Martien glun- De wielrenvereniging „DOK" heeft gisteren onder ideale weersomstandig heden het nieuwe seizoen geopend. De uftslagen waren: A-KLASSE f55.2 km); 1 W. Vonk (1 uur. 43 min. 11 sec.). 2 Koning (zelfde tijd), 3 C. de Jong. 4 J. Bouma. 5 P. Neijens. B-KLASSE (46 km): 1 N. Ridder (1 uur en 26 min-). 2 P. Erasmus (zelfde tiid). 3 Geene, 4 H. de Wit. 5 Bos. C-KLASSE (36.8 km): 1 H. Bouma (1 uur, 11 min., 30 sec). 2 De Kloe. S Braakman. 4 W. van Hees. Zondagmorgen om tien uur wordt weer gereden. De storingsdienst der gemeente-wa ter- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag A. A. Cor- nielje (Ruyghweg 201, telefoon 2842), Dinsdag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telefoon 3$94), Woensdag F. Kra mer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donderdag W. Oostendorp (Reiger- straat 8, telefoon 2457), Vrijdag A. Schutte (Jacob Beenstifeat 25, telefoon 2431), Zaterdag en Zondag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Sti- rumstraat 424, telefoon 2452). De afdeling Den Helder van het Centraal Genootschap voor kinderher stellingsoorden en gezondheidskolo- ries houdt vanavond haar jaarverga dering in één der lokalen van de Vak- s"hool voor Meisjes. Het is morgen hoog water om 1.15 en 13.45 uur, en laag water om 7.30 en 20.20 uur. Doelman Dukees voorkwam grote nederlaag Het was maar goed dat Randers in de wedstrijd tegen ZAP over een goede doelman beschikte, daar de Alkmaarders anders met grotere cijfers dan 3-0 zou den hebben verloren. Dukers was giste ren in uitstekende vorm en door zijn juist opstellen heeft hij zeker enkele doelpunten voorkomen. ZAP had gedurende de gehele wed strijd het beste deel van het spel. Wel zetten de Alkmaarders voor de rust, dank zij midvoor Teigeler, enkele gevaarlijke aanvallen op, maar de achterhoede van ZAP kon in de meeste gevallen voorko men dat doelman Kuys al te veel gevaar lijk werk behoefde te verrichten. Een maal kwam Telgeier echter alleen voor doelman Kuys, maar de ZAP goalie wist door tijdig uitlopen te verhinderen dat de aanvalsleider van Rander zijn ploeg de leiding kon geven. Het aantal kansen dat de voorhoede van ZAP zich wist te scheppen was aanzienlijk groter. Toch moest het veertig minuten duren alvo rens Kolster uit een pass van Van Oosten Dukers met een diagonaal schot kon pas seren. In de tweede helft was het over wicht van ZAP zo mogelijk nog groter Randers speelde met drie man in de voorhoede en het laat zich begrijpen dat oeze linie tegen de hechte ZAP-verdedi- ging op die manier geen schijn van kans had. Vijf minuten na de hervatting pas seerde Van Oosten Dukers voor de twee de maal en een kwartier voor het einde bezegelde Van der Berg het lot van de gasten met een derde doelpunt. der onder de enorme batterij van schijnwerpers, die men bij de televisie nodig blijkt te hebben. Nadat de heer Luyendijk het één en ander over de totstandkoming van de actie had ver teld, vervulden de jongelui frank en vrij hun gewichtige taak. Martien over handigde de foto en improviseerde nog een stimulerend woord tot alle Neder landse jongens, verkocht vier kaarten aan Johan Bodegraven, die toen uit handen van de 14-jarige Riet Oostdijk de chèque in ontvangst nam. Alvorens de Helderse deputatie het podium verliet, kon de heer Luyendijk nog een chèque van f 10.800 aanbieden, zijnde de opbrengst van de 2 procent actie der Helderse winkeliers. Dinsdagmiddag 10 Maart wordt in het hoofdbureau van Politie aan dG Kerkgracht het schriftelijke gedeelte van het verkeersexamen afgenomen. Dit betreft alleen de kinderen, die lid zijn van de verkeersclubjes der diverse speeltuinen. De jongens en meisjes hebben zich, onder leiding van de heer Baart, vlijtig verdiept in allerlei ver keersregels en -problemen en mogen nu tonen, wat zij tijdens de lessen heb- gen opgestoken. De kinderen van „Tuindorp" worden Dinsdagmiddag om vier uur verwacht, die uit „Vogel wijk" en .Visbuurt" om half vijf. Het is in het belang van de goede zaak, dat de kinderen een potlood mee van huis nemen. En mochten er kinderen, door omstandigheden, niet aan het examen kunnen deelnemen, dan stelt de ver eniging voor Veilig Verkeer een tijdig bericht van verhindering (in te die nen bij het hoofdbureau van politie) op hoge prijs. DE VAN KINSBERGEN IN SIDNEY. De Nederlandse kanonneerboot Van Kinsbergen is Zondag in Sydney aan gekomen om deel te nemen aan oefe ningen van de Australische marine, welke deze week zullen worden gehou den. Officieren van het schip verklaar den. dat dit de eerste samenwerking met de Australische vloot, na de oorlog is. Besommingen van Zaterdag: 1 traw ler f 23.700: Ym 74 f 6819- Ym f 6926; KW 129 f 6776- KW 73 f 6025: KW 176 f 7650: KW 19 f 4948: KW 41 f 6753: KW 39 f 6000- KW 9 f 5770; KW 168 f 115 (gedeelte): KW 12 f 767- KW 33 f 1587: KW 128 f 970; WN 67 f 1384; Ym 227 f 373: Ym 229 f 1375. Aanvoer 5210 kisten. Het schijnt de arbeiderszangvereniging „Kunst aan het Volk" en de arbei dersmuziekvereniging „Helders Fanfarecorps" goed te bevallen, dat samen concerteren. Een vorige keer waren de zangers en zangeressen de gasten, en Zaterdagavond waren dit de muzikanten. Uit deze samenwerking groeide een tweede winterconcert, dat alleszins aan de verwachtingen beantwoordde en nog veel belooft voor de toekomst. Aan dit alles is ons inziens slechts één maar verbonden: zowel koor als orkest behoeven namelijk aanvulling om tot een waarlijk groots geheel te komen. „Kunst aan het Volk" opende het programma met een drietal delen uit het Requiem van Cherubini (Introïtus, Kyrie en Graduale), dat ons nog niet volledig vermocht te boeien. Wij moesten wennen aan de opstelling, die de minderheid van mannen nog gerin ger scheen te maken. De sopranen over heersten, hetgeen trouwens bij alle werkjes het geval was. Het koor ging de pauze in met „Bies Irae", eveneens uit Cherübini's ftequfem. Het Fanfarecorps startte met een mars (Salut a Louveigni) en completeerde het eerste optreden met „Atilla" (Verdi), en de „Rococo-suite" van Boedijn. Met het openingsnummer was nog niet zó merkbaar, dat de griep ge ducht onder de leden van het corps had huis gehouden. Bij de zwaardere nummers viel de incompleetheid echter des te meer op, en wij zijn er zelfs van overtuigd, dat de huidige -voltallige be zetting deze werken evenmin volledig tot hun recht had kunnen doen komen. Zaterdagavond domineerden de trom petten te zeer om van warme muziek te konnen genieten. Dezelfde beschei den critiek geldt voor „Caesar en Cleo- patra" van Boedijn en voor „Colonel Bogey on Parade" van Alford. Wij bespeurden ook ongeoefendheid van de trompettisten in het gezamenlijk optreden, dat overigens alle lof ver dient. Prachtig, hoewel niet smetteloos, klonken het „Pelgrimskoor" en het „Jagerskoor" (bijzondere overheersing van de sopranen), doch sterker waren „Die Ehre Gottes" van Ludwig van Beethoven en „Halleluja" uit de Mes sias van Handel, die een herhaling vormden van het eerste winterconcert. In het algemeen kan worden opge merkt, dat corps en koor een meer dan verantwoorde avond hebben verzorgd, te meer, daar de besturen er zelf van zijn overtuigd, dat daadwerkelijke ver sterking hun verenigingen geen kwaad zal doen. Wel betwijfelen wij, of het koor met zijn repertoire op de goede weg is. Het slotnummer, tevens toegift, trof ons meer dan de voorgaande wer ken, voornamelijk in harmonisch op zicht. Dat nummer was getiteld „Mor genrood". Hoe het ook zij, wij hebben grote bewondering voor het streven van de dirigenten, de heren H. J. Hrisz en F. F. Alleman. De avond werd met een bal besloten. De dansmuziek was van de „Musical Ramblers", onder leiding van Nic Vis ser, die tevoren op uitstekende wijze het koor had begeleid. Westfrisia heeft gistermiddag in Nieuwediep Helder een 5-1 nederlaag toe gebracht. Vóór de bal aan het rollen kwam, vond nabü de zittribune de nu - diging plaats van Gerard van Beekhoven, die voor de driehonderdste maal in het eerste elftal de kleuren van zijn vereniging zou verdedigen. Hij werd door een aantal heren toegesproken en mocht vele bloemen en geschenken in ont vangst nemen. Dit alles geschiedde onder een heerlijk zonnetje, dat dc gehele middag vriendelijk bleef stralen. Het zag neer op een bijzonder geslaagde eerste helft, doch in de tweede helft trok het zich nu en dan beschamend terug. En geen wonder, want Helder was toen geen partij meer voor de West- friezen. Het begin van deze ontmoeting was zo veelbelovend. Eerst moest Boekei een kopbal onschadelijk maken, en ver volgens redde Ubels ten koste van een corner, toen Te Slaa hem met een keu rig schot aan de tand wilde voelen. Met een daarop belandde de bal tegen de Westfriese paal. Daarna deed keeper Boekei weer van zich spreken door de bal vóór een uitgestoken been weg te graaien. En nog hield de spanning aan! Rechtsbinnen Stelling kreeg het leder, rtadat Van der Neut er grandioos onder door was gesprongen. Van grote af stand loste hij een schuiver, waaruit de bal buiten het bereik van de Helder- doelman via de paal uitging. Men wreef zich vergenoegd in de handen, want dit beloofde een spelletje te worden! Kijk maar: via Himpers naar rechtsbuiten Lamoree, de jeugdige debutant bij de witjakken. Wat mocht men van die jongen verwachten? Hij zou het laten zien. Hij goochelde wat. bracht de bal voorbij De Bruin en schoot daarop met het linkerbeen be heerst in. De bal raakte de lat nog (10). Een juweeltje van een doelpunt! Boekei greep enkele ogenbiikken later klemvast, terwijl hij als een panter naar de bal dook, die door Koopen ongelooflijk hard was afgevuurd. En daar ging Heyster. Een hoge voorzet van Van der Neut bracht hem plotse ling voor keeper Ubels, die vertwijfeld uitliep. Naast ging die bal! Er waren drie en twintig minuten vérlopen, toen Westfrisia gelijk maakte. S. Stelling zond een haarscherpe pass af, die gevaarlijker bleek dan hij leek. Dangermond liep er Op en ofschoon hij door twee man werd gehinderd, gelukte het hem, het leder met de buitenkant van de rechterschoen langs Boekei in de hoek te werken (I1). Ongemeen handig was vooral in deze periode linksbuiten C. Stelling, die één maal Van Beekhoven zo fraai passeer de, dat hij vrijwel meteen voor Boekei opdook. Deze wist het gevaar pas op het allerlaatste moment te keren. Inmid dels werd het steeds duidelijker, dat Helder boven zijn kracht had gespeeld. Westfrisia speelde zich met de minuut losser en wist de verdediging van de Nieuwediepers voortdurend verder bin nen te dringen. Nog vóór de rust be leefden Van der Neut c.s. enkele be nauwde ogenblikken. Wij vroegen ons af, hoe lang Helder het na de thee zou volhouden. Nu kre gen de achterspelers van Westfrisia de hinderlijke zonnestralen in het gezicht, maar spil Langedijk en zijn mannen hadden er niet de minste last van. Na een kwartier rommelig spel plaatste Dangermond op rechtsbuiten Ooteman, die meteen hoog inschoot en Boekei vol komen verraste (12). Van dat ogen blik af was het helemaal met Helder gedaan. Westfrisia stak met kop en schouders boven het zeer slechte spel van de gastheren uit en kon op zijn ge mak een berekend en vlot spelletje de monstreren. Ooteman zag een mooie voorzet met een doelpunt bekroond. het hoofd in de touwen te slaan (1—3) Helder was intussen finaal door dé knieën gegaan. Zowel in de achterhoed» als in de voorhoede rammelde de ploeg in al haar geledingen. Geen bal, maaJ dan ook niet één, werd behoorlijk ae. plaatst. Overal West-Frisi. De bezoekers doken overal op, ;pr. wijl Helder moedig naar zijn vorm lien te zoeken. Voor Westfrisia en de »oe. schouwers was er geen aardigheid meer aan. Elf minuten vóór het einde be nutte C. Stelling andermaal een voorzet van Ooteman (1—4) en enkele minuten daarna kon dezelfde speler de bal in een leeg doel deponeren (1—5). Het laatste doelpunt was het gevolg van een vreemde situatie, nadat Boekei de bal tegen scheidsrechter Warmenhoven jr had geschoten. Men wachtte en keek en daarvan profiteerde Stelling. Het zon 1—6 zijn geworden, ware het niet, dat S. Stelling een penalty had gemist. Dor- lijn onderschepte de bal met de hand hetgeen binnen het strafschopgebied ge beurde. Stelling schoot tegen de paa] waarna Boekei zich gemakkelijk over het leder kon ontfermen. Westfrisia dankt zijn verdiende over. winning aan elf sportieve kerels, die bijzonder getraind moeten zijn en stuk voor stuk over een betere techniek be schikten dan hun tegenstanders. Helder kan zich nu terecht voor de toekomst zorgen maken, want het spel dat gisteren na de rust werd vertoond kan niet in de tweede klasse thuis be horen. De opstellingen waren: Helder: Boekei; Van Beekhoven en Bal- Dorlijn, Van der Neut en Mos; Hey ster', Himpers, Van der Meulen en Te Slaa. West-Frisia: Ubels; Belier en De Bruin; Lub, Langedijk en Visser; Oote- man, S. Stelling, Koopen Jzn, Danger- VUUÜCL UlCl cc" - f-t c n1Hv,rt want het gelukte C. Stelling, de bal met mond en C. Stelling. Voor Vios is het gisteren een bijzonder goede dag geweest. Deze ploeg zege vierde zelf met niet minder dan 5-0 over Vrone, terwijl de ontmoetingen JVC —Hugo Boys en Wieringerwaard—Nieuwe Niedorp op gelijke spelen uitlie pen (0-0 en 2-2). Dat waren dus rake klappen in de eerste klasse C van de afdeling Noord-Holland! De 2—1 uitslag zou doen vermoeden dat in Zaandijk een spannende strijd, tussen Zaandijk en BKC zou zijn ge streden, maar dat was toch zeker niet het geval. De ontmoeting kan slechts met het preadicaat „matig" betiteld worden. Spannend was misschien wel de bewonderingswaardige manier waar op keeper IJsselstein van BKC zijn doel heeft verdedigd. In de eerste minuut had BKC reeds succes. Een noodlottige misstap van een der Zaandijk-achterspelers was de oorzaak dat Muntje werf doelman Kat kansloos kon passeren, 01. Zaandijk had dus al direct een achterstand weg te werken. Na ongeveer tien minuten begon rle Zaanse machine enigszins op toeren te komen en er waren ongeveer vijftien minuten gespeeld toen Poel uit een goede voorzet van Mol de par tijen weer op gelijke voet bracht, 1I. Enige felle aanvallen van BKC waren hierop het antwoord, maar de blauw witte achterhoede bleef de situatie meester. In de 35e minuut slaagde C. Snelders er in op fraaie en beheerste wijze de stand op 2—1 te brengen. Tot aan de rust bleef Zaandijk de toon aangeven. De tweede helft was een getrouwe ccfpy van de eerste met dit verschil dat beide elftallen niet meer tot scoren kwamen. Vele malen leek het er op dat Zaandijk zijn voorsprong zou ver groten, maar op meer dan uitstekende wijze kon de BKC-doelman IJsselstein steeds weer de bal keren. Keer op keer kropen de gasten door het bekende oog van de naald. Zelfs toen een door Poel genomen vrije trap door de haag van verdedigers ging, stond de paal in de weg, zodat de bal nog juist op tijd kon woren weggewerkt. Het zat de Zaandijkers ten slotte niet mee. BKC kwam evenmin tot grootse daden, zodat de thuisclub een verdiende 21 over winning behaalde. Wat 1C verder betreft, leggen wij ons zonder meer neer bij de uitsla gen. SRC zegevierde bij Koedijk (2-4) en St. Victor en Kaagvogels kregen elk één punt (1-1). De stanc is nu: Vios 13 9 1 3 19 Nieuwe Niedorp 16 7 5 4 19 Hugo Boys 13 7 4 2 18 JVC 13 8 2 3 18 WGW 13 7 3 3 17 Vrone 14 6 2 6 14 Kaagvogels 13 4 4 5 12 St. Victor 14 5 1 8 11 SRC 14 5 1 8 11 Wieringerwaard 13 4 2 7 10 Koedijk 14 0 1 13 1 Zoals men ziet, is Wieringerwaard met zijn puntenverdeling niet veel op- flocphnfpn overwinning van SRC bracht de Wieringerwaarders zelfs op de vóór-laatste plaats. In 2 C bleven de leiders heer en meester over hun terrein. Flevo klopte Wiron met 6-0 en Hollandia T. won met 3-0 bij de Texelse Boys. Zeemacht Bijzonder gelukkig was Succes in de wedstrijd tegen Texel niet. Hoewel de de thuisclub over alle linies sterker bleek en ook vrijwel de gehele wed strijd tot sterk aanvallend spel kwam eindigde de wedstrijd in een t2 gelijk spel. Voor Succes een weinig bevredi gende uitslag, te meer daar de Eiland bewoners zelf geen enkel doelpunt konden scoren. De Succes-verdedigers waren namelijk zo vriendelfk de beide doelpunten voor de gasten te scoren. Het was de linksback Hollatder die de gastvrijheid lichtelijk overireef dooi twee maal in eigen doel te chieten. Reeds spoedig na de aanang pro beerde Hollander met een bogbal het leer naar zijn doelman IJzel te plaat sen. De bal belandde echte in het open doel, zodat Texel al zeetgoedkoop aan een 1—O-voorsprong ktam. Suc ces liet zich door deze tegeslag niet uit het veld slaan. Hoewel Texel stug verdedigde, zag Nan Rotgans spoedig kans een opening te vinden en met een feilloos schot de stand gelijk te maken. Texel had moeite met de vele Succes-aanvallen die daar op volgden. Nog voor de rust moesten de gasten andermaal het hoofd buigen toen een fel schot van Hogesteger doel trof. Succes startte in de tweede helft met de beste papieren. Texel werd op eigen helft terug gedrongen, maar met de rug tegen de muur werd taai tegen stand geboden. Vooral stopperspil Boon en linksback Langeveld vielen in de Texel-verdediging op De Succes-voorhoede wist zich niet temin talrijke kansen te scheppen doch de afwerking liet veel te wensen over en bovendien was Vrouwe Fortuna niet met de Successers Van Goor en Rot- gans schoten een enkele maal tegen paal of lat en bovendien was de Texel- doelman in uitstekende vorm. Een kwartier voor het einde plaatste Hol lander, bij een uitval van Texel vol komen onnodig op zijn doelman terug Zijn schot was zo hard dat IJzer vol komen kansloos werd verslagen. Alle moeite om deze nieuwe tegenslag te boven te komen bleek tevergeefs. Het Texel-doel bleef hermetisch gesloten en Succes moest met één winstpunt tevre den zijn. do'ï met 6-3 het onderspit in de uit wedstrijd tegen Petten. Schoorl en Oos. terend zorgden in deze klasse voor de verrassingen. Eerstgenoemd elftal hield Geelzwart er met 4-0 onder, terwijl Oosterend de Duinranders er met 5-2 van langs gaf. In de staart blijft dus de spanning ten volle bestaan: Flevo Hollandia T. Geelzwart Schoorl Texelse Boys Zeemacht Con Zelo Petten Duinranders Wiron Oosterend Kolping Boys 16 14 16 16 14 14 15 17 16 14 16 14 15 12 8 7 6 6 5 7 3 4 3 2 0 2 6 8 6 6 6 10 8 8 10 31 24 18 15 14 14 14 14 11 10 9 Ook in 3 C gingen de koplopers hun gewone gangetje. Cocksdorp moest lei der Winkel de winst meegeven (4-6) en Callantsoog zond ZDH met lege han den huiswaarts (6-1). Dirkshorn ver pletterde De Koog (0-9) en DWOW moest één punt bij AGSV laten. Winkel Callantsoog Dirkshorn DWOW Vesdo St. Boys AGSV De Koog ZDH Cocksdorp In de reserve eerste klasse C stijgt de spanning ten top. Schagen 2 moest Grasshoppers 2 namelijk een 3-3 gelijk spel toegeven, terwijl Hollandia 3 met 4-2 bij WW 2 won. BKC 2 won, vol gens de verwachtingen, met 4-0 van Texel 2 en Succes 2 met dezelfde cij fers van Westfrisia 4. 15 13 0 2 26 14 10 3 1 23 13 9 1 3 19 15 7 5 3 19 14 6 4 4 16 14 4 3 7 11 15 5 1 9 11 14 4 1 9 9 14 2 1 11 5 14 0 3 11 3 Schagen 2 Hollandia 3 Succes 2 Helder 3 BKC 2 Alcmaria 4 Grasshoppers 2 WW 2 Westfrisia 4 Texel 2 20 20 19 16 15 11 10 8 6 3 48. Jimmy Brown en Piet Potlood begonnen met de drie kamelen achter de stationcar te binden. Daarna laad den zij de hele roversbende aan handen en voeten gebonden in de jeep. Op één na Die werd, natuurlijk ook stevig ge boeid, in de stationcar gedeponeerd. Zij zetten een paar kruiken water voor in de jeep en legden er wat dadels bij, want ze wisten, dat Bedoui- nen daar verzot op zijn en daar dagen lang op kunnen leven. Jimmy ontnam de lange zwarte rover al zijn papieren en het geld dat hun toebehoorde en toen klommen hij en Piet welgemoed in de stationcar. Jimmy startte en me' een zucht van verlichting verlieten zij deze onheilsplek. Het was toen al weer bijna middag. Zij hadden een kostbare ochtend verloren aan al dat gezanik met die rovers. Maar er stond ook iets goeds tegenover. Zij hadden nu een goede, snelle auto, die hen in staat zou stellen alle verloren gegane tijd in te halen. Als er tenminste niet opnieuw ies tussenbeide kwamToen zij er ongeveer twintig kilometer hadden op zitten, vroeg Piet Potlood of het geen tijd werd de rover, die achter in de auto lag, er nu weer uit te zetten. Jim- mv knikte. Hij stopte en haalde de Be- dóuin er uit. Hij sneed zijn koorden door, terwijl Piet Potlood er met een geweer in de aanslag bij stond toe te kijken. Toen de man weer op zijn benen stond hij stond er als een slagen hond bij sprak Jimmy hem n even toe. „Nou raad ik je aan „slung', zei hij, „als een hazewind naar jeame- raden terug te gaan. Als je flinfcoor- sjouwt kan je over een uur of \r bij hen zijn. Dan kun je hen verlosi en voorkomen dat ze vannacht do de aasvogels worden verslonden. I zou maar een beetje haast maken als jou was. Hier heb je nog t«n veldfienet water en een zakje met dadels".De man greep de fles en de dadeen maakte schielijk rechtsomkeert. Jmy cn Piet keken hem nog even n;en toen vervolgden zij met een voan gezicht hun tocht. In de reserve-klassen waren gisteren de uitslagen; R3A.: Alkmaarse Boys 2—Helder 9 2—4. Hollandia 2—Vitesse '22 2 2—0 3o lmW3aworward 2 3_s' wsv R3B.: Zilvermeeuwen 2—OSV 4 2—n WFC 3—Zaandijk 2 0—3. RKWA 2 KFC 3 1-3, HRC 2-QSC 2 2-0 HRC 4De Volewijckers 4 2-4 AFC 4— DWV 4 4—1. APGS 2—Aiax 4 1—2, Zeeburgia 4—DWS 4 1—0 De Spartaan 4—WFC 4 1—1. bekend heeft de gemeenteraad a"KS besloten een bedrac van f 6000 beschikbaar te stellen ten behoeve van het door de natuurramp getroffen gebied, te besteden in over leg met de Vereniging van Nederland se gemeenten. UMa Thans vernemen wü, dat de gemeen te Zijpe, in samen wei king met een groot aantal andere gemeenten zal fiïï'Th.1™ 13 9 2 13 9 2 14 9 1 13 8 0 13 7 1 13 5 1 114 2 12 4 0 8 12 2 2 8 14 1 1 12 En verder: 1B: Berkhout-SEW 4-4- Blokkers- RKEDO 0-1; HOSV-RKDVO 3-4; Val- ken-St. George 1-3; Sijbekarspel-KGB 2 B: HEO-SVW 2-2; Spartanen-West- friezen 1-2; Zwaagdiik-MOC 2-1; LSVV -Woudia 2-1; DWB-MOC 6-1. R2D: Holl. T. 2-Oudssluis 2 3-3: Kaagvogels 2-WGW 2 4-1- SRC 2-VZV 2 2-3: Vios 2-HRC 5 1-2. R3F: Geelzwart 2-BKC 3 0-4; Hel der 4-Watervogels 3 2-2: HRC 6-Flevo 2 2-3; Schagen 3-ZAP 4 3-1. R3G: ZAP 2-Kaagvogels 3 3-1; N. Niedorp 2-W'waard 2 1-2. 4 L: SVW 3-LSVV 3 3-2: Hugo Boys 3-Dirkshorn 2 3-0; Holl T. 3. N. Nie dorp 3 11-3, 4 M: DWOW 2-Kaagvogels 5 5-1: ZAP 5-Schagen 4 3-0; W'waard 3-Succes 3 U-5. 4 N; WGW 4-JVC 2 0-2; St. Bovs 2- Succes 4 1-5; SRC 3-Zeemacht 3 2-1. 4 O: Kaagvogels 4-W'waard 4 l-l! Vesdo 3-Winkel 3 0-9. 4P: Texel 3-Cocksdorp 2 8-3: Water vogels 4-Tex. Boys 2 0-4; WGW 5-Hcl- der 5 3-3. T,y?"n'orcn B: Succes-Westfrisia 0-4; J?eIder 2"°; Hollandia-HRC 2-3. I: BKC b-JVC 4-7- HCSC-Helder b 4-2: Winkel-N. Niedorp 3-6. J: HRC e-Flevo b 1-2- HRC d-HCSC D 0-2. O: ZAP-Geelzwart 0-1. U: WGW b-WGW c 0-3. Adspiranten M: Hollandia-HRC b 2-0; Succes-Westfrisia 0-3 Helder b-Helder 3 xt'7; Schagen-HRC 0-2. N. Niedorp-W'waard 2-1; JVC- HCSC 1-6; BKC-Petten 1-1. O: Vesdo-Winkel 4-2 (Vesdo kamp-»: flevo b-Callantsoog 2-0; Dirkshorn-St. Boys 0-5, Q: HRC d-HCSC b 1-1; Watervogels b-Helders c 0-7, v- Hug0 Boys-SRC 1-6; Geelzwart- 1£"0: DWOW-VZV 4-2. BB; Geelzwart b-WGW e 0-2; DWOW b-VZV b 0-0; ZAP b-WGW b 2-4.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2