Zeventigduizend personen raakten hun Nederlanderschap kwijt DERBY DER LAGE LANDEN, SLUITSTUK VAN EEN SLECHT SEIZOEN Slachtoffers van de watersnood Ruim twintig merken in vijfde Tulpen Rallye vertegenwoordigd Optimisme is niet gerechtvaardigd Bijeenkomst van het CNV stond in het teken van de PBO Toch een belangrijke dag voor staartgroep van 2A Tweede Kamer over weisoniwerp inzake wegneming siaatloosheid 60e lijst OUDERS HIELDEN HUN KINDEREN THUIS SER keurt adviezen voor bedrij schappen goed ïwint'g volkswagens aan de start Op mars zijnde economisch-sociale evo'utie voor iedere Nederlander van groot belang De 17e April was een feestelijke dag Ops'elling e'ffaHen voor strijd in Haarlem Laaiend enthousiasme kan Oran/e redden Straefmans, niet lit, door Anoul vervanpen Van der Kuil reserve voor Oranjeploeg TT-races aantrekkelijker voor Nederlandse rijders VA SBINDER MOET TRACHTEN EEN PENALTY TE STOPPEN Naweeën van Iweede wereldoorlpp (Van onze parlementaire redacteur) QISTERMIDDAG heeft de Tweede Kamer zich uitvoerig bezig gehouden met een der naweeën van de tweede wereldoorlog. Onze wetgeving op het Ne derlanderschap bepaalt namelijk, dat zij, die zich zonder koninklijk verlof in vreemde staats- of krijgsdienst begeven, met hun gezin de Nederlandse nationa liteit automatisch verliezen. Op grond van deze bepalingen zijn thans rond 70.000 mannen en vrouwen, benevens hun kinderen, tengevolge van dienstnemen bij de Duitsers zonder nationaliteit. Twee jaren geleden diende de regering een wetsontwerp in om aan deze ongewenste toestand vele onschuldigen toch werden eveneens getroffen eer} einde te maken. Daar dit ontwerp op zeer veel weerstand stuitte, diende minister Donker onlangs een geheel gewijzigd voorstel in, dat thans in openbare behandeling is genomen. Het Informatiebureau van het Neder- landsche Roode Kruis heeft de 60e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uitge geven. Deze luidt als volgt: DREISCHOR Lena Bal—Hanzen, geb. 2.4.88 te Brui- nisse, echtgenote van Jan Bal, Lange- weg P 87. Cornelis Moermond. geb. 24.11.13 te Zierikzee, Langeweg P 87. NIEUWERKERK Johannis Bom, geb. 21.8.16 te Nieuwer- kerk, Stoofweg 151. Cornelia Bom— Mol, geb. 4.9.16 te Nieuwerkerk, Stoof weg 151. Christina M. Gaanderse Van der Bijl, geb. 21.5.17, Achterstraat 76 Cornelia KoopmanHoogstrate, geb. 4.5.74 te Krabbendijke, Prov.str.w. B 10. Jacoba M. Rentier, geb. 26.6.49 te Nieuwerkerk, Muyeweg 209. Ma- rinus de Valk, geb. 26.11.65, Molen straat 145. Johannis van der Wielen, geb. 30.1.88 tc Nieuwerkerk, Molen straat 135a. Lena van der Wielen Lievense, geb. 29.4.93, Molenstraat 135a. Jacobus Cornelis van der Wilt. geb. 5.3.29, Gouda. Gouden IJssellaan 213. SEROO«KERKE Kintje SimonsDijkstra, geb. 9.10.20 te Akkerwoude, woonwagen no. 11463 Schelphoek, Provincialeweg. Corne lis Verboom, geb. 31.8.04 te Seroosker- ke, B 10. Levina Maatje Verboom, geb. 6.2.41 te Serooskerke, B 10. EchooHfriid in Dinxoerlo Ongeveer tachtig leerlingen van de R.K. lagere school te Dinxnerlo hebben een paar extra vacantiedagen gehad, doordat een schoolstrijd, die al enkele jaren bestond, thans opnieuw is opge laaid. Thans ging het echter in hoofd zaak om de benoeming van een leer kracht. Toen na de bevrijding bij de grens correcties het Duitse plaatsje Suder- wick bij Dinxperlo kwam, werd daar eeoi R.K. lagere school opgericht. Ver leden jaar werd echter in Dinxperlo zelf een R.K. school gesticht, waarmee die in Suderwick kwam te vervallen. De ouders wilden, dat de onderwijzeres, die te Suderwich was benoemd, thans aan de Dinxperlose school verbonden zou worden. Het schoolbestuur wenste dit echter niet en stelde de onderwij zeres slechts tiidelijk aan. Toen dezer dagen bleek, dat zij nog steeds niet vast was aangesteld, terwijl sommigen zelfs meenden te weten, dat de onder wijzeres ontslag zou zijn aangezegd, hielden de ouders hun kinderen gedu rende enkele dagen thuis. JVE kardinale verschillen tussen het eerste en het tweede ontwerp zijn, dat thans zekere voorwaarden voor het verkrijgen van het Nederlanderschap worden gesteld en dit niet van rechts wege gebeurt en voorts, dat de voor malige Spanje-strijders alsmede enkele gevallen uit de eerste wereldoorlog niet langer op één lijn worden gesteld met hen, die ons land verrieden. Deze zeer weinige gevallen zullen op de normale wijze worden genaturaliseerd. De in het ontwerp Donker opgeno men voorwaarden beogen, gelijk minis ter Donker uitvoerig betoogde, om hen, die zware politieke misdrijven begin gen, of wier gedrag anderszins ernstig te wensen heeft overgelaten, buiten te sluiten. Ook zij die zich met rechts of links politiek-extremistische activitei ten bezig houden, zullen niet worden geaccepteerd. Voor de grote hoop wordt een eenvoudige procedure beoogd: de minister schatte de duur van de hele affaire op rond twee jaar. de kos'en op enkele tienduizenden guldens. Een gedeelte der kosten zal door de be trokkenen worden gedragen. Uiteraard kon de heer Gortzak (C.P.N.) het be toog over het links-extremisme niet waarderen; hij verklaarde dan ook tegen het ontwerp te zullen stemmen. Met grote klem onderstreepte minis ter Donker, in tegenstelling met het betoog van de heren Scheps (P.v.d.A.) en Lemaire (K.N.P.), dat het verlies van het Nederlanderschap niet als straf, maar als administratieve maat regel moet worden gezien. Dit blijkt alleen al, zo viel hij freule Wittewaall van Stoetwegen (C.H.) bij, uit het feit, dat ook bij het treden in bevriende staatsdienst verlies van Nederlander schap volgt als het vereiste verlof niet is verleend. Eén en ander brengt met zich mee dat de door de heer Koersen CK.V.P.) bestreden publicatie in de Nederlandse Staatscourant van betekenis is. Boven dien kan een dergelijke publicatie van groot belang voor de betrokkenen zijn, daar deze door slordigheid of verlies van het oorspronkelijke document in moeilijkheden zouden kunnen komen. Op een betreffende vraag van mr Van Rijckevorsel (K.V.P.), antwoordde minister Donker, dat het hem weinig zin leek te hebben thans een onderzoek in te stellen inzake een eventuele wijzi ging van ons nationaliteitsrecht. Deze zaak is onlangs reeds uitvoerig bekeken: een wijziging werd toen niet wenselijk geoordeeld. Ook minister Donker was van oordeel, dat het ver val van het Nederlanderschap in het reeds genoemde geval behouden moet blijven èn met het oog op zijn preven tieve werking èn ter vermiiding van ongewenste moeilijkheden. Hij wees er nog op, dat een dergeliike bepalinn iuist verleden jaar in de Verenigde Staten was ingevoerd. De universele verklaring van de rechten van de mens is zijns inziens in dit geval niet van toepassing. Verschillende leden, onder wie de heer Scheps en ds Fokkema (A.R.) stelden voorts de vraag, hoe in twijfel gevallen en bii afwijzing- zal worden eehanrield. Zij droneen aan on overles» erzake tussen de minister en een com missie uit de Kamer. Minister Donker meende, dat dit de procedure onnodig zou verzwaren. Overigens was hij be reid dé Kamer op ieder ogenblik alle gewenste inlichtingen te geven. Tenslotte besprak de Kamer nog een reeks juridisch-technische kwes ties: Dinsdag zal over de ingediende amendementen en het ontwerp zelf worden gestemd. Bij het begin van de vergadering had nog een korte discussie plaats ge vonden tussen de Kamervoorzitter, dr L. G. Kortenhorst en de heren Burger (P.v.d.A.), Schmal (C.H.) en Ruygers (P.v.d.A.) over de vraag of de Kamer zich niet kan en behoort bezig te hou den met de gang van zaken in de Raad van Europa, die binnenkort weer te Straatsburg zal bijeenkomen. Tenslotte werd besloten dit debat zo mogelijk op 28 en 29 April a.s. te houden. Voorts deelde de voorzitter nog mee. dat de heer Gortzak (C.P.N.) zijn in terpellatie over de viering van de nationale feestdag op 22 April a.s. zal kunnen houden. De Sociaal Economische Raad heeft in zijn vergadering van gistermiddag de adviezen en ontwerpenalgemene maatregelen van bestuur tot het instel len van bedrijfschappen voor het schil dersbedrijf, voor het stucadoorsbedrijf, voor het steen-, kunststeen en houtgra- nietbedrijf (terrazobedrijf) en het steengaasstellersbedri.if. alsmede voor het steenhouwersbedrijf, goedgekeurd. Een discussie ontstond over de vraag of tuinzaadselectiebedrijven en kweek- bedrijven voor landbouwgev assen al of niet onder het landbouwschap zou den moeten vallen. Zij stonden in het advies en zijn er in gebleven, omdat twee amendementen, die schrapping beoogden, met grote meerderheid ver worpen werden. WISSELLOPER GING AAN DE LOOP Bij het hoofdbureau van politie te Ro'terdam heeft zich de 40-jarige wis selloper R. G. van 't H. aangemeld, die verdacht van verduistering is opgeslo ten. Hij had voor een havenbedrijf te Rotterdam kwitanties te innen ten be drage van ongeveer f 6.000.en eer gisteren kwam hij niet terug van zijn rit. De man bleek naar Den Haag te zijn gegaan. Ongeveer f 2 000.van het geld zou hij voor zichzelf hebben ge bruikt. de rest had hij nog bij zich. Een van de geschenken, die de Baarnse dahlia-koning, opa Hornsveld, op zijn negentigste verjaardag heeft ontvangen iseen splinternieuwe herenfiets (met een steppie, natuurlijk) Het aantal automobielen, vertegen woordigd in de Jubileum-Tulpen Ral- ley, waarvan de start in de nacht van Zondag 26 op Maandag 27 April is vast gesteld, is belangrijk groter dan in de voorgaande rallyes het geval is ge weest. Zeven Fords, zes- en acht- cylinder Amerikaans, staan op de lijst van inschrijvingen, verder een gelijk aantal Ford Zephyr's, drie Consuls en vier stuks Ford-Taunus. De Citroen is met elf wagens vertegenwoordigd, de M.G. met vijf stuks en hierbij bevin den zich onze landgenoten Roeloffzen uit Enschede en Van der Lof uit Haaks bergen. De Healy telt drie inschrijvingen, waarvan twee uit Engeland, de Mer cedes-Benz is viermaal vertegenwoor digd, o.a. door Verkamman Van Keu len uit de Bilt. Mad. Sigrand. favorite voor de coupe des dames rijdt met een Renault en dit Franse merk komt even eens vier maal voor op de lijst van in schrijvingen. De kleine Panhards ont breken niet op het appèl en de Franse automobilist van naam Grosgogeat be hoort tot degenen, die met dit merk rijden. Niet minder dan elf Porsche's zullen (Advertentie, Ing. Med.) (Van onze sportredacteur) WIJ ZULLEN HET AAN DE 'VOORAVOND van de 200ste officiële interlandwedstrijd tegen de Belgen, maar niet hebben over de lange serie teleurstellende resultaten welke het Oranjeteam de laatste jaren heeft geboekt. Wij willen alleen maar even vaststellen, dat, zelfs als de wedstrijd tegen België wordt gewonnen, het seizoen 1951/1953 zonder meer slecht is geweest. Te Kopenhagen werd 22 September met 32 van Denemarken verloren, 19 October bleken de Belgen in het Deurne Stadion te sterk voor onze vertegen woordigers (2122 Maart werd in een troosteloze wedstrijd met 21 van Zwitserland verloren en begin Maart zegevierden de Denen andermaal, nu in het Olympisch Stadion. Alleen de wedstrijd tegen de Engelse amateurs te Huil leverde een onverdiendgelijkspel op. JN HET Amsterdamse Concertgebouw heeft het Christelijk Nationaal Vak verbond gisteravond een bijeenkomst gehouden, welke werd uitgezonden door de NCRV en waar o.m. het woord werd gevoerd door de heer A. C. de Bruyn, minister voor Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. Deze hield een vurig plei dooi voor de PBO en sprak de hoop en verwachting uit, dat, zoals techniek en wetenschap de laatste halve eeuw een ontzaglijke vlucht hebben genomen, zo ook de thans op mars zijnde economisch-sociale evolutie na verloop van tijd in gunstige zin van zich zal doen spreken als van een nieuwe maatschappijvorm. De op gang zijnde maatschappelijke reconstructie is dermate belangrijk, dat geen Nederlander jegens haar onverschillig mag zijn, aldus de minister. de heer H. Smelik, één der promotors van de P.B.O., te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer M. Ruppert, voorzitter van het C.N.V., stelde in zijn rede, getiteld „Van loonslaaf tot bedrij fsgenoot" de bestrijding van de revolutie-geest te genover het communistisch manifest van Marx en Engels. Spreker legde de nadruk op het baanbrekende werk, da' was verricht door de mannen van de protestants-christelijke en de rooms- katholieke vakbeweging. De heer P. Meliefste, van de Chr Metaalbewerkersbond sprrk over „onze nieuwe verantwoordelijkheid" en noemde deze Vrijdag een feestelijke dag voor de bedriifsgenoten in Neder land, daar de SER de eerste vijf ad viezen had uitgebracht voor het in stellen van bedrijfsschappen. Prof. mr W. G. de Gaay Fortmsn rector van de kaderschool van het CNV, betoogde voornamelijk, dat niet een Koninklijk Besluit het bedrijfs- schap maakt, maar dat de arbeiders er or dernemers samen er voor moeten zorgen, dat de bedrijfsschappen leven de instellingen worden. Minister De Bruvn dee'de nos mee dat het H.M. de Koningin heeft be haagd de ex-secretaris van het C.N.V., Door de A. T. C van de afdeling Alkmaar van het Nederlands Handbal- verbond zijn de volgende elftallen sa mengesteld. die op een nader te bepa len datum zullen uitkomen tegen elf tallen van de afdeling Haarlem. Afdeling eerste klas dames: Doel Koster. AVA II. achter R. Boer- sen, Olympia en Heinis. AV III; mid den Groen—Kluft. SSV. Wittebrood. BSV. Doumavan Kampen. DTS. voor Erkelens. Zwaluwen. Rotgans en De Vries. Vlug en Vaardig. Van Roekei BSV en Schenk. Olymoia. Reserves: Dekkers SVV. De Ruijter DTS Geense Kuiper. Petten. Afdeling tweede klas dames: Doel Deursen. BSV. achter Slikker. Oosko. Molenaar RHC. Midden Van der Molen. Foresters. Schuiling. BKC. Kool, TSV. voor Hopmans. Ons genoe gen. Zon. .THC II. Schermer. Dosko. Krnize. Ons genoegen en Heneweer. DES Reserves: LigtendagSoer. BKC. Bal Vrone, Franke RHC en Schotten BSV. LIET WAREN alle kleine nederlagen, maar meer dan de cijfers getuigde het spel van een nog immer dalende lijn. Het is dus wel zeer moeilijk thans enig optimistisch geluid te laten ho ren ten aanzien van de wedstrijd tegen de Rode Duivels. Natuurlijk kan men ook nu weer zeggen: „Het is en blijft voetbal en in de derby der lage lan den is van alles mogelijk". Toegegeven. Wij willen zelfs zo ver gaan door te beweren, dat de doelcijfers straks in het voordeel van onze landgenoten kunen zijn, maar bij voorbaat staat reeds vast, dat de techniek van de Belgen en de .lichaamsconditie aan merkelijk beter zullen zijn. De Neder landse ploeg zal dus alleen een be hoorlijk resultaat kunnen boeken als van begin tot het einde met een laaiend enthousiasme wordt gespeeld. Normaliter gaan onze Zuiderburen echter een zekere overwinning tege moet. Voor Rinus Terlouw wordt het een bijzonder zware dag. Hij moet weer eei s duelleren met Coppens, de 8ejr}e" pen aanvalsleider van Beerschot. Met al zijn moed en vastberadenheid zal de Sparta-spil waarschijnlijk niet geheel zijn opgewassen tegen de grote ver scheidenheid van trucs welke Coppens in zijn spel heeft. Coppens is bo vendien niet alleen technisch een voor treffelijk voetballer, hij is bovendien hard, bijna net zo hard als Terlouw. De Rotterdammer zal al zijri aandacht aan Coppens hebben te wijden en daar door wordt de taak van de andere ver- De nieuwe debutanten van het Nederlandse elftal: v.l.n.r. Van Ede, Van Beurden en Bleijenberg. dedigérs aanzienlijk verzwaard. Wat te zeggen van Biesbrouck en Tebak, die maar moeten zien hoe zij het met de gevaarlijke rechtervleu, -1 Lemberechts Mermans moeten klaren. De taak van Claassens en Odenthal tegen Janssens en Anoul, invaller voor Straetmans, is niet minder lastig. Janssens is zeer snel en dat kan men van Odenthal nu niet direct zeggen. QNZE voorhoede telt drie spelers, die voor de ee te maal het oranje shirt mogen dragen. Het zijn Van Ede, Van Beurden en Bleyenberg, de drie lichtpunten uit de oefenwedstrijd tegen Wacker. Wij mogen van dit drietal echter geen wonderen verwachten. In de eerste plaats is een oefenwedstrijd nog altijd wat anders dan een inter land tegen België en bovendien is het spel van de Oostenrijkers geheel an ders dan dat van de Belgen. Onze voorhoede krijgt zeker minder bewe gingsvrijheid en het is maar zeer de vraag of aanvalsleider Bleyenberg, evenals in de wedstrijd tegen Wacker. kansen zal kunnen scheppen nu hij tegenover de geroutineerde Carré komt te staan. Als Lenstra geen last van zijn blessure ondervindt, is de Fries altijd goed voor een doelpunt en tezamen met Luiten zal hij het de Belgische verdediging lastig genoeg kunnen ma ken, te meer daar de Belgische Keuze Commissie invallers moest opstellen "oor de geblesseerde Dirickx en Van der Auwera. Huysmans en Dries on dergaan dus Zondag hun vuurdoop en misschien kan de Nederlandse ploeg daar van profiteren. In het Belgisch voetbalelftal, dat Zondag 19 April in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen het Ne derlands elftal speelt, is een wijziging gekomen. Streatmans van White Star, die als linksbinnen stond opgesteld, is niet fit. Hij zal worden vervangen door Anoul (FC Luik). Bij de reserves zal Thys (Standard) de plaats van Anoul innemen. de route afleggen. Om weer tot de Franse merken terug te keren, treffen wij negen Peugeots aan en een zelfda aantal Simca's. Mevr. Alexandra Ham- mersley uit Parijs rijdt met haar doch ter in een Peugeot en Klaas Baren- dregt uit Den Haag heeft met een Simca ingeschreven. Borgward, Che vrolet en Opel ontbreken niet en de Fiat staat op de lijst met niet minder dan 16 equipes, waaronder zich be vindt Jacques Ickx uit Brussel. Neder landse en Engelse teams komen met een stadig aantal Sunbeam-Talbots. Bekende rijders, die met dit merk uit komen zijn Kemsley uit Pettswood in Kent. Kouwenberg uit Tilburg en Pay- ne uit Chester in Engeland. Graaf van Zuylen van Nijevelt uit Wassenaar be- hoqrt tot het tiental Jowett-teams en ook de Franse crack Becquart uit An- necy rijdt met dit merk. Er zijn enkele Aston-Martins, een paar exemplaren van Frazer-Nash en een zeer groot aantal Jaguars (natuur lijk rijden de Appleyards met deze wagen). Verder ontdekken wij op de lijst een belangrijk aantal Rileywagens, enkele Allards, waarmede de Engelsman Im- hof, woonachtig te Londen, rijdt, niet minder dan twintig Volkswagens, tien Austins en zes Rovers. Uit deze 24 merken (zonder onder verdelingen) zijn tot nu toe negen teams samengesteld te weten: Ford- Zephyr uit Engeland, waarbij ook Gat- sonides zich bevindt, een Nederlands Jowett-Javelin-team, een gemengd Porsche-team uit Zwitserland, België en Frankrijk, een zuiver Duits team van dit merk, een Engels Jaguar-team (met Appleyard), een Engels en een Nederlands Sunbeam-team, een Rover equipe en een Austin-team. Van de buitenlandse clubteams noe men wij die van de Zwitserse Automo biel Club, verder een Duits Porsche- team, een team van de London Motor Club en van de Bumhope and District Motor Club en tenslotte heeft een be langrijk aantal Nederlandse clubteams ingeschreven. Over meespelen van Abe Lenslra nog geen zekerheid Van der Kuil zal de reis van het Nederlands B-elftal naar Brugge, waar Zondag tegen Belgie B wordt gespeeld, niet meemaken. Hij blijft ter beschik king van het Nederlands elftal, dat te Amsterdam tegen België speelt, gezien de onzekerheid, welke nog steeds om trent het meespelen van Abe Lenstra bestaat. De plaats van Van der Kuil in het B-team zal door Clavan (ADO) worden ingenomen. De T.T.-races op het circuit van Drente, waren voor de Nederlandse motorrenners eigenlijk nooit aantrekke lijk daar onze vertegenwoordigers met hun normale fabrieksmachines nim mer konden concurreren tegen de bui tenlandse cracks. Ook dit jaar zal daar geen verandering in komen, maar toch worden de T.T.-races voor de Ne derlandse deelnemers aantrekkelijker. Zij gaan namelijk meetellen voor het nationaal kampioenschap. De twee an dere wedstrijden welke meetellen voor de nationale titel zijn die in Tubbergen en Zandvoort. GROOT ENTHOUSIASME VOOR DE NEDERLANDSE ELF. ...d.w.z. voor de Nederlandse II rollen GB-behangsel die ongeveer voor een normale kamer gebruikt worden. Bovendien is het een blijvend en thousiasme en behoeft U deze voor treffelijke Nederlandste 11 niet steeds te verwisselen zij blij ven seizoenen lang voldoen door de rustige en toch zonnige dessins, terwijl de afwasbare en toch voor delige papieren welke onder de nummers 50877 t/m 50893 gebracht worden, jarenlang hun frisheid behouden. (Advertentie. Ing. Med.) Geen competitievoetbal in de tweede klasse A van het District West I. Maar toch een belangrijke dag voor de vier clubs, die met elkaar de staartgroep NEDERLAND LANDMAN Sparta) ODENTHAL tHaarlem KLAASSENS TERLOUW (VVV) VAN EDE VAN BEURDEN (Sparta) JANSSENS (St. Cilloise) (BW) Sparta BLEYENBERG (Rigtersbeek) TEBAK (Eindhoven) BIESBROUCK (RCH) LENSTRA (Heerenveen) LUITEN (DUS) ANOUL (F.C. Luik) MEES (Antwerp F.C.) VAN BRANDT (Lierse S.K.) COPPENS MERMANS LEMBERECHTS (Beerschot(Anderlecht) (F. C. Mechelen) CARRé HUYSMANS (F.C. Luik) Beerschot DRIES (Berchem) SEGHERS (La Gantoise) B E L G I vormen. Twee voetballers zullen Zon dagmorgen om 10.30 uur, in vol ornaat, het Alkmaarse Sportpark betreden, namelijk de doelman van Alcmaria, Vasbindcr en De Spartaan-speler Van Lier. Van Lier gaat een penalty ne men en Vasbinder moet maar proberen om het schot van de Amsterdammer onschadelijk te maken. Na afloop van de wedstrijd Alcma ria—De Spartaan, welke door Alcma ria met 2-1 werd gewonnen, dienden de hoofdstedelingen namelijk een pro test in tegen het niet toekennen van een penalty. De scheidsrechter meen de dat het protest geen enkele grond had en verzuimde de penalty niette min toch te laten nemen. De Spartaan zocht het „hoger op", werd door de protest-commissie in het gelijk gesteld, met als gevolg de ongewone situatie, welke zich Zondagmorgen op het Alc- maria-terrein zal voordoen.' Weliswaar is Alcmaria op het be sluit van de protest-commissie in ho ger beroep gegaan, maar tot nu toe heef» het besuur van de KNVB, expresse-brieven ten spijt, niets van zich laten horen. WA en HRC zijn bij het al of niet benutten van deze penal ty eveneens betrokken. Als Van Lier immers in de roos schiet, krijgt Alc maria een winstpunt in mindering. De withemden hebben dan. met nog drie wedstrijden te spelen, een achterstand van twee punten op HRC en drie op Hollandia, een achterstand, die moei lijk zal zijn in te halen.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3