Dijkgaten worden gedicht met betonnen caissons De voorlaaisie verantwoording Noord-Holland vooraan bij de adoptie De bevolking van Almelo weinig bekend met gemeente-zorgen Slachtoffers van de watersnood Technische- en keuzecommissie besprak: Nederland-Denemarken Ir A. Paulen zegt dat KNAU les van Helsinki niet zal vergeten Nieuwe wereldburger J. J. Babel reist door Europa Stalin bijgezet In Halsteren drie doden geborgen Het bedrijfschap voor de landbouw Felle brand in een asphaltfabriek Vrouwen slechter ingelicht dan mannen BURGERVADER IS ALOM BEKEND 29STE LIJST INVAL IN SPÉELCLUB Laatste stroomqat op Goeree gesloten Telers-garantieprijs voor de suikerbieten-verbouwers Amerikanen filmden FANNY De ronde van Algiers Voorhoede hee'f aan de veiwachtmg voldaan Aan de voorbereidingen heeft veel ontbroken In de voetstappen van Garry Davis Ook naar Nederland naar Nieuwe verzorgster van de prinsessen Soldaat- viel uit de trein FRANS ELFTAL IS NU GEFORMEERD Wolverhampfon in kwarf finale Engelse beker ZEVEN GROTE AANNEMINGSMAATSCHAPPPIJEN hebben van Rijks waterstaat opdracht ontvangen tot het bouwen van een aantal betonnen cais sons, van een totale lengte van 1100 meter. Zij zullen worden gebruikt om de ernstigste stroomgalen in de dijken van Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland te dichten. Binnen een week of acht zullen de eerste caissons worden afgele verd. In de tussentijd zal men proberen voorlopige voorzieningen te treffen. Caissons zijn betonnen, drijvende bakken, die men met water kan laten vollopen. Door ze tot zinken te brengen kunnen grote dijkgaten betrekkelijk snel en safe worden gedicht. Later worden ze volgestort met stenen en zand. LIKT uitgeholde gat in de Westhaven- n hu DINSDAG 10 MAART 1953 V dijk bij Zierikzee, zal worden ge dicht met behulp van schepen. Zes z.g. „bakken, die men in het dijkgat zal laten zinken, liggen reeds gereed. Het werk zal een week in beslag nemen. Gistermorgen is bij dood tij met goed gevolg de eerste bak geplaatst. Het tweede grote dijkgat bij Elle- woutsdijk is Zondag gedicht. Het werd afgesloten door een binnendijk van rijs hout, zandzakken, klei en zware stort- steen. In Halsteren heeft men gisteren drie doden geborgen. Er wordt nog naar twee slachtoffers gezocht. Bij Fijnaart vond men het stoffelijk overschot van een soldaat van het korps Commando troepen, die op 1 Februari tijdens het reddingswerk om het leven kwam. Hulp r\E hulpverlening aan de getroffen ge- bieden is nog steeds omvangrijk. Er is een adoptielijst verschenen, waaruit wij citeren, welke plaatsen door Noord hollandse gemeenten zijn geadopteerd. Wissenkerke werd geadopteerd door Wieringermeer, Wieringerwaard, Scha- gen en Basingerhorn. Poortvliet, Scher- Spoedige beslissing over hel advies van de S.E R. Na een overleg, dat aanving in No vember 1951, heeft de wetgevingscom missie van de stichting voor de Land bouw, met de organisatiecommissie van de Sociaal Economische Raad overeen stemming bereikt over de inhoud van een ontwerp-algemene maatregel van bestuur, tot instelling van een bedrijfs- schap voor de landbouw. Men kan de bekendmaking van de tekst spoedig verwachten. Ook mag er op gerekend worden, dat de SER spoedig over het aan de regering uit te brengen advies zal kunnen beslissen. Het beleid der minimumprijzen van het centrale bureau van de tuinbouw veilingen zal in 1953 worden voortgezet. De Stichting voor de Landbouw kan zich met dit systeem volkomen vereni gen. Het stellen en hanteren van de mi nimale kwaliteitseisen voor de te vei len tuinbouwproducten ten einde niet consumptiewaardige producten te we ren dient met voorzichtigheid te ge schieden. Met het beginsel ervan is de stichting het evenwel eens lllllllllllllllllllllllillllllllllllllll 'n utikt... KUIS fjU het voorjaar schijnt te zijn gearri- veerd doemen de problemen in ont stellende mate aan de horizon op. Eigenlijk hebben wij dringend be hoefte aan een speciaal ministerie van Kuisheid en Oprechte Levens wandel, dat zonder kwalijke ge volgen annex kan gaan met het de partement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. fiE blote beelden hebben wij aardig kunnen weren, maar nu dreigt het Nederlandse volk zélf naakt te gaan doen. Uw toegenegen P. inkt heejl dezer dagen een inspectiereis door de provincie gemaakt en hij heeft ontstellende dingen gezien. IN Bergen (N.-H.) zag hij op een ter- rasje een dame zunaer kousen en met onstichtelijk opgebonden haar. Direct bleek hem, dat de slfchle invloed van deze vertoning op de gehele omgeving rustte. Een schil lenboer, die in de naaste omtrek zijn nederig werk verrichtte, stiet na melijk plotseling een vloek uit, zon der dat daar enig aanwijsbaar mo- tiaf (behalve die benen en de hals) X/VUT tAsu*. IN Schagen zag hij een landbouwer met ontbloot bovenlijf staan spit ten. De gevolgen lieten niet lang op zich wachten. Op het erf van een nabijgelegen huis werden plotseling enige vertrouwelijke kledingstukken aan een waslijn gehangen. Het is ons bekend, dat men in deze con- trijen vroeger dergelijke artikelen bij de kachel of het fornuis placht te drogen ,om voorbijgangers niet te kwetsen. CRGER was het in Sijbekarspel: een gemeente die om zijn vrome geest steeds befaamd is geweest. Daar za ten twee heren en twee dames in badpak te zonnen Wij hoorden be weren, dat sommige Sijbekarspe laren hun kinderen langs een om weg naar school zonden: opdat zv dit tafereel niet behoefden te aan schouwen. Toch bemerkte de mees ter heel duidelijk een verminderde ijver bij zijn leerlingen. noemen slechts enkele feiten uil ons rapport, dat natuurlijk aan mi nister Beel gezonden zal worden Waar moet het heen als het zomei wordt en iederéén in flintertjes ter tiel gaat wandelen? Het is treurw met ons gesteld Zou de regering er niet voor kunnen zorgen, dat me twaalf maanden hmu>i en storm krij gen? In dat geval wordt men in Ne derland wel verplicht om zich te harnassen. penisse, St. Annaland, St. Maartensdijk en Stavenisse door de gemeenten in de kop van Noord-Holland met uitzonde ring van Wieringermeer en Schagen. Beverwijk adopteert Geervliet en voor Ellewoutsdijk en Driewegen zorgen de „Waterlandse" gemeenten, o.a. Edam, Beemster en Purmeren,d. Rilland Bath is o.m. door Zaandam geadopteerd en Serooskerke door Krommenie. Herkin- gen wordt door een tiental gemeenten, waaronder Langedijk. bijgestaan. Uit binnen- en buitenland stromen de giften in geld en goederen nog ge stadig binnen. Zweden bood weer 12 ba rakken aan. De Christian Science-kerk te Boston liet een bedrag van meer dan een ton aan Z.K.H Prins Bernhard overhandigen. Op 12 Maart wordt in Lissabon een galasoiree ten bate van de slachtoffers der overstromingen in Ne derland gegeven. Gistermiddag, omstreeks half vier, brak er brand uit in de fabriek van de N.V. Olster Asphaltfabriek, te Olst. Vette rookwolken stegen er uit het brandende gebouw op en de- brandwe ren van Olst en Deventer hebben een uur lang een verwoede strijd tegen het vuur moeten leveren, eer de brand be dwongen was. De schade laat zich nog niet schatten. Een teerpomp zeer be langrijk werktuig voor de fabriek- en een distfllatieketel werden door het vuur aangetast. Niettemin zal de pro ductie der fabriek, waar circa 100 man personeel werkt, spoedig hervat kun nen worden. Inferessanfe enque'e IN DE VERONDERSTELLING, dat de kennis van gemeentelijke problemen een betrouwbare maatstaf is voor de belangstelling die men er voor koestert, is in Almelo door middel van een steekproef onderzocht in hoeverre de burgers van de gemeentelijke problemen op de hoogte zijn. Als de bevolking van Almelo niet tezeer afwijkt van die in de overige Nederlandse gemeenten (en men verwacht dit niet) krijgen wij een weinig opwekkend beeld van de mate waarin ons volk van gemeente-problemen op de hoogte is. Er werden te Almelo aan 302 personen tien vragen gesteld. Elk antwoord werd gewaardeerd met een cijfer. De ondervraagde mannen kregen een ruim zesje en de vrouwen haalden de vijf nog niet eens. De slechtste beurten maakten de jongelui van 15 tot 24 jaar. De ouderen waren over het algemeen vrij aardig op de hoogte. QP de vraag: weet u hoe de burge- meester heet? bleef slechts 5 pet. van het totaal aantal ondervraagden het antwoord schuldig. Negen procent van de mannen en 25 pet. van de vrou wen wisten geen enkele wethouder bij naam te noemen. Slechts zeven van de 302 ondervraagden wisten hoeveel werklozen Almelo telde. Er was bij deze vraag een marge van 50 aange houden. De helft van de mannen en een kwart van de vrouwen wisten bij benadering te zeggen hoeveel woningen er sinds 1945 in Almelo zijn gebouwd. Het juiste aantal was 1550, maar er waren er, die 250 zeiden, en ook, die spraken van 12.000 Zes millioen inwoners 7ESTIEN personen wisten nog precies, hoeveel leden zij zelf naar de ge meenteraad hadden gezonden. De zesde vraag: weet u waar de gemeenteraad vergadert?, was speciaal voor Almelo van belang, omdat de Raad van deze gemeente met ruimtegebrek te kampen heeft en daarom in het waaggebouw vergadert. Niettemin waren de percen tages van hen, die een juist antwoord gaven slechts 60 (mannen) en 41 (vrou wen), Wel wisten respectievelijk 90 en 75 pet. het antwoord op de vraag: weet u waar het nieuwe industrieterrein ligt? Driekwart van de ondervraagde man nen en 46 pet. van de ondervraagde Het informatiebureau van het Neder - landsche Roode Kruis heeft de 29e lijst van geborgen en geïdentificeerde slacht offers „watersnood" uitgegeven. HOGE EN LAGE ZWALUWE. Van Geel, Lambertus Gabriel, geb. 25.6.16 te Zevenbergen. Laatste adres: Steenweg 4, Moerdijk. NIEUWERKERK. Den HaagPadmos, Maatje, geb. 10.6.05. Laatste adres: Molenstraat 136. NIEUW VOSSEMEER. Begraven te Steenbergen: Kooien Verhagen, Paulina, geb. 26.9.95 te Nw. Vossemeer. Echtgenote van Pieter Koo ien. Laatste adres: Haven 350. STAVENISSE. Brouw, Hendrina, geb. 2.5 25 te Sta venisse. Laatste adres: B 26. Hage. Cornelis. geb. 22.4.03 te Stavenisse. echt genoot van Pieternella Klaassen, laatste adres: B 24. Hage. Cornelis Pieter. geb. 7.11.34 te Stavenisse. Laatste adres: B 24. Leenhouts. Martina Johanna geb- 28.6.47 te Stavenisse. Laatste adres' Kerkstraat 306. Moerland. Adriaan Cornelis. geb. 4.11.13 te Stavenisse. Laatste adres: Stoofdiik A 152. Vroegop. Willem Cornelis. geb. 22.4.48 te Stavenisse. Zoon van Jacobus Vroeg op en Jacoba Moerland. Laatste adres: Veerweg A 149 Wielaard—Steendijk. Geertruida Kaatje, geb. 269.08 te Sta venisse. echtgenote van Willem A. Wie laard. Laatste adres: Kerkstraat A 307. STELLENDAM. Bilkes. Maatje, geb. 13.6.36 te Stellen dam. Laatste adres: Poortstraat 113. De politie heeft Zaterdagavond, ca. middei nacht een inval gedaan in een woning in de Leonardostraat in Am sterdam-Zuid. waar roulette werd ge speeld. Het was de derde keer. dat in deze woning werd gespeeld. Vijftien personen zijn aangehouden, waarvan alleen de bankhouder en de bewoon ster in hechtenis werden genomen, te gen allen is proces-verbaal opgemaakt. Een roulette en een bedrag van f 400.— zijn in beslag genomen. vrouwen waren op de hoogte van een belangrijk Raadsbesluit met betrekking tot gedeeltelijke demping van de haven. Het aantal inwoners werd door 23 pet. van de ondervraagden sterk onderschat. Sommigen zeiden serieus, dat Almelo zes millioen inwoners had.... Anderen dachten van duizend. Gistermiddag om kwart voor vier ls het laatste stroomgat in de dijken van Goeree dat ten zuidoosten van het dorp Goedereede ligt, gesloten. In afwijking van de normale gang van zaken, waarbij de overheid een sui kerprijs voor de fabrikanten bepaalt, heeft de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening voor de suikerbieten van de oogst 1953. voor de teler een garantieprijs vastgesteld van f 43.50 per ton suikerbieten bij een sui kergehalte van 16% procent, geleverd vrij in schip of wagon. De regeling geldt slechts voor één jaar en houdt verband met het verloren gaan van productiegebieden in Zuidwest-Neder land. NEDERLAND OFFERT VOOR HET ISLAMIETISCH RAMPENFONDS. Het Islamietisch rampenfonds in Ne derland, dat giften inzamelt .voor de getroffen gebieden in Indonesië en Iran, heeft tot heden ruim f 25.000 bin nengekregen. Namens de slachtoffersin beide landen heeft het fonds zijn dank aan het Nederlandse volk gebracht. Voor de binnengekomen gelden zullen medicamenten worden gekocht. Molens, klompen, fietsen en onze ail round aih ete (Van onze Haagse redacteur) T)E HEREN R. T. Ervin en R. Warren, die verleden jaar tn Augustus door de Grantland Rice Sportlight Picturesin New York naar Nederland gestuurd werden om opnamen te maken van een „all-round sportswoman"1, die in alle takken van de athletiek grote resultaten heeft bereikt, zagen in ons land in de eerste plaats een pittoreske molen aan een even schilderachtige vliet, kinde ren en volwassenen op klompen, drommen fietsers door de Am sterdamse straten en jeugd en ouderdom van Volendam. Maar ze ontdekten ook een an dere zijde van het Nederlandse leven, gesymboliseerd in de grote gebouwen van Rotterdam en in het eigenlijke doel, waarvoor zij gekomen waren, Fanny Blankers— Koen: onze nationale sportheldin als moeder en als kampioene, die dagelijks traint onder leiding van haar man Jan Blankers. Van die training, van Fanny's prestaties bij het ver- en hoog springen, het hardlopen, discus- en speerwerpen, kogelstoten en hordenlopen en van enkele van haar wedstrijden laat het filmpje dat in talrijke Amerikaanse bio scopen vertoond is en dat binnen kort ook in de Nederlandse theaters te zien zal zijn, een aan tal beelden zien. Misschien kennen we de ver richtingen van mevrouw Blan kersKoen te goed om van deze film onder de indruk te komen. Misschien ook zijn de fRtsen te vluchtig en te oppervlakkig, of wellicht hebben we ons laten af leiden door de molens, de klom pen, de fietsers en Volendam. De Amerikanen zullen het alles wel heel mooi en „very interesting" vinden het filmpje is trouwens voor hen gemaakt de nuchtere Nederlander brengt het, lijkt ons, bij het zien van „The Speed Queen" niet verder dan een ver goelijkend „heel aardig''. De uitslag van de Maandag gereden zesde etappe van de ronde van Algiers, van Medea la Chiffa naar Orleansville (215 kilometer) juidt: 1 Deledda (Fr.) 6 uur 52 min. 34 sec.; 2 Hassenforder (Fr.) z.t.; 3 Teisseire (Fr.) 6.52.39; 4 Dupont (Fr.) 6.53.32; 5 Keteleer (B.) z.t.; 6 Ran- con (Fr.) 6.53.40; 7 Baffert (Fr.) 6.54.11; 8 Rolland (Fr.) z.t.; 9 Dolhats (Fr.) z.t.; 10 Van Est (Ned.) z.t. mwm ...II UA4 IN EEN GEZAMENLIJKE bespre king tussen vertegenwoordigers van de Technische en Keuze Commissie van de K.N.V.B. en een groot aantal sportjournalisten zijn critische be schouwingen gegeven over de wed strijd NederlandDenemarken van Zaterdag, waarbij de bedoeling weder zijds voorop zat in positieve zin mede te helpen het Nederlands voetbal in het algemeen en de prestaties van het Nederlands elftal in het bijzonder, in de laatste jaren zo bijzonder achter uitgegaan, weer op te bouwen. De voorzitter van de Technische Com missie, het bestuurslid de heer G. Kruyver, begon met te zeggen, dat niemand verwacht zou kunnen hebber dat alle tekortkomingen, alle feilen in de ontmoeting tegen Denemarken maar onmiddellijk uit de wereld zou den zijn geholpen. Onze eerste taak was, zo zeide de heer Kruyver, een geest van saamhorigheid te brengen tussen de spelers onderling en tussen de spelers en de leden van de Techni sche en Keuze Commissie, iets, waar aan het de laatste tijd enigszins heeft ontbroken. Voorts hebben wij geprobeerd ih bet elftal de tjver op te wekken, de spelers tot het einde aan te sporen voor de over winning te vechten. Wij moesten probe ren weer een team op de been te bren gen dat het nodige zelfvertrouwen had, dat weer geloven kon in eigen capacitei ten. Helemaal zijn wij daarin niet ge slaagd, want men heeft kunnen consta teren, dat in sommige perioden het elftal min of meer krampachtig heeft gespeeld. In de nabije toekomst zal het daarheen moeten worden geleid, dat die kramp achtigheid verdwijnt. Slagen wij daarin dan zullen wij proberen de technische prestaties op te voeren, waarin wij ho pen te worden gesteund door de goede wil van de clubs, van de spelers en van de sportjournalisten. De voorzitter van de Keuze Commissie de heer H. P. Hoolboom ging in grote lij nen de ontmoeting tussen Nederland en Denemarken nog eens na. Nadelen waren het gebrek aan gehardheid, de leeftijden en de conditie van sommige spelers, toen wij met ons werk begonnen. Aan de an dere kant kregen wij het voordeel om De resultaten, welke Nederland op ath- ietiekgebied bij de Olympische Spelen te Helsinki heeft behaald, zijn ongetwijfeld teleurstellend geweest, zo oordeelde Ir A. Paulen, voorzitter van KNAU, in zijn ope ningsrede van de jaarlijkse algemene ver gadering te Amsterdam. „Hiervoor zijn twee oorzaken aan te wijzen. Onze verwachtingen waren te hoog gesteld en aan de andere kant hebben wij te Helsinki kunnen constateren hoe ont zaglijk de prestaties sinds 1948 omhoog zijn gegaan, vooral op het gebied van de damesathletiek. De tweede oorzaak is dat enkele van onze topathleten beneden de maat zijn gebleven. Wij komen er eerlijk voor uit. Aan de voorbereidingen heeft \eel ontbroken. Hardheid in training is beslist noodzakelijk, al willen wij zeker niet zover gaan als in sommige landen het geval is. Wij zullen echter de lessen van Helsinki niet vergeten en de jeugd de DE OPVOLGER van wereldburger Gai-ry Davis, de Zwitser J. J. Babel, vertoeft thans te Brussel, waar hü een bijeenkomst zal leiden van zijn aan hangers. Babel maakt een propaganda reis door West-Europa en zal ook een bezoek aan Nederland brengen, waar zijn broer predikant is in Utrecht. In Rome wist de nieuwe wereldbur ger te bereiken, dat de Paus een ver klaring aflegde over het wereldburger schap. Babel was hiertoe voor de basi liek van het Vaticeen op het St. Pieters plein in hongerstaking gegaan. Uitein delijk werd Babel echter door de Ita liaanse politie gearresteerd en naar opvolging uitgesloten. Zwitserland uitgewezen. In Genève werd hij indertijd door koning Leopold in audiëntie ontvangen. Babel deed en kele jaren geleden reeds een poging om het wereldburgerschap in Nederland te propageren, doch hii werd aan de Ne derlandse grens teruggestuurd, omdat hij over onvoldoende middelen beschik te om in ziin onderhoud te voorzien. Naar het koninklijk paleis te Oslo bekendmaakt, zal prinses Ragnhild na haar huwelijk met de reder Lorentzen in Mei haar titel behouden. Zij is de oudste dochter van kroonprins Olaf In Noorwegen zijn vrouwen voor troons- leiding geven welke o.l. noodzakelijk ls, aldus de heer Paulen. In de vergadering van de technische ccmmissie, welke aan de algemene jaar vergadering vooraf ging kwam de veel omstreden prestatie van Fanny Blankers- Koen ter sprake, namelijk de 100 meter welke zij 29 Juni te Rotterdam in 11.4 sec. heeft gelopen. Dit record was aan vankelijk. door de recordcommissie er kend. Daar thans wel was komen vast te staan dat Fanny Blankers-Koen dit re cord had kunnen vestigen, mede dank zij een harde wind in de rug, adviseerde de technische commissie, deze record-erken ning, evenals die van Henk Visser met zijn sprong van 7.57 meter, te herzien. Tot verzorgster van de prinsessen is met ingang van 1 Maart jl. voorlopig benoemd mej. E. F. Mees, hist. dra. Zij volgt in deze functie jkvr. C. Sickinghe op, die in het huwelijk zal treden met jhr mr A. J. de Beaufort, burgemees ter van Markelo. Mej. Mees is na haar academische opleiding werkzaam ge weest als leidster en docente aan in richtingen en ieugdkampen in Neder land en in de Ver. Staten- Ook werkte zij enige tijd bij dr. A. Schweitzer in Afrika. Er lag rtiels op zijn brood.. Zo af en toe lezen wij wel eens, dat er iemand van huis is weggelopen en soms was een slecht rapport hiervan de reden. Maar een tienjarig Schiedam- mertje, dat zich Zondagavond bij een Rotterdamse politiepost meldde na om zes uur van huis te zijn weggelopen had een andere reden: Hij had name lijk niets op zijn brood gekregen. Zaterdagmiddag is de 21-jarige dienstplichtige soldaat van de lucht macht, P. H. Wintjes uit Nijmegen, bij Helvoirt, (N.B.) door onbekende oor zaak uit de trein gevallen. W. overleed bijna onmiddellijk. Wintjes, die op de vliegbasis Woensdrecht voor telegrafist werd opgeleid, was met verlof op weg naar huis. MET de hieronder volgende lijst van de door ons voor Fam. H., Den Helder 3, Lyceum klasse 3 A, Den het Nationaal Rampenfonds ontvangen bedragen, pu- Helder 42,50; Collecte Engelse kerk, Den Helder 15, bliceren wij onze voorlaatste verantwoording. Tot Ver. Wioka's, Julianadorp 50, Toneel ver. De Ooievaar, Vrijdag a.s wordt U tn de gelegenheid, gesteld Uw Den Helder ƒ224,—L., Den Helder ƒ35,—Ned. Ver. van bijdragen voor het Nationaal Rampenfonds aan ons Huisvrouwen, ufd. Den Helder ƒ40,—; J. V. te B'wijk kantoor te bezorgen dan wel op onze girorekening te 100,—; Frya en Henk te B'wijk ƒ5,—; Personeel Jac. ttuften. Wij zorgen ervoor dat het geld nog dezelfde Velhorst en Zonen, B'wijk ƒ78,—; Directie Jac. Verhorst dag naar het Nationaal Rampenfonds wordt overge- en Zonen 122,—; Chr. Zangver. Crescendo, Dirkshorn maakt. Stelt U ons in de gelegenheid onze inzameling 25,—; H. B., Schagerbrug ƒ25,—; H. B., 't Zand 25,—; voor het goede doel Vrijdag met een flink bedrag te De bezorgers Dagblad voor West-Friesland, Hoorn ƒ12,85, besluiten? Dank U. Nadien verwijzen wij U naar Gymnastiekver. Doves, Heiloo ƒ25,—; Natuurclub Kievit, giro 9575. Alkmaar f5,B. te J- ƒ15, wat te experimenteren. Toen wij het elf tal gingen samenstellen lag het in de be doeling met een behoorlijke verdediging te komen, een goed bezet middenveld en een snelle bewegelijke schotvaardige voor hoede. En als men dan de wedstrijd van Zaterdag eens nader beschouwt, dan mag als winstpunt worden aangemerkt de, goe de geest en de sfeer van vertrouwen tus sen de spelers en tussen hen en de leden van de technische en keuzecommissie. Da achterhoede opereerde vrij onzeker, waar aan de lastige draaiwinden zeker debet hadden. Toch kregen wij, aldus de heer Hoolboom de indruk, dat men angstig was voor het persoonlijk duel met de te genstander, dat de spelers soms niet reso luut ingrepen, dat men weifelde in be- siissende ogenblikken. Dan was de opbouw van het spel na de rust niet goed. In de middenlinie stond een speler als Biesbrouck tegen de snel startende Deense rechtsbinnen. De Haarlemmer kreeg moeilijkheden met het tempo en dit is zijn spel niet ten goede gekomen. Klaassens heeft gezwoegd en geploeterd en heeft geen slecht debuut gemaakt. Terlouw nam vele malen een af wachtende houding aan. De voorhoede heeft aan onze verwach tingen voldaan. Men combineerde snel, de aanvallen werden goed opgebouwd en voor de rust vooral resulteerde dit spel in enkele zeer fraaie kansen, die eigen lijk niet gemist hadden mogen worden. Als geheel is de ploeg ons zeker niet te gengevallen, al hadden wij liever gehad dat het geen nederlaag maar een over winning zou zijn geworden. De heer Hoolboom besloot met te zeg gen: Ons resten nog twee weken voor de strfjd tegen Zwitserland. Wederom is het dus kort dag om een elftal samen te stel len. In ieder geval wordt afgewacht, hoe de spelers het er in de competitiewed strijden van Zondag af zullen brengen. Eerst daarna wordt het elftal samenge steld. De definitieve samenstelling van het Franse elftal, dat Donderdag 12 Maart in het Pare des Princes te Parijs tegen het elftal van de Nederlandse professionals speelt, ls: Ruminskl (Rijssel), Gianessl (Roubaix) en Marche (Reims); Penverne (Reims), Jonquet (Reims) en Gaulon (Sta de Francais); Kopa (Reims, Ujlakl (Ni- nies). Saunier (Le Havre), Gardien (So- chaux) en Deladeriere (Nancy). Reserves: Colonna (Stade Francais), Albanest (Le Havre) en Battiston (Metz). De Franse voetbalbond verzoekt ons het volgende te willen mededelen: De be- langsteling van Nederlandse zijde om de wedstrijd tussen het Franse elftal en dat van de Nederlandse professionals bij te wonen, blijkt zeer groot te zijn. Toegangs kaarten zijn alleen nog te verkrijgen op Donderdag van 10 tot 12 uur aan de lo ketten van het Pare des Princes, alleen echter nog voor de duurdere rangen. Men wordt verzocht geen cheques meer naar de Franse Voetbalbond te zenden, daar deze niet meer op tijd arriveren, waardoor cventueel moeilijkheden bij het verkrij gen van de bestelde kaarten kunnen ont staan. De op het terrein van Wolverhampton voor de tweede maal overgespeelde wed strijd Birmingham City—Tottenham Hot- spur voor de kwartfinales van de Engelse beker is met 1-0 door de Spurs gewon nen. Zij komen in de halve finales op Zaterdag 21 Maart tegen Blackpool uit. Deze wedstrijd wordt in Villa Park te Birmingham gespeeld. De productiecijfers van de „Wil lem Barendsz" blijven zich gunstig ont wikkelen. Per 22 Februari j.1. is totaal geproduceerd 12.563 ton traan, tegen 12.346 ton traan in dezelfde periode van het vorige seizoen. J (Vervolg van pagina 1). Na Malenkov sprak de nieuwe minis ter van Binnenlandse Zaken, Beria Hij zeide, dat de vastberadenheid in de strijd voor het communisme nooit zal verzwakken. Onze vijanden denken, dat het zware verlies, dat wij moesten on dergaan, tot verwarring zal leiden. Hun berekeningen zullen ijdel blijken. Ons volk is sterk en onoverwinnelijk. De vredespolitiek van Lenin en Stalin zal ook in de toekomst worden toegepast. Doch men moet niet denken, dat de vijanden van de Sovjet-staat ons bij verrassing zouden kunnen nemen. Wij bezitten alle moderne wapenen en zul len elke aanvaller naar behoren weten te ontvangen. De macht van de staat is niet alleen het leger. De eenheid van het volk, het vertrouwen in de partij, in de regering, zijn evenzeer van be lang. Het Sovjet-volk heeft met een stemmige goedkeuring de benoeming van Malenkov tot minister-president aanvaard, aldus Beria. jyiOLOTOV, de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken, sprak met kennelijke ontroering in zijn stem over de weg, die de Sovjet-Unie onder lei ding van Stalin heeft afgelegd. Hij ging uitgebreid in op de revolutionnaire ac tiviteit van de overledene. Stalin heeft ons land geleid naar de historische overwinning, die de toestand in Euro pa en Azië geheel en al veranderd heeft. Laten we getrouwe leerlingen van Stalin zijn, ons verdedigingspoten- tieel versterken om elke aanvalspoging af te slaan en laten we onze waakzaam heid t.a.v. imperialistische agenten han- haven. Nadat Molotov was uitgesproken, verlieten de regerings- en partijleiders de tribune. Zij namen de kist op hun schouders en droegen deze langzaam het mausoleum binnen. Op dat ogenblik weerklonken de eerste saluutschoten van dc kanonnen. De sirenes /an fa- brieken in het gehele land loeiden. Om twaalf uur precies werd de kist naast de sarcofaag van Lenin geplaatst. Een militair orkest speelde het Sovjet- volkslied, welks snelle rhythme con trasteerde met het tempo van de statige treurmarsen, die tot dan de plechtig heid hadden opgeluisterd. Om vijf mi nuten over twaalf, nadat de leiders weer plaats hadden genomen op de tri bune van het mausoleum, begon de militaire parade.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3