Taarten, feestgebak bij uitstek In behouden haven. Ook de banketbakker beleeft er zijn grote voldoening van KREOFLAVON Slachtoffers van de watersnood Geestelijk leven Communistische Chinezen schenden grens van Kasjmir Franse ministers uit V.S. vertrokken POPENT "oopt «yj? £uilte>L eend tiaaï Vakman en kunstenaar 50ste lijst Beroepingswerk DE BB WERVING MAAKT GOEDE VORDERINGEN Opnieuw vrijspraak geëist tegen graaf RUMOER IN EN OM HET FLORA-PARK Conventieoverbevissing Pim. Pam cn Pom in hel luchtruim 1 Ook smokkel van wapens munitie Cèèn Paasverlof in Kenya door Mary Burchell Nieuw Oostenrijks kabinet beëdigd Het Radioprogramma VRIJDAG 3 APRIL 1953 (Van een speciale medewerkster) HET STAAT WEL VAST, dat huisvrouwen het hakken van koekjes en het maken van taarten en cakes een prettige bezigheid vinden, het beschouwen als de poëzie in het aan nuchtere en zelfs vervelende werkjes zo rijke huis houden. De dames lopen stellig op een andere manier door de keuken rond, wanneer zï] een appeltaart in de oven hebben staan, dan wanneer zij bruine bonen in de week zetten of een stamppot van zuurkool klaarmaken. Maar al vinden zij zichzelf nog zulke keien op het gebied van de „bakkerij" zij praten toch nooit over hun prestaties met de banketbakker, die van het taarten maken zijn beroep heeft gemaakt. Zij zouden hem immers te kort doen, wanneer zij hun baksels ook maar in dezelfde categorie feesttractaties zouden plaatsen als zijn romige of geglaceerde prachtstukken, die soms meesterlijk in verdiepingen zijn gebouwd. De huisvrouwelijke vaardigheid in het versieren en garneren verkeert nog in het beginstadium. Zo zal het kunnen gebeuren, dat de taart eens in het jaar niet in de keuken ontstaat, maar wordt besteld bij hem, die als de beste banketbakker ter plaatse wordt beschouwd. Dan rijzen er voor het geestesoog allerlei zöete fantasieën, herinneringen uit de kinderjaren aan zeer fraaie stukken komen op. Dan wordt de vraag gesteld: Zou men zoiets nog wel kunnen maken? VJ7IE eens een praatje met haar bak- ker gaat maken, zal het spoedig weten. Tegenwoordig zijn er tal van cursussen, die jongemensen opleiden tot vakbekwame kunstenaars. Op ten toonstellingen wedijveren zij met steeds fraaiere stukken om de eerste prijzen. Taarten als bouwwerken uit een fanta siewereld, artistiek gedecoreerde feest gebakken zijn daar te bewonderen. Vakkennis en kunstvaardigheid van de maker kunnen zich uitleven in fijn uit gewerkte gelegenheidsstukken. Er is decoratief werk, waarin de bedoelingen van de gever worden uitgedrukt. ment, dat de suiker net broos genïeg is om te worden gemodelleerd. Vaak komen ook mooie gekleurde suikers voor. Door plantenaftreksels te gebruiken, zoals het vocht van bieten en spinazie, verkrijgt de banketbakker mooie natuurlijke kleuren, die de snoep lustige nimmer de indruk zullen geven, slechts met „snoepgoed" te maken te hebben. DE INHOUD Toch mag de bakker nooit vergeten, dat de vulling en de samenstelling van de taart het voornaamste blijven. Hij moet zich daarbij nauwkeurig reken schap geven van het aroma van de taart. Want daarmee fascineert hij zijn Maar de bakker behoeft niet naar klanten, voor wie immers de ..smaak' tentoonstellingen te gaan, om toch te weten wat er van hem kan worden ver langd. Er is immers het vakblad „De Banketbakker", dat zijn lezers wekelijks aan nieuwe ideeën helpt. Wanneer dus de goede banketbakker begint te ver tellen, wordt uw keus steeds moeilijker. Er gaat een nieuwe wereld open, een wereld van crème, nogatine, slagroom en andere heerlijkheden. Het is aller minst verkeerd, daarin eens wat langer rond te kijken. Dusdoende ziet men al spoedig, dat er voor iedere gelegenheid een passende taart te verkrijgen is. Sommigen vindt men reeds bij de eerste aanblik zulke meesterstukken, dat men zich moet beheersen in de keus. Daar is immers allereerst de fraaie bruidstaart. Deze is geheel in wit ge houden. Emblemen van liefde en geluk sieren haar opbouw, engeltjes blazen het bruidspaar dat op de beneden verdieping staat uit hun bazuinen vreugdeklanken toe. Een kan van sui ker staat op de top en tracht met haar bouquet van mooie witte rozen en fan- tasiebloemen van marsepain een echt bloemstuk naar de kroon te steken. Een verlovingstaart, die doorgaans wat een voudiger wordt uitgevoerd dan de hier voor beschreven „Wedding Cake", is evenzeer de moeite van het. bekijken waard. Een snoezig marsepainen duifje biedt hier de verlovingsringen aan de jonge schone, uiteraard weer in een om lijsting van fraaie bloemen. HET MAKEN VAN BLOEMEN JN het maken van bloemen is de ban ketbakker weergaloos handig. Hij boetseert ze van verschillende grond stoffen, als crème, chocolade en marse- paitl, of maakt satijnachtige rozen van getrokken suiker. Zulk een roos, voor ons slechts een onderdeel van de rijke garnering, is het resultaat van een tijd rovend karwei, dat hij om het aantrek kelijke effect toch steeds weer graag uitvoert. Het verloopt zo: suiker wordt met een weinig water tot een papje ge kookt, afgeschuimd, dan opnieuw ge kookt, ditmaal tot op de „kraak", waar na de stroop op een marmeren plaat wordt uitgegoten. De bakker gaat de massa nu met een plamuurmes omwer ken, tot hij de koek kan aanpakken. Op dat moment begint hij met het „trekken" van de suiker. Dat is een werkje, waarbij het op een scherp en zuiver gevoel aankomt. Want na ver scheidene malen van uitrekken en weer toevouwen van de massa komt het mo voorkomt en geneest ij Geen snoepje, maar...Jt helpt 20 tabletten 75* IAdvevicnltr ins van het geheel altijd nog ten minste zo belangrijk is als het uiterlijk. Dit sti muleert zijn werklust bovendien en prikkelt hem tot het gebruik van de al lerbeste grondstoffen: goede likeur, de fijnste koffie, de mooiste gebruneerde noten. Op deze wijze en op geen an der weet hij de waardering van zijn klanten te kunnen verkrijgen en behou den. Misschien klampt de lezer, klampt de lezeres zich na al deze geleerdheid weer vast aan zijn of haar herinneringen en rijst de vraag, of dan zo'n goede ouder wetse vanille-roomtaart of een Mathil- detaart niet meer in tel is. Welnu: nog steeds staat bij de makers een vanille roomtaart van knappend bladerdeeg met de fijnste banketbakkersroom en bespoten met croquant gebakken schuim in hoog aanzien. Op menig „heren- dinertje" staat de Mathildetaart. een feuilletégebak met abrikozenmarmelade en vanilleroom, op het menu. Inderdaad, de keus wordt s'eeds moeilijker. Mogen we daarom besluiten met een advies? Bestelt u eens een „Me rite-taart". Zij beantwoordt aan uw stoutste dromen op het gebied van feestgebak en verdient haar naam die verdienste betekent volkomen. Het informatiebureau van het Ned. Roode Kruis heeft een 50ste lijst van geborgen en geïdentificeerde slacht offers van de watersnood gepubliceerd, luidende: DREISCHOR KipVan der Maas, Cornelia Jaco- mina, geb. 29-12-'14. echtgenote van J. Kip, Papenblok D 107. FIJNAART Mackay. Georgine Maria. geb. ll-7-'22 te Tjimahi, Van Halewijnlaan 254, Voorburg. KORTGENE De Regt, Marinus, geb. 18-6-'48 te Kortgene, zoon van Johannes de Regt en Lena H. Maas, Noord Langeweg 15 Kats; Timmerman—Van Strien, Fran- cina Jasperina, geb. 6-4-'21 te Kortgene, echtgenote van Marinus Timmerman, Veerweg 5, Kats; Wijs—Maartense, Neeltje Catharina. geb. ll-4-'12 te Goes, echtgenote van Jan Franciscus Wijs, Veerweg 3, Kats. KRUININGEN Balkenende, Dirk, geb. 10-10'00 te Zaamslag, echtgenoot van Neeltje H. de Dreu, Wittesteeweg 1; KostenPaasse, Johanna Barbara Jacobs, geb. 13-8-84 te Schore, weduwe van Jan Kosten, 2e Vlietweg 2; Goetheer. Anton, geb. 3-8-T7 te Wolphaartsdijk, echtgenoot van Wil- lemina J. Rottier, Wittesteeweg 1; Goet heer, Jan Jacob, geb. 29-4-'51 te Krui- ningen, Wittesteeweg 1. MIDDELHARNIS Van Gelder. Adrianus Kornelis, geb. 28-6-'76 te Middelharnis, Waterweg 97. NIEUW VOSSEMEER Raamsdonck, Franciscus Johannes, geb. 29-9-'81 te Nieuw Vossemeer, Kor- tendijk 79. NIEUWERKERK Van Nieuwenhuijzen. Olivier Andries Hubrecht. geb. 14-1-88, Krabbenhoek- seweg 389; Sies, Dirk, geb. 27-10-'82, Molenstraat 138. OUWERKERK Van Damme, Gerrit, geb. 13-5-'39, No. 166. ST. PHILIPSLAND Aanvulling van 3de verlieslijst d.d. 6-2-'53. Thans geborgen: Vroegop, Lau- rens, geb. 27-2-'40 te Steenbergen, en Kruisland, Zuiddijk 122. NED. HERV. KERK Beroepen te Bandoeng (Prot. kerk in Indonesië): G. Denee, reserve-legerpre- dikant te Lonneker. te Hurwenen: J. G. Mees, candidaat te Souburg. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Paterson (U.S.A.): F. J. Dieleman te Ierseke. EXAMENS Aan de Theologische Hogeschool der Geref. Kerken te Kampen is geslaagd voor het prop. examen de heer K. Bisschop te Rotterdam. Volgens de laatste kerkelijke we reldstatistiek vormen de Lutheranen de grootste protestantse kerkelijke groep ter wereld met 68.500.000 leden. Reeds meldden zich 91.068 vr ijwilliger s De afgelopen drie maanden is in het gehele land. met uitzondering van de steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag en enkele Zeeuwse en Zuidhol landse eilanden, de werving begonnen voor de vrijwilligers voor de dienst Be scherming Bevolking, en reeds hebben zich 91.068 personen gemeld, dat is ruim de helft f55 pet.) van het aantal vereiste vrijwilligers. Totaal zullen er (met de grote ste den, waar de wervingscampagne op 13 April a.s. begint) 200.0000 nodig zijn In de provincie Utrecht heeft zich al 81 pet. van het totaal aantal gemeld, in Gelderland 77 pet.. Overijssel 74 pet- Zeeland 64 pet.. Friesland 67 pet., Lim burg 43 pet-, Noord-Brabant 39 net. Bij de laatste twee provincies moet in aanmerking worden genomen, dat hier de werving begon ten tijde van de watersnoodramp. Westerling* onderdu<l<Dogina Voor het Arnhemse gerechtshof is in hoger beroep vrijspraak geëist te gen de 52-jarige A. S. H. graaf van Rechteren Limpurg. Deze is indertijd door de rechtbank in de Gelderse heofds ad vrijgesproken van de be schuldiging, dat hij de ex-KNIL-kapi- tein R. Westerling verborgen zou heb ben gehouden in een tijd, dat er tegen deze een vervolging was geopend. Westerling werd indertijd door de heer J. Fabius op het kasteel van de graaf te Hummelo gebracht. De heer Fabius verklaarde, dat de onvrijwilli ge gastheer er geen kwaad mee kon. dat hij Westerling verborg. Deze sprak evenmin over enige vervolging: zij is hem trouwens pas na zijn arrestatie be kend geworden. Aangezien de procu reur-generaal niet bewezen achtte, dat de heer Van Rechteren kennis droeg van het tegen Westerling uitgebrachte arrestatiebevel, vorderde hij vrijspraak. Haarlem „Lichlslad" Bewoners van het Haarlemse Flora park hebben een kort geding aanhangig gemaakt tegen het gemeentebestuur van de tijdelijke „Lichtstad", daar zij aesthetische en muzikale bezwaren hebben tegen de enorme zeildoeken vermaaktent, welke op het grasveld van het voorname Flora-park is ge plaatst en van waaruit iedere avond luide dansmuziek naar buiten klinkt. Deze feestsymptomen zijn de bewoners van de omgeving zo onwelgevallig, dat zij de gemeente hebben gedagvaard om haar te dwingen de tent op te rui men en aldus een als feestelijke factor bedoelde steen des aanstoots uit de weg te ruimen. Dinsdag valt de uit spraak in dit kort geding. Uitstel bepaling maasgrootte Twaalf landen (België, Engeland, Denemarken, Ierland, Frankrijk, Ne derland, IJsland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje en Zweden) hebben gisteren een protocol ondertekend. Dit protocol heeft betrekking op uitstel tot 5 April van het volgende jaar van de toepassing der bepalingen van de con ventie van 1946, welke betrekking heb ben op de minimum grootte van de mazen der visnetten en op de grootte van de vis, die aan land gebracht of verkocht mag worden. De overige be palingen van deze conventie treden Zondag in werking. In het begin van de vorige maand stelden de geroemde landen vast, dat tijd gelaten moest wor den v.oor het opgebruiken van de aan wezige netten en dat derhalve de bepa lingen niet voor het volgende jaar in werking dienden te treden. 90. Pim had geen ladder gehaald om Billie te helpen maar een grote zaag. „Hé, wat moet dat betekenen?" riep de ongeruste Billie, toen hij Pim met een gro'c zaag op de telegraafpaal zag toe lopen. „Dat? Dat is om je te helpen. Billie", riep Pim vrolijk, terwijl hij de zaag in de telegraafpaal zette. „Ik kon geen ladder vinden, maar deze zaag is nog beter, vind je ook niet? We zullen even deze paal omzagen, dan val je vanzelf naar beneden". „Nee. dat kun je niet doen", gilde Billie. „Ik kan op die manier mijn benen wel breken „Kom, kom. wat ben je nu ineens ang stig", riep Pim naar boven. „Ik heb je gisteravond zelf nog horen zeggen, dat onkruid zo gauw niet vergaat. Je zei dat geloof ik tegen je vriend Kareltje. Weet je nog wel? Nou en vertrouw daar maar op...." „Ja, maar mijn arme hart! Je weet toch, dat ik een zwak hart heb?" Billie's stem had een smekende klank gekregen, maar de broertjes let ten er geen van drieen op. Ze hadden de zaag in de telegraafpaal gezet en het regelmatige geluid van de heen en weer schurende zaak overstemde Billie s geschreeuw. Tot Pim eensklaps met een luide stem riep: „Onderuit." Zijn broer tjes namen de benen. Precies op tijd, want de telegraafpaal viel met een luid gekraak voorover. Fabrikante: Fa. Gebr. Tjallema, Sneek (Advertentie, Ing. Med.) Gistermorgen werd uit de Geul bij ValkenburgHouthem opgehaald het lijkje van de achtjarige Hubert Noter- mans uit Geulhem. gemeente Berg en Terblijt. Het jongetje werd sedert Woensdagavond vermist- Vermoedelijk is het kind tijdens het vissen te water geraakt. De Pakistaanse minister van Buiten landse Zaken, heeft Donderdag in het parlement meegedeeld, dat aan de Chi nese grens veiligheidsmaatregelen zijn getroffen naar aanleiding van een grens overschrijding door communistische Chinese troepen in het bergachtige ge bied van de Hunza-staat in Noord- Kasjmir. Op dit punt komen de grenzen van de Sovjet-Unie, communistisch- China, Afghanistan en Pakistan samen. Om redenen van „openbaar belang" pENé MAYER, de Franse premier, is Donderdag met het Franse passa giersschip „Ile de France" uit New York naar Frankrijk vertrokken. Hij wordt vergezeld door zijn minister van Buitenlandse Zaken. Bidault. en diens echtgenote. Voor zijn vertrek verklaarde de pre mier cp een korte persconferentie, dat hij naar de Ver. Staten was gekomfen voor drie dingen, nl. het leggen van contacten met de nieuwe Amerikaanse regering, onderzoek van de mogelijk heid van nieuwe hulp voor de oorlog voering in Indo-China en uiteenzetting van de Franse positie in Europese aan gelegenheden. Mayer geloofde deze dingen te hebben bereikt. Gevraagd naar zijn reactie op de Chinese en Sovjet-voorstellen der laat ste dagen zei de Franse premier: „Ik kan niet zeggen, dat ik erg verrast was". In het Noordelijk deel van het Kiam- noe-reservaat (Kenya) hebben rege ringsgetrouwe Kikoejoe-troepen tijdens een actie tegen de Mau-Mau één en twintig terroristen gedood en drie ge wond. In Nakoeroe zijn gisteren twee T Kikoejoes ter dood veroordeeld wegens Uct Indonesische kabinet heeft de moord op een Britse boer minister van Verbindingen, de heer Djuanda, volmacht gegeven onderhan delingen aan te knopen over de natio nalisatie van particuliere spoorwegbe drijven. In geheel Kenya zijn de Paasverloven van troepen, politie en reservisten in getrokken met het oog op het gevaar voor terreuraanvallen van de Mau- Mau. (Advertentie, Ing. Med.) 29 Reeds voor de lunch had ze wat hoofdpijn gevoeld, doch nu klopte het bloed in haar slapen zó hevig, dat ze nog maar één ding verlangde: Naar haar kamer te gaan en daar een poosje in bed te kruipen. Nog enige tijd verzette ze zich tegen haar eigen wensen, omdat ze toch ook weer graag van Ashley's gezelschap was blijven genieten, maar hij zelf merkte haar bleekheid op en haalde haar met zachte drang er toe over, een tijdje te gaan rusten. Toch gaf ze slechts schoorvoetend aan zijn raad gehoor, want ze had het gevoel, dat er onheil dreigde en ze de ontwikkeling van het drama in al zijn fasen had moeten gadeslaan. Op haar kamer gekomen, legde Fiora zich haastig te bed en nu verdwenen alle schrikbeelden als bij toverslag: haar zenuwen ontspanden zich, de hoofdpijn verminderde gaandeweg en tenslotte schonken de stille, warme middaguren haar een droomloze, ver kwikkende slaap. Toen Fiora wakker werd, had ze de indruk, dat iemand haar had geroepen. Toch was ze alleen in de kamer en bleef nog een ogenblik liggen, met het heerlijke besef, dat de hoofdpijn over was en zich vaag bewust van de ver andering in het daglicht, die er op wees, dat de middag reeds een heel eind was gevorderd. Plotsel'ng klonk andermaal het ge luid, dat. zoals ze nu wel zeker wist, haar daareven had gewekt. Er werd zacht, maar dringend op de deur ge klopt. „Binnen". Ze richtte zich half op, in de ver wachting, dat Adèle of misschien zelfs Nan zou verschijnen. Toen echter de deur openging, stond Lucas op de drem pel. Lucas, zoals ze hem bij haar we ten nog nooit te voren had gezien, met een gezicht zonder enige uitdrukking. „Wat is er?" vroeg ze, terwijl ze haar hart wonderlijk snel voelde klop pen. „Is er soms iets met Ashley?" „Neen". „Waar is hij dan en waar is Adèle?" Ze had het gevoel, alsof zij en Lucas alleen op de wereld waren, geïsoleerd door een vreselijke gebeurtenis, die hem een zo vreemd uiterlijk gaf „Ik weet het niet", zei hij, terwijl hij, als plotseling door vermoeidheid bevangen, de hand over zijn gezicht streek. „Waar is Nan?" vroeg Fiora, die op de één of andere manier, voor haar zelf onverklaarbaar, tot die achtereen volgende vragen scheen te worden ge dreven. Er was een kort, beklemmend stil zwijgen, weldra verbroken door Lucas met drie langzaam en zonder bijzon dere nadruk uitgesproken woorden: Nan is dood". Fiora bleef hem enige seconden strak aanstaren, als 't ware met stomheid geslagen en zonder het pas gehoorde nog in haar geest te kunnen verwer ken. Toen drongen eensklaps de vre selijke mogelijkheden en verwikkelin gen, in zijn korte mededeling omvat, tot haar door en bracht ze vol schrik de hand naar de mond. Op een toon, alsof ze het onvermijdelijke nog wilde afweren, riep ze uit: „Nan dood, dat dan niet!" „Toch is het zo". „Maar hoe?" Ze zat nu volkomen overeind en greep naar haar schoenen, terwijl ze nog steeds de blik op Lucas hield gericht. „Hoe is 't gebeurd?" „Ik weet het niet precies". Hij kwam de kamer binnen, maar liet de deur wijd open, alsof hij reeds dadelijk elke schijn van geheimzinnige onderonsjes wilde vermijden. „Ik vond haar onder aan de toren. Ze was er blijkbaar af gevallen". „Vond j ij haar?" 't Had niet in haar bedoeling gelegen, dit op een bepaalde toon te zeggen, maar ze was haar stem nog niet volslagen meester. Intussen scheen Lucas zekere nadruk op het woord „jij" te hebben geconstateerd; hij trok voor zijn doen zeer zenuw achtig de wenkbrauwen omhoog en zei: „I k heb haar niet vermoord, als je dat soms bedoelt". „Neen, natuurlijk niet", antwoordde ze, op dit ogenblik wensend, dat hij die verzekering maar achterwege bad gelaten. Ze herinnerde zich, hoe hij meer dan eens Nan openlijk dood had gewenst en ook, dat hij daarvoor mis schien alle reden had. Intussen lag er een hemelsbreed verschil tussen zulke door drift ingegeven uitlatingen of ver langens en een al of niet geslaagde poging, ze in werkelijkheid om te zet ten. Half gerustgesteld op dit punt en in de hoop, dat de loop van het ge sprek dit helemaal zou doen, zei ze daarom haastig: „Een ongeluk natuur lijk". „Dat gelóóf ik ten minste", was het antwoord. Fiora bedacht, dat dit weekeind niet alleen Lucas reden had, om Nan te haten. „Viel ze van bovenaf de toren?" „Dat schijnt wei zo". „Maar was ze daar dan alleen, Lu cas?" Fiora had haar schoenen inmid dels gevonden en aangetrokken, maar voelde nog altijd weinig zin om op te staan. „Tot nu toe is ten minste nog nie mand komen vertellen, dat hij daar samen met haar is geweest". Opnieuw maakte zich een onbehaag lijk gevoel van Fiora meester en ze pijnigde zich de hersens af, om de ware reden van haar twijfel omtrent de toedracht van het gebeurde te ont dekken. „Ze.... ze ging toch, meen ik, niet graag ergens alleen heen, wel?" „Och, met Nan kon je nooit iets voorspellen of als vaststaand aanne men. Alle gissingen over wat ze doen of niet doen zou waren feitelijk doel loos". „Maar", merkte Fiora op, plotseling wetend, wat ze zich had pogen te her inneren, „maar Nan had immers ge zegd, dat ze er nooit zou opklimmen, dat de toren haar kippevel bezorgde".' „Ik herinner me niet, dat van haar geboord te hebben". „Ja, maar dat moet je toch, Lucas, 't Was de eerste avond, nadt ik er met jou geweest was. Ze vroeg, waar we heen gewandeld waren en toen ik haar vertelde, dat je me mee had genomen om het uitzicht van de toren af te be wonderen, beweerde ze zo ongeveer dat het daar haar inziens allesbehalve veilig was en ze er voor geen geld op zou gaan. Heus, je moet het je her inneren", hield Fiora met klem aan. „Ik vrees van niet", zei hij, terwijl hij haar met heldere, staalharde blik aankeek. ,,En als je mijn raad wilt op volgen, herinner het je dan evenmin (Wordt vervolgd) weigerde de minister bijzonderheden over het incident bekend te maken. Wel deelde hij mee dat Pakistan zijn consulaat-generaal te Kasjgar, de hoofdstad van Sinkiang, had moeten sluiten, omdat de Chinese communisten het officiële karakter hiervan weiger den te erkennen. Inmiddels heeft het Pakistaanse mi nisterie voor aangelegenheden betref fende Kasjmir verklaard, dat, volgens betrouwbare inlichtingen uit het door India bezette deel van Kasjmir, „een belangrijk aantal communistische agen ten uit Sinkiang in de vallei van Kasj mir is doorgedrongen". Een woordvoer der maakte ook melding van het bin nensmokkelen van lichte wapens eri munitie. Hij was van mening dat deze gebeurtenissen een rechtstreeks gevolg zijn van het feit, dat de V.N. er nog niet in geslaagd zijn, de kwestie Kasj mir tot een oplossing te brengen. De leden van de nieuwe Oostenrijk se coalitie-regering onder kanselier Ju- lius Raab zijn Donderdag door pre sident Koerher beëdigd. Kanselier Raab is voorzitter van de (katholieke) Volkspartij. Voorts zijn er nog vijf katholieke ministers onder wie Karl Gruber (Buitenlandse Zaken) en Rein- hard Kamitz (Financiën), vier Socialis tische ministers, onder wie vice-kanse lier Schaerf en Oscar Helmer (Binnen landse Zaken) en een partijloze minis ter, Josef Gerö (Justitie). DVETTI TRA L'ANIMA E GESU CRISTO, van Padre Don Alfonso di Liguori. Pater Alfonso is een vrijwel volkomen onbekende com ponist. Het merkwaardige van zijn. werk is hierin gelegen, dat het een versie is van de zeer vele gesprekken tussen Christus en de ziel, die in de loop der eeuw zijn gedichten gecompo neerd. Zaterdag 15.55 over Hil versum I, 402 m.) ZATERDAG 4 APRIL HILVERSUM I. 402 m.ï 7.0024 00 KRO. 7.00 Gram.muziek. 7.10 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.25 Metten van Paas zaterdag. 9.45 Gram.muziek. 9.55 Water standen. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor en solist. 12.00 Angelus, Paas- klokken en gewijde muziek. 12.07 Gram - muziek. (12.30-12.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws 13.20 Amu sementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateuruitzending. 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.55 Sopraan, tenor, viool, cello, trompet en spinet 16.30 De Schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gevarieerde muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Amusementsmuziek. 18.40 Regenngsuit- zending: Zoeklicht op de Westerse De fensie. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.20 Parlementsoverzicht. 19.30 Gram. muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't ztjne van. 20.30 „Lichtbaken", causerie. 20.50 Gram.muziek. 21.40 Actualiteiten. 21.50 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 22.45 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 2Ü..22 Gram - muziek. 23.30-1 30 Paaswake en Nacht mis. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO 20.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. (.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8 18 Gram.muziek. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 .Tij delijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de *bt4r«ve»' 11.30 Bariton en piano. 12 00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 1800 Nieuws en commentaar. 13.20 Dans muziek. 13.55 Radioweekjournaai. 14.20 Lichte muziek 14.45 Boekbespreking. 15.00 Orgelspel. 15 30 „Van de wieg tot het graf causerie. 15.45 Metropole-Orkest. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Rotterdams Phil harmonisch Orkest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia 18.20 Gram.muziek. 18.40 Lichte muziek. 18.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passe- partout", causerie. 19 40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie 19.55 .Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Ge varieerd programma. 2100 Socialistisch commentaar. 22.15 Lichte muziek. 22.40 Onder de Pannen", hoorspel 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gramofoonmuziek.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5