TESO zag terug op een goed jaar LONENDE EXPLOITATIE BLEEF MOGELIJK Mooi succes van Helderse brandweer te Hippo Vele vragen en opmerkingen op ledenvergadering Haven in Oudeschild wordt verbeterd V.I.O.S. bloeit weer Nieuws uit Wieringen Wethouder Bontkes treedt af Eerste concoursdag Westfriese Bond te Hippo uitstekend geslaagd Concordia gaf een geslaagd concert van f. 392." Schoolvoetbaltornooi Handbal-uitslagen Marktbericht Jaarverslag van de TESO Toch verbetering aanlegplaatsen Succesvolle kindermiddag BURGERLIJKE STAND Con Zelo zegevierde 2-1 Niet naar Wieringen Omscholingscursus voor adspirant-emigranten Nachtvorstschade Hoornse corps werd goede tweede Voorwedstrijd voor de nationale ontmoeting Muzikale prestaties op goed peil Urk Weekoverzicht visserij BURGERLIJKE STAND Tonegido verloor eerste promotiewedstrijd Winkelsluiting tijdens de feestdagen Breezand Julianadorp „Kunstzin" op concours Open bridgedrive Vertegenwoordiger: K. MAJOLé, Keizerstraat 98, telefoon 2888. nF N v- T.E.S.O. HEEFT IN HET AFGELOPEN JAAR een belangrijke winst gemaakt. De tarieven werden verhoogd en de vergroting van de Dr Wage- voo^het Ceeru iét hett0t t°e"eming van het vervoer. Ook het busbedrijf van lê dienLn T yitkomsten' da"l< zij een drastische inkrimping tha nver Va" d^tarie™i Daarentegen vertoont het Veree'leken hif He^iM Van dit'laar, al weer slechtere uitkomsten. Vergeleken b« dezelfde periode van verleden jaar zijn de inkomsten met een kwart gedaald. Daarentegen stegen de inkomsten uit het bootbedrijf opnieuw. Aldus heeft de president-commissaris van de T.E.S.O.. de heer Mulder, op een bijeenkomst van aandeelhouders in Hotel Texel mede gedeeld. De aanwezigen, tweehonderd stemmen vertegenwoordigend, hoorden verder, dat men nog steeds niet weet, of er een nieuwe haven zal worden aangelegd noch, waar die eventueel zal komen noch, of in het andere geval de haven te Oudeschild zal worden uitgebreid. Daarom is er ook nog geen nieuwe veerboot aangeschaft. WEL ZAL dit jaar. de haven te Oude- schild iets worden verbeterd. Ook in Den Helder zullen wijzigingen wor den aangebracht, maar dit kan pas ge beuren na. het seizoen ,daor moeilijk heden met de marine. Nadat jaarverslag en financiële ver slagen waren goedgekeurd, werd tot commissaris herkozen de heer C. Bak ker. Bij de rondvraag kwam weer een stroom van vragen en opmerkingen los. Zo vroeg de heer J. C. Dros naar het olieverbruik van de Dr. Wagema- ker per dag en het aantal uren, dat er werd gevaren. De directeur, de heer Van de Vlies, deelde mede, dat per dag van elf uur varen ongeveer een ton gasolie werd verbruikt, waarvan dan tevens de hulpwerktuigen konden draaien en schip en motoren konden v brden verwarmd. De heer Dros, die voorts nauwkeu rige gegevens vroeg over de exploita tie van het autopark, kreeg hierop geen antwoord naar zijn zin. Commissaris Dp Lugt zette echter uiteen, dat het busbedrijf volkomen scheef getrokken isj omdat de tourwagens de verliezen op de lijndienst moeten goedmaken. Cijfers per kilometer zouden dus een volkomen onjuist beeld geven. Op een andere opmerking vam de heer Dros gaf dé heef Lugt voorts te kennnen, dat de aanschaffing van grotere tou ringcars" dan de thans in gebruik zijnde onmogeüjfe is, -omdsit de ruimte op de fcóot beperkt is. De bussen kunnen 27 persortén'verVöèTen. De' hiéüwe bus kdstte f 16.000. Op een vraag van de heer Van der Meulen antwoordde de voorzitter, dat er jn de verbinding met De Cocksdorp geen verbetering mogelijk is. De heer N. Schermer drong aan op aanschaf fing van signaalapparaten voor de ba ten. hetgeen de voorzitter afwees, en op verbetering va«i de hygiëne bij de sanitaire, inrichting. De heer Bruin meende, dat er bij de huidige gang van zaken pas over veer tig jaar een nieuwe boot zeil kunnen worden aangeschaft. Dit jaar is ..een winst gemaakt van vijf en vijftig Er wordt tussen de diverse Lagere Scholen van het eiland Texel verwoed gestreden om de zegepalm. De uitsla gen bewijzen, dat de krachtsverhou dingen niet zo ver uiteen liggen als dit andere jaren nog wel eens het geval was! - Uitslagen van de eerste series: Groep A: OLS Oosterend—CVO Den Buig 1—0; OLS Den Burg—De Cocks dorp 5—0; CVO De Burg—Eierland 1-0; Eierland—OLS Den Burg 1—5; De CocksdorpOLS Oosterend 01. Groep B: RKS Den Burg—De Waal 1—1- De Koog—De Hoorn 11; Oude- schiid—RKS Den Burg 0—2; De Waal— De Koog 1—2; Den Hoorn—Oudeschild 1—0. En in de tweede serie wedstrijden Werden de volgende resultaten behaald: Groep A: OLS Den Burg—OLS Oos terend 1—0; De Cocksdorp—CVO Den Burg 0—0; Eierland—OLS Oosterend 1—2- CVÖ Den Burg—OLS Den Burg 0—4; Eierland—De Cocksdorp 1—0. Groep B: De Koog—RKS Den Burg 0-1- De Waal—Den Hoorn 0—0; Oude schildDe Koog 1—6; RKS Den Burg —Den Hoorn 1-0; Oudeschild—De Vaal 0—3. In groep A heeft dus de OLS Den Burg de finale bereikt met op de voet gevolgd door OLS Oosterend. En uit groep B komen de beide andere finalis ten, RKS Den Burg en De Koog. Zowel Den Hoorn als De Waal kwamen een puntje te kort. Deze vier van de deel nemende tien scholen zullen op een na der te bepalen datum waarschijn lijk 30 Mei om de trophee strijden. Het handbalwedstrijd-rooster wordt elke keer groter, aangezien er elke week een ploeg schijnt bij te komen. De uit slagen van de afgelopen week zijn: ZDHGDS 1 0—4; SV Oosterend—SV Texel 1-0; GDS 2-SV De Koog 1-3; Zeemeeuwen 1SV Texel 12—3; SV Cocksdorp—Zeemeeuwen 2 8—1. Deze week staan de volgende wed strijden op het programma: GDol Zeemeeuwen 1; SV Cocksdorp—GDS Z, SV TexelZeemeeuwen 2; SV Ooster end—ZDH- SV Cocksdorp-SV De Koog; ZDH—SV Texel. DEN BURG, 11 Mei 1953 Aan gevoerd werd: 3 koeien 700850, 2 pin ken 275—375, 54 biggen 40—50, 2 scha pen 70—85, 30 nuchtere kalveren 40—bo. mille; de helft is echter aan de belas tingen weggegaan, zodat de aanschaf fing van een nieuw schip nog tachtig jaar zal vergen. Hierop antwoordde de voorzitter, dat er behalve de balans voor de leden nog een fiscale balans is, waarop geen winst is gemaakt. De heer A. Dros. die naar de aan wezigheid van reddingsmiddelen aan boord informeerde, kreeg van de heer Van de Vlies ten antwoord, dat de scheepvaartinspectie de boot verschei dene malen per jaar controleert en dat ook het klassebureau Veritas toezicht houdt op de deugdelijkheid. Ook over de nieuwe landingsklep- pen werden critische opmerkingen ge maakt. en wel door de heer Kaan. die meende dat ze verkeerd waren aan gebracht en dat de pilaren het op rijden van grotere auto's bemoeilijk ten. De heer De Lugt meende, dat de kleppen in elk geval een aanzienlijke verbetering moesten worden ge noemd. De heer Kaan was nog niet tevreden en vond, dat de kleppen, bij gebreke van verdiepingen in de haven, toch niet kunnen worden gebruikt. Op een vraag van de heer Zwan, om op aivonden dat er in Den Burg iets te doen is, de bussen even te laten wach ten antwoordde de voorzitter, dat er niet van de dienstregering kan worden afgeweken. Nadat tenslotte de heren Bruin en De Waard nog eens hadden gesproken over de kwestie van de bruto- en de netto winst en de fiscale balans en de heer J. Keijser zich had beklaagd over het feit, dat hij een trip van 380 km hrd moeten uitzitten op een groente kistje, sloot de voorzitter de vergade ring. De belangrijkste gebeurtenis van het afgelopen jaar voor de Texelse Eigen Stoomboot-onderneming was het verbou wen van de „Dokter Wagemaker", het vlaggeschip van de Maatschappij, van stoom- tof motorschip cn de verlenging van hetzelfde schip. Hierdoor was dit schip van Februari tot 9 Mei uit de vaart. De. totale verbouwingskosten wanen: f 324.694,91. Over het boekjaar 1932 werd buiten de gewone afschrijving van 5% hierop nog een extra afschrijving van 10% toegepast, terwijl door de Commissarissen wordt voorgesteld de netto winst, na af trek van dividend en tantièmes geheel voèr verdere afschrijving te gebruiken. De inkomsten uit passagier-, goederen en visvervoer "bedroegen f 433.607,07 (in 1951: f 393.927,82). De totale bedrijfskos ten beliepen dit jaar f 406.525,09 (in 1951: f 368.212,54). Deze verhoging vindt zijn oorzaak in de hoge afschrijving van de „Dokter Wagemaker" ten bedrage van f 48.779,22, welke in 1951 nihil was. Door de grotere investering en de daardoor ver plichte grotere afschrijving moesten op 16 Juni de tarieven wbrden verhoogd met ongeveer 8%. Het jaarverslag vergelijkt de verhoging van de tarieven met die van de bedrijfs kosten en constateert dat de verhoogde tarieven nog lang niet zijn aangepast aan de tegenwoordige tijdsomstandigheden. Immers de tarieven liggen 50% hoger dan in 1939, de bedrijfskosten meer dan 150%. Dat een lonende exploitatie toch nog mogelijk is, ziet men in het sterk geste gen passagiers- en vrachtvervoer. De ge middelde opbrengst per passagier op de veerdienst bedroeg in 1952 f 0,67 (in *51 f 0,62). De gemiddelde bezetting van de schepen voor het autovervoer liep, door de grotere capaciteit van de „Dokter Wa gemaker" terug van 45% in 1951 tot 39% in het afgelopen jaar. Het verslag consta teert dat de toestand voor het autover voer, wat de capaciteit betreft, gunstiger ligt dan van andere grote veren, zoals in Zuid-Holland. Nog even komt een zeer oude klacht boven nJ. dat de mogelijkheden voor de Mij. door het gebrek aan outillage in de havens te Oudeschild en Den Helder we) zeer beperkt zijn. Ditmaal echter gevolgd door een hoopgevend geluid: aan de Rijkswaterstaat zijn nu door de regering gelden beschikbaar gesteld voor de ver betering van de aanlegplaats. Eerst na uit voering van deze werkzaamheden zal een vlotte dienst verzekerd zijn. Er ging 2711 maal een schip van de Teso over het Marsdiep. Het busbedrijf In de resultaten van het busbedrijf werd gedurende de jaren '48, '49, '50, '51 steeds een achteruitgang geconstateerd. De maat schappij voelde zich genoopt het ver voersaanbod in overeenstemming met de vervoersvraag te brengen, door de fre quentie der lijnen ie verminderen. Het De Toneelgroep ..Het Masker" was er Zaterdagmiddag in geslaagd, de» zaal van de „Oranjeboom geheel gevuld met kinderen te krijgen! Kinderen, die gekomen waren om het alleraardigste sprookje „De Niezende Koning" te zien. Wat hebben ze genoten! Hoe Jeefden ze mee met Bart, de sportieve jnogen, die er in geslaagd was. het s uimer- k uid te vinden. Natuurlijk gelukte het Bart niet dadelijk het sluimerkruid aan de Niezende Koning te brengen, want Minister Bijter, een boosaardig man, vond het niet prettig dat de koning beter zou worden. Maar het was een sprookje en daarom 'liep alles goed af. De koning werd genezen, de oude vrouw, die het toverdrankje had gebrouwen, kreeg een mooi huisje en de prinses leefde nog laMaar" hétmoóike is. dat dit sprookje noa lang in de herinnering van de Texelse kinderen zal blijven voortleven. gevolg van deze maatregel was, dat het verlies van 1951 van f 4000 was omgezet in een bescheiden winst van f 1300,—, on danks het feit dat de genoemde bezuini gingen eerst na het seizoen van kracht werden. Er blijkt echter duidelijk uit dat verslag dat een spoedige nog verder gaan de reorganisatie (inkrimping) tot de mo gelijkheden behoort, temeer daar in de naaste toekomst vernieuwing van het autopark nodig zal zijn. Uitermate on gunstig voor de economische exploitatie is het feit, dat men het materieel gedu rende een korte zomer bijzonder hard no dig heeft, terwijl het overigens lange tijd buiten bedrijf is. De gemiddelde opbrengst uit het lijnbedrijf is f 0.308 per km, tei> wijl de kosten f 0,45 per km bedroegen. Ijet belangrijkste verlies bij het lijnljedtijf wjfd echter gecompenseerd door het tour- bedrijf.. Dit wordt een ongezonde toestand genoemd. Enkele cijfers Steenkolen 1952: f 33.507,97; 1951: Steenkolen: 1952: f 33.507,97 1951: f 81.675,68 (gevolg van het ombouwen van de „Dok ter Wagemaker" tot motorschip). Onderhoudskostenf 36.466,35 in 1952 tegen f 38.223,7 in 1951 Autobusbedrijf f 19.641,85 en f 22.873,30. Arbeidslonen: voor het gehele bedrijf: 1952: f 152.038,48 en in 1951: f 151.905,26. Belastingen f 27.870,91 <f 32.960,95). Personen- en goederenvervoer: ontvangen f 431.285,95 (in '51: f 387.725,66) Personen autobusbedrijf, ontvangen: f 141.415,87 (in 1951: f 137.689,94) (gevolg van verhoogde tarieven en groter extra- vervoer). Dienst Vlieland: gering teruggelopen: f 6.665,85 tegen f 6.884,20 in 1951. Door de Commissarissen wordt voorge steld het batig saldo aldus te verdelen: aandeelhouders 5% f 3.802,75 tantièmes dir. en persf 3.072,89 aandeelhouders 1% t 760,53 extra-afschrijving „Dokter Wagemaker" f 47.624.35 f 55.260.54 Na de hele week het lied van wind en golven te hebben gehoord, speelden de kottervissers van Oost en Oosterend Zaterdagavond j.1. hun eigen muziek voor een grote schare belangstellenden! Het is met V.I.O.S. raar gegaan! Eerst een periode van bloei, daarna een ge stadige neergang en nuNou ja, maar nu staat Meester Westerdijk ook als directeur voor het kranige corps. Wij willen de diverse nummers niet bespreken, doch alleen onze indruk van het geheel geven. Die was: goed, heel goed zelfs! Er werd goed gelijk ingezet, de toon werd behoorlijk gehou den en het enthousiasme waarmede de muzikanten hun energieke directeur volgden, droeg er toe bij, dat deze uit voering een succes werd. Na afloop der muziekuitvoering na tuurlijk de traditionele verloting. Het verdere deel van de avond werd gevuld met goede zang, fraai vioolspel door mevrouw Beumkes en gezellige schetsjes. Al met al, een goede avond, waarop én V.I.O.S. én de talrijke aanwezigen, met veel genoegen kunnen terugzien. Geboren: Axel, zoon van Cornelis Terpstra en Kenna A. M. Blok. Ger- rit, zoon van Douwe Terpstra en Jan- Grit en Sara van Tatenhove. Petro- netje Maat. Dirk. zoon van Jans nella Jeannette, dochter van Dirk W. Keijser en Petronella Slot. Ondertrouwd: Hendricus A. J. Stee- mers en Theodora C. van Heerwaarden. Reijer Simon Smit en Jeltje Juliana Zijistra. Getrouwd: Arie Boon en Anna G. van der Linden. Jan Mast en Adria- na Kraaij. Marius C. Witte en Anna H. Langeveld. Overleden: Henderica Boon, 66 jaar. wed. van Willem Huizinga. GEVONDEN VOORWERPEN. Broche bruine portemonnaie. kinder vestje, zakmes, gelijkrichter, huissleu tel, speelgoedpop, jongensjasje. Dat de Waarlanders ten slotte toch met de overwinning naar huis zijn ge gaan, kunnen zij overal aan danken, •behalve aan voetbal. De achterhoede huldigde het systeem: ruim op en zo mogelijk niet in de rich ting van het eigen doel. En daar dit principe tegen de Boys uitstekend werkte en de Con Zelo-ploeg van het begin tot het einde hard werkte, resul teerde dit in een zij het wat be- nauwe 21 overwinning. In de eerste' helft was het de Boys die een der vele kansen, die voor bei de doelen ontstonden benutte met een harde treffer van linksbuiten Schrama. maar na de thee trok Waarland met nog meer enthousiasme naar voren. En hoewel er prachtige kansen om zeep werden gebracht, slaagden zij er toch nog in de Boys-doelverdediger. die geen betrouwbare indruk maakte, te passeren. Een qua werklust verdiende overwinning. Naar wij vernemen gaan, behalve de tafeltennissers, waarvoor in Vlieringen geen liefhebbers waren te vinden, ook ae gymnasten en de ruiters niet over de plas om tegen de Wieringer sport- broeders uit te komen De ruiters zien de lange reis als een bezwaar en de gymnasten hebben een nogal èverladen programma- Een kleine compensatie is er in een groep bridgers, die nu mee komen om de groenzwarte kleuren te verdedigen. Wederom is de inschrijving open gesteld voor omscholing van adspi rant-emigranten, bestemd voor de agrarische sector. Als scholingscentra zijn aangewezen drie kampeercentra bij De Cocksdorp op Texel, bij Anna Paulownapolder en bij Bennekom. Voorts zijn er kaimpen in de Noord oostpolder, de Biesbosch en de Wil- helminapolder op Zuid-Beverlapd. De cursussen zullen zes tot acht maanden duren. Overdag zullen gegadigden werkzaam zijn op landbouwbedrijven, in de avonduren ontvangen zij theore tisch onderricht, ook Engels. De nachtvorst, die van Zondag op Maandag een groo.t deel van ons land bezocht, heeft ook op het eiland aan zienlijke schade aangebracht. De aard appels op de lichtere gronden, waar het wat droger is, hebben zeer veel te lij den gehad. Het ziet er naar uit dat de oogst dus aanmerkelijk later zal kunnen plaatsvinden. TOT HEEMRAAD BENOEMD. .Bij K. B. is met ingang van de eerste Dinsdag in Juli 1953 tot heemraad van de Prins Hendrikpolder benoemd de heer A. de Visser alhier. Zaterdagmiddag zijn te Hipp ilftns- hoef brandweerwedstrijden gehouden. Dit waren de voorwedsrijden in- een deel van Noord-Holland, waarvan de twee corpsen met de beste resultaten op deze wedstrijden behaald, mogen deelnemen aan de landelijke wedstrijd in klasse II en Ila te Rotterdam. Jury en commandanten van de Hen deelnemende corpsen werden op hét Gemeentehuis door B. en W. ontvangen Burgemeester Kalff sprak van de tijd toen hjj op Wieringen kwam: toen waren er twee handpompen. Eén met een zuigbuis en één moest het water toegevoerd worden met emmers! Toen in 1923 de eerste motorspuit kwam en deze in Januari 1924 dienst moest doen. bleek de pomp bevroren. Als nut van de brandweerwedstrijden zag spr. het opvoeren van het peil van de brand weercorpsen. De heer Kakus, commandant van de Zaandamse brandweer en leider van deze wedstrijd roemde de belangstel ling voor de brandweer en zag daarin een aansporing om op een hoger peil te komen. Buiten, de jury wist niemand wat de opdracht aan de corpsen zou worden. Dit bleek te zijn: ëeri paar bfJndfes bïi de brandweergarage te Hippolytuahoef veroorzaakt door 'een paar bommen. Er was veel rookontwikkeling, binnen treden was alleen mogelijk met gas maskers; er lag iemand bedwelmd in de garage, er was brand op zolder. Voor het bestuderen van de opdracht kreeg de commandant vijf minuten, waarna de opdracht binnen de twintig minuten moest worden uitgevoerd. Tijdsoverschreiding vond niet plaats, dus de tijd was ruim voldoende. Na afloop verklaarde de heer Kakus zich tevreden over het verloop. Er bleken geen ongeoorloofde handelingen door de wachtende groepen gepleegd te zijn om achter de opdracht te komen. Deze wedstrijd stelde in de eerste plaats hoge eisen aan de commandan ten, daar veel afhing van hun verken ning. En deze was juist gebrekkig; niemand nam de moeite het gebouw even in ogenschouw te nemen voordat de commando's werden gegeven. Een bijzonder woord van lof komt de „bewusteloze" Henk Vriezema toe,»die tot tien keer toe uit de rook en het gas moest worden gedragen en hoe: hij speelde zijn rol prima. In de praktijk zullen enkele com mandanten wel anders handelen; som migen lieten die bewusteloze lang ge noeg in de rook om royal te kunnen stikken; anderen lieten gelukkig de De heer F. Bontkes, wethouder al hier, zal zich opnieuw onder behande ling van een chirurg moeten stellen en heeft in verband daarmede voor de huidige zittingsperiode bedankt als raadslid en wethouder voor de Partij van de Arbeid- In de plaats van dé heer Bontkes is thans tot raadslid benoemd de heer B. Bakker, te Den Oever. De EERSTE concoursdag van de Westfriese Bond van Harmonie en Fanfare Cofpsen op Zondag jl. te Hip- polytushoef werd begunstigd door prachtig weer en een grote publieke belangstelling. De officiële opening van het concours geschiedde door bur gemeester Kolff. Hij noemde het con cours te den Oever in 1951 geslaagd wat het muzikale gedeelte betrof. Maar toch was verontrustend de ach teruitgang van de belangstelling voor muziek onder de jeugd, de sport trekt meer. Gelukkig is weer een kentering te bespeuren: gelukkig, want bij dorps feesten e-d. kan moeilijk een muziek corps gemist worden. Ook de publieke belangstelling is de laatste jaren geste gen getuige de fraaie muzieknis die de burgetij het vorig jaar heeft aangebo den. DAARNA dankte de heer Dammes, voorzitter van de Westfriese Bond de burgemeester vpor de welkomstwoor den tot jury en corpsen'gesproken. Ook hij noemde de groeiende publieke be langstelling. Hij dankte alsnog het ge meentebestuur voor het subsidie aan „Apollo" om mede het financiële tekort op het concours in 1951 te dekken. Ook de verenigingen ffie hebben bijgedra gen, alsnog dank. Daarna vond de marswedstrijd plaats. Hieraan namen deel: „Wieringermeer- fanfare" Middenmeer. „Mars Enfante" Stalmeyer met als resultaat 93 punten en een 2e prijs. Jeugdcorps „Apolla" den Oever: „Gusto mars" 96 punten le prijs- Het was een mooi gezicht dit flinke jeugdcorps in khakibroek en witte blouse hun rondje te zien marcheren. Ze trommelden en -bliezen er lustig op los met als resultaat een eerste prijs! Harmonie ..Apollo" den Oever: Prinz Eitel Friedrich mars Blankenburg 99 punten, le prijs. In de concert-afdeling verwierven: 3e afd. Fanfare: ..Zijper Fanfare Corps" een eerste prijs met 481 ounten. Een mooi succes voor dit corps dat nog maar drie iaar bestaat en voor het eerst aan een concours deel nam. „Wieringermeerfanfare" Midden- meer tweede prijs 447 punten. „Nieuw Leven" Schellinkhout tweede prijs 432 punten. le afd. Harmonie: „Kunstzin" Julia- nadorp eerste priis 480 punten. le afd. Fanfare: „Hugo" Heerhugo- waard tweede prijs 470 punten. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: ..Schagens" Harmonie Kapel" eerste prijs 499 punten. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „Con- cordia" Hoogkarspel eerste prijs 489 p. Ere afd. Harmonie: „Apollo" den Oever tweede prijs 471 punten. Ere afd. Fanfare: „Onder Ons" Dirkshorn eerste prijs 515 punten, „Willen is Kunnen" Lutjetroek idem 507 punten. „Kon- Harmonie' Hippoly» tushoef idem 481 punten. In de erewedstrijd behaalden „Kpn. Harmonie" 224 punten, „Onder Ons" Dirkshorn 220 punten, „Willen is Kun nen" Lutjebroek 216 pupten, „Schagens Harmoniekapel" 213 punten, „Kunst zin" Julianadorp 210 punten en „Con- cordia" Hoogkarspel 198 punten. Evenals de vorige weken Waren ook de vangsten van de afgelopen week bij zonder laag. De aanvoer bleef dan ook ver beneden de verwachting. De oor zaak daarvan is waarschijnlijk gelegen in het voor de tijd van het jaar tamelijk koude weer- met veel Noordelijke win den. De vangsten per vaartuig varieer den deze week van 40 tot 120 pond per dag. De noteringen voor de kuilpaling waren bevredigend. Deze waren per pond van f 0.87 tot f 1.18. De aanvoel1 van lijnpaling was ook iets minder dan de voorafgaande week. De vangsten waren hier per vaartuig van 60 tot 150 pond per dag. Noteringen per pond van 1.24 tot f 1.39. De aanvoer van fuik paling was heel gering. Vangsten per vaartuig van 50 tot 80 pond. Noterin gen per pond van f 0.90 tot f 1.02. De aanvoer van nést was tamelijk goed. In totaal werd ongeveer 126 ton aange voerd. Prijs per bak van 75 pond f 2.12 tot f 2.40. De weekbesommingen der kuilvissers waren deze week per vaartuig van f 230 tot f 650. Bij de lijnaalvissers was dit per week van f 300 tot f 700. Aan gevoerd werd: 35199 pond kuilpaling, 5665 pond lijnpaling, 666 pond fuik paling en 252.564 pond nest. De totale omzet aan de afslag bedroeg ongevéer f 48.400. Geboren: Cornelia A. L.. dv E. Hoek stra en J. M. Bakker; Fokke, zv A. Hakvoort en M. Wakker; Jacoba, dv E. Kramer en T. Snoek; Ida, dv J. Loosman en P. Hakvoort. Ondertrouwd; K. Kaptein en D. Ras; J. van Loo Kramer en E. de Boer Getrouwd: K. Visser en A.Krarrter. brand de brand en gaven eerst opdracht de mens te redden. De Inspecteur van het Brandweet we zen in Noord-Holland, de. heer Fehres, deelde de prijzen uit. De uitslag luidt: 1 Den Helder, 722 punten; 2. Hoorn, 697 punten; 3. Callantsoog, 686 nunten; 4. Hippolvtushoef. 677 punten; 5. Scha- gen, 647 punten; 6. Medenrblik. 586 pun ten (tijd 13 min. 15 sec.); 7. Anna Pau- lowna (Breezand), 586 punten (tijd 13 min 22 sec.); S. Enkhuizen, 541 punten; 9. Texel. 519 punten; 10. Den Helder, 438 punten. Tonegido heeft van haar verre reis naar Utrecht wéinig pieizier gehad- Een, mede door het muziek-concours te Hippoly tushoef zwaar gehavende dames-ploeg verscheen met tien speel sters, Waaronder vier invalsters, bin nen de lijnen. Het pleit voor de geest van dit tien tal. dat de nederlaag niet groter is ge worden dan 62. Atilla 'had het nu immers in haar hand om de promotie competitie te beslissen. Van de twee clubs gaat er namelijk één over. Ein digen beide elftallen gelijk dan beslist het doelgemiddelde Een volledige To- negido-ploég kan dus a s. Zondag nog op de schouders gaan, maar dan zal zij met minstens 61 moeten winnen. Alle dames hebben zich de gehele wedstrijd tot het uiterste gegeven. Maar al was Sita Wagemaker nog zo in vorm. ze kon toch niet verhinderen, dat de Wieringer dames met de rust tegen een 3—0 achterstand aankeken. Het eerste doelpunt wérd niettemin eerst na 10 minuten gescoord. Even kwam er nog hoop in de har ten van de Tónegido'-aanhang. toen Hennie Liebe en Riena Kooy de ach terstand in de tweede helft tot 3—2 te rugbrachten. Maar de dames van Atil la maakten aan elke illusie een einde door het halve dozijn vol te maken. Zondag a.s. wordt om 2 uur te Wes- terland de return-wedstrijd gespeeld. De aandacht wordt er op gevestigd dat voor de toepassing van de Winkel sluitingswet de Hemelvaartsdag en de 2e Pinksterdag als een gewone werk dag wordén aangemerkt. De winkels zullen die dag dus nor maal geopend mogen zijn- In de week waarin de Hemelvaartsdag en de 2e Paasdag valt geldt niet de z.g. vrije halve-dagsluiting, zodat de winkels voorwat betreft deze gemeente Dins dag 12 en Dinsdag 26 Mei a.s. als op werkdagen na 13 uur geopend mogen zijn. Voor zoyeel nodjg wordt er aan ner- injMu-d- dat. büpgeinéester /eft w^thfilfe. ders irf vdrfca'nd mét hét'té h'öüden mu ziekconcours voor de kom- van Hippo- lytushoef ontheffing van de Winkel sluitingswet hebben verleend tot 24 u. op Zondag de 10e en Donderdag de 14e Mei voqr de verkoop uit winkels en het in ae uitoefening van straathandel te koop aanbieden of verkopen van ge ringe eetWaren. Op het tweede winterconcert van Concordia kon de voorzitter, de heer J. BorgO naast enkele genodigden, zo als leden of bestuursleden van de zus terverenigingen Soli Deo Gloria en het tneut -corps uit Den Heiaer, een oud-lid, nu lid van de Harmonie te Winkel en de vereniging „Ons To neel", ook vele donateurs welkom heten. Het heeft Concordia leden moes ten in dienst en de rfpetitiezaal werd verbouwd de laatste tijd niet mee gezeten. Bij enkele nummers kwam dat tot uiting. Maar de Lustspiel Ouverture en de driedelige suite „Miniatures" be wezen weer, dat dé harmonie, onder de kundige leiding vam de heer D. H. Steinroth >pt heel goede prestaties in staat is. Vooral het eerste deel van de Suite klonk bijzonder mooi! De marsen, jlie tussen meer belangrijke nummers in en aan het begin en einde van het programma stonden, werden' zondgj" uit zondering goed gespeeld. „Graf Zeppe lin" vonden we daarvan wél de beste. „Ons Toneel", de R.K. vereniging uit de Spoorbuurt, gaf haar jonge leden eens een kans èn deze voerden ter aan vulling van het programma de klucht .Papa strijkt de vlag" pp.. Zeker zou, met enige der oude leden erbij, het stukje nog beter tot z'n.recht gekomen zijn, maar we waarderen de bedoeling, de jongeren routine té laten opdoen en gelegenheid te geven te laten zien waartoe zij in staat zijn. Zo kwam b.v. in het tweede bedrijf uit, dat mej. Tiny Komen, misschien anders dan gedacht werd, waarschijnlijk in het komische haar kracht vindt. Annie van der Poel ontpopte zich als een onbevangen ver tolkster van een vlot te spelen rolletje en om eens een der heren te noemen, de goede manier waarop Louis Kuijs de slome boerenjongen speelde, kan ook een aanwijzing zijn in welke richting zijn succes ligt. De Harmonievereniging „Kunstzin" uit Juli?madoi'p heeft op het concours van de Westfriese Bond te Hippolytus- A" de eerste afdehng harmonie met 480 punten een eerste prijs be- haald. Op Zaterdagavond 16 Mei houdt de bridgeclub Julianaidorp een open drive. Men kan zich vor deelneming opgeven bij de heèr L. Tigchelae'-, Loöpuvtpark anbii de heer J. van Ammers, tel. K 2235273, tot en met Donderdag 14

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7