ONZE KINDERKRANT Negen padvinders op een rij 20.000 r POPENT Om het geluk van Peter Wat de post bracht ONS HOEKJE Nieuwe B!oemenzeep wini ve!er harten! De muis en de kat PimPamPom en C2 wonderlamp Expositie Henry Moore in Boymans te Rotterdam Drie maanden geëist wegens bigamie Castella denkt aan Uw huid en aan Uw beurs door Kitty Lessels Geestelijk leven BEROEPINGS WERK Luister eens naar Radioprogramma VRIJDAG 2!) MEI 1953 Daar staan negen padvin ders op een rij. Het zijn alle maal patrouille-leiders, want ze hebben een stok met een vlag. Daarom zijn het ook vergevorderde padvinders met veel insignes en jaarsterren. Ieder van deze verkenners is eigenlijk een echteIk zou het woord haast gezegd heb ben, maar het is de bedoeling dat jullie dat zelf uitzoeken. Want kijk, iedere verkenner heeft ditmaal op zijn vlag een letter, daarnaast op zijn mouw verschillende insignes en boven zijn linker borstzak zijn jaar- sterren. Op de tekening kunnen jullie zien wat voor verschil lend insignes en jaarsterren er zlin nl. van 1, van 3 en van 5 puaten. Om nu de uitkomst van deze puzzle te vinden moet je eerst de letter van de vlag nemen, dan tel je alle punten aan insignes bij elkaar. Is dit bijv. 8 dèn ga je 8 letters van het alphabet verder. Nu zoek je het aantal punten aan jaar sterren en ga je dit aantal langs liet alphabet weer terug. De letter, die iedere padvinder en als je de uitkomst je nu krijgt is de juiste. Behandel zo hebt gevonden zul je zeker zeggen: Ja, een padvinder met zóveel insignes is een echte.... Gelukkig weet ik nu wie het meisje met de gele vlinder is. Het is Tiny Vos en ze vindt het erg jammer, dat ze de vorige keer vergat haar naam te noe men. Fijn, dat je zo'n prettige verjaar dag hebt gehad. Een grote herders hond «n een poesje gekregen. Nu, dat is nog al wat! Kunnen die twee het wel met elkaar vinden? Wat heb jij een grote filmsterren verzameling, zeg! Je oplossing van de kruiswoordpuzzle is goed, hoor! Bedankt voor de leuke te keningetjes. Als Cilientje en Marietje Briars uit Amsterdam eens een keertje op het appèl ontbraken zou ik niet weten wat me overkwam. Maar gelukkig zijn ze er ook ditmaal weer. Met een goede oplossing van het aardrijkskunderaad- sel en een gezellige brief. Wat een stra lend weer hebben we met de Pinkster dagen gehad, hé? Jullie hebben dus heerlijk gezwommen. Kunnen jullie het al een beetje goed? Of was het eigen lijk meer pootje baden? En met „lui lak" zijn jullie vroeg opgestaan. Was het in Amsterdam ook zo'n hels ru moer? Maar dat is juist het leuke er van. hé? Vera Keulen uit Oosterleek stuurde een goede oplossing van de aardrijks- kundepuzzle en een gezellige brief. Nee, ik was voor negentien Mei jarig, dus niet gelijk met jouw juf. Vond je het niet heerlijk op het strand. En met dat stralende weer! Is Nico je broertje? Je groeten aan de neven en nichten breng ik hierbij over. Klaas Poeze uit Lutjebroek zond al weer een goede oplossing in. Wat knap! Nee. een puzzle-met-priizen ligt' nog niet in het nabije verschiet. Je zult dus nog even geduld moeten heb ben Trouwens, zonder prijzen is het toch ook wel leuk, je oplossing in te sturen? Ja, Jan Burger heeft een keer een boek gewonnen. En hier hebben we dan Jan Burger uit Lutjebroek. Met een goede oplos sing. Kieren betekent dus ..uitzoeken Nu, dat weet ik al weer. Ik dank je wel voor het taalkundige lesje. Tot de volgde week. Jan! Mijn trouwe nicht Eefje Kuil uit Be verwijk stuurde een goede oplossing van de aardrijkskundepuzzle en een gezellige brief. Heb je een prettige Pinkstervacantie gehad? Ja, op lui- lakkendag was het een enorm kabaal. Gerie Wagendrever uit Alkmaar ver raste mij met een prachtig versierde brief, een goede oplossing en een mooie tekening. Dank je wel, Gerie! Leuk, dat je me nog gelukwenst met mijn ver jaardag in Mei. Ja, die feestdag is nu weer achter de rug. Was het fijn in het zwembad? Zeker wel erg druk en vol, hè? Hoe is het schoolreisje naar Den Haag geweest? Ik hoop binnenkort een verslag te krijgen. Je broertje Jan wordt bedankt voor zijn keurige teke ning. Hoe oud is hij? Van Edward Molenaar ontving ik een juiste oplossing van de kruiswoord puzzle. Ik denk, dat je je brief iets te laat gepost hebt. Dat is jammer, want daardoor krijg je nu pas een antwoord je Ik ben al jarig geweest, hoor! Een paar weken geleden. Hoe vond je het „luilakken"? Heb je nog meegedaan? Ja, de strips zijn spannend. Lees je de avonturen van Mies de Muis ook? Of vind je dat meer iets voor meisjes? Wat heb je me een prachtig gedicht gestuurd! Wie is de dichter? Tenslotte ook nog bedankt voor de tekening van het luilakkenfeest. Liesje Wallast uit Alkmaar heeft haar brief enig versierd met gekleurde Mies de-Muisjes. Dank je wel! Ja, het is al een heel tijdje geleden, dat je me voor het laatst schreef. Nog wel gefe liciteerd met je verjaardag op 18 Mei. Je oplossing van het aardnjkskunde- raadsel is goed, hoor! Ja hoor, ik besta echt. Anders zou ik je toch niet kun nen schrijven? Dat is nu ook wat! Daar vind ik warempel alweer een inzending van Edward Molenaar, dit maal een goede oplossing van de aard rijkskundepuzzle. En gelukkig op tijd naar de brievenbus gebracht! Doe je de vo'eende keer weer mee? Mijn nieuwe nicht Hennie Busch uit Alkmaar stuurde ditmaal alweer haar oplossing in. Keurig, hoor! Geen enkele fout. Je broer heeft dus maar heel eventjes hoeven helpen. Zie je wel. dat raadsels oplossen niet zo moeilijk is. Fientje Viegenthart uit Alkmaar heeft erg mooi postpapier. Enig! Nee hoor, ik vind het niets erg, dat je een t«dje niets van je hebt laten horen. Dat spreekt toch vanzelf, met dat mooie weer! Dan ben je natuurlijk alsmaar buiten. Je oplossing van de kruiswoord puzzle is prima. Had je je briefje te laat naar de bus gebracht? Je groeten aan Frouwkje Dekker breng ik hierbij ever. Ik hoop, dat ze deze regeltjes leest. Een musje klein en bruin zat zat rond te koeke-loeren. Waar zat die mus op z'n gemak? Op een tak; De tak zat aan een boom met bladeren behangen. Hoe kwam het, dat die tak daar kwam? Door de stam! De stam was van de boom, rond, dik als nooit gezien. Waar groeide dan die boom zo erg? Op de berg! De berg was hoog en breed, bedekt met varens, planten. Waar lag die berg zo imposant? In het land! Het land was goed en rijk. Veel huizen en kastelen. De eigenaar (ik zeg het weer) Was een heer! Die heer die droeg een kroon en prachtig mooie mantel. Waar was die koning rijk en wijs? In zijn paleis! In 't paleis zo schoon en duur zaten ramen zonder tal. Wit was het die voor 't raam daar zat? De kat! i De kat in het paleis (dat hoorde van de koning) Van heel dat rijke land, keek naar de hoge berg. En zag de dikke stam met hecht daaraan de tak. Wat zag de kat daar zitten dus? De mus! ft£a rMi/urvoX^cJuruz f Advertentie. Ing. Med.) Het antwoord op de volgende acht vragen is steeds een getal. Alle acht getallen bij elkaar geteld is precies 20.000. Hoe zijn de getallen? 1. Hoeveel kilo weegt het water dat in een geheel gevulde bak van 30x30x30 in zit? 2. Hoeveel graden Celsius heeft kokend water? 3. Hoeveel palen zitten er onder het paleis op de Dam in Amsterdam? 4. In welk jaar was de slag bij Nieuw- poort 5. Welke Lodewijk was de Zonneko ning? Hoeveel centen zijn 17 kwartjes, 23 dubbeltjes en acht stuivers samen? In welk jaar eindigde de tweede wereldoorlog? Jan is nu 13 jaar, maar hij is mor gen jarig. Als hij daarna nog zeven keer jarig is geweest, iri welk jaar leven we dan? OOO'OS Deze week hebben we een patlvin- ders-puzzle, zoals jullie ziet. Niet zo moeilijk als op het eerste gezicht lijkt, hoor! Van de andere vragen vind je de antwoorden in ons rubriekje gegeven. Je hoeft me dus niet te schrijven in welk jaar de slag bij Nieuwpoort was. Trouwens, ik twijfel er niet aan of dat jaartal is voor al mijn neven en nich ten „gesneden koek". Tenminste, voor al mijn grotere neven en nichten. De kleintjes onder jullie kunnen het na tuurlijk nog niet weten! Mies de Muis beleeft weer een wild avontuur en verder is er ook nog wel wat te lezen in ons krantje. Veel ge noegen! Briefjes kunnen gestuurd worden aan het bekende adres: Tante Paullen, Bureau van dit blad. OPLOSSING REBUS. Diemen, Eindhoven. Venlo. Ensche dé, Nijmegen. Tilburg, Edam. Rotter dam. De geboorteplaats van de onder wijzer is Deventer. Onder auspiciën van de British Council zal van 31 Mei tot 12 Juli in Museum Boymans te Rotterdam een expositie worden gehouden, gewijd aan het werk van de beroemde Britse beeldhouwer Henry Moore. Hij wordt beschouwd als één der belangrijkste kunstenaars van onze tijd. In 1948 is zijn werk op de Biennale di Venezia bekroond met de internationale prijs voor beeldhouwkunst. De expositie in Boymans omvat een dertigtal beeldhouwwerken in steen, beton, lood en bron„ uit de periode van 1929 tot heden. Gestreefd is naar een zo duidelijk cn gevarieerd moge lijk beeld van de facetten en de ont wikkeling van Moore's kunst. Veel aandacht is besteed aan zijn tekenin gen; een aparte plaats nemen hierbij de schetsen in, welke tijdens de oorlog in schuilkelders te Londen ontstonden. 27. Voor de voddenraper, die nog steeds voor het paleis van emir Pukkel bin Sukkel stond, wist ook niet goed. hoe hij het had, toen er plotseling een woedende man op hem afstormde met een getrokken sabel in de hand. Zijn schrik werd nog groter, toen hij zag, dat het de emir zelf was. Hij wilde op zijn knieën vallen, maar de woedende emir greep hem in zijn kraag en hield de ongelukkige voddenkoopman over eind, terwijl hij zijn sabel in de lucht hief. „Waar heb je mijn lamp gelaten? Spreek ongelukkige of het kost je de kop", bulderde de emir. toen de vod denkoopman, die verstijfd was var schrik, niet zo gauw antwoord gaf. „Spreek", herhaalde de emir. „Heb je het ding nog op je kar liggen? Geef het mij dan ogenblikkelijk terug. Maar anders„Edele heer", stotterde de voddenraper, die zijn ogen niet van de sabel kon afhouden. „Ik heb niet gewe ten. dat Uwe Hoogheid waarde hechtte aan dat oude koperen lampje, anders zou ik het nooit gewaagd hebben dat ding te verkopen!" „Te verkopen?", herhaalde de emir ontzet! „Ja. edele heer, aan een paar vreemdelingen, een paar toeristen zogezegd", verklaarde de voddenraper, die weer een beetje moed kreeg, omdat de emir zijn sabel had la ten zakken. En ik ben er maar slecht voor betaald heer. De dame wilde niet meer dan één kwartje geven. En het was beslist een rijke dame. Hoogheid, want zij droeg een grote hoed met veel bloemen!" DOOD1 RM EN Ma'S doos 75 ct (Advertentie. Ing. Med 0961 SF6I 569 H 0091 6S96I '8 001 Z LZ T '8 'i '9 'S iSutsscfdQ De officier van justitie bij de Rot terdamse rechtbank heeft gisteren een gevangenisstraf van drie maanden ge- eist tegen de 44-jarige kok op de grote vaart J. ter L. uit Rotterdam, aan w:e ten laste was gelegd, dat hij in 1944 in Sn Francisco was gehuwd mat een Amerikaanse, terwijl hij ook in Ne derland reeds was gehuwd. De beide huwelijken zijn inmiddels verbroken. De uitspraak is bepaald op 11 Juni. Cestella's nieuwe Bloemenzeep wint snel veler harten. En wie zou dat ver wonderen? Voor slechts 20 cent wordt hier een heerlijk stuk echte Castella zeep geboden., onverpakt, zodat U de zachte kleuren kunt zien en genieten van de fijne bloesemgeur. En zo is er nu dus drievoudig keus in Castella. Vraagt Uw huid vooral om zeer rijk en royaal schuim, dan is Castella Spécial (32 cent) Uw aange wezen zeep. Voor andere dames weer zal de klassieke Castella Schoonheids- zeep (32 cent) aangewezen blijven voor een ideale schoonheidskuur. Tijdelijk zijn twee stukken Castella Schoonheidszeep samen verkrijgbaar voor 50 cent, een aanbod waarvan al om enthousiast gebruik wordt gemaakt. En tenslotte; wilt U voor een zeer bescheiden prijs toch een echte merk- zeep ontvangen, dan vraagt U naar de nieuwe Castella Bloemenzeep van 20 ct. U ziet het, Castella zorgt niet alleen voor iedere huid, maar ook voor iedere beurs! (Advertentie, Ing. Med.) Mies de muis gaat naar het vliegveld, Want een vliegtuig vindt ze fijn. „Ik blijf heel de dag van huis weg", Lachte ons vriendinnetje klein. Kijk, daar zit ze al in 't vliegtuig Met een vlieghelm op haar hoofd. En de wind waait langs haar kopje.... Als dat maar iets goeds belooft.' Nu kijkt Miesje naar beneden. „Ik ga landen!", roept ze stoer. Trekt met allebei haar handjes Aan het grote vliegtuigroer. Maar hoe zit dat nu met Miesje? 't Vliegtuig houdt de zelfde stand Ik begrijp niet dat ons muisje Met het vliegtuig nog niet landt! Wel, ik weet het, want ze staat nog Op de grond zoals je ziet. Ze deed net of ze ging vliegen.... Maar écht vliegen durft ze niet..1 hij „nummer zeven-en- (Adverlentie, Med.) 17. „Ja", zei twintig". „De bagage is in mijn wagen". „De huisknecht zal daar voor zorgen", zei de portier, die nog steeds Lynne aanstaarde en Bryce bromde zachtjes: ,.Ik zou hem wel een schop willen ge ven". Lynne keek op: „Waarom?" „Alsof je dat niet begrijpt!" En zij lachten allebei en zij gaf toe terwijl de portier zich omdraaide, om haar sleutel van het bord te nemen: „Er zijn erger lieden van dit type: de soort, die naast je komt staan, als je voor een win kelraam staat te kijken. Peter was daar een prachtige bewaker tegen. Ik veronderstel, dat hij maakte, dat ik er moederlijk en zeer fatsoenlijk uitzag. Zij brak plotseling af: hij zag hoe de glimlach van haar lippen verdween. Zij keek hem angstig aan en sprak te haastig; zij gezicht kromp ineen en hij tenminste begreep haar verlies: ,,'t Is zo vreemd zonder Peter. Ik zal aan de plotselinge vrijheid moeten wennen, te kunnen komen en gaan en handelen en denken zonder dat 't ge schikt wordt naar Peter's etenstijd, zijn speeluurtjes en zijn naar bed- gaan". Hij keek op haar neer, zij smal, ver weerde gezicht leek zo op dat van Michael in zijn standvastige vriende lijkheid, dat zij huiverde in de smart van haar herinneringen en toch was zij er door getroost. „Op het ogenblik ben ie moe en verlaten en voel je .ie bui tengesloten". zei hij. „Ik wou dat ik je er iets voor in de plaats kon geven, Lynne". Haar lippen beefden een weinig. „Je hebt me al heel veel er voor gegeven, Bryce. Ik kan niet precies zeggen wat Maar ik ben je erg dankbaar?". De portier had een chausseur ge roepen, die stond te wachten. Hij stond Lynne nog aan te staren, maar zij was nu ongevoelig voor zijn kijken: Bryce zei: „Kom. laten we een cocktail drin ken, om die prop uit je keel te spoe len". „Hij stuurde de chausseur om haar kamer open te maken en de koffer er heen te brengen en leidde haar door de hall, terwijl hij vroeg: „Zullen wij het hier tussen alle mensen opdrinken, of-naast de rose oleanders?" „Bij de rose oleanders, alsjeblieft". Zij gingen de deur uit; een golf van gepraat gelach, muziek en sigarenrook hing om hen heen. Op de witte binnenplaats met de geheimzinnige bogen en paarsachtige schaduwen stonden tafeltjes onder ge streepte parasols; en hier klonken de stemmen, die tussen de oleanders door naar buiten drongen zachter, vertrou welijker, minder opdringeig En hier leek de zon op gesmolten goud en de hartstochtelijke warmte van het Zui den kreeg je geheel in zijn macht; hier waren de contrasten van licht en scha duw scherper en de hemel boven je hoofd had de kleur van turkoois. En hier voelde Lynne zich in een wereld zo betoverend en exotisch, dat zij voor het ogenblik elk contact verloor met de bekende omgevingen van het verleden. Zij voelde zich geheel gescheiden van die wereld van alle dag, die Philip Mallard bevatte. Zij had een wonder lijk gevoel van te zweven en ios van alles te zijn en haar hart weigerde ook maar enig verlangen naar Londen te gevoelen. Een kellner, zijn gezicht gebruind bo ven zijn vlekkeloos wit nauwsluitend jasje, kwam door de glazen deur te gelijk met de klanken van sentimen tele walsmuziek. Bryoe bestelde de dranken, en toen die gebracht waren bestudeerde hij Lynne's gezicht, ter wijl ze haar glas bestudeerde. Zij dronk haar coctail en opeens wist zij niet omdat het drankje zo sterk was dat zij van deze binnenplaats in Panama hield, zij hield van de sfeer die romantisch was en ook omdat de vrolijkheid van de muren scheen uit te stralen en onder de poortjes door kroop en naar beneden buitelde in de zonbeschenen stofdeeltjes. En zij hield van deze man, die wist dat zij ver nederd was, wist dat zij zich vreselijk verloren voelde zonder Peter. „Je werk moet wel erg interessant zijn geweest",zei hij. En ik ben er zéker van, dat je net zoveel van de ge neeskunde weet, als welke dokter dan ook". „Waarschijnlijk wel. Maar je moet niet vergeten dat, hoewel ik het genees middel weet, ik misschien niet in slaat zou zijn een diagnose te maken" „Je maakt dat mijn baantje in dit leven heel bescheiden lijkt: slechts 't inkopen en verkopen van grote hoe veelheden tabak. Dat doet mij aan ro ken denken, probeer d'r eens een van deze. De uitgelezendste van de tabaks firma Garron". Hij opende zijn koker en wees haar op de linkerkant. Zij nam een van de dikke sigaretten, hij stak hem voor haar aan en zij deed een trekje en zei: „Zo zacht als zijde?" Toen: „Hoe lang was je bij de ma rine?" „Vijf jaar". Hij merkte haar guitige blik en voegde eraan toe: „Om je het raden te sparen, ik ben negen-en-twin tig". Twee jaar jonger dan Michael ge weest zou zijn. Ik ben vier-en-twin- tig'\ Zij bleven aan hun tafeltje zitten: de zon draaide verder naar het Westen, zij maakten een hele toren van as in het asbakje en merkten niet, dat de tafeltjes om hen heen leeg raakten, dat de muziek ophield en dat er iets tussen hen ontstond. Dat „iets", dat niet te beschrijven is. Een rose blaadje raakte los van. de moeder-bloem en dwarrelde neer voor hun voeten. .Zij zijn prachtig, die oleanders" zei zij. „En vergiftig", voegde hij eraan toe. En wonderlijk genoeg dacht hij toen juist aan Beatrice, hoewel hij nooit bewust Beatrice had vergeleken met een mooie, vergiftige oleander. Hij schoof zijn stoel achteruit, die kleine witte strepen op de witte stenen maakten Zij stond meteen op en wachtte terwijl hij met de kellner af rekende. Zij zei verwonderd: „Ik geloof dat wij hier een hele tijd geweest zijn Kijk, de andere tafels zijn leeg. „Waar blijft de tijd?" Zij voegde er aan toe: „Je had beloofd met een half uur te rug te zijn". En zij zag hoe de prettige, spontane vrolijkheid uit zijn gezicht verdween om plaats te maken voor iets gedrukst". Hij draaide zich om en nam haar eens goed op. Hij was niet iemand met de blik naar binnen gekeerd, hoewel hij een denker was. Zijn geest was te eer lijk en gezond om steeds zichzelf te ontleden, dat spelletje van jezelf uit elkaar te nemen, terwijl men de stuk ken verguld met denkbeeldige superi oriteit paste en paste, om ze weer in elkaar te zetten. (Wordt vervolgd) NED. HERV. KERK: Aangenomen de benoeming tot se cretaris van de Raad voor Kerk en School met standplaats 's-Gravenhage: O. V. Henkei te Almkerk. Bedankt voor Nieuwe Tonge: J. T. Doornenbal te Oene. Bedankt voor Nieuwleusen: H. C. Kranendonk te Woudsend. Be noemd tot vicaris te Ureterp—Siegers- woude: IJ. Strikwerda, candidaat te Britswerd. GEREFORMEERDE KERKEN: Aangenomen naar Oosterend (Fr.)! H. Dijkstra, candidaat te Engwieram, die bedankte voor Bozum en voor Wol- dendorp. CHR. GEREF. KERKEN: Beroepen te Rozenburg: W. H. Ve- lema te 's-Gravenhage. MUZIEK VAN MORTON GOULD. Ook in de Verenigde Staten ont staat langzamerhand een eigen muziekcultuur. Men beperkt zich niet meer tot uitvoering van wat Europa voortbrengt, er zijn schep pende musici opgestaan, die pogen een eigen nationaal geluid te laten hoien. Een van hen is Morton Gould, die de muzieklitteratuur reeds met een aantal belangrijke werken heeft verrijkt. Twee ervan worden uitgevoerd in het hier aangekondigde platenconcert: een concert voor altviool en orkest, en een Symphony on marching tunes, een symphonie dus, gebouwd op marsliedjes (Zaterdag 9.00 over Hilversum II, 298 m). ZATERDAG 30 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7 00—24.00 KRO 7 00 Nieuws 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12 00 Angelus. 12.03 Gram. 12 30 Land- en Tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Amusementsmuziek. 12.55 Een geslaagde doorbraak. 13.00 Nieuws ea Katholiek nieuws. 1320 Promenade-Or kest en soliste. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Pianospel. 14.20 Engelse les. 14.40 Ama teursprogramma. 15.00 Kron. v. letteren en kunsten. 15 40 Kamerorkest en solist. 16.15 „De schoonheid van het Grego riaans". 16.45 Voor de jeugd. 17.43 Voet balwedstrijd Franse tegen Nederlandse Zaterdagelftal. 18.00 Amusementsmuziek. 18 15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Nieuws. 19 10 Gram. 19.20 Van het Bin nenhof. 19.30 Gram. 20 25 De gewone man. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gram. 21.00 Ge varieerd programma. 2150 Actualiteiten. 22 00 Amusementsmuziek. 22.30 Wij luiden de Zondag m. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuw» in Esperanto. 23.25—24.00 Gram.maziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.C& VARA, 1000 VPRO, 1020 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7 00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram. 800 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw, 9 00 Gram. '0 00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor oe arbeiders in de continue-bedrijven. 11.35 Pianorecital. 12 00 Gram. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13 15 Orgelspel. 13.50 Week- journaal 14.00 Gram. 14.45 Huismuziek. 15.05 Gevarieerde muziek. 15.30 Boek bespreking. 1545 Gram. 16.15 Sport- praatje. 16.30 Concertgebouw-orkest en soliste. 17.20 Voor de jeugd. 18-00 Nieuws, en commentaar. 18.20 Gram. 19 00 Ar tistieke Staalkaart 19.30 Congres over religieuze en kerkelijke kunst. 20.00 Nieuws. 20 05 Gevarieerd programma. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 lichte muziek. 22.40 Hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Verzoekprogramma. Televisie. - N T S. igez. progr.). 22.00 24 00 Relayering uit een Londen'» Theater v. h. BBC-progr.: „Gala Musio Hall". Om Zuurbranden op de maag te blussen: Eén oi twee Rennies nemen. 1 zl m ,n u a.,n weet zunder zorgen alles eten wat U graag lust; zonder vrees voor die brandende pijn. Kijk eens om U heen hoe tientallen mannen :n vrouwen het gebruik van Rennies tot een vaste gewoonte maken En met succes. Zij weten niet meer wat bran dend maagzuur is (Advertentie Ing Med.)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4