Eerste dag van „Juttersmarkt door regen verduisterd Verrassende 4-1 overwinning op van Lua Betuwe de ploeg De wereldreis van Jimmy Brown Grote drukte in de avonduren van Soldaat Drie doelpunten Fantastisch Vandaag en morgen beter weer IN HET KORT Commando wisseling Marinehospitaal Spil Breda toonde zich ongenaakbaar i! 4 i Gezellige sfeer in de binnenstad Amsterdamse politie won met 2-1 van HPSV 1 Hoe de postduiven vlogen Aantrekkelijk TUSSEN HAAKS EN KUITJE Nog twee dagen Plechtigheid in Overveen Neptunus in „O. en O."-finale BESOMMINGEN HMUI^FN WOKNSDAO 8 TT VI 1958 EEN AANTAL ENTHOUSIASTE WINKELIERS waren Maandag- avond al met hun stands in de weer. 7 oen het bedtijd was, hadden sij er een heel karwei opzitten, maar zij hadden kennelijk met plezier ge werkt, anders kom je niet- zó goed voor de dag! Zij volstonden dus niet met eenvoudig materiaal, want zij wilden op de Juttersmarkt tot de uit blinkers behoren. Voor hen en al die andere winkeliers was het daarom dubbel jammer, dat de dag van gisteren nat onttvaakte. Niettemin be- gmnnen velen actief langs de weg te timmeren, in de hoop, dat in de middaguren de regen zou vertragen. Om twee uur was daarop nóg geen kans, zodat men veronderstelde, dat de eerste dag van de Juttersmarkt 1953 dreigde te verregenen. De optimisten onder de zakenlieden trokken zich evenwel van de donkere, zich ontlastende, wolken niets aan. Zij vatten, warm gekleed, moedig tus sen drie wanden van zeildoek post en wachtten op de mensen, tot wie zij zich op deze wijze wensten uit te spreken. De kraampjes waren voor zien van hun beste artikelen en goe deren, en allicht waren er koopjes bij. Maar nóg geruime tjid hingen de zeil doeken daken boven de hoofden van de standhouders hol van het water. Vele kraampjes bleven onbezet. Op brede stroken papier was in deze ge vallen hier en daar geschilderd, dat de marktverkoop „binnen" was. Deze za kenmensen kregen in zo verre ongelijk dat in de namiddag toch een groot kjjk- en kooplustig damespubliek kwam opdagen. De kraampjes bleven niettemin leeg. Het dient gezegd, dat de voorbijgangers een tikkeltje mees muilend op die adressen neerkeken. De mensen zien nu eenmaal graag, dat regen en koude manmoedig wor den getrotseerd. In de avonduren was de drukte groot. Dit kan zonder overdrijving worden opgemerkt. Uiteraard kwam niet iedereen om te kopen; dat Is op een „gewone" markt ook niet gebru'- kelijk. Dé mensen slenteren langs de kramen, nemen dóór en d&ar een kijk je; zij kopen, wanneer zjj een aardig heidje zien, dat van hun gading Is. De jeugd was' ook goed vertegenwoor digd; er was trouwens iets „loos" niet waar? Gisteravond om kwart over tien hebben wjj een aantal standhouders gesproken, terwijl zij hun spullen op borgen voor de komende dag. De één zei, dat hem deze eerste dag was te gengevallen; de ander had goed ver kocht en de mensen waren tevreden geweest. Zo gaat het. Waar gisteren minder goede zaken werden gedaan zal het wellicht vandaag meevallen. De resultaten zitten voor een niet ge ring gedeelte in het weer, dóarvan was men overtuigd. En daarom hoop te men op vandaag en morgen. Méér .daji dat kon men niet doen; een kwes tie van afwachten. In' Casino houdt de MULO-vereni- ging vandaag de jaarlijkse feestavond. Voor het Marine-personeel wordt hedenavond in de Marine-cantine ver toond de oorlogsfilm „Okinawa". De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt hedenmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden. Het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huize van de secetaresse, Piet Heinstraat 1. De -ambtenaar van de Kinderwet ten houdt vanmiddag van drie tot vijf uur spreekuur in het gebouw van de Keuringsdienst, Spoorgracht 6. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. De soc. werkster van de Gezins zorg Herv. Gem. houdt alle werkdagen (behalve Maandag) 's morgens van 9 10 uur zitting, Dinsdag- en Donderdag avond ook van 78 uur, 2e Vroon straat 8, telefoon 2469. Het elftal van de Amsterdamse poli tie heeft gistermiddag een vrij gemak kelijke 2-1 zege kunnen behalen op de Helderse Hermandad. Vooral onze stad genoten speelden een saaie partij. Er werd slecht gevoetbald en in het bij zonder het plaatsen liet veel te wen sen over. De stand was reeds na twee minuten 0-1. Vier minuten later kon! rechtsbuiten Slijkerman gelijk maken, daartoe in de gelegenheid gesteld door goed vterk van Du Porto (1-1). Kort na de hervatting namen de hoofdstedelingen opnieuw de leiding (1-2), en dij behoefden zij niet meer af te geven, hoewel ook hun spel van enthousiasme gespeend bleef. Zoals men weet. gold deze wedstrijd ook voor de strijd om het districts kampioenschap, waaraan ook Vlaardin- gen deelneemt. De situatie is thans zo, dat Vlaardingen de laatste wedstrijd tegen Amsterdam moet winnen, om' met de hoofdstedelingen gelijk te ko men en een beslissingswedstrijd te be reiken. De vlucht op Orleans was ook voor de postduivenvereniging „Hollands- Noordpunt" een zeer zware. De uitslag was: J. van Dam 1-9-13: D. van Heek 2. Mulder 3-4-7: Van Wolferen 5; K. Brons 6; J. 'Zoon Jr. 8-11; Maas 10; Borst 12. Wat de Tour de France-vluchtcn be trof waren de resultaten: Quievrain: R. F. Mulder 186,5 pt.; J. van Dam 158 pt.; Schreuder 128 pt.; Visser 94,5 pt.; Maas 81 pt.; K. Brons 26 pt.; Orleans: R. F. Mulder 198 pt.; K. Brons 87 pt.: J. van Dam 35 pt.: Maas 28 pt.; Borst 5 pt. De heer K. F. Mulder werd lint drager (51-1067844). Voor hen, die gisteren niet op de Juttersmarkt zijn geweest, zij vermeld, dat men er bovenal een gezellige sfeer aantreft. Zo'n organisatie geeft ge loop en en hele drukte. Nuchtere winkeliers ontpoppen zich als geboren marktlieden. Neem Tom Borgerding, die weer vele toehoorders had, of schoon zijn artikel in deze tijd van het jaar misschien niet meer de volle waardering geniet. Hij noodde tot luisteren, want hjj hield een „spraak waterval", waaraan drie prijzen wa ren verbonden. Men moest alleen maar zijn oordeel geven over deze Juttersmarkt: wie lef had deed mee, dat spreekt. Maar ook de familie Dito in de Koningstraat heeft de vrijheid om zijn waren aan te prijzen; en zo waren er nog meer; niet te vergeten ..De Amateur", die de aandacht van de hout-knutselaars op zich vestigde. Voor een aantal „ontwerpen" hebben wij bewonderend de hoed gelicht. Zo had „De Verfmenger" een aparte ge vel voor zijn winkel opgericht, keurig v/aren de steentjes geschilderd en fier troonde daar het jaartal: 1774. Een paar stappen verder moesten wij al weer blijven staan, want daar waan den wij ons bij sigarenmagazijn „Karei Doorman" in de goede oude „toeback- tijd", ofschoon de schandpaal ons niet aanlokte.... De fa. J. van Amesfoort bracht een bloemrijk tafereeltje op de stoep en bloemenmagazijn „Corona" presteerde zelfs een landelijke partij: smaakvol stond daar een hooiwagen opgsteld en lieftallig werd de gehele, geslaagde aanleg gecompleteerd met twee dames in klederdracht, van wie men vlotte veldboeketten kon kopen. Nabij de Visafslag aan de Buiten haven treft men reeds de voorberei dende werkzaamheden, die nodig zijn voor de aldaar aan te leggen nieuwe brug. Hr. Ms. mijnenvegers „Westerschel- de", „Vliestroom", „Texelstroom", „Oosterschelde", „Zuiderdiep", „Deur- loo" en „Borndiep" zijn gistermorgen naar Harlingen vertrokken. In onze haven arriveerden Hr. Ms. „L. 9602", de Nederlandse kuster „Neijenburch", het Deense motorjacht „Contact" en de Duitse coaster „Hei- ni". De „Contact" en de „Heini", res pectievelijk bestemd voor Londen en Dusseldorf, zijn inmiddels weer ver trokken. Het is morgen hoog water om 0.10 en 12.00 uur, en laag water om 6.00 en 19.05 uur. De temperatuur van het zee water was 12,0 graden Celsius. Bij de originele reclame behoorde on getwijfeld de étalage van de firma Klerck Zoon, waarin een aantal lie den voor een ieder zichtbaar meube len aan het vervaardigen en stofferen waren. Toen wij daar passeerden riep een LSK'er oneerbiedig-grappig tot zijn kameraden: „Kom hier kijken, apen!". De mannen binnen zullen wel meer van dergelijke opmerkingen heb ben moeten aanhoren, doch wij hopen, dat zij hun werk nog twee dagen zul len voortzetten. Misschien hebben wij nog „iets aparts" over het hoofd gezien. Maar dat ontdekken wij dan vandaag of morgen nog wel. De Juttersmarkt duurt immers tot en met Donderdag! Iets beter weer was wel gewenst, maar voor de rest hebben wij persoonlijk een genoeglijke dag gehad, mede door het gewaardeerde optreden van „Win- nubst", dat voor een pittige muzikale verfrissing zorgdroeg. Nadat je vijf en twintig keer „How much is that dog- gie in the window" via de gramofoon- plaat. ergens van een dak hebt horen neerdalen, krijg je daar behoefte aan. Kapitein ter zee. arts A. W. Mellema heeft Maandag het commando van het Marine-hospitaal te Overveen dat hij ruim vijf jaar heeft gevoerd, in de can- tine van het hospitaal overgedragen ean de kapitein ter zee, arts E. W. Creyghton, in tegenwoordigheid van burger- en militaire autoriteiten en het bijna voltallige personeel en bemanning van het hospitaal. Kolonel Mellema wees op de noodzaak van een eigen specifiek hospitaal voor de marine. Het gebouw in Overveen is door het rijk ge huurd en moet binnenkort worden ver laten. Over een nieuw gebouw is (on danks de vele opdoemende geruchten daarover) nog niets bekend. In de Twee de Kamer heeft men onlangs het voor stel tot de bouw van een marine-hospi taal teruggenomen. Kapitein ter zee-arts Mellema werd geboren in 1901. Op 1 Augustus 1928 deed hij zijn intrede in de marine als officier van gezondheid tweede klasse. Precies vier jaar geleden volgde zijn benoeming tot kapitein ter zee-arts. Op 10 November 1947 werd hij met het commando over het marine-hospitaal belast, dat hij echter eerst op 1 Juni 1948 officieel aanvaardde. Zijn opvolger, E. W. Creyghton, ge boren in 1906 en officier van gezond heid sinds 1931, werd op 1 Augustus 1952 tot kapitein ter zee-arts benoemd. Hij keerde begin van dit jaar uit In donesië terug waar hij na een jaar commandant van het marine-hospitaal in Soerabaja te zijr. geweest (de laat ste Nederlandse commandant) laatste lijk werkzaam was als chef van de ge neeskundige dienst van de marine missie bij de Indonesische regering. Namens de chef van de geneeskun dige dienst, schout bij nacht P. C. Broekhoff, woonde kapitein-luitenant ter zee-arts C. P. J. Modderman de overdracht bij. 119 Het afscheid der Roekiraki's nam nog al wat tijd in beslag, want Grawoes. de nieuwe hoofdman der Roekiraki's wilde met alle geweld een lange redevoering afsteken, maar ein delijk konden zij toch starten. Zij wuifden de chimpansees na zo lang zij nog eer. glimp van hen konden ont waren. Achterin de auto lagen ba nanen, cocosnoten en allerhande andere vruchten hoog opgestapeld. Dat was het afscheidsgeschenk dat de dankbare Roekiraki's hun vertrekkend stamhoofd hadden meegegeven„Nou Piet", zei Jimmy, „ik geloof zeker, dat je genoeg stof hebt opgedaan voor een serie mooie artikelen voor je krant. Zet er maar in, dat Woewoesoeki hoogst tevreden is met hetgeen hij voor zijn stamverwanten heeft kunnen doen". Piet Potlood, die toch wel een beetje blij was, dat zij nu weer huis waarts konden keren, knikte. „Vertel me nu eens heel eerlijk, Jimmy", vroeg hij. „Zou je nu niet liever bij de Roe kiraki's gebleven zijn? Waarom ga je eigenlijk terug naar de beschaving?". Jimmy Brown antwoordde hem niet onmiddellijk. „Nee Piet", zei hij, „bij her blijven was voor mij toch onmoge lijk. Mijfl Roekiraki's hoe braaf van in borst zij ook mogen zijn, leven eigen lijk nog in het Stenen Tijdperk en iemand die daaraan ontgroeid is, kan er zijn verdere leven slijten. Ik ga met groot genoegen naar mijn aardig huis je in Wilgenwolde terug en ik hoop daar nog menig jaartje van mijn leven te blijven wonen. Ik ga echter wel een klein centje apart leggen, want mis schien keer ik ééns terug, eens als ik oud en versleten ben". BIJ DE „O. EN 0."-WEDSTRIJD om de „Burgemeester Rehorst- beker" is het gisteravond eigenlijk zo geweest, dat het elftal van de „Neptunus" ons heeft verrast en dat de ploeg van de Lua Betuwe bitter heeft teleurgesteld. Wat wellicht niemand had verwacht, is namelijk geschied: Neptunus zegevierde (verdiend) met 41. De eerste helft van deze ontmoeting was zeer aantrekkelijk. De tweede helft daaren tegen was het aanzien niet waard, tenzij men belust was op wat sensa tie. Het veld was glad geworden, hetgeen glijpartijen tot gevolg had, en men begon harder te spelen. Gedurende meer dan een kwartier werd uitstekend gevoetbald. Na zestien minuten kwam Neptunus op ietwat fortuinlijke wijze aan de leiding. Een achterspeler van Lua nam een doel- schop zo nonchalant, dat de bal voor de voeten van middenvoor Soldaat be landde. Deze bedacht zich geen mo ment Van grote afstand loste hij een verraderlijke schuiver, waarop de kleine doelman Ebeling te laat rea geerde. De bal verdween buiten zijn bereik in de rechter benedenhoek (1öV. Het doelpunt was overigens een verdiende beloning voor een on miskenbaar overwicht. Deze lichte meerderheid was in niet geringe mate te danken aan rechtsbinnen Van Knijff, die zelf even later tegen de staander schoot. Ofschoon Neptunus productiever was, viel niet te ontkennen, dat de Lua-nvensen het betere samenspel be dreven. Dat de .Marine-mannen de stand wisten op te voeren tot 20, was daarom tegen de verhouding in. Dit tweede doelpunt werd uit een prach tige, snelle aanval over rechts gebo ren. Het laatste tikje kwam van Van Knijff, aleer Soldaat in uiterst moei lijke positie het leder in het doel kon werken (20). Intussen was zonneklaar gebleken, dat de achterhoede van Lua aan snel heid te kort kwam. Capelle was tegen deze tegenstanders toch niet de voet baller. die wij in hem hadden waarge nomen. Voor spil Agterbos gold het zelfde. Zij namen het te laconiek op, misschien nog even in de overwinnings roes verkerend. Waren er geen over winningen gevallen van 81 en 70? Maar de slechtste van het drietal was rechtsback Smits, die vele keren miste, waardoor linksbuiten Van Til burg vrij spel kreeg. Twaalf minuten de„ .^hervatting scoorde linksbinnen Zonneveld voor Lua het enige tegonpunt. Het kwam de „Betuwers" toe. Weer kwamen even wel die op de zége beluste Marine kerels terug. Smits trachtte een aan val te onderscheppen, maar door een botsing met een tegenstander draaide het leder met effect voor het doel terug. Soldaat zag zijn kans en faalde niet (31). En nog; was Neptunus niet tevreden. Harder werd het spel. want de mannen van Lua Betuwe zagen in, dat zij de robuustheid van hun tegen standers slechts met robuustheid kon den beantwoorden. De chauvinist zal het willen ontkennen, maar het staat vast, dat Lua tegen deze harde Nep Mi VACANTIE Ven zeer vriendelijke man, een goede kennis van uw Gradus, heeft het „vacantie- probleem" aangesneden. In een kort briefje verzoekt hij toegang tot de krant, om langs deze weg een verno men klacht dóór te geven. Hij zegt: „Elk jaar hoor ik de klacht, dat de vacanties voor de lagere scholen te laat in het seizoen vallen. Het gebeurt, dat de kinde ren in Juni en Juli verstik ken in over-hete lokalen, terwijl de volle gezondheid van de fraaie natuur aan hen voorbij gaat. Als zij met vacantie gaan is het bijna Augustus geworden: en deze maand is slecht: de zon gaat veelal schuil achter donkere wolken, die gul zijn met regen. Ik weet, dat leren goed is, maar ik ben er van overtuigd, dat daaraan ge paard moet gaan een ver kwikkende en gezonde va- cantieperiode. bij voorkeur te genieten in juni/Juli. Al te vaak wordt ver geten, dat de geest wordt verkwikt in een zonnige sfeer, die in de maand Augustus niet meer te be speuren is. Ik zou daarom willen aandringen op ver vroegde vacanties, nog dit jaar. In elk geval dient er over gesproken te worden". Uw Gradus, geachte brief schrijver, is het er in grote trekken mee eens. Moge deze wetenschap u verlich ten. Hoezéér hij is voor een vroege vacantie moge dui delijk worden, wanneer ge weet, dat hijzelf reeds een week vacantie heeft opge nomen in de maand Mei, toen het jonge groen jt/tist dóór was. Overigens zij ver meld, dat ook in onze stad over dit probleem al druk is geredeneerd. Gradus meent te weten, dat de meeste onderwijzers en an dere instanties eveneens de vacanties gaarne vervroe gen. Uw idéé is althans niet nieuw. Daarbij komt, dat ook de oudere schoolgaande jeugd wellicht te laat er op uit trekt. Voor hen is de da tum ongeveer half Juli. Laat Gradus zich in dit onderwerp evenwel niet al te zeer verdiepen. Het moet hem wél van het hart, dat hijzelf het vroeger altijd als een geluk beschouwde, niet op een Ambachtsschool te zijn terecht gekomen. De Ambachtsscholieren hebben een vrij korte vacantie, u-eet ge.- Nog even dit, brief schrijver: dat de Helderse schoolkinderen niet vroeger vacant ie krijgen, schijnt ten nauwste verband te houden met de Marine-verloven. U begrijpt, dat het vólgende niet aardig is: kinderen vrij in Juli, pa vrij in Augustus. Dan wordt het een ongezel lige vacantie, zowel voor kinderen en moe, als voor pa. WINNUBST éVschoon al iets over de v prachtige resultaten van de Harmoniekapel „Win- nubst" in uw krant heeft gestaan, kan Gradus niet nalaten, er even op terug te komen. In de marswedstrijd werd een eerste prijs be haald met 105 punten, het hoogste van de gehele dag; dat was al een keurige prestatie daar op dat con cours te Heerhugo waard! Men was er evenwel nog niet, want in de afdeling Uitmuntendheid harmonie werden 302 punten geno teerd. hetgeen ruim vol doende was voor een eerste prijs (minimum aantal pun ten was 264) met promotie naar de hogere afdeling. Uw stukjesschrijver zal thans iets van de punten- staten laten zien, die de vol gende waardering toonden: stemming 9 (8); klankge halte 9 (8); samenspel 9 (8); rhythmiek 8 (9); techniek 9 (8); tempo 9 (9); voor dracht 9 (8); dynamiek 9 (8); opvatting 9 (9); phrase- ring 9 (8); articulatie 9 (8). Hieruit moge blijken, dat directeur Schenkels met zijn korps veel eer heeft in gelegd. „MOOC" Clke maand krijgt Gradus het maandblad van de MOOC op zijn tafel. Steeds bespeurt hij daarin, dat de leden van de Marine Onder officierenclub bijzonder ac tief zijn. Verheugend vcfor het bestuur is. dat de club groeiende is. In het jongste maandblad was de leden- stand" opgenomen. Oo-20 April 1953 had de MOOC 598 leden; drie leden werden afgeschreven (bevordering 1. ontslag 2), doch er kwa men één en dertig nieuwe leden voor in de plaats. Het aantal bedroeg aldus op 20 Mei 1953: 626. Men tracht momenteel nok in Rotterdam een afdeling van de MOOC op te richten. HONDJE Cr zit er weer één op het politiebureau; de wacht commandant heeft het Gra dus gisteren gemeld. Het is een jong. pikzwart hondje, dat dolgraag een tehuis heeft Hetgeen te begrijpen valt. Eigenaar (of liefheb ber) meld u! WANDELEN Outsiders zien wel eens laatdunkend neer op de Avondvierdaagse. Zij be weren: „Die vijf en zestig kilometer, verdeeld over vier avonden, loop ik op m'n slofjes. Daar doe ik niet aan mee!". En dan moet je de ervaren wandelaar horen, die nooit juicht, al eer de laatste avond achter de rug is. Men zal het niet geloven, maar na de eerste vijftien kilometer (eergiste ren) waren er al blaren. Uiteraard werd er niet open lijk voor uit gekomen, maar er werd over gefluisterd. Niemand lacht er om, want het kan iedereen over komen. Deze NBvLO-Avondvier- daagse, zo vernam Gradus, belandt vandaag op z'n zwaarste punt, want de tip pelaars hebben hedenavond de twintig kilometer voor ÜK de boeg Komen zij daar zonder „kleerscheuren" door heen, dan peuzelen zij ook met gemak de laatste vijf tien kilometertjes van mor genavond op. Neen, Gradus heeft wel respect voor de wandelaars, die zich zo in tensief voorbereiden op de grote Vierdaagse van Nij megen. Toen men gisteren lunch room Witkop verliet, waren alle honderd en twee en tachtig deelnemers gearri veerd. Het motto luiddè dus weer: Zonder uitvallers thuis! Voor de goede orde geeft Gradus de route voor vanavond: Koningstraat. Ko ningplein, Polderweg, Kru- gerstraat. Singel, Huisdui- nerweg. Timorpark. Borneo- iaan. Middenweg, Sportlaan, Tuinstraat, Brakkeveldweg. Nieuweweg. Langevliet. Ju- lianadorp, Schoolweg. Rijks weg, Bassingracht. Ruygh- weg, Parallelweg, Prins Hen driklaan, Koningstraat. in het sportnieuws van Maandag stond het al: JHC 2 gepromoveerd. Het tweede elftal van de dames-handbal club te Julianadorp had het gered! Concurrent RHC I werd eerst met 54 verslagen en vervolgens met 3—0; promotie naar de gewestelijke eerste klasse! Een foto waard, meent Gradus. tunianen de kracht miste om het nor male, listige spelletje te ontplooien. En daar naderde Knijff weer van rechts; andermaal tegen de paal! Maar zes minuten vóór tüd had hij dan toch sucoes! Een keurige pass sneed door de verdediging van Lua, dat zijn elftal totaal had omgegooid. Met grote pas sen snelde Van Knüff de vrije ruimte en met een strak schot had hij meteen daarop de eindstand op 4—1 gebracht. De zege was dus 41. En dan te weten, dat twee doelpunten van Neptunus werden afgekeurd. Zoals opgemerkt: Lua Betuwe stelde teleur. De schotvaardige voorhoede uit vorige wedstrijden kreeg tegen de stugge en hechte verdediging van Nep tunus geen kans. Waarhuis probeerde het Henke dito, Meulendi.ik idem en ook Hesseling, maar zij kwamen er vrijwel niet aan te pas. Bij Lua was rechtshalf Duvzer de beste speler. Hij verzette bergen werk en gaf zijn voor- vaartsen keer op keer scherpe pisres. Bij Neptunus zwoegden alle elf spe lers even hard, doch niet één was zó trefzeker als spil Breda, die waarlijk ongenaakbaar was. Talens en Volle- wens en, in laatste instantie, keeper Van Bilzen assisteerden hem goed. En zo speelde Neptunus zich dus in de finale. Onder de toeschouwers veel te weinig voor een dergelijke ontmoe ting) was burgemeester mr G. D. Rehorst. Wij hopen, dat voor de wed strijd van morgenavond (zeven uur op het HRC-terrein) tussen AOK Texel en Banckert meer belangstelling be slaat. Vermelden wij nog. dat Maan dagavond op het HP.C veld de finale wordt gespeeld. Dan komt Neolunus dus uit tegen de winnaar van de ont moeting AOK TexelBanckert. Besommingen van Dinsdag. Kotters; IJm 227 420, IJm 213 220. IJm 226 f 250, Kw 189 350, Kw 128 260. He 125 6630. Aanvoer 690 kisten. Prij zen per kg: gr. tong 1.80—1.70, grm. tong 1.30—1.15, kim. tong 1.37—1.24. kl. tong I 1.38—1.30. kl. tong II 1.16—1.00, tarbot I 1.36—1.14. Prijzen per 50 kg: kl. schol I 36—30. kl. schol II 31—10, schar 21—14. bot 21—12, wijting 32, gr. gul 4834, midd. gul 4133, kl. gul 27.50. QP de televisie-uitzending, die wij gistermorgen zagen, slaat eigen lijk maar één woord: fantastisch. En zelfs dat woord drukt niet geheel uit, wat wij beleefden. Want de honderd duizenden in Londen, die een plaats langs de weg hadden gevonden, heb ben dan wel de kleurenpracht kunnen aanschouwen, zij zijn niet zoals wij in Nederland de stille getuigen geweest van een kroningsplechtigheid vol wij ding, vol diepe ernst, vol van inner lijke ontroering vooral. Misschien zelfs is het zo, dat het zwart-witte beeld beter dan kleuren de soberheid en nederigheid verbeeldde, welke pas send is voor het altaar des Heren. Want het moge wellicht vreemd klinken: de grootheid van het Britse imperium viel weg tegenover die ene strakke figuur van de Aartsbisschop van Canterbury, die na Koningin Eli- sabeth de hoofdfiguur van deze kro ning was. Naast hem de jonge Konin gin zelf, hoe rijzig ook tóch klein in de reusachtige Westminster Abbey; voor ons gevoel veel kleiner zelfs naarmate zij innerlijk en uiterlijk met meer waardigheid en de kentekenen daarvan werd belast. Tussen de Hertogen, Prins Philip, die na de geestelijkheid als eerste aan de jonge Koningin zijn aanhankelijk heid kwam betuigen, gevolgd door de Hertog van Gloucester, Van Kent en veie andere luisterrijke persoonlijk heden. Op de tribune voni de Koningin- Moeder de kleine Prins Charles, wiens aandacht volkomen op zijn moeder geconcentreerd scheen. De technici hebben vandaag won deren verricht. Wjj hebben geen ogen blik de indruk gehad, dat de grootste moeilijkheden moesten worden over wonnen, om tot dit ongelofelijke re sultaat te komen. Storingen van enig belang zjjn niet voorgekomen en wij hebben bepaald bewondering voor de rustige beeldopvolging, voor de ca mera-regie, welke in handen lag van de TV-staf van de BBC. Het is een uitzending ge worden, welke ons lang zal fT| heugen.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2