Coppi s eerste zege in de Giro Als VSV meewerkt, is RCH kampioen Praten Londen en Washington langs elkaar heen? OSY staat op de valreep IN DERDE EN VIERDE KLASSE STAAN BESLISSINGEN TE WACHTEN De wekelijkse wereldschouw Stem van het oude Europa Wim van Est, blakend van strijdlust steeg een plaats in klassement - c""" fe< t"< Tt.heU>n Russisch protest Straatsburg Van Swol en Wilton waren kansloos Eén dode bij botsing 7"»°? - De Santi raakte zijn rose trui kwijt Geestelijk leven HumVerbond over 100 jaar Kromstaf BEROEPINGS WERK Vitesse moet vuurproef doorstaan Assen wordt waarschijnlijk tweede klasser „rijker" Alleen een overwinning op Vitesse kan GVO redden Zilvermeeuwen heeft kans als Animo faalt Duindigt-tips Dit gaat een verkeerde kant uit Oostenrijk en de KSG Zege op Schoten kan nog redding brengen Debacle te Scheveningen Hert uit kanaal gered Wim. van Est rijdt hier in de vierde Happe van de Ronde van Italié naast de Italiaan Gmo Bartali. (Speciale berichtgeving) IN DE VIERDE ETAPPE van de RnmL, »- U'm,h,hk„ i, ,„„m die A m" La> Magni .lw.c6. een zeer grote favorieten worden be hebben tn deze etappe geen krachttoeren vertoond" Zifblei N^er!anders in de hoofdgroep op het vlakke gedeelte wos"e terrein, de een meer de ander minder nt> X l^orc"> behalve Van Est, enig W/IM VAN EST, blakend van strijdlust wist zich in de spitsgroep van 28 man te handhaven voor wie de tijd van 5 uur 22 min, en 38 sec. werd genoteerd. Wagtmans. Rocks, Dekkers en Suyker- buyck vielen tijdens de klim terug in de tweede, groep,, en Gerard Peters en Van'Breenen zakten nog wat verder af Zij arriveerden met acht minuten ver traging te Roccaraso. Suykerbuyck verdient 'een speciale vermelding voor de wijze^ waarop hij zich' na een val partij bij Ropoli, 114 kilometer van de start, samen met Koblet en De Santi weer bij de hoofdgroep kon voegen, voordat de eigenlijke klim begon. Tot aan Sulmona (132 km.) hadden de 109 - overgebleven renners de wind in d'e rug. Ze deden het kalmpjes aan en kwamen* nauwelijks boven een ge middelde van 30 kilometer. Maar de ,,azen" zorgden er voor dat ze steeds in de voorsfe gelederen reden, en de Nederlandse ploeg, mêt Van Est aan het hoofd, was daar ook meestal te .vinden. Bij Popoli deed zich de valpartij, voor. waarvan we boven reeds melding maakten. Een kind liep de weg over en „Honderdjaar Kromstaf", de viering van het eeuwfeest der r.k. bisschoppe lijke hiërarchie in Nederland, heeft het Hunpanistisch Verbond geïnspireerd tot een verklaring, waarin met waarde ring' en dankbaarheid wordt vastge steld. dat de ontplooiing van het katho licisme in Nederland gedurende de af gelopen eeuw een veel grotere en we zenlijke waarde heeft dan voor de be trokken volksgroep alleen. In de ge schakeerdheid van onze natie hebben de rooms-katholieken hun plaats met ere ingenomen. „Wij mogen echter zo schrijft het verbond niet verzwijgen, dat som- miee uitingen en strevingen der rooms- katholieke wereld in deze tijd ons met diepe bezorgdheid vervullen. Immers, de overtuiging, de absolute en onfeil bare waarheid te bezitten, leidt meer dan eens tot totalitaire aanspraken, tot meerwaardigheidsgevoelens en tot gees telijk isolement. De' principiële strijd der meningen wordt van r.k. zijde niet altijd gevoerd met die eerbied voor de persoonlijkheid en de goede trouw van andersdenkenden die wij in men selijk en nationaal opzicht een mini mum voorwaarde achten. Daarom menen wij aldus nog steeds de verklaring zedelijk ver plicht te zijn, bij de herdenking van het herstel der bisschoppelijke hiërar chie. tot onze r.k. landgenoten te zeg gen: Bedenkt in deze dagen, dat het de algemene Nederlandse verdraag zaamheid en de algemene Nederlandse vrijheidszin zijn geweest, dip aan uw groep, een minderheid immers, het vol le recht op uw eigen lev.ensontpioonng hebben geschonken- Bedenkt, dat de onderschatting van deze verdraag zaamheid en deze vrijheid, zoals die in uw kringen niet zelden merkbaar is, een aantasting betekent van een eeuwenoud erfgoed. Ook gij zijt g®r9®" pen de algemene geestelijke vrijheid, waaraan gij de groepsvri.iheid te dan ken hebt. metterdaad te eerbiedigen en in stand te houden Ned. Herv. kerk. Aangenomen naar Benschop: A. v. End te Werkhoven, die bedankte voor Lienden. Aangenomen naar Zweeloo: D. A. Werner, candidaat te Rotterdam. Ceref. kerken Beroepen te Iloornsterzwaag: A. Lan- Beler te Pesse <Dr.). •oopsgezinde Broederschap. Beroepen te Winschoten: J. H. Rawie te Zeist, die dit beroep ook aannam. In 1953 worden voor de vijftigste maal de meisjeszomerkampen van ae Nederlands Christen-Studenten eniging gehouden. maakt» l, scherpe zwenking verloor w kleuter te ontwijken verloor het evenwicht en smakte tegen ook Suykerbuyck mee en trui Knhl V- f6" dragCr Va" de rose trui. Koblets fiets was niet meer bruik- »n L?" ,v',zeU Iiep n0|?al wat builen en ontvellingen op. Suykerbuyck moest eveneens op een andere fiets wachten omdat een van zijn pedalen gebroken was. Zo verloor het drietal bijna vier minuten, maar het peloton was lang uiteengerukt en met behulp van enkele achterblijvers werd een achtervolging ingezet, waarbij de Zwitser Schaer zich een uitstekand gangmaker toonde. Suc cessievelijk konden onze landgenoot, daarna Koblet en tenslotte ook De Santi weer aansluiting krijgen. In het begin van de klim naar de Cinque Miglia demarreerde Defilippis, wat hem een kleine voorsprong ople verde. Bij Rocca Pia, 20 kilometer vóór de finish, kreeg hij gezelschap van Fomara en De Santi, en wat later voegde zich nog een twintigtal andere renners bij het leidend trio. Deze groep bleef bij elkaar totdat Fornara zich met verbluffend gemak los reed »n met een ruime voorsprong op Bobet als eerSte 'over het hoogste punt ging. Nog dertien kilometers moesten gereden worden tot aan de finish en tijdens de afdaling vormde zich een groep van 28 man die te Roccaraso aanstormden voor een furieuze eindspurt. Fausto Coppi klopte zijn landgenoot Albani met gro te moeite met een halve lengte, daarna gingen Bobet. Bartali, Ockers, Koblet en Magni, die zich eveneens fot het uiterste hadden gegeven, in deze volg orde over de streep. De Santi arriveer de met anderhalve minuut vertraging en moest zijn rose trui afstaan aan Fornara. De uitslag van de vierde etappe van de ropde van Italië, van San Benedetto Del Trento naar Roccaraso over 171 kilometer luidt: 1. Coppi (It.) 5.22.38; 2. Aubani (It.); 3. Bobet (Fr.); 4. Bartali (It.)5. Oc kers (Belg.); 6. Koblet (Zwits); 7. Magni (It.); 8. Fornara (It.); 9. Zam- pini (It.); 10. Geminiani (Fr); 11. Bresci (It.); 12. Biagioni (It.); 13. ex aequo een groep van 15 renners onder wie Wim van Est, allen in dezelfde tijd als Coppi- 62. Wagtmans (Ned.) 5.25.46; 64. Roks (Ned.) 5.26.31; 68. Dekkers (Ned.) z.t.; 69. Suykerbuyck (Ned.) z.t.; 91. Peters (Ned.) 5.30.19; 92. Van Breenen (Ned.) z.t. Het algemeen klassement ziet er na de vierde etappe als volgt uit: 1 Fornara (It.) 23.57.30; 2. ex aequo Koblet (Zw.),.Bobet (Fr.), Coppi, Bar tali en Elio Brasola (allen It.) 23.57.40; 7. Van Est (NedA 23.57.45; 47. Suykerbuyck (Ned.) 25.05.29; 51. Roks (Ned.) 25.05.49; 57. Dekkers (Ned.) 25 01.44; 73. ex aequo Peters en Van Breenen (Ned.) 25.10.32; 83. Wagtmans (Ned.) 25.12.47. VITESSE, NAUWELIJKS GELIJK GEKOMEN met Hcerenveen en Enschede, zal Zondag een vuurproef moeten doorstaan. Enschede brengt name' lijk aan bezoek aan Arnhem en hel is dus bij voorbaat zeker, dat ook na dt wedstrijden van morgen weer veranderingen in de kopgroep van 1 B zullen plaats vinden. De andere drie titelcandidatcn moeten in staat zijn de volle winst te behalen. Haarlem speelt voor eigen publiek tegen hekkensluiter Achilles, Heerenveen speelt uil tegen 't Gooi en Stormvogels zal geen moeite hebben om Be Quick op een afstand te houden. LIET IS THANS ZO VER, dat in de lagere regionen van 1 B de beslissing kan vallen. Vrij zeker verliest Achilles van Haarlem en als Go Ahead nu de punten thuis houdt in de wedstrijd tegen AGOVV is de positie van Achil les hopeloos en zal Assen een tweede klasser „rijker" worden. Na afloop van de wedstrijd Wagenin- ger.RCH zal er wel oen Haarlemmer zijn die ijlings naar Groningen belt om te informeren hoe de uitslag is van de wedstrijd GVAVVSV. Als RCH na- IN DE DERDE en vierde klasse staan verschillende beslissingen te wachten. Zeer belangrijk in dit verband is de wedstrijd VitesseGVO, een ontmoe ting waarbij het degradatiespook als een schim over het veld zal waren. Een nederlaag betekent voor GVO voorlopig het einde van het derde klassersehap en zelfs een gelijkspel zal aan de pre caire situatie weinig meer kunnen ver anderen. Alleen als Vitesse de beide punten uit handen geeft, waarvoor de Castricummers overigens weinig zullen voelen, is nog redding mogelijk. TE ALKMAAR spelen Alkmaarse Boys en BKC hun één na laatste wed strijd. Het zal geen spanningloos tref fen worden daar BKC altijd nog de kans heeft voor verrassingen te komen als de staartclubs in haar laatste wed strijden uit haar slof schieten. De ploeg uit Breezand heeft dus terdege belang bij de punten en zal zich dienover eenkomstig verweren. DEM aaat te Hoorn tegen Always Forward zijn laat ste wedstrijd en waarschijnlijk laatste overwinning van dit seizoen tegemoet. Zaandijk wint van Purmersteyn. Wijk aan Zee en Velsen zijn volkomen aan elkaar gewaagd en van WSV verwach ten wij een overwinning op Kinheim. ALS Wilskracht van DCG verliest en dat kan vrijwel niet anders, heeft APGS nog een kans om aan degradatie te ontkomen. De Amsterdammers zul len dan echter moeten beginnen met morgen een overwinning te behalen op RKVVA. een opgave die niet zo lastig lijkt. QSC besluit de competitie tegen Terrasvogels en KW maakt er een einde aan in de wedstrijd tegen CSV. BeverwijkWatergraafsmeer wordt een wedstrijd tussen twee ploegen die enkele maanden geleden nog rivalen waren. Daarom zullen de gastheren, die een slechte eindspurt hadden, alles in het werk stellen om nog even te laten zien waartoe zij in staat zijn. DAARN gaat minstens een punt ver- overen op Donar om dan na afloop feest te vieren in verband met het be haalde kampioenschap. WFC neemt af, scheid van het seizoen 1952-1953 in de thuiswedstrijd tegen Allen Weerbaar. In 4A is het bekeken en de uitslagen van morgen kunnen alleen nog maar kleine verschuivingen veroorzaken in de ranglijst. Kampioen HSV speelt thuis tegen Succes, ZAP ontvangt Oudesluis, het teleurgestelde Schagen trekt naar MFC, Watervogels gaat van de gast vrijheid van DTS genieten, Limmen fietst even naar Uitgeest om strijd te leveren met USVU en Randers krijgt gelegenheid om op eigen veld die ha telijke nul onder de kolom gewonnen wedstrijden te veranderen, daar een verzwakt Texel het Marsdiep over steekt. jVJONNIKENDAM kan een einde ma ken aan de spanning in 4B. Daar voor is nodig dat de thuiswedstrijd te gen VZV wordt gewonnen. Met- de mo gelijkheid dat RKAFC zijn protesten krijgt toegewezen hebben wij geen re kening gehouden. Die kans bestaat uiteraard zodat de Westerwegbewoners er goed aan zullen doen met twee pun ten bij Zouaven vandaan te komen. Grasshoppers, EVC en Assendelft zijn echter, als Monnikendam inderdaad wint, volkomen kansloos, zelfs ais de wedstrijden resp. tegen Purmerend, An- dijk en Bergen worden gewonnen. Meervogels is de laatste tijd behoorlijk in vórm en dat zou voor De Rijp wel eens een nederlaag kunnen betekenen. Hoewel de kans groot is dat Animo de competitie besluit met een overwin ning op De Meteoor en dan tevens be slag op de titel legt, zal Zilvermeeuwen er toch rekening mee houden dat de leiders een punt kunnen verspelen. De Zaandammers hebben dan nog een kans maar dan moet ook van SEMO worden gewonnen. WB kan een plaats op de ranglijst stijgen via een overwinnin op SEMO. Lynden zal er een eer in stellen ADO zo goed mogelijk partij te geven en het is voor ons dan ook nog lang niet ze ker, dat de Heemskerkers deze uitwed strijd tot een goed einde zullen bren gen. VVB krijgt het tegen Onze Gezel len evenmin gemakkelijk, maar eerst genoemde ploeg heeft o.i. toch wel de beste papieren. PRAIRIE-PRIJS. 1. Quick P, 2. Quicksilver S, 3. Q William P, outsider: Quant a Moi. WINNETOU-PRUS. 1. Perfect Heny, 2. Nannie Gregor, 3. Prin- ce Maire, outsider: Petite Casin- dra. OLD SHATTERH AND-PRIJS. 1. Prinses Zora, 2. Quick Star, 3. keuze Geersen (Query Hanover, Octavianus K), outsider Persim- mon. BUFFALO BILL-PRIJS. 1. Our Bonni B, 2. Kondor, 3. Louis FH, outsider: Postduif je G. SIOUX-PRIJS. 1. Madame B. 2. Notekraker S, 3. Lionoutsider: Mac Kinley. PEL ARGONIUM-PRIJS (Hand. A). 1. Boekanier, 2. Rendez-Vous, 3 Brandal, outsider: Taxiol. KI NCZEM-PRIJS (Hand. A). 1. Mount v. d. Kraats (Truus, Sa- kina), 2. Fréderiaue, 3. Capriola du Einrath. outsider: Cléone. ROMULUS-PRIJS (Hordenren). 1. Shooting Box, 2. Dicky. Ver- Generaal-majoor Kraskijcvitsj, de Sovjet-Russische plaatsvervangende Hoge-Commissaris in Oostenrijk, hpe protest aangetekend tegen het aanwijze van waarnemers door Oostenrijk bij Eilnopese Kolen- en Stoa (gemeenschap en de Rnad van Europa. Hij bracht zijn protest uit op de bijeenkomst van ac geallieerde raad te Wenen en zeide, da het gewraakte aanwijzen van waarne mers een poging was om Oosteni J in het Atlantische Pact te verwikke len. Het was volgens hem in strijd mei de geallieerde overeenkomst ten aan zien van Oostenrijk, waarbij de ona - hankelijkheid en de onschendbaarhe van het lrind gewaarborgd werden, u geallieerde raad moest zijn goedkeuring hechten aan internationale overeen komsten. Do Britse Hoge-Commissaris, Sir Harold Cacciai, bestreed deze argu menten. Volgens de jongste gegevens zijn bij do wervelstorm, die Maandag o stad Waco in de Amerikaanse staat Tejczs teisterde, 112 personen om het leven gekomen en 503 gewond. JERWIJL GIJ deze week wellicht verstrooiing zocht door het strooien van nieuw grint op uw tuinpad en het netjes glad scheren der gazons, is er in de politieke sector van het wereldleven ditmaal op zovele fronten geduelleerd, dat het practisch onmogelijk is alle punten in een zo kort bestek als het onze in beschouwing te nemen. Pan- moendjon, de wijzigingen aan het front in Laos, betekenisvolle woorden in de fi -semblée van de Raad van Europa te Straatsburg, nieuwe spanning tussen Cairo en Londen, een belangwekkend buitenlands" debat in het Britse La gerhuis met opmerkelijke suggesties van Sir,Winston Churchill fn Clement Attlee, opnieuw Saarland, de a.s. vesti ging van een Sovjet-ambassade-in Dja- karta, mutaties in de top van de leiding der Amerikaanse defensie en het Navo- bevel in EuropaDesalniettemin willen wij uit deze veelheid van stuk voor stuk belangrijke zaken een enkele nader bezien. RU de wapenstilstandsbesprekingen te B Panmoendjon zon aan ie talrijke toiri» ziiden gelanceerde voors-el- len in verband Smet de struikelblok- len in krijgsgevangenen weer kAe»lp8 toegevoegd': Opperbevelhebber M.rk Clark zelf reisde van Tokio naar Korea om de leider der VN-delegatle, „oi Harrison nieuwe door IA as- hinlton goedgekeurde suggesties aan hington g Daarbij waren er iannip InPinfron op voorstellen van h» leider der ^ordelijken, generaal Nam 1 doch andere weken daar zozeer van af hadden een zodanig nieuw „ge zicht", dat de communisten reeds direct spraken van „een stap achter uit" en „een bedreiging van de voor uitzichten der gehele wapenstilstands besprekingen", om ze een dag later als „absoluut onaanvaardbaar" te ver werpen. De jongste series voorstellen van Panmoendjon met hun diverse toelich tingen vormen bijkans een compleet boekwerk. Met elkaar een schier on ontwarbare kluwen. Het is met dat al duidelijk, dat in de tenten in Korea's geneutraliseerde zone, de mannen met gezichten vol ongeduld en geprikkeld heid aan de tafel zitten. We mogen slechts hopen, dat een der partijen nu eens aan het juiste eind zal trekken en men draden zal kunnen spannen, waar langs een vredespalroon zal kunnen worden geweven. De stroeve gang van het gesprek ln Panmoendjon heeft deze week ook offi cieel commentaar uitgelokt. Zowel de Britse minister-president Churchill als ziin politieke tegenvoeter, de socialis tenleider Attlee, hebben gesproken in het Lagerhuis èn, waar Korea een we reldbelang is, waar aan het door lente regens doorweekte front ook Britse soldaten strijden, het hunne gezegd over de Koreaanse kwestie. Daarbij was het als kwamen beider woorden uit een en dezelfde mond. Churchill, de 78-jarige, die nog steeds van een onmerkeliike vitaliteit blijk geeft, zeide in de voorstellen van de communisten te Panmoedjon vele goede dingen te zien. Eigenlijk ziin er geen wezenlijke verschillen tussen de wijze waarop zi.i en de Ver. Naties de weg naar een bestand willen bewan delen. De voorstellen van de Noorde lijken moeten met sympathie ep ernst worden onderzocht. „Het is onze plicht de Amerikanen dit duidelijk en open hartig te zeggen". Clement Attlee sprak in ongeveer ge lijke termen, doch voegde daaraan toe. dat „bepaaide Amerikanen z.i. geen regeling van het Koreaanse vraagstuk zouden wensen". Hij uitte bovendien de wens, dat 't overleg met de commu nisten in Korea niet meer louter aan de Amerikanen moet worden overge laten. De ongeveer gelijktijdig gespro ken woorden van de Noordelijke on derhandelaar Nam II sluiten bij deze Britse stemmen merkwaardig aan. Hij zei onmogelijk geloof te kunnen hech ten aan het Amerikaanse argument, dat de beraadslagingen over de hoofd zaken niet kunnen worden voortgezet, zolang geen opheldering is verkregen over punten van ondergeschikt belang (het lot van een zeker deel der krijgs gevangenen) - LIET IS duidelijk, dat we hier te doen hebben met ongelijksoortige facet ten in de diplomatie. De taal, die de Amerikanen spreken, meer nog nu de Republikeinen in Washington de scep- ter zwaaien, is hoekig en scherp, niet altijd voldoende overwogen, dan weer te aggressief voor de toon van een com- promisgesprek en bovendien bij tijd en wijle verward. De verschillen tussen bepaalde uitlatingen van Eisenhower en diens minister van Buitenlandse Zaken. Foster Dulles. over eenzelfde onderwerp, wekten bi.i de toehoorder vraagtekenachtige conclusies. De taal dei Amerikanen is die van een nog jenge dinlomatie. met alle ontsporin gen van dien. Het Europese staatsman schap steunt op een riiker en gevariec- dei ervaring, is rijper en grootser van inhoud en dientengevolge voor het be reiken van resultaten in het huidige wereldgesprek van grote waarde. Men mag de Amerikanen daarom toewensen, dat zij (hoezeer zich ook bewust van hun na wereldoorlog no. twee toege vallen leiderschap) gehoor zullen eeven aan de stemmen van het oude Europa, dat dan wel vele crises te doorstaan heeft, maar aan geest en in zichten toch werkeliik nog wel het een en ander te bieden heeft. Als Churchill en Attlee er op wijzen, dat Eisenhower met zijn onlangs ge stelde voorwaarden ter verzekering van vrede tussen Oost en West, wat al te hard, om niet te zeggen brusk van stapel loopt, geloven wij, dat het van Londen juist gezien is voor te stellen stap voor stap te trachten het gewen ste doel te benaderen. Dan geloven wij eveneens, dat Londen meer begrip heeft voor de geest van het Kremlin dan de leiders van het Witte Huis en het State Departement. De jongste verklaringen van Eisen hower, waarin hij zegt. dat z.i. het mo ment van een conferentie tussen de grote mogendheden nog niet gekomen is. toont een zienswijze, welke onnieuw afwilkt van die welke niet alleen in Londen, doch ook in Parijs wordt £;e- knesterd. Dit gaat een verkeerde kant uit. Splitsing in de gedragslijn van het W;esten t.o.v. Moskou, hoe ook, moet boven alles worden vermeden. TNTUSSEN gaat in West-Europa het zoeken naar wegen, welke moeten leiden tot een groter en hechter een heid tussen de vijftien staten van Straatsburg voort. In de (adviserende) Assemblée van de raad van Europa hield men zich bezig met de ontwerp- grondwet voor een politieke gemeen- schan te stichten tussen de zes landen, die betreffende hun kolen- en staal- wezen tot. integratie overgingen en in princue besloten tot onrirhting van een Euronees leger. Er werden enkele moties aanvaard. Daarna kwam«o de ministers van Buiteniandse Zaken der Schuman-landen te Parijs bueen. die besloten de kwestie der politieke ge meenschap in Juni on een conferentie te Rome te besnreken. In de Assem- bi"e t» S("raa(ch*'**p klpjilf cm hp-- nieuwde waarschuwing van de Brit ten. dat een ..klein-F,"rnna"' niet kan leiden tot een werkeliik verenigd ■pi T*o T»"" -c n rif» voorlegfpirfg poRtieVc» gg- mcensehao zelfs „een blauwdruk" vaarvnnr geen enkele fpiteliike basis aanwezig was. De. Franse federalist Tejtgen trok tegen dit gezegde fel van leer. Al met al dienen deze besnrekinpon in de zin van een Euronees forum niet te worden onderschat Dat ze gevoerd wo-den is tenslotte een venhpumnd winstpunt ten aanzien van het ver leden. Is het geen goed geluid als de Duitser Von Brnntano uitroept: „Er zal in het ni»nwe Eurnna geen plaats ziin voor overheersing door welke mogend heid ook"? Laat men daarenboven de wiize raadgeving van Lord Hope in de Assemblée fc Straatsburg voor ogen houden Hii verklaarde dat er geen mden tot wanhoop is en zei verder* „Laat men daaraan ook niet toegeven, want wanhoop kan nooit een goede raadgeefster voor staatslieden zijn". melijk van Waaeningen wint, en dat is wel waarschijnlijk, en VSV twee pun ten verliest aan GVAV (hetgeen min der waarschijnlijk is), zijn de Haar lemmers kampioen. Mocht dit Zondag eventueel niet gebeuren, dan is dat slechts uitstel van executie, daar de titel RCH toch niet meer kan ontgaan. Spannender is de strijd om de laatste plaats te ontgaan. Zwolse Boys en Fri- sia, de voornaamste degradatiecandi- dten, spelen op eigen terrein resp. tegen EDO en DOS. Normaal zouden het ne derlagen voor de gastheren moeten worden, maar EDO en DOS hebben geen belang meer bij de punten en Zwolse Boys en Frisia ziin als de kat ten, die in het nauw zitten en dan vreemde sprongen kunnen maken. LIET IS NIET DENKBEELDIG, dat de spanning in 1 C Zondag weer zal toenemen. Sparta, met een geblesseerde Terlouw of met een invaller voor de stopperspil van het Oranje-team, brengt een bezoek aan Emma, dat er toch wel op belust zal zijn om nog iets te laten zien, vóórdat de competitie ten einde is. Dat Willem II zich door Bra- bantia zal laten verrassen is een ver onderstelling, die ons te ver gaat. Voor HBS en Theole kunnen wij geen winst voorspellen in de wedstrijden resp. tegen SW en BW. TN 1 D GAAN de drie titelcandidatcn overwinningen tegemoet. PSV speelt voor eigen publiek tegen NOAD, ADO verleent gastvrijheid aan Hermes DVS en TEC is niet in staat om Eindhoven beentje te lichten. Voor Maurits wordt dat de kans om uit te lopen op de hek kensluiters. Het moet voor deze ploeg toch niet onmogelijk zijn tegen Xerxes op zijn minst een gelijkspel te behalen. ZONDAG WORDEN de laatste (nor male) competitiewedstrijden voor de tweede klasse B gespeeld. Het is ech ter niet denkbeeldig dat die competi tie nog een verlenging kiljgt. DAARVOOR zijn verscheidene mo gelijkheden. OSV kan van Schoten winnen en Helder van Volendam ver liezen, met het gevolg dat drie clubs uit moeten maken wie naar de derde klasse verhuist. OSVSchoten kan in een gelijkspel eindigen, Helder van Volendam verliezen en als de protest commissie dan beslist, dat de penalty welke OSV tegen Schoten mocht ne men wel een geldig doelpunt oplever de, gaan die drie clubs ook beslissings wedstrijden spelen en...... Genoeg daarover. Het zou vervelend worden al die theoretische mogelijkheden op ta gaan sommen. Vast staat alleen dat, als OSV van Schoten verliest, Oost- zaan zijn tweedeklasser kwijt zal zijn. Helder kan ook het zekere voor het onzekere nemen en proberen Volen dam een punt af te Emoepen, een op gave die overigens niet eenvoudig zal zijn. ZVV speelt zijn laatste wedstrijd tegen Rapiditas en kan via een over winning een plaats op de ranglijst stij gen. Een handvol toeschouwers is op de tweede dag van de Daviscup-ontrr.oe- ting NederlandItalië getuige geweest van een trieste nederlaag in het dub belspel. Wat het Nederlandse duo Van SwolWilton tegen de Italianen Sirola en Marcello del Bello te zien gaf, was zo zwak en zo beneden internationaal peil, dat, met uitzondering misschien van een kleine onleving na de tweede set, van een debacle gesproken kan worden. Wilton, gehinderd door een onwillige buikspier, bracht er al heel weinig van terecht en het was begrijpelijk dat Van Swol, die 24 uur tevoren had laten zien nog wel iets in zijn tennismars te heb ben, in de malaise ging delen. De uitslag werd 62. 75 en 61 in het voordeel van de Italianen. De stand is thans 30 in het voordeel van de Italianen die zich daarmee in de derd* ronde hebben gespeeld. Op de rijksweg Utrecht—Den Haag Rotterdam nabij Reeuwijk is gister morgen een luxe auto uit Hengelo (O) van achteren op een met hout beladen vrachtwagen ingereden, ten gevolge waarvan het bovendeel van de carros serie werd afgescheurd. De bestuurder en een naast hem zittende passagier werden slechts licht gewond en konden met een passerende auto naar Hengelo terugkeren. De achter in de auto ge zeten heer G. J. Brinkman, procuratie houder van een signaalapparatenfa- bnek werd gedood. Het stoffelijk overschot is naar een ziekenhuis te Gouda overgebracht. Een inwoner van Hilversum is er tijdens een wandeling langs het'kanaal in geslaagd een wild hert, dat dreigde te verdrinken, te redden. Het dier, dat enigszins gewond was geraakt bij zijn vergeefse pogingen om de hoge schoei- ingyan het kanaal weer op te klimmen, is door de politie in het hertenkamp ondergebracht, waar het nog Tnoeiliilc kan wennen. v

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3