Vragen staat vrij Strijdlustige Suykerbuyck wist zich als vijfde te klasseren Zwitsaletten r BANDEN Om het geluk van Peter Route de France LICHT ^LOPEND DE AUTORACES TE ZANDVOORT Het Belgische elftal De bonnen De icaarborgsom Emigratie en dienst De Afkoop De Bode Hoe de bijslag te berekenen Geen antwoord Weer Nederlandse Stewardess De mieren Hitte nam toemaar de Nederlanders streden in voorste gelederen Rik van Steenbergen boekte etappe-zege Van de Brekel zesde in algemeen klassement Pim, Pamf Porn en de wonderlamp RIJWIEL MOTOR De Zaanse bridgeclub kampioen eerste klasse Koninklijke onderscheiding voor mr H. W. J. M. Keuls HOOFDPIJN, KIESPIJN...? door Kitty Lessels Luister eens naar Radiop. o „.amma WOENSDAG 20 MEI 1953 JTEN LEZER moest van een uitvoe ringsorgaan 24 vacantiebonneii ontvangen. Nu beweert dit uitvoe ringsorgaan, dat de bonnen per brief, dus niet per aangetekende aan hem zijn gezonden. Die brief kwam nimmer aan en de post weet ook van niets. Nieuwe bonnen wil het orgaan niet geven. Wat nu? Vol gens ons, moet het orgaan wel de gelijk nieuwe bonnen afgeven. Ze hebben geen enkel bewijs dat de brief werd verzonden en buitendien: U kreeg ze niet U heeft er recht op, zodat ze u nogmaals gezonden moe ten worden. Dan moet het uitvoe ringsorgaan dergelijke waardestuk ken maar per aangetekende zenden. I EZER heeft 11 jaar geleden een waarborgsom gestort voor de huur van zijn huis. De toenmalige eigenaar is overleden en de weduwe verkocht het huis waar vrager ove rigens nog in woont Mag hij nu die waarborgsom, waarvoor een kwitan tie aanwezig is, opvragen? U kunt deze f 30 terug vragen van de erven Tenzij deze kunnen aantonen, d»t de nieuwe eigenaar deze schuld overnam en t.z.t aan u zal terug betalen, als u de woning gaat ver laten. EMIGRATIE gaat voor militaire dienst. Indien de papieren van vrager in orde zijn, inclusief het passagebiljet zal hij kunnen ver trekken, ook al zou hij op dat ogenblik al in dienst zijn. Is dat laatste niet zo, dan moet hij zich even verstaan met de afdeling mi litaire zaken aan het raadhuis. AFKOOP van een levensverzeké- ring, geeft meestal teleurstelling. Dit is overigens niet de schuld van de instelling, maar van de verze kerde, die niet voldoende kijk heeft op de materie. Narekenen kan men zelf de zaak niet. Afkoop van een begrafenisfonds-polis (volksverzeke ring) geeft in de regel nog meer stróp omdat de kosten, vooral de in casso-kosten, hiervan zoveel hoger zijn. Voor het „verlies" echter heeft men al die jaren de zekerheid ge had, dat de instelling de voile som bij overlijden zou uitbetalen. Dat is natuurlijk wel iets waard! VU „VERZEKERING" toch aan de beurt is: de bode. U heeft week- premie-polissen. Deswege is de bode wel degelijk verplicht déze per week te innen. Daarvoor betaalt u extra veel premie! De bode krijgt voor weekpremie-poeten ook extra pro visie. Zoals ieder ander mens in de wereld, moet ook hij doen datgene, waarvoor hij wordt betaald. Mocht hij blijven weigeren wekelijks "te komen, Schrijf dan even naar dê maatschappij. UET VOLGENDE GEVAL doet zich voor. A. is gescheiden. Van de 4 kinderen krijgt zijn vrouw drie en hij één kind toegewezen. Uit het tweede huwelijk van A. wordt weer éen kind geboren. A. krijgt terecht voor vijf kinderen bijslag. Nu weet u, dat de bijslag per kind stijgt naar mate er meer kinderen zijn. A. stuurt zijn eerste vrouw de bijslag voor kind één, kind twee en kind drie. Ze eist nu echter 3/5 van de gehele bijslag. Is die eis juist? Nee, die eis kan nooit juist zijn, want de eerste vrouw kan nooit enige aanspraak maken op dat vijfde kind, want dat is niet van haar. Het is de beste manier aan de eerste de bijslag te betalen, voor de drie kinderen overeenkomstig hun leeftijd. Dan krijgt men de juiste rangorde. DEAGEERT eên verzekerings-instel- ling geheel niet op de brieven uwerzijds, Inzake een schadegeval, dan moet u die zaak in handen ge ven van een deurwaarder. Wellicht dat dan wel op de kwestie wordt ingegaan. Zelfs al zou u geen recht hebben op een uitkering, dan nog heeft u recht op een behoorlijk ant woord. Dit niet antwoorden pleit niet voor de betrokken instelling. EEN LANDGENOTE huwde met een buitenlander. Uit dit huwe lijk werd een kind geboren. Ze wil nu schelden en weten of ze weer Nederlandse worden kan. Dat is zo niet te zeggen! Het kind bezit In ieder geval de Duitse nationaliteit en kan zo maar niet naar hier ko men. De betreffende dame moet zich maar eens wenden tot de consul ter plaatse. Ze kan hem alle omstandig heden meedelen en vernemen welke mogelijkheden er voor haar zijn. W/ELKE OPLEIDING hiervoor no- dig is? Is het de bedoeling van lezeres als zodanig te gaan vliegen, dan kan ze zich het beste wenden tot de K.L.M. Er worden zeer hoge eisen gesteld zowel wat betreft al gemene ontwikkeling, als bescha ving en uiterlijk. Om stewardess te worden op een schip, gelden onge veer dezelfde voorwaarden. Ze moet dan buitendien de hotelschool heb ben doorlopen. Met alleen eventueel goede talenkennis komt ze er niet. AP ONS VERZOEK om advies hoe bepaalde lezers van hun mieren ge-mier af te helpen kregen wij een zeer groot aantal brieven. Hartelijk dank voor deze medewerking. Uit de vele brieven volgt nu een ver korte weergave van de bestfijdings- methode. ieder kan dus kiezen of proberen. ONZE lezert kunnen kos te I oo$ antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning'kwestie», hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moet- lykheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver- trouwelijk afgedaan. OOK TIJDENS DE ACHTSTE ETAPPE van de Ronde van Italië was het ondraaglijk heet. Het kwik stond zelfs nog een paar streepjes hoger dan Maandag, maar de Nederlandse renners hebben zich inmiddels aan deze voor hen ongewone temperatuur aangepast. Zij hebben zich ditmaal niet vergenoegd met rustig in het peloton hun kilometers te draaien. Integendeel, Suykerbuyck behoorde tot de vijf uitlopers die met een kleine voorsprong de achtste etappe van Follonnica naar Pisa beëindigde. Van Breenen werd 20ste, Wim van Est 25ste en Dekkers, Roks, Wagtmans en Peters werden op de 28ste plaats geklasseerd met een grote groep renners waartoe ook Koblet en Coppi Kamfer strooien (hetgeen echter een onaangename lucht geeft). Een papje maken van borax en bruine suiker, dit op kartonnetjes smeren en die kartonnetjes op afstanden neerleggen. Schrijver zegt dat dit een recept is van de Landbouw Ho geschool te Wageningen. Trouwens, vele lezers hebben re cepten waarvan borax het hoofd bestanddeel is. Het laatste recept heeft wel tot gevolg dat het na een uur zwart ziet van de etende mie ren. Maar daarna komen ze niet meer terug. Een derde recept is: petroleum uitstrooien. Doch dat kan alleen buiten en heeft vette boel en alweer geur tot gevolg. Een vierde recept: vermeng stroop en gist, hetgeen eveneens op karton netjes wordt gesmeerd. Tenslotte: heel fijne soda strooien. Ook werden nog middelen ge noemd die in de handel te koop zijn, doch daar kunnen de lezers bij hun drogist o.d. het beste naar vragen. Ons lijkt het borax-suiker papje het beste middel. Voor hen die het willen weten: borax is natriumte- traboraat ofwel natriumzout van boorzuur. Het komt uit mijnen in Noord- en ZuM-Amerika. Het maakt hard water zacht en voor komt, in waswater gedaan, ruwe of gesprongen handen. MENTOR Tijdens één van de etappes in de Ronde van Ualië maakte de Nederlandse renner Wout Wagtmans een ernstige val, die goed afliep, maar hem wel een flinke achterstand bezorgde. behoorden. VOOR de Belgen bracht de rit van Folie nica naar Plsa de eerste etappe zege. Rik van Steenbergen, die een zeer bescheiden 69e plaats in de algemene rangschikking innam met ongeveer 25 minuten achterstand op de leider Ko blet, achtte de tijd gekomen om te laten zien dat hij toch ook nog fietsen kan. Hij behoorde niet tot de strijdlus- tigste renners in deze etappe want Schaer. Suykerbuyck, Benedetti en nog een paar andere traden bij uitlooppo gingen veel meer op de voorgrond. Maar hij koos het gunstigste moment om zijn kans te wagen, en toen even na de doortocht van Livornno tengevol ge van een massa-valpartij twintig of dertig renners een verward kluwen vormden op de straatweg en de gele genheid derhalve uitermate gunstig was voor een ontsnapping, behoorde Rik tot het vijftal dat prompt de benen nam. Wat nrecies de oorzaak van die grote valpartij was bleef in het duister, maar op een gegeven moment zag men In een stofwolk tientallen renners, bij wie Bobet en Bartali, over elkaar bui telen. De verwarring was groot, maar de schade viel mee, zowel, wat het ma teriaal als wat armen en benen betrof. Doch toen alle gevallenen weer in het zadel zaten was de groep Van Steenber gen al uit het oog verdwenen in een dolle rush naar de finish waar de Belg volgens de regelen der kunst zijn vier concurrenten de das om deed. Suykerbuyck bezette de vijfde plaats. Hij had er gisteren trek In en speelde een rol In drie of vier uitlooppogingen, welke offensieve tactiek hem een r>re in ie van 10.000 lire opgeleverd. Wagt mans, die nog de sporen draagt van voriee valpartijen, was ook betrokken bij de massatuimelingen in de buurt van Livorno. Tot nu toe kan men niet zegeen dat Wouter bijster gelukkig heeft gereden- Maar misschien zal De zevende etappe van de Route de France. van Pougue naar Thiers (170 km), is gewonnen door de Belg Depae- pe in de tijd van 4 uur 7 min 22 sec. De Fransen Picot, Gillet, Bares, Ras- tagneres Vincent en Tegner arriveer den in de zelfde tiid. De Nederlanders Van den Brekel en Van 't Hof klas- serden zich met 4 uur 8 min. 7 sec. resp. op de tiende en veertiende plaats. Het algemeen klassement luidt thans: 1 Depaepe (Belg.) 3322.50; 2. Lowie (Belg) 33.27.26: 3. Bertolotti (F.) 33.27.49 4. Huyghe (Belg.) 33.28.00; 5. Desmet (Belg.) 33 30-52: 6. Van de Bre kel (Ned) 33.33 10; 7. de Groot (Ned.) 33.34.12 9. Van 't Hof (Ned 33.3540 21 Leo Stevens (Ned.) 33.49-41: 22. Var Roon (Ned.) 33.50 01: 36. Plantaz (Ned.) 34.03.20. Vrouwe Fortuna hem in de volgende etappes vriendelijker gezind zijn. Van daag wordt er niet gereden. De renners kregen in Pisa even gelegenheid om op adem te bekomen en hun mogelijke kwetsuren goed te laten behandelen. De uitslag van de achtste etappe luidt: I. Van Steenbergen (Belg) 2 uur 59 min. en 31 sec.; 2. Schaer (Zwits.); 3. Pezzi (It); 4. Gestri (It.); 5. Suyker buyck (Ned.) allen in dezelfde tiid ais Van Steenbergen: 6. Ockers (B.) 3.00.18 7. Frosini (It.) z.t.; 8. Defilippis (It.) z.t.; 9. Maggini (It.) 3.00-46: 10 Bini (It.) z.t.; 20. Van Breenen (Ned.) z.t.; 25 Van Est (Ned.) z.t.; 28. Exaequo het grote peloton met Koblet, Coppi, Dekkers, Roks, Wagtmans en Peters ln dezelf de tiid als Maggini. Algemeen klassement na deze etappe: 1, Koblet (Zwits.) 46.51.46; 2De San- ti (Kt.) 46.52.12- 3. Fornara (It.) 46.5222 4. Coppi (It.) 46.53 07; 5. Corrieri (It.) 46.54.29;: 6. Louis Bobet (Fr.) 46.55.12; 7. Van Est (Ned.) 46.55.23: 8. Bartali (It.) 46.55.29; 9. Brasola (It.) 46.56.13; 10. Milano (It.) 46-57.29. Roks staat met 53e met een totaaltijd van 47.10.38, Dek kers 65e met 47.14.41, Peters 75e met 47.20.22, Wagtmans 87e met 47.28-07, Suykerbuyck 88e met 47.29.22 en Van Breenen 97e met 47.37.05. v êmÊÊm 20. De baron had er niets van be merkt, dat de voddenman, allias koop man, hem zijn horloge ontrold had, evenmin als zijn vrouw, die nog steeds met het koperen lampje in haar hand stond. „Mooie lamp ja, voor mooie vrouw", zei de koopman weer. „Heel goeie koop ja. Maar vijf en twintig gulden". „In geen vijf en twintig jaar", riep mevrouw Babbelgraag kon maar krachtig. „Je kan een kwartje krijgen en geen cent meer! Weet je dat mijn nieuwe hoed beschadigd is, en die hoed heeft heel wat meer gek os* dan dat ouwe koperen ding van jou!" Maar toch had de baronesse wel belangstel ling voor het ouwe koperen ding, om dat Zij zelf had gezien, dat het uit het paleis van de emir kwam. „Nou voor uit man, sta me niet zo aan te gapen", vervolgde mevrouw Babbelgraag. „Hier heb je een kwartje en ik wil er verder geen woord meer over horen. Je mag nog blij zijn, dat ik geen schadever goeding eis voor mijn nieuwe hoed". Voordat de verbaasde koopman begreep wat er gebeurde, had hij een kwartje in zijn handen, terwijl mevrouw Babbel graag met een opgewekt gezicht met het koperen lampje wegwandelde. Eerst wilde hij nog protesteren, maar toen dacht hij aan het horloge, dat hij de baron ontrold had en hij haalde zijn schouders op. „Goed ik verlies er op", riep hij zijn wegwandelende klant na. „Maar omdat U het bent...." De baron had snel zijn fototoestel te voorschijn gehaald en hij maakte meteen een foto van zijn trots wegwandelende echtge note en de verbaasde koopman, die nog steeds naar het kwartje in zijn hand stond te staren. (Advertentie, tnjz Med.j Voor de Grote Prijs van Nederland, welke geldt voor het wereldkampioen schap en door de K.N.A.C. wordt ge organiseerd op 7 Juni op het circuit van Zandvoort, zijn tot dusverre reeds definitief geëngageerd de volgende coureurs; Maurice Trintignant. Jean Behra of de Mairesse en Harry Schell. alle met Gordini, Ray Salvadori. Ken Mc Alpine en John Claes met Con- naught. Ken Wharton met Coopèr Bris- tol, Stirling Moss met Cooper Alta. Louis Rosier met Ferrari. Lance Mack- lin. Peter Collins of Duncan Hamilton met H.W.M. De onderhandelingen met de Italiaanse stallen zijn reeds in een vergevorderd stadium. De samenstelling van het Belgische elftal, dat op 25 Mei te Helsinki en op 28 Mei te Stockholm in de voorronde van het tornooi om de Jules Rimetbe- ker respectievelijk tégen Finland en Zweden in bet veld zal verschijnen, is als volgt: Seghers (La Gantoisê). Diricx Uni on St. Gilloise) en Van Brandt (Lier- se). Blaise (Standard) Carré (F. C. Luik) en Maertens (Antwer.) van Ges tel (Lyra). Mermans (Anderlecnt), Coppens (Beerschot). Anoul (F.C. Luik) en Janssens (Union St. Gilloise). De Nederlandse bridgecompetities voor viertallen vonden het laatste weekeinde haar sluitstuk in Utrecht. De fel begeerde landstitels kwamen bij de volgende teams terecht: Hoofdklasse: Het Buitenhof uit Den Haag: Eerste klasse. De Zaanse Bridge club Zaandam; Tweede klasse: De Bridgeclub Kampen; Derde klasse De Amst. Studentenbridgeclub U.S. 7. Burgemeester d'Ailly heeft gisteren ten stadhulze in tegenwoordigheid van de wethouder voor de Kunstzaken, mr A. de Roos, aan de letterkundige mr H. W. J. M. Keuls, mededeling gedaan van diens benoeming tot officier ln d® orde van Oranje-Nassau. Mr Keulg vierde gisteren zijn 70ste verjaardag. Verjaag die tergende pijnen met: anti-pijn tabletten (Advertentie, mg Mea.» 10. Bryce gaf Peter de aap en een wit wollen hondje met zwart pluche vlek ken. Peter gooide ue hond weg, opdat hij z'tt volle aandacht kon schenken aan 't wegtrekken van de banaan uit de poot van de aap. Bryce ving 't hondje handig op en lachte: „Hij heeft zijn sympathieën, dat is zeker!" „Ik hoop dat de kleertjes die ik voor hem gekocht heb, hem zullen passen", merkte mevrouw Garron bezorgd op. Lynne waagde te zeggen: „Ik heb ge noeg kleren voor hem meegebracht". „Ja, natuurlijk, ik zag de koffers op het terras". Mevrouw Garron keerde zich tot haar zoon: Bryce, jongen, wil jij Andy even zoeken en hem helpen de koffers naar de kinderkamer te brengen?" Weer voelde Lynne zich gloeien van schaamte. „Eén er van is maar van Peter, die van groen zeildoek met de labels er aan van de Southern Railway. De mijne", voegde »y er by, opeens kribbig cn byna met minachting voor de mensen, die baar hadden toegestaan Peter in hun huis te brengen, maar die haar meteen buitensloten, „was hierbij ongeluk ook gebracht. In alle drukte van 't aankomen had ik er niet aan ge dacht, die aan 't staMon te laten, totdat ik een hotel gevonden zou hebben. Misschien kan ik een taxi opbellen om de koffer en mij op te halen?" En haar wezen, dat zo pijnlijk ge troffen was, sprak met onhoorbare woorden „Vergeten jullie heus, dat ik een afstand van ruim vierduizend mu ien heb afgelegd? Vergeten jullie, dat ik die hele lange weg gekomen ben van Michael's graf, dat eveneens Lorna's graf was, terwijl ik iets meebracht dat zij samen schiepen door hun liefde, maar dat rij niet konden meenemen toen rij stierven? En vergeten jullie, of weiger je 't je te herinneren, dat dat wat ik meebracht, net zo goed de zoon van Lorna is als van Michael? En in dien de naam van zijn moeder nu niet Beatrice Penda is, wordt daardoor het noemen van de naam van myn zuster een misdaad in dit huis? En geloven jullie werkeiyk. dat ik vergoeding ont vang voor dat, wat ik aan jullie over draag, door 't feit dat jullie mijn on kosten betaalden? Vraag ik iets onmo gelijks, wanneer ik smeek om een en- kei vriendeiyk woord en gedachte voor Peters moeder, die pas twee en twintig was toen zy stierf, en die lief had en werd bemind zoals jullie nooit zouden kunnen begrijpen? Maar de onhoorbare hartstochtelijk heid van haar smart viel uiteen en ging verloren, zonder dat iemand 't bemerkt had. Mevrouw Garron, in haar hart een vriendelijke en gastvrije vrouw, zei, zichtbaar- niet op "-aar gemak en dat kon zij niet verbergen: „Maar 't is niet nodig, om zo'n haast te maken" Toen hield zy op en keek naar Bea trice. Hoe veelbetekenend was dat: steeds dat terugvallen op Btatrice. En hoewel Beatrice haar hoofd gebogen hield en haar uitdrukking ondoor grondelfjk zachtmoedig was, dwong zy mevrouw Garron toch ertoe by te voegen: „Tenminste nog niet da delijk. „Dank U", zei Lynne ironisch, ter wijl zy Bryce nakeek die door 't open slaande raam verdween, op zoek naar de ncgerknecht, Andy. Mevrouw Garron was gaan zitten met Peter en de aap. Charles Garron rookte. Hij vroeg Lynne over de reis, zij kreeg de indruk van een man, die altijd hoffêlyk zou zUn, maar die zich niet blootgaf. „Die vrachtschepen met passagiers accommodatie, zyc die geriefelyk?" „De Santa Martha was 't in elk ge val wel", zei zij. .En de zee was ons zeer goed gezind iedereen was ons goed gezind". Zy sprak haast op cyni sche toon. Bryce en de neger, een magere man met een grof gezicht en verwonderlijk mooi wit haar, kwamen over 't terras. Lynne zei: „Ik hoop, dat zy er aan denken: 't is de koffer van groen zeil- doek.'t Was die van Lorna", Niemand zei iets: een onbehaaglijke sfeer waarde door de kamer, als een koude tocht door een broeikas. Toen begon mevrouw Garron vragen te stellen en al haar vragen gingen over Michael en Peter. „Was Michael verouderd door de oorlog?" "..Helemaal nietr zei Lynne. „Was hy veranderd?" „Veranderd?" zei Lynne. „Ik bedoel: was hij stiller geworden, zag hii er anders uit, was hij mager der?" „Hy was alleen maar «elukkig, en dat besefte hy. Alles waar hy ooit naar verlangd had bevond zich in een kleine Londense Bat; ais hy daar heen ging, kwam hij thuis. Hij had Lorna en hij had Peter, en je kon altijd zijn tevredenheid aanvoelen". Gedurende die woorden had Beatri ce niet éénmaal haar hoofd opgelicht; zy bleef onbewogen zitten. Toch ging er 'n vreemde invloed van die onbe wogenheid uit: een invloed die steeds inwerkte op Patricia Garron, zodat deze bruusk *n wending aan 't gesprek gaf: „Wat krijgt Peter alzo te eten?" Pap met honing, jus en groenten, vruchtensap?" „Hy heeft 'n gezonde honger en zou dat alles heerlijk vinden. Hy kaa zelf eten", zei Lynne, „maar soms kan hy de weg naar zijn mondje niet goed vin den". Bryce kwam terug en bood Lynne een sigaret aan; en misschien omdat hu zojuist Andy naar boven had hel pen gaan met Peter's koffer, terwyi hij de hare had laten staan als een zwarte vlek op de vlekkeloosheid van het ter ras, bood hy haar die sigaret aan om dat hy zün geweten voelde prikken. In elk geval was het een goed bedoelde 'sigaret, die zij dankbaar aannam. Toen hief Beatrice haar hoofd op. Haar flu welige blik was op hen gericht, toen hij zijn aansteker by 't puntje van Lynne's sigaret hield. Lynne keek op. Hij glimlachte; een ironische, spottende glimlach. Lynne glimlachte: haar glimlach was verlegen, aantrekkelijk. Weer bleven hun blik ken op elkaar rusten: en 't gezicht van Beatrice bleef onbewogen. Peter zat te wriemelen op de schoot van zyn grootmoeder. Mevrouw Gar ron zag Lynne aan om uitleg, terwijl haar ogen angstig keken: „V/eer naai de andere kant van de patio?" (Wendt vervolgd LAATSTE LIEDEREN VAN STRAUSS. Richard Strauss is in 1948 overleden. Kort voor zijn dood voltooide hij zijn laatste composities, vier liederen voor sopraan en orkest. Drie ervan zijn geschreven op teksten van de dichter Hermann Hesse, namelijk Frühling, September en Bei»» Schlafengehen, één op een ge dicht van Eichettdorjf, nl. lm Abendroth, Elisabeth Schwarzkopf zal ze met begeleiding van het Omroeporkest onder leiding van Otmar Nussio zingen. De liederen zijn vervuld van een ajscheids- stemming. Met name in lm Abendroth blijkt dezemaar er is geloof: op de vraag lst dies die Tod? antwoordt de hoorn thet hetzelfde motief, dat zestig jaar tevoren in „Tod und Erk larung" was gebruikt om de verheerlij king na de dood te symboliseren. (Donderdag 20.10 uur over Hil versum II, 298 m.) „TUE KINGDOM" van Elgar, een oratorium, dat de tijd van Pink steren, dus de zending der apos telen en de periode na Jezus' he melvaart tot onderwerp heeft. Het is, evenals The Dream of Ge- rotitius, een zeer melodieus werk. Donderdag 2030 uur over Thïrd Programme, 464 in.) DONDERDAG 21 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 14.00 -24.00 NCRV. 74)0 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed, en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws «en weerberichten. 8.15 Gram. 9 00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9-40 Schoolradio. 10.4)0 Gewijde mu ziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Lunchcon cert. (12.30—12.S3 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) L2.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Bariton en piano. 13.45 Indonesische muziek. 14.00 Promenade-Orkest en solist- 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Strijk trio. 16.00 Bijbellezing. 16 30 Gram 17.00 Voor de jeugd. 17430 Gram. 17.40 Voor dracht. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Gram. 18.35 Op de stelling. 18.45 Leger des Heils- kwartier. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Levensvragen, van allerlei aard. 19 30 Gram. 20.00 Btediokrant. 20.20 Ge varieerd programma- 21.45 Vragen aan voorbijgangers. 22J5 Voordracht met muziek. 23.35 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Niéuws en SOS-berichten. 23.1524 00 Gram,muziek. HILVERSUM II, 298 m.t 7.00—24.00 AVRO (7.50—8.00 VPRO). 7.00 Nieuws. 7-10 Gram. 7.15 Gymmistiek 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Mieuws. 8.15 Gram. 00 Morgenwijding. 9.t5 Liederen. 9 35 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevarieerde muziek. 12.00 Zang en piano. 12 25 In 't spionnetje. 12-30 Land- en Tuinbouwmed«*lelingeu. 12.33 Gram. 12 50 „Uit het Bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13.20 „Parijs.... ln he voorjaar", klank beeld. 14.00 „Désirée", hoorspel I4.j5 Gram. 15.00 Voor de zie kan 16.00 Tus sen vier en vijf, 16.45 Voor de Jeugd. 17.30 Militaire actualiteiten. 17.40 Gram. 17.-15 RegeringsuitzendingDra F. C. Kom ma: Gezinsproblemen ln Mleuw-Guinea. 18.00 Nieuws. 18.15 SportproWemen. I8-2o Reportage of gram. 18.30 Li-chte muziek. 19.00 Gesproken brief uit L<»iden. 19.0a Jazzmuziek. 19 40 Hammondorgel en piano. 20 00 Niéuws. 20 0.5 Intern Radio Bridge drive. 20.10 Omroeporkest en zatste. >1—5 .Cal! me Madam" hoorspel. 22. (O Solisten- Ensemble 23 00 Nieuws 2» 15 24.00 Parijs tegen mlddernachtT'. klank beeld

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4