Vragen staat vrij M RANG Otwtfetop! ««w»"1 5sl" in behouden haven r De schade Seizoen sneltreinen op Zaterdag Hoeveel? De polis Inscharen van vee Electrische leiding Verlies op huis Grondbelasting Anachronisme Geen sprookjes? Dieren verzorgster Mijn tas verkleurt Weervlekken Recepten Zieken Pim> Pam, Pom en de Wonderlamp vetsnapeufUf. Recordpoging op Hilversums kanaal Sugar Rag op het matje Loting Nederland-Ceylon 69ste lijst SLACHTOFFERS VAN DE WATERSNOOD U presteert méér verkwikkende f 108.7 millicen in het NRF Maand hechtenis voor apothekersassistent door Hary Burchall Luister eens naar Hel Radioprogramma r IJMOET ééN DING wel bedenken, lezer. De schade die u bij de aan rijding kreeg moogt u ten laste van de veroorzaker brengen. Doch niet de kosten die alreeds door zieken fonds en andere sociale wetten wer den vergoed. Want over DIE kosten kan eventueel de instelling die be taalde reclameren,' niet u. Immers, niet u droeg die strop, maar zij! J)E VRAAG die de lezer stelt, is erg concreet. En hij schrijft er bij: het antwoord zal voor vele le zers interessant zijn. Dat laatste is Mentor in dit geval wel met hem eens. Maar.... dat concrete ant woord is niet te geven. De vraag luidt: hoeveel moet iemand ten minste verdienen om door Sociale Zaken te kunnen worden aangesla gen voor onderhoud van ouders. Dit hangt namelijk van een heleboel factoren af. Vragen als: hoe is de verhouding tussen inkomen en uit gaven. Zijn er nog lopende finan ciële verplichtingen (aflossingen op leningen bijvoorbeeld). Is betrokke ne gehuwd en hoeveel kinderen heeft hij. Volgt hij een studie, even tueel een verplichte vakstudie. Hoe veel kostgeld moet hij (zij) betalen. En zoveel meer. U ziet; Mentor kan u niet helpen. TT STELT DIT: onze levensverzeke- rings-polis geeft als bevoorrech te mijn vrouw. Kinderen hebben we niet. Als we nu (bijvoorbeeld door een ongeval) beiden komen te over lijden, wie zal dan de uitkering krijgen? Wel, de erven. Dan komt de uitkering gewoon in de boedel. Ouders, broers en zusters gaan dan erven. MAG IK zonder toestemming van de verpachter vee inscharen in grasland? Nee, dat moogt u niet doen. Doet u dat wel, dan kan de verpachter ontbinding eisen van de pachtovereenkomst. Toestemming van de Grondkamer is vermoedelijk nodig. MEEN, LEZER, u behoeft de ver- roeste electrische leiding niet voor uw rekening te laten vernieu wen. Daar moet de eigenaar van het pand voor zorgen. Indien de leidin gen zijn doorgeroest en de eige naar blijft weigeren, stelt u dan in verbinding met het electriciteitsbe- drijf. MEEN, dit moet u beslist niet af trekken van uw inkomen, be halve natuurlijk wanneer het huis onderdeel is van een bedrijfsvermo gen. Anders staat het met de kwes tie: de opbrengst van het huis blijkt „verlies". Dan moogt u de zaak ver rekenen. W7IJ KUNNEN inzake die grond- belasting vrijwel niets voor u doen! Wantdat is een rare kwestie. De belastbare opbrengst wordt namelijk bepaald naar de op brengst van1977—1881 voor In gebouwde eigendommen en 1892 1896 voor gebouwde eigendommen. Er wordt alleen herschat als een gedeelte van het onroerende goed een andere eigenaar krijgt of bij nieuwbouw. Deze belasting behoort tot de alleroudste die we kennen. Ook vergelijk met andere aanslagen helpt u niet. Er is maar één ding, betalen zonder morren. HIT IS: het plaatsen van een be- paalde gebeurtenis in een ver keerde tijd. In de letterkunde ge beurt het soms opzettelijk. We zien het Hans Andersen wel eens doen in een sprookje. Felix Timmermans laat in zijn bekende „Het Kindeke Jezus in Vlaanderen" de hele kerst geschiedenis zich afspelen in Vlaan deren. Weet u, dat Shakespeare eens per abuis een anachronisme bedreef, toen hij een torenklok liet slaan in het antieke Rome? CEN LEZERES vraagt of het wel juist is kinderen sprookjes te la ten lezen. De werkelijkheid is zo heel anders en is het niet beter in deze harde wereld hen zo vroeg mo gelijk voor de werkelijkheid te plaatsen? Wel. daar denkt Mentor heel anders over! Nu heeft onze vraagster pech, want Mentor is een verwoed sprookjesliefhebber (hij maakte ze zelf wel) en bezit een hele collectie, die van Hans Ander sen voorop. Waarom zouden we ze de kinderen niet laten lezen? De „harde" werkelijkheid komt gauw genoeg. Engelooft u zelf niet in sprookjes? Dat doen wij, grote mensen, toch zeker allemaal? Ge loof ons, maar als u kinderen geen sprookjes laat lezen, scheppen ze die zelf wel. Och. gun ze de geneug ten van „Het lelijke jonge eendje", breng hen maar onder de vleugelen van Moeder de Gans en laat hen meesnoepen met het huisje uit Hans en Grietje. Werkelijk, wij (en u ook) beleven onze sprookjes. Nu weer dat van de nieuwe lente. Of doet u dat niets? Jammer voor u. TK ZIT OP DE MULO en doe in Juli mijn eindexamen. Nu moet ik meteen gaan werken, maar zie erg tegen kantoor Op. Ik houd erg veel van dieren, vooral honden, en bestaan er nu betrekkingen als die- ren-verzorgster. Ja, die'zijn er. jonge dame. Bijvoorbeeld dierenarts-assis tente. Of hulp in een dierenpark, asyl of kennel. Een bepaalde op leiding is er niet. Deze zul je in de practijk moeten opdoen. Te Amster- 4 dam wordt een schriftelijke cursus gegeven. Je moet maar op alle ad vertenties schrijven of brieven rich ten aan dieren-instellingen. Kiik maar eens de telefoongidsen na. Er zijn veel liefhebsters voor dit be roep én het eist nog al wat van je, denk er om! ONZE lezers fcuwen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning.kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden. enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. 70'N TAS van erg licht leer ver- kleurt inderdaad spoedig en daar is niets aan te doen. De kleur wordt er overigens niet slechter op,hoor! IVE WEERVLEKKEN zijn werke lijk pech. Op die manier is de uitzet al voortijdig bedorven. Ze zijn er nml. practisch niet uit te krijgen. U kunt dit proberen: nat maken, aanstippen met waterstofsuperoxyde, bleken in de zon, goed uitspoelen. In het water een theelepeltje na trium perboraat helpt, maar is heel gevaarlijk voor het linnengoed! Een paardenmiddel, zo gezegd. GEVRAAGDE RECEPTEN worden rechtstreeks toegezonden. TEN BEHOEVE van onze zieken wil Mentor in de rubriek wel verzoekjes om postzegels, lectuur en handwerkmateriaal etc., doen. Maar dan moeten de patiënten goedvin den dat hun volledige naam en adres worden vermeld, opdat de lezers een en ander rechtstreeks kunnen zenden. MENTOR. 3. Moeder hield de ansichtkaart in de hoogte, buiten het bereik van de smoezelige ..anden "an haar zoontjes. .Deze kaart is voor mij jongens. Kijk maar, hij is geadresseerd aan mevrouw I Woeffi en er staat op: „Hartelijke groeten van baronesse Van Potturn ge boren Babbïlgraag". „H'm wat deftig", bromde Pim, die teleurgesteld was dat hij geen kaart gekregen had. Moe ten we nou voo.taan baronesse tegen mevrouw Babbelgraag zeggen, Moe der?" ,Nee hoor, dat is helemaal niet nodig. Jullie kunnen gewoon mevrouw zeggen", lachte Moeder. „Maar is er voor ons geen kaart?" wilde Pim weten. „Dat vind ik niks aardig. Als je helemaal naar Afrika gaat voor je huwelijksreis„Stil maar", zei Moeder hem in de rede vallend. „Mop per maar niet. Wie weet wat meneer (Advertentie, Ing. Med.) Zondag a.s. zal de heer P. Bakker uit Amsterdam met zijn motorboot met bui tenboord-motor een poging doen om het werelduurrecord te breken. Deze record poging zal worden gehouden op het Hil versums kanaal. De lengte van de baan ln de richting Vecht is ongeveer 6'/r k.m., zodat de baanronde circa 13 k.m. wordt. Deze baanronde moet zonder stoppen resp. 2. 4 en 6 uur achter elkaar worden afge legd. De huidige records in deze klasse zijn: voor 2 uur: gem. snelheid 74.83 k.m. per uur; voor 4 uur: gem. snelheid 56.34 k.m. per uur; voor 6 uur: gem. snelheid 55.59 k.m. per uur. Sugar Ray Robinson, de vroegere wereldkampioen in het middenge- wicht, zal dezer dagen voor een recht bank te New York moeten verschij nen naar aanleiding van het feit, dat hfj iemand een stomp in de maag heeft gegeven. Een behoorlijke stomp, want degene, die hem in ontvangst kreeg te nemen, de 46-jarige neger Joseph Moore moest verscheidene weken rust nemen om weer wat op verhaal te komen. Moore, die vroeger bij Robinson als beheerder van enkele van diens woningen in dienst was ge weest heeft nu een aanklacht tegen Robinson ingediend en een schadever goeding van 3000 dollar geëist. De loting voor de wedstrijd Nederland Ceylon voor de eerste ronde van het tornooi om de Davis Cup (Europese zone) beeft het volgende resultaat gehad: Vrij dag 1 Mei: Van Swol—Scharenguivel. Wilton—Ernst; Zaterdag 2 Mei: Wilton en Van Swol—^charenguivel en Fonseka; Zondag 3 Mei: Van Swol—Ernst, Wilton —Scharenguivel. Op Vrijdag en Zondag beginnen de «vedstrUrten om 2.15 uur, op Zaterdag on. 1,30 uur. SCHEIDSRECHTER DE OK. NAAR DUITSLAND Dit weekeinde zullen te Oberbruch (Duitsland) internationale zwemwed strijden worden gehouden, waarbij o.m. een ontmoeting tussen het nationale Duitse waterpolozevental en de Gentse zwemvereniging op het programma staat. Dit treffen zal door de Neder landse scheidsrechter H. G. de Kok (Den Haag) worden geleid. 69ste lijst van geborgen en geïdentifi ceerde slachtoffers „watersnood", uitge geven 28-4-1953 door het Roode Kruis. DREISCHOR Steenland, Leendert Cornelis Pieter, geb. 4-8-'50, Zuidstraat D 179. FIJNAART Markus, Jacobus Antonius, geb. 12-7-'49 D 176; Markus, Nicolaas Willem, geb. 28-5-'47, D. 176. KORTGENE De Regt, Cornelis Adriaan, geboren 17-11-41,"Carigewég 15, Kats. NIEUW ER KERK Van de Berg, Adriaan, geb. 26-l-'06, Molenstraat 135b; Van de Berg, Willem, geb. 9-5-'40, Molenstraat 135b; Cats— Slootmaker, Sara. geb. 19-8-'22, Stoofweg 155; Van Dienst. Anthonia A., geb. 27-5-'35 Stoofweg 152; Kleemans, Martinus. geb. 29-9-'88, Stoofweg 149a; Van Klinken— Top, Jannetje, geb. 8-7-77, Prov. Straat weg 437; Krabbe, Hendrik Markus, geb. 30-6-'37, Stolpweg 414a; Peute, Fransina, geb. 6-l-'32, Ooststraat 185; Pol, Hendrik, geb. 20-1-70, Velddamseweg 405: De Reus, Paulus, geb. 20-9-'24, Slulsweg 392; Smal- legango—Heijboer, Johanna Neeltje. geb. 12-2-'02, Kempensweg 382; Van der Weij- deVerhoek, Jannetje, geb. 2-4-'21, Stoofweg 406. OOSTERLAND Hendrikse, Pieter. geb. 3-12-'50, Gree- neweg A 359. OUWERKERK Bouwman, Jacob Cornelis, geb. 22-9-'52, Zonnemaireweg 177. OUDE TONGE De Boet, Jacobus Johannes, geboren 31-5-'52, B 87; Van der Veer—Polder, Maatje, geb. 29-8-71, laatste adres: Ju- lianastraat 66. STAVENISSE Mol, Jacobus Marinus, geb. 23-12-'45, Kerkstraat A 306a; Quist, Geertje Adriana, geb. 3-8-'04, Oudelandsedijk A 94; Wasdorp Hage, Taniietje, geb. 18-8-'28, B 52. en mevrouw Van Pottum nog voor jullie meebrengen, als ze terugkomen", Moeder had zoals meestal, weer gelijk. Op hetzelfde ogenblik liepen baron en baronesse Van Pottum door de smal le straatjes van Bagdad en zij liepen zowaar onder hetzelfde poortje door als op de ansichtkaart stond. ,Wat denk je ervan, Pieter", riep .nevrouw Babbelgraag. „We moeten nog wat sou venirs kopen voor we naar nuts gaan. Ik kan onmogelijk met lege handen te rugkomen". „Is dat nu wel nodig?" bromde de baron. „Ik vind dat die reis me al genoeg geld gekost heeft Waarom moeten we nu ook nog aller lei cadeautjes kopen?" „Hè Pieter, brom niet zo", riep mevrouw Babbel graag. „Je doet net of je straatarm bent". „Nu, als je zo doorgaat, zal het niet lang meer duren", zei de baron somber. hsuvgo0 (i (Advertentie li,». ied.1 (Advertentie, Ing. Med.) Vandaag arriveert in Rotterdam een schip met 165 kisten nieuwe kle ding voor de getroffenen van Oude Ton ge. Er wordt een nieuwe seizoensneltrein Amsterdam CS (v. 15.16)—Zaandam CastricumHeilooAlkmaar ingelegd op de Zaterdagen 23 Mei en 4 Juli tot en met 29 Augustus. Sneltrein Alkmaar v. 16.59 naar Amsterdam, normaal niet op Zaterdag, zal op de Zaterdagen in genoemd tijdvak wél rijden terwille van een goede aansluiting van Den Helder. Van 17 Juli tot en met 21 Augustus zal op zes Vrijdagen de ..Kaasexpres" rijden, non-stop Amsterdam CS v. 9.43 Alkmaar a. 10.14. Te Alkmaar bestaat snelle aansluiting naar Den Helder (Alkmaar v. 10.17). Tussen Alkmaar en Den Helder zul len 16 treinen in beide richtingen rij den, waarvan 12 DE. De Zaterdagse trein Alkmaar v. 11.50 gaat dagelijks rijden, waardoor de trein, die nu om 1213 uit de kaasstad vertrekt, later gaat rijden: v: 12.46, dus in aansluiting van de van Haarlem gekomen electrische trein. Dodr het inleggen van een nieuwe Zaterdagse DE-trein Den Helder v. 14.09 —Alkmaar krijgt eerstgenoemde plaats des Zaterdags van 11 tot 16 uur elk uur reisgelegenheid. In het Nationaal Rampenfonds was tot gistermiddag in totaal f 108.7 millioen bijeengebracht. Maandag was de stand f 108.5 millioen. De Belgische journalisten, lie zijn uitgenodigd voor een bezoek van drie weken aan de Sovjet-Unie, zijn naar Moskou vertrokken. De rechtbank te 's Gravenhage heeft gisteren de apothekersassistent J. B. tot een maand hechtenis en diens vrou welijke collega A. M. P. tot 14 dagen voorwaardelijk met een proeftijd vaij drie jaar en f 100 boete, subs. 25 dagen hechtenis veroordeeld. Beide verdachten werden schuldig geacht aan dood door schuld. In de apotheek te Katwijk was een codeïnepoeder terecht gekomen tussen poeders, die voor een ziek kindje waren klaargemaakt. Het jongetje was over leden, nadat het de poeder was inge geven. (Advertentie. Ing. Med.) 43. Al ztjn vertoon van gevoel, van ontroering, vroeger op de avond, was maar oppervlakkig gedoe, evenals de zekere bekoring, die hij in stem, ge baar en blik kon leggen. Neen, be trouwbaar waren slechts kalme, on verstoorbare en standvastige mensen zoals b.v. Ashley. Aan hém dacht ze nu vol berouw, want ze had zich slecht tegenover hem gedragen, door goed te vinden, dat Lucas haar kuste, ja haar, naar ze aannam, zo'n beetje be' hof maakte. Eerst had ze er geer hofmakerij in gezien, maar het tele foontje met Barbara Maine had wei bewezen, hoe weinig er op hem viel te rekenen. Hij had dat kind zowaa. een goede reden genoemd, om zijn werk een tijdlang te onderbreken. „Was ik maar niet naat beneder ge gaan om hem goedennacht te zeg gen", dacht Flora een ogenblik maaraan de andere kant, als ze het niet had gedaan, zou ze niets van zijn voorgenomen reis naa.' Londer hebben geweten. Na waren haar ten minste de schrik en de teleurstelling bespaard, die ze anders de volgende morgen als h(j plotseling vertrokken was gebleken, zou hebben ondervon den. Ze begon zich langzaam te witkie len en vroeg zich af hoe lang hfc weg zou blijven. O, het deed er na tuurljjk weinig toe, maar tochhoe lang zou het duren? In elk geval en ofschoon met tegen zin moest ze wel tot de conclusie ko men, dat ze zich nu met haar toe komstplannen diende bezig te houden. Op Brierley had men haar niet langer nodig. Nu Adèle met Tom verloofd was, kon ze ander gezelschap best missen. En Fiora, die vroeger zo te gen het verblijf hier had opgezien, die al tevoren bij zich zelf had uitge maakt. dat ze blij zou zijn, naar Pak- minster, naar Ashley vooral terug te keren, zag thans enigszins spijtig hel uur van die terugkeer naderen Sinds enkele dagen had ze niets van Ashley gehoord, maar als hij nog te Londen 'was, zouden ze daar volgens hun oorspronkelijk plan samen enigr ttjd kunnen blijven. Maar ja, op 7 ogenblik zou Lucas daar zijn met Bar bara. Aan de andere kant: Londei. was groot genoeg en een ontmoet.ine zou dus niet erg waarschiinlijk zijn Ging ze tijdens zijn afwezigheid weg dan zou dit misschien een goede les voor hem betekenen al wist ze niet precies in welk opzicht Toch...... heengaan zonder hem vaarwel te zeggen, zou haar b(j nadei inzien uiterst moeilijk vallen. Neen dftt kon ze igenlijk niet doen en dus croeg ze zich af of ze de volgend» morgen niet tijdig beneden kon komen om afscheid van Lucas te nemer. Toen ze goed en wel in slaap was. scheen het denkbeeld haar nog niet geheel en al los te laten, want ze werd vroeger dan eewoonliik wakker. 't Was een mooie, helderen morgen, die voor later op de dag warmte be loofde en Fiora bleef nog even luieren, bij zichzelf overwegend of het eigen lijk wel goed was, zo gauw naar be neden te gaan en Lucas wellicht ideeën ln 't hoofd te brengen, die beter achterwege konden blijven. Nu ja, maar waarom zou ze, eenmaal wak ker. nu met dit heerlijke weer niet op staan en zoveel mogelijk van de mor gen genieten? Dat was toch al te mal per slot van rekening! Een half uur later was ze gekleed en gereed, liep de trappen of en trad de ontbijtkamer binnen. Lucas zat al aan tafel, dronk zijn koffie en las de ochtendbladen. Toen hij de deur hoorde openen, keek hij om en begroette haar met de woor den: „Morgen; ben je zo vroeg, om een arme reiziger nog voor zijn ver trek wat op te vrolijken? Dat vind ik aardig van je". „Neen, msar ik stond on om zoveel mogelijk van de morgen te genieten' antwoordde Fiora koeltjes. Toen «3 echter de .op koffie, die hrj had in- ceschonken. aannam en er zorgvul dig suiker in deed, vroeg ze onwille keurig: „Hoe lang denk je weg te blijven". „O maar een paar dagen". „Is dat alles?" vroeg ze. vlug opkij kend. „Ja. lieve kind ik kan niet lange' weg zelfs niet voorHH voPoo: de de zin niet. maar herhaalde slecht^ Nu 1a. ik kan niet langer van Briei ley weg". Ik merk het al. hij is do! op haat dacht Fiora spijtig. Op het ogenblik schertst hH niet en ziet er uit, of hh over tets piekert. „Nu, als je maar een paar dager wegblijft, zul je me hier nog wel zien bij je terugkomst", sprak ze koel. maar dén ga ik ook dadelijk aanstal ten maken voor mijn terugreis". „Wat?" zei hij, haar op zijn beurt scherp aankijkend en het voorhoofu fronsend. „Daar is toch geen haa*t bij", liet hij er ongeduldig op volgen. „Och, nu Adèle verloofd is heeft het voor mü niet veel zin nog te blij ven". „Ik zie niet in dat Adèle's verlo ving veel te maken heef! inet je te rugreis", hield hij koppig vol. „Maar 't spreekt immers vnn zeil dat ze met Tom als gezelschap mij niet meer nodig heeft". „En als ik nu je gezelschap rodig had", vroeg hij grinnikend. Fiora antwoordde niet. maar glim lachte slechts even, als om een niet volkomen gepaste grap. „Maak niet zo'n haast met naar Pakminster terug te gaan, Fiora. Me dunkt, als je van plan bent, de rest van je leven daar te slijten, kon je nog wel een naar weken op Brierley blijven". Ofschoon een innerlijke stem haar zei, dnt hij feitelijk prec.e.s haar eigen gevoelens had uitgedrukt, liet ze daarvan niets blijken. Overluid merk te zij slechts op, dat van „haast ma ken in dit geval geen sprake was. „Il( ben hier vrij wat langer gebleven dat strikt noodzakelijk was". „O, zeker", erkende hii, zich nog wat koffie nschenkend. Maar 'k zon wel eens willen weten of er veel men sen zijn. die zich bij hun doen en la ten aan de strikte noodzaak houden". Je vergeet, dat ik Ashley beloof heb, na ziin vertrek niet zo lang meet weg te blijven". „O, Ashify!" Wéér fronste Lucas de \ve"k'-'"i"",en terwij) er een hu meurige trek over ziin knap gezicht vloog. (Woidt vervolgd) STEREOFONISCHE UITZENDIN GEN. Doordat de mens en zeer vele dieren in het bezit zijn van een dubbel gehoororgaan, kun nen zij de richting en de afstand van een geluidsbron bepalen. Zij „horen" als het ware de ruimte. Het geluidsbeeld van radio en gramofoon is daarentegen „vlak" en „ruimteloos". Om aan dit be zwaar tegemoet te komen, neemt men proeven met stereofonische uitzendingen. Voor een orkest worden twee microfoons opge steld. Hilversum I zendt uit wat de linker, Hilversum II wat de rechter microfoon „hoort". Om de kring te sluiten en het gewenste geluidsbeeld te ontvangen, moet men beschikken over twee ont vangers in hetzelfde vertrek, waarvan een is afgestemd op de ene, de andere op de tweede zender. Gaat men nu zo zitten, dat men even ver van beide ap paraten verwijderd is, dan krijgt men inderdaad een „ruimte- indruk'": men zou als het ware de plaats van elk instrument af zonderlijk kunnen aanwijzen. Het geluidsbeeld wordt daardoor aanzienlijk fraaier. Men zal er in de nationale uitzendingen van Koninginnedag van kunnen ge nieten. Beide zenders Donderdag om 13.25, 19.00 en 20.45). DONDERDAG 30 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 Nationaal Programma. 7.00 Gelukwen sen. 7.07 Nieuws. 7.22 Gram.muziek. 7.40 Liederen. 8.00 Gelukwensen. 8.07 Nieuws. 8.22 Aubade. 8.45 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Neder- aindse muziek. 10.00 R.K.-uitzending. 10.30 Gram.-muziek. 11.00 Reportage Militaire parade in Amsterdam en Défilé voor het Koninklijk Paleis te Soestdijk. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Piano en orgel. 12.55 Tulpen-rallye. 13.00 Nieuws. 13.15 Carillonspel. 13 25 Promenade-Or kest en solist (Stereofonische uitzending.) 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Kamerorkest en solist. 14 55 Nederlandse volksliedjes. 15.10 Voor de jeugd. 16 15 Gram.muziek. 16.50 Koninklijke- en National muziek. 17.15 Militaire amateursuitzending. 17.50 Tulpen-rallye. 18.00 Nieuws. 18 15 Om roeporkest. 18.50 Toespraak door Mr L. G Kortenhorst. 19.00 Philharmonisch Sex tet. (Stereofonische uitzending.) 1930 Oranjefeest in Paramaribo en Curagao. 19.40 Gram.muziek. 20.00 Nieuws en weer berichten. 2008 „De zee en het land", declamatorium. 20 45 Metropole-Orkest. (Stereofonische uitzending.) 21.20 Konin ginnedagviering in 't Zeeuwse noodggbied. 22.00 Oranjehal. 22.30 Kon Militaire Ka pel. 23 00 Nieuws. 23.15 Paardensport. 23.20 Koninginnedag In Londen en Parij»- 28.50 -24.00 Dagsluiting en Wilhelmus. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 Nationaal Programma 7.00 Zla Hil* verhum 1. 10.00 Re identie-Orkest 10.30 Morgendienst 11.00—24.00 Zie Hilver sum 1. Extra Televlsleult/ending. N.T.S.: •mstreeks 10 30—11.30 Reportage van het téfilé voor het paleis Soestdijk ter ie' egenheid van de ve-laardae van Hare Majesteit de Koningin. - Felicitatie uit ie spreken dooi de voorzitter van de Nederlandse Televisie Stichting.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4