Werkloosheid is in Maart belangrijk gedaald Werk!ozemannen120 670 tot86 522 Russen spraken geen Russisch Voorlopig geen waterwinning in De Verbrande Pan" Kunstenaarsconferentie van de Partij van de Arbeid Prins vertolkt de dank van het Nederlandse volk Tien millioen voor opvoering der landbouwproductiviteit Buitenlandse schoolartsen bezoeken ons land De uitkeringen aan de slachtoffers van de overstromingen Emigratie moet niet Toestand is in Noord Holland ongunstigste Nederland rijdt auto Öoskoopse expositie op „Fora geopend Bestudering van hier bereikte resultaten Onderlinge discussie op „Heideheuvef gestimuleerd worden Zuid-Rhodesië vóór de Afrikaanse federatie WINKELDIEVEGGE OP HETERDAAD BETRAPT Geestelijk leven Beroepingswerk Strijd om het grondwater in Kennemerland Burgemeesters geven hun oordeel PWN zet onderzoek voort Ruim een derde voor grondverbetering Nog steeds gitten uit het buitenland v - iésbi WSËBBBBE& Scheepvaartberfchten EIND MAART bedroeg het aantal bij de arbeidsbureaus geregistreer de werkloze mannen 86.522 tegen 120.670 op 28 Februari. In dit cijfer van 86.522 zijn 2349 geëvacueerden U'.t de noodgebieden begrepen. Daar enboven waren op 31 Maart 25.313 personen werkzaam op een der objec ten van de Rijksdienst Uitvoering Werken, tegen 28.752 op 28 Februari. Deze zeer belangrijke daling van de Werkloosheid moet vooreerst worden toegeschreven aan de verschillende, vnl. in de Noordelijke provincies in uitvoe ring genomen openbare werken. Voorts werd de gewone verruiming der werk gelegenheid in verband met het seizoen nog versterkt door het bijzonder gun stige voorjaarsweer. Ten slotte bleek er grote behoefte aan arbeidskrachten te bestaan voor het herstel in de noodge bieden en voor reparatie der water schade aan machines, meubelen en an dere goederen. Het aantal beschikbare bouwvakar beiders bedroeg op 31 Maart 17.363 'vo rige maand 28.874', metaalarbeiders 10.211 (12.187), landarbeiders 14.040 (22.592) en losse arbeiders 18.332 (24.554.). De vraag naar mannelijk personeel steeg van 13.964 tot 16.750. Onderstaand overzicht geeft een beeld van de sprei ding der werkloosheid over de provin cies. In Voord-Holland bedroeg het aantal werklozen eind Maart 1952 20.316. eind Februari 1953 21.373 en eind Maart 1953 18.169. Dit is per duizend mannelijke beroepsboefenaars in Februari van dit jaar 38 en In Maart 32. De relatieve werkloosheid was eind Maart het hoogst in Noord-Holiand en het laagst in Zeeland en Overtfsel met resp. 10 en 19 per duizend. Het riiks"eTriiddelde be droeg 28 tegen 39 op 28 Februari. Het aantal als werkloos geregistreer de vrouwen daalde van 9618 tot 8724. De vraag naar vrouwelijk personeel steeg van 15.246 tot 16.837. Minister S. L. Mansholt heeft giste ren de Boskoopse binnententoonstelling in de grote Fiorahal te Heemstede ge opend. Hij sprak de wens uit, dat deze tentoonstelling bij zal dragen tot na tionale en internationale samenwerking en dat hiermee een stap naderbij wor de gezet in het streven tot een samen werking in West-Europa. „Deze samenwerking zal niet verder kunnen komen, indien wij ons niet zul len kunnen verheffen boven een poli tiek van kanonnen en margarine", al dus de minister. Indien men op dit peil blijft, dan ziet het er slecht met Euro pa uit. De minister zeide onder meer, dat de wezenlijke kracht zit in het be drijf zelve. SPAARZAME JEUGD BIJ DE STAATSMIJNEN Op 1 Aoril i.1. was het vijf jaar geleden, dat bij de Staatsmijnen de spaarrege ling voor ongehuwde personeelsleden beneden de leeftijd van 25 jaar werd ingevoerd. Deze regeling heeft tot dus ver gunstige resultaten opgeleverd. Tot Januari jl. werd door de deelnemers in totaal ruim f 1.760.000.- gespaard. Personenauto's in Nederland Aan de hand van door het C.B.S. verstrekte cijfers maakten wij een over zicht van de aantallen personenauto's, die in de verschillende provincies voor komen. Hieriilt blijkt wel zeer duide lijk hoe groot het aantal irr de provin cies Noord- en Zuid-Holland is. Het totaal voor geheel Nederland is bijna 173.000, ruim de helft is geregis treerd in Noord- en Zuid-Holland. In 1952 reden er ruim 15.000 auto's meer in Nederland dan in 1951. Indien men de auto's gaat splitsen volgens bouw jaren, blijkt dat het hoogste aantal wa gens namelijk 33.000 uit 1950 stamt. Zuid-Holland staat hierbij ver boven aan. Hier rijden bijna 9.000 wagens die in het jaar 1950 werden gefabriceerd. (Van onze Haagse redacteur) Het lage sterftecijfer in ons land is voor een aanzienlijk deel te danken aan de ver doorgevoerde hygiënische maatregelen en de zorg en de aandacht, die aan het lichamelijk welzijn van de bevolking worden gewijd. Die zorg richt zich in het bijzonder op de jeugd, die niet alleen in verscheidene plaatsen de zegeningen geniet van een perfecte schooltandverzorging, maar tot in de kleinste dorpjes toe ook van een goede schoolartsendienst. Het op de scholen uitgeoefende geneeskundige toezicht en de gunstige resultaten, die het afwerpt, zijn in het buitenland niet onbekend gebleven. Ter bestudering van wat Nederland op dit gebied doet en van wat het bereikt heeft, zal nu op 18 April a.s. een gezelschap van dertig buitenlandse schoolartsen ons land bezoeken. Zij komen uit Frankrijk, Grieken- Land, Italië, Zwitserland, Spanje, Lu xemburg, Denemarken, Noorwegen, Zweden, Oostenrijk, Schotland, Ierland, Engeland, West-Duitsland. IJsland, Joe goslavië, Turkije, Tunesië, Syrië, de Libanon, Irak, Jordanië, Egypte (van hier komt de enige vrouw), Israël en Iran. Deze studiereis gaat uit van de in Genève zetelende afdeling Europa van de Wereld Gezondheid Organisatie en staat onder leiding van dr K. Kjellberg van het bureau van de Europese af deling. In Nederland zal het gezelschap rond geleid worden door prof. dr J. H. de Haas van de geneeskundige hoofdin spectie van de Volksgezondheid. De excursie'wordt"geopend'op dag 19 April in het internationaal so ciaal instituut, dat gevestigd is in het voormalige paleis aan het Noordeinde in Den Haag. Men zal een aantal plaat sen in ons land bezoeken (het program ma is nog niet bekend gemaakt) en één dag 30 April bestemmen voor onderlinge' discussie op „Heideheuvel" in Hilversum, het instituut voor het asthmatische kind van de stichting Ac tie voor het Asthmatische Kind. De studiereis eindigt op 1 Mei a.s. In de radiorubriek „Verklaring en Toelichting" is gisteren door twee hooggeplaatste ambtenaren van het ministerie van Maatschappelijk Werk en van het commissariaat voor de emigratie, het één en ander gezegd over de hulp aan de slachtoffers van de overstromingen. De regeling hulp verlening rampslachtoffers is van toe passing op alle slachtoffers van de ramp, die niet of niet voldoende in hun levensonderhoud kunnen voorzien. In het kort gezegd komt de regeling hierop neer, dat iedereen een percen tage ontvangt van zijn normaal inko men. Dit percentage is afhankelijk van de grootte van het gezin. E vrijgezel ontvangt 65 van zijn normaal inkomen, een gezinshoofd Inheemsen mochten n>et meestemmen In Zuid-Rhodesië Is gestemd over het Britse plan voor een Centraal-Afrikaan- se federatie, weike zou moeten bestaan uit Noord- en Zuid-Rhodesië en Nyas- saland Van de bijna drie en tachtig procent der stemgerechtigden, die aan de stemming deelnamen, hebben 63 pro cent zich voor en 37 ptirent zich te gen het plan verklaard. De tegenstan ders behaalden In slechts twpe van de dertig districten de meerderheid. Stemgerechtigd waren 47 000 blonken 535 personen van gemengd bloed. 53 Aziaten en 429 Afrikanen. Men ver wacht. dat de goedkeuring in Zutd-Uho- desia zal worden gevolgd door de aan vaarding van het nlon in de beide an dere delen van de tcekom*'ise federa tie. De inheemsen die veruit de meer derheid hebben doch geen stemroeb* Pf-njplon. ziin nve- bet teeen bet nlan. omdat rU vrezen dat de blan- korr in een federatie te veet macht zot Jen kriigen en naar 7uidnfril»a«n* mn- (i„1 pen anartbpidenolttleV Ti.l'f-n 'rv-oe fen Tegenstanders onder de blanker vrnsen pen zwarte" overheersing voor 7ien grote eeonomtsebe en no ptleVe voordelen De leiders der tn J,Pemsen eiiiion de atrtH togen de fode ratie voortzetten en de kwestie Tnn-dt~ voor bet internotior.ale gerechtshof ir Den Haag brengen. 75 en dit stijgt, naar gelang het aan tal gezinsleden groter is. Namens het commissariaat voor de emigratie werd verklaard, dat men de rampslachtoffers bij eventuele landver huizing in alles ter wille zal zijn. Men stelt echter voorop, dat niets moet worden ondernomen om de emigratie van deze mensen in het algemeen te stimuleren. Emigratie is een daad van bezinning, i< ts, waartoe men alleen na rijp beraad mag overgaan. De winkelrecherche van één der grote magazijnen in de binnenstad te 's Gravenhage heeft de 32-jarige Jo- hanna L. op heterdaad betrapt op diefstal van uitgestalde artikelen. In haar tas werden vier portemonnaies, een tondeuse en tal van snuisterijen aangetroffen. De artikelen bleken af komstig te zijn uit verschillende ma gazijnen. De winkeldievegge is in ver zekering gesteld. SYNODE OUD-KATHOLIEKEN Op 28 April wordt in Utrecht de sy node gehouden van de Oud-Katholieke kerk in Nederland. NED. HERV. KERK: Beroepen te Neerlangbroek: J. W. v. d. Linden te Kamerik. Aangenomen naar Haarlem (voor de arbeid onder de Vrijz. Herv.): J. Hei- dinga, voorganger van de afdeling Haarlem der Ver. van Vrijz. Herv. GEREF. KERKEN: Beroepen te Brampton (Ontario) (Chr. Ref. Church): J. van Harmeien te Assen. EV. LUTH. KERK: Aangenomen naar Haarlem: G. Kroes te Zaandam. GEREF. KERKEN onderh. art. 31 K.O. Bedankt voor Rijswijk (Z.H.): J. F. Hev te Hasselt. CHR. GEREF. KERKEN. Wij vernemen nader, dat ds J. P. Geels te Rotterdam-C. nog geen beslis sing heeft genomen inzake het beroep naar Haarlem-C. DE STAND VAN ZAKEN IN DE CHR. GEREF. KERKEN. Aan het zoeven uitgekomen jaarboek van de Chr. Geref. Kerken in Neder land ontlenen wij dat het totaal zielen tal over 1952 ondanks emigratie en het uittreden van de gemeenten Leersum en Nieuwleusen en gemeenteleden op verschillende andere plaatsen, toch nog met 82 steeg en thans bedraagt 56330, waarvan 27403 belijdende leden. De Chr. Geref. Kerken tellen 151 gemeen ten, 93 dienstdoende predikanten en hebben 65 vacaturen. Acht candidaten trokken de pastorie in, maar twee pre dikanten (ds J. G. van Minnen en ds E. du Marchie van Voorthuysen) onttrok ken zich aan het kerkverband, terwijl ds B. Nederlof te Dokkum een beroep aannam naar Canada en ds Joh. Jansen te Leiden met emeritaat ging. Ds A. J. J. v. d. Pol te Thesinge werd legerpre- dikant. De Chr. Geref. Kerken tellen 2 missionaire predikanten, twee leger- predikanten en 21 emeritus-predikan- tea waarbij zijn inbegrepen drie hoog leraren aan de Theologische School te Apeidoorn. Het aantal kerken verminderde met 1, het aantal vacaturen met 3. het aan tal dienstdoende predikanten vermeer derde met 3, het aantal belijdende leden met 312 en het totale zielental gelijk gemeld met 82. 1953 is voor de Chr. Ge ref. Kerken weer een synode jaar. De generale synode die om de 3 jaar pleegt gehouden te worden, zal dit jaar door de kerk van Leeuwarden als roepende Kerk worden bijeengeroepen. GEREF. TRACTAATGENOOTSCHAP „FILIPPUS" Het Geref. tractaatgenootschap „Fi- lippus", indertijd door wijlen prof. I-. Lindeboom opgericht, bestaat dit jaar 75 jaar, welk jubileum zi' worden ge vierd met een bijeenkomt, die op 21 Mei a.s. in de Westerkerk te Arnhem zal worden gehouden Als sprekers1 zullen optreden prof. dr G. M. den Hartogh, hoogleraar aan de Theol. Ho geschool te Kampen en ds J. Overdum, Geref. predikant te Amsterdam (voor heen te Arnhem). Koorzang en decla matie zullen het gesprokene afwisse len. gONDERDAG stopte voor het stadhuis in Rouaan een indrukwek kende „slee" met een nummerbord van het corps diplomatique. Hier uit stapten een jongeman en een meisje, die door een begeleidende „func tionaris" werden voorge steld als de 20-jarige Zoia Toumanova en de 21-jarige Alexei Smir- noff, beiden studenten uit Moskou. Er heerste grote vreugde op het stadhuis. Er was name lijk een Frans studenten congres gaande, waar voor twee Russische stu denten waren uitgeno digd. Deze verschenen weliswaar niet op het appèl, maar de organisa toren bleven hopen, dat zjj alsnog zouden komen opdagen. En ziet, hun hoop bleek te worden vervuld. In allerijl organiseerde burgemeester Chastellain egn receptie ter ere van de Russische gasten. Ver slaggevers van de plaat selijke kranten en <fge- vaardigden van studen tenorganisaties verdron gen zich om de „Rus sen" teneinde uit de eerste hand nieuws te vernemen over het leven van hun lotgenoten ach ter het IJzeren Gordijn. Binnen een uur of twee wist de hele stad, dst Malenkov werkelijk vrede wenst. De gasten schudden een ieder de hand en veroorzaakten grote ver bazing door hun mede gerden kennis te maken met de Zuidslavische af gevaardigden crp de con ferentie. „We zouden el kaar heel weinig te zeg. gen hebben", meende het meisje. Hetgeen letterlijk waar bleek te zijn. De Zuidsla- ven sprrken namelijk Russisch, een taal, di« de beide „Russen" niet verstonden. „Men sproekt vrijwel geen Russisch in de streek, waar wij van daan komen", zeiden zij. Ook dat klopte, want zij bleken afkomstig te zijn uit Perpignan, san de Spaanse grens. De „Rus sische" studenten hebben deling, dat in Rusland toen maar opgebiecht, zeventig procent van de dat zij een grap hadden studenten Engels en der tig Frans spreekt. Er was echter één lich telijk verwarrend inci dent: de „Russen" wei- uitgehaald. Hun vreugde om het welslagen ervan was overigens groter dan die van de organisatoren van het congres II' De commissie inzake wateronttrekking aan de bodem heeft in 1952 o.a. advie zen uitgebracht over de plannen van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland (PWN) tot uitbreiding van de waterwinning in de duinstreek van Heemskerk, Castricum en Bergen. De PWN had o.m. drie afzonderlijke aanvragen ingediend om vergunning tot het bouwen van nieuwe secundaire pompstations ten Zuiden van de Zeeweg te Bergen, n|. dc zgn. secundairen E, F en G. Daar uit een oogpunt van landschapsschoon en natuurstudie veel belang wordt gesteld in hei genoemde duincomplex heeft de commissie na overleg met de Provinciale Planologische Dienst aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid geadviseerd, de proefvergunning voor het secundair G te' bevorderen, maar de beslissing ten aanzien van de beide andere nog aan te houden. F was nl. ontworpen in het Zuiden van het natuurreservaat „Da Verbrande Pan", dat uit botanisch oogpunt als zeer waardevol wordt beschouwd, beschouwd. In Rotterdam is gisteren een kunste naarsconferentie van de P. v. d. A. ge houden, waarop de burgemeesters van de Maasstad en van Hoogezand geant woord hebben op de vraag: „Wat kan er in de gemeente concreet voor kunst en kunstenaar worden gedaan?" De burgervader van Rotterdam was van mening, dat het hoofd van een gemeen te een aantal eigenschappen moet heb ben, die hem ongeschikt maken om kunstenaar te zijn, al mag hij niet van verbeeldingskracht gespeend zijn. Wel is het gewenst, dat hij het belang van de kunst inziet. De diepste oorzaak van het feit, dat de kunst geen zelf standig bestanddeel van de natie is, was volgens spreker gelegen in de sterke desintegratie van het geestelijk leven van het volk. Als wij dit ooit te boven komen, is het toch een ontwik kelingsgang van zeer lange adem. De kunstcritiek kan er veel aan doen, de waardering voor de kunst meer algemeen te doen zijn, maar zij moet niet zo geschreven zijn, dat alleen een kleine groep het kan waarderen. Het zou volgens spreker echter te be treuren zijn, indien de kunst uitslui tend op de overheid zou moeten steu nen. De gemeente kan door het geven van opdrachten, b.v. de beeldende kunst bevorderen, maar het is geen uit zondering, dat zij met het resultaat geen raad weet. De tweede spreker pleitte voor een culturele commissie of raad in iedere gemeente. Men moet culturele behoef ten wekken en voeden. Het gedeelte waar secundair E was ontworpen is veel meer geaccidenteerd, wat enerzijds het gevaar voor aantas ting van het natuurschoon door de uit voering van werken vergrootte, ander zijds die uitvoering door het meerdere grondverzet veel kostbaarder zou ma ken. Nadat bij een proefboring was geble ken, dat het ter plaatse van secundair G verkregen water van zeer slechte hoedanigheid was, is voorts de aanvrage voor G niet verder behandeld. Inmid dels wordt het onderzoek door het PWN voortgezet om te zien, of wellicht op andere plaatsen de hoedanigheid van het water beter is, zodat eventueel ver der overleg met instanties ophet ge bied van natuur- en landschapsbescher ming gewenst zou zijn, dan wel van waterwinning iy het Berger duinterrein bezuiden de Zeeweg geheel moet wor den afgezien. De door het provinciaal bestuur van Noord-Holland aan de N.V. Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen en aan de Hoogovens verleende proefver gunning voor het exploiteren van een aantal pompputten in de omgeving van Tusschenwijk loopt tot 12 September 1956. Een definitieve beslissing in de strijd om het grondwater in deze streek tussen de grote industrieën enerzijds en de belangen van de tuinbouw en de houtopstanden anderzijds zal eerst ge nomen kunnen worden, wanneer beter kan worden overzien in welke richting de belangrijkste hier in aanmerking ko mende factoren zich in de naaste toe komst zullen ontwikkelen. Als zodanig worden o.m. genoemd de resultaten van de voorgenomen aanvoer van rivier water ter aanvulling van de zoetwater- voorraad in de duinen en de nog steeds op uitvoering wachtende voorziening met oppervlaktewater van de Schermer- boezem uit. Inmiddels heeft het Hoog- ovenbedrijf besloten een gedeelte vat» het benodigde water aan te voeren uit de Schermerboezem. De daartoe nodige werken waren eind 1952 reeds groten deels tot stand gebracht. Met de regering van de Verenigde Staten is onlangs overeenstemming be reikt over de besteding van bijna tien millioen gulden van het saldo op de speciale rekening bij de Neder landse Bank, voor opvoering van de productiviteit in de Nederlandse land bouw. Het bedrag is bestemd voor de vol gende projecten: 1. Verbetering der visserij f 1.000.00U 2. Stalverbetering - 2.400.000 3. Verbetering v. gronden - 3.400.000 4. Voedergewassen en nieuwe gewassen - 500.00C 5. Verbetering waterhuis houding cultuurgronden - 750.000 6. Mechanisatie - 400 000 7. Rationalisatie stookbe- drijven in de tuinbouw - 460.0U0 8. Verbetering van de productie en afzet van zacht fruit 330.000 9. Omzetten van slecht hakhout tot cultuur grond - 150.001) 10. Boeren, en landarbei- dersjongeren-werk - 210.000 11 Landbouwhuishoudelijk onderwijs en voorlich ting - 250.000 12. Verbetering van het ge bruik van tractoren en werktuigen 150.000 Totaal f 10.000.000 Z.K.H. Prins Bernhard heeft als voor zitter van het Nationaal Rampenfonds een brief gericht tot alle volken, dtó aan het Nederlandse volk in de moei lijke dagen van de watersnoodramp hulp hebben verleend. Deze brief is ge steld in 23 verschillende talen en door Prins Bernhard persoonlijk onderte kend. wereld verzonden. Enkele exemplaren zijn per speciale diplomatieke koerier weggebracht. De Venezolaanse regering heeft inmiddels een cheque van US dollars 30.000 overhandigd aan de Ne derlandse gezant te Caracas. De Deense gezant bij ons Hof heeft gisteren ten kantore van het NRF een cheque over handigd. ten bedrage van 109.951,55 gul den. Dit bedrag vormde de opbrengst van het speciale watersnoodnummer van het dagblad „Het Vaderland". In het rampenfonds was tot gisteravond een bedrag van f 102.1 millioen gulden De brieven zijn per vliegtuig naar gestort. Sinds de dag tevoren was er de diplomatieke posten over de gehele I dus weer f 400.000 binnengekomen. iMieiSH» m 's-; In de bollenstreek Maan de bloem- bollenvelden tn volle bloetEen beeld uit de omgevmg van Lisse. Aagtedijk. 9-4 van Trinidad naar Rio de Janeiro Aalsdijk, 9-4 van Halifax naar Boston Alcyone, 9-4 van R'dam naar Recife Alhena, 9-4 100 mijl oost van Recife naar Las Palmas Arkeldijk, 10-4 van Bremen te R'dam Aalsum, 10-4 van Alexandrië te Port Said Adind» (t), 9-4 van Pladju naar Bangkok Aga- tha (t), 10-4 van Makassar te Pladju Alderamin, 9-4 te Ras Tanura Aletta (t). 9-4 van Pladju naar Penang Alnati 9-4 te Montevideo Alpherat, 9-4 van Las Palmas naar Santos Amsteldijk, 10-4 van Galveston te Tampa Annen« kerk, 9-4 van Hongkong naar Manilla Bengkalis, 9-4 van Surabaja naar Pladju Bintang, 9-4 van Tarakan naar Sura baja Bloemfontein, 9-4 van Antwerpen te A'dam Boschfontein, 9-4 van Genua naar Marseille Bonaire, 9-4 n.m. van Port of Spain naar Paramaribo Bosch fontein, 10-4 te Marseille Caltex Leiden (t), pass. 10-4 Kaap Bougaronie Caltex Nederland (t), 9-4 n.m. van R'dam te Sidon en 10-4 v.m. van Sidon naar R'dam Cistula (t), 10-4 te Pladju Delft, 10-4 te Antwerpen Duivendrecht (t), pass. 914 Miami Esso Den Haag (t), 12-4 van Aruba 8 uur te Hoek van Hol land verwacht naar R'dam Eos, 10-4 van Napels te Algiers Esso Rotterdam (t), 9-4 van Antwerpen naar Aruba Farmsum, 9-4 v.m. van A'dam te Van- couver Friesland (SSM), pass. 9-4 Fi- nisterre Friesland (KRL), 9-4 van Pe nang naar Belawan Gaasterkerk, pass. 10-4 Ouessant naar Genua Ganymedes, pass. 10-4 Vlissingen Graveland, 9-4 van A'dam naar Hamburg Gooiland, 9-4 van San Francisco do Sul naar Itajai Groote Beer, pass. 9-4 Lands End Heelsum, 9-4 n.m. van Charleston naar A'dam via Fernandina Hathor, 10-4 van Middellandse Zee te A'dam Heemskerk, 9-4 van A'dam naar Hamburg Indra- poera, pass. 9-4 Minikoy naar Aden Ittersum, pass. 10-4 Malta naar Port Said Johan van Oldenbarnevelt, 9-4 van A' dam naar Tandjong Priok Kieldrecht, 10-4 van Aden naar Suez Kota Baroe, 9-4 n.m. van Djeddah naar Aden Laer- tes, 10-4 van Indonesië te Liverpool Lissekerk, 9-4 van Genua naar Port Said Lombok, 10-4 van Port Elizabeth te East London Loenerkerk, 9-4 van R' dam naar Calcutta Maas, 10-4 van Fa- magusta te Lattakia Mentor, 9-4 te Beyrouth Maasdam. 9-4 280 mijl noord west van Bermudas Maasland, 10-3 te Rio de Janeiro Mataram, 9-4 van Be lawan naar Singapore Modjokerto, 9-4 van Padong naar Tandjong Priok Ni» gerstroom, 9-4 van Sassandra te Mon rovia Noordam, 9-4 550 mijl zuidoost van Kaap Race Oranjefontein, ,9-4 dwars Madeira naar Soutbampton Oranjestad, 8-4 van Aruba Poseidon, pass. 10-4 Martinique naar Laguaira Prins Frederik Willem. 9-4 van Hamburg te R'dam Prins Frederik Hendrik. 11-4 te Montreal verwacht Prins Willem III. van 9 op 10-4 van Hamburg naar R'dam Radja, 10-4 te Hamburg Raki, 10-4 te Tandjong Priok Rijndam, 9-4 te Soutbampton Roebiah, 6-4 te Seattle Saparoea, 9-4 te Accra Schie, 10-4 van Kingston naar Port au Prince Stad Breda, 10-4 van Liperpool naar Halifax Stad Maassluis. 10-4 n.m. van Glasgow te Narvik verwacht Stad Vlaardingen, 13-4 van Narvik te R'dam of Vlaardingen ver wacht Stad Maastricht, 10-4 van Sluis kil te R'dam Stad Schiedam. 10-4 v.m. van M'ddlesbro te Immingham Ter- nate, 9-4 van Surahaja naar Makassar Titus, 9-4 n.m. van Oran te Tunis Tosari, 9-4 21 50 van Suez naar Port Said Triton, 9-4 van New York naar Ctudad rrujillo Veendam. 9-4 330 mijl zuid oost van Kaap Race naar Halifax Wa terland. pass 9-4 n m. Fin sterre BS" terman, 11-4 17 uur te Hoek van Holland erwacht Weltevreden. 13-4 16 uur te Hoek van Holland verwacht Wester- dam. 9-4 480 mijl noord ten westen van Flores Westland 8-4 van Rio de J»' ieir. naar Ilheos Willem Barendsz, 9-4 540 mijl zuid-zuidoost van Kaap Pal" mas Willem Ruys. pass. 10-4 v.m. uardafui n«v Port Said - Willemstad. 11-4 te H'iek van Holland verwacht 'Jssel 9-4 van Calamata naar Alexandrië Zonnewyk, 9-4 van Baltimore naar Kaapstad.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4