Puistjes Den Haag: Doelbewuste poging tot infiltratie D.D.D. Hitier had geen wonderwapen Om het geluk van Peter Evangelische kerk BOEKEN BULLETIN „Mission de Paris" stelt gesprek voor TT-races op Man Veertig kinderen professional Indonesische landing op N.-Guinea Argumenten van Djakarta weerlegd Een duikapparaat voor Piccard prof. Grondwetsherziening wordt op 22 juni afgekondigd Brief aan de Oostduitse regering R.k. missiewerk in een nieuwe gedaante Geestelijk leven BEROEPINCSWERK Pim, Pam, Pom en de wonderlamp Twee coureurs dodelijk verongelukt PSV-Eindhoven Zaterdag in Den Bosch Dodende stralen louter verzinsel door Kitty Lessels Luister eens naar Radioprogramma DINSDAG 9 JUNI 1953 Gelijk men weet, werd vorige maand door een kleine groep Indonesische militairen een poging tot infiltratie gedaan op Nieuw- Guinea. Enkele dier manschappen zijn gedood, de overigen gevangen genomen. Van Indonesische zijde is opnieuw naar voren gebracht, dat het hier geen poging tot infiltratie betrof, doch een stranding van uitgeputte militairen, die met hun prauw door zeestromingen uit de koers waren geraakt. Een woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft thans nog eens nadruk kelijk verklaard, dat opnieuw in lichtingen aan Djakarta zijn ver strekt om te bewijzen dat de Indo nesische zienswijze van de zaak niet juist is. Men vraagt zich af hoe men in Djakarta aan de wetenschap komt van het afdrijven van de prauw en de toestand, waarin de opvarenden zich na aankomst in Nieuw-Guinea bevonden, daar men van Indonesië uit met hen geen enkel contact meer heeft gehad. Er was bovendien geen sprake van „uitgeputte" militairen. In de prauw bevond zich een voor raad levensmiddelen. Bovendien had den de infiltranten voor hun gevan genneming voedsel aan de bevolking uitgereikt. Voorts werd propaganda materiaal buitgemaakt. Het is overi- gens ook geen gewoonte, dat uitge putte en verdwaalde militairen, wan neer een politieboot over zee de plaats van de landing nadert, deze boot met mortiervuur te ontvangen, zoals in dit geval is gebeurd. Dit was een doelbewuste poging tot infiltra tie, aldus de Haagse woordvoerder. De grondwetsherzie- ng met betrek king tot de buitenlarcse betrekkingen zal op Maandag 22 ,-uni des ochtends te half elf plaatselijke tijd in Neder land en de Overzeese Gebiedsdelen plechtig worden afgekondigd. In Nederland gebeurt dit in of voor het gemeentehuis in edere gemeente en verder in een .plechtige zitting van de Hoge Raad en van elk der Ge rechtshoven en rechtbanken. De wijzi ging treedt in werking van het ogen blik der afkondiging af. en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De Jeuk bedaart.de ziekte kiemen worden gedood iAdvertentie, ing Aledi De enige fiets met de 5 plussen Laar Uw kinderen zon pracht fiets winner in de leuke Opstelwedstrijd Inlichtingen bi) Uw Batavus-dealer. Leiders van de Evangelische Kerk in Oost-Duitsland hebben de Oostduit se regering een voorstel gedaan tot het houden van besprekingen over de posi tie van de kerk daar te lande. De verbindingsman van de Evange lische kerk bij de Oostduitse regering, deken Heinrich Grueber, heeft dit voorstel aan de Oostduitse premier, Otto Grotewohl overgebracht. Op de besprekingen zouden de ar- (Adv. Ing. Med.l Franse marine heeft in samenwerking met Belgie een bathyscaphe geconstrueerd, met welk apparaat de bekende prof. Piccard nieuwe diepzee onderzoekingen wil verrichten. Op de foto ziet men het duik- monster in de haven van Toulon in de takels om naar het proef- terrein te worden verzonden. QNZE VOORGANGER bij de de Ver enigde Noordhollandse Dagbladen, de heer A. Kaptein. heeft voor de uit geverij v/h C .de Boer Jr te Amster dam een uitstekende studie geschre ven over de Unie van Zuid-Afrika, waarheen hij begin 1952 als journalist is vertrokken. Het is, mogen wü wel zeggen, voor ons volkomen onbegrijpelijk hoe Kap tein kans heeft gezien in zo korte tijd een zo ingewikkeld probleem als de positie van Zuid-Afrika in het Engelse Gemenebest zo diepgaand te onderzoe ken niet alleen, maar zich er een gefundeerd oordeel over te kunnen vormen. Daar de heer Kaptein bovendien een voortreffelijk journalist is. heeft hij de ingewikkeldste problemen eenvoudig weten te stellen en vergat hij niet zijn werl: te verluchten met een groot aan tal foto's, dat een indruk geeft van land en volk. Er is geen twijfel aan, dat Zuid- Afrika langzaamaan sterker in de be langstelling komt te staan van diege nen, die het Nederlandse moederland te nauw gaan vinden. Dat de emigran ten niettemin in hoofdzaak naar Au stralië en Canada gaan. houdt meer verband met het feit. dat Zuid-Afrika slechts prijs stelt op immigratie van eerste klas mensen, die ieder op eigen wijze het land een nog groter aanzien kunnen geven. Wij geloven niet te veel te zeggen,in dien wü vaststellen, dat dit boek van A. Kaptein het eerste is. waarin de belangstellende Nederlander, uiteraard globaal, alles kan vinden over wat hem in de Unie van Zuid-Afrika in teresseert. Kms Ergens tussen de Place Pigalle en de Place de Clichy werkt Jean in de uren van de avond en nacht. Jean is kellner. Hij weet u handig te bedie nen. Ruim vijftig jaar is deze Jean, een goedmoedig en plezierig mens, die graag lacht en vlot praat, met u, met de stamgasten en met zijn colle ga's, zo schrijft pater S. Jelsma MSC in Vrij Nederland. Maar wat ik eigenlijk wilde vertel len: deze Jean is priester van de rooms-katholieke kerk. Als je het eenmaal wéét, bekijk je hem een beetje anders; maar hij blijft „le garcon". Ik bedenk, dat hij de enige kellner ter wereld is, die evenveel recht heeft als ik om MSC (Missiona ris van het Heilig Hart) achter zijn naam te zetten. Deze ordebroeder staat wel op een geheel andere wijze voor dezelfde taak: het Christendom aanwezig te doen zijn in de wereld. Niet om te preken zoekt hij hier zijn weg tussen de tafeltjes, evenmin zijn priester-collega's elders tussen de vliegwielen, de motoren, door mijn schachten en achter de wagens van de gemeentereiniging. Niet om te pre ken allereerst, maar om er te zijn, om te zorgen dat de Kerk contact maakt met een milieu waarin naar een der gelijk contact niet wordt gezocht. Ongeveer honderd priester-arbei ders telt Frankrijk nu. Zij zijn, zover het kan, één geworden met de ar beiders en één met de mensen, onder wie zij zich hebben begeven. Hun priesterkleding hebben zij aan de kapstok gehangen. Zij wonen déar waar hun mede-arbeiders wonen, in dezelfde omstandigheden, levend van het loon dat zij als arbeider verdie nen. Het is niet hun bedoeling „beke ringswerk" te verrichten. Wel leggen zij zich er op toe, hun werk goed te doen, goede kameraden te zijn en goede Christenen, voor wie gerechtig heid en naastenliefde vanzelf spreken. Samen met hun collega's zijn zij lid van de vakbonden, vechten zij voor sociale zekerheid en staken, als er ge staakt moet worden. De meeste van deze priester-arbei ders treft, men aan in Parijs; doch ook in andere grote steden, in haven plaatsen vooral en industrie-centra, vervullen zij hun stoutmoedige apos tolische opdracht. Zij staan buiten de eigenlijke parochiële organisatie van de katholieke kerk in Frankrijk en werken onder rechtstreekse verant woordelijkheid van het aartsbisdom Parijs. Hun apostolaat wordt dan ook algemeen aangeduid als de „Mission de Paris". Oostduitse geestelijken, de communistische aanvallen op de jonge ren-groepen in de gemeenten en ande- Zrnnnn het kerkelijke leven Oo.-t-Duitsland moeten worden be sproken. In de brief aan de Oostduitse pre mier wordt voorgesteld, dat de bespre- kingen zullen worden voortgezet door een afgevaardigde van de kerk, en dat de afgevaardigden door de kerk wor den uitgenodigd. Eerder heeft Grote- wohl een massale vergadering van Oostduitse predikanten voorgesteld, waartoe de uitnodigingen door hem in de loop van Juni zouden worden ver zonden. Ned. Herv. kerk. Beroepen te Neede (toezegging); J. Terpstra te Uitwierde. Beroepen te Nieuwleusen: E. Kempenaar te Nieuw Stadskanaal. Aangenomen naar Zwijn- drecht: L. Emmerzaai te Dubbeldam. Aangenomen naar Nijverdal (derde predikantsplaats): Joh. Grolle te Driel. Bedankt voor Apeldoorn: W. E. den Hertog te Loosduinen. Geref. kerken. Beroepen te Amsterdam: (vacature J. Overduin): H. U. Buitink te Laren (N.H.), die dit beroep ook aannam. Be roepen te Assen (twee vacaturen): K. P. v. d. Wel te Spijk (Gr.) en R. Yp- ma te Groningen. Beroepen te Twijzel: A. M. Lindeboom te Kantens. Aange nomen naar Amsterdam-Zuid: (als stu dentenpredikant); J. H. Mulder te Voorburg. Aangenomen naar Rotter dam: J. P. Hörehner te Voorthuizen (nadere beslissing). Bedankt voor Adu- ard: H. Hogenhuis te Onnen. Bedankt voor Koudekerk aan de Rijn en voor Middelstum: A. J. Janssens te Kondum Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Aan de theologische hogeschool te Kampen is geslaagd voor het candi- daatsexamen de heer H- D. N. Dooren- bos te Kampen. Chr. Geref. kerken. Tweetal te Delft: B Bijleveld te Noordeloos en M. S. Roos te Zwijn- drecht. Bedankt voor Sneek: D- H. Biesma te Hoogeveen. Remon. Broederschap. Beroepen te Utrecht: F. E. van Leeu wen te Delft. Oud Geref. gemeenten. Beroepen te Capelle aan de Usel; Loenen aan de Vecht en te Nieuw Leusden; L. Gebraad, laatstelijk voor ganger aan de Chr. Geref. kerk te Tholen. DIACONALE CONFERENTIE VRIJ GEMAAKTE GEREF. KERKEN In het gebouw St. Bavo te Haarlem zal op 23 Juni een centrale diaconale conferentie worden gehouden van de Vrijgemaakt Gereformeerde Kerken De bijeenkomst, die onder leiding van de heer J. H. Veenkamp uit Amers foort staat, begint om 10 uur. Prof. C. Veenhof uit Kampen zal mededelin gen doen over de stichting voor Gere formeerde kinderbescherming.. De heer Rosebrand uit Utrecht zal spreken over „De verhouding van kerk en over heid ten aanzien van de verzorging der armen". Bij zonnig weer zijn op het bochtige circuit van Snaefell op het eiland Man de TT-races begonnen met de wedstrijd in dc 350 cc-klasse over zeven ronden of 395.89 km. Honderd deelnemers ver trokken met tussenpozen van 10 sec. De uitslag luidde: 1. Ray Amm (Z.-Rho- desia) op Norton. 2 uur 55 min. 5 sec, gem. snelheid 145,67 km p. uur; 2. Ken Kavanagh (Australië) op Norton. 2.55. 14,6 gem. snelheid 145.54 km.; 3. Fergus Anderson (Engeland) op Guzzi, 2.57.40,6, gem. snelheid 143.89 km. Twee Britse deelnemers verloren tij dens deze race hét leven. Een Norton- rijder verongelukte in de tweede ron de en was op slag dood. Het tweede slachtoffer was Thomas Swarbrick die de macht over het stuur van zijn AJS verloor en eerst tegen de ene en toen tegen de andere berm van het verra derlijke circuit op reed. Onder de dorpelingen van Winger- worth heerst enige onrust in verband met het feit dat 40 schoolkinderen wellicht tot „professionals" zullen worden verklaard omdat ze bü wed strijden tijdens de kroningsfeesten geldprijzen hebben aangenomen va riërend van 1 gulden 25 tot 4 gulden. Vóór de wedstrijd had de secretaris van het district Derbyshire van de Amateur Athletic Association de or ganisatoren gewaarschuwd dat de kin deren profs zouden worden door de prijzen te aanvaarden, in welk geval ze later niet meer aan A.A.A.-wed- strijden zouden kunnen deelnemen. Thans heeft hij het hoofdbestuur van de A.A.A. van de inbreuken op de amateurregels in kennis gesteld. De heer Ridd, voorzitter van de ge meenteraad en van de commissie voor de kroningsfestiviteiten, meent dat de houding van de A.A.A. zeer onredelijk is en dat zij haar eigen reglementen verkeerd uitlegt. En nu wacht men in Wingerworth in spanning af wie ge lijk zal krijgen, en of de kinderen ver der als amateurs dan wel als profs door het leven zullen gaan. Naar wij vernemen heeft de KNVB goedkeuring verleend voor het spelen van de beslissingswedstrijd PSV-Eind hoven op Zaterdagavond 13 Juni a.s. in het stadion De Vliert in Den Bosch, waartoe door de besturen van PSV e» Eindhoven was besloten. OPLOSSING KRUISWOORDPl'ZZLE Horizontaal: 1. brandweer, 8 lood, 9 snor, 11 kool, 12 nep, 14 zoel, 16 rot, 17 baron, 19 fee, 20 a.s., 21 men. 22 lijn. 24 F.N., 25 dof. 26 gelijk, 28 wad. 30 vin. 32 rente, 34 ven, 36 eg, 38 lor, 39 bar, 40 ka, 41 eed, 43 gapen, 45 pop, 46 keur, 48 keu, 49 voos, 50 ruin, 52 pint, 53 resultaat. Verticaal: 1. boot, 2 rol, 3 a d., 4 dier, 5 es, 6 enz.. 7 roof, 8 loos, 10 zeef, 11 krab, 12 Nan, 13 Polen, 15 lens, 17 bef, 18 Nijl, 21 model, 23 nijver, 25 dar, 27 kin. 29 strak, 31 week, 33 nog, 34 van. 35 paps, 37 geer, 39 beu, 40 koot, 42 duur, 44 pei, 45 pont, 47 Rie, 49 via, 51 N.S., 52 pa. 36. Baron Van Pottum had last van zeeziekte en hij voelde zich zelfs zo misselijk, dat hij zijn diner voorbij moest laten gaan, hoezeer hem dat ook ter harte ging. „Ga jij wel dineren, Miesje?" vroeg di baron, toen hij zijn vrouw bij de wastafel bezig zag. „Na tuurlijk Pieter, ik voel me wel niet zo prettig, maar echt zeeziek ben ik toch niet. Ik zal je wel precies vertellen, wat we allemaal gehad hebben, als ik weer naar beneden kom". „Oh, dat hoeft niet", kreunde de baron, die zich met de minuut beroerder voelde wor den. „Zelfs de gedachte aan eten maakt me al misselijk. Ga maar Miesje en laat mij maar liggen. Vraag eens aan de kapitein, of die storm nog lang duurt!" „Komt in orde Pieter", antwoordde de baronesse en verliet de kajuit. De ar me baron staarde zonder iets te zien voor zich uit. Iedere keer als het schip een sprong in de golven maakte, leek het hem of zijn maag in zijn keel te recht kwam. „Is daar nu niets tegen ta doen?" steunde hij zachtjes voor zich heen. Maar niemand antwoordde hem of het moest een windvlaag zijn, die het schip nog heviger dan eerst op de go], ven heen en weer smakte. Maar plot seling herinnerde de baron zich iets. „Wacht es", riep hij. „Ik moet ergens een flacon met anti-zeeziekte tabletjes hebben. Die heb ik destijds in Dieren- dorp gekocht. Wat dom van mij om dat te vergeten". De baron kroop zijn bed uit en zich met handen en voeten vast houdende, kroop hij naar zijn koffer toe. „Wat een toestand", zuchtte hij, terwijl hij tevergeefs aan het slot stond te peuteren van de op en neer dansen de koffer. „Het lijkt wel of ik op de kermis ben". Maar eindelijk sprong het slot toch open. (Adv. Ing. Med.) Kolonel Werner Baumbach. voorma lig deskundige van de Duitse lucht macht en thans technisch adviseur bij het Argentijnse ministerie van Verde diging, heeft alle in de laatste tijd verschenen Duitse persberichten over „dodende stralen en vliegende scho tels" welke tijdens de laatste wereld oorlog in Duitsland uitgevonden zou den zijn. fantastische onzin genoemd, slechts dienend om de „sabotaee-legen- de" nieuwe glans bi.i te zetten. fJe voor sprong, welke Duitsland bij het begin van de oorlog wel had op het gebied van de constructie van straaljagers en geleide projectielen, was volgens kolo nel Baumbach teloor gegaan door een van Hitiers „persoonlijke bevelen" kort na de Duitse veldtocht in Frank rijk in 1940, op grond waarvan het werk eraan ruim twee jaar opgeschort is geweest. Baumbach en Speer, toenmalig mi nister voor Oorlogsproductie, die thans te Spandau als oorlogsmisdadiger ge vangen zit, hadden wel dikwijls hoge nazi's op bezoek gehad, die fantastische plannen kwamen aanbieden, zoals voor een „dodende-straalbatterij", compleet in een sigarenkistje, van de leider van kilometer ne kilometer geld R.S. STOKVIS ZONEN N.V. 140 dealers en tubdealers, «overal In Nederland. het arbeidsfront Robcrt Ley. Al der gelijke „uitvindingen" bleken echter een ernstig onderzoek niet waard te zijn. In Engeland, aldus Baumbach, kre gen de officiële instanties ook derge lijke uitvindingen aangeboden. Men loofde daar toen een prijs van dui zend pond sterling uit voor degene, die een apparaat zou kunnen demon streren, waarmede een schaap op een afstand van dertig meter door middel van een „dodende straal" omgebracht zou kunnen worden. Tot nog toe is er echter nog nimmer melding gemaakt van een schaap, dat op die manier aan zijn eind is gekomen, aldus Baum bach. (Adv. Ing. Med.) voedt versterkt en desinfecteer! de huid (Adv. Ing. Med.) 26. „Zal hü gaan slapen, zonder dat er iemand bij hem zit?" vroeg mevrouw Garron. „O, ja. dat heeft Lorna hem geleerd". Lynne boog zich over hem heen en zoende hem. „Nacht Pieps". „Goede nacht.... Michael". Mevrouw Garrons lippen beefden boven zijn mondje. Hij probeerde de pluisjes van zijn slaappakje af te plukken. Maar die waren er niet. Hij balde zijn vuistjes en lag daarmee aan iedere kant van zijn hoofdje. Zijn oogleden vielen dicht; zijn vuistjes vouwden open. Er kwam een over alles heersende rust. En voor een ogenblik voelde Lynne zich veel dichter bij Patricia Garron en zij fluisterde: „Bryce en ik spraken samen op weg naar het hotel; wij spraken over Michael en Lorna en over Beatrice". Mevrouw Garron zei niets en keek ook niet op. Lynne voelde de afwij zing, maar zij hield vol:,. Ik wou graag dat u iets wist over Michael en Lorna. Alstublieft, mevrouw Garron, even dit éne: zü hielden dolveel van elkaar, in het begin en aan het eind". Mevrouw Garron zei scherp: „Ik zou wel eens willen weten, waarom u daar zo de nadruk op legt?" En Lynne voelde zich gedreven tot een heftig: „Misschien omdat ik denk, dat u t niet wilt geloven- O, ik weet Bryce vertelde 't mü dat Beatrice eens Michael's zij zocht naar het juiste woord en vond het: „vriendin was en dat u verwachtte dat zij zouden trou wen. Maar „Vriendin?" Mevrouw Garron sprak slechts dat éne woord Zij was veel i méér". „Is dat zo? Bent u er zeker van? Is WU?&n"tf i di" dat h3ar idet t nlet zó *eweest zijn: hij mifr - 6 V00r haar een aanbidder, "a zl' was voor hem niet meer dan iemand om mee uit te gaan? En dus toen hij in Engeland kwam, voelde hij geen verplichtingen tegenover haar en toen hij Lorna ontmoette, had hij geen irèvnpu kweten °Ver een zaak. die hü gevoelloos verbroken had". Zü kreeg geen antwoord, noch in G™enhl Tn stil.ZWl,2end. Mevrouw zwijgen en bleef onwrikbaar. Niet op deze wüze, door het zaad van deze smeekbede uit te zaaien, konden al 't onkruid van 't om de tuin geleide medelijden en de voor oordelen verdelgd worden in een aar- n „die„20 dlePS3and door Beatrice Penda bewerkt was. Ook konden de wijdvertakte wortels niet door de waarheid eruitgeschoffeld worden. Peter, half in slaap. gaf. een geluidje en ging op zijn zij liggen. „Wij hinderen hem", zei mevrouw Garron- t Spijt mij", zei Lynne met onvaste stem, en zij talmde nog een ogenblik om naar het sluimerend kind te kijken. Haar ogen waren vochtig geworden en zij voelde dat ze heet en brandend waren. Toen zij opkeek, was mevrouw Gar ron weggegaan. Maar nu voelde zij geen vrede meer in de kamer, slechts vijandigheid. Zij deed haar witte avondjas uit, hing die in de hangkast, pakte een nachtjapon, kamerslofjes, een kimono en toiletbenodigdheden uit en ging toen stilletjes terug naar de gang. Bryce wachtte daar od haar, heel knap in zijn tropenkleren. Zij probeer de niet te zien hóé knap. ,,'t Eten is laat, hoor ik", zei hij. ,,'t Resultaat van Peters hels lawaai. Maar wat doet het ertoe? Het geeft tijd voor een sigaretje- Laten wij naar buiten gaan en er één roken". Hij legde zijn hand tegen haar elle boog; zij gingen naar buiten in de patio onder de poort door en liepen naar het miniatuur vijvertje met de waterlelies. Zij waren geheel zichtbaar van Beatrice's ramen uit. Haar ogen volg den hen, terwijl Rosina haar voor 't diner hielp kleden: vooral volgden zij Lynne, die plotseling, storende, en onmiskenbaar een mededingster was geworden. 't Opblinken van een sigarettenkoker in een zonnestraal: de vlam van een aansteker met een beschermende hand eromheen; hoofden naar elkaar over- gebogen; een achtergrond van vager wordend water, onbeweeglijk als glas, en gesloten waterlelies en een opaal- kleurige lucht. Een voorgrond van goudgele allamanda.gestrengeld over een witte stenen pergola. Al die dingen merkte Beatrice op; en dat Bryce en Lynne veel lachten, en, dat de onmis kenbare geest van het romantisch ont dekken en het zich van elkaar bewust zijn. vaardig over hen geworden was. Op deze wijze begon de idylle: met een sigaret aangestoken aan 't vlam metje van een aansteker, een glimlach, een blik, de aanraking van een hand op de koele ronding van een elleboog, een vleugje parfum; de onsterfelijke vonk van gepassioneerde drift; de eeuwige betovering van een schone vrouw, de onwillekeurige reactie van de zinnen van een man; de buiging van een stem, de boodschap die lag in een blik der ogen; de dingen die ge zegd en die verzwegen werden; en steeds weer het diepgaande voelen van eikaars nabiiheid. De idylle begon zo, maar behoefde nog niet het voorspel van een huwelijk te zijn.... Terwijl Beatrice toekeek, was Rosina druk bezig. Hoewel zij er onhandig uitzag, had Rosina een gelukkige hand voor kappen, voor het schikken van een corsage, voor het handig aanbren gen van de benodigde opschik. Toen zij klaar was met haar kameniersdiensten voor juffrouw Penda kon zij gaan. Beatrice reed haar stoel dichter bij de ramen aan de zuidkant en bleef de idylle ip haar allereerste stadium be spieden. Zij droeg amethyst-kleurig fluweel, wulps door de donkere glans en had in plaats van haar ivoorkleurige shawl een meer overladen zwarte lap, druk bewerkt met gouddraad, met een reusachtige bloem erop, die bijna tot aan de vier hoeken reikte. Het licht begon langzamerhand om haar heen minder te worden, zodat zij één werd met de vage schaduwen van haar kamer. Na enige tijd verlieten Bryce en Lynne het vijvertje en keerden zij terug naar het huis. Zij kwamen langs de ramen, zonder de toeschouwer te bemerken. Woorden werden door Beatrice opge vangen, woorden met vleugels, die als zwaluwen rechtuit op haar toevlogen door de fluwelige duisternis. „Morgenavond, Lynne: eten op de binnenplaats van de Rios, zelfde tafel tje; daarna een kijkje in oud Panama en terug om te dansen in „De Kaars". Het is een zeer bijzondere kaars: laten wij doen of wij vrolijke nachtvlinders zijn, niet?" Dit was een warme, dringende stem. De andere was even aarzelend; en dat verbaasde Beatrice. omdat zü niet wist dat de oorzaak hiervan in Engeland woonde en dat zijn naam Philip Mal- lard was, die dansen een dwaze inspan ning vond en altiid Lynne's plezier daarin had tegengewerkt. (Wordt vervolgd). MET EERVOL ONTSLAG, een hoorspel naar het gelijknamige toneelstuk van Terence Rattigan. Al$ film, en als toneelspel heeft het werkje zovelen geboeid en ontroerd, dat we de microfoon bewerking nauwelijks meer be hoeven aan te bevelen (Woensdag 21.00 over Hilversum II, 298 m.) MIDDAGCONCERT. Na de prach tige Zevende Symphonie van Beethoven die ondanks zijn ge ladenheid in dit programma haast ongecompliceerd en kinderlijk zal aandoen horen we de som bere problematiek van Gustav Mahler, belichaamd in zijn schone „Lied von der Erde". De teksten zijn oorspronkelijk van Chinese herkomst. De alt Kathleen Fer- rier en de tenor Julius Patzak zingen de solopartijen (Woensdag 14.00 over Hilversum I, 402 m.) WOENSDAG 10 JUNI HILVERSUM I, 402 m-: 7 00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9 30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 12.05 Zang en piano. 12.30 Land- en Tuinbouwmededeiingen. 12.33 Lichte muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuis front. 13.20 Gram. 13.50 Idem. 15.45 Ac cordeon-Orkest. 16.00 Voor de jeugd. 17-20 Orgelspel. 17.50 Militaire reportage. 18.00 Gram. 18.30 Spectrum v. h. Christelijk Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Geestelijke liederen. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gram. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamer orkest en sol. 21.00 Lichte muziek. 21.30 „Nederl. Staatslieden van de 19e eeuw", causerie. 21.50 Hammondorgelspel. 22.05 „Speurtocht door Zuid-Afrika". reportage. 2215 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15— 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM IX, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—2400 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gymnastiek. 9.10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Instrumentaal trio. 12.30 Land- en Tuinbouwmededeiin gen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellings agenda. 13.18 Dansmuziek. 13.50 Gram. 14.00 „De weg omhoog", causerie. 14.Is Gram. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 Voor de jeugd. 16.00 Vierhandig pianospel. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zie* ken. 17,15 Lichte muziek. 17.40 Gram. 17.50 Regeringsuitzenaing„Antilliaanse jongeren bezien Nederland", door H. Den* nert en Ch. Corsen. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Gram. 19.15 Praatje over consumentenbelangen. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws 20.05 Politiek commentaar 20.15 Gevar. mu ziek. 21.00 „Met eervol ontslag", hoor spel. 22.15 Pianorecital. 22.45 „Pijn", cau serie. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20—24 00 Gram

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4