Stad en omgeving Navo - mijnenveegoefening is geslaagd Waterkamp te Loosdrecht voor kinderen van marinepersoneel De wereldreis van Jimmy Brown IN HET KORT Heropening Zwembad Tweede prijs voor Postfanfare De Bioscopen Oud-burgemeester Ritmeester spreekt voor V.V.D. De KNVB-reserves Succes voor dirigent D. H. Steinroth Verklaring Schout bij Nacht Burghard Slijterij van de heer R. Kwast geopend Jeugd-zangdienst in de Lutherse kerk PREDIKBEURTEN WITTE: „De éénogige Indiaan" TIVOLI „Wrekers te paard" STADSVERKEER DEN HELDER Aanmeldingen moeten 30 Mei binnen zijn r Korporaal Koning met militaire eer begraven Tussen Haaks en Kuitje MARKTBERICHTEN VEEMARKT LEEUWARDEN BESOMMINGEN IIMUIDEN ZATERDAG 16 MEI 1953 Gisteren heeft Schout-blj-nacht F. T. Burghard, Commandant Zeemacht Ne derland, enkele inlichtingen verstrekt over de oefeningen in het mijnenvegen, die deze week zijn gehouden aan de Belgische en Nederlandse kusten. De conferentie werd gehouden op het hoofdkwartier van de Belgische zee- macht te Oostende. De „Bandeau Zeven"-oefening maak te deel uit van het programma van de manoeuvres 1953 van het marine op perbevel van de NAVO. Het doel was tot samenwerking te komen van de ge allieerde mijnenvegers. De oefening was geplaatst onder het oppertoezicht van schout-bij-nacht Burghard, die op trad in de hoedanigheid van Benelux- admiraal, terwijl* Commodore Timmer mans het bevel voerde over de geal lieerde schepen bestaande uit vijf Bel gische mijnenvegers, twaalf Nederland se mijnenvegers en een herstellingschip, veertien Britse mijnenvegers en vier Noorse mijnenvegers. De oefening is in de nacht van Zon dag op Maandag begonnen. Een Britse eenheid, de „Apollo", die als vijandig schip optrad, had mijnen gelegd langs de Belgische en Nederlandse kusten. De geallieerde mijnenvegers vertrokken Maandagochtend. Engelse vliegtuigen van de „vijand" plaatsten in de nacht van Maandag op De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekeinde waargenomen door de artsen mevr. T. Schrauwen Monshouwer, Javastraat 18. telefoon 2707 en S. J. J. Lemaire. Willem Ba- rendszstraat 77, telefoon 3188. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer D. W. de Bas, Keizerstraat 87. telefoon 2929 (na zes uur Timorlaan 31, telefoon 2420). Het wekelijkse spreekuur van „ZedenopbouW" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Borneo- laan. Het nieuwe gebouw van het Rode Kruis aan de Bankastraat wordt van middag om drie uur door burgemeester mr G. D. Rehorst geopend. Vandaar wordt een straatcollecte gehouden ten bate van de sanatoria „Zonnegloren" en „Sonnevanck". De collectanten kunnen tot hedenmiddag vijf uur nog bussen in ontvangst nemen in het gebouw Palmstraat. Maandagavond om half acht wordt in de Marinecantine aan de Buitenha ven weer de maandelijkse postzegel ruilbeurs van O.S. en O. gehouden. De sectie „Jeugd" van de Helderse Gemeenschap houdt Dinsdagavond haar jaarvergadering in de bovenzaal van „Formosa'V Op dezelfde aëond komt de Werfsport- en ontspanningsvereni ging op de Rijkswerf in jaarvergade ring bijeen. De heer H. M. G. Moolhuysen, leerling van de Zeevaartschool te Den Helder, is dezer dagen te Den Haag geslaagd voor het examen derde stuur man grote handelsvaart. De gemeentelijke zweminrichting aan de Dijkweg wordt op Maandag 18 Mei weer voor het publiek openge steld. Voor de openingstijden en tarie ven verwijzen wij naar de officiële pu blicatie van gemeentewege, die elders in dit nummer is opgenomen. Tien jaar nadat het pand Sluisdijk- strat 74 door een bom werd vernield, is de heer R. Kwast er met zijn slijterij in terug gekeerd. Sinds het bombarde ment dreef hij zijn zaak in nummer 76, doch gisteren heeft hij zijn herbouwde slijterij weer kunnen openen. Het was voor de familie Kwast dus een heug lijke dag, te meer, omdat de winkel geheel naar eigen inzicht op moderne wijze is ingericht. Vele relaties heb ben het fraaie interieur reeds bezich tigd en de gelukkige eigenaar een suc cesvolle toekomst gewenst. De heer en mevrouw Kwast zijn vooral trots op de houten wandbetim- mering, die door de firma Molijn werd verzorgd. In niet mindere mate heerst overigens tevredenheid met het geheel, dat helder is gehouden en modern ver licht. Een zijdeur in de winkel geeft toegang tot een magazijn en een ande re deur geeft toegang tot een ruim „dagverblijf". Het pand werd her bouwd door de firma Smit te St. Par.- cras, onder architectuur van de heer L. Sok. In de Lutherse kerk aan de Wezen straat wordt morgen, aanvangende om half elf, een Jeugd-zangdienst gehou den in het kader van de „Jeugdzondag". Het is in de Nederlandse Lutherse kerk een traditie geworden, op de Zondag voor Pinksteren de jeugd in het mid delpunt te plaatsen. De prediking wordt op de jeugd afgestemd, na de dienst blijft de jeugd bijeen aan een gemeenschappelijke maaltijd en daar na in de open lucht. De jeugddienst van morgenochtend wordt geleid door de heer J K. Schen- delaar. voorzitter van de Nederlandse Lutherse jeugdbond. Het onderwerp van de korte jeugdpreek is: „Waarom wij geloven". Het orgel wordt be speeld door dr. J. M. Sanders. ZONDAG 17 MEI 1953. JULIANADORP. In verband met de ziekte van ds. H. J. Trommel gaat morgenavond om 19.30 uur in de Ne derlands-hervormde kerk ds. J. Borg- hardt uit Den Helder voor. CALLANTSOOG. Ook voor Cal- lantsoog moest een wijziging in de dienst der Nederlands-hervormde ge meente worden «angebracht. Hier spreekt om 19.30 uur ds. Van der Kreeke uit Schagen. Dinsdag opnieuw mijnen. Hoewel de „vijand" zijn werk goed deed, zo zei schout-bij-nacht Burghard, leverden de mijnenvegers het bewijs goed voor hun taak te zijn berekend. De mijnenvegers komen thans in de haven terug nadat zij vier en een halve dag op zee hebben doorgebracht. Het is zeker, zo voegde schout-bij nacht Burghard er aan toe, dat de uit werking van de vijandelijke operatie is vernietigd. Reeds na de eerste dag wa ren zekere vaargeulen voor de scheep vaart geheel van mijnen gezuiverd. Vandaag zullen schout-bij-nacht Burghard, commodore Timmermans en de gezagvoerders van de mijnenvegers een vergadering houden om de uitsla gen van de oefening te bespreken. De Postfanfare Den Helder heeft op Hemelvaartsdag deelgenomen aan het concours voor PTT-mnziekvereni- gingen, gehouden In het gebouw „Ti- voli" te Utrecht, Het korps behaalde met 358 punten een tweede prijs in de tweede afdeling. Als verplicht werk werd onder lei ding van directeur Joh- van Glabbeek Sr. uitgevoerd de ouverture „Mariël- le" van Thiery, en als vrij werk de ouverture „La cité meurprie" van Doy- er, een compositie die reeds verschei dene malen verplicht werd gesteld in de afdeling Uitmuntendheid. De direc teur van de Marinierskapel, de kapi tein der mariniers Gijsbert Nieuwland. maakte deel uit van de jury. In de Witte-bioscoop wordt tot en met Maandagavond vertoond „De één ogige Indiaan" met Jon Hall in de hoofdrol. In deze film zijn de Engelsen de boosdoeners. Zij onderscheppen na- hemelijk de Amerikaanse hêtalingen in zout aan de Shawnee-indianen, wier profeet daarop Vincennes overvalt en zelf zijn zout haalt. Steven Ruddel wordt uitgezonden om 1» ontdekken, wie toch alle vredelievende plannen met de indianen in de war schopt. De ze kwijt zich natuurlijk op uitstekende wijze van zijn gevaarlijke taak, mede tot tevredenheid van de op spanning beluste bioscoopbezoekers. Ook „De éénogige indiaan" is in technicolor opgenomen. Men ziet, be halve Jon Hall, onder andere Christine Larson, Jay Silverheels en Michael An- sara. Randolph Scott is in „Wrekers te paard" een rustige Owen Merritt, tot., het geboefte hem tezeer begint dwars te zitten en hij zich geroepen voelt wraak te nemen. Uiteraard doet hij dit op de hem bekende wijze, door vuist- en revolvergevechten tegen een technicolor-achtergrond. Owen moet aanvankelijk weliswaar de vlucht ne men, doch hij keert terug en weet te bewijzen, dat zijn tegenstander een moord op zijn geweten heeft. Zelfs dan knallen nog revolvers, hoewel de moordenaar zich al heeft overgegeven. Een bijzonder spannende film. De rol len naast Randolph Scott worden ver tolkt door Joan Leslie, Ellen Drew en Alexander Knox. Tot en met Maandag. Den HelderHulsduinenNieuw Den HelderDuinoordStrand met ingang van 17 MEI 1953 nieuwe uitgebreide dienst. Dienstregelingen verkrijgbaar bij de chauffeurs 10 ct. (Advertentie. Ing. Med.) ONDER AUSPICIëN VAN DE PERSONEELSVERENIGING Ministerie van Marine" wordt dit jaar voor de derde maal een waterkamp te Loosdrecht gehouden. De deelneming staat open voor maximaal honderdtumtig jongens lussen vijftien en achttien jaar, die behoren tot de gezinnen van het militaire en burgerpersoneel der Koninklijke Marine. Het waterkamp duurt van Maan dag 10 Augtistus tot Dinsdag 18 Augustus; de kosten zijn gesteld op f 19.30 per persoon, inclusief de kosten van huisvesting, voeding, excursies en dergelijke. Het waterkamp wordt ondergebracht in het opleidingskamp van de Konink lijke Marine te Loosdrecht, waar slaap zalen, een cantine en ruime sport accommodatie ter beschikking van de organisatoren zijn gesteld. De jongelui zullen overdag zoveet mogelijk ver toeven op de Loosdrechtse plassen, waar kan worden geroeid, gezeild en gezwommen. Daarnaast zullen sport wedstrijden, excursies en andere attrac ties op het programma staan. Alle deelnemers moeten de zwemkunst machtig zijn, terwijl het voorts aanbe veling verdient dat zij de beschikking hebben over een fiets, omdat de af stand tussen het kamp en de haven nog altijd enige kilometers bedraagt. Na"ir de algemeen kampleider, de heer H. J. de Vlaming, hoofdbestuurs lid der personeelsvereniging „Ministe rie van Marine", ons mededeelde, wordt met de godsdienstige plichten van de jongelui volledig rekening gehouden. Ouders of voogden kunnen hun wen sen in dit opzicht kenbaar maken bij de inschrijving, welke uiterlijk op Zater dag 30 Mei moet geschieden. Men kan zich voor inschrijvingen en eventuele correspondentie wenden tot de kamp administrateur, de heer F. Dirksen. p/a Ministerie van Marine, Lange Voorhout 7, Den Haag. 105. Toen het feest in de ruïnestad het hoogtepunt had bereikt, vroeg Jim my Brown een ogenblik 'stilte. Hij wénste een korte toespraak te houden. „Hooggeëerde aanwezigen" zei hij op plechtige toon, „als stamhoofd van de zegevierende Roekiraki Chimpansees heet ik u allen welkom en ik dank u voor uw komst. Ik weet, dat gij allen 't hebt betreurd, dat wij Roekiraki's in de macht zijn geraakt van enige mis dadige elementen, die getracht heb ben ons dapper en verstandig volk in het ongeluk te storten. Het gevaar, dat wij op den duur.tot de laatste man zouden zijn uitgeroeid, was zeker niet denkbeeldig en ook gij zult beseffen, dat dit een groot verlies voor de ge hele dierenwereld zou betekend heb ben. Het was mij een bijzondere vreug de er het mijne toe te hebben kunnen bijdragen de Roekiraki's van het juk te bevrijden dat de onwaardige Grauw Grauw had opgelegd. Ik verzeker u echter, dat ik daarin nooit geslaagd zou zijn zonder de ongeëvenaarde dap- perheid, die mijn stamgenoten in hun- vrijheidsstrijd bfetracht hebben". Alle dieren zaten ademloos naar de woor den van Jimmy te luisteren. De deftige taal. die hij sprak, maakte grote indruk op hen en toen een grote mannetjes leeuw „bravo, bravissimo!" begon te roepen, ging er een luid gejuich op, dat uitgroeide tot een ware ovatie' „Maér", riep Jimmy, „nóg zijn allé moeilijkheden niet achter de rug. Tïr blijven ons nog twee problemenia de gevangenis van Oekoeroewanda zuchten nog enige honderden Roekira ki's en een andere vraag is: wat doen wij met de gevangen genomen Grauw Grauw en zijn trawanten?" Gistermorgen is het stoffelijk over schot van de LSK-korpor!aal C. T. Ko ning, die Zondag bij een motorongeval nabij Zwaag om het leven kwam, met militaire eer ter aarde besteld op de R. K. begraafplaats „St. Joseph". De absoute werd verricht door aal moezenier D. W. Blanken, die tevoren in de O. L. V -kerk aam de Jan in 't Veltstraat de uitvaartmis had opgedra gen.. Aalmoezenier Blanken vertegen woordigde tevens de Chef Luchtmacht staf. De Commandant Luchtverdedi ging wfvd vertegenwoordigd door ka pitein H. Motshagen, commandant van de LSK in Den Helder. Kapitein Van Gorkum was aanwezig namens de garnizoenscommandant te Alkmaar. Het militaire gedeelte van de plechtigheid stond onder comman do van de eerste luitenant der LSK J. Buchel. De heer G. Ritmeester, oud-burge meester van Den Helder en lid vari de Tweede Kamer voor de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, spreekt op Donderdagavond in Formosa" op een door de afdeling Den Helder var. de V. V. D. belegde propagandabijeen- komst. Gisteren keerden ih Den Helder terug: Hr. Ms. „Jan van Braker. „O. 27", „Van Speijk" en „Queen Wilhel- mlna". Hr. Ms- „Mercuur" vertrok naar Rotterdam, en Hr. Ms. „Schulpengat" naar IJmuiden. Het is morgen hoog water om 10.20 en 22.50 uur, en laag water om 4.20 en 16.55 uur. Maandag is het hoog water om 10 45 en 23.30 uur, en laag waier om 4.50 en 17.30 uur. De tempe ratuur van het zeewater was 11,0 gra den Celsius. (Advertentie. Ing. Kfed.1 Het programma voor Zondag luidt: r3a.: OSV 3Alkmaarse Boys 2, WA 3 KFC 4. HRC 3—Hollandia 2. WSV '30 2—Vitesse '22 2. R3b.: WFC 3—Assendelft 2, RKVVA 2Zilvermeeuwen 2, KFC 3KW 2, Zaandijk 2—OSV 4. R3e.: De Spartaan 4AFC 4. Zeebur- gia 4—HRC 4, WFC 4—DWV 4. NATUUR DE afdeling Natuurvrien den van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling gaat er weer op uit. In het zd- merprogramma staat onder meer: „Nu het jonge groen ook hier in Den Helder ein delijk te voorschijn komt, wordt het voor ons hoog tijd, daarvan gezamenlijk de schoonheid te ondergaan". Gradus ontdekte voorts, dat dit natuurvriendenwerk in 1951 één en tachtig deelne mers had; dit aantal was in 1952 tot 365 gegroeid. Morgen gaan de natuur vrienden naar de „Donkere Duinen", waar zij onder lei ding van boswachter Hagen zullen rondkijken. De deel nemers vertrekken (wande lend» om negen uur nabij de Vakschool voor Meisjes. Na deze Zondag volgen vele Zondagen, eer het sei zoen weer voorbij is. Het programma, zo zag Gradus, vermeldt nog heel wat uit stapjes, zoals op 31 Mei een Texeltocht, op 14 Juni een tocht naar Callantsoog, op 21 Juni een strandwande ling. op 27 en 28 Juni een stertocht naar Vierhouten, op.... ja, rilles kan Gradus hier onmogelijk vermelden. VERKEER MAANDAG breekt voor zeer velen onzer jeug dige ingezetenen een be langrijke dag aan. Op deze dag leggen zij namelijk het praktische gedeelte van het verkeers-examen af. Uiter aard is dit een voorname zaak, die door ons allen, waarde Gradianen, niet vol doende kan worden gesti muleerd! De examens be ginnen om negen uur. De kinderen hebben gewoon school, doch wanneer zij examen moeten doen, zul len zij op dat tijdstip daar toe door de hoofden der scholen ongetwijfeld in de gelegenheid worden gesteld. Zij mogen dan even de les sen verzuimen. De jeugd van de speeltui nen wordt 's middags om vier uur verwacht op de Kanaalweg, tegenover het hoofdbureau van politie. Deze jongelui zullen daar dus kunnen beginnen met het geleerde in praktijk te brengen. Gradus wenst al die kinderen een succesvol le dag. REVUE IAAP van de Sande en de zijnen, die samen de Amusementsafdeling van HRC vormen, zullen op Vrijdag 22, Zaterdag 23 en Zondag 24 Mei in Casino voor het voetlicht treden met de revue „Is me dat een dingetje!". Deze titel voorspelt veel goeds, meent Gradus. Vindt u ook niet? STUDIEFONDS VAN officiële zijde vernam Gradus. dat het bestuur van de Stichting „Het ge- vieenlelijke Studiefonds" te Den Helder binnenkort weer zal overgaan tot het uitreiken van één of meer studiebeurzen. Voor een stu diebeurs komen in aanmer king bijzonder begaafde jongelieden, die behoren „tot de duurzaam in de gemeente Den Helder ge vestigde bevolking" en die niet bij machte zijn hun studie uit andere middelen geheel of gedeeltelijk te be kostigen of te doen bekos tigen. Gegadigden zijn vrij in de keuze van de studie die zij wensen te volgen. Het spreekt echter vanzelf, dat geen beurs wordt toegekend voor studie aan een elders dan te Den Helder gevestig de inrichting van onder wijs, indien te Den Helder gelijksoortig onderwijs wordt gegeven. De studie beurzen hebben het karak ter van een renteloos voor schot; de genoten bedragen moeten dus te zijner tijd worden terugbetaald. Gradus kan hieraan toe voegen, dat aanvragen (op -egel van 0,50) uiterlijk op 31 Mei aanstaande moeten worden gericht aan het be stuur der stichting, adres raadhuis Den Helder, onder opgave van genoten onder wijs en van de studie welke de verzoeker wenst te vol gen. Diploma's en rapporten moeten bij de aanvraag worden ingezonden. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de afdeling Onderwijs van de gemeente secretarie. VOGELS In deze rubriek weer eens een vogels- en dieren- hoekje. Over ontearde „ouders" gesproken: een sierduiven-echtpaar en een postduiven-echtpaar zijn weggevlucht van Diny Vroege in de Hoogstraat. O, Diny zorgde uitstekend voor de vogels, maar vorige week heeft zij het voor het eerst gewaagd, de vliegers vrij heid te verstrekken. De sier- duiven hadden namelijk een „kindje" en de postduiven waren in het bezit vrm eie ren. Nochtans keerden de vogels niet aan het adres Hoogstraat 27 terua. Geluk kig maar, dat Diny hot jonge sierduifje in leven heeft weten te houden! En toch wil zij haar duiven graag terug hebben. Zullen wij, Gradianen, gezamenlijk pogen ze haar terug te brengen. Zullen wijz Gradi anen, gezamenlijk pogen ze haar terug te brengen? Ais het kan helpen: pa-postduif heeft rode ogen. Hij zal ove rigens niet de enige zijn met kijkers in deze fraaie kleur. Jain van Dongen (Lelie straat 7) kwam vertellen, dat hij een schildpad heeft gevonden. Daar ook dat diertje naar zijn baas terug moet. meldt uw stukjes schrijver het even. HENDRIK II hebt dezer dagen mis- schien wel het grote stuk in deze goede krant gelezen over Hr. Ms. „Hertog Hen drik"? Uit het archief dook uw Gradus gisteren een plaatje op, dat nog herin nert aan de roemruchte da gen van deze bodem tijdens de Spaanse oorlog. Zoals u misschien weet, was het toen uitkijken geblazen voor de koopvaardij, waar door de Marine zich ge noodzaakt zag convooy- diensten te verrichten. Deze taak werd onder andere op gedragen aan de „Hertog Hendrik". Het plaatje hier bij toont de krans, welke de Oirmnen werd aangeboden toen het duizendste schip was geconvooyeerd. „Goede herinneringen", zal korporaal-telegrafist P. R. van den Berg hebben ge zegd, toen hij dezer dagen las. dat de „Hertog Hen drik" vijftien jaar geleden zijn actieve loopbaan be sloot. Dat was voor hem evenwel tevens het sein om in de pen te klimmen en te berichten, dat de „Hendrik" in Augustus 1939 toch weer in actieve dienst is geweest, op eigen kracht naar Ter schelling is gevaren en drie maanden fungeerde als kust- waichtschip. Inderdaad was het ook toen dus nog een volwaardig oorlogsschip, korporaal! Gradus vertelt er bij, dat korporaal-telegrafist Van den Berg, 'die nóg deel uit maakt van de bemanning van Hr. Ms. „Hertog Hen drik", in 1939 zelf matroos III was op de „Hertog". Hij weet er dus alles van. lauwerkrans voor de duizendste De onder leiding van de heer D. H. Steinroth uit Den Helder staande „Schager Harmoniekapel" heeft op net concours te Hippolytushoef met 499 punten een eerste prijs in de afdeling Uitmuntendheid behaald. Voorts ver wierf de kapel in de erewedstrijd, waarin de eerste prijswinnaars elkaar bekampten, met 213 punten een derde prijs. WARMENHUIZEN, 15 Mei 1953. 20.500 kg rode kool 7—12. OBDAM. 13 Mei 1953. 40.000 kg bieten A 5—5.30. B 41, A lang 6—8.60. 1600 kg peen B 26.20, C 22.50, 2300 kg rode kool 7—8.60, 520 kg witlof I 76, witlof II 70—72, witlof III 57. witlof 1VV4£ „BANGERT en OMSTR.". 13 Mei 1953 Vr. aardappelen 1—1-?, late aardappelen 10.5011 80, spinazie 15—35, postelein 32—36, uien 45, gele bew. kool 15—16.60: rode kool li 13.90; witlof 51—73; tomaten 2.30— 2.70: bospeen (per 100 bos) 67: radijs 3—5, rhabarber 5—10, per 100 stuks andijvie 5054; sla 7 bloemkool 23—78 perziken 41—5°, aardbeien 1.80—3.20. Goudreinette 36— 61, Jonathan 40—76, Sint Rmv 11— ALKMAARSE EXPORTVEILING, 13 Mei 1953. Nieuwe aardappelen 81 —114, witlof 23—63, bloemkool 18—84, rode kool 7—10.50, Savoye kool 8.50— 15, spinazie 8—31, postelein 3545, sis 6—15.50. andijvie 45—76. radijs 3—B, raapstelen 2 per bos, bospeen 26 64. winterpeen 610, waspeen 4756, prei 20—34, peterselie 11.50—14, peren Win- terjan 716, aardbeien 4066 per doos, asperges 31131 per bos. LEEUWARDEN 15 Mei 1951 l»8 stieren 2.51—2.79, 125 vette koeien: ie kwal. 2.65—2.95, 2e kwal. 2.50-2.64, 3e kwal. 2.20-2.49; 1426 melk- en kali- koeien 600—1125; 115 pinken 250-545, 60 graskalveren (geen notering); 11U' nuchtere kalveren 25—50; 800 vette on weideschapen en -lammeren 60Hf» 955 lammeren 3558; 425 vette var kens oude 1.51—1.65, vette biggen 1'" —1.80; zouters 1.70—1.74; 384 biggen en lopers, biggen 2545, lopers 46 ou, 44 biggen en geiten (geen notering); paarden 5401050. Besommingen van Vrijdag: 2 traw lers f 26.000, Urn 21 10.900, loggers KW 10 f 4170, kotter KW 60 f 210. Aan voer 3480 kisten. Prijzen per kS. heilbot 2.352.85, gr. tong 1.821.71. grm. tong 1.121.03. kim. tong 1-18 I.11. kl. tong I 1.20—1.11, II 92—81. tar bot I 1.24—1.00. Prijzen per 50 kg: tarbot II 50—42, tongschar 58—48. schartong 28. kl. schol I 4028. II 44 8, schar 16—9. bot 9—8, v. haring 17— II. makreel 13—10. gr. schelvis 28—24. grm. schelvis 2926, kim. schelvis 31 —26.50. kl. schelvis I 31—23, II 20—17, wijting 16.509.50, gr. gul 32—22, midfl. gul 32—23. kl. gul 17. kl. wolf 27. poon tjes 18—14.50, kl. koolvis zw. 15, wit 22. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 15057.50. gr koolvis zw. 3732, Sr- leng 70—55, gr. wolf 61—59.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2