Taak der Marine-patrouilles ook voor burgerij van belang Jimmy Brown en de Oranjehemden Jaarvergadering bestuursraad Helderse Gemeenschap Aantal Helderse E.H.B.O.-ers met veertig uitgebreid 'DEQ, Krijgstucht handhaven waar gezagsdragers ontbreken Een uniform brengt verplichtingen mee De Bioscopen WITTE: Van Teulingen naar Bierstraat verhuisd Twee voorstellen uit de sectie „Zang" Groot percentage* geslaagden F Watervogels heeft flink batig saldo Toezicht over militairen aan de wal „Rio Grande" TIVOLI: Trommen van Fu Manchu Tussen Haaks en Ruitje Negentien verenigingen toegetreden Burgemeester reikte diploma's uit Eindexamens gem. Lyceum r DE MANNEN, gekleed in de sobere battlé-dress, met daarover de witte web-uitrusting en op hun hoofd de witgeschilderde helm, met aan de voorzijde het onklare anker met kroon, geflankeerd door de letters M.P., zijn zo langzamerhand bij de Marine ingeburgerd. Het met deze zin ingeleide artikel in het Algemeen Marine-Weekblad van Vrijdag 26 Juni trok onze aandacht, omdat de M.P. ook langzamerhand een bekende verschijning in het stadsbeeld van Den Helder is geworden. Menigeen zal zich hebben afgevraagd, wat toch precies de taak is van deze M.P., en menigeen zal wel eens met name 's avonds laat in de binnenstad met gefronst voorhoofd naar een marine-patrouille hebben uitgezien. Deze M.P.-mannen zijn, zo lezen wij in het A.M.W., door de marineleiding aangewezen om de krijgstucht te helpen hand haven, daar waar de ogen van met gezag beklede militairen niet zijn. IN de omschrijving van de taak der M.P. trof ons één punt, dat niet al leen de Marine, maar ook de burgerij aangaat. De M.P. moet namelijk on der meer toezicht houden op „hou ding en gedrag aan de wal van het personeel der Koninklijke Marine be neden de rang van sergeant, uitgezon derd het personeel van de Marine- vrouwenafdeling". Een marine patrouille is bevoegd, bij ernstige ver grijpen tegen de krijgstucht, zoals het verkeren onder invloed van sterke drank of wangedrag aan de wal, de overtreders te gelasten mede te gaan naar de officier van de wacht van het dichtsbijgelegen schip' of van de naastbijgelegen inrichting der zee macht. Het spreekt vanzelf, dat de M.P. niet alom-tegenwoordig kan zijn. De sterkte van de M.P. in Den Helder zou aanzienlijk moeten worden ver groot, indien de marine-patrouille met succes en in letterlijke zin toezich^ zou moeten houden op alle marine mannen beneden de rang van ser geant. die aan de wal vertoeven. Na tuurlijk hangt de gewenste sterkte van de M.P. ook af van de mate, waarin zulk een toezicht noodzakelijk is. Wat dit punt betreft, willen wij graag een enkele opmerking toevoegen aan hetgeen het A.M.W. naar voren heeft gebracht. De noodzaak van een krachtig toe zicht door de M.P. is enerzijds afhan kelijk van de mate, waarin van wan gedragingen aan de wal sprake is. Maar anderzijds ook van „de ogen van met gcfcag beklede militairen". Deze clausule, door ons in de aanhef aangehaald, legt even een accent op de aanvullende taak van de marine- patrouille. Primair moet dus de krijgs tucht worden gehandhaafd door de met gezag beklede militairen. Eerst wanneer deze dwingende ogen ontbre ken, moet de M.P. de krijgstucht hel pen handhaven. Het komt ons voor, dat in Den Hel der deze verantwoordelijke taak teveel aan de M.P. wordt overgelaten. Hoe dikwijls wij ook des avonds, om streeks middernacht of zelfs in het holst van de nacht, de situatie in de binnenstad waar het soms zeer ru moerig kan zijn serieus hebben op genomen, het aantal met gezag be klede militairen, dat wij daar aan troffen is aan de vingers van één hand te tellen. Het verdient onzes inziens aanbeveling, dat de marineleiding zich nog eens over deze kant van het vraagstuk beraadt. AI te dikwijls blijken (uiteraard vooral jeugdige) unifoitaidragers niet te beseffen, dat het dragen van een In de Witte-bioscoop draait tot en met Maandagavond de film „Rio Gran de", waarin John Wayne min of meer zijn debuut maakte als „karakterspe ler", na zijn enorme aantal louter hel denfeiten. Ook in Rio Grande behoort hij tot de dappersten, doch het accent is meer verlegd, en hii (met snor) ac teert nu wat meer, zonder zijn karakte ristiek schouderophalen en voorhoofd- fronsen. 't Was voor ons zeer de moeite waard, hem ook zo te leren kennen. De film zelf is traag en heeft slechts enkele hoogtepunten. Dat neemt niet weg, dat soms sublieme taferelen in beeld zijn gebracht. De voorstanders van pure spanning zullen zich wellicht afvragen, waarom „hun" Wayne een dergelijke, niet al te heldhaftige rol heeft moeten accepteren. Wij persoonlijk houden niet van se rie-films, daar zij de bioscoopbezoekers de verplichting opleggen, twee weken achteréén een theater te bezoeken. Het verhaal is immers na het eerste deel niet uit en kan bovendien dermate te leurstellen, dat men zijn vrije avond heeft verspeeld aan een „halve geschie denis", welke men voor geen geld vol tooid wenst te zien. Tivoli heeft zon seriefilm. Het eerste deel „De wraak van Si Fan" gaat tot en met Maandag. Het tweede deel van Dinsdag tot en met Donderdag. De se rie werd vervaardigd naar de bekende sensatie-boeken rond de geheimzinnige figuur Fu Manchu. In dit geval ligt aan de rolprent ten grondslag het boek „De trommen van Fu Manchu welks hoofd persoon er op gebrand schijnt te zijn Azië te veroveren. uniform grote verplichtingen mee brengt, maar tonen zij veeleer, zich achter zo'n uniform anoniem en incog nito te voelen. Telkens weer moeten wij de Koninklijke Marine een warm hart toedragende en voortdu rend strevende naar een steeds betei<e verstandhouding tussen het maritieme en burgerlijke deel van de Helderse bevolking dit met leedwezen vast stellen. Zonder enige ceremonieel is gister middag om twee uur de verplaatste woninginrichting van de heer B- G. van Teulingen, die tot nu toe aan de Zuidstraat gevestigd was, heropend. Het door de ingebruikneming van de nieuwe ateliers der N.V. Kousenfabrie- ken Hin vrijgekomen perceel aan de Bierstraat bleek zich uitstekend voor de tegenwoordige bestemming te lenen. Het pand is niet diep, maar heeft een grote frontbreedte, zodat talrijke meu belstukken op aantrekkelijke wijze kun nen worden geëtaleerd. De verkoop ruimte gelijkvloers is niet groot, maar voldoende, terwijl men bovendien de bschikking heeft over gelijke opper vlakten op eerste en tweede étage. Wo ninginrichting Van Teulingen heeft nu veel meer armslag dan aan de Zuid straat, waar het altijd behelpen is ge weest. Op de tweede verdieping is de stoffeerderij ingericht, waar de „rom pen" der meubelstukken door bekwa me stoffeerders van bekleding worden voorzien. Vele bloemstukken getuigden1 gisteren van de belangstelling, die de 20. Jackie was natuurlijk zo uitge laten als een jonge hond, toen nij hoorde, dat hij lid mocht worden van De Biggers. Hij danste door het huis, viel Miebet om de vijf minuten om haar hals en was de hele dag niet te bewegen ook maar een kwartier aan zijn huiswerk te wijden. „Dat ik dat van pappie mag!" riep hij wel tien maal achter elkaar uit. „Ik ga mij morgen dadelijk bij de secretaris me neer Pipjes aanmelden. In welk elftal denkt u, dat ik zal mogen meespelen, pappie? Misschien wel in 't zesde of in 't vijfde." Jimmy zei niet veel terug. Hij vroeg zich toch af of hij er wel goed aan had gedaan om Jackie toe stemming te geven lid te worden van een grote voetbalclub. Miebet was het er in elk geval niet mee eens. „U be derft hem tot in de grond, meneer Brown", had ze gezegd. „Maar u moet 't zelf maar weten. Later zit met de gebakken peren". Jimmy zucht te eens. „Aan de ardere kant", dacht hij, „is dat voetballen z'n lust en zijn leven en mag ik hem dat v/el ontne men?" Jackie trok zich van al deze bedenkingen niets aan. Vrolijk zingend ging hij op weg om zich bij meneer Pipjes als lid aan te melden. Peike Pipjes was de bakker van Wilgenwolcte en als zodanig kende hij Jackie Wel. „Zo vent," zei hij, toen Jackie zijn winkel binnenstapte, „wat zal het zijn? Een dubbelgebakken pannetje en tien kadetjes, zoals -gewoonlijk?" Maar Jackie schudde lachend zijn hoofd. „Nee meneer Pipjes", zei hij vrolijk. „Ik kom mij als lid van De Biggers aanmelden". Hr. Ms. torpedobootjagers „Korte- naer" en „Evertsen" zijn gistermorgen naar Amsterdam vertrokken, waar zij vandaag en morgen aan de Vlootschouw deelnemen. Hr. Ms. sleepboot „Orkaan" koos heer en mevrouw Van Teulingen bij de I gisteren zee met bestemming Hoek van opening mochten ondervinden. Holland. JOEN de bestuursraad van de Helderse Gemeenschap op 30 Juni 1952 in jaarvergadering bijeen was, tverd besloten dat het dagelijks bestuur onder de aangesloten verenigingen en instellingen een enquête sou instellen over het reeds vele jaren hangende salenprobleemin Den Helder. Het lag voor de hand, dat de hieraan verbonden omvangrijke iverkzaamheden veel tijd in beslag souden nemen. Veel hing ook af van de vlotheid, waarmede de betrokken besturen de gevraagde enquête-gegevens souden insturen. Temeer daar het dagelijks bestuur besloot, in de enquête ook andere onderwerpen dan het zalen-probleem te betrekken, kon het rapport niet binnen enkele maanden worden verwacht. Het mag daarom tot voldoening stemmen, dat het rapport over de behoefte aan zaalruimte nog tijdig gereed kwam voor behande ling in de jaarvergadering op Maandagavond 6 Juli. CEDERT de jaarvergadering van 1952 hebben zich wederom verscheidene verenigingen als lid van de Helderse Gemeenschap aangemeld. Overeenkom stig de statuten komt het lidmaatschap tot stand door een toelatingsbesluit, ge nomen door de Bestuursraad Een der- gelijk-besluit kan- thans' betreffend* na» gentien verenigingen worden genomen. Dat zijn in de sectie „Jeugd"; de Prin- ses-Wilhelmina-groep en de groep Jut- ters-Willemsoord van de Nederlandse Padvindersvereniging: in de sectie „Ontwikkeling en Ontspanning": de aquariumhoudersvereniging „De Gup", de konijnenfokkersver. „De Sportfok- kers", de R.K. dansclub „Amicitia", de Groninger vereniging „Gruno", de buurtvereniging „Tuindorp-Zuid", het cabaretgezelschap „Lach en Vergeet", de toneelvereniging „Kunstmin", het Centraal Sint-Nicolaascomité, de ver eniging „Huisduiner Belang", de postze gelvereniging „Helder" en de Helderse Amateur-fotografenvereniging; in de sectie „Sociaal en Maatschappelijk Werk"; de afdeling Den Helder van de Algemene Bond van Ambtenaren, de afdeling Den Helder van de Algemene Nederlandse GrafischeBond. de Her vormde vrouwenvereniging, de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer en de winkeliersvereniging „K.S.K."; tenslot te in de sectie „Sport" de Eerste Hel derse wielrenvereniging „D.O.K." De sectie „Zang" komt niet met nieu we leden (zij zijn reeds voltallig), maar wel met een tweetal voorstellen. Het eerste betreft de organisatie van een „Zomerzangavond" op 31 Augustus 1953 in het Julianapark. Voorgesteld wordt, te bevorderen dat die avond de feest verlichting in het park wordt ontstoken en dat voor de aanvang van de zang uitvoering in de muziektent een muzi kale rondgang wordt gemaakt door de vier muziekkorpsen. Het tweede voor stel behelst een eventuele gemeentelijke subsidiëring van de aangesloten zang verenigingen. Aan de voorstellen, die reeds bekend waren toen de agenda werd opgemaakt, schonken wij aandacht in onze uitge breide aankondiging van de jaarverga dering. Mochten inmiddels nog andere voorstellen binnenkomen, dan zullen ook deze op Maandagavond 6 Juli aan de orde worden gesteld. QELEIDELIJK groeit in Den Helder het aantal stadgenoten, dat in het bezit is van het „Eenheidsdiploma voor E.H.B.O." De betekenis daarvan moet niet worden onderschat, daar eigenlijk nog altijd te weinig mensen raad weten op momenten, dat een mensenleven door snel en deskundig ingrijpen kan worden gered. Bij ongelukken, groot en klein, zullen E.H.B.O.-ers rustiger en met meer zelfvertrouwen kunnen optreden dan degenen, die de waardevolle opleiding tot dit diploma niet achter de rug hebben. Zeker in een stad als Den Helder, waar men toch altijd bedacht moet zijn op de mogelijkheid van oorlogsomstandig heden, kan men het corps E.H.B.O.-ers niet groot genoeg wensen. Een instituut als de stichting „Bescherming Bevolking" zal veel profijt kunnen trekken van deze gediplomeerden, ook bij eventuele ernstige gebeurtenissen in vredestijd. Op dit aspect van de zaak legde de burgemeester, mr G. D. Rehorst, gister avond ten overstaan van een talrijk ge hoor de nadruk alvorens hij overging tot de uitreiking van de diploma's aan de geslaagde cursisten. Uit het feit, dat ze ven candidaten moesten worden afgewe zen, leidde de burgemeester terecht af, dat het EHBO-diploma geen paskwil is. Voor het verkrijgen ervan is een serieuze studie noodzakelijk, De voorzitter van de afdeling Den Hel der der Nederlandse vereniging „E.H. B.O.", de heer P. Bok, had reeds ln zijn openingswoord een hartelijk woord van dank gericht tot de beide artsen, die de cursisten hadden opgeleid, de heren J. G. H. D. Bettink en S. J. J. Lemaire. Het afdelingsbestuur stelde het zeer op WmmÊ In DAGJE Scorpius, behoef u niet te vertellen, dat sinds jaar en dag bakkers, melkslijters, vi sventers enzovoorts ge wend zijn, een dagje Den Helder uit te trekken. Dd's aardig, vindt u niet? En dat is deze lieden, die ons be halve het noodzakelijke vele lekkernijen leveren (zij het tegen betalingvan harte ge gund. Maar nu moet men niet denken, dat een ieder trouw aan zo'n dagtochtje deelneemt! Ik zou er mijn vingers bij aflikken, want 't is maar niet heerlijk om ge zamenlijk in een bus te ver blijven en zingend (van-je- hela-hola) over fraaie wegen en via aantrekkelijke pleis terplaatsen je doel te berei- k&Yi! Ik kan me niet indenken, dat er een enkeling is, die voor een dergelijk feest niet voelt. Doch de statistieken hebben het bewezen en de vishandelaren gaan het be wijzen. Enkele hunner al thans. Ge weet natuurlijk, dat onze stad binnen zijn muren herbergt de Vis-dé- tailhandel-vereniging „Ons Belang", een belang, dat ook het uwe en het mijne is. Die détaillisten zijn van zins, voor één dag hun rie kend métier vaarwel te zeg gen en naar Delft te rijden, ter ontspanning van de geest en van de eeuwig-schoonma kende vingers. De mensen verheupen er zich op. Laat ik u vertellen.... dat twee of drie vismannen te kennen hebben gegeven, niet te zullen meegaan! Daarover wil ik niet veel zeggen, want die mensen hebben het recht om thuis te blijven. Formeel kunnen zij zelfs hun verkoop voortzetten, maar dit is niet solidair, niet spor tief, omdat bijna alle andere détaillisten het tochtje mee maken, onder het motto: Samen uit, samen thuis! Ér zijn er dus een paar, die thuis blijven en wellicht gaan venten. Tja, het is hun recht, maar ik, Scorpius, be moeizuchtige als altijd, ver- klaar mij solidair met de „uitgaanders", die hun werk zaamheden een dagje staken en de zinnen gaan verzetten. Misschien willen hun klan ten er even rekening mee houden; 't uitstapje is a.s. Maandag. SPORT ^RADUS heeft onlangs zijn vreugde mogen con stateren, dat de Helderse Athletiek Vereniging ook weer ongemeen actief is ge worden in zake de afdeling athletiek, die in feite een weinig in een hoekje werd gedrongen door de verschil lende balspelen. Edoch, ziet daar waren eerst in keurige organisatie de schoolwed- strijden en nu staat voor Zondag 19 Juli een regionale wedstrijd op het programma, die aan de Sportlaan zijn beslag zal krijgen. Op 9 Augustus houdt HAV zijn basketball-tornooi. De Havvers hebben op dit gebied niet de primeur, want- op 13 Juli begint op het te- gelveld aan de Sportlaan een basketball-tornooi van FAC. ACTIE HET heeft er alle schijn van, dat de heer Weissen- born SU. van plan is de boksvereniging „De Ring" zeer veel nieuw leven in te blazen. Uw Gradus verwacht dit zo maar, naar aanleiding van de jaarvergadering van de Helderse Sportraad, waar de heer Weissenborn niet zo héél mis voor de dag trad. Wat zou u bijvoorbeeld zeg gen van zijn voorstel: „La ten wij zelf een stadion bou wen. Ik heb gelezen, dat het in een veel kleinere .plaats wèl kon, waarom hier dan niet!" En de spreker voegde hieraan toe. dat zijn jon gens, de boksers, gaarne voor dit doel in de ring zul len verschijnen. „We hebben zó wel eens meer dan dui zend gulden bijeen ge bracht", waren zijn woor den Gradus heeft begrepen, dat de heer Weissenborg niet tegen wat wachten en sparen ópziet! Alleen vreest uw stukjesschrijver, dat noch hij, nóch de voorstel ler, nóch gij allen, zullen meemaken, dat zo'n spaar potje zou gedijen tot een millionnairsbeurs, waaruit 'n stadion kan worden bekos tigd. Nee, dat bereiken we niet. Bovendien zou een sta dion niet tevens een oplos sing voor de zalennood bete kenen, zoals de heer Weis senborn meende. Dan zou den er onder dat Stadion nogal wat lokaaltjes moeten verschijnen. BRIEF TELEURSTELLINGEN ko men véél voor in dit leven. Gelukkig zijn zij van zeer verschillende aard. De te leurstelling, waarover een dame uw stukjesschrijver berichtte, zal stellig een onbevredigd gevoel hebben veroorzaakt, doch niet een wond hebben geslagen. Laat ons het daarover eens zijn, wanneer ge weet waarover het schrijven handelt. De betrokken dame had zich opgegeven voor een pleegkind (één der kinderen uit het rampgebied), en hoorde daarover enige tijd niets meer. Later is men nogmaals komen vragen, of zij inderdaad een kind wilde onderbrengen. Het antwoord luidde andermaal bevesti gend. En ja, nu vatte de dame Maandagavond post bij de plaats waar de bus uit Poortvliet zou verschij nen en daar kreeg zij haar teleurstelling te incasseren. De namen van de pleeg ouders werden afgeroepen, doch die van de brief schrijfster was er niet bij. En dat, terwijl zij alles voor de ontvangst in haar woning in gereedheid had gebracht. Nu heeft de dame enige critiek op het organiserende cc nité. Zij meent een fou tieve gang van zaken te hebben bespeurd, ofschoon men haar heeft medege deeld, dat het haar „toege wezen" kind niet is meege komen. Gradus heeft zijn voel horens uitgestoken en ver nomen, dat het betreffende kind inderdaad niet is mee gekomen. Men had haar dit niet tijdig kunnen berich ten. Ongetwijfeld een geldig excuus. Hetgeen niet wil zeggen, dat het Gradus niet voor deze gastvrije stad genote heeft gespeten. NIEUWTJES HET kopje „nieuwtjes" is eigenlijk te groots van op zet. Nochtans vindt uw Gradus het aardig crm daar onder te vertellen, dat op de jaarvergadering van de Hel derse Sportraad het plan is geopperd, in onze stad het badminton te introduceren. De kennismaking kon wel eens tot stand komen op de eerstvolgende binnensport- avcmd. Een oud „nieuwtje" is, dat de Sportraad nog immer voorstander is van een jaar lijkse sportdag. Onze stad heeft die verleden jaar niet gehad, en ook dit jaar zal er waarschijnlijk niets van komen. Mede ten gevolge van de langdurige voetbal competitie, terwijl het voorts niet mogelijk is zo'n dag (met het oog op de christelijke sportbeoefe naars) op een Zondag te houden. Grappig was tijdens de vergadering de opmerking van de vertegenwoordiger van de boksclub „De Ring". Na de onlangs gehouden bokswedstrijden in Casino, waar niet mocht warden ge rookt, had zijn club tóch een brandweerrekening ontvan gen. „Dat is plunderen", zei de spreker, die kennelijk veronderstelt, dat brand al leen kan ontstaan door siga ren- of sigarettenvuur of door achteloos weggeworpen lucifers! liet roeifeest van de personeelsvereniging Werken en Ontspanning" heeft ook Gradus'' lijfkieker naar het Helders Kanaal gelokt. Hij legde één der vele botsingen vast en stelt daarmee het probleem van de ongeoefende roeier aan de orde. Laat men hieraan echter niet te zwaar tillen, daar Wen O. nog vele soortgelijke wedstrijden hoopt te organiseren. En dan komt de behendigheid vanzelf. prijs, dat de uitreiking der diploma's werd bijgewoond door de heren A. Hensums, commissaris van Politie, en L. H. Quant, waarnemend hoofd der B.B. Ook de be sturen van enkele zusterverenigingen wa ren vertegenwoordigd. Namens'het dis- trictsbestuur was de heer Van Waveren aanwezig. De burgemeester maakte van de ge legenheid gebruik om een woord van propaganda voor de B.B. te spreken. Nog altijd is het voor Den Helder noodzake lijke aantal van circa tweeduizend vrij willigers niet bereikt. Vermelding ver dient het feit, dat onder de geslaagden dertien leden waren van hèt 'politiekorps. Het diploma kon worden uitgereikt aan de dames H. C. AngevaereRaven, C. W. Kroos, J. E. Witkopvan EgmonH, F. W. Sandwijk, M. C. van Doorn Vaars, J. M. Schoonheid, L. Kiekeboe, H. Bakker, A. P. EFdderMeijers, P. Pluijm- Meijers, A. W. H. C. Stemmer, C. H. de Bont, J. C. de Wijn en J. Zagt, en aan de heren P. Bok (voorzitter van de af deling), P. Bruul, Th. Ridder, J. Verfaiile, O. Boonstra, J. Boxma, J. H. Pluijm, M. D. Geluk, J. Rietveld, D. Borsch, J. Veer man, A. Doeksen (evenals de nagenoem- den behorende tot het politiekorps), J. van Herwijnen, J. Huttinga, P. Loots, W. Mol. A. J. Schillemans, P. van der Weg, A. P. Wijnands, K. Raven, W. Pepping, G. Hop, H. Jellema en J. C. Schipdam. Na de uitreiking der diploma's bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen om te luisteren naar hetgeen het orkestje onder leiding van de heer L. F. van Loo Jr., aangevuld met enkele solisten, ten gehore bracht. Tijdens de jaarvergadering van Wa tervogels, welke dezer (lagen in de bo venzaal van café Sanderse werd gehou den, was wel het belangrijkste feit, dat de penningmeester, de heer S. Been, kans had gezien het boekjaar met een batig saldo van bijna tweehonderd gul den te sluiten. Een welverdiend applaus was zijn fci 'cning. Ook aan de secretaris, de heer J. R. Otten, vielen waarderende woorden ten deel. Hij trad af en was om parti culiere redenen niet herkiesbaar. De voorzitter, de heer S. Meijer, dankte hm voor het vele werk dat hij voor de vereniging had verricht. Daar, behalve de heer R. Marsman, geen candidaten waren aangemeld, kon den de heren S. Meijer, K. Veenstra, K. Meijer en R. Marsman zonder meer worden gekozen. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: S. Meijer, voorzitter; K. IJ. Stuive, secretaris; S. Been, penning meester; F. Been, tweede voorzitter; W. Bontes, tweede secretaris; J. Aar den, tweede penningmeester; K. Veen stra', K. Meijer en R. Marsman, commis- sa rissen. Wy vernamen nog, dat Watervogels Zondag naar de veteranendag in Cas- tricum gaat. De spelers en hun dames hopen nu eens op mooi weer, mede voor het avondje-na-afloop te Amsterdam. Men deelde ons mede, dat vooral de i echtervleugel van het elftal voor de tegenstanders een geducht gevaar be looft te vormen. Deze bestaat uit de heren R- Marsman (middenvoor), J. Aarden (rechtsbinnen) en Jan Bontes, oijgenaamd „De Grijze" (rechtsbui ten). Aan de afdeling HBS a van het Gem. Lyceum zijn de volgende leerlingen ge slaagd voor het einddiploma HBS a met 5-jarige cursus: Rie Abbenes, Irma de Boer. Ineke Booy, Tineke Roep. Refni Meeldijk, Wim Niemeijer, Lies Rehorst. Piet van Veen, Maarten van der Velde, Jan Veldman en Henk Zijp. Twee can didaten werden afgewezen. Het is morgen hoog water om 8.25 en 21.00 uur. en laag water om 2.25 en 15.05 uur. Maandag is het hoog water om 9.10 en 21.50 uur. en laag water om 3.10 en 15.55 uur- De temperatuur van het zeewater was 17.8 graden Celsius.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2