Stad en omgeving mDER&SEEare Jhr Feit: „Er kan nooit genoeg zijn r De wereldreis van Jimmy Brown Veel spanning in periodieke zeilwedstrijd der marine Wat de postduiven presteerden hulp De „Jan v'. Brakel" hervat zijn vredestaak Dierenbescherming' heeft nieuw bestuur Ook in Den Helder aan avondvierdaagse IN HET KORT Vrijdagmorgen de zevende start Zeemacht-JVC 7-4 Neptunus-Banckert op Helder-terrein Pont St. Maxcence nu aan de beurt Brandweervereniging vierde lustrum JAARVERGADERING SECTIE „JEUGD" Het kampioensteam van Hermes" Cracks van vorig jaar nemen weer deel Tussen Haaks en Kuit je O. en O.-tornooi Drie verenigingen vlogen op Quiévrain Bridge-uitslagen H.B.C. WOENSDAG 20 MEI 1958 Hr. Ms. fregat „Jan van Brakel", speciaal gebouwd voor de dienst als visserij-inspectievaartuig, ligt in de haven van Den Helder gereed uit te varen naar IJmuiden, om voor het eerst sinds jaren zijn vredestaak te hervatten. Die taak dateert reeds van omstreeks 1890, toen politietoezicht op de visgronden niet gemist kon wor den. De varensgasten waren niet al te zachtzinnig en als een „collega", land genoot of niet, iets deed wat de heren niet aanstond, dan waren de enterha ken welkome attributen om de tegen partij aan het verstand te brengen wat wel en wat niet toelaatbaar werd geacht. De tijden zijn veranderd en met de tijden de mensen, maar het toezicht is gebleven, zij het ook in ge Wijzigde vorm. Ovér dit toezicht 'zijn wij een praat- Je gaan rriaken met de commandant van de f. 816, zoals de „Jan van Bra kel" officieel genummerd is, de luite nant ter zee eerste klas jhr J. A. Feith. die voor de eerste maal ter visserij inspectie uitvaart. „Inderdaad", zo zeide hij, „zullen wij onaangenaamhe den tussen de talrijke vissers van ver scheidene nationaliteiten, behalve Ne derlanders ook Engelsen, Fransen Belgen, Duitsers en Denen, moeten voorkomen en indien ze zijn ontstaan, beslechten. Ook het tegengaan van smokkelen en het aan boord brengen van minder gewenste artikelen liggen geheel op ons terrein. Bij overtreding van de visserijreglementen volgt een onderzoek, waarvan de resultaten in een proces-verbaal, dat aan de be voegde instanties wordt toegezonden, worden vastgelegd. Op onze vraag of andere nationali teiten interventie van de Nederlandse marine zullen accepteren, antwoordde de commandant, dat bijna alle landen aan dit toezicht deelnemen. Engeland zelfs met vier schepen. De hoofdzaak ziet jhr Feith echter In de medische verzorging van de vis sers en assistentie bij reparatiesi. waar voor zjjn schip volledig is uitgerust. Een hospitaal met vijf bedden, met aan het hoofd de luitenant ter zee derde klasse dr Timmer, is compleet uitgerust voor niet al te grote opera ties. Wij vroegen of het hospitaal-kerk schip „De Hoop" zich, behalve de re paraties, niet op hetzelfde terrein be weegt en of dit leidt tot een teveel aan hulp. Het antwoord luidde bevestigend en ontkennend. Bevestigend wat hetzelf de werk, ontkennend wat een teveel aan hulp betreft, want, zo zeide de commandant, er kan nooit genoeg hulp zijn. Voldoende werk en vertier. Ten slotte vroegen wij of zijn man schappen, die tot Nbvember of Decem ber zullen blijven varen, voldoende werk en vertier hebben om die tijd door te komen,' doch daarover had de Dé gisteravond in de bovenzaal van Formosa" gehouden jaarvergadering der Nederlandse vereniging tot bescher ming van dieren heeft een nogal gron dige wjjzigftig in het afdelingsbestuur opgeleverd. Aftredend waren de heer D. Haan (voorzitter), mevr. Teune en mej. Held. die.zich niet herkiesbaar had gesteld. Voorts moest worden voorzien in de vacature van wijlen de heer G. H. van Grunningen (penningmeester). Van het cude bestuur bleven alleen over mevr. N. Foel-Schouten (secretaresse), mevr. Haan en de heer W. C. de Bie. De nieuw- gekozen bestuursleden zijn mevr. Sel derbeek en de heren Leder, Louwrier en Simonse. De functies worden in de eerstvolgende bestuursvergadering ver- ceeld. De vergadering benoemde gister avond verder een propaganda-commis- sie en een commissie, die de in Decem ber te houden collecte zal voorbereiden. Ten aanzien van de plannen voor een dierenasyl werd medegedeeld, dat het hiertoe bestemde fonds ruim elfhonderd gulden in kas heeft. Vijf jaar geleden werd de Heldersc Brandweervereniging opgericht als een waardevol contactorgaan tussen de le den van de zo heterogeen samengestelde brandweer. De brandweer heeft immers een kleine beroepskern, die bij acties W'üksgewUs wordt aangevuld met per soneel van de politie, de dienst van Openbare Werken, de Water- en Licht- bedrjjven en (met name in Juliana- dorpj enkele particuliere vrijwilligers. Tijdens de viering van het eerste lustrum in Casino heeft de commandant van de brandweer, commissaris A. Hen- sums, op dit belangrijke aspect gewe zen. Met gerechtvaardigde trots sprak de commandant over de goede naam, die de Helderse brandweer zich heeft verworven. Zware branden komen in Den Helder practisch niet meer voor, dank zij de paraatheid van het korps. Het spreekt vanzelf, dat in geval van brand onmiddellijke alarmering (tele foon 3500) een eerste vereiste is. 'De- lustrumavond werd verder ver zorgd door leden van de Alkmaarse kring van kleinkunstenaars, die een zéér smakelijk „Hodge-pidge" (hutspot) opdienden. Het was een gevarieerd en aantrekkelijk menu, geserveerd door de inmiddels in Den Helder al bekende gopchelaar-conferencier „Cakie'het komische duo „Jolly en Joker", de Charmante chansonnière Rita Dekker, de' cabaretier Tonny van Zwol en (last but not least) de accordeonist-pianist John Davis, die eens even liet horen dat hij zijn -lauweren op concoursen niet ten onrechte heeft geoogst. Een voor de aanwezige brandweer lieden prettige bijkomstigheid was, dat het alarmsignaal niet eenmaal ging, terwijl toch twee onweersbuien ten aether-gevecht met elkaar drcigd"n nan te gaan. Het onweer 1 ok echter voorb en stoorde de feestgangers niet. commandant geen zorgen. „Wij doen ongeveer om de tien dagen een haven aan, zetten de sloepen uit om bij de vissers een visite af te steken, houden het schip schoon en verrichten het nodige onderhoud, gooien zelf onze r.etten uit voor de sportvisserij en ver smaden daarbij een lekker vers visje niet, terwijl ook aan oefeningen vol ledige aandacht wordt besteed. Een programma, dat de nodige afwisseling brengt", zo besloot de commandant. Dinsdaa 26 Mei vaart de „Jan van Brakel" de haven van IJmuiden uit om zijn taak te beginnen, doch zal na enige uren moeten terugkeren om de genodigden, die het uitvaren van de vissersvloot van nabij zullen gadeslaan, weer vaste grond onder de voeten te geven. Maar daarna gaat het begin nen: voor de vissers om de Hollandse nieuwe te vangen, voor de „Jan van Brakel" om zijn politionele en mens lievende taak te vervullen. Hoewel Den Helder geen wandelsport- verenigingen rijk is, die lid zijn van de N.W.B., komt er toch een „Avondvier daagse" en wel op 1, 2, 3 en 4 Juni. Deze avondvierdaagse wordt onder auspiciën van de Nederlandse bond voor lichamelijke opvoeding georgani seerd door de wandelsportverenigingen ,De Jutter" en „De Duinkanters". De medewerking van „De Zilvermeeuw" is reeds toegezegd. Ter voorbereiding van de jaarverga dering. die de bestuursraad van de Hel derse Gemeenschap op Maandag 29 Juni hoopt te houden, kwam gisteravond in „Formosa" de sectie Jeugd bijeen. Ver schillende plannen werden besproken, terwijl voorts een bestuursverkiezing werd gehouden. De voorzitter, de heer F. J. ten Hoope, die aftredend was, werd herkozen, evenals mej. J. Limonard. In de plaats van mevr. Sipsma-Krul. die niet her kiesbaar was, werd mej. S. E. M. Ver- berne (van het Nederlandse Padvind- iStersgenootschap) gekozen, en in de plaats van de heer G. P. Sipma. die zich ook niet herkiesbaar had gesteld, de heer P. de Geus (van de Nederlandse Padvindersvereniging). Het nieuwe be stuur bestaat verder uit mej. D. E. Meijer en de heren W. Kalkman (secre taris) en A. de Wit. Van gedachten werd gewisseld over de organisatie van,een „Knobbeltocht" in de zomervacantie en over de viering van Koninginnedag en Bevrijdingsdag 1954. Voorts werd het plan geopperd, in het winterseizoen een bijeenkomst te beleggen voor de leiders van alle jeugd verenigingen, die dan allerlei gemeen schappelijke problemen kunnen bespre ken. Het sectie-bestuur zal bij de be voegde instanties aandringen op een enigszins officiële opening van het kampeerterrein. De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden. Het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huizen van de secretaresse, Piet Heinstraat 1. De ambtenaar van de Kinderwet ten houdt vanmiddag van drie tot vijf uur spreekuur in het gebouw van de Keuringsdienst, Spoorgracht 6. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. 108. Commissaris Archibald Rednose Smith was zo ontstemd als een piano, die drie weken in de motregen heeft gestaan. De twee politie-auto's, die hij Jimmy en Piet Potlood achterna had gestuurd, waren allebei onverrichter- zake terug gekomen. Zij hadden de auto van de twee vluchtelingen uren lang kunnen volgen, maar op een kwaad ogenblik was het ding als het ware in het niet verdwenen. „Dat kèn niet. dat is onmogelijk!" had Rednose Smith gebulderd, maar de agenten had den bij hoog en bij laag volgehouden dat de auto een kilometer of twintig vóór de plaats waar de jungle begint in de rivier was gereden en toen ver der spoorloos was geweest. „Lelijke domoren!" had hij geschreeuwd. „Jullie hebben je door die botterik van een aap en dat halfwas journalistje in de luren laten leggen. Verdwijn! Ik wil jul lie domme hoofden geen ogenblik meer aanschouwen!" Als geslagen honden waren de agenten afgedropen en de commissaris was met een gezicht als van een oorwurm naar huis gegaan. Hij had het hele politiecorps echter de op dracht gegeven die nacht extra uit te kijken, want het zou hem niets ver wonderen als de Roekiraki's nu hun strooptochten weer met hernieuwde kracht zouden gaan ondernemen. Hij bleef eerst nog wat kranten iez°n, nam daarna nog een bad en kroop toen zijn bed in. „Morgen", gromde hij, „laat ik al die gevangen genomen Roekiraki's afmaken, dierenbescherming of geen dierenbescherming". -*\ Dit zijn de kranige Hermes-elf, die de felbegeerde promotie naar de tweede klasse tot een feit maakten. Op de voorgrond van links naar rechts F. Mooy, H. Frowein, C. van Bijnen en G. Smits, daarachter A. van Wolferen en D. A. van Loon. Op de achterste rij R. Lagerield, B. F. Verfaille, WHessen, A. J. Pottin ga en W. Lastdrager. De lijst van deelnemers aan de periodieke zeilwedstrijden der Koninklijke Marine bevat weer verscheidene namen, die herinneringen oproepen aan het geen in vorige seizoenen op het wisselvallige water van Marsdiep en rede werd gepresteerd. Stuk voor stuk weten deze geroutineerde zeilers, wat wind en zee voor hen in petto hebben, zodat zij elkaar geen duimbreed toegeven. Aan spanning ontbreekt het derhalve niet. De vijfde wedstrijd werd gewonnen door schipper Luiting, die reeds voor lag bij het ingaan van de tweede en laatste ronde. De uitslag was: schipper Luiting 13 punten, bootsman Berghout 11, adelborst eerste klasse Mahieu 10, bootsman Bosman 9, kwartiermeester Giesbers 9, luitenant ter zee De Neef 7, bootsman Kooistra 6, schipper Ufkes 5, schipper Noordink 4, kwartiermees ter Dekker 3. Na de zesde start, die bijzonder vlot verliep (in 57 seconden waren alle tien de sloepen door de start!), had kwartiermeester Giesbers zeer spoedig de leiding, maar in het derde rak. dat kruisend moest worden genomen, kwa men verschuivingen in de volgorde. Bij het ingaan van de tweede ronde lag bootsman Berghout aan de kop, met Gisteravond heeft Zeemacht zijn ne derlaagwedstrijd tegen JVC 1 met 74 gewonnen. Het was een weinig span nende wedstrijd, waarin de Juliana- dorpers verdienstelijk spel leverden, maar toch niet tegen de marineman nen opgewassen bleken. Er rest Zee macht nu nog één ontmoeting en wel morgenavond om zeven uur op het Ankerpark-terrein tegen het eerste elf tal van ZAP. Het gezelschap van Rien van Nu- nen brengt heden- en morgenavond het blijspel „De muzikale familie" ten tonele in de Marinecantine. schipper Luiting als tweede en kwar tiermeester Giesbers als derde. De uit slag van deze zesde wedstrijd werd: Berghout 13, Luiting 11, Kooistra 10, Giesbers 9, Ufkes 8, Bosman 7, De Neef 6, Mahieu 5, Noordink 4, Dek kers 3- Vrijdagmorgen vindt bij het Wier- hoofd de zevende start plaats. Hr Ms fregat „Jan van Brakel", bestemd voor het politie-toezicht bij de visserij, is gisteren naar IJmuiden ver trokken. Hr Ms fregat „Van Speyk" is gis teren naar de Rijkswerf gegaan. Het is morgen hoog water om 1.00 en 12.50 uur, en laag water om 6.35 en 19.45 uur. De temperatuur van het zee water was 13,1 graden Celsius. VERNIEUWING DOKVLOER. Door de directie van de Rijkswerf zal op Vrijdag 5 Juni a s. in het open baar worden aanbesteed het vernieu wen van de dokvloer in het Oude Dok op de Rijkswerf alhier. In het tornooi om de Burgemeester Rehorst-wisselbéker spelen vanavond om zeven uur op het Helder-terrein aan de Sportlaan de elftallen van Hr Ms „Neptunus' en Hr Ms „Banckert" tegen elkaar. Eerstgenoemd team heeft op 6 Mei met 20 van De Kooy gewonnen en de mannen van de „Backert" zegevier den op 11 Mei met 2—1 over de ploeg van de Luchtmachtvakschool uit Weesp. De winnaar van hedenavond moet op Dinsdagavond 2 Juni, even eens op het Helder-terrein, uitkomen tegen de winnaar van de wedstrijd, die op Donderdagavond 28 Mei op het Wa tervogelsterrein wordt gespeeld tussen de ploegen van het KIM en de LuA- Betuwe. De collecte voor de sanatoria „Zonnegloren" en „Sonnevanck" heeft Zaterdag in Julianadorp 54,57 opge bracht (Advertentie, ing. Med.) De duiven van de vereniging van Zaterdagvliegers „Nieuwediep" zijn naar Maastricht geweest. Niettegenstaande het buiige weer legde de eerst aan komende duif, toebehorende aan de heer J. Kater, het traject van 243 kilome ter af in 2 uur en 43 minuten. Van de 339 deelnemende vogels werden de beste prestaties geleverd door de duiven van de volgende leden: J. Kater 1; Bambach 2; gebr. Koopman 3; P. Bontes 4, 8; Van der Wal-De Vries 5: Lich tenberg 6; M. van Straaten 7; A. Agema 9; P. Beukers 10. De stand voor het vitesse-kampioenschap is thans: P. Bontes 552 punten, L. Petrus 488 punten, gebr. Koopman en Zn 431 punten. Donderdag wordt ingekorfd voor Qulévraln. i-i W?I i M 3» V..." - h TZm HOCKEY MET genoegen heeft Mtnu- tus die weer eens de taak van Gradus mag waar nemen zitten bladeren in een blauw gebandeerd bun deltje velletjes, dat „Her mes'' ter gelegenheid van het tienjarig beslaan liet verschijnen als jubileum- editie van „De Molshoop". Dat was op 29 April 1991, toen het eerste elftal nog be scheiden in de derde klasse speelde. Tevergeefs heeft Minulus gezocht naar het ledental op die datum, maar het is zeker minder geweest dan op het ogenblik. Met honderdveertig leden en een eerste herenteam, aat naar de tweede klasse is gepro moveerd, gaat Hermes de nieuwe competitie, de nieu we velden en... het kope ren jubileum tgemoet. Naar Minulus zich heeft laten vertellen, is de zo dapper begonnen vrijgezellen-club binnen de hockey-gelederen aardig gedecimeerd. Van de zeven zijn er nog twee. Dat komt ervan, wanneer men een sport beoefent, waarbij Amor oogluikend wordt toegelaten. Met de burgemeester heeft Minutus "en zwak voor hockey, zij 'iet ook niet in de eerste '"nis omdat ook dames de hanteren. Het is bij n meer een kwestie van et gulden verleden. Wie zou niet met vertedering terugdenken aan onbezorg de jaren in een soort oer tijd, waarvan menig uurtje in zon en wind werd door gebracht op geurig gras, het t oog gericht op het pijlsnelle balletje? Eigenaardig, dat van al die hockey-wedstrij- den maar één moment le vend is gebleven: er landde toen een sportvliegtuigje vlak bij de krijtlijnen. Waar en wanneer dat geweest is? Het geheugen-archief ver meldt het niet. Wel is Mi nutus er zeker van, dat hij nooit heeft geploeterd in modderpoelen als het Meeu- wen-„bassin" voor de revi sie. Maar laten we dat gauw vergeten. Onder de Donkere Duinen zal het beter gaan.' Uit de jubileum-Molshoop wil Minutus nog even op graven, dat de eerste offi ciële wedstrijd op 4 Mei 1941 werd gespeeld tegen de Zee vaartschool. Het einde kwam met een stevige 50 zege voor de met oranje badge spelende Hermes-elf. en ook de revanchewedstrijd op Hemelvaartsdag 22 Mei werd. een overwinning, 42. Een veelbelovend begin, waarna Hermes geleidelijk hoger op de ranglijst kwam. En nu de „Hermessianen" de twee de klasse hebben bereikt, zijn ze nog niet tevreden gelukkig maar, ian blüft er iets te streven!), maar moet. het vol enthousiasme op de eerste klasse aan. Het zal hun nog gelukken ook! STRAND UET begint te zomeren, vrienden! De strandtijd breekt aan, en dat geeft aanleiding tot twee glim lachjes en één frons. De sombere blik geldt het Huis- duiner strand, weliswaar mooi breed na de jongste duinafslag, maar onbereik baar voor degenen, die het nemen van rotspartijen en baizalt-barrières te bezwaar lijk vinden. Waar blijven de ambtelijke instanties met het forse besluit, de nodige ku bieke meters beton er tegen aan te smijten en het pad te effenen? De eerste glimlach spuien we een paar kilome ter Zuidelijker, waar de ge- broekers Minkemai weer een behoorlijk stukje werk heb ben verzet. Daar bij „Paal drie" zal het van de zomer wel gaan. En de Julianador- pers zijn ook niet mis, want het „Prd van de Boorder" verleent een alleszins bruik bare toegang naar het strand, waar van gemeente wege is gezorgd voor een plankier en een afraste ring. Het tentje van de heer Jongman staat er weer, en er hangt aan een paal een heuse reddingboei. Het be looft wat te worden voor de vreemdelingen, dait „Julia nadorp aan Zee". f BEDE TJA, dat met die bordjes is nog wat onduidelijk. Het was voor een lezer zelfs „zo duidelijk als koffiedik". Hij schreef Gradus, dst ver schillende toegangswegen naar het strand versierd zijn met twee borden. Op het ene staat „Verboden toe gang", op het andere „Ter bede toegankelijk voor voet gangers". Nu is dat niet helemaal met elkaar in strijd, want dat „terbede" is een welhaast klassieke uit drukking, afgeleid van „bid den" (vrtigen). De Rijks waterstaat wil hiermee zeg gen, dat tot wederopzegging welwillend is beschikt op het verzoek, het bordje „Verboden toegang" niet te doen gelden voor voetgan gers, die uitsluitend via de met het andere bordje aan geduide weg strsmdwaarts willen gaan. Lezer moet dat bordje dug beschouwen als een permanente herinne ring. dat de voetgangers slechts een gunst genieten. Misschien weten knappe, 20ste eeuwse koppen bij Rijkswaterstaat nog wel eens een moderner opschrift te bedenken. GOUD WIET zonder jalouzie ziet Minutus dikwijls, hoe op geruimd Gradus achter zijn schrijfmachine klimt na een bezoekje aan een gopden bruidspaar. Laat nu Minutus eens de gelukkige geweest zijn! Het geluid veïi een glanzend gepoetste bel riep Enkele ogenblikken later zat de bruigom naar de deur. Minutus in de kraakzinde lijke woning van het echt paar RsmMaas, Vlaming straat 29, achter een kopje thee, te luisteren nEiar een summier overzicht van vijf tig jaren huwelijkslief en -leed, die nu eenmaal ailtijd samengaan. Dirk Ran was 24 en Maartje Maas 26. toen zij de grote stap wragden. Wat al vreugde en wat al zorgen zijn er gekomen met de drie zocrns en de drie dochters, die inmiddels ook allemaal zijn getrouwd en kinderen hebben. Zeven en twintig kleinkinderen heb ben de heer en mevrouw Rein, die altijd in Den Hel der hebben gewoond. De bruigom is tot zijn 68ste Jaar metselaar geweest, waarvan de laatste twintig jaar als eigén baas. Waar aan hij zoal heeft gewerkt? Voor de vuist weg noemde de heer Ran enkele grote karweien: het tehuis voor militairen aan de Kanaal- weg. de officiersclub aan de Hoofdgracht, het vliegkamp De Mok, de vroegere On- derzeedienstkazerne, de bas- cu lebrugZo heeft ook hij in letterlijke zin zijn steentje bijgedragen Ean de opbouw van Den Helder. Is het wonder, dat de afbraak in de oorlog hem zeer ter harte ging, temeer daar er drie eigen huisjes bij wai- ren? Maar daaraan moet het gouden bruidspaar vandaag maar niet denken. Het is immers de grote dag, Woensdag 20 Mei, en er is alle reden voor enige feest vreugde. Ter ere van dit jubileum wil Minutus deze rubriek met een plaatje van de heer en mevrouw Ran besluiten. vandaag in de bloemetjes Van drie andere verenigingen zijn de duiven reeds naar Quiévrain (afstand 293 kilometer) geweest. Het was vbor „Victroria" de vijfde wedvlucht. De vogels werden 's morgens om acht uur met kalme Zuidoostelijke wind gelost. De eerste prijsvlieger werd geklokt om 11.27.5 uur. De beste resultaten werden, behaald door: C. Bregman 1, 8, 10; B. C. de Boer 2, 7; P. Tydeman 3; J. A. van Steijn 4; J. C. Duinker 5; J. Kramer 6. Vrijdag wordt tussen vijf uur en half zeven ingekorfd voor Pont St. Max cence. De klokken worden Zaterdag avond tussen zes en zeven uur gesteld. De eerste vogel van „Hollands Noord punt", eveneens om acht uur te Vil voorde gelost, werd om 11.32 geklokt. De voornaamste prijswinnaars waren: R. T. Mulder 1, 7; D. van Reek 2; J. van Dam 3, 5, 8; J. Visser 4; Schreuder 6; P. Malléè 9; J. Zoon 10. Nummer één van V.O.P. keerde om 11.31.12 uit Vilvoorde terug. Van de re sultaten vermelden we: M. Mastemaker 1, 4, 5, 6, 7, 8; M. Luider 2; G. J. de Wit 3, 9; J. Bruin 10. De derde wedvlucht van „Het Noor den" had Vilvoorde (227 kilometer) als plaats van lossing. De 243 duiven van deze vereniging werden 's morgens om half negen met Noordoostelijk'e wind in vrijheid gesteld. De eerstaankomende werd geklokt om 12.05.50 uur. De eerste tien prijzen werden gewonnen door: C. van Doorn 1; W. Fritz 2; A. Felkers 3; P. Ramler 4 7 10; P. Dirks 5; J. Mans handen 6; W. Boon 8; J. Flurie 9- ^r"' dag tussen vijf uur en kwart over zes wordt ingekorfd voor Pont St. Max cence. De vijfde ronde van de HBC-bridge- competitie leverde de volgende uitsla* gen op: A-lijn: BakkerDoms 64.81, bek kersZoon 58.79. Visser—BakUer 54.62. Slemmer—Van Praag 52.77, Bouwman Evers 50.64, BenekerVeenstra 47.68, DukersKerkhof 48.29, Vrijvogcl Swenner 43.51, KemperDe Vries 41.66. Van den BergVan der Helm 39 34 B-lijn: Snoerwang—Pol 62.00, Gran deSmit 56.00, BeeldmanJansen 50.00, HarjerSchilperoort 46.00. heer en mevrouw Planken 43.00, Van der Eist—Droste 43.00. C-lijn: heer en mevrouw Schotmans 68.97. Selier—Van Dongen 54.62, Spruit Bijlsma 52.31, RozingHarjer 51.85, dames inijdersVeenstra 51.38, heer en mevrouw I e Groot 50.00, heer en mevrouw De Vries 45.83, heer en me vrouw K ao 43.51. heer en mevrouw Meijer 42.59, heer en mevrouw heb- 38.83.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2