Bebossingsplan (met deskundige) in grote lijnen goedgekeurd \detïe>reedte Ook in de „dubbel-finales" bekende gezichten r De wereld reis van Jimmy Brown Tavenu: „De metalen Eva" u I fïï -lp jf 'i gemeenteraad den helder Helderse politie ^dolf met 3 2 onderspit tegen Vlaardingen i i Raadslid Mulder (KVP) nam afscheid wegens emigratie naar Canada Voorlopig geen derde Openbare ULO Toneelvereniging kwam met alle zeilen bij tot verantwoorde opvoeringen Volgend jaar viering van gouden jubileum Rangers kon Zeemacht niet verslaan Aantal prachtige kansen werd gemist I IN HET KORT WOENSDAG 22 APRIL 1BBS y^LVORENS de raad gisteravond een aanvang maakte met het afwerken van de agenda, deed de voorzitter, burgemeester mr G. D. Rehorst, enkele mede delingen over hetgeen van gemeentewege voor de getroffen gemeenten op Tholen wordt gedaan. Men is overeengekomen, dat de adopterende gemeenten zeïf geen initiatieven nemen, maar zoveel mogelijk bijstand verlenen, wanneer daarom wordt gevraagd. Zo heeft Den Helder de heer Reinink, commies eerlte klasse ter secretarie, afgestaan om burgemeester Verburg van Stavenisse te assisteren, en voorts ten behoeve van het Groene Kruis aldaar (een soortge lijke instelling als het Witte Kruis ten onzent) diverse artikelen uit de inven taris van het gemeente-ziekenhuis in bruikleen verstrekt. Ook het instrumen tarium van de dokter in Stavenisse is met artikelen in bruikleen aangevuld. Voor algemene doeleinden hebben de adopterende gemeenten een bedrag van ƒ0,25 per inwoner (dat is dus voor Den Helder ruim ƒ10.000) in een fonds gestort. QOK aan het slot van de vergadering kwam een bijzonder punt in behan deling, namelijk het afscheid als raads lid van de heer A. J. Mulder (KVP), die met zijn gezin op 30 April scheep gaat naar Canada. In hartelijke be woordingen zegde de burgemeester hem namens het college en de raad dank voor zijn arbeid in dienst van de ge meenschap. De heer Rehorst voegde zijn beste wensen voor de toekomst van het gezin Mulder daaraan toe. De heer Mulder, aangenaam getrof fen door de woorden van de voorzitter, getuigde zijnerzijds van zijn grote waardering voor de verstandhouding in de Helderse gemeenteraad. Hij zal daaraan dankbare herinneringen be waren. Met de wens, dat de raadsleden ook in de toekomst hun beste krachten aan hun verantwoordelijke arbeid op het gemeentelijke erf zouden geven, nam de heer Mulder afscheid van de vergadering. Bebouwing Kanaalweg NAAR aanleiding van de brief van Gedeputeerde Staten omtrent de ver daging van de beslissing inzake de fi nanciering van de Kanaalweg-plannen, werd van de zijde van B. en W. mede gedeeld, dat het provinciaal bestuur geen pricipiële bezwaren heeft, maar wel een nadere omschrijving noodza kelijk acht van de voorwaarden, waar op de lening van f 800.000 zal worden verstrekt. Deze omschrijving kan pas worden gegeven, wanneer de plannen vastere vorm hebben aangenomen. Des wege werd voorgesteld, het op 9 De cember 1952 genomen raadsbesluit in te trekken, en te zijner tijd met een vol ledig nieuw voorstel te komen. De raad ging hiermee accoord. VLO Pasteurstraat HET voorstel tot uitbreiding van de openbare ULO aan de Pasteurstraat gaf de heer S. Prins (WD) aanleiding tot de suggestie, de stichting van een nieu we'ULO "in Nieuw Dén Helder te over wegen, en het bestaande semi-perma- nente gebouw aan de Pasteurstraat on veranderd te laten. Wethouder P. S. van der Vaart antwoordde, dat B. en W. zich hierover reeds hadden beraden, maar dat de deskundigen voor een lange reeks van jaren nog geen behoefte aan een derde openbare ULO zien. De raad stemde toen met het voorstel in en hechtte eveneens zijn goedkeuring aan het plan van B. en W. om een terrein ten Oosten van de Jan Verfailleweg te reserveren voor de bouw van een twee de openbare lagere school in Nieuw Den Helder, Het gevraagde credietvoor het stichten en inrichten van de open bare lagere school aan de Duinroosstraat in Nieuw Den Helder werd verleend. Desgevraagd deden B. en W. de toe zegging, dat het gymnastieklokaal (waarin een bescheiden toneeltje wordt aangebracht) tevens dienstbaar kan worden gemaakt aan het gemeenschaps leven in het nieuwe stadsdeel. Beplantingsdeskundige VRIJ algemeen stond de raad met grote welwillendheid tegenover de plannen, om Den Helder en omgeving in de toekomst wat aantrekkelijker te maken door het aanbrengen van be plantingen en een bescheiden bebos sing. Hiertnee in verband stond de me dedeling van B. en W., dat zij de heer D. Haspels te Bussum als adviseur voor de beplantingen hadden aan- steld. Over deze aangelegenheid heerste in het college van B. en W. geen eenstem migheid. Wethouder P. Th. Luijckx stemde van harte in met het bebos singsplan. maar had ernstige bezwaren tegen de benoeming van een „deskun dige". Zijns inziens werd er teveel met deskundigen geschermd. Deze mensen kunnen prachtige plannen maken, maar verliezen allicht de financiële kant uit het oog. Bovendien blijken dergelijke plannen in de practijk allerlei verande ringen te moeten ondergaan. En ten slotte zag hij in de regeling van een honorarium per dag de kwade kans, dat een deskundige min of meer ..raak" declareert, op één dag aan verschillen de opdrachten werkt en aan elk van zijn principalen een hele dag in reke ning brengt. Wethouder P. S. van der Vaart zag Jjet niet zo somber. Hij hechtte veel waaide aan de grotere zekerheid, die een plan van een deskundige biedt, en bracht naar voren, dat bij het verstrek ken van opdrachten aan deskundigen wel degelijke financiële grenzen wor den aangegeven. De heren J. J. Landman (PvdA) en C. Ran (KVP) juichten het voorstel toe, maar de heer J. J. Kistemaker (WD) zag hierin weer een ernstige be dreiging van het areaal aan cultuur grond. Zowel wethouder Van der Vaart als de heer C. Bakker (PvdA) brachten de grote betekenis naar voren van wat meer groen in en om de stad. waarop de raad zonder hoofdeliike stemming het beleid van B. en W. goedkeurde. Bijzonder onderwijs IN de raadsvergadering van 27 Febru- 1 art werden door de heer G. J. Eijl ders enige, naar het zich liet aanzien zeer gedegen en steekhoudende opmer kingen gemaakt over de gevolgen van een administratief voorstel op onder wijsgebied. De procedure, die werd ge volgd bij de bepaling van de kosten per leerling van het openbaar onder wijs, zou leiden tot een te laag bedrag, met als gevolg een te laan voorschot voor het bijzonder onderwijs. In een uitvoerige nota hadden B. en W. hierop commentaar geleverd, ten einde de raad te overtuigen van de juistheid, der toegepaste ramingen en berekeningen. Deze nota gaf de heer J. H. Smith (P.v.d.A.) aanleiding, de heer Eijlders te kapittelen over diens lichtvaardige critiek. Zijns inziens was uit de nota voldoende gebleken dat de heer Eijlders onbesuisd met cijfers had gegoocheld, met een voorshands nog duistere bedoeling. De heer Eijlders wilde licht in de zaak brengen door* te verklaren, dat hij alleen maar had gezocht naar een op lossing voor de moeilijkheid, waarin de bijzondere schoolbesturen verkerfft, nu zij genoodzaakt worden bepaalde be dragen voor te schieten en dus te le nen. Het was hem onqevallen, dat de kosten per leerling bij het openbaar onderwijs tot 1952 geleidelijk waren gestegen, terwijl uit &e begroting voor 1953 plotseling weer een daling bleek. Toen de nestor van de raad in het vuur van zijn rede begon te zinspelen op een mogelijke discriminatie van het bijzonder onderwijs, zy het ook slechts in de zin van het niet-wegwerken van financiële hinderpalen, interrumpeer den de heren J. H. Smith en C. Steen- lage (P.v.d.A.) met de verklaring, dat hun fractie het bijzonder onderwijs geen enkele hinderpaal in de weg wil leggen. Teneinde te voorkomen, dat de be sprekingen in een miniatuur-school strijd zouden ontaarden, greep de voor zitter in met het advies, over te gaan tot het volgende punt van de agenda. Uitkijktoren DAT volgende punt was een hamer stuk, en zo volgden er nog een paar, tot de uitkijktoren in de Donkere Dui nen (althans op papier* ter tafel kwam. De heer C. Bakker(PvdA) stelde zo'n uitkijktoren (indien mogelijk wat aan trekkelijker gemaakt door klimplanten of iets dergelijks) wel op prijs, echter zonder de voorgestelde vlaggestok. Na mens het college kon wethouder P. Th. Luijckx verklaren, d«t men nog wel over deze vlaggestok zou kunnen heen stappen. Hij voelde voor het bezwaar, dat zo'n attribuut het accent een ietsje teveel legde op de Donkere Duinen als recreatie-oord. Verder commentaar ont moette het voorstel niet, zodat de uit kijktoren er (al of niet met vlaggestok) zal komen. Marktverkoop VOORDAT de rondvraag aan de orde werd gesteld, legde de voorzitter een verzoek van de winkeliers uit Koning straat. Spoorstraat, Keizerstraat en Sluisdijkstraat, die op 2, 3 en 4 Juni een marktverkoop willen organiseren, aan de raad voor. Het verzoek, behel zende een voor heel de gemeente gel dende ontheffing van de winkelsluitings bepalingen op genoemde data tot 24 uur, werd door de raad ingewilligd. In het IVA-lokaal zijn gisteravond de Helderse tafeltenniskampioenschappen voortgezet met de dubbelspelen. Vooral in de heren-klasse H was de strijd vaak spannend. Er waren zes poules van twee paren, waaruit als winnaars naar voren kwamen Louis-Bommer Jr (die vervolgens zegevierden over Bom- mer Sr-Koenders)M. Oosterbeek-J. Sinjewel (die daarna H. van Oeveren en J. Goedegebuur klopten) en Van der Spek-P. van Oeveren (die geen mede lijden hadden met de dames Sinjewel en Vreugdenhil). Deze dames namen deel, omdat zij voor deze heren-klasse sterk genoeg waren bevonden en omdat er voor een damesdubbel-klasse geen verdere inschrijvingen binnen kwamen. In de finale heren komen op Vrij dag 1 Mei dus uit de dubbels Louis- Bommer Jr, Oosterbeek-Sinjewel en Van der Spek-P. van Oeveren, die elkaar de titel volgens het poule systeem zullen betwisten. Slechts zes „dubbels" namen in de derde/vierde klasse (heren) deel. In de finale drongen door Scheer-Nies- sink en Hendriks-Koenders. De deel nemers aan het „gemend-dubbel" wa ren in vijf poules ondergebracht. Louis en Tinie Bommer gingen na hun eerste overwinning meteen over naar de halve finale, waarin zij het later op de avond moesten opnemen tegen Valkenier en mej. Vreugdenhil, die na hun poule-zege de overwinning bevochten op M. Oosterbeek en mej. Noordhoff. In de halve finale konden Louis en mej. Bommer het tegen Val kenier en mej. Vreugdenhil niet bol werken. zodat laatstgenoemden zich in de eindstrijd plaatsten (13-21, 17-21). De winnaars van de poules 4 en 5 wa ren respectievelijk de dubbels J. van de Werff-mej. Den Hartog en Van der Spek-mej. Oosterloo. De finale zal nu gaan tussen Valkenier-mej. Vreugden hil en Van der Spek-mej. Oosterloo, die de baas bleven over Van de Werf- mej. Den Hartog (13-21 en 19-21). Op Dinsdagavond 28 April worden de kampioenschappen in het clubge bouw van IVA voortgezet. Dan ver schijnen achter de tafels de heren tweede klasse en de dames (algemene klasse). 85. ,.Er op of er onder", dacht Jim my en hij klom zo snel mogelijk naar beneden. De Roekiraki's zagen hem ko men en een paar begonnen te roepen: „Li e Woewoesoeki! Hij komt ons be vrijden!" „Véditen! Niet praten!" schreeuwde Jimmy, die precies wist, waar 't gevaar dreigde, want boven op de muur had hij dat beter kunnen zien dan een der apen op het binnenplein. Vijf der Bavianen waren buiten ge vecht gesteld, maar Grauw Grauw en een andere Bierbier sloegen nog woest om zich heen en er waren maar wei nig Roekiraki's, die het aandurfden hen aan te vallen. Grauw Grauw had wel gezien, dat Jimmy langs de muur naar beneden was gekomen, maar hij waag de het niet zich een weg te banen door de tientallen en tientallen Roekiraki's die hem omringden. Jimmy verzamel de snel een groep van twintig Roeki raki's om zich heen. „Eerst die ene Bierbier", grauwde hij, „en daarna hun hoofdman!" Grauw Grauw zag het ge vaar. Hij besefte dat de overmacht te groot was. Een Bierbier kon twee chimpansees de baas blijven, maar tien of twintig was onmogelijk. Hij greep een stuk bamboe en daarmee trok hij een cirkelvormige lijn om zich heen. De enige Bierbier, die hem was over gebleven, trok hij binnen deze cirkel. „Roekiraki's!" gilde hij. „Wéé u die binnen deze magische kring komt. Hij zal op slag veranderen in een giftige pad. Laat u niet voor de mal houden door de bedriegelijke Woewoesoeki, die niemand uwer kent en waarvan nie- mand uwer ooit gehoord heeft. Hij js zelf betoverd. Hij is een witmens, die door de grote toverdokter vain Oekoe- roewanda is veranderd in een aap!" Ntj ging er een schok door de Roekiraki's Dit was in elk geval waar. Wie was deze Woewoesoeki, die hen- in dit avontuur had gestort? Zij keken vol angst naar de tovercirkel. Chimpansees zijn doodsbang voor alles, wat maar met toverkracht te maken heeft. UET GEEFT TE DENKEN, dat „Tavenu" in het zicht van het gouden jubileum alle zeilen heeft moeten bijzetten om het 49ste levensjaar met een verant woorde toneelavond te kunnen afsluiten. Het gehele korps werkende leden moest hiervoor worden ingeschakeld, en dat legde al direct een beperking op in de keuze van het stuk. Het werd een blijspel, dat niet te hoog greep en toch ook niet behoorde tot de goedkope genre-stukken waarmee zoveel dilettanten groepjes succes oogsten in gezellige onder-onsjes. Het gegeven van „De metalen Eva" leende zich voor een diepzinnige beschouwing-in-toneelvorm van het mo derne leven, waarin de mens ten onder gaat aan de techniek. Joop Spit en Henk Bakker hebben zich bij het blijspel gehouden, met hier en daar een glimp van een diepere visie. De metélen Eva is een kunstmens, een geniale chepping van prof. Carpel, die al knutselend aan zijn robots de mensen van vlees en bloed over 't hoofd dreigt te gaan zien. Terloops wordt aardig duidelijk gemaakt, dat de ideale robot toch altijd nog een trapje lager staat dan het kind van een „gewone" moeder. De auteurs van het blijspel hebben, binnen de grenzen van het re delijke, hun fantasie de vrije loop gela ten in het creëren van merkwaardige situaties en het opbouwen van onder houdende dialogen. Zij raakten niet verstrikt in een wirwar van mogelijk heden. maar zagen kans, het stuk in letterlijke zin met een ontladende kort sluiting te laten i eindigen. Onder regie van de heer W. Mans handen heeft „Tavenu"' een gezien de omstandigheden alleszins respec tabele opvoering van dit blijspel ge geven. De moeilijke figuur van de me talen Eva werd met de juiste menge ling van vrouwelijke charme en tech nisch automatisme uitgebeeld door mevr. T. Verhoog-Van Wouw, die kans zag, alle profijt te trekken van de wei nige dramatische momenten in het stuk. De schepper van kunstmensen, prof. Carpel, kreeg van de heer J. Jansen een tikkeltje te weinig „mysterie" mee. Hij bleef wat te nuchter en rechtvaar digde geen onbegrensd vertrouwen in de grote vlucht van zijn creatief ver mogen. Zijn beide assistenten daaren tegen, mej. R. Zomer en de heer F. Ver- faille, suggereerden wonderwel de sfeer die moest heersen in de kunst mensen-fabriek. Het vlotte spel van mej. D. Uipkes als Dolly Carpel gaf daaraan nog een caricaturaal accent, al voelde zij niet altijd goed de grens tus sen de scherpzinnige spotternij van een intelligent jong meisje en de irriteren de luidruchtigheid van een enfant ter rible. Elaine Carpel, de moeder van Dolly, gespeeld door mej. B. Veth, was in het eerste bedrijf niet overtuigend, wat mede te wijten was aan haar te genspeelster, mevr. A. MulderBonke (als de schoonzuster), die te vlak acteer de en soms weinig meer deed dan haar rol opzeggen. Een geslaagde typering gaf de heer J. Ottersberg van de frivo le zwager. De heren W. Manshanden en J. Meyer, resp. als dokter en als neger-mecaniciën, vervulden hun bij rollen naar behoren. Een apart woord je van vermelding verdienen de heren J. Peerdeman en M. van Essen, die als robot-bedienden star, hoekig en zwij gend hun komische plicht deden tot zij door „kortsluiting" als gevelde bomen ter aarde stortten. Op het Ankerparkterrein is gister avond de eerste nederlaagwedstrijd van „Zeemacht" gespeeld. De sailors traden aan tegen Rangers, dat met liefst 72 het onderspit moest delven. Donderdagavond, weer om half ze ven, krijgt Zeemacht bezoek van HCSC. Het eerste elftal van de Helderse politie heeft gistermiddag in de belangrijke wedstrijd tegen de gemeente-politie uit Vlaardingen met een 3-2 nederlaag ge noegen moeten nemen. Voor, deze ontmoeting in de strijd om het districtskam- pioenschap bestond vrij grote belangstelling. De geregelde toeschouwer zal heb ben ontdekt, dat HPSV enigszins onder de maat is gebleven. Ongetwijfeld heb ben de zenuwen een woordje meegesproken, want waarlijk, onze stadgenoten zijn wel eens beter voor de dag gekomen. De ERFENIS IK, Scorpius, heb een vriend met familie in Duitsland. Dezer dagen ontving hij uit dat land een brief. Van het Amtsge- richt. De enveloppe was lichtblauw en de hemel be wolkt; het gezicht van mijn vriend zag eerst (normaal) wit en later, toen hij om slachtig de omslag had ge opend,. zeer rood. En over al begon meteen het zon netje te schijnen. Dit was geen wonder, want de in houd van de enveloppe be trof een nalatenschap. Zijn grootouders hadden het testament in 1931 laten opmaken. Hun vermogen werd door een behulpzaam notaris op 40.000 mark om schreven. Mijn vriend sloeg, nu in 1953, aan het reke nen en ontdekte, dat hem, nog verhoogd met rente, een flink kapitaal in de schoot moest vallen. Hij nam geen ontslag (zoals de m,op in weekblaadjes het wil) en hechtte evenmin de lijst van een schilderij om de hals van zijn pa troon (zoals men dat wel door geestige lieden ziet voorgeschreven), want daarvoor was hij te nuch ter. Hij begon zich wel plotseling welgesteld te voelen, hetgeen hij beschei den tot uifing bracht in een rijk diner, waaraan ook ik mocht aanzitten. Misschien was zijn opti misme wat te groot. Er was weliswaar van 40.000 mark sprake, doch in een ver verschiet, na de dood van zijn grootvader, die al vijf en tachtig jaar nadrukke lijk op de wereld stond en niet geloofde, dat een eventueel heengaan zijner zijds iets zou verbeteren. Daar hij bovendien de me ning was toegedaan, dat het bestaan van een hemel geenszins was bewezen, achtte hij vooralsnog geen termen aanwezig, zijn natje en droogje prijs te geven. Hij was daar in het voor malige eigendom van de Führer (van wie hij nog altijd een volkswagentje te goed heeftniet van zin* om zijn vrouw, die een twaalftal jaren eerder toas overleden, nu reeds te vol gen. Tijdens ons feestmaal heb ik mijn vriend schuchter op deze feiten gewezen. „Je grootvader leeft immers nog!", waagde ik. Hij bracht evenwel een toast uit op ae oude heer en zei slechts: „Moge opa nog lang be- tvaard blijven. Zijn geld blijft goed en jij zult in de vreugde delen". Dat was veertien dagen geleden. Van de week stond mijn vriend wéér voor mij. Ter nadere toelichting op de erfeniszaak had hij van het Amtsgericht het be richt gekregen, dat, wan neer zijn grootvader kwam te overlijden, er niets te er ven zou zijn. De oude man had de 40.000 mark in de loop der jaren namelijk aangewend tot instandhou ding van het eigen, tanige lichaam, waarbij hij niet op een dubbeltje had gekeken. Het feestmaal heb ik moeten betalen GYMNASTIEK W Gradus heeft op elke gymnastiekuitvoering weer bewondering voor de dames, die de rhythmische gymnastiek beoefenen. Na tuurlijk ziet hij hen ook graag op de evenwichtsbslk of aan de brug, maar een feest voor het oog blijft toch zo'n gezamenlijke oefening, waarbij het aan- J t komt op 'souplesse en gra tie. De Christelijke gym nastiekvereniging „Turn- lust" berichtte uw stukjes schrijver dat zij een nieuwe telg heeft: een damesafde ling, die de rhythmische gymnastiek beoefent. Gradus vindt de oprich ting daarvan een nuttig initiatief, want elke dame, getrouwd of ongetrouwd, ongeacht de leeftijd, kan meedoen. Elke Vrijdag avond van half negen tot tien uur wordt in de gym- natiekzaal van de Groen van Prinstererschool aan de Wilhelminastraat deze gezonde lichaamsontspan ning bedreven. Zonder er zich verder mee te bemoeien, wil Gra dus toch de rhythmische gymnastiek bij zijn lezeres sen aanbevelen. U kunt dus onder andere bij „Turn- lust" terecht. SUIKER UIERBIJ worden de sui- kerzieken opgeroepen tot bijwoning van de film- en propaganda-avond van de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken, die he denavond om acht uur in de Vakschool voor Meisjes wordt gehouden. Zowel voor leden als voor niet- leden. vernam .Gradus, is de toegang tot deze bijeen komst vrij. De directeur van de NVS. de heer Bloemendaal. zal interessante mededelingen doen omtrent het doel en het nut van de vereniging, en een aantal resultaten noemen, welke reeds wer den bereikt. Voorts wordt een geluidsfilm vertoond, die op het onderwerp be trekking heeft. Het spreekt vanzelf, dat niet alleen suikerzieken maar ook belangstellenden hartelijk welkom zijn. FILM MEN heeft deze Gradus al eens gevraagd, wanneer de bekende film van de R.K. Vereniging tot bestrij ding van volksziekten „Herwennen Levenskracht" eens in onze stad zou wor den vertoond. Na de be richten in de krant over de vertoning in omliggende plaatsen had men verwacht, dat nu Den Helder aan de beurt zou zijn. Men heeft uw stukjes schrijver verteld, dat in de veelbesproken film op aan grijpende wijze in beeld is gebracht welk een leed door de zo gevreesde tbc- bacil kaïn worden veroor zaakt, als moeder weg moet van haar kinderen en haar mam. Hoe zij gemeden moet worden om die ziekte, als was zij niet meer één van hen. Maar met haar en voor haar en vele anderen wordt een strijd gevoerd door het leger van de wetenschap, tot wie zij zich in haar hul peloze verlatenheid wendde. Die neemt het voor haar op, niet rustend, voordat de overwinning is behaald en zij terug kaïn naar haar ge zin. En deze film nu, waar naar vaak werd gevraagd, komt binnenkort in Den Helder. De vertoning is op Dinsdag 5 Mei in „Casino". BORDEN MU Gradus heeft verhaald over lege postzegelauto maten, bereikt hem onmid dellijk een nieuwe klacht, en wel aangaande de „tijd- borden" boven de brieven bussen. De briefschrijver zegt: „Jaar en dag klopt dat niet met de werkelijkheid. Het schijnt, dat de wijzigin gen wel eens in de krant hebben gestaan, maar wie onthoudt dat? Laat men tijdborden aanbrengen, die de werkelijkheid vermel den; is dat te duur, dan géén borden. Men late het publiek echter niet in de waan, dat men tijdig heeft gepost". i A't. \mmÈ$ 'Wi In het clublokaal aan de 2e Vroonstraat (nummer 4) geeft de boksclub „De Ring" hedenavond een aantal demonstra ties, die onder leiding staan van Joop Weissenborg. Hier ziet u hem als trainer van een tweetal pittige knapen. Gradus voegt hieraan toe, dat ook jiu jitsu- en judo demonstraties worden gegeven. Helderse Hermandad is vooral tegengevallen, omdat zovele kansen werden gemist. Op zichzelf was de wedstrijd wel aantrekkelijk en zelfs spannend. In de eerste helft had HPSV de wind mee, maar de lastige zon te gen. Aan die zon was stellig het eerste tegenpunt te wijten, dat door de rechts binnen van de bezoekers van grote af stand werd gescoord. Keeper Van der Form zag het leder op het laatste ogenblik niet meer; via zijn grijpende vingers verdween de bal in de touwen (01). Twee minuten later stonden beide partijen weer op gelijke voet. Slijkerman was de maker van het doel punt (11). In de tweede helft werd duidelijk, dat Vlaardingen met de wind in de rug niet direct gevaarlijker werd. Voor de rust was HPSV overwegend sterker geweest, doch er na waren gastheren en gasten meer aan elkaar gewaagd. Nochtans gelukte het de Vlaardingse middenvoor na ongeveer een kwartier spelen zijn club de leiding te bezorgen (12). En weer vonden onze stadgeno ten het antwoord, ditmaal door links buiten Vos, die een voorzet van Loots benutte. Kort na de hervatting had Vos eerst een prachtige kans gemist. Een minuut of tien voor het einde scoorde de middenvoor van Vlaardingen an dermaal (23). Deze aanvalsleider was zeer gevaarlijk en beschikte over een fel schot. Zodra hij een „gaatje" zag. probeerde hij het. Kort voor tijd maak te HPSV nog een doelpunt, doch dit werd wegens ongeoorloofd aanvallen van de keeper afgekeurd. Intussen behoeven de Helderse poli tie-voetballers nog niet alle hoop op te geven. Zij spelen immers met Vlaardin gen en Amsterdam een hele competitie, zodat zij het nog volledig in eigen hand hebben. Aanstaande Dinsdag staat de uitwedstrijd tegen Amsterdam op het programma. De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden. Het spreekuur is vanavond van halt acht tot half negen aan het adres P'e' Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. De Vereniging van Oud-illeg?le Werkers komt vanavond in de turn zaal van hotel „Bellevue" bijeen, o.a. ter bespreking van het programma voor de nationale herdenkingsavond. De afdeling Den Helder van de Nederlandse vereniging van suiker zieken houdt vanavond in de Vakschool voor meisjes een film- en propaganda- avond. In de Marinecantine wordt van avond om half acht voor het marine personeel de film „Viva Zapata" ver" t0°nd. M Het is morgen hoog water °m. en 15.10 uur, en laag water om 8 35 21.50 uur De temperatuur van het zee water was 9,2 graden Celsius.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2