F. KIESEWETTER Fa. P. ZWEED VADEMECUM Juttersmarkt volgende week in de aandacht DE MECHANISATIE DE LANDBOUW IN Pt MlmslB .CilUCr-IITGIVE VERVOLG STADSNIEUWS Middenstanders timmeren aan de weg T"-e mees" "ndc"! fe- Vooronder„HD213" uitgebrand Kleine feiten Amsterdammer aangehouden IN HET KORT Nieuws uit Anna Paulowna School te Westerland hield ouderavond Geslaagd sportfeest van Tonegido K. Blokker motorkampioen van Texel DA© IIL AD-ÊiCl AStf 6 We in igopen bare bedrijvigheid Nieuws van „DOK" Hoe de postduiven vlogen Twee motoren in botsing Tussen Haaks en Kuitje Burgerlijke Stand Een leerzame praatavond NIEUWS UIT WEERINGEN Afscheid van mej. Snooy Gezelschap Jan de Kleijn had veel succes WEER PRIMEURS OP DE VEILING TE ZWAAG Texel Twee nieuwe ijssalons Marktoverzicht Purmerend Stadsverhuizingen Een oud vertrouwd ad'es. URK Rijwielen, Wasmachines, Stofzuigers, enz. Op zeer gemakkelijke befalingscóndHies DE BESTE HELDERSCHE COURANT Tf W, bedoelen tjS TZZ plaatsen, «aarvan het inwonertal met meer dan drie nullen wordt se- schreven, kan men - ,om, leUi op de openbare ,-eg eer.an.e ambachtslieden aan het werk zien. Overal klinkt het lied van de ar- e? d™Jl zlJ,n stempel op het geheel. In Den Helder klinkt lef "a uurl,Jk ook, maarhet wordt door enige duizenden ar- heidskiachten geproduceerd binnen de beslotenheid van de Rijkswerf en aan boord van de schepen, die in de haven liggen. Een zeer hoog percentage van de mannelijke werkkracht in Den Helder wordt buiten de gezichtskring van de „man in the streel" aangewend. Het is daar om te egnjpen, dat Den Helder in de ogen van menige vreemdeling een stad is, waarvan de bevolking uitsluitend bestaat uit wandelende mannen, vrouwen en kinderen, met ter afwisseling een neringdoende, die de meest noodzakelijke levensbehoeften langs de huizen brengt. WOENSDAG 27 MEI 1953 DEZE typologie klinkt misschien iets overdreven, maar is toch juist. Het lijdt geen twijfel, dat het elke dag weer-aan verdwijnen van duizenden mannen door de poorten van de Rijkswerf en over de valrepen van de schepen een ogen schijnlijke vermindering van het ar beidspotentieel meebrengt. Men treft In Den Helder veel minder „openbare" bedrijvigheid aan, dan men in een stad van deze gdootte zou verwachten. Vandaar, dat wij met bijzondere be langstelling vernamen, dat de midden standers in de binnenstad wederom een marktverkoop willen houden. Ook deze mensen zijn dag-aan-dag in de weer, goeddeels achter hun winkeldeuren en étalageruiten. Welaan dan, het valt te prijzen, dat zij door eens in letterlijke gin aan de weg te gaan timmeren willen bewijzen, dat Den Helder wel degelijk een stad is, waar activiteit heerst en waar initiatieven worden ont plooid. Natuurlijk gaat men deze „Jut tersmarkt" - zo is de volgende week te houden marktverkoop inmiddels ge doopt - niet in de eerste plaats hou den om te laten 'zien. hoe hard er wel ln Den Helder wordt gewerkt. De re- c ame is nummer één, maar toch s aan deze dingen in nauw verband met elkaar. Het is duidelijk, dat de middenstan- d >rs door deze reclame-campagne an- d trmaal de aandacht tot in wijde om- ti ek willen vestigen op Den Helder, als parate stad die alle eigenschappen van een centrumgemeente in zich verenigt- Heel Den Helder kan er de vruchten v !n plukken, dat deze categorie wat le- Gistermiddag om ongeveer half één krak brand uit in het vooronder van Se botter „HD 2X3", die het eigendom Is van de gebroeders Wezelman. Het scheepje, dat in de Binnenhaven was gelagen, zou spoedig uitvaren, waar toe men in de ochtenduren voorberei dende werkzaamheden verrichtte. In het vooronder had men de kachel Aangestoken. Toen tijdens het mid daguur niemand meer aan boord was, hebben de houten wanden vlam gevat. Waarschijnlijk is de oorzaak van de brand een eterniet-plaat (warmtege- leidend) geweest. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie. Niet temin werd aan het vooronder ern stige schade toegebracht. Dezer dagen hield de politie een zekere P. aan, die op een handwagen een hoeveelheid oud touw vervoerde (trossen en dergelijke). Het touw bleek door ene M. van de Rijkswerf verduisterd. P. zou het verkopen. Een bewoner van de Singel kwam tot de ontdekking, dat zijn koperen wasketel (die hij buiten had gezet om regenwater op te Vangen) was verdwe nen. Men heeft waarschijnlijk veron dersteld, dat de ketel voor de vuilnis ophaaldienst was bestemd. A. J. M. deed aangifte van dief stal van ƒ350.—. Een zekere W. be kende de diefstal te hebben gepleegd. Op de Jan Verfailleweg hield de politie een achttienjarige jongen uit Alkmaar aan, die van huis was wegge lopen. Zijn ouders haalden hem terug. Doordat H. M. onder de invloed van sterke drank verkeerde viel hij over de stoeprand, toen hij uit een taxi stapte. Hij ging met zijn hoofa door een etalageruit, die hij nu zal moeten betalen. De schepeling K. uit Den Helder maakte in Huisduinen ruzie met bur gers. Hij was dronken. Hi.l verzette zich tegen de politie, die hem n zijn woning wilde brengen. Zijn ver zet was zo hevig, dat men hem in politiebureau insloot. Een achttienjarige jongen uit Huisduinen werd naar het bureau ge bracht. omdat hij had gevochten met een broer en zijn vader. De jongste trainingsrit van de wiel- renvereniging „DOK", over eea stand van 50 km, werd gewon"*" door C. de Jong. Compleet was ae uitslag: 1. C- de Jong (1 uur „„7 min.), 2. T. de Neeve, 3. Van Doorn, B-klasse: 1. Boele, 2. Heertjes, 3. D~ Wit; 4. H. Koopman, 5. L. Koopman, C-klasse: 1. De Kloe. In de Ronde van BolsY'a?' ne nieuwelingen (138 km) hadden deelnemende DOK-renners met P te kampen. Vonk en J. Ridderw in een ernstige valpartij betrokken, waardoor z\j uitgeschakeld w Koster plaatste zich achtste, dij amateurs eindigde C. de Jong als en twintigste. Deze ronde ging 230 km. Morgenavond om zeven uur starten de DOK'ers weer bg de Don kere Duinen. ven in de brouwerij brengt en de be drijvigheid in de stad, als is het maar voor een paar dagen, vergroot. Een dergelijke actie kan een stimulans zijn voor nog meer ondernemingslust en vindingrijkheid in de toekomst. Vandaar, dat wij de „Juttermarkt" met sympathie en belangstelling af wachten, en de deelnemers bij voorbaat succesvolle dagen toewensen. De Commandant Zeemacht Ne derland, schout bij nacht F. T. Burghard, heeft Zaterdagmorgen de eerste steen gelegd van de nieuwe Marinecantine aan de Kanaalweg, met welks bouw goede vorderingen worden ge maakt. De architect van het ge- bouw, ir C. Wegener Sleeswijk, ziet belangstellend toe, terwijl schout bij nacht Burghard zich zorgvuldig van zijn symbolische taak kwijt. De duiven van „Het Noorden" vlogen gedurende het afgelopen weekend van Quiévrain (293 km). In concours waren 226 duiven, die om acht uur met ZZW- wind werden gelost. De eerste vogel bereikte het hok om 11.29.41 uur. De prijzen werden als volgt verdiend: Gebr. Ramler 1 2 4 18 39; A. Riet veld 3; G. Buis 5 20 42; W. Fritz 6 28; J van Doorn 7; Joh. Koopman 8; gebr. Buis 9 12 15 23; W. Boon 10 14; J. Manshanden 11 17*34 35; W. Pluijmers 13- A Felkers 16 31; P. W. Manshanden 19* 21* J. Fluri 22—41; J. van Hoek 24; Horst-Seegers 25 29 38 43; T. J. Kos 26; G J. Wittenberg 27 30 37; J. Baren- drecht 32 33; C. van Doorn 36; H. Over- mars 40; P. Dirks 44; A. Meijer 45. Don derdag korven de leden van „Het Noor den in voor Orleans (17 tot 18.30 uur), waarna Zaterdag tussen 17 en 18 uur de klokken worden gesteld De duiven van „Hollands-Noordpunt kwamen van Pont-St. Maxcence. De prijswinnaar arriveerde om kwart over twee. De uitslag was: Mulder 1 3 7 12, J. van Dam 2 4 8; J. Zoon Jr. 5, K. Brons 6 9; D. van Heek 10 11. In een logement aan de Zuidstraat heeft de politie gisteren aangetroffen de Amsterdammer G., die in de hoofd stad werd gezocht voor diefstal. De man werd aangehouden en op trans port gesteld. Od de Rijksweg remde L. J. V. uit Breda Zondagmorgen plotseling zijn motor af, omdat hu meende, dat een auto de Doggersvaart zou oprijden. Achter V. reed A. P. D„ eveneens uit Breda, die zijn echtgenote meevoerde. r> botste tegen de motor van zijn stad- genoot en kwam met zijn vrouw erns- tièten val. Het echtpaar liep gelukkig slechts schaafwonden op en kon, na in een EHBO-post te zijn verbonden, zijn weg vervolgen. Gistermiddag arriveerden in onze haven de „USN 55" en de „USN 56", twee Amerikaanse patrouille vaartuigen. Hr Ms. „L.'9602" is naar Chat- ham vertrokken; ook Hr. Ms. „Korte- naer" koos weer zee. Het is morgen hoog water om 7 20 en 19.25 uur en laag water om 1.20 en 13.35 uur. De temperatuur van het zeewater was 14.7 graden Cel sius. Hedenavond om zeven uur spelen op het HRC-terrein aan de Sportlaan de elftallen van Hr Ms „Hertog Hen drik" en het Amphibisch oefenkamp „De Mok" tegen elkaar in de winnaars ronde van het O. en O.-tornooi om de Burgemeester Rehorst-beker. De film „S.O.S., kind vermist" wordt vanavond in de Marine-cantine vertoond voor het marinepersoneel. Bevallen; J. H. Janssen-Witsiers, d.; C. E. Gouwenberg-Oud, d.; A. Gerssen- Kapitein, z.; C Herders-Bijl, z.; H. M. echtgen. Müllenberg, d.; J. de Rooij- van Schijndel. d.; J. van der Roest-Die- denoven, d.; W. M. Visser-Vunderink, z.; E. M. Stobbe-Boone. z.; A. J. Bot- van Bergen van der Grijp, G. Boo- gaard-Bruning, d.: A. van Groningen- Luiten, 2 zoons; S. Stolk-Roskam, d.; J. N. Alders-Wiegman, z.; G. Tot-Smit, z.; G. M. Garstenveld-Pronk, z.; A. van der Moleh-Kiekebos, 1 zoon en 1 doch ter; J. M. H. Bakker-Hendrikse, z.; C. M. van Bredrode-Aggenbach, z.; S. J. J. Vogel-Smit. d.; R. Laagland Winder- Slump, d.; S. Koopman-Kreijger, d.; M. J. Himmelreich-Kueter, d.; T. J. Phi- lips-de Boorder, z. Ondertrouwd: J. Bellinga en J. Prins; M. Valkenier en W. Vreugdenhil; G. Hamerslag en M. Wolthaus; A. A. Ree kers en H. Huisman; J. Bereijer en L. W. A. Quentin. Gehuwd: J. L. Brinker en M. L. Mul der; J. J. Gijswijt en G. E. Ashton; J. de Vries en C. Porsius; T. J. van Kem pen en M. N. Dekker; F. J. M. Derksen en A. A. Filmer; J. B. Zits en M. Zijp; J. A. Duininck en T. A. Kreuger. Door het inleidend woord van de heer De Haan van de Rijks-Landbouw Voorlichtings-dienst over de mechani satie in de landbouw en de daarop vol gende gedaehtenwisseling werd de praatavond van de H.M.v.L.-afdeling een zeer leerzame, niet alleen voor de leden, maar eveneens voor de inleider. Die stak toch ook wel wat op van de praktijk. Hij en zijn gehoor waren het er b.v. roerend over eens, dat uit fi nancieel ^oogpunt bekeken het mecha nisch poten der aardappelen zeker voorkeur verdient boven het met de hand planten. Maar als spreker meende, dat. wan neer men geen aandacht schonk aan de financiële kant van het vraagstuk, het met de hand leggen der aardappe len voorkeur zou verdienen boven het werken met een machine, was niet iedereen het met hem eens. Sommigen waren van oordeel dat met een goede machine niet meer, doch minder sprui ten van de aardappelen vernield wer den dan bij handwerk, terwijl volgens hen de machine ook een winstpunt boekte als men lette op het vasttrap- pen van de teeltoppervlakte door de met de hand werker. Het vlug in de 2T.. J-V Ullllilk. tV CU JL ZXIVUgvj.. - Overleden: E. A. C. Spijker. 5 maan- grond komen van de aardappel met den, m.; T. J. Tollenaar, 20 jr., vr.; A. Groet, echtgen. van J. Verveer, 37 jr.; L. P. Wouters, m., 19 dagen. machinaal poten is ook een spruit bij voordeel. Ook over de voor- en nadelen van Nadat de voorzitter van de Ouder commissie, de heer G. Overberg, in zijn welkomstwoord gewezen had op het belang van een goed contact tussen school en huis k.-eeg het hoofd der school, de heer I. P. Clowting, het woord. Deze bracht allereerst dank aan mej. Snooy, die wegens huwelijk de school gaat verlaten, voor het vele werk dat zij in het belang van de OLS Westerland heeft verricht. Spreker liet zijn woorden vergezeld gaan van een tweetal geschenken. Daarna dankte hij de werkers, die in hun vrije tijd ge zorgd hadden dat de leerlingen van de school nu de beschikking hebben over een eigen sportterreintje. De heer Clowting besprak vervolgens enkele punten uit het rapport van de beer Pat- schoolartsendienst. Volgens dat rap port beweegt de algemene gezond heidstoestand der schooljeugd zich nog steeds in dalende lijn. Uit TbTJ'mCtide van de heer Pathufs uit gebrachte verslag van de kas-contróle- commissie bleek dat het kas-saldo van het schoolfonds ongeveer 370 De- droeg. De schoolreisjes werden als volgt vastgesteld. De eerste en tweede klas gaan via Den Helder naar Sct.oorl en Bergen. De klassen 3 en 4 zullen een bezoek brengen aan Artis, waar de kinderen zullen worden rondgeleid. Ook zal een bezoek worden gebracht aan 'n speeltuin. De leerlingen van de hoogste klassen gaan, evenals vorig :aar, drie dagen naar Texel. Na de pauze besprak de heer Clowting het boek „Negerjongen" van Richard Wright. In dit boek geeft de schrijver zijn eigen levensbeschrijving. Na af loop kregen de ouders nog gelegenheid cm het werk der leerlingen te bekij ken. Begunstigd door het buitengewoon mooie Pinksterweer zijn de sportfees- ten van „Tonegido" vlot verlopen. De eerste dag vormde de voetbalwedstrijd tussen Succes en Andijk de hoofdscho tel. Hoewel het geen voetbalweer was had speciaal de voorhoede van de Wie- ringers er zin in. Niet minder dan ne gen maal trilde het net achter de kee per van Andijk. Het Succes-doel werd vier maal doorboord, zodat de eind stand 94 werd voor Succes. Vooraf werd een hindernisloop voor heren gehouden. De uitslag was: 1. Jan Metselaar, 2. Wim de Bie. De tweede dag stond in het teken van de handbalsport. Niet minder dan vier elftallen van AVA bonden met wisselend succes de strijd aan met vier Tonegido-elftallen. De meeste span ning bracht de wedstrijd tussen de eer ste elftallen van de dames. De eind stand was 55, zodat de verlenging de beslissing moest brengen. Hierin werd het ten slotte 65 voor Tonegido. Bij de heren toonden de Alkmaarders zich onbetwist de sterksten. Het einde kwam met een 114 overwinning voor AVA. Van de reserves verloren de To negidodames met 91 van AVA, dat in de competitie een klas hoger speeit. Het twi i de elftal van de heren daarentegen won tegen de Ver wachting in met 53 van AVA. De traditionele voetbalwedstrijd tussen de veteranen van Hippolytushoef en Wes terland werd een 4—1 overwinning voor de „dorpers". Beide dagen was de belangstelling behoolijk, zodat de feesten uitstekend geslaagd zijn. MOOIE PRESTATIE Op Tweede Pinksterdag werd in Friesland de jaarlijkse elfstedentocht voor wielrijders georganiseerd. Aan deze 230 km lange tocht werd ook deel genomen door twee Wieringers. Speci aal de prestatie van de 17-jarige Ap Portegijs mag met ere genoemd wor den. Hoewel hij nooit eerder aan een wedstrijd had deelgenomen, slaagde hij er in om als derde te eindigen in de rit voor toerrijders. Een andere Westerlander, Jaap Visser, werd acht ste geklasseerd. De handbalvereniging „Tonegido" te Westerland, die met de Pinksterdagen haar jaarlijkse sportfeesten organi seerde, is ditmaal van de traditie afge weken door deze reeds Zaterdagavond te openen. Er werd ook een feestavond aangeboden aan de dames van het eer ste elftal, ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap. Deze werd ver zorgd door het cabaretgezelschap van Jan de Kleyn. Dit uit vijf personen bestaande troepje heeft de aanwezigen in hun „Hotel van AZ" een buiten gewoon smakelijk menue voorgescho teld. Jan de Kleyn zelf bleek een le vende spraakwaterval, die op "orïginelé wijze zijn revue had opgebouwd. Voor al zijn nummer „De café-pianist" muntte uit door originaliteit. De pia nist van het gezelschap, Gerard in 't Veld, had een groot aandeel in het succes van deze levensdroom. In de schets „1940—'45. De onbekende bur ger" werd het gesol met de Bevrij dingsdag aan de kaak gesteld. Het was een aardige vondst om het monument van de onbekende burger hierop zijn kijk te laten geven. Corrie van Beek toonde zich een veelzijdige artiste en wist al direct met haar „Fooi 15 procent inclusief' de juiste toon te treffen. Het sympa thieke accordeon-duo de Wico's ten slotte veroverde stormerderhand de harten van het publiek. We zullen de kennismaking met dit gezelschap, dat op beschaafde wijze een goed klein- kunst-programma weet te brengen, gaarne hernieuwen. andere werktuigen werd niet altijd eender gedacht, bv. of de zig-zag-eg of de scharnier-eg voorkeur verdient. Soms ook waren de verschillende in zichten te wijten aan de ervaringen op land van niet gelijke aard, zware of minder zware grond. De heer De Haan bepaalde zich in zijn inleiding uitsluitend tot de werk tuigen, die voor zijn toehoorders van het meeste belang zijn, nl. voor de pootaardappelteelt en wel ih volgorde van het daarbij voorkomende werk, dus: de grondbewerking, het planten, de „verpleging" en het oogsten. Leer zaam was, dat spreker vertelde, hoe men in andere streken soms op een manier te werk gaat, die verschilt met de hier gebruikelijke, vooral t.a.v. de grondbewerking. Óver de oogstmachi- nes, de looftrekkers en rooimachines is het laatste woord nog wel niet ge zegd. Van de looftrekkers zijn over 't geheel nog maar weinig goede resul taten gezien. Misschien moet men er nog beter mee leren werken, misschien ook zal niet aan de looftrekker maar aan het loofklappen en doodsproeien de toekomst zijn. De gewone vergadering De „praatavond" werd voorafgegaan door een gewone vergadering, waarop c.m. werd meegedeeld, dat wie vóór half Juli zijn monsters opzendt naar het Gronings bedrijfslaboratorium voor grondonderzoek, 15 pet. korting geniet op de kosten. De heer Van Balen Blanken kon melden, dat door vrijwillige bijdragen van de leden f 1696,50 en met f 250 uit de kas in totaal f 1946,50 aan het hoofd bestuur kan worden afgedragen ten behoeve van de getroffen afdelingen in het rampgebied en tot steun van de algemene kas, die de contributie dezer afdelingen moet derven. De heren D. Geerligs en D. P. de Lange werden tot afgevaardigden ter algemene vergadering benoemd (reser ve de heren J. Meeldijk en H. Delver) De voorzitter, de heer J. Linden- bergh, ried op een desbetreffende vraag aan, een hagelverzekering af te sluiten. Een klacht over een arbeider, die liever dan 2'/s dag te werken maar uitkering volgens de W. en W.-wet wilde, moest doorgegeven worden aan de sociale commissie van de Stichting van de Landbouw. Het bureau-oogst- voorziening is weer ingeschakeld en als men geen arbeiders via de Arbeids beurs kan krijgen, kan men zich dus tot dat bureau wenden. Door het ge bruiken van een kraan mét grijper en voldoende auto's is het bietenvèrvoer a.s. herfst gewaarborgd, maar er moet door de landbouwers gezorgd worden voor voldoende ruimte om te kunnen laden. In de week van 18-23 Mei werden op de veiling de eerste snijbonen aangevoerd door de heer C. Saai te Zwaag. De prijs was f 3.40 per kg. Door de heer J. P. Reuzenaar werden de eerste slabonen aan gevoerd. De opbrengst hiervan was f 3,20 per kg. Vanaf 1 Mei zijn er nog 12.000 kg peren en 7000 kg appels naar Duitsland geëx porteerd. Ook is Duitsland begonnen met de afname van aardbeien. De vorst heeft ook hier zijn nadelige invloed uitgeoefend, vooral op de kruisbes sen. Door de Productencommissie is de cphoudprijs van de kruisbessen vastge steld op 15 ct. per kg. De heffing zal bedragen 2 ct. per kg. De vergoedings- prijs zal nooit meer dan f 12,per 100 kg bedragen. De vergoedingsprtjzen zul len eerst na afloop van de oogst uitbetaald worden. De omzet vanaf 1 April 1953 tot en met 23 Mei 1953 bedraagt ruim f 400.000, In drie ritten heeft Kees Blokker het kampioenschap van Texel voor de zware klasse op zijn naam ge* bracht en daarmee de kampioen van vorig jaar, Kees Mets, onttroond. In de vroege morgenuren startten 18 deelnemers voor een zware dag. Een betrouwbaarheidsrit, een puzzle- rit en een nachtrit, totaal ongeveer 250 km moesten worden verreden. Aan de puzzlerit, die 's middags plaats vond, namen nog een tiental andere liefhebbers deel en aan de nachtrit, die de rijders helemaal tot aan de vuurtoren bracht, nog zeven en een jeep. In de beide eerste ritten haalde Mets twee maal tien kam- pioenspunten. Kees Blokker volgde hem op de voet met acht en tien pun ten. Maar in de nachtrit liet Mets een steek vallen en kreeg slechts zes pun ten bijeen, zodat Blokker met negen punten hem juist een punt voorbij streefde. A. van Liere, eveneens een serieuze candidaat. haalde negen en tien pun ten voor de betrouwbaarheidsrit en de nachtrit, maar verloor zijn kans door slechte tijd in de puzzlerit. In die puzzle zaten trouwens enige haken en ogen, want in Eierland moesten ver schillende blokjes worden gereden, waardoor uitkijken de boodschap was geworden. Ook in de lichte klasse was er lange tijd spanning. Want na de beide eerste ritten waren er twee met zeventien, een met 13 kampioenspunten. De laatste rit moest dus de beslissing brengen. B. Vonk slaagde er in tien volle punten bijeen te brengen. Half twee in de nacht was het, dat de uitzetters van de drie ritten en de vele controleurs met verlichte harten huiswaarts konden keren. IJS is hard bezig een zomers volks- voedsel te worden. En of het aantal nog niet groot genoeg is, kwamen deze week twee nieuwe zaken de „ijzige" gelederen versterken. C. Schulte opende naast zijn bakkerij een bescheiden ijshal. Telkens als de wek ker rinkelde om de vijf minuten kreeg de aanwezige klant gratig een koude hap. In de Binnenburg opende mej. D. Huizinga een ijssalon van groter for maat. Een ruime frisse zaak, waar gezellige zitjes uitnodigend op de eerste klanten wachtem. Hier was het speciaal de speeltuinjeugd, die de eerste gratis reclames verorberde. Laat nu de warme dagen en duizenden gasten maar komen. de PURMERE&D, 26 Mei 1953. Aan gevoerd 596 runderen, waaronder: 180 vette koeien ƒ2.15—ƒ2.90 p. kg, ma tig; 175 melk- en kalfkoeien 625-1000, stil; 207 geldekoeien 550-775, stug; 12 pinken 265-400, kalm; 805 nuchtere kalveren v. d. slacht 36-95, iets stug ger, fokkers 55-110, goed; 22 stieren 675-1600, goed; 371 vette schapen 80- 110, stug, overhouders 60-90, stug- 762 lammeren 40-60, stug; 103 bokken en geiten 8-50, stug; 189 vette varkens, zware 1.80-1.84, lichtere 1.70-1.78, af loop heel stug; vette zeugen 1.60-1.68, kalm; schrammen 50-90, stug; 775 big gen 36-58, stug; 22 fokzeugen 225-325, stug; 38 paarden 600-900, stil. Totaal 3669 dieren. 1900 oude kippen en hanen, rode en witte 1.75^ 1.90 p. kg; 100 oude kip pen enshanen, blauwe 1.90-2.Ó0; 600 jonge hanen, rode en witte 2.20-2.35; 400 jonge hanen, blauwe 2.75-2.90- 150 eendep 1.00-2.25; 700 konijnen 1.00- 7.00; 5000 kippeneieren 12.50-13.50; 2500 eendeneieren 10.00-10.50. Verhuizingen DOOR GEHEEL EUROPA EN NEDERLAND PER SPECIALE AUTOTAPISSIèRES PARALLELWEG 66 DEN HELDER TELEFOON 2353. BURGERLIJKE STAND URK. Geboren: Albert, zv. Auke Kaptein en Alberdina Roos. Overleden.- Annigjen Romkes, oud 45 jaren, echtgen. van Leendert Romkes. MAART WAS GOEDE VISMAAND URK. In de maand Maart werd in totaal 117000 kg vis uit de voormalige Zuiderzee aangevoerd. In de maand Maart van het vorige jaar was dit 105000 kg. De waarde was nu f 83.000, het vorige jaar t 62.000. Dat wil zeggenbij de goede artikelen, die wij U aanbieden op het gebied van BRAKKEVELDWEG 160 TEL. 2931 van een aantal Marktanalytische gegevens per provincie. DEEL n: UTRECHT, als vervolg op DEEL I: NOORD-HOLLAND. Indeling naar verzorgingsgebieden cijfers omtrent: tf. Bevolking f. Bevolkingsdichtheid ff- Aantal dagbladabonné's ff Welstandgegevens ff Bedrijfstakken ff Ondernemingen ff Detailhandel en Ambacht Binnen een klein bestek een groot aantal nuttige cijfers Verkrijgbaar bij: CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTENPUBLICITEIT Bezuidenhoutseweg 45, 's-Gravenhage Prijs: f 2.50 per exemplaar. De meeste grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de juiste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna alle gevallen is dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant in en U bereikt koop krachtige lezers I

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7