Plannen nieuwe toevoerleiding boord gesleurd in gevorderd stadium Aanjaagstation geen oplossing Sportraad wil voortzetting van contact met Wieringen Jimmy Brown en de Oranjehemden Betonningsvaartuig Zaandam' binnenkort in dienst Kampioen van Helders kanaal: de ploeg van Kuiper Waternood inNieuwediep Door net buiten Eigen winning gering door droogte en groei der stad Bevelhebber woont oefeningen bij Slechte start van de Bruinvissen KLEINE FEITEN Gymnastieklokalen niet voor clubs IN HET KORT Vandaag voor proef tocht naar zee Ongeval op Urker botter in volle zee Centrum-plan ter inzage Nog geen overeenstemming sectie Sport J Aanwinst voor Loodswezen Den Helder Komische roeiwedstrijden van W. en O Lauwerkransen voor winnaars VRIJDAG 2« JUNI 1953 DE MENSEN KLAGEN. Over woningnood, hoge huren en lage lonen. Be laatste tijd verzinkt dit alles evenwel in het niet bij de allesover heersende klacht: waternood. Men heeft het overal kunnen horen: er is een gebrek aan water! De telefoons van de Water- en Liehtbedrijven staan niet stil; vooral de mensen die op bovenhuizen vertoeven lijden onder het tekort. Een sprekend voorbeeld van de ernst van de situatie kregen wij bij een bezoek aan de douche-inrichting van de heer H. A. F.nklaar Jr. aan de Stationsstraat. Normaal kunnen in één uur tijds in 'ijo tien cellen dertig mensen een bad nemen momenteel komen slechts negen mensen daaraan toe. Dat komt hierop neer. dat van de tien bad- cellen er nu slechts twee a drie tegelijk in gebruik kunnen worden ge nomen. Daar dit een onhoudbare toestand was, heeft de heer Enklaar tot het aanschaffen van een Silii-pompinstallatie moeten besluiten; een niet onbelangrijke uitgave, waardoor evenwel het bedrijf op de oude voet kan worden hervat. De installatie van de heer Enklaar pómpt dus, middels een motor van lp; pk, het water op, dat in zijn in richting benodigd is. Vandaag treedt de1 pompen in werking, zodat dus van heden af de klanten op de normale wijze kunnen worden geholpen. Het behoeft intussen geen betoog, dat niet alleen de heer Enklaar door de wa ternood „op kosten wordt gejaagd". Evenmin behoeft het uitleg, dat alles m'oet worden gedaan om tot een be vredigende oplossing van de moeilijk heden te komen. Vele factoren zijn aan het onge rief debet. De voornaamste zijn: a. de aanzienlijk mindere regenval (1950 was erg „nat", 1951 „ging", 1952 en 1953 erg droog), b. de zeer snelle groei van onze stad. Natuurlijk is de ge meente bezig, de zaak voor elkaar te krijgen, doch dit is een kwestie die in de millioenen loopt. Er is wel eens sprake geweest van verzwaring van de toevoer, doch de enige goede op lossing is een nieuwe, wijdere pijp leiding van Bergen (Prov. Waterlei ding Net) naar Den Helder. Voor een duidelijk beeld van de stand van zaken zij vermeld, dat de eigen waterwinning (uit de duinen) van het totale verbruik ongeveer vijf en veertig procent uitmaakt. De rest wordt dus aangevoerd uit Bergen. Vroeger lagen de percentages (zestig procent eigen winning) anders, doch door verschillende factoren, als reeds genoemd, trad hierin een nadelige wending in. Momenteel werkt men aan een nieuwe leiding van Bergen naar onze stad, welke waarschijnlijk in twee gedeelten wordt gelegd: van De Stol pen naar Huisduinen (ons pompstati on) en van Bergen naar De Stolpen. Men werkt dus, wel te verstaan, aan de plannen daarvoor. Het is dan de bedoeling, de diameter van de pijplei ding te verdubbelen en te brengen van twintig op veertig centimeter. Want waar gaat het om? Wel, Bergen kan wel voldoende water leveren, doch de huidige persleiding is te smal rn te lang om een behoorlijke stroom snelheid op te leveren. Het water on dervindt te veel weerstand. Toen zich een paar jaar geleden reeds moeilijkheden voordeden, is men overgegaan tot het oprichten van een z.g. „aanjaagstation" bij De Stol pen. Dit deed men, daar het PWN had gezegd, dat de buis niet méér kon leveren. Het aanjaagstation had tot taak, het water op dat punt tot gro tere activiteit (snelheid) te bewegen. Later bleek, dat deze maatregel niet aan de verwachtingen voldeed. Er kwam vee! minder water dan men had verondersteld, hetgeen ook al weer verschillende oorzaken had. Om onze stad deze zomer nog enigermate uit de allerergste nood te houden, heeft men dezer dagen ook onder Ju- lianadorp een aanjaagstation in ge bruik gesteld. Deze (nood)oplossing brengt wel enig resultaat en in elk geval hoopt men het zo voorlopig te kunnen uitzingen. Moeilijkheden Men zou de vraag kunnen opwer pen, waarom men dan niet eerder die zo zeer vereiste, wijdere leiding heeft aangelegd. Ter „verdediging" van de bevoegde instanties zij opge merkt, dat men destijds niet heeft kunnen voorzien, dat Den Helder zich dermate snel zou uitbreiden. Men wist inderdaad, dat onze gemeente veel en veel meer zielen zou gaan tellen, doch de werkelijke groei kon vele jaren in beslag nemen. Gedurende de laatste jaren is de woningbouw ech ter zodanig op gang gekomen, dat men nu niet anders kan dan tot de wijde buis besluiten. In hoeverre men de betrokken autoriteiten een verwijt zou kunnen maken is van deze plaats niet. te zeggen. Dan is er nog de kwestie van de eigen winning. Is dat percentage van vijf en veertig te verhogen? Men heeft proeven genomen, ofschoon men de resultaten daarvan wel kon voorzien. Het is niet mogelijk gebleken. In de eerste plaats is daar de geringe breed te van onze duinen, in de tweede plaats is de ligging van de afsluiten de kleilaag erg hoog. Wij tonen hier bij het verschil aan met Bergen, waar die laag op honderd meter diepte zit; hier bedraagt de diepte zes a zeven meter. Gaat men dóór die afsluitende kleilaag, dan pompt men zout water op. En daaraan heeft men niets. Of dat percentage van 45 nóg minder kan worden? Dat zal voor een belangrijk deel van de regenval afhangen. Weest zuinig! Met de nieuwe leiding hoopt men zo spoedig mogelijk te beginnen. Dan zal dus de ellende weldra geleden zijn. Thans zullen wij genoegen moeten ne men met het aanjaagstatioh te Juliana- aorp, dat de druk nog enigszins ver hoogt en tot stand kwam na noest en onvermoeid pogen van de gemeentelijke instanties, die zich de onhoudbare toe stand zeer wel bewust zijn. Men heeft wellicht zelf al ontdekt, dat de druk op de kraan in de keuken ongeveer een der de is van de normale kracht. De Wa ter- en Liehtbedrijven geven dus water onder verminderde druk, ten einde niet geheel uitgeput te geraken. Het spreekt, dat de druk kan worden verhoogde wanneer de verbruikers zo zuinig mo gelijk doen. Een economisch verbruik (sproeit bijvoorbeeld niet nodeloos uw tuintjes) brengt ongetwijfeld verlich ting. Overigens zal men begrijpen, dat het pompstation niet voor niets uiterst ka rig is met de verstrekking van fris lei dingwater. Men heeft ondervonden, dat de watervoorraad op Maandagmorgen vrij behoorlijk is, daar 's Zondags aan zienlijk minder wordt „afgetapt". Zou men nu op zo'n Maandag de volle druk geven, dan zou het reservoir nog dezelf de avond totaal leeg zijn. Dat heeft weer tot gevolg, dat men de levering een halve dag moet stop zetten om weer wat water te kunnen verzamelen. Dat zou niet alleen onplezierig zijn voor de ziekenhuizen en de huisvrou wen, doch dat volledig afsluiten is zelfs niet mogelijk. Dan immers komt de lei ding droog te liggen en het roest dat onder normale omstandigheden geen kwaad kan werkt zich los en gaat gevaar opleveren voor de gezondheid. Uiterste zuinigheid is geboden. En laat men niet denken „Zo'n vaart zal het niet lopen", want het ongerief is her en der groter dan men vermoeden kan. Tijdens het uitvieren van het snur- revaad-vistuig is de 15-jarige Wouter de Vries, zoon van de schipper van de UK 164 „Malhanja", met zijn rech tervoet in de stalen tros verward ge raakt en door het net overboord ge trokken. De botter bevond zich Woensdag morgen omstreeks half elf op zeven uur varen van Den Helder, toen het ongeluk zich afspeelde. Onmiddellijk werd de winch gestopt. De jongen wist zich met grote tegenwoordigheid van geest los te werken en zag daar na kans, de tros te grijpen, die toen langzaam werd ingehaald. Schipper Hessel de Vries staakte de werkzaam heden en zette met volle kracht koers naar Den Helder. Door de scheepszen- der werd via Radio Scheveningen om een ambulance-wagen en geneeskun- deig hulp gevraagd, zodat het slacht offer terstond na aankomst in Den Helder kon worden geholpen. Hij werd Woensdagavond naar het ge meente-ziekenhuis overgebracht, waar bleek dat hij een gecompliceerde en kelfractuur had opgelopen. De Bevelhebber der Zeestrijdkracht- ten, vice-admiraal A. de Booij zal zich op 29 Juni inschepen op een der jagers van het oefensmaldeel „Vijf', dat on der commando staat van kapitein ter zee G. Koudijs. Vice-admiraal De Booij zal op die dag de oefeningen bijwonen en zich in de namiddag per helicopter van het schip naar de wal begeven. Van Maandag 29 Juni tot 27 Juli ligt ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken, ter inzage een ontwerp voor een herziening van het wederop- bouwplan „Centrum". Gedurende deze termijn kunnen bij de gemeenteraad schriftelijke bezwaren tegen het ont werp worden ingediend. Het is morgen hoog water óm 7.40 en 20.10 uur, en laag water om 1.40 en 14.15 uur. De temperatuur van Jjet zeewater was 18,0 graden Celsius. Leed verleden week het derde zeven tal van de Helderse Bruinvissen een stevige 7—2 nederlaag, Woensdagavond deëd Bruinvissen 2 het al niet veel be ter. Tegen Nereus 3 uit Zaandijk ver zuimden onze jeugdige stadgenoten hun grotere snelheid uit te buiten. De Zaan- se ploeg bestond weliswaar uit oudere, geroutineerde spelers, doch er zat niet veel snelheid in. De jonge Bruinvissen bleven te veel liggen e.i moesten doorgaans in het „lijf-aan-lijf-werk" het onderspit del- Ven. Toch had het er aanvankelijk niet veel van weg, dat zo'n grote (60) ne derlaag zou worden geleden. Meteen na het aanvangssignaal haalde Luc. van de Wal de bal het eerst; hij kreeg hem di rect van z'n achterhoede terug, doch zijn scl it werd gestopt. Langzamerhand namen de Zaankan- ters het initiatief over en toen zij door hun middenvoor Swart een 2—0 voor sprong hadden genomen, raakten de Bruinvissen de kluts kwijt. Wel wist Huug Varkevisser enkele gevaarlijke schoten te keren en verzette Hein Amiabel in de achterhoede bergen werk, maar zij konden niet verhinde ren, dat Nereus de stand wist op te voe ren tot 6—0. Vrijdagavond wordt de competitie voortgezet. Dan gaan het eerste en het derde zevental op bezoek bj Kroosdui kers 1 en 2 in Westzaan. Uit het Timorpark zijn acht wit te. geraniums en tien rode bol-bego- nia's ontvreemd. De loden pijp, die vor-e week werd vermist, is achterhaald. Een 25- jarige sjouwerman had zich aan dief stal ervan schuldig gemaakt. DE JAARVERGADERING VAN DE~HELDERE >I'()RTR 1 11). gisteravond in Formosa iverd gehouden, droeg een zeer gemoedelijk karakter. Dit ontlokte min of meer een protest aan de voorzitter, de heer II. A. Enklaar Jr., die kennelijk met de lauivheid der vergadering niet was ingenomen. Het dient ook gezegd, dat van de aanwezige leden weinig uitging. Misschien wordt dit een volgende keer beter, wanneer, zoals werd voorgesteld, de door de Sportraad te opperen plannen voor het nieuwe seizoen tevoren worden omschreven. De afgevaardigden der verenigingen kunnen dan eerst met hun besturen overleg plegen. is, met de onlangs te Wieringen in het leven geroepen Sportraad een geregel de sportuitwisseling te onderhouden; Wellicht zelfs worden per jaar twee ontmoetingen voorbereid. Nog dit na jaar valt de organisatie aan Den Hel der te beurt. Er bleek geen bezwaar tegen te bestaan, ook thans op deze binnensportavond volleybal-, tafelten nis-, bridge- en biljartwedstrijden te houden. Van de zijde van MSC werd verzocht, het weder oprichten van een schaakclub te Wieringen te bevorde ren. De biljarters en tafeltennissers wezen op de moeilijkheden, dat zij voor het spelen tegen ongeorganiseer de tegenstanders dispensatie moeten hebben van hun bond. En die zal, meende men, niet telkenmale worden verleend. Men hoopte daarom, dat te Wieringen de biljarters en de tafelten nissers hun sporten in bondsverband zullen gaan beoefenen. De voorzitter verwacht, dat in de toekomst ook een ontmoeting met Wieringen kan worden voorbereid op 't gebied van de buiten sporten. Hoewel de belangstelling voor de le zingenavonden in het afgelopen jaar is toegenomen, kwam toch het bestuur met de gedachte, ze te vervangen door cursusavonden; een serie over hetzelf de onderwerp, dat voor de meeste le den (algemeen dus) de moeite waard zal z(jn. De vergadering ondersteunde dit voorstel, terwijl zal worden over wogen een „sporttentoonstelling" te or ganiseren. Daarop zou men propagan- Over de nieuwe velden onder de duinen is weinig gesproken. Slechts even werd daarop de aandacht geves tigd, Interessant is wellicht, dat de Sportraad het standpunt huldigt, dat de gemeente op de terreinen voor de accommodatie moet zorgen. Een punt van enige discussie vormde het be stuursvoorstel, de contributie wederom op f 5,vast te stellen. Een vertegen woordiger van HCSC stelde voor, de bijdrage te halveren. Men had name lijk geconstateerd, dat er een batig saldo was van f 102,16, waardoor het kassaldo tot f 705,53 steeg. De overige leden tilden er evenwel niet zo zwaar aan, dat het overkoepelend orgaan zo'n flink bedrag bezit, want de contributie bleef op f 5, —gehandhaafd. Wat de bestuursverkiezing betreft zij geno teerd, dat de heren A. G. van der Lin den, H. Maarse en P. Buisman met al gemene stemmen werden herkozen. De heer Enklaar betoogde, dat de mededeling van de Helderse Gemeen schap met betrekking tot het niet door gaan van het Zomerfeest, was verge zeld gegaan van een weinig bevredi gende opgaaf van reden. Hij meende, dat de Gemeenschap ook tevoren had kunnen weten, dat voor dit feest geen bijzondere aanleiding bestond. Voorts deelde hij mede, dat het de bedoeling distisch- en historisch materiaal, tropheeën en foto's kunnen exposeren. Ook wordt bekeken het belang van ren contactbijeenkomst op Nieuwjaars dag. Wat betreft het contact met de sec tie Sport van de Helderse Gemeenschap deelde de-heer Enklaar mede dat de Sportraad op 15 December 1952 j>er ufrrg' "arm gaan de raker, voor beide lichamen heeft voor gelegd. Pas verleden week werd deze brief beantwoord. Dit was te laat* om het schrijven nog te bestuderen en aan deze vergadering voor te leggen. De spreker betreurde de gang van zaken, doch hij oordeelde de kwestie te be langrijk om overhaast te werk te gaan. Enkele ogenblikken later stelde de hr. Enklaar vast, dat de Helderse Gemeen schap aan leden van de Sportraad op gave had verzocht van de ledentallen. .Onzes inziens", aldus de voorzitter, „heeft de Helderse Gemeenschap niet juist gehandeld. Men moet voor deze gegevens bij ons wezen- Ik ben hierte gen niet fel gekant, wij wensen echter een goed overleg. Ik wil u daarom ver zoeken de Helderse Gemeenschap naar ons te verwijzen". Nadat was besloten voortaan twee maal per jaar te vergaderen, verklaarde de vergadering het te betreuren, dat de verenigingen niet de beschikking krijgen over de gymnastieklokalen van de nieuwe scholen, hoewel de behoefte daaraan zeer groot is. Een optimistisch geluidje daarentegen was. dat in ge meentekringen gewerkt wordt aan de totstandkoming van een grotere zaal ruimte. Naar aanleiding van de nieuwe gymnastieklokalen werd „vreemd" ge vonden. dat van één der lokalen wel gebruik wordt gemaakt door een ge meentelijke sportorganisatie. in de Witte-bioscoop wordt van middag van, drie tot vier uur de eerste vertoning gegeven van de kremingsfilm l.Elizabeth is Koningin". Tivoli presenteert van heden- tot en met Maandagavond het eerste deel van „De trommen van Fu Manchu", ge titeld ,De wraak van Si Fan". De Wit- te-bio,scoop biedt op deze avonden „Rio Grande" met John Wayne. In Formosa reikt de burgemees ter, mr „G. D. Rehorst, vanavond om acht uur de Eénheidsdiploma's voor E.H.B.O. uit. (Advertentie, Ing. Med.) SCHIPPER H. JOLE VAN HET LOODSWEZEN moet zich gisteren gevoeld hebben als een bevoorrecht zeeman, toen hij het voor Nieuwe diep bestemde Rijksbetonningsvaartuig „Zaandam" voor het eerst de haven binnen stuurde en vaardig voor het Betonningsmagazijn tegen de kant legde. De proeftochten van dit fraaie, door de Haarlemse Scheeps bouwmaatschappij gebouwde, schip worden vandaag voortgezet, zodat de indienststelling ieder ogenblik kan worden verwacht. Toen wij gis teravond een bezoek aan de Zaandambrachten, realiseerden wij ons, dat.met bekwame_spoed fvordt gewerkt aan de vernieuwing vim de vloot, die ressorteert onder de Dienst van het Loodswezen, Betonning en Be- bakening''. Na de „Grevélingen"bestemd- voor de dienst op Waddenzee en aangrenzende wateren, krijgt het Loodswezen te Den Helder thans de beschikking over een hypermodern en voortreffelijk uitgerust vaar tuig voor de dienst buitengaats. EERLANG zal de „Zaandam", waar van een zusterschip bij dezelfde maat schappij op stapel staat, in dienst zijn voor het onderhoud van de .betonning der zeewegen voor de kust. Het elec- trisch aangedreven laadgerei, dat een hefvermogen heeft van tien ton, speelt met de' grootste boeien, terwijl de ..Zaandam" alle werktuigen aan boord heeft voor het onderhoud van de ton nen ter plaatse waar zij als wegwij zers voor de izeeman" fungeren. Ver der zal de „Zaandam" worden gebruikt voor de bevoorrading van de lichtsche pen „Texel" en „Terschellingerbank", en voor de aflossing van de bemannin gen ervan. De „Zaandam", .geschilderd ip de kleuren van het Loodswezen (zwarte romp met gele bovenbouw), is een fraai gelijnd schip, dat al van verre te herkennen is aan de stoere laaömast op het voorschip. Het nieuwe beton ningsvaartuig heeft een lengte van 38 meter tussen de loodlijnen en van 40 meter over alles, een breedte van 7.50 meter en een gemiddelde diepgang van 2-50 meter. De zescylinder Werk spoor-dieselmotor met een vermogen van 430 APK kan de „Zaandam" een maximum snelheid geven van dertien zeemijl. In de machinekamer staan verder twee Stork-motoren van 120 PK £n een. Saraofa-motor van 2030 PK. Deze hulpmotoren zijn alle drie diesels. Door middel van een dynamo wordt de electriciteit opgewekt, die nodig is voor de aandrijving van de winch, de ver lichting en de hydro-electrische stuur inrichting. Het schip is uitgerust met radar, en zend- en ontvanginstallatie en een echolood. Het heeft accommodatie voor een bemanning van acht koppen. 19. Het was de heer Bouk BikkebaK- ker dan tóch gelukt Jimmy Brown over te halen Jackie lid te laten worden van De Biggers- Stralend had meneer Bikke- bakker het huis van Jimmy verlaten en fluitend fietste hii huiswaarts. Hij meen de, dat hij een fikse stap voorwaarts had gezet op de weg, die zijn geliefde club naar het zo fel begeerde eersteklasser schap moest voeren. De meest volleerde technicus van alle Nederlandse voetbal velden zou middenvoor worden van zijn club. de grootste bal-virtuoos, die er op twee benen rondliep was door zijn toe doen lid geworden van De Biggers. Me neer Bikkebakker kon zijn plezier ge woon niet op. Hij had de grootste moei te het verrassende nieuws niet aan iedereen te vertellen die het maar horen wilde. Maar dat mocht hij niet, want hij had Jimmy Brown moeten beloven er tegen niemand iets van te vertellen. Jackie zou zich heel gewoon als jeugdlid komen melden en vooral over het feit, dat hij nog niet eens vier jaar oud was, moest natuurlijk gezwegen worden. Dat vooral mocht niemand weten. Als bij voorbeeld Bertus Boenwas die voorzit ter was van de plaatselijke concurrent, de Kleitrappers, daar iets van te weten zou komen. nou. dan zou het spoedig uit zijn met de pret. Die zou natuurlijk on middellijk een klacht bij de KNVB in dienen. ..Al leggen ze mij op de pijn bank", dacht meneer Bikkebakker vast besloten, „maar van mij komen zij dadr- over niets te weten. Ik zal wel wijzer zijn. En laten zi) dan maar eens bewij zen dat Jackie Brown géén achttien jaar is. Dat houd ik tegenover iedereen stok stijf voil" flOMEN est omen, zegt het klassieke spreek woord. Wanneer ooit een naam een voorteken is geweest, dan wel gister avond tijdens het onge kende watersport-evene ment, dat zich onder grote publieke belang stelling afspeelde op het veelkleurige water van het Helders kanaal. Daar immers heeft het drie manschap van stuurman Kuiper de drie prachtige erekransen veroverd, welke door het bestuur van „W. en O", de per soneelsvereniging van Openbare Werken, Waren uitgeloofd voor de koene roeiers, die het zware traject RaadhuisPoli tiebureau in de kortste tijd zouden ojleggen. De twaalf ploegen, deels sa mengesteld uit mannen die nooit eerder aan roeiriemen hadden ge zwoegd, hebben het pu bliek de verwachte spanning en sensatie niet onthouden. Menig, luid gejuich klonk op aan de boorden van onze scho ne stadsgracht, waar jong en oud zich verdrong om de prestaties van de jol- bemanningen gade te slaan. wedstrijd leende zich niet voor een diep gaande beschouwing over roeistijlen en stuurmans kunst. Er was een prijs uitgeloofd voor het trio, welke stijl het sterkst de aandacht trok. Nu moet gezegd worden, dat de heren Bloem, Nicolai en Boot om een voorbeeld te noemen in de fina le een keurig stukje roei- werk weggaven. Zij ver dienden de stijlprijs, wa- Ye het niet dat deze be- loning als scherts was be doeld. Vandaar dat de heren Ottersberg, Allart en De Jong onder luid applaus als briljante win naars van deze trophée werden aangemerkt. JOALS gebruikelijk bij wedstrijden als deze, moest het stophorloge de doorslag geven. De ploeg Kuiper-Lebbe-Otten, waarvan de stuurman een sterk naar zeewater rie kende naam droeg, vol bracht het traject in de fraaie tijd van 2 minuten en 1 seconden. De ploeg Bloem-Nicolai-Boot deed er in de finale een halve seconde langer over, en verwierf deswege een eervolle tweede prijs. Het trio Boon-Schenk-Scheer werd derde. Onder enor me lauwerkransen bela den. en bovendien elk een pittige rookworst torsend, verlieten de kampioenen het strijdtoneel. De ande re winnaars (de vierde prijs was voor Van Has- selt-Duinke'r-Dol en de vijfde prijs voor Weener -Van Willigen-Zandburg) keerden huiswaarts met aardbeien, kersen, wors ten of... een model-clo- setje. t)E prijzen werden uitge reikt door de voorzit ter van W. en 0„ de heer Joh. P. Horst, die liet doorschemeren dat het evenement te zijner tfjd wel zal worden herhaald. Mocht het dan op bepaal de momenten weer op een waterballet gaan ge lijken, laten de deelne mers zich hierop dan ter dege instellen. Wij kre gen althans de indruk, dat de stuurman, wiens keurige colbertje drijfnat werd, zeker niet had ge rekend op een gang naar de stomerij. Maar dat zijn dingen .die kunnen vóór komen, wanneer ernst en scherts om de voorrang dringen. Overigens kan W. en O. met/genoegeó op deze genoeglijke wed- strijdavond terugzien.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2