Stad met drie aangezichten.... Feestelijke opening gebouw Sint Antonius-spaarbank DE FILMS VAN DEZE WEEK Autoriteiten op excursie Natuurlijke tweeslachtigheid een goede karaktertrek TIVOLI: WITTE: Plaveisel laat wel te wensen over Vrijgesproken Periodieke zeilstrijd weldra ten einde IN HET KORT kluchtige notities uit Nieuwediep Visserij-CUrSUS HOUTWORM EN HRC speelt in Schagen tegen KFC 1 Halve eeuw maatschappelijk werk bekroond Interieur paart stijl aan soberheid „Het wonder van Fatima" Gevangene van Mandorra' Tussen Haaks en Kuitje Anna Paulowna Plattelandsvrouwen hadden mooie dag OP EEN DAG al» gisteren, t0nnig en met een frisse zeebries, is Den Helder voor de vacantieganftr Pm ui,gezocht oord. Wij Nieuwedie- pers begrijpen dat niet altijd. Het i, voor ons duidelijk, dat de water kant en de Donkere Duinen hun bijzondere aantrekkelijkheid hebben, maar verder ontdekken wij hier weinig bekoorlijks. En toch spreken we telkens weer mensen van buiten, die een opmerkelijke vreugde aan een bezoek aan Nieuwediep beleven. Dingen, die voor ons doodgewoon zijn, maken op hen een prettige indruk. Dat ligt waarschijnlijk aan de sfeer in deze stad, die twee aangezichten heeft, het ene gericht op de zee, het andere op het land. Deze natuurlijke tweeslachtigheid, die op allerlei uij~e tot uiting komt en voor de niet-Nieuwedieper een aan genante spanning suggereert, wordt als een zelden aangetroffen goede karaktertrek aangevoeld. Onlangs schreven wij, dat Den Helder door de beslotenheid waarin de meeste arbeid wordt verricht, ogen schijnlijk een bevolking heeft van mensen, die het rustig en gemoedelijk opnemen. De vacantieganger, die eens de dynamiek van zijn eigen om geving wil ontvluchten, aanvaardt deze sfeer als een verademing, temeer wanneer van over de wijde zee een frisse wind het land met zuurstof overlaadt. HE BUITENHAVEN, met praetisch u geen meter kaderuimte onbenut, waar gistere i de oorlogsbodems op verschil- lende plaatsen boord aan boord lagen, loonde alleen al een plezierig bezoek' Het druk bedrijf van de baggermolens aan de overkant, het af en aan varen van sleepbootjes met keileembakken en het dartelen van de sloepen in de perio dieke zeilwedstrijden trokken talloze belangstellende kijkers. Aan de Dijk, meer in de richting van Huisduinen, zorgden vliegtuigen van de M.L.D., oefenend boven de uitgestrekte zandplaat aan de Zuidwestkant van Texel, voor een levendige stoffering van het ruime vergezicht. Op gezette tijden werd ter hoogte van Kaap Hoofd een onderlosser tot dicht onder de Dijk, in de nabijheid van blauwe raaitonnen. gesleept, waar de compacte lading van keileem aan de uitgeslepen bodem van het Marsdiep werd toevertrouwd. TVE WEG TERUG, langs de Huisduiner- weg, was minder feestelijk. De ge meente Den Helder vertoonde hier een derde gezicht, zeer hobbelig en pok dalig! Voor de Nieuwedieper oud nieuws, maar voor de vreemdeling niet. Hij kan nauwelijks een woord van ver- bazing onderdrukken over het plaveisel van sommige straten, die men Nieu wedieper of vreemdeling trouwens maar net beste kan mijden. De oppervlakkige buitenstaander zou het liefst al deze straten a la miaute van een nieuw wegdek voorzien, maar dat is alleen al om financiële redenen onuitvoerbaar. Op de gemeente-begro ting voor 1948 werd ruim f 140.000 uitgetrokken voor het herbestraten van Fabrieksgracht Jonkerstraat. Nieuw- straat, Van Hogendorpstraat, Eerste Vroonstraat. De Ruyterstraat. Hooger- werfstraat (thans Witte de Withstraat), en Van Galenstraat. Het noemen van deze straten wekte verwachtingen, waarvan sommige onverwezenlijkt ble ven, doordat in de loop van het dienst jaar wijzigingen in het schema moesten ADVERTENTIE ln meubelen verdelgt men op snelle, een voudige en radicale wijze met PYRODEE. Verkrijgbaar bij Drogisten en Woninginrichtingen. Voor bestrijding van houtworm in kerken, grote gebouwen, woonhuizen, boerderijen enz., raadplege men zonder enige ver plichting onze afdeling „Voorlichting", KLEINE'S CHEMISCHE FABRIEK, LEIDEN Voor Den Helder vrage men aam- Drogisterij G. J. TAKKEN Keizerstraat 47/49 Brakkeveldweg 59 (Advertentie, tng. Mea.j worden aangebracht. De bestrating van de Fabrieksgraeht bijvoorbeeld kon voorlopig geen doorgang vinden door de voorgenomen aanleg van een nieuwe gastoevoerleiding. In net algemeen is het zo, dat de dienst voor Openbare Werken, bü het opstellen en uitwerken van bestratingsplannen terdege reke ning moet houden met hetgeen in de grond zit. Buizen voor gas en water, kabels voor electriciteit, telefoon en radio, rioleringen.... Het spreekt van zelf, dat het geen aanbeveling verdient het plaveisel te vernieuwen wanneer dat toch binnen afzienbare tijd weer moet worden opgebroken. Vooral de toestand van de rioleringen, gezien ook in verband met de voorgenomen aan sluiting van het gehele net op de moer riolen, maakt een voorzichtig beleid noodzakelijk. Voor de jaren 1949. 1950, 1951 en 1852 werd wederom ruim f 100.000.— per jaar voor de bestratingen uitgetrokken. In de memories van toelichting werd telkens aangegeven, welke straten op het programma stonden. Voor 1953 werd ruim f 125.000— beschikbaar ge steld, maar ditmaal werden geen be paalde straten genoemd. De straatma kers zijn voortdurend daar in actie, waar men voorlopig geen opbrekingen behoeft te vrezen. Zo zal binnenkort het plaveisel van de Singel onderhanden worden genomen. De inmiddels aange komen trottoirbanden werden, om extra opslag- en transportkosten te vermijden, meteen naar de plaats van bestemming gebracht. Voor hai overige moeten we ieder» vierkante meter vernieuwde of op nieuw gelegde bestrating dankbaar accepteren, in de overtuiging, dat de dienst voor Openbare Werken de be schikbare gelden op de meest verant woorde wijze besteedt. MOG LUTTELE DAGEN en de mu- ziektent in het Julianapark zal voor zien zijn van het windscherm, waartoe de gemeenteraad op 14 October 1952 be sloot. De concertgevers behoeven 1an niet meer beducht te zijn voor -<■ hin der van windvlafR-n of plotselir.opko mende regenbuitjes. De achthoekige muziektent krijgt namelijk glazen ra men, die drie zijden beslaan. Door mid del van rails aan onder- en bovenzijde kunnen deze ramen worden verschoven naar de drie vlakken die het meest worden bedreigd. Wellicht zal dit wind scherm ook de acoustiek nog ten goede komen. Het ziet er naar uit, dat Hel- der's Fanfarecorps en de arbeiders- zangver.niging „Kunst aan het Volk" voor het eerst van de nieuwe aanwinst kunnen profiteren. Zij geven namelijk een gecombineerd concert op Dinsdag avond 23 Juni. De arbeiders doen hun best om de zaak tijdig gereed te krij gen. TOT BESLUIT een enkel advies aan A eventuele argeloze vreemdelingen, die Den Helder bezoeken. Het verdient geen aanbeveling, 's nachts na half één door de Koningstraat te wandelen. Ook wanneer het niet geregend heeft, kan het daar glibberig zijn. Dat komt door het drinken van bier of Jenever. En dat drinken gaat gepaard met een soort burengerucht, door sommigen muziek genoemd. Het schijnt moeilijk te zijn, dergelijke soorten van „amuse ment" binnen aanvaardbare beddingen te leiden. X geplaatste aTtikel over de wenselijk heid van visserij-onderwijs kunnen wij mededelen, dat van gemeentewege reeds pogingen worden aangewend tot het vestigen van een dergelijke oplei ding te Den Helder. Men streeft er naar, een tweejarige cursus te verbinden aan de Zeevaart school. Daarvan kan dan gebruik wor den gemaakt door jongens, die met goed gevolg zes leerjaren van de lagere school hebben doorlopen en zich dan nog gedurende twee jaar kunnen voorbereiden op hun taak bij de vis serij. Ook dit jaar speelt het eerste elftal van HRC tijdens de kermis te Schagen een propaganda-wedstrijd, en wel OP Woensdag 24 Juni. De traditionele te genstander, Volendam. is deze keer ver hinderd, daar de wijdbroeken nog in de promotiecompetitie spelen. Als te genstander fungeert nu KFC 1. De wedstrijd begint om half acht. In de bovenzaal van café Sanderse op het Koningsplein is morgenochtend om half elf weer de bijeenkomst voor niet-kerkelijken. £)E R.K. SPAARBANK „Sint Antonius van Padua", die enkele jaren geleden op sobere wijze het gouden jubileum vierde, bereikte gis- teren een belangrijke mijlpaal door de officiële opening van het nieuwe kantoorgebouw aan de Spuistraat. Daar is onder architectuur van de heer L. Sok een fraai pand verrezen, dat van alle luxe is ge. speend en toch een waardige schoonheid heeft. De bouwers het karwei werd opgedragen aan de heer S. A. Knuwer te Schagen zijn er volkomen in geslaagd, de eisen van bescheidenheid en practische bruikbaarheid met elkaar te verenigen. Het stijlvolle interieur is als het ware een stimulans tot spaarzaamheid, omdat het de bezoeker demonstreert hoe ook zonder weelde en overdaad een uitstekend geheel kan worden verkregen. Door het doorknippen van een lint verrichtte burgemeester mr G. D. Rehorst het symbolische openingsceremonieel, waarna de vele genodigden in hotel „Bellevue" bijeenkwamen. DE VOORZITTER van het spaarbank- u bestuur, de heer J. J. Snel, verwel komde o.m. burgemeester Rehorst. de gemeente-secretaris, mr dr E. van Bol huis, wethouder P. Th. Luijckx, de adjunct-directeur der Rijkswerf, kapi tein-luitenant ter zee J. S. Bax, deken Naar men zegt ligt aan de film: „Het wonder van Fatima" een historische gebeurtenis ten grondslag. In prachtige kleuren gaat deze geschiedenis nu in Tivcfli, waar men er tot en met Maan dagavond getuige van kan zijn. De rolprent speelt in 1917, tien jaar nadat in Lissabon de socialistische re publiek werd uitgeroepen. De macht hebbers hadden niet kunnen verhinde ren, dat in het dorpje Fatima nog een kern van gelovigen leeft. Op zekere dag ontwaart men een verschijning, die een paar kinderen zegt, zes maanden lang op de dertiende van elke maand naar deze plaats te komen. Op de betreffen de dag van de laatste maand zal de Lucia Ltos Santos (Susan U hitney) wordt ondervraugd over het wonder van Fatima in de kleurenfilm, die momenteel in Tivoli draait. verschijning een teken geven, ter be krachtiging van haar boodschap van vrede voor allen. Eén en ander heeft botsingen tot ge volg tussen de bewoners van het plaatsje en de soldaten, die de bijeen komsten moeten verhinderen. Op de bewuste laatste dag worden de kinde ren door de gouverneur weggevoerd, doch weer losgelaten, daar hij niet ge looft, dat op de dertiende Octaber de verschijning het beloofde teken zal ge ven. Laten wij niet alles vertellen. Het zij slechts vermeld, dat deze film, hoewel boeiend, uiteraard niet allerwege waardering zal ondervinden. Zo moet het ons van het hart, dat dergelijke onderwerpen (al of niet op „waarheid" berustend) niet in een bioscoop thuis horen. Wat de Witte-bioscoop tot en met Maandag te bieden heett, is andermaal nauw verwant aan de geschiedenissen van Robin Hood en diens zoon, waar aan nooit een einde komt. Dat behoeft ook niet, want ze zijn doorgaans amu sant en kunnen in het geheel geen kwaad. Anthony Dexter in een dubbel rol ia de held in „De gevangene van Mandorra". Als kapitein Carlos Delar- ga gelijkt hij zo veel op de koning, dat hij tenslotte zelfs diens plaats moet innemen. Romantischer kan het al niet, menen wij. En het wordt helemaal „goed", wanneer de echte koning wordt gedood en Carlos tot zijn opvolger wtsrdt benoemd. Anthony Dexter een tweede Valen- tino schermt en mint als de beste en wordt in al zijn kleurrijke avonturen bijgestaan door Jody Lawrance, Gale Robbins en Anthony Quinn. Het ver haal zelf is bijzonder serieus uitgewerkt en verdient meer belangstelling dan de gemiddelde avonturenfilm ïfjpHi vi'iv Burgerlijke en marine-autoriteiten te Den Helder hebbeu gisteren een be spreking gehouden ten raadhuize en daarna een rondgang door de stad gemaakt, waarbij in het bijzonder aan dacht werd geschonken aan de nieuwe wijken. Het gemeentebestuur werd vertegen woordigd door het college van B. en W. De commandant Zeemacht Neder land, schout bij nacht F. T. Burghard, was vergezeld van de chef-staf Zee macht Nederland, kapitein ter zee A. J. Quanjer. De conferentie werd voorts bijgewoond door de Commandant Ma ritieme Middelen, kapitein ter zee M. A. J. Derksenta, de directeur van de Rijkswerf, kapitein ter zee P. A. Rie del. en de adjunct-directeur der Rijks werf, kapiteinluitenant ter zee J. S. Bax. De politierechter te Alkmaar, uit spraak doende in de zaak van de Hei- det-se huurder Van A., die door zijn huiseigenaar A. was beschuldigd van valsheid in geschrifte, heeft verdachte van alle rechtsvervolging ontslagen. De eis luidde f 15.boete subs, 5 dagen hechtenis. Hr. Ms. „Van Speyk" keerde gis teravond in Den Helder terug. Het is morgen hoog water om 1,55 en 13.55 uur, en laag water °m 7.25 en 20.30 uur. Maandag is het hoog water om 2.55 en 15.00 uur, en laag water om 8.35 en 21.35 uur De temperatuur van het zeewater was 15,5 graden Cel- Krullen JK, Scorpius, denk altijd met genoegen terug aan die al lang vergleden pe riode, toen ik, aan de hand van m'n moeder, telkens blijmoedig naar de tandarts dartelde. Het was voor mij een feest de boor te voelen en na afloop van de man in de witte jas te vernemen, dat ik mij zo kranig had Be houden. Ja, als kind ging ik met een even gerust hart naar de kapper als naar de tandarts. Tegenwoordig pre fereer ifc een bezoek aan eerstgenoemde. Ik weet, dat niet elk kind de tandendokter of de bar bier mint. Van de week was ik er nog getuipe nan, hoe een klein meisje haar be handeling door een voor zichtige en met faam bekle de kapper onderging als een varken, dat onvoorbereid en niet verdoofd de rose buik tot een gezakte chirurg dient te menden. Het viel my nop mee, dat de kapper niet ook te snikken aanving en dat da moeder haar ijzi- ae kalmte bewaarde. Ik zou in haar plaats het leed. dat m ij n vlees en m ij n bloed werrf aangedaan, niet mede hebben kunnen rirapen. Ik zou, enenals mijn dochter, haar beul de grond in heb ben gekeken en de verte- genwnnrdiaer van de Kan- pershnnd on rijn. begrafenis niet. het woord hebben ver leend. Het meisje schreide heel haar witte boezelaar nat, terwijl zü, kleintjes op een hoge kruk gedrukt, in de spiegel haar blonde krullen sneuvelen zag. Vlugger dan bladeren tn de herfst vielen zij van haar hoofdje, dat door vijf krachtige en lenig- gespreide vingers in positie werd gehouden. Het kind trachtte wel het kopje te wringen, zolang de kwelling duurde, maar dit ge lukte slechts, wanneer de kapper zijn houding wijzigde en z\j even haar dik-betraand» ogen aan mammie kon klam pen. Zij vond evenwel geen weerklank, hetgeen het ver driet nog deed toenemen. En nu de reactie, want zodra de kapper haar van de kruk had getild, liet het meisje zich door de knietjes zakken en plantte haar broekje op de grond. Aldus gezeten verzamelde zij met mollige handjes alle haar ontnomen krullen en legde ze weer op haar hoofd. Ik, Scorpius, heb er geen pro bleem van gemaakt, maar toch zou ik er graag achter zijn gekomen, wat het meisje hiertoe heeft bedre ven. Misschien oordeelde zij zich charmanter mèt krul len Wellicht ook demon streerde haar gebaar, dat zij moeder en kapper tartte en dat de krullen bij haar hoor. den, al waren zij onder wjjs- pewaavde dwang verwijderd. Misschien zat er een kopje op. ROEIEN TJRADUS wéét het niet, u maar hij gelooft dat de activiteit van „Marmag" af neemt en dat die van „Wer ken en Ontspanning", de personeelsvereniging van Openbare Werken, met de dag gaat toenemen. „W. en O." lanceert nu ten minste een primeur, die op Donder dagavond 25 Juni zijn beslag zal krijgen. Om uw nieuws gierigheid meteen te bevre digen, zij vermeld, dat op die avond, om zeven uur, in het Helders Kanaal een roei- wedjtrijd wordt georgani seerd voor leden van het personeel. Terwijl op het droge een geluidsdagen pittige muziek loslaat, meten enkele tien tallen deelnemers eikaars roei-krachten. Zij starten bij het raadhuis en rcreiên op volle toeren naar het politie bureau, waar zich de finish bevindt en de wedstrijdlei ding ijverig de resultaten noteert. Elk deelnemend vaartuigje telt een beman ning van drie koppen; twee roeiers martelen zich de biceps ai, terwijl een derde man, ondanks alle krachts explosies, zal trachten te stu ren. Heel deze grap gaat om het sportieve element en voorts om prijzen, waar onder hartige worsten, die na een dergelijk feest best zullen smaken. Uw aller Gradus hoopt intussen in stilte, dat dit initiatief van „W. en O." in de toekomst leidt naar gondelvaarten en versierd en verlicht bootje varen op feestdagen. Hier- toor zijn mogelijkheden te over en t is weer eens iets anders dan défilé's, volks dansen erf tentconcerten. VADERDAG WAARTOE een vader- en een moederdag dienen? Vraagt het de bloemenman, die gisteren schreef: „Ook Vaderdag is Bloemendag". Enfin, ter gelegenheid van Vaderdag, die, zoals ge weet, morgen behoort te worden gevierd, plaatst Gradus een vers, dat hij van een trouwe lezer mocht ontvangen: „Op éne dag in 't ganse jaar dan viert er de familie- schaar, zo heerlijk knusjes met elkaar de Vaderdag, ja, heus, 't is waar! Wat ma hem gans het jaar verbiedt dat hindert op die dag haar niet. Pappa die zingt het hoogste lied, vergeeft voor één dag zijn verdriet. Hij rookt en snoept, hij drinkt en lacht geen afwas die dan op hem wacht; hij is nog luier d»n bij nacht, maar mamma uit niet éne klacht! Er wordt gekookt wait hij be lieft, dan doet men slechts wat hem gerieft, hij is bij allen dan geliefd, ma voelt zich nergens door gegriefd. Hij drinkt cognac als stro mend water, houdt geen moment zijn grote snater, slaat ongestraft de grootste flater, maar dan die dag dan komt de kater! De dag daaropwèg is zijn lach! Dan zingt 'ie weer mineur van Bach, dan draait 'ie op voor het gelag, ach.... was 't maar immer Vaderdag". SCHOENEN nE schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk, die elke Woensdagmiddag van twee tot drie uur in de Molen straat wordt gehouden, draait nu al weer twee jaar met succes. En toch loopt niet altijd alles op rolletjes, ofschoon de stichting zelf de zaakjes uitstekend heeft ge organiseerd. Zo gebeurde het verleden week, dat een dame kwam kijken wat er van haar poging tot ruilen was geworden. Wat was echter het geval? Zij had destijds haar schoenen ingeleverd en daarvoor nummer 24 ontvan gen, terwijl men intussen met de nummering de dui zend begint te naderen. Toen de dame haar schoenen kreeg, zei ze: „Maar die zijn niet van mij", hetgeen uiter aard onmogelijk was, daar de stichting geen „dubbele boekhouding" propageert. Het meest waarschijnlijk was daarom, dat zij zo lang niet is komen informeren, dat zij haar eigen trappers niet her kende. Men zal mét Gradus be grijpen, dat een ruiling nooit tot stand kan komen, wan neer men niet eens wat eer der (na twee weken bijvoor beeld) komt horen. Het ver dient dus aanbeveling, dat schoenenruilers een regel matig contact onderhouden met de „beurs". Dat be vordert vanzelfsprekend voor een ieder de kans van slagen. A. H. Harst, pastoor K. A. H. van Veen, vlootaalmoezenier P. H. Buijssen en de besturen der zusterinstellingen. In een summier historisch overzicht deelde de heer Snel mede, dat het aan inleggers verschuldigde bedrag bijna een millioen gulden bedraagt. Verleden jaar werd* ruim f 172.000.— ingelegd. Burgemeester Rehorst opende de rij van sprekers, die het bestuur op deze feestelijke dag wilden gelukwensen. Na te hebben gewezen op de grote maat schappelijke betekenis van het sparen, greep de burgemeester terug op het geen de voorzitter had gezegd over het sparen voor een eigen huis. zoals dat vóór de oorlog door zeer velen in Den Helder werd gedaan. De heer Rehorst sprak de wens uit, dat langzamerhand meer en meer door particulieren zal worden gebouwd, opdat ook wat meer variatie in het stadsbeeld wordt ge bracht. Notaris J. P. Loots, die voor de bouw menig financieel advies bij het voorbe reidend werk heeft gegeven, feliciteerde- en daarna de heer J. B. F. Meijer na mens het bestuur van de Nutsspaar- bank. De personeelschef van de Rijks werf, de heer M. C. van Ballegooijen, wenste in het bijzonder ook de spaar ders geluk, wijzend op het gevaar dat vele voorschotbanken inhouden. Na mens de Katholieke Arbeidersbeweging bracht de heer C. Ran hulde aan de- pioniers en dank aan het huidige be stuur. Als laatste spreker trad deken Harst naar voren om, mede uit naam van pastoor Van Veen zijn welgemeende ge lukwensen aan te bieden. In zijn dankwoord richtte de heer Snel zich in het bijzonder tot de ar chitect en de aannemer, voorts tot de gemeentelijke instanties en de directie van de Nederlandse Middenstandsbank, tot de heer en mevrouw Van Amers foort en tenslotte tot de directie van de N.V. Aug. Lachappelle uit Breda, die het gebouw heeft voorzien van keurige parketvloeren van Australisch yarrah- nout. Ter viering van de officiële opening bleef men nog enige tijd onder het ge not van verversingen bijeen. Begunstigd door een stevige Zuid wester bries hebben gisteren de deel nemers in de B-klasse hun voorlaatste periodieke zeilwedstrijd verzeild. De morgenwedstrijd had door de harde vloedstroom een minder vlot verloop, maar gistermiddag liep alles bijzonder kwiek van stapel. De luitenant ter zee der eerste klasse P. Bussemaker bewees opnieuw, de „primus inter pares" te zijn, door beide malen als eerste te finishen. Kwartiermeester Van der Leeden werd gistermorgen tweede en matroos Boel houwer gistermiddag. De derde plaats werd gistermiddag bezet door adel borst Esser en gistermiddag door ma troos Averink. Volgende week Vrijdag valt de be slissing in de A-klasse en de week daarop, daags voor de aanvang van de nationale wedstrijden van de KMJC, zeilen de B-klassers voor het laatst, De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. G. H. D. Betting (Timorlaan 15, telefoon 2890) en J. P. M. Trouw (Zuidstraat 13, telefoon 2030). De Zondags- en avonddienst yoor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. King- ma, Polderweg 25, telefoon 2581. Het wekelijks spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Borneolaan. Vandaag wordt de inzameling ten bate van net Centraal Genootschap voor kinderherstellingsoorden en ge zondheidskolonies besloten met een straatcollecte. De schilderijen-tentoonstelling in het raadhuis is vandaag en morgen geopend van drie tot vijf uur 's middags en van half acht tot tien uur 's avonds. Mag Gradus u voorstellen: Roedi Graaf, die het best kan vinden met haar poesje. Poes-zelf demonstreerde voor lijfkieker, dat zij alléén wel melk uit een flesje kun zuigen. Verstandig, niet In twee bussen trokken 65 dames van de Bond van Plattelandsvrouwen er op uit. Eén groep ging naar Edam waar een bezoek werd gebracht aan een pottenbakkerij, de andere naar een handweverij in Laren. Via Hilversum, waar beide bussen voor de koffiemaal tijd bij elkaar kwamen, ging groep één ru naar de handweverij, terwijl de tweede groep een bezoek bracht aan een diamantslijperij. Beide groepen ontmoetten elkaar weer in Groenendaal te Heemstede, waar gedineerd werd. Welgemoed keerden de dames hierna naar de poi- der terug. MEDEMBLIK 18 Juni Grote mui zen 21,20. drielingen 18,10-18.40, kriel 15.3017,60, rode muizen 26.80, kiem® rode muizen 16.10,

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2