Sportdag van de Texelse Ulo werd weer een waar feest Wieringer brandweer hield een geslaagde oefening Het was een prachtige dag voor ouden van dagen 't Zand Ruim tachtig deelnemers aan nationale zeilwedstrijden Renners van D.O.K. hebben nu vier étappen achter de rug Geestelijken kregen geen revanche VERVOLG STADSNIEUWS Veertien jachten in grote Haaks-race Predikbeurten Bouma heeft leiding in de B-klasse De Schager markt Kees Boot won de wisselbeker Anna Paulowna ZAP-leden bespraken problemen Scheepvaartb'i ten Grote belangstelling te Stroe Pap ontbrak niet Petten Aantrekkelijk watersport-evenement Tussen Haaks en Ruitje Urk J. Ridder nog aan kop in de A-klasse MARKT BARNEVELD MARKTBERICHTEN De grote sportdag van de Texelse ULO is weer een waar feest gewor den. Nadat aanvankelijk Pluvius tot in de nanacht de aarde in overvloed had gedrenkt tot angst van de organisatoren maakte hij in de vroege ochtend reeds plaats voor een vriendelijk zonnetje. Om zeven uur in de ochtend gonsde het sportterrein reeds van nijvere mensen. De tractor van Witte schoof de vingerbalk voort over de groene grasmat en een tiental jongelui met grote hooiharken gewa pend volgden hem op de voet. Banen werden uitgemeten, krijtlijnen uitge zet, de gemeenteauto draaide met een vracht schoon wit zand het veld op, de 100 en 250 meter-baan werd met vlaggetjes gemarkeerd, kortom er heerste reeds een gezellige drukte. En klokslag negen uur klinkt voor de eerste maal het: klaar? af! en meten de verspringers hun aanloop uit. Slechts éénmaal wordt de tijdstabel, die aan de kleedkamers is geprikt, enkele minuten in gevaar gebracht, maar dat gevaar wordt weer spoedig bezworen. Op vele nummers zien de toeschouwers een spannende strijd, maar één nummer brengt hen in ver voering: De drieduizend meter 12 ronden van 250 meter een zwaar nummer op deze moeilijke grasbaan, wordt een triomfantelijke zege voor Ton Leyen. Deze jonge athleet loopt de race van zijn jonge leven. Twee ronden lang laat hij zich trek ken. Dan wordt zijn prachtige soepele pas iets langer en in een fraaie stijl loopt hij weg van het peloton. Vier, vijf anderen neemt hij in zijn kiel zog mee. Maar alleen Kees Zegel kan dit genadeloze tempo volgen, taai en koppig. Stuk voor stuk worden bijna alle tegenstanders gelapt, éénmaal, velen twee maal zelfs. Drie ronden voor het einde maakt Leyen zich ook van Zegel los en als de laatste ronde ingaat, dan weet hij, zonder een ogen blik zijn grootse allure te verliezen, er nog één lange vloeiende tempo sprint uit te slaan. Een overwinning in grootse stijl. Zijn tijd, zonder spi kes op een zware grasmat, van 10.46.8 is uitstekend te noemen. Hier volgen de overige uitslagen: Meisjes tot 15 jaar. Versprin gen: 1. Corrie Pothmann 4.10; 2. Em- my Smit 3.873. Rita Bruin 3.86. Het voornaamste onderwerp, dat op de ZAP-jaarvergadering ter tafol kwam, was wel het ontvangen schrif telijk voorstel van een der ZAP-leden, waarin deze suggereerde, de elftalcom missie terug te brengen op een sterkte van drie leden. Een dergelijk voorstel kwam evenwel te onverwacht om dit serieus in behandeling te nemen daar, volgens de statuten, de technische com missie uit meerdere leden moet be staan. Een statutenwijziging zou derhalve noodzakelijk blijken. Tengevolge hier van besloot men deze aangelegenheid in een bestuursvergadering nader on der ogen te zien en eventueel later hierop t-rug te komen. Uit het verslag van de secretaris, de heer Koomen, bleek o.m., dat de vereniging hetzelfde aantal leden had behouden. Bij een korte terugblik op de prestaties van de verschillende elftallen, kwamen de be vredigende resultaten van ZAP 1 en ZAP 2 meer naar voren, dan die van de overige senioren-elftallen. De junio ren B waren er in geslaagd het kam pioenschap van hun afdeling te beha len. Bij het jaarverslag van c.e pennmg- meester, do heer T. Vlaar, bleek het, dat verschillende verbeteringen, o.m. de aangebrachte lichtinstallatie op net terrein, alsmede de kosten van*de trai ning, enige bressen in de financiële draagkracht hadden geslagen, doch dank zij de recettes van enige wedstrij den, zoals die tegen HSV en Succes, wat de balans weer enigszins in evenwicht gebracht. Zo was dus de heer Vlaar wel tevreden, doch nog niet geheel voldaan. De supportersvereni ging had het vervoerprobleem weder om tot een goed einde gebracht. De bestuursverkiezing had een bij zonder vlot verloop. Alle aftredende, doch herkiesbaar zijnde heren van de gro»ne tafel, werden bij acclamatie weer op hun respectievelijke zetels ge bracht. De heer H. de Boer, in de Spoor- buurt, slaagde voor het diploma Vak bekwaamheid voor de detailhandel in tabaksartikelen. Hoogspringen: 1. Alie Visser 118- 2 Rita Bruin 1.16; 3, Grietje Lap 1.15. Sprint 60 meter: 1! Matty Keyser 9 sec.; 2. Greetje Kuip 9.3 sec.; 3. Alie Visser 9.4 sec. Meisjes boven 15 jaar. Ver springen: 1. Corrie Kikkert 4.33; 2. Ina Boon 4.27; 3. Diny Dros 4.23. Hoogspringen: 1. Diny Dros 1.282. Corrie Kikkert 1.28; 3. Melia Koning I.24. Sprint 80 meter: 1. Ina Boon II.3 sec.; 2. Diny Dros 11.7 sec.; 3. Bea Wuys 11.9 sec. Jongens tot 15 jaar. Versprin gen: 1. Kees Boot 4.75; 2. Klaas Eel- man 4.33; 3. Jan Zegel 4.25. Hoog springen: 1. Klaas Eelman 1.29; 2. Piet Quartel 1.28; 3. Jan Keyser 1.28. Sprint 80 meter: 1. Piet Quartel 11.4 sec.; 2. Kees Boot 11.5; 3. Mar- tien de Wolf 11.7. 1500 meter: 1. Kees Boot 5.23.2; 2. Jan Zegel 5.25; 3. Wilke Wassenaar 5.34.4. Jongens- boven 15 jaar. Ver springen: 1. Jaap Berkenbosch 5.17; 2. René Witte 4.86; 3. Jan Zuidewind 4.70. - Hoogspr.: 1. Jaap Berkenbosch 1.36; 2. Max Veldstra 1.36; 3. Kees Zegel 1.32. Sprint 100 meter: 1. Kees de Waard 13.4; 2. Gerard Zoe telief 13.9; 3. Jan Zuidewind 14.4. 3.000 meter: 1. Ton Leyen 10.46.8; 2. Kees Zegel 11.33.0; 3. Theo van Bek- kum 11.35.4. Winnaar van de wisselbeker voor de athleet (athlete) die over alle num mers de beste prestatie leverde, werd Kees Boot, met een voorsprong op Diny Dros, zó miniem, dat de wiskun deleraar van de ULO geruime tijd met de berekening zoet was. Kees Boot mag zich dus ULO-kampioen 1953 noemen. Hiervoor wordt hij dan beloond met een prachtige beker en een fraaie medaille. Mischicn zijn er nog nooit zoveel mensen op het Boys-terrein bijeen geweest als Woensdagavond. Zij kwa men om de kapelaans en dominé's te zien voetballen tegen de onderwijzers. Het zien van de grote menigte ont lokte een grappenmaker de opmer king er is vast van de kansel propa ganda gemaakt. De onderwijzers ble ken uit hun jeugd meer voetbalkunde overgehouden te hebben dan de gees telijken. Reeds voor de rust was de stand 20 voor de schoolmeesters. Dat na de rust de man onder de schoolmeesterlijke lat (die nog nooit zo dicht bij een doel was geweest) er twee moest laten gaan, was niet be langrijk, want zijn elftal, dat over aanzienlijk meer lucht bleek te be schikken dan de tegenstanders, scoorde nog viermaal, zodat met 62 de heer Ran het eindsignaal kon ge ven en de toeschouwers, die vooral achter het doel van de heer Riteco, de scboolmeester-doelverdediger van de geestelijken rijen dik zich koste lijk stonden te amuseren in de zo merse avond, huiswaarts konden ke ren met de gedachte dat zij gratis een hele avond cabaret van goed gehalte hadden genoten. ONTVREEMDE GOEDEREN WERDEN ACHTERHAALD Gedurende aanzienlijke tijd werden er bij de goederenhandel van de fir ma Vlessing goederen ontvreemd. De totale waarde van de verdwenen goederen vertegenwoordigt een behoor lijk bedrag. Door de politie te Texel is een zekere v. d. K. aangehouden, in wiens huis men een gedeelte der goederen aantrof. Aagtedijk, 24-6 van New York naar Buenos Aires via Trinidad. Abbediik, 26-6 v.m. van R'dam te New York verw. Aldegonda (t.) 24-6 van Bangkok naar Pladju. Alkaid 24-6 van Rotterdam r.aar B. Aires 24-8 van p.t.o. Aliegre naar Riogrande. Alnati, 24-6 van Rotterdam naar Buenos Aires 120 m. n.n.o. Las Pal- mas. Amstelland, van Buenos Aires naar Amsterdam pass.24-6 St. Paulsrock/ St. Vincent kv. Amsteltoren, van Am sterdam naar Zuid-Afrika 25-6 te Genua. Annenkerk, van Amsterdam naar Zd- Afrika pass. 24-6 vm. Finisterre/Tene- riffe. Arendsdijk van New York naar Buenos Aires 24-6 te Santos, 24-6 van Santos. Arendskerk, 24-6 van Yokoha- ma te Nagoya. Alamak, 25-6 van Ant werpen te Rotterdam. Alchiba, 25-6 van Buenos Aires te Rotterdam. Aldabi, vari Buenos Aires naar Rotter dam 25-6 te Antwerpen, 27-6 te Rotter dam verwacht. Almkerk, 26-6 van Sydney te Brisbane verwacht. Alnati, v. Rotterdam naar Buenos Aires 25-6 vm. van Laspalmas/Rio de Janeiro. Aagte- kerk, 24-6 van Sydney te Rotterdam. Aalsdijk, 24-6 van Tampico naar New Orleans, Alphaca Uen, 24-6 van Vit- toria naar Bahia. Altair, 24-6 van Pa- ranagua naar Santos. Aludra, 25-6 n.m. van Khorramshar te Bas. Amor, 25-6 van Adam te Rotterdam. Ampenan, 24-6 van Charleston naar Philadelphia. Amsteldijk, 24-6 van Philadelphia naar New York. Argos, 25-6 van Adam te Rotterdam. Bennekom, 24-6 van San Antonio te Bahia de Sanvincent. Blom- mersdijk, 25-6 van New York te Rotter dam. Caltex Delft (t.) 24-6 n.m. van Sidon naar Rotterdam. Caltex Leiden, (t.) pass. 24-6 Kreta. Ceronia, (t.) pais. 24-6 v.m. St. Helena. Cottica, 24-6 1020 m. n-o. Barbados. Cistula, (t.) 23-6 van Sydney te Brisbane. Clavella, (t.) 24-6 van Rotterdam naar Hamburg. Drente, 24-6 van Djeddah naar Aden. Esso Amsterdam, (t.) 25-6 van Aruba te Rotterdam. Gouwe, 25-6 n.m. van Am sterdam naar Raumo. Gadila, (t.) 24-6 van Singapore naar Suva. Helicon, 24-6 van Maracaibo naar New York. Indra- poera, 25-6 te Pt Swettenham. Jagers fontein, 24-6 van Kaapstad naar Pt Eli- zabeth. Jupiter, 24-6 n.m. van Lissa bon naar Gibraltar. Kota Agoeng, 24-6 van Djedah naar Suez. Ota Baroe, pass. 24-6 n.m. Perim/Massawa. Karimata, van Amsterdam naar Antwerpen pass. 25-6 Vlissingen. Kota Gede, 25-6 van Belawin naar Singapore. Leopoldskerk, 25-6 te Mena el Ahmadi. Lindekerk, 25-6 te Khorramshar. Laertes, 24-6 van Tj. Priok naar Cheribon. Lekkerkerk, pass. 24-6 Ras al Hadd/Bhrein. Maas dam, 24-6 1000 m. O. ten n. Kp Race. Murena, (t.) 25-6 van Balikpapan te Mirl. Myonia, (t.) 24-6 n.m. van Salonlki te Piraeus. Malvina, (t.) 25-6 van Du- nedin te Miri. Mapia, 24-6 v.m. van New York naar Baltimore. Nestor, 24-6 van Antwerpen te Rotterdam. Noord- wjjk, 24-6 van New York naar Nassau. Nieuw Amsterdam, van Rotterdam naar New York 24-6 van Southampton. Oberon, 25-8 van Amsterdam naar W.» Indië. Oranjefontein, 24-6 400 m. n-o. St. Helena/Teneriffe. Oranjestad, 24-6 120 m. z. ten w. Fayal/Plymouth. Pa- pendrecht, (t.) pass. 24-6 Perim. Poe- lau Laut, 25-6 n.m. te Marseille. Radja, 24-6 van Colombo naar Belawan. Schie, 24-6 n.m. van Patras naar Rotterdam en Amsterdam. Sliedrecht, (t.) 24-6 van Isle of Grain naar Kaapstad. Stad Arn hem, pass. 24-6 Kp Clar. Stad Maas sluis, 24-6 van Middlesboro naar Narvik. Stad Maastricht, 25-6 van Rotterdam te Lulea. Stad Rotterdam, 25-6 van Rotterdam te Narvik. Straat Soenda, 25-6 te Singapore. Sumatra, 24-6 van Aden naar Singapore. Saparoea, 25-6 van Bordeaux naar Dakar. Stad Alk maar, vertrek 27-6 van New Orleans naar Nederland. Tabinta, 25-6 van Colombo naar Port Said. Ternate, 25-6 van Rot terdam naar Hamburg. Taria, (t.) 24-6 van Mirl naar Singapore. Wieldrecht, (t.) 24-6 van Swansea naar Rotterdam. Willemstad, 25-6 te Laguaira. IJssel, 24-6 van Napels naar Piraeus. Zonne- wijk, pass. 24-8 Scillys. Zuiderkruis, 24-6 260 m. w. Scillys. (Advertentie, lng Med.) Nu de organisatie van de Wieringer Brandweer zo ongeveer is voltooid en men bezig is de laatste puntjes op de i te zetten, komt de watervoorziening bij een eventuele brand op verschillende plaatsen nog eens ter sprake: zo bv. op Stroe. Om de wijze van bestrijding van een grote brand op Stroe eens te onder zoeken werd door de Wieringer Brand weer op initiatief van de Wieringer Brandwaarborg Maatschappij een demon stratie op Stroe op touw gezet. Woensdagavond om 7.07 werd telefo nisch brand gemeld op Stroe in de boer derij van E. Lont. Onmiddellijk rukte de brandweer van Hlppolytushoef uit. 7.13 was z(j bij de brand aanwezig en om 7.25 werd water gegeven. Al gauw bleek dat de beschikbare hoeveelheid water in de Het was een volledig geslaagde dag. Dat kan worden gezego van de tocht, die de ouden van dagen hebben gemaakt en waarbij ze Den Haag als einddoel hebben gekozen. Een tocht, waarop ze veel hebben gezien en waar van ze ten zeerste hebben genoten, on der andere van het panorama Mesdag, dat een diepe indruk op hen maakte. En wat was het diner in de Haagse dierentuin voortreffelijk. Wat was het gezellig aan tafel. Wat is er gelachen om de heer Veul, die zijn traditionele bord r..et gortpap opgediend kreeg, er danig van smulde, maar zo dik werd. dat hij het ijsje moest laten staan. Dat typeert de stemming. Gezellig, gemoe delijk, onder ois. Wat een medewerking voor deze ge beurtenis. Van de zijde van de auto bezitters, maar ook van dc meuten, die hun pch&Jfcftke geofferd hebben. Laat het hun een vreugde zijn, te bedenker., dat het geld goed besteed is geworden en dat de verzorging van de inwendige mens ook op deze tocht niets te wen sen overliet. En teruggekomen in 't Zand, stond bij café Beeldman her fanfarecorps klaar om de deelnemeis te begroeten. De heer H. Kooij, voor zitter van het comité dankte allen voor dj medewerking, inzonderheid ook de verkeerspolitie, die m v el in de kost heeft, maar waarvan men veel gemak heeft. De oudste deelnemer, de heer J Bommer, kreeg een doos siga ren. De heer Den Brasem dankte de organisatoren namens de deelnemers. Rest ons nog te vermelden, dat zuster Bakhuis en dr Verheul de tocht mee maakten. Verloren een bruin gevlamde vul pen in étui, tussen 't Zand en Schagen Inlichtingen bij de Rijkspolitie. leiding, zelfs na verhoogde druk door het PM., onvoldoende was door te geringe diameter van de buizen 320 1. per minuut). Dus werd groot alarm gegeven en werden de brandweercorpsen van Den Oever, Wieringerwerf, Slootdorp en Mid- denmeer ter assistentie geroepen. Den Oever verscheen om 7.30, gaf water om 7.47 en toen arriveerden ook reeds de corpsen uit de Wieringermeer (7.47, 7.49 en 7.50!) De bedoeling was nu om vanaf de Gemenelandsweg waar een hoofdlei ding van de waterleiding ligt, door in schakeling van vier der aanwezige pom pen volgens een aanjaagsysteem water naar de brand te brengen. Bij een aan jaagsysteem geeft de ene pomp het wa ter aan de andere door. Inderdaad geluk te het nu voldoende water te krijgen met zelfs 6 aangesloten stralen. Jammer dat ae t(jd voor dit deel der oefening niet is opgenomen, het ging volgens het publiek vrij vlug (ongeveer een kwartier). De af stand Gemenelandsweg—einde Hofweg is zeker 6 a 700 m.! De taak van de brand weer zal bij brand in zo'n geval zich wel in hoofdzaak moeten beperken tot be scherming van naburige percelen. Daarna werd nog een demonstratie ge geven met blusapparaten. Daartoe werden enige kisten, houtwol en stro en asphalt met benzine overgoten en in brand gesto ken. Dit „fikkie" werd daarna bestreden met resp. een natblus- en een schuim- blusapparaat en in een minimum van tijd gedoofd. Eerst door brandweerpersoneel en daarna door personen uit het publiek. De belangstelling van publiek en auto riteiten was groot. O.a. waren aanwezig het college van B. en W. en enige raads leden van Wleringen, burgemeester Log gers van de Wieringermeer. verschillende bestuursleden van de Wieringer Brand waarborg Maatschappij en van een brand verzekering uit de Wieringermeer. ZOMERDRIVE OP 18 JULI De datum voor de traditionele zomer- bridgedrive te Petten is nu vastgesteld op 18 Juli a.s. De uitslag van de laatste drive was: 1 fam. Van Eek 31 p.; 2. G. en I. Rade- maker 29% p.; 3. W. Boontjes—J. Vries man 23% p 4. Jb. Eriks—P. Watertor 23 p.; 5. Gebr. de Groot 22 p.; 6. A. v d Vlies—P Vriesman 20% p.; 7. fam. Geensen 18% p. HET AANTAL INSCHRIJVINGEN voor de nationale zeilwedstrijden der Koninklijke Marine Jachtclub is niet zo hoog gelopen als verleden jaar. Toen naderde men de honderd deelnemers, terwijl ditmaal vier- en-tachtig zeilers werden ingeschreven. Bij de grote jachten is van een kleine teruggang sprake, terwijl de valken- en vrijheidsklasse in het ge heel niet vertegenwoordigd zijn. Dat neemt niét weg, dat in alle wed strijden voldoende spanning kan worden verwacht, en dat het geheel voor de toeschouwers niet minder spectaculair zal zijn als de voorgaan de jaren. Men kan het slechts betreuren, dat in dit bijzonder aantrekke lijke zeilersfestijn geen groei" zit, terwijl toch allerwegen en niet in de laatste plaats bij de Koninklijke Marine het nodige wordt gedaan om de belangstelling voor de zeilsport levendig te houden. Wellicht stonden de zeilers van elders voor een moeilijke keuze tussen diverse belangrijke wedstrijden, wellicht brengen de financiën steeds meer moeilijkheden mee. Vast staat wel, dat landelijk gesproken het aantal actieve zeilers iets terugloopt. Ongetwijfeld zal van de komende KMJC- wedstrijden weer een voortreffelijke propaganda voor deze prachtige sport uitgaan, wanneer ook de weersomstandigheden tot het welslagen meehelpen. P)E volgens de normen der Royal Ocean Racing Club gemeten zee gaande jachten, die deelnemen aan de „Aanloop-race" van Hoek van Holland naar Den Helder, welke door de Ne derlandse Vereniging van Kustzeilers wordt georganiseerd, arriveren Vrijdag 3 Juli in de namiddag of avond in Nieuwediep. Inmiddels komen dan de andere deelnemers van elders binnen door. Aan de „Grote-Haaks-race", die op Zaterdag 4 Juli wordt verzeild, nemen veertien R.O.R.C.-j achten deel, waar onder de bekerwinnares van vorig jaar, de „Nora". Zij starten 's mor gens om kwart over acht en worden gestuurd door leden van de K.M.J.C., de A.R.Z.V., de K.R. Z.V. ,De Maas', de Nederlandse Vereniging van Kust zeilers en de Watersportvereniging „De Vecht". Behalve de „Nora" verschij nen aan de start de „Fram II", „Kijk duin", „Zilveren Kruis", „Banjaard", „Trial", „Modalimar", „Albatros II", „Vrijheid", „Zeezwaluw", „Fortuyn II", „Vrouwe Emilia", „Olivier van Noort" en „Stormmeeuw". Tien minuten na deze R.O.R.C.-jach- ten klasse I gaan de acht jachten uit de klasse II van start, de „Marina" (bekerhoudster), „Radiante", „Loef-op IV", „Najade", „Zephyr", „Landfall", Albatros" en „Holland". Zondagmor gen om kwart over negen starten op vijf na alle R.O.R.C.-jachten voor een tweede wedstrijd. De „Banjaard", „Vrijhei*"', „Zeezwaluw", „Vrouwe Emilia" en „Olivier van Noort" gaan om tien uur van start voor de „Weg loop-race" onder auspiciën van de Noordzeeclub. De deelnemende Draken (start Za terdag om 14.35 uur en Zondag om 13.35 uur) zijn de „Irene", „Margriet" en „Baroeboe" (winnaar 1962). De vergrote BM's, die beide middagen twintig minuten na de Draken star ten, zijn de „IJsel", „Boreas" en „Ke reltje". Onder de negen „niet-geme- ten kajuitjachten", die Zaterdagmid dag om 14.25 en Zondagmiddag om 13.25 starten, zijn Zeven scheepjes van HWN-leden. Vijf modelsloepen, bemand door of ficieren en adelborsten van de Ko ninklijke Marine, starten Zaterdag morgen om 8.35 uur. Bekerhouder is hier de luitenant ter zee der eerste klasse C. A. de Neef. De twaalf met onderofficieren bemande modelsloe pen zijn Zaterdagmiddag om 14.15 uur aan de beurt. Hier was verleden jaar schipper C. E. Ufkes winnaar. Zondagmorgen om 9.25 uur gaan de met korporaals en manschappen be- ZONDAG 28 JUN' DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur cis Rasch; Palmstraat 10 uur ds A. de Zeeuw, Bethelkerk, 9 uur ds Hamming, 10.45 uur ds Hamming, 17 uur ds Swen; Rehobothkerk 10 uur ds Swen, 17 uur ds Hamming. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds I. van ae Knijff. Geref. gem., Janzendwarsstr., 10 en 16 uur leesdienst. Geref kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds F. Tolle naar. Oud-Geref kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds Groenewegeri. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen dei- laatste dagen, Weststraat, 1030 en 17 uur dienst. Vrije Christengemeen schap, Spoorstraat, 10 uur samenkomst. Baptisten gem., Spoorstraat, 12 uub Zondagsschool, 16 uur de heer W. Veen- stra uit Amsterdam. Doopsgez. gem Kerkgracht. 10.30 uur ds J. J. J. van Slu' s. Oud-Kath. kerk. Middenweg, 1° uur heilige dienst, 10 uur kinderkerk Van Galenstraat. Evang. Luth. gem., Wezenstraat, 10.30 uur dr J, A. Stell- wag. Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heiligingssamer- komst, 19 uur openluohtsamenkomst (Spoorstraat), 20 uur heilsbijeenkomst. Vrij Evang. gem.. Hoogstraat, 1015 en 17 uur evang. Nerings, 12 uur kin derkerk, JULIANADORP: Ned, Herv, gem., 10 uur ds H. J. Trommel (bed. H. Doop, medew. kerkkoor). Geref, kerk, 9 30 uur leesdienst. 14.15 uur ds Swen. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem., 19.30 uur ds H. J. Trommel. mande modelsloepen van start. In de ze categorie eindigde scheepmaker J. P. Quant vorig jaar als nummer één. Ten slotte zal men weer kunnen ge nieten van een verbeten strijd tussen de koopvaardijsloepen, waarvan er zo wel Zaterdagmorgen om 8.45 uur als Zondagmorgen om 9.45 uur negen aan de start verschijnen. De gemeentelijke zeevaartschool te Den Helder wordt in deze wedstrijd vertegenwoordigd door de „Eva" (stuurman B. J. Her mans) en „Margriet" (stuurman J. F. van der Grijp). Hr. Ms. mijnenvegers „Urk „Vlieter", „Walcheren" en „Storte- melk" zijn gistermorgen naar IJmuiden vertrokken. Hr. Ms. „Y 807" en Hr. Ms. „Ho- bein" zetten gistermiddag koers naar Amsterdam, waar vandaag de Vloot- schouw begint. Hr. Ms. fregatten „Van Amstel" en „De Bitter" zijn gisteren van de Rijkswerf gekomen en kregen ligplaats in de Buitenhaven. Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9602" koos gisteren zee met bestemming Portsmouth. Het plezierjacht „Zwarte Beer" uit IJmuiden, onderweg van Vlieland naar Enkhuizen, heeft gisteren Den Helder aangedaan. BELANGWEKKENDE VONDSTEN In het vroegere taanhek van zeilma kerij Hakvoort, die ook al tot de ver leden tijd behoort, vond afgraving plaats voor woningbouw. Hier stuitte men op harde keileem en kwam deze roodachtige grondsoort bloot. Men vond er o.a. delen van een groot gewei in en grotere en kleinere keien. Het werk trok belangstelling van burgers en toe risten. Onder deze was een archeoloog, die veel belang stelde in de aardlagen, afzettingen en vondsten. Op zijn ver zoek werd het graafwerk tijdelijk stil gelegd totdat deskundigen een en an der hadden bekeken. Dit is inmiddels gebeurd en wat gevonden werd, is me de genomen. Voor de geschiedenis van de opbouw van Nederland werden be langwekkende vondsten gedaan. VERKIEZING VAN OUDERLINGEN EN DIAKEN Bij de Ger. kerk art. 31 K.O. werden tot ouderlingen gekozen: R. Brands en H. Wakker en tot diaken de gemeente ontvanger W. Kramer. De A-klassers van de wielrenvereniging D.O.K. hebben een wedstrijd over 75 kilometer verreden. Eerste werd C. de Jong in een tijd van 2 uur 10 minuten 15 seconden. Met dezelfde tijd als de winnaar eindigden W. Vonk, J. Ridder, A. Lemmers en R. Koster, resp. als 2, 3, 4 en 5. Koning werd uitgeschakeld doordat hij in een bocht een lekke band kreeg en kwam te vallen. Met schaafwonden en een geblesseerde schou der moest hij de strijd in deze vierde étappe staken. Ook N. Ridder en J. Bouma moesten door pech afstappen. De leiderstrui bleef in het be zit van J, Ridder. In de B-ploeg moest de leider zijn positie afstaan aan H. Bouma, die nu stevig aan de kop staat. Heertjes kwam nu als zesde door de finish. Eerste werd in deze étappe H. Koopman met 1.45.45. Bouma werd tweede en Roele derde. Nummer 4, H. de Wit, legde de 62,5 kilometer af in 1.47.47; num mer 5, L. Koopman, in 1.52.29; nummer 6, P. Heertjes (met een strafminuut voor het aanvaarden van hulp) in 1.13.16. Als nummer zeven kwam Braakman binnen. Na, de vierde étappe, met in totaal 277 kilometer, is het klassement in de A-klasse: 1. J. Ridder 7.46.00; 2. A. Lemmers 7.46.07; 3. C. de Jong 7.46.32; 4. R. Koster 7.54.20. In de B-klasse met in totaal 230,2 klometer luidt het Zo hier en daar vonden we tussen de verschillende kermisattracties een ge deelte van de markt. De vetveemarkt, de gebruiksveemarkt. de kalveren, het wolvee. Op de vetmarkt was het door het ontbreken van de Amsterdamse grossiers een stugge boel. Hoogste no tering voor een uitvlieger f 2.80. Voor de Gouden Engel werd de gebruiks veemarkt in alle stilte gehouden, ter wijl de handelaren zich neervleiden in de gemakkelijke stoeltjes en genoten van het kermisbeeld. Hoogste notering kalfkoeien f 950. Nuchtere kalveren bleven duur, terwijl het op de paardenmarkt niet zo willig was. Met nog al wat publieke belang stelling liepen de prijzen van f 600— f 1000- Op de wolveemarkt werden mooie prijzen bedongen. Op de biggen- markt was het duidelijk merkbaar, dat we in de hooitijd zijn. Aanvoer en prijzen: 16 paarden 600— 1000, 41 vette koeien 675—1050. 25 kalf koeien 700—950, 1 graskalf 165. 52 nuch tere kalveren 35—60, 43 vette schapen 80125. 246 lammeren, leven 4556, dood 50—65, 3 zeugen 275—325, 109 schrammen en biggen 35—75, 17 konij nen 1.506, 3 kippen 3. BARNEVELD, 25 Juni Aanvoer ca 40.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen: clachtkippen, witte 1.70—1.90, andere ras sen 1.70—1 85: Jonge hanen, witte 2.00— 2.40, andere rassen 1.75—2.10, alles per kg; overige per stuk: oude hanen 2.75— 4 25, oude eenden 100—1.80. tamme ko nijnen 3-007.75, tamme jonge duiven 0.60—0.75 Eiermarkt Barneveld, 25 Juni Aan voer ca 900 000 stuks. Handel In kippen eieren redelijk, in henneneieren traag Prijzen kippeneieren 13.30—14.00. alge klassement: 1. H. Bouma 6.31.25; 2. P. Heertjes 6.33.46; 3. H. Koopman 6.38.47; 4. H. de Wit 6.43.32; 5. P. Roele 6.59.34; 6. L. Koopman 7.22.41. Vanavond om zeven uur wordt bij de Basculebrug gestart voort, de vijfde ronde, over circa veertig kilometer, waarbij o.a. Callantsoog wordt aange daan. ALKM. EXPORTVEILING ALKMAAR, 24 Juni 1953. Schot se Muizen 15—21; slabonen 1.39-1 62; stoksnijbonen 45—86; tuinbonen 16— 22; doperwten 4654; komkommers 1630; tomaten A 1.08; bloemkool 8 15; rode kool 1517; spinazie 8 22; postelein 512; sla 2.50—4; andijvie 68.50; rabarber 815.50; rode Meten 5—8; bospeen 11—28; bosuien 5—12; peterselie 6.50—8.50; pruimen 3—13; perziken 3—20; aardbeien 105—2.80 per slof. Soepgroenten 37. WARMENHUIZEN, 25 Juni 1953. 4.000 kg Schotse Muizen, gewone 16.30 —17.40, drielingen 15.80—16.70, kleine 13.3013.80150 bos peen 9.90. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Ju ni 1953. 232.000 kg aardappelen 16.4019.80; blauwe Eigenheimers 21.40—21.90; Doré 17.50—22; Rode Schotten 17.60—20.30, drielingen 14.80 —17.70, kleine 12—17.20; 1600 kg ra barber 8.70—10.70; 1500 kg rode kool 5.80—11.30; 175 kg tomaten, A 85, B 84, C 71; 100 st. bloemkool 813. NOORDSCHARWOUDE, 25 Juni 67000 aardappelen eerstelingen 17-00 19.90; rode eerstelingen 21.60-22 80- grove eerstelingen 23.70—24.10; drielin gen 17.50—18.60; kleine 13.60—16.80; 105 slof aardbeien 1.042 02. ZWAAG, 24 Juni 1953. Vroege aardappelen 18.90—23.90, late aardap pelen 13.10, spinazie 3640, postelein 1417, uien 1314, slabonen 1.221.61 snijbonen 0.57—1.46, peulen 0.64—0.95, tomaten 0.41—0.91, bospeen 18—24, ra barber 13—18, andijvie 7—16, sla 2.50 —3.90, bloemkool 9—19, komkommer 22—25, perziken 11—27, tuinbonen 24 26, aardbeien 45116, rode bessen 78 —125, pruimen 1.10—1.49, St. Remy 19 —23, Glorie van Zwaag 2.35—2.53. GROOTEBROEK, 24 Juni - Eersteling: grof 22.70—22.90, groot 19.70—23.10, klein 19.20—22.10, kriel 16.40—21.80: Rode Eersteling: groot 20.20—2500, kriel 15.40 —17.40; Doré: groot 21.30—25 70. kriel 16.6021.90; Saskia: groot 18.90—21.90, kriel 18.9020.80; Eigenheimer: groot 22.00; Blauwe Eigenheimer: groot 24.00 20 00. Aanvoer 840.000 kg. WOGNUM, 24 Juni Vroege aardap pelen: middel 21.40-22.90. drielingen 17.70—19.10, kriel 16.80—17.70, slahonen 1.41—1.51, snijbonen 1.37, rode bessen 1 10 1.35, sjalotten 12. peulen 52—82, aard beien 46-97, bloemkool 8—17, wasi.een s,a 2.502.90. bosknolbleten 8—12 MEDEMBLIK, 24 Juni 1953. Mui- Z6oó <nr0'e 21,30. drielingen 19,20 mene pry, 13.55 per 100 stuks Kiloprijs -20.40. kriel17.30-18 80 rode 19 40- 2.22, henneneieren 7.00-10.00 per 100 st. I 19,80, Doré 23.40-23,60

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5