OPENING Fa. F. FdOOY Basstraat 1-3 „HET SP0RTHUIS' HOORNSCHEBANK -AFEBER KLEINE HANDELSADVERTENTIES Burco. Sport rij wiel f 157.50 FIRMA P. ZWEED Voor de baby Geslaagde voorjaarsuitvoering van „Excelsior'' te Den Oever De Wieringer landbouwtentoonstelling slaagde voortreffelijk a.s. Woensdag 1 April n.m. 2.30 uur van ons modern TEXTIEL BEDRIJF SLOPEN Jaquard baddoek Vistra (donkere dessins) p Zwarte sajet (100 gram) Grote partij Krausel crêpe Kinderjurken 4 April SPECIAAL 150 X 210 F 4.50 160 X 215 5.45 180 X 225 5.95 1-39 1.10 r meter 1 25 0 98 Maat: 2 75 2.90 3 00 3.15 3 30 3.45 3.65 MODERNE BLOUSES IN FRISSE RUIT DESSINS IETS APARTS II. 9 80 Algem. Ned. Bouwbedrijisbond De vacantlebonnen-verzilvering EN NU n.v, J Uw kapster aan huls. Philishave Kousenreparatie Dames De vraag naar Ultox Aardbeienplanten Originele Pe-Zet Bromfiets en motorkleding het meest gesorteerd: Onze Paasreclame Auto- en De hoogste waarde Board, timmerhout, Dansschool Siebeling Jo-Ja's De nieuwe Philishave AEterna- Kies de juiste „De Chocolaterie", Weide-, afrastering en drooglijnpalen. Fa. H. Booy en Zn., Hout en Steenkolenhandel, Moleir- str. 134. Tel. 2381 en 2396. Café Rest. Cyclostyle-papier Verhuizingen Taxi nodig? Flora A.s. Zaterdag Kaptein Mobylette Iets aparts Waarom Uw maaltijd Polderspelers brachten „Als een kwartel" Helderse Buurt wenst huurverlaging Mevr. Swier-Nierop als „tante Leentje" MARKTBERICHTEN Drie vraagpunten bij de Hollandse Mij Zijpe Spoedig Emmabloem- collecte Texel Interessante expositie van huisvlijtartikelen Zeemeeuwen kampioen Urk Weekoverzicht visserij DINSDAG 81 HAART 1953 - 55 tem. Zaterdag 40 45 50 - 60 65 - 70 ^■"are theedoek 70 X 70 f 1.49 Nylon kousen met getekende hiel 13.75 Badstof keukendoek 89 ct l Grote keuze moderne zelfbinders vanaf 1.69 AFD. DEN HELDER voor de Paas, vindt voor de leden plaats op DONDERDAG 2 APRIL v.a. 19.30 uur In het gebouw, Zuidstraat 22, OVERIGEN zie raambiljetten. Voor de Cabaret-avond op Zaterdag 1 April in Casino zijn nog kaarten ver krijgbaar a f 1.25. De VERENIGDE SPELERS brengen ,,'S LEVENS PRENTENBOEK", m.m.v. Lies de Wind, Ko. v. d. Bosch en de „Notenkra kers". Het geheel staat onder leiding van Gerrit Lin- denberg. Kaarten verkrijgbaar dagelijks van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur, op de Zuidstraat 22. k Op 2 April, v.m 10 uur van 1 Keizerstraat 78 (v.h. Steilsport) De gehele dag geopend van 9-18 uur Allemaal een Engels model met dubbele remmen of remnaaf. In kleur 10.hoger. BRAKKEVELDWEG 160. KANTOOR: DEN HELDER, JAVASIRAAT 98, TELEFOON 3418 BEHANDELT ALLE BANKZAKEN BABYBADJE met afvoer, opvouwbaar 29.50 KINDERSTOELEN v.a20.75 KINDERLEDIKANT v.a28.50 LEDIKANT MATRASJE v.a. 14 Aa-Be LEDIKANT DEKEN 19.75 BOX met bodem 29.75 KEIZERSTRAAT 71. UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN Prl{ss 4 gedrukte regels, grole kop Inbegrepen, I 1.50, elke regel nwer I 0.30 Rep; minstens Mn dag leveren Plaatsing elke Dinsdag en Donderdag Waarom zou U Uw huis- houding in de steek laten als U zonder prijsverhoging aan huis gepermanent wordt J. v. d. Veide, Keizer straat 26, tel. 2735. reeds voor t 1.50 per week. Radio De Zeeuw, Keizerstr. 30 Tel. 3055 Goed, vlug, voordelig. „Succes". Alle ladders 5 ct Mevr. Varenhorst, Ambon- straat 84. Mocht U van plan zijn een mantelcostuum of mantel te kopen, dan raden wjj U in Uw eigen belang aan eerst eens bij ons te komen kij ken. Wij hebben zo Juist de nieuwste stalen ontvangen waar U zeker keus uit zoudt kunnen maken. Er is niets beter dan maat werk en U kunt zelf Uw model uitzoeken. C. W. Scheltls en Zn., Keizerstraat 109. Tel. 3227, is niet meer te keren 90 van de maaglijders kunnen dit uit overtuiging beweren Venn. Sanité, Keizerstr. 94. Tel. 3014. Er sit niet alleen ■tijging in ooi abqnnementen aantal, maar ook de Handeldrijvende Middenstand siet sijn belang en ad verteert in steeds toenemende mate te koop. Climax 2 ct. per stuk. A. Hoornsman, Nieuwe- weg 1 E, Den Helder. plak plastic, zelf zolen. Oersterk, goedkoop, muur vast te bevestigen. Alleen verkoop onder garantie. City-Magazijn, Spoorstraat 22. Klaas Middelbeek, Loet. Tel. 251. Rijwiel Solex off. station. mooie donkerbruine heren molière prima fabrikaat slechts 18.75. Schoenmagazyn H. v. d. Poll, Spoorstraat 109. Motorhandel. Fa. W. G. Manshanden Zn., Mid denweg 189. Tel. 2953. Di verse nieuwe en gebruikte auto's en motoren. Dealer van Renault. Dodge en Standard. B. S. A. en Maico. voor wol gebreid, lompen, metalen, ijzer, cementzak- ken, kranten, carton, etc. betaalt B. Leufgen. Ruyghweg hoek Basslngracht. drooglijn, hek- en afraste- ringspalen, alles tegen con currerende prgzen. Slopersbedrijf v.h. De Leeuw, Tel. 3161, na 6 uur tel. 3369, Bassingraeht 151. lavastraat 116. Telef. 2681 Club- en Privélessen. Rubber Corsetten zijn toch beter! Verkrijgbaar bij Magazijn „De Ster", Spoorstraat 2628. met 2 scheerhoofden, nu reeds leverbaar v.a. 1.95 per week. Radio Moor, Sluisdijk- straat 39, tel. 3413. het beste mesje voor Uw baard, per pakje 85 ct. Jan Govers, Koningstraat 66. accessoires bij Uw kleding Vlotte tassen, parapluies en handschoenen vindt U In ruime keuze bij Fa. J. N. Querelle, Bree- waterstr. 5 b. d. Spoorstr. Spoorstraat 47. Grote sortering Verkade' koekjes. Verder ruime keu ze luxe dozen van diverse merken. Dennenheuvel Huisduinen. Feestzaal voor bruiloften en partijen. Billijke con dities. uit voorraad leverbaar. Boekhandel Het Noorden, Stakman Bossestraat 41. worden onder volle garantie uitgevoerd door Fa. H. J. J. v. Konlngsbruggen, Loodsgr. 22. Tel. 2026; Vtolenstr. 60. Tel. 3223. Concurrerende prijzen. Fa. H. J. J. v. Koningsbrug- gen, Loodsgr. 22. Tel. 2026, Violenstr. 60. Tel. 3223. Verwarmde wagens voor stads- en buitenritten. en Haarlem Lichtstad. Per luxe touringcar op le en 2e Paasdag. Reisk. 3.50. Vertrek 14.00 uur. Reisb„De Komeet", Konlngstr. 60. Tel. 2676. verzenden wij weer roestige teilen, enz. U weet het, ze komen als nieuw terug. Jan Govers, Koningstraat 66. verkoop en service. P. M. HeiPlgenberg, Spoorstraat 9799. voor de Paasdagen? Dan krentenbrood of tulband van Bakkerij Post, Vijzel straat 91—93, Tel. 3225. bederven met een slechte aardappel; als het anders kan? Het Friese Aardap pelhuis gmrandeért;U puik- beste klei- en duinzand (geen zwarte). Roodster 20 ct. per kg. Noordeling 18, Bevelander 19, Noorde ling 16, rode 17, blanke 16 en reeds per 10 kg. 2 ct. per kg. korting. Beleefd aanbevelend, Th. v. d. Stoop, Wagen straat 27 - Tel. 3389. Door allerlei oorzaken (slecht weer, ziekte, etc.) was het bezoek aan de voor jaarsuitvoering van de Oeverse Gem. Zangvereniging „Excelsior" Zaterdag avond niet zo groot als anders. Het komt ons trouwens voor. dat het aanbeveling verdient, een volgende keer eens af te wijken van het geijkte programma van zang, toneel en bal na. Het publiek raakt langzamerhand overvoerd met toneelstukken. De Helderse Buurtver. hield haar jaarvergadering Vrijdagavond in café S. Scheltus. Er waren 22 van de 76 kernleden aanwezig. In totaal zijn er 109 leden,, waarvan 33 speeltuinleden. De vereniging is opgericht 28 April '51 toen bleek dat de woningen in de Hel derse buurt, hoewel na 1940 in deze gemeente gebouwd werden geacht wèl onder de. huurverhoging te vallen. De speeltuin is j.1. 14 Maart gesloten en wordt begin Mei heropend. De outil lage wordt in deze periode opgeknapt en uitgebreid. De speeltuinwordt daarna weer opengesteld. Dan zal er op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag toezieht zijn van 16 uur tot 19 uur, Woensdags van 1417 en van 18 19 uur. Per advertentie zullen gegadig den worden opgeroepen. Na uitgebreide discussie wordt besloten dat ook des Zondagsmorgens de tuin open zal zijn, mits voldoende vrijwilligers zich be schikbaar stellen voor gratis toezicht. De heropening zal met enige feeste lijkheid gepaard gaan. De financiële toestand van de vereniging noemde de voorzitter niet ongunstig. De penning meester werd décharge verleend op zijn financieel beheer. De vergadering be sloot nog eens te proberen intrekking v?n de huurverhoging te verkrijgen, dit met het oog op de aanstaande verho- ?mg per 1 Jan. 1954. De reden hiervan js dat in andere gemeenten waar ook öergelijke woningen zijn gebouwd, geen huurverhoging heeft plaats ge- md. Van de gedane „toezegging" dat de woningen zouden worden afgewerkt °°0r het aanbrengen van gaten en het "'schilderen van binnen is volgens de vergadering over het' algemeen weinig «rechtgekomen. Het bestuur aanvaard de de opdracht de mogelijkheid te on- ?®rJoeken een wedstrijd te organiseren het onderhoud van de tuintjes vooi achter de woningen. De aftredende estuursl-den, de heren, L. Bos en J- ais, werden bij acclamatie herkozen. Dit wil evenwel niet zeggen, dat het programma van Zaterdagavond geen verdiensten had. Er werd door de da mes en heren van „Excelsior", o.l.v. de heer Joh. v. Glabbeek, in elk geval uit stekend gezongen. Zuiver en rhyth- misch en met veel begrip voor nuances. Ook de liederen, die voor deze avond gekozen waren, waren van goed gehal te. Het programma bestond uit: „In Mei" van J. P. Heyl, „Trauergesang" van M. Blumer, het „Slavenkoor" uit Verdi's Opera „Nabucco" en „Chrysan ten" van J. G. v. Herwaarden. Voor het merendeel oude bekenden, maar voor de liefhebbers altijd weer het aanho ren overwaard. Een hartelijk applaus klonk dan ook telkens op uit de zaal. „De Polderspelers" uit Wieringerwerf kwamen na de pauze met het blijspel „Als een kwartel" door Ed. J. M. Ter- lingen en Henk Bakker (regie H. v. d. Lugt). De inhoud van dit blijspel is als volgt: Tante Leentje is thuis bij de fam. Eggers. Ze zit er warmpjes bij en daar weet de familie de vruchten van te plukken. Net zo lang. tot Tante er genoeg van heeft. Ze wendt een plot selinge doofheid voor en daardoor komt ze allerlei dingen te weten, die eigen lijk niet voor haar oren bestemd zijn. Hierdoor ontstaan allerlei komische verwikkelingen, waarmee het publiek zich best heeft weten te vermaken, vooral ook, omdat de rol van tante Leentje bij mevr. Swier-Nierop in uit stekende handen was. Haar medespelers konden zich niet tot een dergelijke hoogte opwerken, al speelden de heer H v d. Lugt als prof. Raukers en de heer Joh. Swier als speculerende vader Eggers niet onverdienstelijk. Verschil lende spelers(sters) leden aan een bij amateurverenigingen wel meer voorko mend euvel, nl. aan tekort aan rol- kennis. Daardoor kwam er ook met de nodige vaart fn deze opvoering. De avond werd op de gebruikelijke wijze door de voorzitter, de heer M. Tijsen Cz geopend en gesloten, terwijl de Amapola s voor onderhoudende mu ziek zorgden. SUCCESSEN BRIDGECLUB WIERINGEN Op de Zaterdagavond gehouden brid gedrive te Middenmeer behaalde de Bridgeclub Wieringen mooie successen. Eerste prijzen waren voor de heren MontuletRusselman, fam. Hegeman en heren De Herderv. d. Velde. Twee de prijzen: heren Kuiper—Schmitt en heren HofJaspers. Een 3de prijs be haalden de heren Van EsSimonsma en de fam. Kooij. Ook won „Wierin gen" voor de tweede maal de vereni- gingsprijs, een fraaie wisselbeker. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Maart. 7000 kg rode kool: I 7—11.50 en II 7— 8,50: 20.000 kg gele kool I 6,50—1,30; 2000 kg Deense witte kool 6—6,10. Veiling M.E.O., 28 Maart Ronde bieten A 5.20—7.10, B 6.50—7, C 4; peen B 10.20—14.20, C 8.40—9, Uien, gewoon 54.70, Voerpeen 1.80, Voerkool 0.80—1, Gele kool 7.80—10, Rode kool 7—11.30, Witte kool 6.50— 9.10, Witlof I 46—50, II 42—46, III 34, stek 18. In de ledenvergadering van de afd. Wieringen deelde de voorzitter bij de opening o.a. mede, dat de afd- thans 166 leden telt. De Landbouwtentoon stelling 1952 te Wieringen is nu eens een tentoonstelling die uit kon! Er was een batig saldo van f 1132,89. Het dank woord dat later de heer J. Lont Czn. aan voorzitter en secretaris bracht voor het vele werk voor die tentoonstelling verricht, is dan ook verdiend. In dit dankwoord werd ook de heer H. v. Glabbeek betrokken. Over de bestem ming van dit overschot moet nog over leg worden gepleegd met de Midden stand. Over een voorstel van het hoofd bestuur om de contributie over 1953 vrijwillig met 50 pet te verhogen opdat de getroffenen in de rampgebieden dit jaar vrijgesteld kunnen worden van contributie, zal een enquêté worden gehouden onder de leden. De weegbrug heeft het druk gehad in 1952. Er werd f 501,50 meer ontvangen vergeleken bij 1951. Naar de alg. vergadering te Sche- veningen worden afgevaardigd de he ren N. C. de Vries en S. Kaan. Volgens een nieuw huishoudelijk reglement zijn de aftredende bestuursleden nog eens voor drie jaar herkiesbaar. Voorzitter en secretaris kunnen ook dan opnieuw herkozen worden, de voorzitter steeds in functie. Het hoofdbestuur stelde bij de afdelingen een drietal vragen ter discussie. 1. Hoe kan verbetering worden ge bracht in het gebrek aan kader, waar mee tegenwoordig de organisatie heeft te kampen? De vergadering meent dat men een tijdlang enkele jongeren de bestuurs vergaderingen mee kan laten maken. Misschien zal dat de jongeren helpen de schroom te overwinnen. Een bezoek aan een cursus kadervorming op een Volkshogeschool kan mede een oplos sing helpen vormen. In deze geest sprak ook het hoofdbestuurslid de heer Schuyt. 2. Welke maatstaven bij de uitgifte Zuiderzeepolders. Men bepaalde zich in hoofdzaak tot de grootte der bedrij ven en de financiële kant. Het bestuur stond een oppervlakte voor van 1824 ha, maar na discussie besloot de ver gadering een oppervlakte van 1224 ha te adviseren. De borgstelling f 300 eigen geld, f 600 van vrienden en kennissen, f 300 van de Boerenleenbank, dus totaal f 1200 per ha, vond men te hoog. 1 1000 in totaal werd voldoende geacht. 3. Hoe denkt men over vestigings eisen voor (Je landbouw? Deze achtte de vergadering niet wen selijk. Komen ze er toch. dan meent de vergadering dat de practische be kwaamheid doorslaggevend moet zijn en geen theoretische kennis. De beoor deling of iemand geschikt is, zal in handen moeten zijn van personen uit de boerenstand met daarnaast b.v. land- bouwonderwijzers. Evenals voorgaande jaren bet geval was, zal de afd. „Zijpe-Callantsoog" van het Witte Kruis ook dit jaar, en wel in de maand April, een beroep doen op de offervaardigheid van de ingezetenen der gemeenten Zijpe en Callantsoog. Dan zal nl. wederom de z.g.n. Emma- bloemcollecte worden gehouden. Voor de tuberculosebestrijding is steeds veel geld nodig. De kosten, ver bonden aan de uitzending van patiën ten naar sanatoria zijn immers hoog, zeer hoog, maar gezien de vaak ver rassende resultaten met sanatorium- verpleging zeker niet té hoog. Wij verwachten, dat de ingezetenen van Ziipe en Callantsoog bij de a.s. col lecte hun financiële medewerking niet zullen onthouden en met milde hand zullen offeren. Op uitnodiging en onder auspiciën van de Vereniging voor Volksfeesten en Folklore is er in het Dorpshuis aan de Nieuwstraat een tentoonstelling ge houden van huisvlijtproducten. Ruim honderdtwintig zeer uiteenlopende voorwerpen lagen er uitgestald en zijn door meer dan zeshonderd belangstel lenden bewonderd. Inderdaad, er viel iets te bewonde ren. Allereerst het initiatief zelf. Het zal zeer zeker de liefhebberij voor deze nuttige vrijetijdsbesteding stimuleren. Terwijl het gehalte van de ingezonden resultaten weer tot gevolg heeft, dat de Vereniging reeds nu kan zeggen, dat een dergelijke expositie zal worden herhaald. Opmerkelijk was, dat het overgrote deel van de inzenders ouderen waren; de animo onder de jeugd kan dus nog opgevoerd worden. De activiteit dei- dames lag voornamelijk op het gebied van brei-, haak- en knoopwerk. En het meeste kon de toets van strenge cri- tiek doorstaan. Er was een smyrna- kleed bij, dat zeker driehonderd gul den alleen aan materiaal moet hebben gekost. Jurkjes, borduurwerk zelfs een geborduurd schilderij en bijzon der aardige poppen waren er in over vloed. De traditionele schepen ontbraken niet. Een kotter, een sleepboot (uitste kend), een. klein maar fijn driemaster- tje, en twee natuurgetrouwe nabootsin gen, resp van de TX 64 en deTX 33, een lemster aak en een kotter. Er bleken zelfs ook uitvinders onder de inzenders te schuilen: een trap- naaimachine bleek keurig en snel te kunnen figuurzagen, terwijl een andere tot houtdraaibank was omgetoverd. Een jongeman uit de Waal demon streerde zijn zelfgevonden -rysteem om bladen bijna kosteloos, maar doelma tig, in te binden. Er was te veel om op te noemen. Wij hopen slechts dat volgende maal het aantal inzenders verdubbeld en het aantal toeschouwers vedriedubbeld is. In een aantrekkelijke wedstrijd heb ben de Oudeschildse meisjes door een overwinning op hun oude rivaal GDS het handbalkampioenschap op hun naam gebracht. Vóór de wedstrijd bleek, dat beide ploegen een aanzien lijke schare supporters hadden meege bracht, al heerste in het GDS-kamp meer onzekerheid dan bij de tegen partij. Een ongerustheid, die nog ver groot werd door het feit. dat de grote kacht va,n het Koger team zich een v°°rc d<? beslissingswedstrijd, dus naaat GL>b de Zeemeeuwen had ver slagen, naar Oudeschild had laten overschrijven. Er stond een harde wind van doel tot doel, toen scheidsrechter Ouwens een heuse scheidsrechter ditmaal het spel liet beginnen. GDS liep met ae wind in de rug meteen hard van stapel, maar mej. Westdorp bleek van keeperstalenten niet c.itbloot en stopte alle schoten. Een, uitval van Oudeschild deed de aanhang luid juichen, want Jannie Dalmeyer passeerde de GDS- doelverdedigster, Corrie Kuip. Even later braaht N. Witte de stand op ge lijke voet, maar Jannie en L. de Jong vergrootten de voorsprong weer tot 3—1. Een prachtig schot het enige technisch volmaakte uit de wedstrijd van Annie Schraag bracht de stand tot 3—2 terug. Na de pauze verwachtte iedereen een hevig aanvallend Oudeschild, maar nu bleek de betere techniek van GDS, dat bijna voortdurend in de meerderheid was. Dat zij er echter slechts eenmaal in slaagden het doel te vinden, dank ten de Zeemeeuwen aan hun prima doelverdedigster en moeten de GDS- sters wijten aan hun onvoldoende schieten. De Zeemeeuwen slaagden er zelfs in de voorsprong nfg te vergroten tot 63 door doelpunten van De Jong (tweemaal) en Dalmeyer. mede door het feit dat de doelverdedigster de zwakste speelster van de tegenpartij was. TEXEL. 30 Maart 6 koeien 750—950, 22 graskalveren 150—275, 30 biggen 45 —55, 84 nuchtere kalveren 40—60. De lijnaal of beugvisserij was van weinig betekenis. De vangsten waren zo gering, dat er nog geen lijnaal aan cir afslag werd aangevoerd. Met de fuikaalvisserij werd het iets gunstiger. Een der fuikers voerde ruim 100 pond aan, voor de prijs van f 1.00 tot f 1.08 per pond. Ook was de vangst van spiering gering. De prijs was 24 tot 27 ct. per pond. De prijs van het Pef' was f 2.19 tot f 2.48 per bak van 37% kg. De besommingen van de fui kers beliepen f 70 tot f 159 per fuiker. Door ongeveer 15 vaartuigen werd o nn aahBevoerd, tegen de prijs van f 3.00 per bak. Enkele vaartuigen voer den Noordzee-vis aan, die werd ver handeld tegen 10 tot 60 ct per pond Over het geheel waren de verdien sten van onze Noordzeevissers niet hoog gezien de lage prijzen van de vis. Veelal leverde de schol de gestel de prijzen niet op en werd deze gelost m de opvangsregeling. De vorige week (23 tot en met 28 Maart) werd aangevoerd: 267 pond fuikaal, 224 pond spiering, 3198 pond Noordzeevis, 80% bak nest en 820 bak f 3e305.62 De t0tale °mZet bedr°eg

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7