Stad en omgeving Dertienjarige jongen in het Marsdiep verdronken Receptie van de 60-jarige ZROV, .Harmonie" Een zware wedstrijd leverde Helder twee punten op r De wereldreis van Jimmy Brown Eerste voorjaars-puzzlerit van de auto- en motorclub Het Helders Mannenkoor en Accordeonola concerteerden Rijkswerf-collega's namen afscheid van de heer A. J. Mulder Een spannende volleybal wedstrijd Zaanstreek-Den Helder Zeil jol bij hei Hornije omgeslagen nielbaar veel goede wensen Verdiende 2-1 zege op Schoten Hermes moest 2ege aan BMHC 6 laten IVA 7 zegevierde in promotiewedstrijd Aanial strafpunten varieerde van 17 tof 634 Oefensmaldeel Vijf in Douarnenez De KNVB-reserves De heren Bos (auto) en Orelio (motor) vooraan Veel belangstelling en waardering JHC 2 won andermaal Blanco speelde tegen Nehamij gelijk Een fraae actentasvoor de dollars? Trainingsrit DOK Zeer fraai doelpunt van Lamoree Dubbele Zaanse zege Gisteravond omstreeks half zeven is op het Marsdiep, ter hoogte van het orntje aan de Zuidoostpunt van Texel, een met twee personen bemande zeil- jol omgeslagen. De jongste van de twee opvarenden, de 13-jarige Adriaan Maigret, is daarbij verdronken. Zijn 23-jarige broer Theodorus kon worden gered. Het gerucht ging, dat zich nog meer personen aan boord van de vlet zouden hebben bevonden, maar noch de Helderse noch de Texelse politie heeft iets omtrent vermissing van anderen vernomen. Aangezien Th. M. in bewuste loze toestand naar het gemeente-ziekenhuis is vervoerd en hem nog geen ver hoor kon worden afgenomen, bestaat evenwel over het aantal inzittenden van de jol nog geen zekerheid. Eén opvarende gered door Dokter Wagenmaker" De zeiljol, een zeven meter lang korjaaitje met hulpmotor, had gisteren kort ra het middaguur de haven ver laten, met de twee gebr. M. aan .boord. Een passagier van de Texelse boot, de Dokter Wagemaker", die onderweg was van Oudeschild naar Den Helder, zag omstreeks kwart voor zeven een onbekend voorwerp drijven. Hij maak te gezagvoerder P. Vlas daarop attent. Deze zag in zijn scheepskijker, dat het een omgeslagen zeilboot was. Hij liet de steven werden teneinde onmiddel lijk hulp te bieden. Verder werden noodvlaggen gehesen om de wal te waarschuwen en om een arts en een ambulance-auto te verzoeken. Er liep een vrije harde stroom en er «tond een flinke bries, zodat het veel moeite kostte, de „Dokter Wagema ker" naar het omgeslagen scheepje te manoeuvreren. Een roeisleep werd bui tenboord gelaten, bemand door stuur man Dogger en matroos Koopman, die door een tweetal passagiers werden vergezeld. Zij slaagden er in, de twee drenkelingen, die zich op de omgesla gen zeilboot bleken te bevinden, aan boord te krijgen en naar de „Dokter Wagemaker" over te brengen. De oudste drenkeling was buiten be wustzijn. maar verkeerde niet in on middellijk levensgevaar. De jongste daarentegen bleek reeds, niettegen staande een zich onder de passagiers bevindende arts trachtte, door middel van kunstmatige ademhaling de le vensgeesten weer op te wekken, te zijn overleden. Beide slachtoffers werden met een ambulancewagen van de GGD, die aan de TESO-steiger gereed stond, naar het gemeente-ziekenhuis overge bracht. De reddingboot „Prins Hendrik", die om half acht was uitgevaren, behoefde geen assistentie meer te verlenen en keerde om acht uur in de haven terug. Hermes 1 heeft gisteren in zijn der de en laatste promotiewedstrijd tegen BMHC 6 aan bet kortste eind getrok ken. De ontmoeting, die zeer spannend was, eindigde in een 2—1 nederlaag. Na vijftien minuten nam Hermes door Verfaille de leiling. Vlak voor de rust werd de stand weer gelijk (11). In de tweede helft wiren de BMHC'ers over wegend sterker. Negen minuten voor het einde moest de Hermes-verdedi ging zwichten voor een zeer hard schot van de rechtsbuiten (12). Intussen is de kans op promotie naar de tweede klssse voor de Hermes- heren nog niet verkeken, daar zij nu, evenals Strawberries 2, drie punten hebben vergaard. De beslissingswed strijd tussen dere ploegen wordt waar schijnlijk over veertien dagen gespeeld. Te Edam heeft IVA 7 tegen Edam 1 zijn eerste promotiewedstrijd (voor de derde klasse) gespeeld. Onze stadgeno ten zegevierden met 64. De punten werden gescoord door Niessink (2), Koster (2) en Vogt (1), waarna de bei de eerstgenoemden het dubbelspel wonnen. Voor de competitie speelde IVA 3 gelijk tegen Dito 1 (5—). De eerste voorjaarspuzzlerit van de auto- en motorclub „Den Helder en Om streken" is gisteren door uitstekend weer begunstigd. Het aantal deelnemers viel iets tegen, misschien omdat men enige activiteit van Pluvius verwachtte. Er is echter geen druppel regen gevallen, al heeft het wel geregend, namelijk strafpunten. De heer F. Bijl, die namens de wedstrijdcommissie de prijzen in het Badpaviljoen te Huisduinen uitreikte, noemde althans enkele getallen op, die er mochten zijn. Wij hoorden over 418, 516,523, 560 en zelfs van 634 strafpunten! Wel een bewijs, dat deze Bangert-rit niet bepaald een gemakkelijke opgave is geweest. Het oefensm»ldeel-vljf onder commando van kapitein ter zee G. Koudijs, heeft Zaterdag de Baai van Douarnenez (Finis- tere) aangedaan voor een bezoek van 48 uur. Het smaldeel bestaat uit de torpedo jager „Evertsen", onder commando van kapitein-luitenant ter zee L. Brouwer, de fregatten „Van Amstel" en „De Bitter" alsmede de onderzeeboot „Zwaardvis". De Franse marine zal bij het bezoek vertegenwoordigd zijn door de zeegaande mijnenveger „Oise". Uit de reserve-klassen kwamen deze uitslagen door: R3A: Alkm. Boys 2—Hollandia 2 3—2; OSV 3—Vitesse 2 8—1; WA 3—Alw. For- ward 2 4—1; KFC 4—WSV 2 1—1. R3B: WFC 3—KW 2 2—2; RKWA 2 —OSV 4 6—2; HRC 2—Zaandijk 2 2—2; QSC 2—KFC 3 2—3. R3C: HRC 4—APGS 2 8—3; Zeeburgia 4AFC 4 2—2; De Spartaan 4—Volewijc- kers 4 2—1; WFC 4—DWS 4 1—6. Des te groter prestatie van degene, die met een respectabel aantal punten in de prijzen vielen. De eerste van de automobilisten was de heer C. Bos, die 17 strafpunten had. Nummer twee de heer M. Koorn (19 strafpunten), num mer drie de heer R. J. Westerhuis (30 strafpunten), nummer vier de heer W. Groot (37 strafpunten), nummer vijf de heer G. J. Takken (40 strafpunten) en nummer zes de heer H. C. Noorder- meer (50 strafpunten). Bij de motorrijders was de heer L. Orelio nummer één, met 33 strafpun ten. De tweede prijs was hier voor de heer J. W. Breed (35 strafpunten), de derde prijs voor de heer C. Groene- woud uit Winkel (57 strafpunten) en de vierde prijs voor de heer A. H. Krijger uit Hippolytushoef (84 straf punten). Voor de motorrijders was nog een extra prijs beschikbaar, uitgeloofd voor de solo-rijder, die de beste prestatie leverde. Allen hadden echter met een duo-passagiene) gereden, zodat de wedstrijdcommissie besloot, deze prijs toe te kennen aan de motorrijder, die het dichtst bij de 130 strafpunten uit kwam. De gelukkige was de heer A. Beneker (127 strafpunten). Zaterdagmiddag was er in de grote zaal van het Casino voor de receptie van „Harmonie", welke haar zestigja rig bestaan herdenkt, een grote belang stelling. Het was een feestelijk preludi um voor de muzikale feestviering met de opvoeringen van de Czardasfürstin. Het waren niet alleen de palmen en bloemen welke een feestelijke sfeer schiepen, maar ook niet in het minst het muziekensemble o.l.v. de heer L. T. van Loo, dat op muzikaal verant woorde wijze, beschaafde operette-mu- ziek liet horen. De voorzitter van het jubileum-co mité sprak een woord van welkom tot de beschermheer van „Harmonie", bur gemeester Rehorst en het gemeentebe stuur, en allen, die hun belangstelling voor de feestvierende vereniging kwa men tonen. Dit diamanten jubilé was wel een zéér heugelijke dag voor „Har monie". Met veel voorbereiding slaag de men er in tot deze feestviering te kunnen komen. De voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer C. We ver. gaf over de geschiedenis van Har monie een kort résumé. Hij schetste de verdienste van verscheidene personen, die hun beste krachten jaren lang aan „Harmonie" hadden gegeven. Speciaal memoreerde spreker ook het vele, dat dirigent Brisée indertijd voor de ver eniging had gedaan. Spreker heette in het bijzonder welkom de oudste dona trice van „Harmonie", mevr. Dort- mund. die 53 jaar donatrice is geweest en ook de eerste uitvoering nog heeft meegemaakt. Verder werd dank ge bracht voor de goede samenwerking met de B.0 O.G. De „Harmonie" was de eerste vereniging, die zich bij de Helderse Gemeenschap aansloot. Burgemeester Rehorst betoogde dat het belangrijk was de gave, in ieder meng aanwezig, tot ontwikkeling te brengen, en zeker ook wanneer het de zangkunst betreft. Spreker hoopte dan ook dat de komende jubileum-uitvoe ringen uitstekend zouden slagen en be sloot zijn toespraak met een felicitatie aan „Harmonie". De voorzitter van de B.O.O.G. vond het een grote eer in het comité zitting te nemen. Dit jubileum is wel een gro te uitzondering, temeer daar het in deze tijd voor verenigingen met cultu rele doeleinden zo mopilijk is om staande te kunnen blijven. De directeur van het „Casino" de heer Wassink, sprak op sympathieke wijze zijn felicitatiewoord, maar hield 7EER VEEL DONATEURS en geno- digden waren naar het „Casino" gekomen om het voorjaarsconcert dat werd gegeven o.l.v. dirigent Arisz, te gaan beluisteren. Het programma was voor deze gelegenheid samengesteld uit muziek, welke grotendeels was af gestemd op aangename klamkwerking, zonder veel artistieke ernst. Nummers voor mannenkoor, zoals „Lente" van Keereweer en „Visschers" van Olman, worden door de oudere generatie zan gers nog wat gaarne gezongen. En het komt niet zelden voor dat voor hen aan deze koorwerkjes succesvolle con coursherinneringen zijn verbonden. Hoe dan ook, deze nummers werden men enthousiasme gezongen. Maar het mannenkoor toonde gelukkig ook méér te kunnen en kunst van hoger en erns tiger allure te beheersen. Het vocale hoogtepunt werd wel bereikt in het „Chor der Priester", uit Mozart's Zau- berflöte en Jagerchor uit „Der Frei- schiitz". Vooral Mozart's werk liet di rigent Arisz zeer muzikaail en met op merkelijk beschaafd klankgehalte zin gen. In Weber's Jagerchor viel ten zeerste de technische en vitale voor dracht te waarderen. De pirniste, me vrouw NijmeijerMoorman, zorgde voor een bescheiden, maar zeer volgza me klavierbegeleiding bij deze koor werken. Na de psiuze zong het koor weer kleinere werkjes, uitgezonderd Verdi's ..Slavenkoor", van een lichter genre. Het publiek liet het aan veel waarde ring voor het mannenkoor lang niet op de zesde Het biljartkampioenschap De Limburger Chermin heeft te Hoorn het biljarttornooi om het kam pioenschap van Nederland, hoofdklasse kader klein biljart op zijn naam ge bracht. De Noordhollandse deelnemers Overdijk (Zaandam) en Lamers (Be verwijk) eindigden resp. en de laatste plaatc. De eindstand luidt; 1. Chermin (Kerkrade) 2. Van Leur (Oss) 3 De Jong (Rotterdam) 4. Zondervan (Leeuw.) 5 De Kleine (Zwolle) 6. Overdijk (Zaandam) 7 Franken (Tilburg) 8 Lamers (Beverwijk) 11 275 29.02 9 168 30.55 8 288 40 10 8 201 31.57 7 159 29.70 8 230 31.25 4 157 28.74 3 230 22.04 ontbreken. Men treft het tegenwoordig meer san, dat zowel zang- als muziek gezelschappen de medewerking inroe pen van een accordeon-orkest. Deze avond werd de instrumentale mede werking welwillend verleend door het accordeon-ensemble „Accordeonala", onder leiding van D. H. Steinroth. Dit accordeon-ensemble dat, zo wij verna men, nog maar kort bestaat, koos over het algemeen niet al te zwaar, maar bekend werk. Al was dan alles nog niet vlekkeloos, toch viel er zeer zeker veel muzikaal goeds van te zeggen, zoals de technisch zeer verdienstelijk gespeelde Carnaval-ouverture van Borstlap. De Vogelkoopman van Zeiler bleek nog wat moeilijk te zijn. Was de voor dracht in de eerste nummers wat vlak, dit werd belangrijk beter in La belle Villageoise van Kessels. Ter afwisse ling speelde een jonge dame nog een accordeon-solo, waarin ze blijk gaf dit instrument vrij virtuoos te beheersen. Haar succes was dan ook wel verdiend. W. SCHREURS. In de scheepsbeschieterswerkplaats van de Rijkswerf heben de collega's Zaterdagmorgen afscheid genomen van de heer A J. Mulder, die over enkele dagen met zijn gezin naar Canada vertrekt. Namens zijn collega's werd de heer Mulder, die ruim vijftien jaar in de Scheepsbeschieterswerkplaats heeft gewerkt, bijzonder hartelijk toegesproken door de heer P. Burger, die de heer Mulder een geziene figuur noemde, op wie men altijd wegens zijn eerlijkheid en be trouwbaarheid had kunnen dichtvaren. inmiddels een warm pleidooi voor een betere schouwburjj-accamodatie. Dit probleem was op deze receptie feite lijk niet aan de orde. Vervolgens werden er woorden van hulde gesproken door de heer Visser namens mevr. Brisée het Helderse mannenkoor. De heer J. Krijgsman voerde het woord namens de kinder zangvereniging „Ons Genoegen". Dan volgden felicitaties namens „Toon kunst", „Kunst aan het volk", TAVENU, Helderse Orkestvereniging. Namens de Helderse Gemeenschap sprak wethouder Van der Vaart. Spre ker deed het vreemd aan dat bij deze gelegenheid problemen aan de orde werden gesteld. Spreker zeide, dat men kan weten dat het gemeentebestuur voor de problemen zoals betere schouwburg, een open oor heeft en er ernstig naar streeft het voor de burge rij zo goed mogelijk te doen zijn. Ook het particulier initiatief is zeer belang rijk. Na deze laatste spreker dankte voorzitter Wever voor de vele belang stelling ondervonden. Na deze langdurige, aangename en soms ook spannende receptie, zal men zeker met spanning uitzien hoe „Die Czardasfürstin" de komende dagen voor het voetlicht Wordt gebracht. JHC 1 is naar Alkmaar geweest em te gen AVA 1 te spelen voor de neder laagwedstrijden van deze club. JVC 1 wist AVA 1 een 61 nederlaag toe te brengen. JHC 2 ontving DES 1. Deze wedstrijd was voor JHC 2 belangrijk om gelijk te blijven met Dosko 1. De overwinning was voor JHC 2 geen ogenblik in gevaar Voor de rust nam ze al een 50 voorsprong en het eind kwam met 91. JHC 3 speelde tegen Schagerbrug 2—2. In de promotiewedstrijd tegen Ne hamij (kampioen van Amsterdam) ging Mels Oosterbeek voor Blanco tegen de oude „Barna'-crack A van Osnabrug- ge van start. Dit was voor de Nieuwe- dieper een te zware opgave. Hij verloor met 21—16 en 21—18. Door deze achterstand niet teleurge steld zorgde captain Louis voor 1—i door met 21—17, 16—21, 21—14 vxnVan Walstra te winnen. Weer kwamen de hoofdstedelingen voor te staan, nu door een 2113, 1921, 1921 zege van Os nabrugge op Weemhoff. De vierde wedstrijd van deze spannende ontmoe ting ging tussen de goed spelende Van Osnabrugge en de kampioen van dis trict NHNK, J. Louis. De eerste game was voor de Amsterdammer (21—9), doch de tweede bleef in Den Helder (217). Het werd evenwel 31 voor Nehamij, daar Van Osnabrugge de der de game reet 2112 in zijn voordeel besliste. Mels Oosterbeek. uitstekend aanvallend, zegevierde met 217 en 2118 over J. van Osnabrugge. Dit gaf de vrij talrijke Helderse supporters weer hoop, die evenwel weer snel de grond werd ingeslagen door een neder laag van de uit vorm zijnde Weemhoff tegen Walstra (24). J. Louis zorgde met een keurige 2112 en 21—16 zege op J. van Osnabrugge, dat de span ning er in bleef (3—4). Onze stadgeno ten liepen nog niet in, daar Weemhoff ook van A. van Osnabrugge verloor (3—5). Er restte dus voor Blanco een kleine kans om een gelijk spel te ver overen. Het gelukte Oosterbeek een punt te ontfutselen aan Walstra, waar door het 45 werd. Het dubbelspel moest dus beslissen of de Amsterdam mers met de volle winst zouden ver trekken. Louis en Oosterbeek hebben samen alles gegeven wat zij aan vecht lust bezaten, hetgeen hun de zege op leverde (55). Uiteraard is promotie naar de overgangsklasse nog lang niet verkeken. Integendeel zelfs, want ln de overgangsklasse zijn twee plaatsen vacant. Namens het personeel bood de heer Burger de scheidende collega een fraaie kernlederen actentas aan, voor reis- en waardepapieren en.... straks misschien voor de dollars! Verder werd het woord gevoerd door de waarnemend baas, commandeur Bonte, waana een oud-collega van de heer Mulder, commandeur C. Niestho- ven, een originele afscheidsgroet op rijm voorlas. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een zeegezicht, een foto in lijst, genomen op de Dijk. Als laatste sprak de heer C. Ran, die jarenlang met de heer A. J. Mulder deel heeft uitgemaakt van de KVP- fractie in de gemeenteraad. Als lid van de dienstcommissie der Rijkswerf kon de heer Ran verklaren, dat de adviezen Voor de trainingsrit die gisteren door „DOK" werd gehouden bestond flinke belangstelling. Koning, Vonk en Bos verschenen niet aan de start; zij waren in Groningen van de partij. De uitslag was: A-klasse (73,6 km): 1. Koster (2 uur 8 min 10 sec.); 2. De Jong, 3. N. Ridder; B-klasse (64,4 km)1 Heertjes (2 uur 3 min. 30 sec.). 2. Koopman, 3. De Wit; C-klasse (46 km): 1. De Kloe (1 uur 31 min.), 2. H. Bouma, 3. Braakman. van de heer Mulder altijd op hoge prijs werden gesteld. De heer Mulder zal Donderdag zee kiezen in de overtuiging, dat zijn col lega's uit de Scheepsbeschieterswerk plaats hem node zagen vertrekken en dat hun beste wensen hem en zijn ge zin naar hun nieuwe vaderland ver gezellen. Fraai was de ontmoeting tussen Helder en Schoten zeker niet, doch wel span nend. Vooral in de tweede helft, toen de bezoekers hun achterstand tot 21 wisten te verkleinen en Helder even verslapte. Voor de rest hebben beide ploe gen om eht hardst gevochten, hetgeen, gezien haar positie op de ranglijst, be grijpelijk was. Deze keer zullen wij eens niet beginnen met een compliment aan de spelers (hoewel zij dit voor hun sportieve spel ten volle hebben verdiend), maar aan scheidsrechter Van Male, wiens lange vertrouwde figuur voortdurend op zijn plaats stond. In dit soort wedstijden, waarvan zo veel afhangt, zijn arbiters van zijn klasse de aangewezen personen, aan wie men met een gerust hart de leiding durft toe te vertrouwen. De elf witjakken die deze wedstrijd met 21 wonnen, schenen door al die protesten van de laatste weken slechts gestimuleerd te zijuiv. Bijna geen mo ment daalde het tempo, dat vrij hoog lag en de bezoekers geen gelegenheid bood om op adem te komen. Toch deed zich al spoedig een gevaarlijke situatie voor Helder voor. Spil Van der Meu- len timede een hoge bal verkeerd, waardoor hij mis kopte. Linksbuiten Keulemans nam de bal mee. zette scherp voor en het had weinig gescheeld of Meenhorst had het leder voorbij Ha- verhoek in de touwen gekopt. De strijd De volleybal-ontmoeting tussen de Zaanstreek en Den Helder, welke sportgebeurtenis Zaterdagmiddag en -avond in de school aan het Vissers- hop te Zaandam plaats vond, is een dubbele Zaanse overwinning geworden Zowel het Zaanse dames A-team als het heren A-team ging met de over winning strijken. Het spel van de damesteams was niet zo heel best, vooral het verde digen liet veel te wensen over. Een gunstige uitzondering maakte hierop het Zaanse A-team, dat zich onbe twist de sterkste toonde. Het won alle wedstrijden met 2—0 van Zaanstreek 89. Jimmy gedroeg zich nu geheel als het stamhoofd der Roekiraki's. Hij be noemde een stuk of drie van de dap perste Chimpansees als zijn vleugel adjudanten en beval hen een grote voorraad lianen uit de bomen te halen. Binnen een kwartier hadden zijn ad judanten zich van deze opdracht ge kweten en met behulp van een stuk of dertig Roekiraki's werden nu alle ge wingenen genomen Bierbier Bavianen met deze luchtwortels vastgebonden, zó, dat rij geen vin meer konden ver roeren. Eerst, toen Jimmy deze veilig heidsmaatregel had genomen, voelde hij zich helemaal op zijn gemak. Er lag een tevreden trek op zijn gezicht, toen hij zijn vleugel-adjudanten bij zich riep. „Ik zal morgennacht aanwezig zijn bij het grote overwinningsfeest zei hij, „maar morgenochtend moet ik naar Oekoeroewanda om onze zaak met de stedelijke autoriteiten te be spreken. Er bevinden zich zeker twee a driehonderd stamgenoten in de ge vangenis er. voordat deze bevrijd zijn is mijn taak nog niet ten einde. Ik be noem u drieën tot mijn plaatsvervan gers en ik verwacht, dat alle Roekira ki's zich verder ordelijk en fatsoenlijk zullen gedragen". De drie Roekiraki's luisterden eerbiedig toe en beloofden, dat zij de orders van Woewoesoeki stipt zouden opvolgen. Jimmy nam af scheid en verdween door de poort in de jungle. Hij zocht de kortst mogelij ke weg naar de stad Oekoeroewanda en slingerde zich handig van de ene boomtop naar de andere. Zij hebben daar in Oekoeroewanda in elk geval een rustiger nachtje gehad dan ik, bromde hij. B. Den Helder B en Den Helder A. De strijd tegen Den Helder A was niet zoals andere jaren een spannende wedstrijd, maar daarentegen een wei nig boeiende vertoning, die in een grote zege voor de Zaankanters ein digde (150 en 151). Ook het Zaan se B team won van z'n Helderse riva len. De herenwedstrijden waren meer spectaculair en veelal ook spannend Technisch waren de Zaankanters wel licht iets beter, maar daar tegenover stond het overweldigende enthousias me waarmee de Nieuwediepers speel den. Het Zaanse A team won de eer ste wedstrijd tegen Zaan B met 20, zonder overtuigend de sterkste te zijn gewest. Den Helder A had weinig moeite met Den Helder B en slaagde er dan ook beide sets te winnen. Den Helder B bleek ondanks het strijd lustige element niet tegen Zaanstreek A opgewassen. Het Helderse B team beschikt over een prima verdediging, maar de aanval had te weinig stoot kracht. Het A team van Den Helder deed in geen enkel opzicht voor de gastheren onder. Deze ploeg speelde levendig en was voortdurend gevaar lijk, vooral aanvoerder Kramer toon de zich een geducht „smasskanon". Met de allergrootste moeite kon het Zaanse B team Den Helder een 11 uitslag bewerkstelligen. Tegen Den Helder B kwam Zaan streek B goed voor de dag. Keer op keer daalden de keiharde smashes in de Helderse verdediging neer. De ma rinestadbewoners moesten met 20 de eer aan de Zaanstreek laten. De laatste wedstrijd tussen Zaan streek A en Den Helder A was we! de beste van de dag. Na een spannende strijd kon Zaanstreek A de eerste set winnen. In de tweede set kwam Den Helder echter overdonderend opzetten en speelde toen beslist beter dan de Zaankanters. De Zaanstreek raakte enigszins onder de indruk van dit of fensief. maar kon zich toch enigszins herstellen. De Helderse defensie stond echter geen uitspattingen toe. Deze fraaie ontmoeting eindigde in een 1—1 stand, die een ieder bevredigde. ging aardig gelijk op, hoewel de aan vallen van de thuisclub, dikwijls in geleid door Van Beekhoven, iets ge vaarlijker waren. Na twintig minuten lanceerde rechtsbuiten Yeenendaal een prachtige voorzet, waaruit Lamoree keurig inkopte. Doelman Kessens stond evenwel op zijn post. Met een sprong wist hij de kopstoot nog juist tot een corner te verwerken. Wat later over kwam het Van der Meulen andermaal, dat hij de bal uit een verre crosspass over zijn- blonde hoofd moest laten glij den. Middenvoor Van Oosten trok met een achter de bal aan; hij loste een ver en hard schot, dat slechts met grote moeite door Haverhoek kon worden gehouden. Toch heeft Van der Meulen gisteren weer een uitstekende wedstrijd ge speeld. Hetzelfde was trouwens het ge val met zijn collega van Schoten, wiens „Terlouw-hoofd" menige aanval in de weg trad. Er was een half uur verstre ken, toen Veenendaal op verrassende wijze een doelpunt maakte. Hij schoof aanvankelijk aarzelend langs de lijn, maar op een gegeven moment schoot hij plotseling razend hard in. Kessens kreeg geen schijn van een kans (10). In de eerste helft kreeg de thuisclub vier corners te nemen, tegen Schoten drie. De derde corner van Helder had bijna een doelpunt opgeleverd. Lamo ree, ditmaal linksbuiten, zette hoog voor; Van Beekhoven kopte rakelings over. Tegen het einde van de eerste helft was Helder steeds in de aanval; nochtans moest Haverhoek al zijn ca paciteiten in de strijd werpen bij een hard schot van Keulemans. Nauwelijks anderhalve minuut na de hervatting legde Van Beekhoven de grondslag voor het tweede doelpunt. Hij zond de bal hoog door het midden. La moree flitste snel naar binnen, sprong van de grond en terwijl spel Veen en Kessens toeliepen, kopte hij vinnig in (20). Dit was een zeer fraai doelpunt, zoals wij er ai eens eerder één door hem hebben zien maken. Intussen bleef Helder aanvallen, ge steund door de wind. Corner na corner kregen de witjakken te nemen, doch zij brachten geen doelpunten. Kort nadat een geblesseerde speler van Schoten was vervangen werd de voorsprong van Helder verkleind. Linksbuiten Keule mans trok het leder haarscherp voor; nadat eerst de invaller de bal gedeel telijk had gemist kreeg Van Oosten de kans voor het laatste, eenvoudige tikje (21). Toen begon het voor Helder even te spannen. De ploeg was even de kluts kwijt, terwijl de gaster nieuwe krachten hadden geput. Gelukkig voor Helder miste Schoten een in-directe vr:;e schop. De ploegen Dat Helder na de rust een sterk over wicht had, moge blijken uit de corner verhouding. Onze stadgenoten mochten er tien nemen tegen Schoten één! En zo heeft Helder de overwinning ten volle verdiend. Het elftal in zijn geheel voldeed naar behoren. Alleen Schouwenaars bleef on der de maat. Lamoree en Beekhoven speelden in de voorhoede een zeer nut tige partij. De gehele aanvalslinie kan overigens een voorbeeld nemen aan La moree, wat diens nmiddellijk afgeven van de bal betreft. Ook middenlinie en achterhoede verdienen een pluim, en dan niet in de laatste plaats Haverhoek, die zijn doel naar wens verdedigde. Wat Schoten betreft zijn wij opgeto gen over spil Veen, die aan beide doel punten geen schuld had, evenmin als Kessens overigens. 'In d< voorhoede vonden wij Keulemans en Van Oosten de gevaarlijkste tegenstanders voor Van der Meulen c.s.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2