Zwak Alcmaria binnen het half uur door HRC verslagen (1-3) vD 'onnema r Pim. Pam mi Pnm in het lurhlriiim In behouden haven. Alkmaar en Voordaan moeten op hun tellen passen rolt plakt brandt Slachtoffers van de watersnood Roodjakken vormden een ploeg zonder zwakke plekken Henk Maasen redde de eer BIJ HOEST EN KEELPIJN £|^Dan SLUM-OPLOSSEND Dan helP£ o l/lüüp Rondeaux wereldkampioen cycle cross Het Radioprogramma Oudesluis en Watervogels scoorden niet JVC protesteerde, doch miste penalty Nederlandse dames verloren VAN DE HOCKEYVELDEN Eechtrop en Kraaien maakten geen fouten Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE door Mary Burchell 28ste lijst Als Rheumatische Pijnen kwellen is dat vrij zeker een aanwijzing van onzuiver bloed. JJET WAS GISTEREN DE EERSTE MAAL van dit seizoen, dat wij het elftal van HRC in actie hebben gezien. Met ons zullen vele toeschouwers in het Alkmaarse sportpark zich hebben verwonderd over het feit, dat deze Nieuwe- dicpers in de buurt van de rode lantaarn bivakkeren, want daar horen zij beslist niet thuis, of het moet zijn, dat zij in de wedstrijd tegen Alcmaria bij uitzondering eens goed voor de dag kwamen. De 3-1 nederlaag, welke de kaasstedelingen in eigen omgeving moesten incasseren, was volkomen ver diend. Zonder de prestatie van HRC ook maar enigszins te willen kleineren, hebben w ij Alcmaria dit seizoen nog niet zo slecht zien spelen. Vooral de ver dediging was wel zeer zwak. Plaatsen en opstellen lieten zeer veel te wensen over en in de voorhoede konden alleen Harry Schmidt en Piet de Buyzer boven de middelmaat komen. DIJ HRC konden wij geen uitgespro- ken zwakke plekken ontdekken, wel uitblinkers, zoals rechtshalf De Werker, aanvalsleider Nieuwstad, rechtsbuiten Hartman, de linkervleu gel Rijkers-De Vries en doelman Lingbeek. Waar de tegenstand van Alcmaria echter zeer zwak was, valt het moeilijk de ploeg van HRC op de juiste waarde te taxeren, maar wr) zijn er van overtuigd dat HRC in deze vorm zich niet ongerust voor de toekomst behoeft te maken. Wij hebben de indruk dat Henk Maa sen, die ter gelegenheid van zijn 250e wedstrijd door voorzitter Swager en de voorzitter van de supportersvereni ging, de heer Dik, werd gehuldigd, zeker niet aan deze ontmoeting zijn prettigste herinneringen uit zijn lange voetballoopbaan zal bewaren. urc hield zijn bedoelingen niet lang in het duister verborgen. Reeds na enkele minuten werd de Alcmaria- verdediging in het nauw gebracht. Uit een vrije trap ontstond een onoverzich telijke situatie voor het doel van Vas- binder, waaraan Wassink slechts een einde kon maken door de bal resoluut corner te trappen. Hartman wilde het onderste uit de kan hebben, plaatste te scherp met het gevolg dat de bal achter het Alcmaria-doel neerplofte. Een uitval van de withemden was oor zaak, dat de Alcmaria-supporters de misère even konden vergeten,, te meer daar Untied uit een corner de HRC- veste ernstig belaagde, zo zelfs dat rechtsback Swart met een ferme kon- staat doelman Lingbeek ter hulp moest snellen. Nadat Henk Maasen uit een vrije trap de bal enkele me ters naast het HRC-doel had gedepo neerd, kwam HRC terug fel en on verbiddelijk. Hartman schudde Pau- lisse van zich af, prikte de bal voor de doelman, waar de sprong van Vas- binder juist niet ver genoeg reikte om de voorzet onschadelijk te maken. Voor Rijkers was het toen een een voudige zaak om met de binnenkant van zijn rechterschoen de bal in het verlaten doel te lepelen. De eerste bres, na zes minuten spelen, was in de (Advertentie, Ing. Med.) Alcmaria-veste geslagen. Dat had op het moreel een ongunstige uitwerking. Hier en daar werd „gekletst" in plaats van gevoetbald en hoewel de scherp opgestelde Untied na tien minuten bijna de kans op de gelijkmaker kreeg, werd het overwicht van HRC steeds groter. De wedstrijdklok wees precies een kwartier aan, toen Paulisse ander maal faalde en Nieuwstad alleen voor doelman Vasbinder kwam te staan. De Alcmaria-goalie trachtte het on heil nog te bezweren door snel uit zijn doel te komen, maar de aanvals leider van de roodjakken had maar klein gaatje nodig om de tweede HRC-treffer in de touwen te jagen. Schoten en Knijff, Nieuwstad en De Vries werden op het Alcmaria-doei losgelaten en Vasbinder had armen en benen nodig om een débacle te voor komen. JvJADAT Dinkelberg met een scherpe pass Untied nog eens aan het werk had gezet, Genefaas eenmaal keihard naast had geschoten, kwam de wedstrijd was toen nog geen half uur oud het derde en mooiste HRC- doelpunt tot stand. De Vries en Rij kers snelden met scherpe passes door de Alcmaria-verdediging en in volle ren schoot De Vries op kniehoogte on houdbaar voor Vasbinder in. De pogingen van Alcmaria om de achterstand te verkleinen waren te simpel van opzet om de HRC verde diging ernstig te kunnen verontrusten, Individueel zagen wij van Harry Schmidt knappe staaltjes, maar de steun welke hij ontving was zo zwak, dat succes bij voorbaat uitgesloten was'-^RC daalde het tempo aan zienlijk, vooral toen De Vries met een onwillige spier in zijn dijbeen het veld moest ruimen. Hij werd vervangen door Van Willigen. Negen minuten na de hervatting schoot Henk Maasen uit een vrije trap over een haag van rode en witte shirts de bal in de touwen achter de volkomen verbouwereerde Lingbeek. Even werd Alcmaria daardoor ge ïnspireerd, maar toen Lingbeek de krachtproef, waaraan Schmidt en Un tied hem onderwierpen glansrijk door stond. was het met de aanvalswoede van Alcmaria gedaan. De verdediging daarentegen begon iets beter te spgien en de kansen welke HRc nog werden toebedeeld waren zeer gering. Wel werd nog een vierde doelpunt ge maakt, maar de voortreffelijk leidende scheidsrechter Busso, was ontvankelijk voor het protest van de Alcmaria grensrechter, die inderdaad en terecht voor buitenspel had gevlagd. De laat ste periode van deze wedstrijd bood weinig interessants en het eindsignaal van de heer Busso klonk dan ook min of meer als een verlossing. Advei tenfit- »iig ivieo De Fransman Rondeaux heeft voor de derde maal in successie het wereld kampioenschap cyclecross gewonnen. De wedstrijd werd gehouden op een parcours in de buurt van Onate (N. Spanje). De uitslag luidt: 1 Rondeaux 'Fr.) 21.860 kilometer in 1 uur 0 min. 22.8 sec. 2 Bauvin (Fr.) 1.01.17.0. 3 Dufraisse (Fr.) 1.02.02.9 4 Bieri (Zwits.) 1.03.07.8. 5 Filba (Sp.) 1.03.18.0. «Advertentie, Med.) DINSDAG 10 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 en 8.45 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor zang. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Water standen. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Bas- bariton en piano. 12.00 Orgel en alt. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Instrumentaal trio. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram.muziek. 13.30 Muziek uit Hongarije, Roemenië en Rusland. 14.00 „Zeg eens, Amerika". 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek. 16.30 Voor he jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Mili taire reportage. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.30 R.V.U.: D. van der Meulen „Arabië". 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Koorconcert. 19.25 Reportage of gram. muziek. 19.30 Orgelconcert. 20.00 „Beur zen open Dijken dicht!". 20.05 Nieuws 20.10 Gevarieerd programma. 21.20 Lichte muziek. 21.40 Mededelingen. 21.45 Lichte muziek. 21.55 Tiroolse muizek. 22 35 Bui tenlands overzicht. 22.50 Gram muziek 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling" 20.2024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7 00—2400 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 G^amofoon muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8 00 Nieuws en weerberichten. 8 15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram.muziek. 9.45 „Licht baken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Amusementsmuziek. 10.55 Gram. muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole- Orkest en soliste. (12.30—12.33 Land- en luinbouwmedeaelingen 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Kathol'ek nieuws. 13 20 Actualiteiten. 13.25 Amusements orkest en soliste 14.00 Promenade-Orkest en solist. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?". 16 00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Idem. 17.45 Regeringsuitzending: Mr M cie Groot: Sociale Zaken in Suriname" 18.00 Lichte muziek. 18.15 Gram.muziek 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd 18.52 Actualiteiten. 19 00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram.muziek. (20.05—20.10 De gewone man zegt er 't zijne van.) 20.30 Lijdensmeditatie. 21 30 Gram.muziek 21.35 Pianorecital. 22.10 Radio Philharmonisch Orkest en sol'st 22 35 Gram muziek 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 2e deel „Matthaus Passion", (opn.). Televisie. VARA - 20.15—21.45: 1. Op lading tot het Ambacht: 2. Weerover- 7icht; 3. .Zonnevlammen", causerie; 4 „Muziek in lijnen", muzikaal programma. Aan de voormalige spoorhalte hebben de oude tegenstanders Oudesluis en Wa tervogels het niet tot doelpunten kunnen brengen, deze keer. Met de 0-0 verover den ze intussen ieder één punt, dat nog wel eens van pas kan komen. Oudesluis startte met de wind ais bond genoot, maar in de eerste minuten scoor den de gasten al een doelpunt. Het viel echter ten offer aan de buitenspelregel. Er ontspon zich een gelijkopgaande strijd, waarin de defensies zich voortdurend ster ker toonden dan de aanvalslinies, die ook nogal eens in de wijd opengezette buitenspelval liepen. Tien minuten voor rust ontsnapte Oudesluis aan een treffer. Beekhoven kreeg een unieke kans, schoot echter te zacht en Aarsen en Rutjes slaag den erin de bal nog te achterhalen. Het spelbeeld veranderde na de rust maar weinig, doch Oudesluis kwam wel ifcts meer in de aanval. Midvoor Slikker wist zich tot tweemaal toe aan bewaker Van 't Hert te ontworstelen, maar ook hij schoot te zacht. Van Dorsselaar knal de een vrije schop rakelings over de lat. Van 't Hert raakte bij een corner in de verdrukking, maar haalde toch het einde. In de eindfase van de strijd zakte het tempo bedenkelijk. Met de 0-0 hadden beide ploegen zich toen kennelijk ver enigd. JVC en Hugo Boys, twee gegadigden voor de eerste plaats, hebben gisteren Het Nederlandse dames hockeyelftal heeft te Antwerpen op een moeilijk be speelbaar veld in een harde wedstrijd met 21 van de Belgische damesploeg verloren. In het Nederlandse team werd 68. Baron van Pottum, die zwaar had lopen piekeren over zijn goeie ouwe vriend, professor Splitser. wist niet zo gauw wat er gebeurde. Even bleef hij met open mond staan en staarde zijn sigaar naWant zijn sigaar, zijn dure sigaar van zestig cent was niet zo maar de lucht in verdwe nen. Neehij was afgepakt, ge stolen zo gezegd. Gestolen door een bandiet op vleugels! Jullie begrijpt het al. Het was werk van Billie, die met de atoomraket door Dierendorp heen- vloog om te zien of er niets te roven viel. En toen Billie de baron naar bui ten had zien komen en de heerlijke geur van een goeie sigaar had geroken, had hij de verleiding niet kunnen weerstaan en de sigaar gewoon uit de mond van do baron weggenomen. „Het is een prachtuitvinding van die Split ser", mompelde Billie verrukt, terwijl hij een paar diepe halen aan zijn sigaar deed. „Het wordt je wel gemakkelijk gemaakt met dit atoom-raketje. Nie mand doet je wat. Want je bent ge woonweg niet te pakken!" Baron van Pottum staarde met een ongerust ge zicht de verdwijnende Billie na. Nu begreep hij, dat er inderdaad iets heel ernstigs gebeurd moest zijn. „Dat is de atoom-raket van mijn vriend, de prof", zei hij ongelovig, terwijl hij snel in zijn wagen stapte. „Daar klopt iets niet. Ik moet ogenblikkelijk naar hem toe. Er is beslist iets verschrikkelijks gebeurd!" Billie trok zich echter niets aan van de consternatie, die hij veroorzaakt had. Hij vloog rustig verder met de sigaar in zijn mond en zijn ogen zochten al weer naar een nieuw slachtoffer! Het bleek dat enkele plaatsen onvol doende waren bezet. Ontegenzeggelijk waren de Belgische dames sneller en doortastender en zelfs technisch waren onze landgenoten zwakker. te Julianadorp met elkaar de strijd aan- over het algemeen zeer zwak gespeeld - i i i T-X nr Vv 1 a nlr y-J A 4- am T r A l A v\ A TonV* A*, A1 gebonden. De belangstelling voor deze ontmoeting was buitengewoon groot. De wind stond dwars over het veld, zodat beide partijen daarvan even veel nadeel ondervonden. JVC ging direct in de aanval. Enkele malen liep de Hugo Boys-keeper ver uit zijn doel, en dat was hem bijnai noodlottig gewor den. Eenmaal werd hij door de links buiten van JVC omspeeld, doch deze schoot naast het lege oei. Even later schoot de middenvoor van JVC hard in, doch scheidsrechter Biskanter had bui tenspel geconstateerd. Uit een schot van linksbinnen P. Blaauboer trof de bal paal en lat, maar het leder ketste in het veld terug. In de tweede helft zette men alles op alles om een doelpunt te scoren. Op een gegeven moment ontstond een scher mutseling voor het heiligdom van Hugo Boys. De keeper sloeg mis, waarna een achterspeler de bal met beide handen uit het doel werkte. Naar onze smaak zag iedereen het, behalve de scheids rechter. Zo eindigde deze wedstrijd in een 00 gelijk spel. Na de wedstrijd protesteerde JVC met betrekking tot het handsgeval. Er werd een penalty genomen, doch Ab Kater, die het vonnis zou voltrekken, schoot in de handen van de keeper. JVC 2 won de uitwedstrijd tegen WGW 4, 02 en nestelde zich aldus steviger op de eerste plaats. De JVC- junioren wonnen met 74 van BKC b. JVC ai was niet tegen HCSC a opge wassen, 16. De wedstrijd JVC 3St. Boys 3 werd uitgesteld. Voor de grote verrassing in de hockey- competitie voor heren eerste klasse A zorgde BMHC door met 4-3 van HHYC te winnen- In de eerste klasse B consoli deerde SCHC zijn leidende positie door UDM met 1-0 te verslaan. Kampong won met 2-1 van HGC 2, zodat de strijd om de titel in deze afdeling een Utrechtse aangelegenheid lijkt te gaan worden. Voor het Noordhollandse hockey waren de re sultaten niet onverdeeld gunstig, wat niet voor Eechtrop geldt, waarvan weer ver scheidene teams wonnen. HHYC verloor op eigen veld met 4-3 van BMHC en daar TOGO met 4-1 van Am sterdam won, staat TOGO nog maar één punt achter en is de strijd hier weer vol komen open. Be Fair won uit van Laren met 2-1. Groen Geel verloor op eigen veld met 2-1 van Hilversum en bleef dus de laatste plaats bezetten. In 1B verbe terde SCHC zijn leidende positie niet on aanzienlijk door met 1-0 van HDM te winnen. De Hagenaars tekenden protest aan in verband met annulering wegens buitenspel van een door hen voor de rust gemaakt doelpunt. Kampong blijft de race moedig volhouden, won met 2-1 van HGC 2 en staat er in ieder geval uitste kend voor wat de tweede plaats betreft. De concurrenten van HGC 2 behaalden alle winst, zodat deze ploeg wel niet meer aan de laatste plaats zal ontkomen. In de promotieklasse B stelde Strawber- ries bepaald teleur, want op eigen ter rein verloor deze ploeg met 1-0 van rode lantaarndrager HBS. Zoals verwacht mocht worden, kon Alkmaar het tegen Amsterdam 3 niet bolwerken. Met 3-0 werd verloren, dezelfde cijfers waarmee Voordaan het hoofd moest buigen voor BMHC 2. Minder prettig voor Alkmaar en Voordaan was dat Ijsvogels met 4-1 van Zuidwijck won, zodat het gevaar voor de laatste plaats nog steeds niet is geweken. Strawberries 2 verloor ln de tweede klasse D met 6-1 van Alliance 2, Eechtrop en Kraaien maakten geen fou ten. Eechtrop won met 4-0 van HBS 2, Kraaien met 2-1 van Adelborsten. Eecht rop a won met 4-3 van Ijsvogels 2 en Alkmaar 2 verloor met 3-2 van BMHC 5 in de derde klasse D. Terriërs deed goed werk door Hermes 2 in eigen omgeving met 5-3 te kloppen. Bij Kraaien 2—DEM kwam het einde met 2-2. De dameswedstrijden In de' promotieklasse B verloor Straw berries van Rood Wit 2 met 2-1. In deze afdeling behaalde Kieviten reeds de titel door gelijk te spelen tegen BDHC 2. Strawberries 2 verloor in 3 C met 5-4 van Eechtrop en de DEM-dames wonnen met 4-1 van BDHC 4. In de vierde klasse D was het Strawberries 3 die voor een overwinning zorgde door AMVH 3 met 3-1 te kloppen en in de vierde klasse E won Eechtrop 2 met 4-2 van Hoorn en moest Terriërs in Amsterdam met 3-1 de meerderheid van HUP 3 erkennen. De Nederlandse ijshockeyploeg heeft te Bazel met 53 van Oostenrijk verloren. De wedstrijd werd gehouden voor het B-tornooi dat naast de wereld kampioenschappen in Zwitserland wordt georganiseerd. i Advertentie mg. Med., 7) „Natuurlijk; het is een aardige naam en er gaat een zekere bekoring van uit. Maar als je het woordje „tante" er voor plaatst, zullen de mensen denken aan een waardige verschijning in een hemd- blouse." Nog wat onzeker lachend, beloofde Fiora; „Nu goed; ik zal „Nan" zeggen, als u dat liever wilt." „Dat vind ik het beste. O, tussen twee haakjes. Ik zal als het nodig is de spreekster scheen te betwijfelen, of de gelegenheid zich gedurende Fiora's verblijf, hoe langdurig ook. nog wel zou voordoen, je voorstellen als mijn jongere nicht. Vergeet dat vooral niet." „Neenee, ik zal het niet ver geten," beloofde Fiora, die zich weinig op haar gemak voelde. „Natuurlijk zal het Lucas wel moeite kosten, om de correcte omgangsvormen in acht te nemen. Maar wanneer jij en ik. het eens zijn, hoop ik dat we zijn medewerking kunnen missen." „Dat hoop ik ook," stemde Fiora gretig in, nog vóór ze zelf eigenlijk precies wist wat ze zei. Haar tante was opnieuw naar de spiegel gekeerd, maar wendde zich om en keek, nu vrolijker dan zoeven, Fiora aan. „O. heb je Lucas al ontmoet?" „Ja" „En bevalt hij je?" „Ik ben bang van niet." „Je behoeft je niet te verontschuldi gen," zei tante Nan, die weer voor de spiegel trad en met blijkbaar geoefende hand wat schaduw boven haar ogen aanbracht. „Als ik van nature gifmeng ster was, zou Lucas de eerste zijn, °P wie ik mijn gaven beproefde." Die uitval deed Fiora nu toch wat onthutst, een beetje schril lachen. „Maakt hij er als het ware een studie van, onaangenaam te zijn?" Op haar beurt schoot tante Nan in de lach. „Zo zou je het zeker kunnen noemen," zei ze. „Bij sommige vrouwen schijnt dat veel succes op te leveren." „O," riep Fiora uit en zweeg toen, omdat ze feitelijk niets meer op het hart had. Tante Nan ging voort met haar toilet en het meisje kreeg de zon derlinge gewaarwording, dat zij voor mevrouw de weduwe Cardew niet meer bestond. Toch drong zich nog een vraag bij haar op, die ze tenslotte ook onder woorden bracht: „Tante.... ik bedoel Nan: wat weet Lucas van Ashley Burrell?" „Van wie?" „Van Ashley Burrell!" „Ik heb er geen flauw idee van. Maar wie is dat in 's hemelsnaam?" Fiora bestudeerde tante Nan's gezicht in de spiegel, maar kreeg een volkomen onschuldige blik terug. „Hebt u heus nooit van hem ge hoord?" „Neen Had ik dat dan moeten doen?" „O, niet noodzakelijk, maar ik dacht Fiora aarzelde even „ik dacht, dat meneer Bircombe misschien over hem had geschreven." „In welk verband? Ik weet zeker van niet." „Nu, 't doet er niet toe," verzekerde Fiora. En Nan Cardew, geen belang stellend in iets wat haarzelf niet aan ging, liet het hierbij. Beiden zwegen enkele minuten, tot dat Fiora, die bemerkte, dat haar tante generlei aanstalten maakte tot het ver vullen van gastvrouwelijke plichten, een beetje verlegen de vraag stelde: „Waar is mijn kamer, Nan?" „Je kamer? O, dat weet ik niet, maar ik denk, dat mevrouw Hurley, de huis houdster, daarvoor wel gezorgd heeft." antwoordde tante, helemaal niet uit het veld geslagen. „Ga maar naar Adèle, zou ik zeggen. Die zal het wel weten." „Adèle?" Tot op dit ogenblik had Fiora niet meer aan haar zogenaamde nicht gedacht. „Waar zou ik haar kun nen vinden?" „In haar atelier bovenin het huis. Ga de volgende trap maar op. Je kunt niet missen, want het atelier is de enige kamer op de tweede verdieping," ant woordde Nan, die zich na deze woorden blijkbaar niets meer van haar jeugdig familielid aantrok. Fiora beklom dus nog enige treden, in de hoop iemand te ontdekken, die ten minste wat belangstelling voor haar overhad. Boven gekomen klpote ze aan een kamerdeur. Antwoord bleef echter uit, zodat zij, na nóg eens geklopt te hebben, het grote, lichte vertrek, dat als atelier was ingericht, binnenstapte Voor een schildersezel stond een blond meisje, dat zich blijkbaar heel ernstig aan de edele kunst wijdde. Bij Fiora's binnentreden keek de schilderes de kamer door, met een blik, alsof het herhaalde kloppen op de deur haar niet in het minst op de komst van wie dan ook had voorbereid. Ze was nogal knap met het mooie, zachte haar, dat in een dichte golf over het voorhoofd hing en dezelfde blauwe ogen als haar broer, maar minder angst aanjagend fel. Een ogenblik keek ze Fiora aan, alsof ze niet wist, hoe haar wat men noemt thuis te brengen, toen wierp ze het palet weg en riep: „Maar Fiora! Ik had je helemaal niet horen aankomen. Het spijt me, beste kind. Ik was van plan geweest, je af te halen." Meteen kwam ze de kamer door, greep Fiora's beide handen en kuste haar ontroerend teder en oprecht. „O, wat ellendig! Er zal wel niemand aan de trein geweest zijn, want ik weet zeker, dat noch Nan noch Lucas de moeite hebben genomen. Ik had op de tijd moeten letten." „Och, het komt er niet op aan," zei Fiora glimlachend en na het vooraf ge beurde onbeschrijflijk verrast door deze hartelijke begroeting. „Je was zeker verdiept in je schilderen." „Dat vrees ik ook. Zo ben ik nu een maal." „Mag ik eens kijken?" zei Fiora, nog met haar hand in die van Adèle naar het schilderij lopend. ,,'t Is helemaal „mateurswerk, met alle fouten er van,'" verzekerde Adèle „Is dat zo?' vroeg Fiora, het doek ernstig bekijkend. „Ik zou het niet kun nen zeggen, want van kunst heb ik niet genoeg verstand. Maar..; het lijkt me toch wel erg levend." Nu lachte Adèle, terwijl ze Fiora hartelijk omhelsde! „O," riep ze, „je bent een schat! Iets prettigers had je niet kunnen zeggen, 't Is maar een ko renveld, zie je, maar ik heb zo ernstig geprobeerd, de indruk van het door de zon beschenen koren en het gewirwar van de insecten weer te geven. Krijg je die indruk ook werkelijk?" IWordt vervolgd) Het informatiebureau van het Neder- landsche Roode Kruis heeft de 28e lijst van geborgen en geïdentificeerde slacht offers van de watersnood uitgegeven. DINTELOORD Janssen, Adrianus Johannes, geb. 3.6.47 te Dinteloord, C 57. KORTGENE Lambrechtse—Kloet, Pauline Corne- lia, geb. 15.9.02 te Rilland-Bath echtge note van Leendert A. Lambrechtse, Kats, Veerweg 1. NIEUWE TONGE 2 Nagtegaal, Steven Jacobus, geb. 20.7.09, echtgenoot van J. van Dreunen, Tussendijk 1. NIEUW VOSSEMEER Van Someren, Theodorus, geb. 24.10.46 te Nw Vossemeer, Pelsendijk 325; Wij mans, Johannes, geb. 11.1.20 te Nw Vossemeer, echtgenoot van Cornelis Willegers; Wijmans—Willigers, Corne- lia, geb. 20.12.19 te Halsteren, echtgenote van Johannes Wijmans, Rolaf 306. OUDE TONGE Van Kampen—Tuns, Lodewika, geb 28.10.00, Zijddijk 45; TunsBeljaarts, Pieternella, geb. 11.12.82; Vervloet—Van Sint Annaland, Jannetje Christina, geb 13.10.78. WILEMSTAD Weduwe Punt-Bos, Anna geb. 6.3.7.4. Verdrijf die Pijnen! Doe eens een Kruschen kuur! De aansporende werking van Kruschen op de bloedzuiverende organen brengt bij talloze lijders aan rheumatische pij nen een wonder te weeg. 't Bloed gaat weer krachtig stromen en wordt zo, op natuurlijke wijze, gezuiverd van alle onzuiverheden die de oorzaak zijn van Uw pijn en ongemak. Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin morgen die heilzame kuur. (AdvertenUe, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5