Stadgenoten onderscheiden Weer protest van Helder Prins eerde dapperen Technisch ambtenaar De Jong verliet de werf met pensioen De wereldreis van Jimmy Brown Na 44 jaar van- trouwe dienst r Schoolartsendienst bracht rapport uit Speeltuinen worden Zaterdag geopend Van morgen af weer zomerzegels Verdienstelijke Nederlanders CIRCUS ALTHOri NAAR ONS LAND Pastoor K. A. H. van Veen en de heerR. de Kok Ridder in de Orde van Oranje Nassau Gouden eremedailles voor de heren W. de Boer en H. B. Schenkels Verkoopdag Doopsgez kerk In vredestijd vormen zij een sterke schakel Ook prinses Wilhelmina was aanwezig „De Ring" organiseert judo-wedstrijden Fancy-fair der Marine biedt „elck wat wils" Tussen Haaks en Kuit je Onze kantoren zijn vanmiddag gesloten RECTIFICATIE H.M. onderscheidde Grootste evenement na Barnum and Bailey Viertallencompetitie voor biljarters DONPKRDAG 30 *PRIL 1953 Zoals wij reeds gisteren meldden, is de heer R. de Kok, referendaris bij de Rijkswerf, door H.M. de Koningin benoemd tot'ridder in de orde van Oranje Nassau, welke onderscheiding eveneens ten deel is gevallen aan pastoor K. A. H. van Veen, die onlangs zijn zilveren jubileum vierde als pastoor van de parochie van O.L.V. Onbevlekt Ontvangen. De eretekenen, behorende bij de onderscheiding van de heer De Kok, zijn gistermorgen door de directeur, kapitein ter zee P. A. Riedel, te zijnen burele overhandigd. chelman. de zilveren eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau, op de borst gespeld van de Opzich ter der Kustverlichting, wiens verdien sten en karaktereigenschappen op har telijke wijze door de directeur werden belicht. Ook de echtgenote van kolonel Tichelman, commissaris A. van Lies hout en het personeel van de Kustver lichting woonden de intieme plechtig heid in huize „Kijkduin" bij. Hedenmorgen heeft de commandant van Hr. Ms. wachtschip Willemsoord, kapitein ter zee M. A. J. Derksema. aan boord van Hr. Ms. „Neptunus" de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Orane-Nassau uitgereikt aa de heer W. de Boer, secretaris van het Christelijk tehuis voor militairen en de bronzen-remedaille. verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, aan de heer J. Hertog, kastelein van de Officiers- cantine aan de Hoofdgracht. Ook aan de heer H. B. Schenkels, di recteur van de R.K. Harmonie „Win- nubst", is de gouden eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas sau, toegekend. De korte plechtigheid vgsrd bijge woond door de adjunct-directeur, ka pitein-luitenant ter zee A. J. C. Bax, en de hoofden der verschillende afde lingen der Rijkswerf. De directeur heeft in deze bijeen komst ook uitgereikt de zilevren ere medailles, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. die bij K.B. waren toe gekend aan de heren J. Toes, baas der scheepsbeschieters bij de Rijkswerf, en P. Selier, baas der vuurwerkers bij de Rijkswerf, alsmede de bronzen ereme dailles. verbonden aan de Orde van Oronje-Nasaau. toegekend aan de he ren C. Riekwel, vakman A (scheepma ker! bij de Rijkswerf, en D. Langeveld. mach ine-bankwerker A bij de Rijks werf. In een kortstondige „bijzondere zit ting" van het Kantongerecht heeft de kantonrechter, mr. J. 't Hooft, gister morgen de bronzen eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, overhandigd aan de heer H. Prosper conciërge van het Kantongerecht, die gedurende bijna vijf en twintig jaar deze functie tot voile tevredenheid van zijn superieuren vervult en binnenkort de pensioengerechtigde leeftijd be reikt. Ten huize van de heer J. de Jong te Huisduinen werd gisteravond door de directeur van het Loodswezen in het derde district, kapitein ter zee H. Ti- Wji ontvingen gisteren het Jaarverslag van de Distrlcts-sehoolartsendienst Den Helder, waarbU elf gemeenten In Noor delijk Noord-Holland zijn aangesloten. Dit lijvige rapport bevat tal van inte ressante gegevens, waarvan de medede lingen over de algemene Hdhamelijke toestand van de schooljeugd In het res sort van de dienst een groter bekend heid verdienen. Het la namelijk gebleken, dat deze al gemene lichamelijke toestand zich se dert 1949 in een langzaam dalende lijn beweegt. Dit wordt aan verschillende factoren toegeschreven. Het rapport ge waagt van ondoelmatige voeding, een tekort aan slaap, onvoldoende reinheid cn dergelijke. Wat hieraan bij vele kin deren ontbreekt behoeft niet onmiddel lijk verontrustend te worden genoemd, maar verbetering is toch wel dringend gewenst. Vooral de ouders kunnen hiertoe zeer veel bijdragen. Gezien de belangrijkheid van het ontwerp hopen wij in een uitvoerig artikel od het rap- port van. de Schpolartsendiens* terug te komen. nPNIEUW heeft de KNVB een pro fest bereikt. Wederom van Helder, dat verleden week al geen vrede kon hebben met het wedstrijdprogramma voor Zondag jongstleden. Zoals men weet. werd het protest afgewezen; nsar Het inzicht van de .wedstrijdleiding werd gespeeld HelderSchoten, en niet eerst SchotenOSV (of OSV-Schoten). Nochtans scheen men in zo verre reke ning te gaan houden met de wensen van de witjakken, dat het programma Vfn 2 B voor aanstaande Zondag i Mei in zijn geheel werd afgelast en dat werd ingelast de ontmoeting Scho ten—OSV, die Zondag 30 November geen doorgang kon vinden en sindsdien niet weer aan de orde kwam. Helder had daarmee dus zijn „zin gekregen, zij het ook veel te laat. Wie schetst evenwel de verbazing, toen gis teren per speciale bestelling een nieuw programma voor de komende weken werd bekend gemaakt. Het luidt voor Zondag 3 Mei; HFC-Helder Schoten AFC en HVC—OSV; voor Zondag 10 Mei: HVC—Helder, ZW—Schoten, OSV vrij; voor Hemelvaartsdag: Scho tenOSV; voor Zondag 17 Mei; Hel derVolendam en OSVSchoten. Hieruit kan men constateren, dat de heren van de KNVB er kennelijk ge noegen in hebben, Schoten en OSV tweemaal achtereen binnen vier dagen tegen elkaar te laten uitkomen. Het verwondert ons niets, dat Helder an dermaal tegen het beleid van de heren die-het-voor-het-zeggen hebben protest heeft aangetekend. De nieuwe wijziging werd namelijk van kracht, omdat HEG na Zondag geen terrein meer heeft dn Haarlem!! en, omdat AFC nai Zondag cricket wenst te spelen Het bestuur van de witjakken heeft nu gevraagd. aanst;ande Zondag tóch de wedstrijd SchotenOSV te laten verspelen En zij hebben daar recht op. mede gezien hun eigen (nog benarde) positie op de ranglijst. Bovendien kan het ook Scho- ent cn OSV niet ten g oede komen, dunkt ons, dat de wedstrijden Schoten —OSV en OSV—Schoten tot het laatst blijven bewaard en dus hun beslag móeten krijgen op Donderdag 14 Mei (Hemelvaartsdag) en Zondag 17 Mei (binnen vier dagen). Inzake het onpleizierige „rumoer" rond Helder kunnen wij verder mel den, dat Vrijdagavond in „Krasnapols- ky"'te Amsterdam door een commissie van onderzoek wordt „bekeken" of Zeeburgia. zoals van bepaalde zijde wordt verondersteld, onlangs Helder heeft laten winnen. Wij zijn er van overtuigd, dat deze commissie tot slechts één conclusie kan komen; aan klacht ongegrond! Naar wij vernemen, worden Zaterdag, middag 2 Mei om twee uur de poorten van de drie speeltuinen voor de jeugd opengesteld. De jeugd van Oud Den Helder zal in het komende seizoen nog zonder een eigen speeltuin moeten stellen, maar de vooruitzichten zijn zodanig, dat vol gend jaar geen beroep meer op de tui nen der andere afdelingen behoeft te worden gedaan. Dit jaar mogen deze kinderen nog naar hartelust gebruik maken van dê tuinen in de Visbuurt. de Vogelwijk en Tuindorp. In dit verband willen wij gaarne een beroep op al onze lezers doen tot het steunen van het zo zeer verdienstelijke speeltuinwerk dat - zo is het nu eenmaal - goeddeels neerkomt op een beperkt aantal volwassenen met een warm voor de jeugd kloppend hart. Men kan deze mensen al zo prachtig steunen door al leen maar lid te worden van een der vier afdelingen van de speeltuinvereni ging Den Helder. De Zusterkring van de Doopsge zinde Gemeente organiseert op Woens dag 6 Mei van twee tot tien uur in het kerkgebouw tan de Kerkgracht een verkoopdag, waarop handwerken en andere nuttige voorwerpen zullen wor den aangeboden. De opbrengst van deze dsg komt ten bats van het kerkgebouw dat dit jaar een eeuw oud is. (Van één onzer redacteuren). „De Koningin en ik zijn er beiden van overtuigd, dat zij, die in de strijd om de vrijheid en voor het bewaren van onze orde bereid waren offers te bren gen, ook in de tijd van vrede hun werkkracht en gaven ten volle zullen in zetten voor het werk, dat van hen als goede staatsburgers kan worden ver wacht, waardoor z(j een bijzonder sterke schakel in de gemeenschap vormen", zo besloot Z.K.H. Prins Bernhard zijn toespraak tijdens een gisteren in de Burgerzaal van het Koninklijk Paleis te Amsterdam gehouden bijeenkomst, waar hij, zoals wij gisteren reeds in het kort meldden, namens H. M. Ko ningen Juliana aan 120 mannen en/of vrouwen dapperheidsonderscheidingen uitreikte. Mannen en vrouwen, die in het verzetswerk een belangrijke rol hadden gespeeld, militairen, die zich hadden onderscheiden in Indonesië en op Korea. Het was een ontroerende plechtigheid, waarbij de Luitenant ter Zee 2e ki. G. A. Doger en Kapitein J. Anemaat tot Ridder der Militaire Willemsorde 4e klas werden geslagen. H.K.H. Prinses Wilhelmina was de eerste van de ver scheidene Ridders, die de nieuw benoemden met een ridderslag geluk wenste en met belangstelling het plechtige gebeuren verder volgde. In zijn toespraak heeft Z. K. H. Prins Bernhard er op gewezen hoe men tij dens de oorlog in 1940—J945 in Ameri ka en Engeland grote bewondering voelde voor de wijze, waarop het Ne derlandse volk zich tegen een niets ont ziende onderdrukker verweerde. Men wist, dat de krijgsmacht, waarover wij nog beschikten, gering was, doch men wist ook dat de krijgsmacht, die er nog was krachtig deelnam aan de strijd om de vrijheid. „Onze geallieerden wisten ook hoe zeer het Nederlandse volk zieh er van bewust was te strijden voor de vrijheid van geloof en gedachte en voor de vrij held hiervan openlijk te kunnen ge tuigen. U zult begrijpen hoe trots wU allen waren op onze landgenoten. Dit trotse gevoel gaat ook uit naar hen, die getrouw aan de oproep der regering rust en orde trachtten te brengen in Indonesië en naar hen, die gevolg gaven aan de oproep om tezamen met alle an dere vrije volkeren in Korea paal en perk te stellen aan de even ruwe aan val als Nederland zelf in 1940 te ver duren had." Na hen, die in de strijd voor de vrij heid en recht gevallen waren te heb ben herdacht, reikte Prins Bernhard de ere-tekenen uit. Zacht en ontroerend klonk onze Na tionale hymne, toen de twee nieuwe ridders in handen van Prins Bernhard de eed aflegden en zjj tot ridder wer den geslagen. Maar niet minder ontroe rend was het toen Prins Bernhard per soonlijk naar die verzetshelden toeliep, die ten gevolge van de strijd blijvend invalide waren en niet naar voren kon den lopen. IJit ons Gewest Eén voor één werderf de dapperen afgeroepen en kwamen de anderen naar voren, waar Prins Bernhard hen het ere-metaal op de borst spelde. Uit onze provincie de heren R. Aten uit Zaan dam, aan wie de bronzen Leeuw werd toegekend, aan Inspecteur R. R. Pel, hoofd van de politiecorpsen in Krom menie en Wormerveer en de voorma lige sergeant F. Bruins uit Zaandam, die ieder het Kruis van Verdienste kre gen. De reserve-kapitein van de In fanterie G. W. Leuverink uit Bergen (NH), die het bronzen kruis kreeg. Maar ook burgemeester W. N. Kelder uit Monnikendam, die voor zijn dapper De afdeling judo van de Helderse sportclub „De Ring" organiseert Zater dagavond in het lokaal aan de 2e Vroonstraat 4 wedstrijden tegen de ju doclub uit Alkmaar, die onder leiding staan van de heer Kuilman.Ongetwij feld zijn de Alkmaarders, na hun ne derlaag in de stedenontmoeting te Cas- tricum, gebrand op revanche. In de middaguren zal de heer Kuil man verschillende examens afnemen. Als de heer E. Bosch slaagt, dan telt onze stad daarmee de eerste blauwe band-houder. De toegang tot de wed strijden is gratis. optreden op Texel eveneens begiftigd werd met de Bronzen Leeuw. Voor allen had Prins Bernhard een persoonlijk woord over en feliciteerde hij hen met een welgemeende hand druk. Nadat de ban gesloten was, werden de talrijke aanwezigen verversingen aangeboden en kwamen de ridders M.W.O. in de Industriële club bijeen voor een riddermaaltijd, die ter ere vari de twee nieuwe ridders daar werd aangeboden. Men schrijft ons: „De watersnood heeft weer eens overduidelijk bewezen, dat het Nederlandse volk spontaan be reid is met inspanning van alle krach ten en met opofferjng van geld en goed royaal te helpen waar nood wordt ge leden. Er wordt ook zeer veel ellende geleden, die niet zo direct aansprekend is als het leed der slachtoffers van de watersnood. Tuberculose, rheumatiek, armoede en maatschappelijke nood tre den niet in het daglicht en appelleren niet dagelijks aan ons geweten en ons vermogen tot medelijden. Was dit wèl het geval, wij twijfelen er niet aan of ook dan zou Nederland zich van zijn beste zijde tonen. En daarom is het goed nog eens met nadruk te wijzen op het werk van het „Comité voor de Zomer zegels", dat dank zij zijn activiteit en doeltreffende organisatie zo vele van deze noden weet te lenigen. Het doet dit niet rechtstreeks, doch subsidiëert uit de opbrengst van de verkochte zomer zegels een groot aantal instellingen op het gebied van de volksgezondheid en sociale en culturele zorg. De zomerze gels vormen ook dit jaar een bloemen- serie. Zij zijn op alle postkantoren ver krijgbaar van 1 Mei tot en met 30 Juni en blijven geldig tot 31 December 1954. Het Comité geeft tevens weer een mooie serie prentbriefkaarten uit, ontworpen door Floris Tiele, die ook de herten serie van verleden jaar tekende. Deze prentbriefkaarten zijn verkrijgbaar bij de dames Teune, Javastraat 135, en Kei zer, Sumatrastraat 11". Om drie uur gistermiddag heeft het hoofd van het Bureau O. S. en O., lui tenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon, de fancy-fair van de Ko ninklijke marine geopend. Onder de ge nodigden merkten w(j onder andere op de burgemeester, mr. G. D. Rehorst, en ■echtgenote, de Commandant Maritieme Middelen, kapitein ter zee M. A. J. Derksma en wethouder P. Th. Luyckx. Nadat luitenant ter zee De Kroon dankwoorden had gericht tot de velen, die het tot stand komen van deze „Ma rine-kermis" in en rond de cantine aan de Buitenhaven hadden mogelijk ge maakt, merkte hij onder meer op, dat de falicy-fair mede was bedoeld ter ver steviging van het contact tussen marine en burgerij. Geheel volgens de traditie gebruikten vervolgens de genodigden heerlijke nas- si-goreng, waarmee de opening was be zegeld. Over de inrichting van deze zeer at tractieve fancy-fair behoeven wij niet uit te weiden. Wij schreven daarover reeds enkele malen en kunnen dus vol staan met een oprechte aanbeveling. De „Marine-kermis", die ter gelegen heid van de verjaardag van Koningin Juliana werd georganiseerd, is vandaag nog van drie uur tot middernacht ge opend. De kustvaarder „Metropole", onder weg van Delfzijl naar Londen, heeft gisteren Nieuwediep aangedaan ter aan vulling van de voorraad zoet water. De Franse trawler „Kleber", die enige dagen met machineschade in de haven heeft gelegen, heeft gisteren weer zee gekozen. Hr- Ms. lichte kruiser „Tromp" is gistermiddag van haar oefenreis naar Lissabon en E! Ferrol teruggekeerd. Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9606" is gisteren naar Rotterdam vertrokken, terwijl Hr. Ms mijnenveger „Schulpen- gat" uit de Maasstad terugkeerde. Het is morgen hoog water om 8.55 en 21.00 uur, en laag water om 2-55 en 15,20 uur. De temperatuur van het zee water v/as 8,7 graden Celsius. Het personeel van de afdeling Werktuigbouw kwam gistermorgen om half twaalf samen om afscheid te nemen van de heer C. de Jongh, die na ruim vier en veertig jaar van trouwe dienst de Rijkswerf met pensioen ging verlaten. Nog maar kort geleden kwam zijn bevordering af tot technisch ambtenaar, zodat zijn loopbaan bij de Rijkswerf een prachtige bekroning heeft gevonden. Hoezeer de heer De Jongh zich in de achting van chefs en collega's heeft mogen verheugen, bleek duidelijk uit de afscheidstoespraken, die tot hem werden gericht. Als eerste voerde de chef van de afd. Werktuigbouw, de kapitein-luitenant ter zee van de technische dienst R. de Bruijn, het woord. De overste was zeer erkente lijk voor het vele goede werk, dat de heer De Jongh ten dienste van de Rijks- Werf heeft verricht, en roemde zijn plichtsbetrachting en opgeruimdheid, ook onder dikwijls moeilijke persoonlijke om standigheden getoond. Overste De Bruijn bood tenslotte een kistje sigaren aan. Namens het personeel van de afdeling Werktuigbouw sprak de heer W. de Boer een afscheidswoord, daarbij herinnerend aan de van waardering getuigende pro motie, die de heer De Jongh onlangs ten deel viel. Opdat de scheidende technisch ambtenaar geen moeilijkheden zou on dervinden bij de indeling van zijn vrije tijd, overhandigde de heer De Boer hem namens het personeel een horloge. De heer A. Abbenes sprak namens de ambtenaren-organisatie, waarvan de heer De Jongh lange tijd bestuurslid is geweest, toonde zich zeer dankbaar voor de vele adviezen en bood een boekwerk aan, dat Wij maken er onze lezers op attent, dat onze kantoren en drukkerij v.h. C. de Boer Jr. van hedenmiddag half één af gesloten zullen zijn. de scheidende ambtenaar te'Stade ral ko men b(j het: beoefëden van zijn liefheb berij: het tuinieren. Nadat ook de heer W. C. de Bie een afscheidswo%rd had gesproken namens „Onderling Belang", waarvan de heer De Jongh het secretari.vt enige jaren heeft bekleed, bedankte de heer De Jongh voor de vele goede wensen en voegde de zijne ten aanzien vas het personeel daaraan toe. Dzer dagen maakten wii in een rechtbankverslag melding van het feit. dat de gemeente Den Helder zich ten onrechte partij had gesteld in een straf zaak tegen een stadgenoot, die werd veroordeeld wegens vernieling van en kele ruiten. Het betrof hier een woning die indertijd door de gemeente was ge vorderd ten behoeve van het gezin, dat nu op het punt van verhuizen stond. Aangezien een woning onder dergelijke omstandigheden door het gemeentebe stuur in de oorspronkelijke staat moet worden opgeleverd, zijn de ruiten voor lopig voor rekening van de gemeente gerepareerd Dit is kort na de vernie ling geschied. Door zich partij te stellen in het rechtsgeding wilde de gemeente trachten, de schadevordering tegenover de verdachte toegewezen te krijgen, teneinde een kostbare civiele procedure te voorkomen. Dat bleek echter in dit geval niet mogelijk, daar het een straf zaak was. met de vernieler (en dus degene, die aansprakelijk moest wor den geacht voor de schade) als ver dachte en de bewoner als getuige. Aan de ambtenaar, die het gemeentebestuur van Den Helder ter zitting vertegen woordigde. werd medegedeeld, dat ten aanzien van de terugvordering der re paratiekosten een afzonderlijke, en wel civiele, procedure moest worden inge steld. 92. Inderdaad had de tocht van Jimmy Brown door de straten van Oekoeroewanda hoogst onaangename gevolgen gehad. Jimmy had zich vech tend een weg moeten banen door hon derden en honderden mensen, die alle maal getracht hadden hem een pak slaag te geven. Zij zagen in hem niet de verlosser van de apenplaag, w?ar- onder zij maandenlang te lijden hadden gehad. Zij zagen in die eenzame onge klede rap een doodgewone brutale Roekiraki, die op klaarlichte dag pro beerde hun stad binnen te dringen. Jimmy had het hun eerst uit willen leggen, maar er was er niet één, die naar hem had willen luisteren. Toen op den duur zouden Jimmy tenslotte een blauw oog had houden. Commissaris opgelopen, was hij terug beginnen te slaan en het resultaat was, dat er over al langs de weg afgeranselde lieden lagen of voortstrompelden. Zij hadden Jimmy tenslotte het hoofdbureau van politie zien binnen gaan en nu stonden er wel duizend opgewonden mensen te schreeuwen, dat zij eisten dat Jimmy voor hun ogen aan de hoogste boom opgeknoopt zou worden. De mensen waren door het dolle heen. Een stuk of vijf -genten versperden de toegang, maar het was zeer de vraag of deze klabakken de schuimbekkende menigte kunnen tegen Rednose Smith werd er wanhopig van. „U hebt mij een mooie poets gebakken, mister Brown!" schreeuwde hij „Zij eisen uw uitle vering en wat moet ik doen?" Jimmy die nu weer een net wit tropenpakje droeg, compleet met helm, antwoord de: „Zeg ze de waarheid. Vertel hun, dat i k het ben geweest, die er voor ge zorgd heeft dat er nooit meer apen de staa zullen binnen dringen". De com missaris knikte. Dit leek hem ook wel het beste. Luit. ter Zee der 2de klasse voor speciale dienstenG. A. Dogger werd gisteren op het Paleis te Amsterdam door H.K.H. Prinses Wilhelmina tot ridder geslagen in de vierde klassse van de Militaire Willemsorde. In aansluiting op ons bericht van gis teren melden wij nog de volgende koninklijke onderscheidingen. Ridder in de Orde van deNed. Leeuw: Jhr mr A. F. C. de Casembroot, comm. der Kon. in de prov. Zeeland. Voorts de Tweede Kamer-leden: Van den Bom, Korthals, en jkvr. Wttewaal van Stoet wegen. Burgemeester mr F. M. A. Schokking van.Den Haag; lt-gen. A. T. C. Opsomer, cdt le legerkorps. Commandeur in de Orde van Oranje Nassau (bij bev.): A. Th. Lamping. bui tengewoon en gevolmachtigd ambassa deur te Bonn; D. J. von Balluseck, per manent vertegenwoordiger van Neder land bij de V.N. Grootofficier in de Orde van Oranje Nassau: mgr prof. dr B. J. Alfrink, aartsbisschop-coadjutor te -Utrecht. Officier Orde van Oranje Nassau: Eduard Flipse, dirigent Rotterd. Philh. Orkest; Louis A. A. Saalborn; Victor E. van Vriesland. Eén van 's werelds grootste circus sen, dat van Franz Althoff (drie mane ges, renbaan etc. etc.) zal in 1953 een tourpee door ons land maken. De Ne derlandse circussen Mikkenie en Strass burger werken dit jaar in het buiten land, en door een uitwisseling zal het circus Althoff een tournee door Neder land maken. De tent van circus Althof biedt plaats aan 10.000 toeschouwers en het pro gramma telt meer dan 45 wereldattrac ties. Eén der grootste nummers is dat waaraan meer dan 100 paarden, leeu wen, tijgers, beren, zeeleeuwen, olifan ten en mensapen medewerken. Er zijn niet minder dan vier luchtnummers, waaronder Lilo Juston, vermaard uit de film „The graetest show on earth". Het wagenpark van dit reusachtige circus omvat 150 wagens. Et zijn ruim 300 dieren. Op 19 Mei gaat de première in Rotterdam. In elke provincie wordt in slechts enkele platsen gewerkt, doch speciale autobusdiensten zullen ervoor zorgen, dat ook bezoekers uit de ste den. waar het circus niet komt, de voor stelling kunnen bijwonen. In de maand Juni zal het circus in onze pro vincie voorstellinen geven. Verleden jaar riepen de Helderse bil jartclubs een viertallencompetitie in het leven, die dermate insloeg, dat men heeft besloten er een jaarlijks terug kerende wedstrijd van te maken. Er zijn nu twee ronden gespeeld en de stand is: afdeling 1: Royal 2 2 gespeeld 15 punten; De Jutter 1 28; HBC 1 2—0; Ons Genoegen 1 26; Royal 1 15: ai- deling 2: De Jutter 2 212: Royal 2—8: Royal 4 2—8; HBC 2-5 Ons Ge noegen 2 2—5.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2