„Neptunus" werkte zich naar Burgemeester Rehorst-beker Helderse Bruinvissen wonnen te Utrecht éénmaal Uitgebreid programma op de sportdag van „WGW" Hoe de postduiven vlogen Jimmy Brown en de Oranjehemden Vijfdoelpun ten bij de opening van de „0. en 0. "-sportweek Van Knijff het veld uitgezonden Plannen voor bouw 156 étagewoningen Voetbal, handbal en gymnastiek IN HET KORT Moeilijke wedstrijd tegen A.D.S. Kleine feiten Weekoverzicht visserij Elftal van „Banckert" stelde teleur Van TZV (Tilburg) werd verloren BURGERLIJKE STAND MetWinnubstff in optocht naar 'tveld De Nutsspaarbank in Mei Weer eerste prijs voor de Helderse brandweer Iets van u hij? Tussen Haaks en Kuit je Weduwe door uitstromend gas bedwelmd Kunstencultuur j VluchtenopNoyon, Quiévrain, Orleans De auteur J. Tersteeg overleden Urk Bevestiging en intrede van ds Baas Zaterdag 20 Juni Toogdag Texel DINSDAG 9 JUNI 1953 DE „BURGEMEESTER REHORST-WISSELBEKERis ditmaal bij het elftal van de „N eptunus beland. Onze eerste burger reikte hem zelf uit, na afloop van een ivedstrijd, die niet aan de verwachtingen heeft voldaan. In de eerste helft ging het nog, want toen u'as de ploeg van de „Banckert" nog niet achter adem. Het was zelfs zo, dat laatstgenoemd elftal het qua kansen had verdiend, met een 31 of 4—1 voor sprong de rust in te gaan. Dat dit niet geschiedde, was te wijten aan het falen van de voorhoedespelers, die bij elk schot de bal „schepten" en aldus tot drie-, viermaal toe een opgelegde kans onbenut lieten. Nep tunus, dat de wedstrijd met een 10 voorsprong had hervat, speelde zich naar een klinkende 50 overwinning. In de eerste helft was het spel het aanzien ten volle waard. Gedurende het eerste kwartier was het krachtsver schil uiterst gering. Neptunus lanceerde in deze periode één gevaarlijke aanval, welke door rechtsbuiten Pijs met eetj hard schot werd besloten. Keeper An- genent had er weinig moeite mee, daar hij zich in de juiste hoek had opgesteld. In de vijftiende minuut leidde linksbin nen Nijsink het eerste doelpunt in. Op het eerste gezicht zou men hebben ver moed, dat hij linksbuiten Van Tilburg aan het werk zou zetten, doch hij be sliste anders. Hij dreef het leder in de doelmond, waar Van Knijff een ferme kopstoot met een doelpunt zag beloond O-O). Laatstgenoemde speler probeerde het even later met een hoge boogbal, toen Angenent zijn heiligdom had ver laten, doch het leder verdween achter. Van Knijff zag deze kleine kans uitste kend. Aan de andere kant slaagde mid denvoor Spoelstra er eindelijk in spil Breda eens voorbij te geraken; Spoel stra had geen geluk, toen hij de bal over de toelopende keeper Van Bilzen wilde tikken. Deze kon nog juist red ding brengen. Vlak voor de rust kregen Kloosterman, Schaick en Spoelstra en kele keren achter elkaar fraaie kansen, doch telkens faalde hun schot. Dit was geen kwestie van pech meer. In de laatste minuten viel Schaick uit; hij had zijn linker pols gebroken. Na de hervatting demonstreerde Nep tunus een groot overwicht. Het windje 731 nu mee en Banckert was niet meer b(i machte om één behoorlijke aanval op te bouwen. De Neptunus-spelers gin gen de combinaties vlot af; onophoude lijk werd de bal uit de achterhoede naar voren gedirigeerd, waar doorzetters als Van Knijff, Pijs en Soldaat langzamer hand meer vrij snel begonnen te krij gen. Een belangrijke man in de aanval was ook Njjsink. Hoewel hij als aan voerder niet het goede voorbeeld gaf (hij dribbelde veel te veel, zij het meestal met succes), dwong- zijn spelverdeling grote bewondering af. Het nadeel was uiteraard, dat zijn individualistisch op treden de snelheid geenszins ten goede kwam. Ondanks al dat goede van die Nep- tunus-voorhoede was het tweede doel punt toch aan een misser van spil Striet te danken. Soldaat moest alleen Angenent nog voorbij en dat was geen bezwaar meer (2—0). Hiermee was het hek van de dam. Toen de gehele ach terhoede van Banckert voor vermeend buitenspel bleef staan, was Soldaat er opnieuw als een haas bij. Hoewel zijn schot van slechte kwaliteit was, kwam er een doelpunt uit de bus. Keeper Angenent viel namelijk over de bal heen (30). Via een tegenspeler depo neerde Van Tilburg nummer vier in de touwen. En toen deed zich een vervelende situatie voor, waarvan Neptunus ver diend wist te profiteren. De logge Striet was in botsing gekomen met Nijsink, kort nadat Van Knijff door de scheidsrechter voor een onbetekenend voorvalletje was gewaarschuwd. Zowel de van pijn inéénkrimpende Nijsink als Striet maakten vechtersbewegingen, toen Soldaat voor Neptunus het vijfde doelpunt scoorde. Terwijl Nijsink werd opgelapt, raakte Van Knijff in debat met de scheidsrechter, die hem ver volgens resoluut het veld uitzond. Nog sterker. Met tien man verder spelend bleef Neptunus superieur. Van linksback Wiggers bij Banckert ging ditmaal weinig uit en spil Striet was door zijn fouten dermate uit de koers geraakt, dat de mannen van de Neptunus hem niet meer op zijn plaats aantroffen. Jammer, want Striet speelde een uit stekende eerste helft; wel wat te hard, doch dat zat 'm in het mankeren van elasticiteit, die hij in zijn jonge jaren ontegenzeggelijk wel zal hebben beze ten. De verdediging van Neptunus was zeer betrouwbaar. Van Bilzen kreeg geen zwaar werk, daar waakten spil Breda en de backs Talens en Vol- lewens wel voor. Vooral eerstgenoem de .bleek andermaal vrijwel onpas- seerbaar. Aanvoerdér Nijsink nam uit Handen van burgemeester mr. G. D. Rehorst de wisselbeker in ontvangst. Tien glundere kerels (Van Knijff was niet op het appèl) luisterden naar de ge lukwensen van de heer Rehorst en de voorzitter van het „Comité O. en O.", de heer J. J. Landman, die de overige prijzen uitreikte. En daarmee was de spits afgebeten van deze bescheiden sportweek. Aanhoudende stijging Trophy Cork Naar verluidt blijft de stijging In vraag van de laatste maanden naar Trophy Cork aanhouden. De omzetten in Met waren wederom hoger dan tn April. Insiders verwonder» dit niet. ge zien de uitstekende kwaliteit van deze zachte 75 ets. Virginia sigaret (Advertentie. Ing. Med.) De heren J. de Vries (aannemer te Nieuwe Niedorp) en S. Dekkers (ma kelaar te Heerhugowaard) willen aan de H.A. Lorentzstraat en de Pasteur straat de bouw ter hand nemen van 156 etagewoningen, volgens het plan van de heer H. H. Toepoel te Alkmaar. Zij hebben daarvoor de financiële me dewerking van anderen nodig. De Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht wil die medewerking verlenen in de vorm van een geldlening onder verband van eerste hypotheek tot een bedrag van f 800.000. onder voorwaar de, dat gemeente Den Helder zich garant stelt voor de betaling van ren te en aflossing. Geeft de gemeente de ze garantie niet (rente 4 pCt. per jaar. aflossing gedurende 19 jaar f 30.000.per jaar en het 20ste jaar het restant), dan vindt de .bouw geen doorgang. B. en W. achten het gewenst, dat de totstandkoming var. de 150 woningen zo veel mogelijk wordt bevorderd eri zijn van oordeel, dat de gevraagde garan tie moet worden versterkt. Bevallen; B. de Troije-Postmus, d.; W. H. Snijder-Bijlsma, z.; M. Rosbeek- Rienstra, d.; J. C. Couwenberg-Brou- wer, z.; I. Pouwer-de Vries, z.; A. J van den Berg-van Wensen, d.; M. Koorn-van Veen, z.; A. N. Bruinewoud- Scheltus, z.; J. Kwak-Marbus, d.; J. J M. Kraus-van Besouw, d.; T. Boon- Reinders, d.; A. J, Bakker-van Kempen, d.; E. Veen-van Dort, z.; J. W. Hage Waverijn. z.; J. van der Schoor-Abbe nes, z.; C. E. Admiraal-Kraakman, z.; Ondertrouwd; D. Overweg en E. I. Vertinden; J. W. H. Souwer en W. G van der Beek; P. A. Randt en C. A. Steutel; G. J. J. C. Oerlemans en J. M. E. van Amersfoort; J. P. de Wit en J C. P. Gauwenberg. Gehuwd: G. Roest en J. J. Keijzer; A. A. Reekers en H. Huisman; M. Val kenier en W. Vreugdenhil. Overleden: J, Keuris, m., 75 jaar, echtgen. van Woudenberg: P. W. Riteco, m., 46 jaar, echtgen- v. Kemp; P. Kraak, m.. 78 jaar; L. v. Waarden, m., 53 jaar, VOOR DE SPORTDAG van de Katholieke Sportcentrale „WGW", die op Zondag 14 Juni wordt gehouden, is een uitgebreid programma samengesteld. Om één uur 's middags is de afmars van de deelnemers bij de R.K. Meisjesschool; vooraf gegaan door de Harmoniekapel „Win- nubst" marcheert de stoet naar het terrein aan de Jan Verfailleweg, waar om half twee de opmars is, gevolgd door de vaandelgroet en een openingstoespraak door de voorzitter, de heer C. M. Schneiders. Het programma wordt om kwart voor twee begonnen met een massale rhytmische oefening door de dames en oudste meisjes-adspiranten van de afdeling gymnastiek. Om twee uur wordt de aandacht gevraagd voor een massale vrije oefening door de jongste klassen jongens en meisjes. Om kwart over twee bindt WGW 1 (voetbal) de strijd aan met Grasshop pers 1. De rust van deze ontmoeting wordt benut voor een demonstratie toestelturnen en ringen zwaaien. Als De Bruinvissen hebben zich op de jaarlijkse waterpolodagen van UZSC te Utrecht niet bij de kopgroep der derde klassers weten te scha- j echtgen. van Bruin, ren. Zij hadden geloot tegen de Tilburgse ploeg TZV en mochten om half zeven het koude water in duiken. De strijd stond niet op een hoog peil, want door de kou zagen de spelers geen kans op volle toeren te komen. óór de rust ging de strijd gelijk op en de keepers hadden wei nig moeite om hun doel schoon te houden. De gemeenteraad van Den Hel der komt vanavond om acht uur op het raadhuis in openbare vergadering bijeen. In het bad op de Rijkswerf wor den vanavond om half acht de zwem- kampioenschappen van de W.S.O.V. gehouden. Van heden- tot en met Donder dagavond vertoont Tivoli „Arabische nachten" met Jeff Chandler. In de Witte gaat heden- en morgenavond „Morgen begint een nieuwe dag". Donderdagavond draait dit theater „Othello" met Orson Welles. Voor het Marine-personeel wordt vanavond in de Marine-cantine de film „Operatie Cicero" met James Mason gedraaid. Van het Helders Drankweer- comité vernamen wij, dat de Blauwe weekcollecte in onze stad f 594,51 heeft opgeleverd. Voor het vakexamen kruidenier, dat dezer dagen te Amsterdam werd afgenomen, slaagden de heer V. J. Smiers uit Den Helder, mej. N. Ho- gendijk uit Oudeschild (Texel) en de heer P. Aarsen uit Oudesluis. Voor de Avondvierdaagse, die begin Juni te Julianadorp zou wor den gehouden, bestond zo weinig be langstelling, dat men van de organi satie afzag. In de maand Mei werd op spaar bankboekjes ingelegd 604.831,32 (vo rig jaar J 613.073,—) en terugbetaald 414.012,17 (vorig jaar 421.658,15). Er werd derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 190.819,15 191.414,85). Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal, bij het begin van het jaar 8.689.414,74, bedraagt nu 9.441.231,53. Het aantal posten van inleg bedroeg in Mei 4825 (3620) en dat van terugbetaling 3811 (3609). In Mei werden 137 (110) nieuwe boekjes uitgegeven, terwijl er 96 (76) boekjes werden ingetrokken. In omloop zijn thans 23729 exemplaren. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 23 (19) stuks voor pasgeborenen. Daarop plaatst de spaarbank een eerste inleg van 1. De lediging van 379 spaarbusjes leverde een bedrag van 5.720,88 aan kleine besparingen op. Den Burg (Texel) In de maand Mei werd op spaar bankboekjes ingelegd 25.773,69 f 6.260,74) en terugbetaald 6.082,98 2.264,37). Er werd 19.690,71 3.996,97) meer ingelegd dan terug betaald. Het aantal posten van inleg bedroeg 45 (25) en dat van terugbe taling 30 (30). Er werden 10 (3) nieu we boekjes uitgegeven en er werden 2 exemplaren ingetrokken. In de tweede helft laaide de strijd even op en een ongelukkige uitgooi van Van de Water deed de bal bij de mid- voor der tegenpartij belanden. Deze kon de bal gemakkelijk in het net werken. Na deze teleurstelling pakten de Nieuwediepers nog wat steviger aan. De voorhoede drong flink op, maar een foutieve opstelling in de achterhoede bracht de Tilburgers een 20 voor sprong. Toch waren er nog kansen voor de Bruinvissen, want een tegenspeler Van het terrein aan de Kanaal- weg, waar de nieuwe Marine-cantine wordt gebouwd, werd een bruin dek zeil ter waarde van ongeveer f 200, ontvreemd. Een aantal jongens, die in het Timorpark eendennesten hadden uit gehaald, werden naar het politie bureau gebracht. De ouders kwamen de jeugdige boosdoeners ophalen. Een meisje, dat uit een tucht school te Maartensdijk was wegge lopen, werd in Den Helder aangehou den en geretourneerd. Op het kruispunt Jan in 't Velt- straat-Stakman Bossestraat botsten een vrachtwagen en een personen auto. Laatstgenoemd voertuig werd licht beschadigd. Op de Rijksweg viel een negen jarige jongen plotseling van zijn fiets af. Zijn dertienjarig zusje, dat achter hem reed, vertelde, dat hij zonder enige aanleiding tegen de grond was gegaan. Met een bloedneus en ontvel lingen werd het ventje naar „Park zicht" gebracht, waar bleek, dat het ongeval verder geen nadelige gevol gen zal hebben. werd het water uitgezonden wegens ongeoorloofd aanvallen. Ab Scholte en Wildenberg probeerden, nu met felle schoten op doel de achterstand te ver kleinen, doch paaj en lat hielpen flink om dit te verhinderen. In de stand kwam geen wijziging meer. Zondag werd in de verliezersronde gespeeld tegen de ploeg van de Am sterdamse Doven Sportvereniging. Van zelfsprekend een moeilijke wedstrijd, daar de tegenstanders zich niets van het fluitje van de scheidsrechter aan trokken en slechts op de vlaggetjes reageerden. De Bruinvissen hadden hier een kleine veldmeerderheid en na goed opzwemmen van Ab Scholte en weg trekken van de voorhoede werd er ge doelpunt. De voorsprong werd tot 20 vergroot, toen Wildenberg, die veel op de 2-meterlijn lag, de bal goed kreeg toegespeeld en de keeper het nakijken gaf. De Helderse club bleef sterker, maar toch namen de Amsterdammers hun kans éénmaal waar, De midden voor verkleinde de achterstand (21). Zij slaagden er evenwel niet in, onze stadgenoten een gelijk spel af te dwin gen. De Helderse brandweer (een groep bestaande dit voornamelijk adspirant- agenten) heeft tijdens de provinciale kampioenswedstrijden te Heemstede in de klasse 3 de eerste prijs gewon nen, vóór Weesp. Een mooi resultaat, te meer, daar onlangs te Wieringen (in de klasse 2) ook de eerste prijs in de wacht werd gesleept. Onze stadgenoten (bevelvoerder H. G. van der Meulen, Zwaneveld, Du Porto, Pepping, De Groot, Vegter, Oost, Dijkstra en Draaier) verzamel den te Heemstede 745,5 punten. Op II Juli zullen zij te Rotterdam in klasse 3 deelnemen aan de wedstrij den om het landskampioenschap. GEVONDEN: Doublé ring; bril in étui; parelketting; geringde kanarie; zilveren lepeltje; polshorloge; baby schoentje. VERLOREN: Herenrijwiel; kilome terteller; polshorloge; borstel van stofzuiger; zilveren medaille; slan genleren tasje, inhoudende onder meer portemonnaie met f 26, hond; gouden ketting met medaillon; dop van benzinetank; bankbiljet van f 10,koffer; portemonnaies, resp. ongeveer inhoudende f 40,f 15, 9,—, 7,30, 5,— en 4.—. Hr Ms mijnenvegers „Deurloo", „Borndiep", „Oosterschelde", „Wester- schelde", „Zuiderdiep", „Texelstroom" en „Vliestroom" zijn gisteren naar IJmuiden vertrokken. Ook Hr Ms „Soemba" koos zee. In de afgelopen nacht deed de kustvaarder „Brouwersgracht" Den Helder aan. Het is morgen hoog water om 6.40 en 18.55 uur en laag water om 0.25 en 12.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 13.5 graden Celsius. van de voetbalwedstrijd het laatste fluitsignaal heeft weerklonken begint een driekamp voor dames (80 meter hardlopen, hoogspringen en balwer- pen), waaraan wordt deelgenomen door leden van de afdeling Handbal, de af- deling Gymnastiek en de handbalver eniging „Vliegens Vlug" uit 't Zand. Het eerste gedeelte van deze drie kamp duurt een kwartier. Om kwart over vier wordt de eerste helft gespeeld van een handbalwedstijd tussen een combinatie van WGW en een combina tie van „Vliegens Vlug", en daarna wordt de driekamp hervat. Als de tweede helft van de handbalwedstrijd is gespeeld komen nog enkele num mers voor de gymnastiekafdeling. De dames werken tramplin-paard en de jongens-junioren zulleh bokspringen. Om ongeveer zes uur hoopt men de prijzen te kunnen uitreiken. Uit het bovenstaande programma moge .blij ken. dat voor de liefhebbers van sport Zondag wel weer het één en ander te beleven valt. Gistermorgen werd de 61-jarig we- luwe Van der R. uit Biltlioven door een bij haar inwonende dochter be wusteloos -op- bed -aangetroffen. Het bleek, dat een gasslang in de keuken was ingescheurd, waardóór de weduwe bewusteloos is geraakt. Zij was gister avond in een Utrechts ziekenhuis nog niet bij bewustzijn. Een in, de keuken verblijvende hond kwam om het leven. Op de Apeldoornse weg bij Hoenderloo is Maandag een 25-jarige vaandrig uit Gouda, die een militaire colonne per jeep begeleidde, door een tegenligger gegrepen toen hij uit zijn voertuig stapte. De vaandrig was op slag dood. DE WEDVLUCHT VAN NOYON (398 km) is voor de vogels van de postduivenvereniging „Nieuwediep" door de krachtige N.-wind geen plezierreis geworden. Gelost om acht uur bereikte de eerste duif zijn eigenaar, de heer P. Bontes, om 15.07 uur. Deze eindigde als eerste kam pioen vitesse 1953, met L. Petrus als tweede en P. Beukers als derde. De puntenaantallen bedroegen respectievelijk 863, 704,5 en 642. Gisteren is te 's-Gravenhage op 80- jarige leeftijd overleden de literator J. Tersteeg. De overledene ontving zijn opleiding aan de Koninklijke Militaire Academie en was van 1895. tot 1905 offi cier van de infanterie. Daarna werd hij kunsthandelaar en directeur der Leidse Uitgeversmaatschappij. Zijn voornaamste werken zijn: „De man van veertig jaar", „De weg van Paul de Raet", „Liefdes veel vuldigheid", (alle onder het pseudoniem van J. Eilkema de Roo), „Mensen en boeken" en „Mensen en manuscripten". De uitslag van de vlucht op Noyon luidde; P. Bontes 1, 13, 17; L. Petrus 2, 22, 24, 25', 30, 37, 39; Van de Giessen- Hengsdijk 3, 6. 8, 19; M. Lichtenberg 4, 16; M .de Boer-Groote 5, 32, 37; Gebr. Koopman en Zn 7, 12, 31, 36; Bambach 9, 15; R. Bastelaere 10; P. Rab 11; P. Beukers 14; G. Schotting 18, 28; P. Wit 20; P. Ham 21, 33; A. Koorn 23; Van de Werf 26; J. Kater 27; Van der Aa 29; H. van Trier 34; 0. Zondervan 35. Junioren; C. Swart 1, 2. Donderdag korft „Nieuwediep" in voor Pont-St. Maxcence. De klokken worden Vrijdag gezet. „VOP" hield Zondag de wedvlucht 4. Jackie had dan een echte voetbal gekregen, maar nu hij hem eenmaal bezat, had Jimmy zelf er bijna even veel plezier in om met het ding te spe len als zijn pleegzoontje. Op een stuk weiland achter het huis had hij een paar goalpalen in de grond gezet, ver bonden door een echte deklat, en Mie bet had hij zo gek gekregen er een vangnet voor te haken, zodat alles net echt was. Jackie was gewoon door het dolle heen, toen alles klaar was. Hij sprong van links naar rechts in het doel en dook naar alle ballen, die Jim my op hem af vuurde. En dat kon Jimmy nog best. Hij was in zijn jonge jaren een prima speler geweest en tot zijn eigen verbazing merkte hij, dat hij liet spel met het bruine monster nog lang niet verleerd was. „Pappie!" riep hij enthousiast uit, ,.U schiet veel be ter dan Drabbeldruif, de goalgetter van De Biggers, waar iedereen hier in Wilgenwolde de mond vol van heeft". Nou, nou, kalm aan een beetje", zei Jimmy dan, maar in zijn hart was hu toch gestreeld met deze lof, want zelf ergerde hij zich Zondags ook wel eens aan die Drabbeldruif, die veel te veel punterde naar zijn zin. Jimmy begon Jackie precies voor te doen, hoe hii moest schieten en hoe hij een bal moest stoppen en stil leggen en hij kreeg in Jackie een gewillige leerling. „Ik vind dit veel leuker dan taalthema'tjes ma ken, Pappie", riep Jackie uit. „Willen we eens doen wie van ons tweeën het langste Ifan koppen?" van Quiévrain (293 km), die een zeer traag verloop had. De duiven werden om 7.10 uur in vrijheid gesteld; de eer ste arriveerde om 12.38.40 uur. De uit slag was; M. Mastemaker 1, 2, 4, 7; M. Luider 3; O. Boon 5, 8; T. Schoneberg 6. R. Ottevanger 9, 10. De heer Maste maker behaalde met 372 punten het vitesse-kampioenschap. Hij werd ge volgd door G. J. de Wit 249 pt.; M. Luider 189 pt.; J. Vlaming 188 pt. en 0. Boon 180 punten. De kampioen doffer met 178 punten was van de heer Luider. Woensdag van 17.30 tot 18.30 korft ,VOP" in voor Chateauroux. Ook „Victoria" vloog van Quiévrain. Hier keerde de eerste duif om 12.36 uur op het hok terug. De prijzen wer den als volgt verdiend: C. Bregman 1. 7, 9, 11, 19, 22; J. Kramer 2, 25; J. C. Duinker 3, 23; B. C. de Boer 4, 10; A. Heijblok 5, 13, 24; J. A. van Steijn 6; P. Tijdeman 8; J. van de Wal 12, 14; C. Slot 15; A. J. Hubregtsen 16; J. Riemers 17; D. Makelaar 18, 20; C. van der Spek 21. Woensdagavond wordt ingemand voor Chateauroux (17 tot 18.30 uur), waarna Vrijdag tussen 19 en 20 uur de klokken worden ge steld. Op Zaterdag 13 Juni worden de jonge duiven ingekorfd voor Schagen. Dit geschiedt tussen twee en vier uur. De postduivenvereniging „Het Noor den" hield de zesde wedvlucht oude duiven op Orleans (597 km). In con cours waren 138 duiven, die om 7.45 uur met NW-wind werden gelost. Het werd een zware vlucht: 's avonds wa ren nog maar weinig vogels op de hokken teruggekeerd. De verliezen waren groot. De eerste prijswinnaar arriveerde om 18.38.33 uur. Het volle dige resultaat was: W. Pluijmers 1, 3, 33, 39; G. J. Wittenberg 2, 9. 10, 35; J. Manshanden 4, 27, 37, 40; A. Rietveld 5, 28; J. van Doorn 6, 11, 17, 25; P. Dirks 7, 29, 43; W. J. Fritz 8, 30; A. Felkers 12; Joh. Koopman 13, 18, 34; P. C. Melker 14, 44; T. J. Kos 15, 23; G. Buis 16, 21, 42; Horst-Seegers 19; P. Ramler 20. 22, 24, 32; P. W. Mans handen 26, 36; J. Fluri 31; Posthumus en Zn. 38; C. van Doorn 41. Woensdag van 17—18.15 uur korft „Het Noorden" in voor Chateauroux en Zaterdag (jonge duiven) voor Schagen (14.30 tot 16 uur). Vrijdag tussen 19 en 20 uur worden de klok ken gesteld. De aanvoer van kuilpaling was de afgelopen week nog steeds heel ge ring. De vangsten varieerden per dag en per vaartuig van 40 tot 100 pond. De noteringen voor de kuilpaling lie pen iets op. Deze waren per pond van f 1.22 tot f 1.32. Ook de aanvoer van lijnpaling was beneden de verwach ting. De vangsten varieerden hier per vaartuig en per dag van 45 tot 130 p. Noteringen p. p- van f 1.27 tot f 1.64. Een kleine hoeveelheid fuikpaling no teerde per pond van f 1.05 tot f 1.29. Voor het eerst in het seizoen werd weer witvis aangevoerd. De vangsten waren evenwel gering. Snoekbaars noteerde per pond van f 0.66 tot f 0.77. Rode baars per pond van f 0.59 tot f 0.78. Voorn noteerde per pond van f 0 03 tot f 0.05. De aan voer van nest bedroeg ongeveer 110 ton. Prijs per bak van 75 pond f 2.60. De weekbesommingen der kuilvissers waren onbevredigend. Per vaartuig van f 150 tot f 450. Bij de lijnaalvis- sers was dit per vaartuig van f 120 tot f 300. Aangevoerd werd: 27466 pond kuil paling. 5529 pond lijnpaling, 303 pond fuikpaling, 482 pond snoekbaars, 849 pond rode baars, 861 pond voorn, 20 pond karper, 8 pond snoek, 220675 pond nest. De totale omzet aan de afslag be droeg ongeveer f 49.889. Zondagmorgen werd ds W. Baas, gekomen uit Bozum (Fr.) bevestigd als predikant in de Geref. Zuiderkerk te Urk. Als bevestiger trad op ds Welbedacht van Scharnegoutum, die als tekst gekozen had Handelingen 20:28. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet, en ook velen uit de oude gemeente van ds Baas waren overgekomen om deze dienst bij te wonen 's Middags deed ds Baas zijn in trede, waarvoor hij tot tekst had gekozen Hebreën 20 25 - 28, het hoofdthema der predikatie was: „Verwerpt de boodschap des Heren niet. Na de dienst werd ds Baas ach tereenvolgens toegesproken door ds Groenevelt namens de kerkeraad en als collega, door de heer Rodink na mens de classis Zwolle, door een ouderling uit de kerkeraad van Bo zum en door burgemeester Kevzer namens het gemeentebestuur. Ten slotte richtte ds Baas zich nog met een kort dankwoord tot de aanwezi gen, waarna deze dienst, waarbij het kerkgebouw weer tot laatste plaats was bezet, was besloten, 's Middags om half drie had ds Baas zijn intrc- depredikatie reeds gehouden in de Noorderkerk, waar hij werd toege sproken door ouderling W. Metz. Op Zaterdag 20 Juni organiseert de Geref. Jeugdcentrale te Urk. in sa menwerking met de afdeling Overijsel van de bonden van J.V. en M.V. op G.G., weer een grote jeugdmeeting voor de jeugd van Urk en verre om trek. Op de bijeenkomst die in de Zuiderkerk zal worden gehouden, hoopt als spreker op te treden prof- dr S. U. Zuidema, met ais onderwerp „Onze toekomst-verwachting", terwijl verder ds Groenevelt een kort op wekkend woord za' spreken. Ds Baas zal deze bijeenkomst openen, terwijl ds Schipppers van Sibculo zal sluiten, verder wordt aan deze bijeenkomst nog medewerking verleend door het bekende Urker vissersmannenkoor „Halleluja" onder leiding van de heer F. Bode Jr. en door de heer M. Kra mer aan het orgel. Voor en na de bijeenkomst staan verschillende attracties voor de bezoe kers op het programma, o.a. een ten toonstelling van Urker wetenswaar digheden, tochtjes met de modern uitgerustte Noordzeekotters op IJselmeer en een openluchtconcert door verschillende plaatselijke vereni gingen, de verwachtingen zpn dat weer vele honderden iongelui op deze dag naar het oude Urk zullen komen- M ARKTRFt'CHT. 8 Juni. 1953. ?300 l-mmeren f t 53. 3 koeien f 750—f 300. 5 paarden f 700—f 950. 30 biggen f 38—f 48. schrammen f 70f 85, 16 m. kalveren f 45—f 65.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2