Jac. Burger (Den Helder) leidt met fraai gemiddelde „Gezinsverzorging" drie dagen in de openbaarheid „Geluksland" bij twintigjarig jubileum van „Ons Genoegen" Zeshonderd kinderen ontvingen diploma „Veilig Verkeer" Uitreiking in Marinecantine De wereldreis van Jimmy Brown AlbertRunnenburg is vandaag vijftig jaar getrouwd Westfries Smit op de vijfde plaats Concert „Winnubst': in Julianapark Opening verricht door burgemeester Zondag boksstrijd in „Casino" Geslaagd Om één uur kon het bal beginnen IN HET KORT AOK Texel in halve finale „0 en O" „Blikschade" Gewestelijk hoofdklasse-tornooi Ook Amsterdammer Bakker nog ongeslagen Harmoniekapel Winnubst naar concours Ds. Hamming beroepen naar Tasmania PREDIKBEURTEN Fancy-fair in gebouw der V.B.Z. Eigen operette van de heer Krijgsman r\E eerste groep beluisterde een toe- spraak van de commissaris van po litie, de heer A. Hensums, die de jonge- Jacoba: 't Is een brave man TUSSEN HAAKS EN KUITJE Om de persoonlijke dam kampioenschappen Water vogels-Z AP wordt Zaterdag gespeeld VRIJDAG 29 MEI 1953 NA EEN DAG BILJARTEN om de hoofdklassetitcl klein-biljart libre van liet gewest „Het Noord Westen" staan Jac. Burger van „Roval" uit Den Helder en N. J. Bakker van „HETEY" (Amsterdam) ongesla gen aan de kop. Het enige (grote) verschil is dat de Nieuwedieper een gemiddelde liet noteren van 20.00 tegen dat van de Amsterdammer 11.90. Dat Bakker ongeslagen bleef, dankte hij aan een serie van vijf en zeventig in de veertiende beurt tegen W. Mosterdman uit Bussum, die het distriet 't Gooi in deze wedstrijden vertegenwoordigt. Toen de IJETE\-man aan deze serie begon stond hij met 221173 achter. Er zijn over het algemeen fraaie par tijen gespeeld. Zo maakte Burger zijn eerste partij tegen de Utrechter Bon- gers, in negen beurten uit, hetgeen hem een moyenne van 27.77 opleverde. Zijn tegenstander bleef op 89 staan. De hoogste serie van Burger was 84. Het toeval wilde, dat deze serie in de avonduren door Bongers werd over troffen (87), in diens partij tegen de Haarlemmer Karman. Tegen W. Hoo- genboom uit Warmenhuizen (district Schagen) had Burger zestien beurten nodig voor de zege (250112). Span nend was vooral Hoogenboom's party tegen Karman, die op een gegeven mo ment leidde met 221143. De man uit Warmenhuizen, die klein en stug ma teriaal gewend is, haalde er toen een serie uit van 83 (221226). Hij zege vierde met 250240. Jb. Vreeken van „1945" te Zaandam moest op de openingsdag met de laat ste plaats genoegen nemen, 's Middags dolf hij het onderspit tegen Bakker (250182), en 's avonds tegen K. Smit van „Kets Niet" te Hoorn, die voor het district West-Friesland uitkomt. De Westfries scoorde zijn winst in drie en twintig beurten (10.86). De Zaandam mer schreef een moyenne van 7.73. De R. K. harmoniekapel „Winnubst" geeft morgenavond van half negen tot tien uur een tentconcert in het Juliana park. Onder leiding van de heer H. B. Schenkels worden dan achtereenvol gens uitgevoerd: 1 „Kehler Liedertafel- marsch" (A. Becker), 2 dramatische ouverture „Oreste" (Sam Vlessing). 3 „Die Post im Walde" (H. Schaffer) met trompetsolo van de heer J. J. Schenkels Sr., 4 Wals „Dolores" (E. Waldtuefel), 5 „The lost chord" (Sul- li van) met trombone-solo van de heer C. Koopman, 6 ouverture „Nachklange von Ossian" (Niels Gade. arr. P. van Mever), 7 dramatische legende „Nar cissus en Echo" (Gerard Boedijn), 8 „Suite Oriëntale" (F. Bicknesse), toe staande uit Arabische mars, de oase en dans. De Harmoniekapel „Winnubst" gaat Zondag naar een concours te Heerhugo- waard. waaraan twee en dertig muziek korpsen deelnemen. Winnubst komt uit in de afdeling Uitmuntendheid harmo nie. Het verplicht uit te voeren num mer is „Narcissus en Echo" van Gerard Boedijn. Voorts zullen onze stadgenoten ten gehore brengen „Nachklange von Ossian" van Niels Gade. In de marswedstrijd wordt uitgevoerd de Kehler Liedertafel-mars van A. Becker. De jury wordt gevormd door W. Rousel (Den Haag). Jos de Klerq (Haarlem) en Giisbert Nieuwland, de dirigent van de Marinierskapel. Bovengenoemde werken zijn te be luisteren tijdens het tentconcert, dat Za terdagavond door Winnubst in het Ju lianapark wordt gegeven. Ds M. Hamming, Gereformeerd pre dikant te Den Helder, heeft dezer dagen een beroep ontvangen naar Tasmania. Het beroep is uitgegaan van de kerke- raad van de gecombineerde gemeente Kingston-Hobart. ZONDAG 31 MEI DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Sepmeijer (jeugddienst)Palmstraat 10 uur ds Borghardt, 19 uur vicaris Grimm; Huisduinen 19 uur ds De Hoest. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds Swen, 10.45 uur ds Swen, 17 uur ds Hartkamp; Rehobothkerk 10 uur ds Hartkamp, 17 uur ds Swen. Oud-Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds Groenewegen; Donderdag 19.30 uur ds Groenewegen. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds Van de Knijff. Geref. gem., Jan- zendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Geref. kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds Tollenaar. Vrije Christenge meenschap, CJMV-gebouw Spoor straat, 10 uur samenkomst. Vrij- Evangelische gem.. Hoogstraat 10.15 en 17 uur ds Van Gent. 12 uur kinder- kerk. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, West- straat, 10.30 en 17 uur dienst. Bap tisten gem.. Spoorstraat. 12 uur Zon dagsschool. 16 uur ds Fabrie uit Wor- kum. Evang.-Luth. kerk, Wezen straat. 10.30 uur dr J. A. Stellwag. Oud-Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, 10 uur kinderkerk Van Galenstraat. Doopsgez. gem., Kerk- gracht, 10.30 uur ds J. J. J. van Sluijs. Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 17.30 uur samenkomst. 12 en 14.30 uur Zon dagsschool. Leger des Heils. Spoor- gracht, 10 uur heiligingssamenkomst. 19 uur openluchtsamenkomst (Spoor straat). 20 uur Heilsbijeenkomst. JULIANADORP: Ned. Herv. gem. 19.30 uur ds H. J. Trommel. Geref. kerk 9.30 uur leesdienst. 14.15 uur ds Hartkamp. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem. 10 uur ds H. J. Trommel. Smit moest op zijn beurt de vlag strij ken voor Mosterdman. die het in deze ontmoeting tot 13.88 bracht, tegen de Westfries 10.22. Bongers won tegen Karman zijn eerste wedstrijd, waarin hij de bovengenoemde serie van 87 on der de lamp toverde. Attractief was dus de ontmoeting tussen Bakker en Mosterdman. waarin eerstgenoemde em gemiddelde van 17.85 klaar stoom de. In zijn openingswoord sprak de heer Oly de wens uit, dat sportief om 5e eer zou worden gestreden. Weinige uren later was hij al opgetogen. In zijn partij tegen Smit miste Mosterdman namelijk in uitstekende positie: de ar biter telde evenwel door. Mosterdman maakte de teller onmiddellijk op diens vergissing attent. Zijn beloning be stond uit een zege. Intussen is wel bekeken, dat in de komende partijen series van boven de honderd te ver wachten zijn. zodat de toeschouwers wel aan hun trek komen. Momenteel is de stand: Burger 500 25 20.00 84 4 Bakker 500 42 11.90 75 4 Mosterdman 471 32 14.71 65 2 Hoogenboom 362 33 1 0.96 83 2 Smit 434 41 10.58 43 2 Bongers 339 33 10.27 87 2 Karman 449 41 10.95 71 0 Vreeken 360 5 1 7.05 87 0 De wedstrijden worden vandaag voortgezet, wéér in Formosa. DE ZO IN ALLE STILTE veel goed iverk presterende afdeling Gezinsverzorgingvan de V.B.Z. treedt dezer dagen in de openbaar heid met een fancy-fair, die het mes van twee kanten doet snijden. Enerzijds kan bij zo'n gelegenheid eens het volle licht vallen op hetgeen de afdeling doet, anderzijds brengt een fancy-fair geld in het laatje. Geld dat zeer welkom is, al ging de penningmeester het boekjaar 1953 in met een batig saldo van negenduizend gulden. Een naakt cijfer zegt niet veel. wanneer vergelijkingsmateriaal ontbreekt, en daarom heeft de voorzitter, majoor-vliegtuigtelegrafist W. Taekema. er goed aan ge daan, ter gelegenheid van de opening van de fancy-fair een summier jaaroverzicht te geven. Daaruit bleek, dat de afdeling in 1932 het eerste jaar van haar werkzaamheid ruim negenduizend gulden heeft moeten uitgeven, teneinde aan 110 gezinnen hulp te kunnen bieden. In de eerste drie maanden van 1933 deden echter reeds 72 gezinnen een beroep op „Gezinsverzorging", zodat de uitgaven over het lopende jaar stellig een veelvoud van negenduizend gulden zullen bedragen. HET ledental is in 1952 gestegen tot 2048, wat uiteraard van gunstige in vloed was op de inkomsten. De afde ling ontving f 2165 aan retributie van de geholpen gezinnen en toucheerde verder naast de helft van het batig saldo d?r verleden jaar gehouden fan cy-fair een dotatie uit de V. B. Z.-kas, de contributies der leden en enkele schenkingen. De penningmeester, ser geant-schrijver W. Sneeloper. die door ziekte was verhinderd de opening bij te wonen, zal met vreugde ook dit maal de baten in# ontvangst nemen, opdat 1954 in ieder geval niet met een nadelig saldo begint! Van de 110 gezinnen, die verleden jaar een beroep op de afdeling „Ge zinsverzorging" deden, waren er 43 in Den Helder woonachtig, de rest over heel Nederland verspreid. De vier eigen verzorgsters van „Gezinsverzor ging" wijdden zich aan de gezinnen, die ook 's nachts hulp nodig hadden, en boekten in totaal 625 verzorgings- dagen. De overige van de 2141 verzor- gingsdagen kwamen voor rekening van de plaatselijke afdelingen van het Wit te Kruis en het Wit-Gele Kruis, waar toe „Gezinsverzorging" bijna f 4500 moest uittrekken. Het werk van de eigen verzorgsters kwam op ruim f 2500, terwijl aan bijkomende kosten nog rond f 2000 moest worden gefour neerd. Majoor Taekema stelde het bijzon der op prijs, dat de opening werd bij gewoond door burgemeester mr. G. D. Rehorst, wethouder mr. J. Mulder, luitenant ter zee der eerste klasse J- F. G. Haentjens als vertegenwoordiger van de Commandant Maritieme Mid delen, vlootaalmoezenier P. H. Buijs- sen, hoofdmarva Oosterling namens de dienst voor Sociale Zaken der Ko ninklijke Marine, afgevaardigden van de besturen der beide kruisvereni gingen, van de Marine-dameskring en de V. B. Z. Een woord van warme dank richtte majoor Taekema tot de dames De Boer, Overhand en Baars, die zoveel voorbereidend werk voor de fancy-fair hadden verzet. De voor zitter nódigde tenslotte burgemeester Rehorst uit, de opening te verrichten door het doorknippen van een oranje lint. 1 De burgemeester deed zulks, na met voldoening te hebben vastgesteld, dat ae Koninklijke Marine zelf organisaties als „Gezinsverzorging" voortbrengt. De wens, die de heer Rehorst uitsprak ten aanzien van het welslagen der fancy- fair. werd door alle aanwezigen met applaus onderstreept. De fancy-fair, die gehouden wordt in de benedenzaal van het V. B Z.-re- bouw aan de Keizerstraat, is tot en met Zaterdag voor het publiek toegan kelijk. Men kan er doorlopend ran s middags drie tot 's avonds tien uur terecht. Na een rustperiode van twee jaar organiseert „De Ring" weer bokswed strijden, en wel Zondagavond, in Ca sino. Er zullen twaalf partijen wor den gebokst. In het midder.gewicht (a-klasse) verwacht men veel van de strijd tussen J. Colijn en de hardsto- tende Van Eik van de school FeiWeu- len te Amsterdam. In het lichtwelter staat J. Zoon op gesteld tegen H. Roeleman (Fermeulen) en in het lichtwelter b-klasse neemt S. Bakker het op tegen De Jong (Bis schop te Amsterdam). De kleurling Ong. A. Rwien (Bis schop), die dit jaar in de Nederland se kampioenschappen in het lichtge wicht op de tweede plaats eindigde, zal uitkomen tegen Otten van de school Fermeulen. Verondersteld wordt voorts, dat de partij tussen Ma- zurel (Kneppers) en Baars (Fesmeu- len) in het weltergewicht (a-klasse) van uitstekend gehalte zal zijn, even als overigens de ontmoeting tussen Lucas (Kneppers) en J. Sjouwerman (Fermeulen). Vele boksliefhebbers zijn ongetwij feld ingenomen met de activiteit van „De Ring", zodat wel op een flinke belangstelling zal kunnen worden ge rekend. DE JUBILEUM-OPVOERING van de jeugd-operette Geluksland zou een zeer plezierige indruk hebben nagelaten, ware het niet dat de toeschouwers tussen de bedrijven door al te zeer werden teruggedreven naar de realiteit van een welgevuld en roezemoezig Casino, icaar koffie werd geschonken en uitgebreid werd geivacht op hetgeen verder op de planken zou gebeuren. Het duurde werkelijk allemaal te lang, zeker voor de vele kinderen in de zaal en op het toneel. Daarbij kwam nog, dat het vierde bedrijf na de pauze niet kon aanvangen alvorens enkele uiteraard onvermijdelijke felicitatie-toespraken waren gehouden. Door het een met het ander duurde het tot één uur alvorens Prinses en. Prins elkander eindelijk hadden gevonden. Toen moest men nog wel gemoed met het bal beginnen Aan de Bijzondere Kweekschool voor onderwijzers, (essen) te Den Hel der deden op 27 Mei zes candidaten eindexamen, die allen slaagden. Het waren de dames R. Bakker en F. Stevenson en de heren J. P. A. Go- mes en W. Simonse uit Den Helder en de heren A. J. Vlas en G. Visser uit Den Burg (Texel). PELUKKIG kunnen wij over deze jubileum-uitvoering van de zang en operette-vereniging „Ons Genoe gen" ook aangename herinneringen noteren, al was het alleen maar om het doen (en laten) van de jeugdige artisten. die de schepping van hun leider, de heer A. Krijgsman, tot leven moesten brengen. Het deed ons verder goed, te constateren, dat de heer Krijgsman met „Geluksland" een zeer verdienstelijk werkstuk aan het reper toire van de jeugd-operettes heeft toegevoegd. Het libretto is onderhou dend en bevat menig paedagogisch trekje, terwijl de muziek eenvoudig en welluidend is. Het lag voor de hand, dat in artistiek opzicht onvolkomenhe den waar te nemen zouden zijn. Hier VOOR DE HEREN LOOTS EN BAARD van de Helderse politie was de dag van gisteren niet minder belangrijk dan voor de welgeteld 789 kinderen, die al of niet in aanmerking kwamen voor bet diploma „Veilig Verkeer". Genoemde heren immers hebben hun uiterste best gedaan om al deze kinderen zowel theoretisch als practisch op het ver- keersexamen voor te bereiden. Het is ongetwijfeld mede aan hun activi teit en manier van lesgeven te danken, dat het diploma aan 596 der jeugdige candidaten kon worden uitgereikt. Dat geschiedde gistermid dag in de Marinecantine, waar de kinderen in twee groepen moesten verschijnen. De heer L- W. H. Koloay uit In donesië, die tijdelijk in Den Helder werkzaam is, slaagde voor het diploma A van de Vereniging tot bevordering van het vakonderwijs in Nederland. Hij werd opgeleid door de heer P. C. Dek ker. In de Tivoli-bioscoop wordt van heden- tot en met Maandagavond ver- toond „Intriges In het Oosten" <inet o.a. Deborah Kerr en Charles Bover), terwijl de Witte bioscoop de gehele week. dus tot en met Donderdag, „The Crimson pirate" (met Burt Lancaster' draait. Voor de Friese vereniging „Gvs- bert Japickx" wordt vanavond in Ca sino een toneelstuk opgevoerd. Sedert veertien dagen wordt op het politiebureau aan de Kerkgracht een damesfiets (merk „Adelaar") in bewaring gehouden, die onbeheerd op de openbare weg werd aangetroffen. Albert Runnenburg, één der leden van het slinkende legioen der Blauwe Zeeridders, is vandaag vijftig jaar ge trouwd. Zodra wij over de drempel van het knusse woninkje in het Dorus Rijkershofje wa ren getreden, zei zijn echtgenote, de zeventig jarige Jacoba Kramer: ,,'t Is zo'n brave man". En rond het tafeltje in haar kraak-heldere ge doetje horen wfj hun bei der sobere levensgeschie denis. Jfunnenburg, die op 6 December vier en tachtig hoopt te worden, zie je zijn leeftijd niet aan. Dat varen en vissen, waarmee hij als veertien jarige jongen begon, blijkt de mens goed te doen. Janus Kuiper, de Koning der Blauwe Zee ridders, was Runnenburg's zeevader. Een bestaan in wind en zon en zee; eerst in een haringvlet; later zelf als schipper op een vlet van Kuiper; dan op de logger. Aan dat prachtige leven kwam voor Albert omstreeks 1920 een einde. Hij kreeg een ongeval. Niet op de wilde baren! Niet bij een poging om medemensen het leven te redden, nee, bij het stor ten van bazalt. De bak ging om, Albert sloeg te water, en men zou gewed hebben, dat het zijn dood werd. Runnenburg kon evenwel nog geen af scheid nemen van het aardse. Bij trok zich los en toen hij boven kwam zei hij: „Trek me d'er uit, jongens. M'n arm is er af!" Je moet het gelóven! Die rechterarm ging er niet af; hij was verbrijzeld en.niet meer te ge bruiken. Dat was het einde van zijn zeemans- bestaan. Van zo'n onder werp kun je maar het beste snel afstappen. Dat vond z'n vrouw ook en ze schonk thee en liet heel haar knappe huisje zien. Wij hebben vele portretten bekeken, want Jacoba heeft negen kin deren ler wereld ge bracht. Zonder dat er een juffrouw aan te pas behoefde te komen. Tja, vroeger ging dat anders! Uet echtpaar is trots op die negen grote kinde ren, die zelf weer kinde ren hebben en klein-kin- aeren. Vooral op hun enige zoon zijn ze trots. Men kent hem wel, de heer J. J. Runnenburg, die onder de oude schip per Bot tal van schip breukelingen behouden aan de wal bracht. Wie zou niet ingenomen zijn met zo'n jongen. Trou wens, Albert zelf heeft er ook de nodige reddin gen op zitten! In het boek van de Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij staan ze: 27-12-1897 het Engelse stoomschip „Har- row" 12 man gered; 6-1- 1908 Eng. ss. „Turbo" 16 man gered; 29-2-1908 Eng. s.s. „Volta" 14 man ge red; 13-11-1909 het Duitse s.s. „Mars" poging tot redding: 2-1-1900 zeil schip „Stanley" 30 man gered; 4-2-1906 bark „Condor" vrouw en kind gered. En dat allemaal met de haring- en red- dingvlet. iwy wensen het echtpaar RunnenburgKramer een prettige dag temid den van hun kinderen en de buurtjes uit het hofje; want heel die oude garde leeft natuurlijk mee. 't Is ook een tijd, vijftig jaren! lui wees op de verplichtingen, die het ontvangen van het verkeersdiploma met zich bracht. Zo'n officieel stuk papier komt pas tot zijn recht, wanneer de trotse eigenaar in de practijk blijft tonen het waard te zijn. Wanneer de jongens en meisjes de vaderlijke woor den van de commissaris goed ter harte nemen, zullen zij tot in lengte van da gen voorbeeldige weggebruikers blij ven. De tweede groep werd toegesproken door de voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer, de heer B. Kool, die een overeenkomstig advies gaf. Beide malen werden de kinderen, nadat de diploma's per school of speeltuinaf deling waren uitgereikt, onthaald op de vertoning van enkele marinefilms en een paar tekenfilmpjes. Van de drie speeltuinafdelingen wa ren in totaal 62 candidaten opgekomen. Van hen kwamen 24 in aanmerking voor het diploma. Wel een bewijs, dat er eisen zijn gesteld! Wat de scholen betreft, waren de resultaten als volgt: R.K. school Stakman Bossestraat ge slaagd 33 (deelgenomen 35), Groen van Prinstererschool 16 (20), Rehobothsch. 14 (28), Christelijke school Breeeand 11 (16), Openbare lagere school 2 Breezand 22 (27), R.K. school Breezand 33 (.38) School 1 Julianadorp 19 (24), Christe lijke school Kortevliet 7 (11), School 2 Huisduinen 10 (11), R.K. meisjesschool 70 (87), School 10 Vismarkt 25 (30), R.K. jongensschool 17 (25), School 14 Weststraat 27 (31), Christelijke school Madoerastraat 38 (43), School 7 Oost- slootstraat 22 (27), School 6 Eerste Go- versdwarsstraat 28 (29), School 4 Pas teurstraat 43 (43), Christelijke school Lijsterstraat 11 (14), School 12 Banka straat 27 (36), School 5 Parallelweg 29 (29), School 8 Herzogstraat 37 (38), Co- meniusschool 28 (32), BLO-school5 (15). Een pluim voor de leerlingen van de openbare lagere scholen nummer 4 (Pasteurstraat) en 5 (Parallelweg), die geen enkele „gezakte" in hun midden hadden. Hr. Ms. mijnenveger „Borndiep" heeft gisteren weer ligplaats gekozen in de Buitenhaven. Het is morgen hoog water om 8.35 en 21.00 uur, en laag water om 2.40 en 15.15 uur. De temperatuur van het zee water was 13.5 graden Celsius. 115. Jimmy scheurde de brief open, die dat zag hij dadelijk afkomstig was van Rednose Smith. Hij riep Piet Potlood er bij. „Nu zullen we het krij gen", zei hij schamper. „Een boodschap van Rednose". Jimmy trok de brief uit het couvert en las: „Hooggeachte uis ter Brown", nu moet ik oppasBen. dacht Jimmy „In uw eerste missive stelde u mij voor: oorlog of vrede. U zult bemerkt hebben, dat ik welbewust het laatste gekozen heb. Ik zond u de gevangen gehouden Roekiraki'i et u zendt mij thans de eigendommen terug. Ik geloof, dat wij thans beiden tevre den mogen zijn. Toch ben ik dat nog niet. Ik zou het namelijk bijzonder op prijs stellen om de vrede, die wij thans definitief gesloten hebben ook te beze gelen door u zoals ik u destijds be loofd heb het ereburgerschap van Oekoeroewanda aan te bieden, dat u naar mijn gevoelens dubbel en dwars verdiend hebt. Mag ik u derhalve be leefd verzoeken morgen naar Oekoe roewanda te reizen? Ten stadhuize zal u het ereburgerschap van de stad worden aangeboden en ik hoop dat u en uw ge waardeerde vriend my de grote eer zullen willen aandoen des avonds te mijnen huize als eregasten aan te zitten aan het galabanket dat ik ter ere van u beiden hoop te mogen aanrichten. Met gevoelens van diepe hoogachting uw dienstwillige ARCHIBALD REDNOSE SMITH". Jimmy liet de brief zakken „Zo zout heb ik in lang niet gegeten", bromde hij. „Die vent is voor geen en kele belediging vatbaar". 1 en daar heeft de heer Krijgsman de stemomvang van zijn jeugdige vocalis ten overschat, wat de zuiverheid en het op toon blijven niet ten goede kwam. Ook het spel liet op verschil lende punten, waar dat in het geheel niet nodig was, te wensen over. Er waren klantjes bij, die hun rolletjes onvoldoende kenden. Dat was jammer, op een uitvoering ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan. Temeer daar verscheidene genodigden van hun be langstelling blijk gaven. Burgemeester mr G. D. Rehorst, die vergezeld van zijn echtgenote en de heer en mevrouw L. F. van Loo de avond bijwoonde, heeft „Ons Genoe gen" en zijn onvermoeibare directeur gecomplimenteerd en de beste wensen voor de toekomst meegegeven. Ook ae propagandist van de Nederlandse Blindenbond, de heer Van den Berg, voerde het woord. Namens de Helder se Gemeenschap sprak de heer L. F. van Loo Jr.. namens „Harmonie" de heer A. Wassinlc (met een enveloppe) en tenslotte verschenen namens „Ons Genoegen" twee meisjes voor het voetlicht om de heer Krijgsman geluk te wensen en diens echtgenote een paar aardige geschenken aan te bie den. In zijn dankwoord heeft de heer Krijgsman zijn bijzondere erkentelijk heid uitgesproken tegenover mevr. C. Morée-Dol. die als pianiste de vereni ging zoveel onschatbare diensten heeft bewezen en ook deze avond weer een werkzaam aandeel had in het begelei dende orkestje van de heer L. F. van Loo Jr. Op het terrein van Watervogels bon den gisteravond „Hertog Hendrik" en „AOK Texel" met elkaar de strijd aan in het O. en O.-tornooi om de „Burge meester Rehorst-wisselbeker". Voor dc toeschouwers by deze ontmoeting viel bitter weinig te genieten. Er werd slecht en wild gevoetbald en in beide ploegen was geen verband te bespeuren. In de eerste helft werd niet gescoord. De verdedigingen bleven de aanvalsli- nies verre de baas. Vijf en twintig mi nuten na de hervatting kwam AOK Texel op goedkope wijze aan de leiding. De linksback van „Hertog Hendrik" speelde terug op spil Liet. Deze ge- gebruikte een oude truc; hij stapte over de bal heen. Hij had evenwel geen erg in middenvoor Bakker, die nog juist kans zag vóór de keeper het leder te bereiken en in te schieten (10). Een minuut of vijf later maakte Spitsbaard gelijk (11). Dit doelpunt was te wij ten aan de keeper van AOK; als ex cuus moge gelden, dat hij geblesseerd was geraakt en niet meer uit de voe ten kon komen. Wij hadden ons reeds met een puntenverdeling verzoend, toen rechtsbuiten Doelemans met een hard schot AOK Texel het winnende doel punt bezorgde (2—1). AOK komt op Donderdag 4 Juni in de halve finale uit tegen „Banckert", dat in de winnaarsronde de beste ver liezer bleek. Banckert verloor welis waar met dezelfde cijfers als Hertog Hendrik, doch eerstgenoemd elftal de monstreerde beter voetbal. Gisteravond opende de heer C- Leib- brand, voorzitter van H. D. C., de jaar lijkse titanenstrijd om de persoonlijke damkampioenschappen van Den Hel der. In de eerste klasse viel al spoedig op het grote krachtsverschil in de partij tussen C. Leibbrand en J. Bijl. Reeds na negen zetten viel practisch gespro ken de beslissing door een damzet van eerstgenoemde. In de tweede klasse toonde T. Schol een mooie combinatie in het eindspel, welke tot winst leidde- De uitslagen waren: Eerste klasse: M. KwastW. Wieren afgebr., C. Leib brand—J. Bijl 2—0, P. Oost—J. Beze- mer 02. Tweede klasse: B. Bongers—A. Beke- brede 2—0. R. Oost—T. Schol 0—2. Jeugdafdeling: J. JanzenJ. Sterk 02, J. BoonIdema afgebr., M. de Boer m Jt. Keizer 02, A. van der Heijden H. Gijzen 2-0, H. Gyzen-Hooyenga 0-2. Toen mevr. N. met haar Chevrolet over de Binnenhaven reed en rechtsaf de Telegraafsteeg wilde inslaan, moest zij plotseling remmen voor een ver huiswagen die juist uit de steeg kwam. De achter haar rijdende heer R. was reeds aan het inhalen, maar werd door het stoppen van de Chevrolet verrast. Het rechtervoorspatbord van zijn auto en het linkerachterspatbord van de an dere wagen kwamen met elkaar in contact. Het gevolg van deze samen loop van omstandigheden was dus „blikschade". De laatste competitiewedstrijd van Watervogels wordt niet Zondagochtend, doch Zaterdagavond om zeven uur ge speeld. De tegenstander is ZAP. VISSERIJBERICHT. URK. 28 Mei 1953. Donderdag werd door 84 vaartuigen aangevoerd: 6031 pond kuilpaling, prijs f 0 80f 0.98. en 460 bak nest, prijs f 2.60 per bak van 37"'/» kg.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2