Het conflict „mensen en grond" Hoogwouds speelgoed naar Poortvliet en Stavenisse De VOLT heeft te kampen met Toncg^;r't^ede in gebrek aan belangstelling SCHEEP VAAR BSV-tornooi Nieuws uit Anna Paulowna Persoonlijker banden met rampgebied De boomgaarden bloeiden in Zeeland BEURS ROTTERDAM Texel Einde schooltornooi De lammerenmarkt Marktbericht GESLAAGD Weinig bezoekers op Verenigings dag te And ijk F 250.- voor Rampenfonds s"tueIdmaar geen """"programma °p*e- Oud-R.T.S.-ers te And ijk bijeen BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Breezand Jaarlijkse revue van „Vriendschap" Hippolytushoef (Jan een speciale verslaggever EEN AUTOBUS MET OPGEWEKTE MENSEN vertrok Zaterdag- morgen in alle vroegte uit Hoogwoud naar het eiland Tholen om daar een bezoek te brengen aan twee plaatsen: Poortvliet en Stavenisse. Een vriendschapsbezoek, in het teken van de overdracht van de collectie zelfgemaakt speelgoed, die de Hoogwoudse jeugdverenigingen voor de kinderen van het geadopteerde Poortvliet had gemaakt. Enige tijd na de ramp had de heer J. Runeman, hoofd van de o.l.-school te Hoog woud, het voorstel gedaan, om naast de „officiële" hulpverlening ook persoonlijker banden te vormen en alle gezindten in Hoogwoud hadden zich enthousiast achter zijn initiatief geschaard. De handen werden in- een geslagen en zo werd voor de Poortvlietse kinderen een unieke speel goedfabricage op touw gezet. DINSDAG 2 .JT'N't 1953 In een schoollokaal te Stavenisse was een deel van het in Hoogwoud gemaakte speelgoed tentoongesteld. Talrijke plaatselijke winkeliers, maar ook fabrikanten „van buiten" verleen den hun medewerking en al het ver kregen materiaal werd in een hoog tempo, doch met grote nauwgezetheid door toegewijde handen tot speelgoed gefabriekt. Ook de verschillende vrou wenbonden wilden niet achterblijven en het moet desondanks velen van deze vrouwen aan het hart zijn gegaan, toen zij hun met zoveel liefde en zorg ge maakte kleedjes, theemutsen enz. in het Poortvlieter gemeentehuis aan de bevolking zagen overdragen. Mevrouw Kugel, vroeger ihwoonster van Hoogwoud, sprak namens de jeugd van Poortvliet een welgemeend dank woord. „Door Uw devies „Wij blijven"," sprak burgemeester D. Breebaart van Hoogwoud vervolgens, „waardoor hon derden inwoners van Stavenisse door u geholpen en gered konden worden, zijn wij geïnspireerd tot het devies „Wij helpen". Burgemeester W. J. Doorn van Poort vliet dankte namens het gemeentebe stuur. „Dit", aldus burgemeester Van Doorn, „hadden wij niet durven en kunnen hopen. Ik moet U eerlijk bekennen, dat Wij stil zijn geworden in het besef van de opoffering en de moeite, die U aan dit werk hebt besteed. „De nood van onze gemeente is groot", vervolgde hij. „Niet dat de waterschade zo groot is geweest, maar het zijn hoofdzakelijk de economische perspectieven die ons soms bijna de levensmoed ontnemen". De boomgaarden hebben dit voorjaar nog in al hun schoonheid gebloeid. Maar het was een schoonheid die ten dode opgeschreven was, een bloesempracht, die geen enkele vrucht meer zal ople veren. Want de wortels der bomen zijn gestorven en het was nog het „hart" van de stam, die het leven nog even deed ademen. De planten der suiker bieten schieten nog steeds naar boven, ontplooien zich. zwellen en barsten door het zout. Het zout, dat voor Poort vliet een ramp is geworden. Tijdens de bustocht, die tot Stavenis se werd voortgezet, reden wij door het grauwe, verlaten land. Vrijwel geen le ven was er te bekennen. Slechts de zwa luwen die door de vernielde huizen scheerden en er hun nesten bouwen, en de altijd jubelende leeuwerik, waren het symbool van het leven en de ver wachting, die dit jaar het eiland Tholen ziin voorbijgegaan. In Stavenisse is het na de razende Februaridagen stil geworden. Er loopt een enkele vrouw door een van de bochtige nauwe straatjes waar de tijd vijftig jaar stil is blijven staan. Ze is n het zwart gekleed en voert een lachend kindje aan de hand.... De zon doorstooft het intieme stadspleintje, waar de klinkers nog onder dikke plakken barstend leem Jiggen. Het leem van de dijk. die het indertijd begaf.... Èn verder is het leven er dood. Stavenisse is Stavenisse niet meer. De bewoners leven nog in verre provincies, Geen hond, geen poes, geen kip. Het is er onwezenlijk stil. Het zal nog wel lang duren voor de bewoners terugkeren. Voor de mees te mensen is er trouwens nog geen werk. Maar burgemeester Verburg is uit zijn verlaten dorp niet weg te slaan. Want hij is de man, die het leven weer op gang moet krijgen. Een man van weinig woorden, weet hij daden te waarderen. Dat bleek wel toen ook hij een deel van het in Hoog woud gemaakte speelgoed in het schoollokaal in ontvangst nam, en hem door de Regeringsvoorlichtingsdienst een 16 mm filmprojector aangeboden werd als restitutie van een bij de ramp verloren gegaan apparaat. Wanneer de projector en het speel goed gebruikt zullen kunnen worden is ook nog een open vraag. Maar het is voor burgemeester Verburg een fijn gevoel te weten, dat langzamer hand alles voorbereid wordt om de ge ëvacueerde mensen weer op te kun nen vangen. Ook voor meester Runeman, de „gees telijke vader" van deze speelgoedactie is het een onvergetelijke dag geweest, „Ik zeg niet te veel" zei hij, als ik verklaar dat dit een van d? mooiste da gen van mijn leven is geweest". Vroeg in de avond vertrok het gezel schap, dat o.m. ook bestond uit verte genwoordigers van de gemeenten uit de kop van Noord-Holland, die Stavenisse hebbed geadopteerd, weer naar huis. Het was een merkwaardig gevoel te ervaren hoe een officiële adoptie in zulk een hartelijke en persoonlijke sfeer kan uitlopen. Zo heeft de Ramp dus toch ook iets goeds gebracht. Iets zeer goeds zelfs. Nelly Appel uit Hoogwoud ver richtte de symbolische over dracht van de Hoogwoudse vriendschapszending door het overreiken van een presenteer blad aan mevrouw Van Doorn, echtgenote van de burgemeester van Poortvliet. ROTTERDAM, 1 Juni. Binnen landse granen officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam: Tarwe naar kwaliteit f 26f 28.25; voeder- granen met weinig aanbod en voor gerst 'en haver iets beter; zomergerst f 26.50—f 27.50, grove daarboven; ha ver geschikt om te punten f 28, overi gen f 26. rogge f 27.50—f 28; mais ge schoond f 31f 32.50; peulvruchten (kalm), groene erwten f 35f 51; schokkes f 40—f 57.50: bruine bonen niet meer genoteerd. GROOTEBROEK, 29 MEI. Vroege aardappelen, groot 4144; klein 52; kriel 4043. totaal 800 kg. De laatste ronde van het voetbal- tornooi der lagere scholen is weer ach ter de rug en de openbare lagere rchool van Den Burg mag de wisselbeker nog een jaar behouden. In de finale kwam deze school, na loting, allereerst tegen De Koog uit. Dit bleek een moeilijke opgave te zijn. Om elk doelpuntje moest worden gestreden. En na het eindsignaal van de scheidsrechter bleek de balans in evenwicht te zijn geble ven (22). Strafschoppen moesten de beslissing forceren. En deze gebeurte nis veroorzaakte nogal wat sensatie, want tot driemaal toe kondigde de ar biter een nieuwe serie aan. Den Burg bleek ten slotte over ie beste schut ters te beschikken. In de andere halve finale kwam de R.K. lagere school van Den Burg uit tegen de o.l.s. van Oos- tereind. De Oosterendertjes trokken stevig van leer en versloegen de „Bur gers" met 31. Nadat De Koog in de verliezersronde de R.K. van Den Burg met 21 er onder had gehouden, volgde de gro te eindstrijd tussen de o.l.s. van Den Burg en Óosterend. Ditmaal trokken de Oosterenders aan het kortste eind. Zij wisten zelfs slechts ternauwer nood dé eer te redden. Met 31 kwa men de mannen van meester Bakker als overwinnaars uit de strijd. Voor hen dus de wisselbeker en voor Oos terend. De Koog en de R.K. school een medaille. Het is voor de lammeren zeker geen prettige dag geweest. Het water viel met bakken uit de hemel en als het enigszins kon, doken boeren en han delaars naar de warme koffie, terwijl het wolvee geduldig stond te wachten tot de bui over zou zijn. Slechts enkele gasten, diep verstopt in allerlei regen kledij, trotseerden Pluvius, want op Texel te zijn geweest en geen lamme renmarkt te hebben bezocht is als Alk maar bezoeken en geen kaasmarkt te zien. Er waren weer zo'n kleine drie duizend lammeren in de hokken van de Groeneplaats. Aanvankelijk was de handel zeer willig, zelfs vlot, doordat wat kleinere boeren van de „over kant" zelf enkele partijtjes kwamen kopen. Maar toen de handelaren, die het rustig afwachtten, aan bod kwa men. zakte de prijzen meteen en werd de handel onmiddellijk weer stug. De prijzen waren *3 tot 53. DEN BURG, 1 Juni 1953. Aange voerd werden: 2900 lammeren 43 53, 2 koeien 750850, 78 biggen 40—48, 4 schrammen 6580, 20 nuchtere kalveren 4265. Voor het onderwijzersexamen zijn geslaagd de heren G. Visser Fzn en A. J. Vlas Wz. Wegens gebrek aan belangstelling kon de Verenigingsdag van de oud leerlingen der Rijkstuinbouwschool te Hoorn niet in Zuid-Limburg worden gehouden, waardoor deze dag Zater dag in „Cultura" te Andijk-West werd georganiseerd. Opnieuw bleek, dat de animo van de zijde der leden zeer miniem was, want nog geen twintig oud-leerlingen gaven acte de présence. De voorzitter, de heer K. de Boer, sprak hierover zijn leedwezen uit, in verband waarmede spreker stipuleer de, dat deze vereniging door het op touw zetten van diverse lezingen en voorlichtingsbijeenkomsten een stuwen de kracht moet zijn om de juiste we gen in de tuinbouw aan te geven. Teneinde het contact tussen het be stuur en de leden te verstevigen en de algemene activiteit te bevorderen, zullen in diverse plaatsen z.g. contact personen worden benoemd, in de hoop, dat onder meer het aantal deelnemers aan de excursies groter zal worden. Uit het verslag over het afgelopen jaar kon worden afgeleid, dat de ver eniging behoorlijk actief is geweest. De penningmeester kon een zeer gun stig geluid laten horen, daar het kas saldo met f 63.23 was toegenomen en per 31 Dec. 1952 f 1939.06 bedroeg. Gezien dit bedrag stemden de aan wezigen er mee in, dat het bestuur f 250 in het Rampenfonds had gestort. Volgsen de statuten behoort er een adviescommissie te worden benoemd, waarvoor de heren Rietsema, Wiese en De Boer uit Grootebroek zullen worden aangezocht. Deze commissie zal het bestuur ten dienste staan bij het geven van tips voor het organiseren van le zingen etc. Overeengekomen werd medewerking te verlenen aan de or ganisatie van de L.T.M. met de be doeling meer de aandacht op de tuin bouw te vestigen. Met het oog op de wenselijkheid, dat de bestuursfuncties eens in andere handen komen, stelden voorzitter, K. de Boer, Zuidscharwoude, secretaris D. de Graaff, Blokker en S. Buysman Pz., Bovenkarspel, zich niet meer herkies baar. In hun plaatsen werden de heren A. Vlam, Lutjebroek, P. Sijp, Zwaag en Jac. Neuvel, Grootebroek, gekozen. Bij de bespreking van het zomerpro- gramma kwam nogmaals aan het licht, dat de leden zo bitter weinig belang stelling voor de vereniging aan de dag leggen, want geen enkel plan inzake het vorige zomerprogramma kon door het genoemde euvel uitgevoerd wor den. Dientengevolge had het bestuur Nadat 's morgens in „Cultura" te An- djjk de ledenvergadering van de Ver. van Oud-leerlingen der Rijkstuinbouw school te Hoorn was gehouden en de deelnemers zich aan een warme lunch te goed hadden gedaan, werden Zater dagmiddag, onder leiding van de heren Singer en Knip, enkele bedrijven en de ruilverkaveling bezichtigd. Daarna verzamelde het gezelschap zich wederom in de grote zaal van „Cultura", waar nu ook gelegenheid werd gegeven aan het Andijker publiek om de aangekondigde inleiding van hun oud-plaatsgenoot drs C. D. Scheer te beluisteren. Jammer, dat de belang stelling ver beneden de verwachting is gebleven. Vooraf werd een film vertoond over de grote waterbouwkundige werken in de Tennessèe Valey in de USA en de grote welvaart die daardoor in dit eer tijds achtergebleven gebied is ontstaan. Prachtig sloot hierbij aan de inleiding van de heer Scheer, die sprak over „Vraagstukken van onder-ontwikkelde gebieden". Deze inleiding werd uitge sproken naar aanleiding van een we reldconferentie, die in de herfst van 1952 in Medison (Wix USA) is gehou den en waaraan door 45 landen werd deelgenomen. De heer Scheer was op deze confe rentie als Nederlands gedelegeerde aanwezig en hield er een tweetal inlei dingen. Uitvoerig lichtte spreker zijn toehoorders in over de aanleiding van deze wereldconferentie en het bleek hierbij dat op dit terrein grote moei lijkheden, niet alleen op economisch en sociaal, maar vooral ook op politiek ter rein overwonnen moeten worden. Ook het financiële vraagstuk vraagt een grondige studie. De boer als inzet Het gaat om het grote conflict „men sen en grond" en het evenwicht tussen mensen en de beschikbare levensbron nen. De strijd gaat om de boer, met als inzet de boer. Spreker zette uiteen hoe over de ge hele wereld onder-ontwikkelde gebie den voorkomen met als gevolg regel matige hongersnoden en ellende voor de bevolking. Van de wereldbevolking van 214 mil- liard mensen wonen 80% op het land. Van heel veel belang is het, de land bouw en industrie op hoger peil te brengen en van belang is daarbij tën eerste wat het kost, ten tweede waar het geld vandaan moet komen en voor al «ok, hoe het volk er op reageert. Spr. wees er ten slotte op dat het hier een moeilijk werk betreft, dat veel wederzijds vertrouwen vraagt. Hierop volgde een serie lantaarn platen. die een beeld gaven van de con ferentie en de verschillende excursies, die er aan verbonden waren. Kees Pruttel vertelde De verenigingsdag was hiermede echter nog niet ten einde, want ra een gezamenlijke broodmaaltijd volgde een bonte avond, waaraan meewerkten de leden van het Andijker Toneel, mevr. G. Mantel-Krul en de heer V. v. d. Bra- ber en het accordeonduo mej. G. Rus ting en de heer K. Prikkel. Het was een vlotte en recht gezellige avond en toen dan de heer v. d. Braber 't afwisselende programma besloot met zijn Westfriese creatie van Kees Prut tel te vertellen over mensen van vroe ger, kwam er aan het applaus haast geen einde. Voorzitter De Boer dankte in zijn slotwoord allen voor hun medewerking. De nieuwe voorzitter A. Beemster- boer bracht nog dank aan zijn schei dende voorganger. De vergadering kwam echter ook niet met vruchtbare ideeën. Tenslotte werd opnieuw een bezoek aan de proefpolder te Geestmerambacht en het ruilverkavelingsgebied te Waarland op het program geplaatst. Bovendien zal worden getracht excursies naar diverse bedrijven te organiseren, als mede een trip naar de N.O. polder. Medegedeeld werd, dat de heer K. J. Dekker zijn functie als administrateur aan de heer J. Lindeyer te Hoorn heeft overgedragen. De heer Dekker werd hartelijk dank gezegd voor zijn stimu lerend werk. Bij de rondvraag werd opgemerkt, hoe belangrijk het is om als tuinder eens gedurende een bepaalde tijd van het jaar op een bedrijf in het buiten land te werken of daar eens diverse bedrijven te bezichtigen, zoals ook vele buitenlandse collega's ons land een bezoek brengen. De vergadering wérd onder meer bezocht door de heren Stichter en Brouwer als vertegenwoordigers van de Rijkstuinbouwconsulent en de Rijkstuinbouwschool. Na dit zakelijk gedeelte volgde een rondgang over een verkaveld gebied te Andijk. De handbalvereniging B.S.V. organi seerde Zondag in Bergen haar Jaa!"* lijkse tornooi, waaraan ook werd deel genomen door het eerste dames-elftal van Tonegido. In de eerste ronde kwamen zij uit tegen S.S.V. uit Stompetoren, waar mee de Wieringer dames niet veal moeite hadden. Het werd een 6-2- overwinning. De tweede wedstrijd ging tegen de oude tegenstandster A.V.A. uit Alk maar. Dit werd een spannende strijd, die een ruststand opleverde van 1Om het voordeel van Tonegido. In de tweede helft toonden de Alkmaarse dames zich deze keer de sterksten. Wel siaagde Tonegido erin om de opge lopen 21-achterstand weg te werken, maar het winnende doelpunt scoorde A.V.A., dat dus met de erepalm ging strijken. Tonegido behaalde, evenals verleden jaar, de tweede prijs, zodat ze met een fraaie beker naar Wierin- gen trok. De reren van Tonegido, die in een gewijzigde opstelling uitkwamen, speelden een propaganda-wedstrijd tegen hun collega's van A.V.A. Ook hier waren de Alkmaarders de meer deren. maar de overwinning werd niet zo» groot als vorige week. De eindstand werd 85 voor A.V.A. Het experiment is dus zeker voor herhaling vatbaar. Zondag a.s. werken de heren mee aan de door de Wieringer Sportraad georganiseerde sportdag. Men heeft als tegenstander het elftal van de Adel borsten uitgenodigd, maar tot nu toe hebben de Jonkers niets van zich laten horen. Abbedijk, 1-6 te Antwerpen Amstel- park, pass. 31-5 Kaap Ray naar Quebec Aldabi, 30-5 n.m. van Montevideo naar Santos. Alhena, 31-5 te Rio de Janeiro verwacht Alpherat, pass. 30-5 Fer- nando Noronha naar Las Palmas Amor, pass. 30-5 Kaap Matapan naar Philippe- ville Annenkerk, 30-5 van R'dam naar Hamburg Arnedijk, 30-5 van R'dam naar New York Averdijk, 30-5 van Le Havre naar Bremen Axeldijk, 30-5 van New Orleans naar R'dam via Le Havre Aagtekerk, 31-5 van Aden naar Suez Aalsum, 31-5 te Chittagong verwacht Algenib, 1-6 te Las Palmas Alioth, pass. 31-5 Ouessant naar Rio de Janeiro Alkaid, 31-5 van Bahia naar Vittoria —Altair, 31-5 van Rio Grande do Sul Ampenan, 31-5 van Boston Amstel veen, pass. 31-5 Finisterre Arendskerk, 2-6 te Ilo Ilo verwacht Albireo, pass. 1-6 Vlissingen Alblasserdijk, 30-5 te Antwerpen Alhena, 31-5 te Rio de Ja neiro Arendsdijk, 30-5 te New York Bali, 31-5 van Semarang naar Surabaja Bengkalis, 31-5 van Port Said Bonaire, 31-5 440 mijl noordoost van Barbados Boschfontein, 31-5 van Port Sudan naar Aden Boissevain, 31-5 te Belawan ver wacht Caltex The Hague (t), 31-5 van R'dam naar Sidon Corilla (t), 30-5 van Tarakan te Singapore verwacht Caltex Delft (t), 31-5 Pantellari gepa. Caltex Nederland (t),- pass. 31-5 Bizerta Cele bes, 1-6 te Singapore verwacht Chama (t), 31-5 ten anker LiverpooL Cistula (t), 31-5 van Singapore naar Sydney Clavella, 31-5 van R'dam naar Olso Congostroom, van 31-5 op 1-6 te Mon rovia verwacht Cleodora (t), pass. 31-5 Sombrero Eilanden Danae, 30-5 van A'dam naar Gothenburg Dongedijk, 30-5 van R'dam te New York Delf land, 30-5 n.m. van Faranagua, 31-5 te Santos verwacht Delfshaven, pass. 31-5 Vlissingen van Buenos Aires naar R'dam Drente, 31-5 van Antwerpen te R' dam Duivendijk, 31-5 van Curapao naar Carthagena Eemdijk, 30-5 n.m. van Galveston naar R'dam via Antwerpen Etrema (t), 30-5 van Port Said Edam, 30-5 van New York naar R'dam via Ant werpen Farmsum, pass. 30-5 Stroomen aap Ganymedes, 30-5 van New York naar Port au Prince Gooiland, 1-6 te Las Palmas Hector, 30-5 van A'dam naar Middellandse Zee, pas. 1-6 Casquets naar Algiers Helicon, 30-5 van A'dam naar Curapao Hersilia, 31-5 van Ant werpen te A'dam Heemskerk, 31-5 van Lorenzo Marquez naar Beira Hoog kerk, 31-5 van Marseille naar Cadiz Indrapoera, 31-5 te Genua Java, 31-5 te Port Said Johan van Oldenbarne- velt, pas. 31-5 Socotra naar Suez Kiel- drecht, 31-5 van Genua naar Napels Kota Inten, pass. 30-5 Straat Messina naar Genua Kota Gede, pass. 31-5 15 uur Ceylon naar Madras Laurenskerk, 31-5 van Cochin naar Bombay Liseta (t), 31-5 van Tjilatjap naar Pladju Lopper- sum, pass. 31-5 Kaap Race Lutter- kerk, 30-5 van A'dam naar Perzische Golf Leopoldskerk, 1-6 te Muscat Ma- cuba (t), 30-5 van Singapore te Miri Meliskerk, 30-5 van Yokohama naar R' dam via Kobe Merwede, 30-5 te Le Havre Mitra (t), 31-5 van Shellhaven te Vlaardingen Muiderkerk, 30-5 van R'dam naar Brisbane Maasdam, 30-5 700 mijl west ten zuiden van Valentia Modjokerto, 31-5 van Aden naar Djeddah Geboren: Cornelis J., zv Jac H. Looije- steijn en A. C. Veul; Neeltje, dv C. van Dalen en H. Bos; Adriaan Jac-, zv D. ten Boekei en Joh. Jac. Hendrikse; Johanna M., dv P. Verbruggen en A. M. van Dijk; Adrianus, zv P. W. Alkemade en M. G. van Kooten; Neeltje, dv Jac. de Jong en G. Nieuwland; Johannes A., zv Joh. A. \an Vliet en G. Smit; Cornelis B., zv B Looijesteijn 'en C. Plieger; Johan, zv J. H. de Boer en Joh. C. Matheijsen; Wim, zv K. de Jong en K. Slikker; Wilhelmina, dv Joh. C. Dobbe en P. Zandvliet; Willy H. D„ dv P. G. Schabbing en W. Frik ken; Zwaantje, dv C. Joh. Blaauboer en T. Schurer, Ondertrouwd; P. Jac. Pronk en G. Lan- ges; C. David en C. Straathof; B. G, J. oe Vries en C. Joh. Verheul; A. J. de Neve en M. M. Spigt. Getrouwd: H. J. Houkes en Joh. M. A. Zwirs; Joh. Schurer en B. Wisse. Overleden: Wed. T. Langereis-Kos, oud 82 jaar; D. Schabbing-Tesselaar, oud 74 jaar; P. Raatgers, oud 65 jaar. Ingekomen personen: Th, C. van Re genwortel-Slingerland van Zoeterwoude; M. Bos en echtg. van Berkhout; W. Pakes van Wieringen; H. Nijboer en echtg. van Vlagtwedde; H. H. Pennekamp en echtg. van Djakarta (Indonesië); H. Elzinga en gezin uit Australië; Jac. C. van Schagen en echtg. van Schoorl; C. Wei van Zijpe; W, G. Zeinstra van Nibbixwoud; C. F. Folet van Heemskerk; A. J. B. L. van Waesberghe van Nieuwe Niedorp; Joh. M. A. Houkes-Zwirs van Schagen; mej. Joh. W. Hogewoning van Wieringerwaard; H. Veldman van Harenkarspel; M. de Vries- Braaf van Wieringerwaard; D. Barendsen en gezin van Zutphen. Vertrokken personen: H. Zeinstra en gezin naar Zutphen; J. de Witte en gezin naar Canada; T. Klein-Polet naar Vlaar dingen; Th. van Houten en gezin naar Menaldumadeel; F. Joh. Weijdener naar Amsterdam; H. Luik en gezin naar Bar- singerhorn; K. Daalder naar Wieringen; wed. S. Walraven-Duijser naar Meppel; mej. M. de Ridder naar Texel; mej. M. Vergaay naar Parijs; M. P. J. van üinter naar Nieuw Guinea: Joh. C. A. N. On land naar Heerlen; J. Vader en gezin naar Medemblik. VERLEENDE BOUW VERG UNNINGEN B. en W. verleenden aan: H. A. van Kuijeren, Grasweg, voor het veranderen van een garage in een noodwoning; J. C. Waiboer, Veerweg, voor het bouwen van een schuur; C. Zwirs, Zandvaart, voor het bouwen van een varkensschuur; R Hoogschagen. voor het bouwen van een schuur aan de Zuiderweg; J. Koomen, voor het uitbreiden van een bollenschuur. Molenkerk, pass. 31-5 ten zuiden van Kreta naar Port Said Muiderkerk, 31-5 te Le Havre Murena (t). 31-5 van Mirl te Shimotsu Myonia (t), 31-5 te Ras- Tanura Maas, 2-6 te Malta verwacht Nigerstroom, pass. 1-6 v.m. Las Pal- mas naar Dakar Nieuw-Amsterdam, 1-6 van Lissabon te R'dam Noordam, pass. 31-5 Scillys Omala (t), pass. 30-5 Straat Messina Ootmarsum, 31-5 van Savannah naar New York Oranjefon tein, 31-5 te East London Oranje, pass. 31-5 Oeussant naar Port Said Ovula (t), 31-5 van Pladju te Surabaja Papen- crêcht (t), pass. 31-5 Malta naar Port Said Polydorus, pass. 31-5 Malta naar Port Said Prins Johan Willem Friso. 1-6 te Quebec verwacht Prins Frederik Hendrik, 31-5 van Hajnburg naar Mon- treal Prins Willem UI, pass. 31-5 Belle Isle naar Le Havre Parkhaven, 30-5 van R'dam naar Bremen, 30-5 te R'dam teruggekeerd Phrontis. 30-5 van Port Said Poelau Laut, 31-5 te Belawan verwacht Prins Maurits, pass. 30-5 Beachyhead naar Montreal Prins Wil lem IV, 30-5 van Chicago te R'dam Poseidon, 3-6 van New York te Curasao verwacht Riouw, 30-5 van Bahrein te Mena al Ahmadi Rijnland, pass. 30-5 Fernando Noronha naar Las Palmas Rijndam, pass. 30-5 Finisterre naar Lon den Salatiga, 28-5 te Vancouver Salalnd, 30-5 van A'dam naar Hamburg Sarangan. 27-5 te Honolulu Stad Breda, 1-6 van Threerivers te A'dam Sumatra. 31-5 van Antwerpen te A'dam Salwati, 31-5 van Pointe Noire naar Douala Straat Makassar, 31-5 van Rio de Janeiro naar Kaapstad Sibajak, 31-5 van Cook Eilanden Saparoea, pass. 31-5 Finisterre naar Antwerpen Saroena (t), 29-5 van Pladju naar Balik Papan Schle. 30-5 van Piraeus naar Alexandrië Schiedljk, 31-5 te Singapore Sibajak, 20-5 van Papeete Siraah (t), 30-5 van Cochin Slamat, 30-5 van R'dam naar Hamburg Soestdijk, 30-5 van Norfolk naar Mobile Stad Arnhem, 30-5 van Londen naar Montreal Stad Schiedam, 30-5 van Kirkenes te Vlaardingen Ta rakan, pass. 31-5 Straat Messina naar Napels Tero, 1-6 van Dar as Salaam te Porto Amelia verwacht Teiresias, pass. 31-5 Ceylon naar Penang Tha- latta (t), pass. 1-6 Ouessant naar Port h Titius, sl-5 van R'dam naar Ant werpen, 31-5 n.m. te Antwerpen'— Tara, 30-5 van Montevideo Tawali, pass. 31-3 Malta naar Alexandrië Tomini, pass. Ceylon naar Singapore Teresias, pass. 30-5 Minikoy naar Penang Tero, 30-5 V. Dar es Salaam naar Porto Amelia Teucer, 31-5 te Tandjong Priok cibia (t), 30-5 van Balik Papan naar Piadju Unitas, 80-5 van Zaandam naar Nykoping Van Spilbergen, 30-5 rede Cape Coast, vertr. 30-5 n.m. naar Accra Veendam, 30-5 van New York te R' dam Van Linschoten, 31-5 van Ham burg te A'dam Waterman, 30-5 van New York te R'dam Willemstad, 31-5 te Dover verwacht Waterland, 31-5 van Bahia naar Montevideo Westland, 31-5 Ouessant gepass. naar Santos Waal, 31-5 van Cristobal naar Haiti Wester- dam, 31-5 200 mijl zuidoost van Sable Eilanden Willem Ruys, 29-5 17 uur van Belawan naar Colombo Willemstad, 1-6 te Antwerpen Zuiderkruis, 31-5 240 mijl west van Lands End. Onder het motto: „Draaien maar" gaf de zangvereniging „Vriendschap" <fd„" leiding van de heer Ph. F. J. de Wilde haar jaarlijkse revue. De heer Hoekstra kon in zijn openingswoord een goed gevulde zaal welkom heten, al was het dan door de verbouwing van de zaal wat laat geworden voor eelckUwaterwifc' vet Pr°8ramma bood „eick wat wils Van de zangnummers voor de pauze noemen we vooral merelJ, en de ..Dorpsfanfare", waarbij iedereen voorzien was een imitatie-muziekinstrument en dat een buitengewoon applaus verwierf. Iets bijzonders was de „Reportage" van een kippenvoetbalwedstrijd. Na de pauze dav"de de om het leugenbankjl *?50ten van het mooi gezongen "Bruidsvaart in Hardanger" met "de „aankleding het bruidspaar, de schat tige bruidsmeisjes en het lieve .bruids jonkertje. Verscheidene goed gespeelde af MetS u1SiSieldln de zangnummers -Hollands vlag" werd deze ÏÏe gebracht01 600 g0ed en gezellig GESLAAGD VOOR ONDERWIJZERES Voor onderwijzeres is aan de Rijks- C D H Koorn/11"113" g6Slaagd mej'

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7