P. K. Gemeentelijke Avondvaktekenschool praktijkwinteravondcursussen ABS en De wereld reis van Brown QORDER&RE EDTE Amerikaanse celliste concerteert in Casino voor Muziekkring Uifreiking van getuigschriften Verdere bekwaming blijft geraden Enkele geslaagden extra geroemd r DE FILMS VAN DEZE WEEK Voorjaarsconcert door Helders Mannenkoor" Vergadering N.V. Bouwkas in Breezand en Callantsoog TUSSEN HAAKS EN KUITJE ■m r Wonderkind" debuteerde op zesjarige leeftijd Terug van uitgebreide tournee door Europa Clubavond en bazar der Brit-ish Women's Club TIVOLI „De xoon van Ali Baba" DE WITTE: „Abbott en Costello" IN HET KORT ZATERDAG 18 VTRTL 1953 In aanwezigheid van Ir K. de Munter, vertegenwoordiger van de Commissie van Toezicht, de heer J. N. E. Teune, voorzitter der Ambachtsschoolvereniging, het voltallig lerarencorps en de geslaagde leerlingen van de drie- en vijfjarige cursus, heeft de directeur van de gemeentelijke Avondvaktekenschool en de Ambachtsschool, de heer G. G. ter Meer, dezer dagen de getuigschriften uit gereikt. In tegenstelling tot voorgaande jaren waren de niet-geslaagden hiervan al in kennis gesteld, zodat zij niet aanwezig waren. De heer Ter Meer drong er bij de geslaagden van de Avondvakteken school en de praktijkwinteravondcur sussen der Ambachtsschool op aan, dat zij niet reeds hun studie zouden beëin digen. Hij wees op het doorlezen van vakliteratuur en het vervolgen van onderwijs, waarbij hij noemde de prak tijkwinteravondcursussen, de cursus voor voorbereidend middelbaar tech nisch onderwijs en de Machinisten avondcursus. Zo kan de „drie-jarige" proberen het „vijf-jarig getuigschrift" te behalen. Indien men zijn vak met hart en ziel beoefent, dan geeft het arbeidsvreugde. Iedere chef in elk bedrijf zal zijn per soneel kunnen indelen in drie groepen, de ongeschoolden, de geschoolden en de voormannen. „Zorgt", zo zei de directeur, „dat je bij de laatste groep komt". Enkele leerlingen kregen een extra pluim. Er was er bijvoorbeeld één, die na driemaal doubleren toch een vijf jarig getuigschrift ontving. Een andere leerling was getrouwd, had toch steeds de lessen gevolgd en een zeer goede puntenlijst gehaald. Nadat de heer Ter Meer allen had gefeliciteerd, kreeg de heer Teune nog het woord. Ook hij wenste de geslaagden van harte geluk. Hieronder volgen de namen van de geslaagden en de bevorderden: AVONDTEKENSCHOOL Getuigschriften werden uitgereikt san: Afd. Metaalbewerkers: H. Baas. W. Bais, J. van Beekum, F. Been, P. de Boer, H. Bruin, R. Engel tjes, P. J. Erasmus, M. W. Ewalt, C. Heethuis, J. Hengsdijk, Y. Hoekstra, A. v. d. Hoff, F. van Huut, J. A. P. v. d. Knaap, C. Koeten, T. C. Koning, C. E. Koopman, W. v. d. Kuyl, A. C. Lüters, H. K. Maagdeleijn, J. P. Olivier, G. Oosterbeek, F. F. Poelman, H. Schou ten, H. Sperling, G. Stam, N. v. d. Vaart, B. Vink, J. F. J. Visser, J. A. C. de Vries, F. van Zoest. Geen getuigschrift 4 leerlingen. Afd. Scheepmakers: K. de Bruin, R. C. v. Cleemput, A. B. Dreyer, W. F. v. Duivenboden, C. A. v. d. Ende, A. Friskus, J. W. Filmer, T. v. d. Horst, R. A. Huys, P. C. Mach- geels, J. Nebbeling, J. van Oudenaar den, A. v. d. Pas, J. Post, H, D. Pot, H. Rensmaag. D. T. Roosterman, P. Scha- gen, A. Tijdeman, A. Versluis, J. Vink, E. Vink, D. F. J. Staalman. Afd. Houtbewerkers: J. v. Amersfoort, J. B. Assendelft, M. Bontes. J. N. v. Klink, W. Neidhöfer, R. Oost, H. J. M. Overmars, J. D. Schermer, L. v. d. Wal, E. Wieringa, J. Wisse, M. M. Zuur. Afd. Electriciëns: J. v. d. Berg, J. v. Bergen v. d. Grijp. W. P. v. Bruinesse. C. Bijlsma, W. G. Drogt, J. Endenburg, J. A. van Ewijck, B. J. de Graaf, J. M. Haverhoek, A. R. v. d. Heijden, H. Jager, H. Joustra, J. Koopman, C. Kossen, J. F. M. Latjes, A. Meyer, F. A. Schut. B Troost, J. D. Visser, M. Wieringa, M. Wiggers. Geen getuigschrift 2 leerlingen. Getuigschriften A werden uitgereikt san: Afd. Metaalbewerkers: W. de Boer, G. W. Boonstra, J. H. ten Braak, A. F. Brondsema, C. v. d. Graaf, A. Hameeteman, G. Leen. S. Nieuwbuurt, P. J. Scheer, J. van Trie rum, A. J. Veenman. Geen getuigschrift 3 leerlingen. Afd. Scheepmakers: H. Amiabel, C. J. Bakker, A. J. Bot man, A. A. Broersen, K. v. Drongelen, G. M. Monsma, T. w. F. Nebbeling, P. van Oeveren, J. Pronk, P. v. d. Sluis, J. C. Steyvers v. Orselen, H. Verblauw, P C. de Vroome, L. Wever, H. Winter, H. de Wit. Geen getuigschrift 1 leerling. Afd. Houtbewerkers: D. Bot, J. B. v. d. Maas, R. Posthu mus, A. Schrieken. Afd. Electriciëns: J. J. Bot, J. Toes. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: Afd. Metaalbewerkers: R. J. Kuiken, J. W. Ridder, J. R. M. Schuiten, J. A. Strooper, J. G. Veldman. Niet bevorderd 1 leerling. Afd. Scheepmakers: P. C. de Groot, R. Hyma, W. J. Hoe- landt, J. Kraak, D. J Kramer, N. A. Kries, C. Nebbeling, A. Nebbeling, M. Prosee, C. Vader. Niet bevorderd 4 leerlingen. Afd. Houtbewerkers: J. P. Broersen, J. N. Nieuweboer, H. Prosper, D. A. M, Rietveld, J. de Vries, P. de Vrij, D. P. van Wensum. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: Afd. Metaalbewerkers: W. J. L. Bloemhard. H. M. W. Dron- kers, J. M. Frederix, M. G. Hoolboom, M. J. Laagland, W. C. Lameréé, M. Mastenmaker, S. J. Postma, Tj. de Wit. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afd. Scheepmakers: G. Anders, J. Blauen, J. Blokker, C. A. B. Boekei, S. Bont, A. A. Broersen, L. Buitenkamp. P. C. Grooff. P. Ham, A. F. M. Klndts, T. W. Komen, A. Laagland Winder, A. J. v. Luyk, S. P. v. Nuland, K. Oost, D. Scheer. H. A. Schutte, C. H. A Verblauw, D. Ver blauw, W. Vermeulen. Niet bevorderd 1 leerling. Afd. Houtbewerkers: H. T. Boon, J, G. Logeman, J. J. Meijer, H. Rietveld, G. Vink, B. M. Wessels, B. R. Wever, W. Bouwsema. Afd. Electriciëns: Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse: Afd. Metaalbewerkers: H. Bakker, J. Blokhoff, A. M. de Boer, W. P. Dirkzwager, D. Dokter, P. van Duin, D. Heijligers, J. Kreté, P. Kuiper, A. de Lange, H. J. de Langen, P. Mooy, C. van Os, C. v. d. Paal, T. H. Prosper, A. P. M. Raadgers. B. M. Huis man, Y. Riewers, L. P. Rijk, J. Scheen, G. Snel, C. J. Snoerwang. N. M. Spring veld, A. Stam, T. Stins, H. A. v. Til, J. v. d. Veer, T. de Vries, H. Vukkink, J. F. Weijdert, M. Wiggers, G. Wisse, J. B. Niet bevorderd 3 leerlingen. Afd. Scheepmakers: F. Beneker, J. Boon, J. Borreman, W. Buurmeester, W. v. Esrde, J. v. Halen, P. N. v. d. Helm, J. Hoelandt, J. B. M. Hufkens, L. Kalter, C. D. Kramer, J. R. H. Legroe, A. Rietvink, P. H. Sou- wer, C. de Vrij, P. Pool, J. Staalman, C J. de Boer, F. M. Fransen, A. J. v. d. Graaf. P. Heertjes, J. Keizer, P. Roele, W. Slikker, W. A. Stijgers, A. Barbaix, R. Coulier, R. Tijtgat, Niet bevorderd 1 leerling. Afd. Houtbewerkers: R. Boonstra, R. T. M. Luyckx, W. Pranger. J. M. P. Schouwenaars, W. Marks G. Madeleyn, J. F. G. Bouwman, G. D. Dekker, F. S. de Graaf, A. J. Ja cobs, J. N. Kos, P. T. Louter, M. v. d. Luer, M. M. Vanhee, J. Meringa. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afd. Electriciëns: J. Heyman, H. E. Hoekmeijer, L. Las- schuyt, L. A. H. Overmars, Y. P. Pronk, A. J. Proviliy, A. v. Saarloos, R. Schuu ring, C. A. Smolders, P. Vonk, W. J. Weidema, R. Weisz, A. Deelstra, R. v. Duren, J. v. Gennep, J. Huig, H. J. Jan sen, G. J. Koningstem, A. Machgeels, J. Pluym, H. de Rooi, K. Witteobl. Niet bevorderd 7 leerlingen. PRAKTIJKWINTERAVONDCURSUS SEN AMBACHTSSCHOOL. Getuigschriften B, 5-jarig, werden uitgereikt aan: Afd. Schilders: R. S. Boon, H. G. Koopman, C. T. Mahieu, Tj. Prosée, J. J- Sehraag. Getuigschriften. A, 3-jarig, werden uitgereikt aan: Afd. Schilders: P. Bak, A. Maigret. Herexamen 1 leerling. Getuigschriften, 1-jarig, werden uit gereikt aan: Afd. Metaalbewerkers: P. v. d. Beek, S. A. Boersema, T. Bor- go, P. de Graaf, J. C. Jillings, B. Ko- ridon, W. Kramer, F. v. d. Mark, J. Oudkerk, H. W. Schuiling, E. H. Snij der, J. D. v. d. Veer. Bevorderd van de le naar de 2e kl.: Afd Schilders: H. Buurmeester. Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd vande 2e naar de 3e kl.: Afd. Schilders: E. Beettjer, W. F. J. Hoffman, C. J. Holthuizen, P. Kater, C. Kramer, J. G. Kramer, B. Lienos, P. J. Maneveld, J. Wentel, J. Zeegers. Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd van de 4e naar de 5e kl.: Afd. Schilders: A. Doeleman, G. Geene. J. Giezen, J. M. Nuyens, G. A. Schut, G. B. L. Slot, J. Tielemans, J. Weidema, K. Wiering. m De Koninklijke zangvereniging „Hel ders Mannenkoor" geeft op Zaterdag 25 April in „Casino" een voorjaarsconcert, waarop onder andere ten gehore zal worden gebracht het „Slavenkoor" uit de opera „Nabucco" van Verdi. Aan deze avond wordt medewerking ver leend door mevr. M. M. Nijmeijer— Moorman (piano) en „Accordeonola". Voorts vernamen wij, dat het Man nenkoor op Zondag 21 Juni zal deelne men aan een internationaal concours te Apeldoorn. Ook ditmaal worden de donateurs in de gelegenheid gesteld de reis, die per bus geschiedt, mee te ma ken. Op Dinsdag 21 April te 19.30 uur zal in de zaal Blokdijk te Breezand en op Woensdag 22 April te 19.30 uur zal in café Vriesman te Callantsoog een openbare vergadering worden gehou den door de N.V. Bouwkas Noord-Ne derlandse Gemeenten. Hierbij zal o.m. een uiteenzetting worden gegeven van het verkrijgen van een eigen woning. 32. De uitwerking, welke Jimmy's woorden hadden op alle apen, die zich op 't binnenplein bevonden was onbe schrijflijk. Er waren er wel bij, die trachtten te vluchten, maar de meesten beseften, dat er iets machtigs ging ge beuren. Zij voelden, dat het uur der bevrijding nabij was en dat eindelijk hun. kans om het ondragelijk juk van Grauw Grauw en zijn handjevol Bavia nen af te werpen, was gekomen. Zij drongen op naar het midden van het plein en sommigen trokken de manden waarin de slachtoffers van Grauw Grauws toverkunsten zich bevinden moesten, naar zich toe. Maar intussen had Grauw Grauw zich van zijn eer ste schrik hersteld. Hij slingerde de Roeiraki's terug en schreeuwde tegen ae Bavianen: „Grijpt die verrader, breng hem hier. Ik zal hem in een ad der doen omtoveren". Jimmy zette zijn handen weer aan zijn mond. „Dat kunt gij niet, Grauw Grauw!" schreeuwde hij. „Gij kunt alleen maar brullen en snoeven, maar toveren kunt gij niet. Broeders, weest niet bang voor hem. Het ogenblik van de opstand is geko men. Werpt u op de schildwachten. Bijt ze, waar ge ze bijten kunt. Gij zijt met honderden en honderden en zij slechts met hun negenen. Bespringt hen van alle kanten. Wees moedig, mijn volk. Het uur der bevrijding i. aangebroken. Ik zeg dat, uw nieuw! stamhoofd Woewoesoeki!" Toen Jitnm! dit had uitgeschreeuwd, dook hij We, en rende over de muur zo hard als hii kon lopen. Hij zag, dat zijn woorden hun uitwerking niet hadden gemist Op het middenplein was een algemeen handgemeen losgebroken. De Bavianen werden van alle kanten door de Roeki. raki's besprongen, doch deze vochten verwoed terug. In het midden stond nog steeds Grauw Grauw. Hij keek naar de muur. Zijn ogen zochten Jim. my. Toen hief hij de oorlogskreet der Bierbier Bavianen aanMl Zie Held Crt. 25 Apri (Advertentie, ing. Med.) Hr Ms mijnenvegers Walcheren, Roompot en Urk keerden gisteren van Terschelling in Den Helder terug. Het is morgen hoog water om 11.20 en 23.50 uur, en laag water om 5.20 en 17.50 uur. Maandag is het hoog water om 11.55 uur, en laag water om 5.50 en 18.30 uur. De temperatuur van het zee water was 7,6 graden Celsius. *--■ ■-.V; w j Het laatste abonnementsconcert van de Muziekkring Den Helder wordt op Donderdagavond 23 April in Casino gegeven door de Amerikaanse celliste Mila Wellerson, met begeleiding van de pianist Isja Rossican. De celliste, die reeds verscheidene malen in Nederland optrad, maakte onlangs een uit gebreide tournee door Scandinavië, Zwitserland en Italië. Mila Wellerson ontving haar opleiding bij beroemde cellisten als Kien gel, Rubio, Wille ke en Hekking. De grote Pablo Casals heeft zich eens vol enthousiasme over haar meesterlijke spel uitgelaten. Mila Wellerson werd te New-York geboren en is van Russisch-Poolse af stamming. Zij was één der jongste „wonderkinderen" van deze eeuw en debuteerde op zesjarige leeftijd te New- York als soliste bij het Young Men's Symphony Orchestra. Zij heeft sedert dien in vele Europese hoofdsteden ge- Met de bouw van de nieuwe Marinecant/ne tegenover de Postbrug worden goede vorderingen gemaakt. Deze overzichtsfoto werd van de kruin van de Dijk af genomen. Men is hier bezig aan de opbouw van het zware, met ijzer gewapende, betonskelet. De British Women's Club komt Maandagavond weer bijeen in de Ma- rinecantine. Op de agenda staat een le zing door mej. E. van Droge over de opvoeding in Amerika. Voorts wordt de jaarlijkse bestuursververkiezing ge houden. In samenwerking met de Engelse kerk organiseert de British Women's Club weer een bazar, die op Woens dag 6 Mei in de Marinecantine wordt gehouden. Een deel van de opbrengst is bestemd voor het Rampenfonds. De bazar wordt 's middags om drie uur geopend door de echtgenote van de Commandant Zeemacht Nederland, me vrouw Burghard. VACANTIE Ik, Scorpius, heb elk jaar de behoefte om in het buitenland te gaan kijken of daar de natuur er óók mooi bij ligt. Want, zo denk ik dan, nil kan ik het nog doen. En bovendien: wij hebben hier geen Eiffel- toren, geen Gouden Dak geen blauwe meren, zelfs geen Rijn. En daarvan moe ten de reisbureaux het hebben. Zij wéten, dat wij geen Rijn hebben en daar om zenden zij ons folders. Wat een bdin eigenlijk Ik heb een collega, die verleden jaar zo'n boot tocht langs de Rijn wilde maken. En hij maar voor uit betalen en kort voor de reis vernemen, dat de or ganisator een oplichter was gebleken. Hij moet nóp zijn geld terug hebben, wijl van een kale kip niet langer te plukken valt. Hij en ik zouden deze narigheid uit ons geheugen hebben ver bannen, ware het niet, dat hij dezer dagen van een hém onbekend boekings kantoor kreeg aanbevolen een reis langs de Rijn. Hoe komt deze nieuwe organi sator aan de adressen? Hij wist natuurlijk, dat mijn collega behoorde tot de lieden die vorig jaar voor meer dan honderd gulden strop liepen bij een minder bonafide kantoor, en ver onderstelde, dat hem de lust tot een Rijn-reisje nog niet kon zijn vergaan. En nu weer ,een aanbie ding..., Deze regelen, lieve lezers, mogen ter waar schuwing dienen, nu het vacantieseizoen op aanbre ken staat. Als ge bemidde ling verlangt van een reis bureau, neem er dan één, dat een naam heeft en in de loop der jaren bewees, u iets te kunnen voorzetten, dat u nog lang prettig zal heugen. Ik denk bijvoorbeeld aan de Cebuto-Naco, die Don derdag in „Formosa" een propapan da-eestavond ver zorgde. Wat een service was dat daar.' Films, een aar dige inleiding, films, films en muziek. Allerhande toch ten staan weer op het pro gramma, en pe kunt er uw goede geld gerust aan wagen. Hé, moet u horen, ik sta hier geen reclame te maken voor de Cebuto-Naco, want er zijn méér uitstekende reisbureaux en de keus is aan vIk wilde alleen maar even zeggen, dat ge pas dient toe te happen op een Eiffeltoren, een gouden dak, blauwe meren of de Rijn, 'wanneer ge er van over tuigd bent, dat ge deze fraaiigheden ook inderdaad te zien krijgt. Mocht u wat krap zitten, blijf dan liever waar ge zijt. POSTZEGELS Men heeft Gradus dezer dagen een vraag gesteld, waarmee hij In zit. Men wilde namelijk weten, waar toe postzegelautomaten dienen; in eerste instantie viel het niet moeilijk een antwoord te geven. „Ha, ha", lachte uw stukjes schrijver onbezorgd, „om er postzegels uit te draaien!" „Neen", zei de vragen steller toen, „ik wil weten, waartoe lége postzegelauto maten dienen". En daar zit Gradus nu mee, want het schijnt, dat de postzegel automaten véék leeg zijn in Den Helder. RIJKERS rjns past een woord van gedenken, want morgen is het vijf en twintig jaar geleden, dat Dorus Rijkers overleed. Volgens de offi ciële gegevens iieeft deze koning der Blauwe Zee ridders 511 mensen van een wisse dood gered en aldus zijn naam gerijpt voor de onvergankelijkheid. Gradus weet zeker, dat men Zondag naar zijn gra nieten kop in H«t Dorus Rijkers-hofje zal kijken, en dat men hem beluistert in de zee. die ruisend over hem vertelt. VLIEGEN In Den Helder doet een 4 romantisch verhaal de ronde. Men zegt. dat het vliegtuigje, op welks man che de Belgische artilleris ten bij Kijkduin hun kruit plegen te verschieten, het eigendom is van een parti culiere vlieger, die aldus een taak heeft en zijn lief hebberij uitoefent tegen een honorarium van driehon derd gulden per uur. Gradus heeft naarstig uitgebreid voor u geïnfor meerd en kan u thans be richten, dat het weliswaar een particulier vliegtuig is, doch dat het niet wordt ge vlogen door „zo maar iemand" maar door perso neel van Aero Ypenburg, welke N.V. ook lucht- •eclame verzorgt. Het is misschien wel aardig te weten, dat de directeur, de heer Schuller, de 4-per- soons Fairchild verleden week zelf heeft gevlogen. Soms wordt als „doelwit" voor de schutters c°k Ke" bruik gemaakt van een Typhon Messerscbmitt, die het allemaal wat sneller doet. Wat zegt ge intussen van Gradus als luchtvaart- medewerker? VELD Uet begint er langzamer- hand op te lijken, dat onze stad dit jaar verstoken blijft van de bedrijfsvoet balcompetitie, waaraan zo- velen bijzonder genoeglijke herinneringen bewaren. De tegenstanders van „wild" voetbal zullen dit wel toe juichen. Kunnen zij mak kelijk doen, want zij mogen wel een hele Zaterdag of Zondag wég van hun vrouw. Nu niet om het één of ander; Gradus zal de laat ste zijn, die wil beweren dat een bedrijfscompetitie geheel smetteloos ten uit voer kan worden gebracht. Maar toch, er gaat zo'n grote bekoring van uit en de groep die er aan deel neemt is toch niet gering. Maar wat geeft dat gere deneer! Ere is nog steeds geen veld voor de bedrijfs voetballers beschikbaar en er schijnt geen instantie te zijn, die er iets aan kan doen. Hetgeen door deze democratisch voelende Gra dus zeer wordt betreurd. JUICHEN Tje liefhebbers van toe- juichingen bij voetbal wedstrijden hebben morgen een vrije dag. Mochten zij evenwel tóch kreten willen slaken, dan zijn zij zeer welkom op het terrein, aan de Meeuwenstraat, waar Hermes I (heren) om twee uur tegen Hudito 1 zijn tweede promotiewedstrijd speelt. Hermes moet dermate worden aangemoedigd, vindt Gradus, dat de ploeg een plaats in de tweede klasse verovert. Als morgen wordt gewonnen, dan zijn de hockeyers ral een heel eind op weg. 1 concerteerd, o.a. met het Amsterdams Concertgebouworkest onder leiding van Arthur Fiedler. Haar begeleider Isja Rossican heeft in Nederland bekendheid gekregen als radio-pianist, o.m. bij het ensemble „Esmeralda" onder leiding van Eddy Walis. Tal van solisten heeft hij voor de microfoon geleid. Het programma voor Donderdagavond vermeldt achtereenvolgens de sonate „Arpeggione" in a klein van Franz Schubert, een sonate in d klein van Shostakovich, de Rococo-variaties van Tschaikowski en een viertal kleinere werkjes: „Larghetto" van Handel, „La Pendule, la fileuse et le galant" van Cassado, „Après un rève" van Fauré en een capriccio van Paganini. Vanmiddag van half drie tot half vier wordt in Casino de gelegenheid tct plaatsbespreken geboden. Het nieuwe filmpaar Tony Curtisen Piper Laurie profiteert van zijn popu lariteit middels een hele serie kleuren films vol sprookjesavonturen, waarvan er momenteel (tot en met Maandag avond) één in Tïvoli draait. Enkele van de tegenspelers zijn Susan Cabot, William Reynolds en Hugh O'Brian. In „De zoon van Ali-Baba" leeft Tony Curtis als Kashma voortdurend in onmin met Hussein, de zoon van de kalief van Bagdad. Uiteraard is laatst genoemde de boosdoener. Het komt tot haat en nijd en zeer mannelijke ge vechten, waaruit uiteindelijk Baba's zoon als overwinnaar naar voren treedt. Zijn eerste werk is, zijn gelief de prinses Azura (Piper Laurie) in de armen sluiten. Er gaat in Tivolieen goed voorprogramma. In de Witte-bioscoop vragen tot en met Maandagavond Abbott en Costello de aandacht voor de wijze waarop zü schoon schip maken. Men beleeft, hoe een drietal oneerlijke lieden van een prachtige showboot een speelhol fabri ceren en aldus misbruik maken van de goede reputatie van kapitein Jackson, die zijn eigendom aan hen verloor jn een valse pokerpartij. Abbot en Costello stellen zich tot taak, het gokken aan boord onmogelijk te maken, waarbij zij zich van allerlei dwaze middelen bedienen. „Abbott en Costello maken schoon schip" is een echte gooi- en smijtfihn. die nu en dan evenwel zeer komisch is. Naast de hoofdpersonen spelen on der andere Alan Curtis, Lois Collieren Rita Johnson. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen mevr. T. uur gwiuaicu uuui uc öi loeit i o Schrauwen-Monshouwer, Javastraat i». telefoon 2707, en S. J. J. Lemaire, Wil* De Vereniging van Volkstuinhouders bestaat dertig jaar. In Den Helder liggen de tuintjes aan de Jan Verfaille- weg, weet u wel? Hier ziet u Stoffel Krijnen, die er 200 m3 grond heeft gepacht. Met vrouw en kroost be leeft hfj vele prettige uurtjes rond en in zijn huisje, dat hij daar zelf in elkaar heeft geknutseld. Al wat gezaaid is oogst hij voor de weck. lem Barendszstraat 77, telefoon 3188- De Zondags- en avonddienst voo apotheken wordt tot en met Vnjd« waargenomen door apotheek E. W.Be Spoorstraat 9, telefoon 2150 (ook zes uur). Het wekelijkse spreekuur van „c denopbouw" wordt vanmiddag va vier tot vijf uur gehouden aan n adres Javastraat 12a, hoek Borneoiaap- Vandaag wordt de straatcollecte s houden ten bate van de rheumaue bestrijding. Het jeugdensemble „De Serenata onder leiding van de heer H. C-.®pnr. geeft vanavond een uitvoering in„t° mosa". De accordeonclub „Accordeono onder leiding van de heer D. H. »te roth geeft morgenavond een uitvoer in Casino. Op Maandagavond 27 April ^°.He in het Tivoli-theater de u't? VU-opvoering van „De Waaierpat'? ce" gegeven door het Rotterdam toneelgezelschap. In de clublokalen van de tafel tennisverenigingen IVA en WGW ginnen vanavond om zeven Helderse kampioenschappen. uur

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2