Helder-nieuws verbolgen over sensationele berichtgeving Bootsman Berghout won laatste wedstrijd in A-klasse Boksclub „De Ring" houdt een Demonstratie-avond Polder Anna-Paulowna helpt getroffenen in rampgebieden Kinderen uit Poortvliet naar huis teruggekeerd Jimmy Brown en de Oranjehemden Pers zondenbok voor rumoer tijdens jaarvergadering Loos alarm IN HET KORT B-klassers Vrijdag voor beslissing FLINKE KERN van jongere leden Concert „Winnubst" Vijfde étappe D.O.K. Examen R.K. MULO Veel animo voor de handwerkexpositie BEZIJDEN DE WAARHEID Besprekingen worden op 13 Juli hervat PERIODIEKE ZEILWEDSTRIJDEN Wind en stroom plaatsten deelnemers voor een Salomo 's oordeel Bergström komt drie boksers opleiden Tussen Haaks en Kuit je Regeling storingsdienst Dankwoord van hoofdleider J. Looijenga Spoedig een steiger bij het Westeinde Texel Een Texelse sportraad? 't Zat weer in de lucht Zijpe NIEUWS IN HET KORT MAANDAG 29 JUNI 1953 MET l ERW ONDERING hebben ivij het artikeltje gelezen, dat Zater dag onder het hoofdje Sensatiein het Helder-nieuws (het orgaan van de voetbalvereniging „Helder"is verschenen. De anonieme schrijver, die een opmerkelijke bedrevenheid toont in het verdraaien van feiten, kant zich tegen de beschouwing, die in onze courant werd opgenomen naar aanleiding van de verleden week Maandag gehouden jaarvergadering der v.v. „Helder". Aangezien slechts een klein percen tage van onze lezers kennis neemt van het Helder-nieuws, menen wij er goed aan te doen, het bewuste artikeltje woordelijk te citeren, alvorens een bescheiden commentaar te leveren. 'ALDUS schreef het Helder-nieuws: „Een verslaggever van de Helderse Courant heeft het nodig geoordeeld in zijn blad een groot artikel te plaatsen over de gang van zaken op onze jaarver gadering. We vinden, dat deze „jour- nalist" schromelijk misbruik heeft ge maakt van zijn toelating onder het mom van donateur. Dit was een huis houdelijke vergadering, die alleen toe gankelijk was voor leden of donateurs en de hier gevoerde besprekingen wa ren van dusdanige interne aard, dat ze alleen bestemd waren voor leden en donateurs, die belang stellen in het verenigingsleven. Buitenstaanders had den en hebben hier dus niets mee te maken. Men kan nu het bestuur hoog stens het verwijt maken, dat ze de betreffende verslaggever niet uit de vergaderzaal verwijderd, heeft, doch we stellen prijs op een goede verstandhou ding met de pers. Indien in sobere be woordingen was geschreven, hetgeen op de vergadering gepasseerd is, had den we hier vrede mee kunnen heb ben. Het met enige vette koppen opge maakte artikel riekt echter naar sen satie en het grote op sensatie beluste publiek smult hiervan, hetgeen onze vereniging geen goed doet. Bovendien wordt in 't artikel 'n bestuurslid met een staat van dienst in de vereniging als geen ander in een kwaad daglicht gesteld, hetgeen, afgezien van het feit of dit bestuurslid al of niet fout is geweest, zeer unfair is en ver beneden het peil van „journalistiek fatsoen", waarmede de heren zo graag schermen. Het be stuur meent dan ook de houding en het schrijven van deze verslaggever ten zeerste te moeten laken en zal zich ernstig beraden bij een volgende .leden vergadering de pers de toegang te weigeren". TOT ZOVER het Helder-nieuws. Onze lezers begrijpen, dat dit stukje ver bezijden de waarheid staat. In de eerste plaats is het in een goede sportgemeen- schap van belang, dat de zaken recht en zuiver worden gesteld ten behoeve van iedereen. Men dient niet te ver geten, dat een aanzienlijk deel van de bevolking geen lid is doch wel gebaat is bij een behoorlijke gang van zaken in welke vereniging ook. Niet voor niets wordt de pers door elke, zichzelf respecterende, vereniging gaarne uit genodigd, want men heeft de gemeen schap niets te verbergen. Voorts is het verre van ons, onder het mom van donateur een vergadering te betreden. Deze onwaarheid is de schrijver van het stukje in het Heider- orgaan waarschijnlijk in de mond ge geven door een lid (let wel een ge woon lid), dat na afloop van de ver gadering onze verslaggever verbood (let wel: verbood! over de vergade ring te schrijven. De gehele avond had onze verslaggever die volkomen normaal, zonder een enkele strubbe ling, evenals alle andere aanwezigen de zaal had betreden ongestoord aantekenen kunnen maken, zonder dat ook maar iemand (laat staan het te stuur) bezwaren tegen zijn aanwezig heid had geuit. Slechts kwamen na afloop enkele „echte" bestuursleden tot onze verslaggever met het verzoek, „de kwestie niet op te pijpenOo.t zonder dit verzoek zou onze verslag gever een volkomen objectief artikel Ribben geschreven, zonder zijde te spin nen uit de dikwijls bijzomdsr onwel riekende discussies Maar ach, hoe gaat het.... Nu zou men een onplezierig wroeten in het bestuur, leidende tot onverkwikke lijke debatten in een jaarvergadering, als een last willen leggen op de rug van een onpartijdige journalist, die slechts tot taak heeft, de nuchtere feitel op tafel te leggen. Wanneer een overigens gerespecteerd bestuurs lid met een staat van dienst het slachtoffer wordt van de affaire, dan zal dit, menen wij, primair te wijten zijn aan diens eigen onvoorzichtigheid, secundair aan de onderlinge verstand houding in het bestuur en voorts ook aan de wijze waarop men allerlei offi cieuze gesprekken en babbeltjes z.waar- geladen ter jaarvergader'ng heeft ge bracht Wat zullen wij hieraan nog toevoe gen? De pers verricht haar taak blijk baar alleen naar behoren, wanneer zij uitsluitend over leukei aardige, goede en gezellige dingen schrijft, en dan feiten op tafel te leggen.... Wanneer nog dit: voor de buitenstaanders is het stukje in het Helder-nieuws een aar dige illustratie van de stijl, waarin de besprekingen in de verleden week ge houden jaarvergadering zijn verlopen. Wij spreken de wens uit, dat de voort te zetten vergadering op Maandagavond 13 Juli een ander karakter zal dragen, tot heil van de voetbalvereniging „Helder". De heer J. de Groot, leerling van de gemeentelijke Zeevaartschool, is te s Gravenhage als enige van de tien candidaten met lof geslaagd voor het voorlopig diploma Scheepswerktuig- kundige. In de Marinecantine wordt vanavond om zes uur de cursus Zeiltechniek van O.S. en O. voortgezet. DE BESLISSING in de A-klasse van de periodieke zeilwedstrijden der Koninklijke Marine is gevallen. Weliswaar is de kampioen nog niet bekend, daar het eindklassement eerst na de behandeling van een drietal protesten kan worden gepubliceerd, maar ivel is de laatste wedstrijd verzeild. Het weer was voortreffelijk. De zon hield de zeilers voortdurend gezelschap en de pittige, bolle wind uit het Noorden deed de sloepen als messen door het water snijden. Zoals zo dikwijls heeft deze wedstrijddag weer bewezen, dat het zeilen op het Marsdiep een zeer bijzondere sport is. De getijstromen spelen hier zo'n belang rijke rol, dat het uiterste van de zeilerskunst en de intuHie van de deelnemers wordt gevergd. itb In de morgenwedstrijd werd weinig strijd geleverd. De sloepen gingen met zon van start en bereikten al spoedig de „clubton" 'ter hoogte van de Weststraat. Toen volgde het kruis- rak pal om de Noord. De zeilers ston den voor de keus, eerst de steven naar het Westen dan wel naar het Oosten te wenden. Het hing er maar van af, of zij beter eerst de stroom mee dan wei tegen konden hebben. De zeilers, die bij dit Salomo's oor deel Westwaarts koersten, bleken juist gekozen te hebben. Zonder dat veel strijd geleverd werd kwam de beslissing: 1. bootsman P. H. Giesbers; 2. luite nant ter zee der eerste klasse C. A. de Neef; 3. adelborst eerste klasse H. L. B. Mahieu. De deelnemers aan de middagwed strijd waren allen binnen een halve minuut door de start, maar drie sloepen moesten wegens een valse" start worden teruggeroepen. Ook nu was de wedstrijd na het ronden van de clubton goeddeels beslist. Het ging nog slechts tussen de nummers 1, 2 en 3, die elkander voortdurend de zege palm betwistten. Nummer één lag tot aan het laatste rak van de tweede ronde aan de kop. Door handig „loef-matching" wist nummer 3 op de tweede plaats te komen. Nummer 2 stak echter beide rivalen, die scherp op elkaar letten, de loef af en ging met uiterst geringe voorsprong door de finish. Twaalf seconden na de. winnaar finishte de derde sloep. De uitslag van de laatste wedstrijd was: 1. bootsman T. Berghout; 2. luite nant ter zee der eerste klasse C. A. de Neef ;._3, bootsman P JL Giesbers, De laatste wedstrijd in de B-kiasse wordt op Vrijdag 3 Juli verzeild. DE BOKSCLUB „De Ring" heeft alle reden om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Sedert het vorige seizoen is het ledental tot over de dertig gestegen en, wat misschien nog meer zegt: de vereniging beschikt nu over een flinke kern van jongere leden. Ook wat de training betreft zijn de perspectieven voor de Helderse boksers gunstig. Niemand minder dan Bergstr°m heeft toegezegd, éénmaal per week naar Den Helder te komen om de boksers Colijn, eissenborn en Sandbrink op te leiden voor het diploma Bondsleraar van de Konink lijke Nederlandse Boksbond. Binnen afzienbare tijd zullen de jongere Helderse boksers dus ter plaatse hun training kunnen aanvan gen onder leiding van een bevoegd instructeur. Zo zijn er verschillende factoren, die het bestuur deden besluiten, weer eens aan de weg te timmeren. Op Woensdagavond 1 Juli (het zou aan vankelijk morgenavond zijn) wordt in het clubgebouw Tweede Vroon straat 5, een contact- en tevens demonstratie-avond gehouden, die voor alle belangstellenden toeganke- ^Voor de pauze worden demonstraties jiu-jitsu en judo gegeven. Het ver dient in dit verband vermelding, dat de vereniging in de heer E. Bosch over een groene-banddrager be schikt, die zijn mannetje staat. Hij zal aan de demonstraties zijn mede werking verlenen. De boksers komen na de pauze aan de beurt. Het bestuur van „De Ring" verwacht voor deze demonstratie avond een grote belangstelling. De met hout geladen Nederlandse kustvaarder „Kwiek", onderweg van Zweden naar Alkmaar, passeerde Za terdag het Nieuwediep. De Duitse kustvaarder „Allegro", met een lading fosfaat onderweg van Hamburg naar Wesseling (Duitsland), werd eveneens Zaterdag doorgeschut. Hr. Ms. sleepboten .Hercules" en ..Orkaan" zijn Zaterdag uit Hoek van Holland teruggekeerd, terwijl Hr. Ms. mijnenveger „Rompot" terugkwam uit Terneuzen. DE uitkijk in de Kustwachttoren te Huisduinen ontwaardde gistermiddag een zeiljacht, dat een ongewone vlag voerde. Het wapperende dundoek scheen het gebruikelijke alarmteken te zijn, wanneer dringend doktershulp noodzakelijk is. Onmiddellijk kwamen alle hulptroepen in het geweer, zodat toen het scheepje de haven binnenvoer, aan het havenhoofd een ambulancewa gen van de G.G.D. gereed stond. De directeur van de G.G.D., dr P. H. Eyk- man, was persoonlijk meegekomen. Edoch wat bleek... Het Deense kust- jacht Sintravoerde vol trots van top de clubonderscheidingsvlag, welke voor insiders aangeeft, dat het een zeegaand jacht is. Dat was een witte vlag met een blauwe rand en een achtpuntige rode ster in het midden. Geen wonder, dat de kustwacht zich had vergist. De negen opvarenden verkeerden in bla kende Welstand. Zo zelfs, dat één der dames een kostelijke sigaar rokend over de railing hing toen de Sintra binnenstevende. Na een kleine repara- ttie aan de oliepersleiding gaat het jacht binnendoor naar Amsterdam. De Denen willen genieten van hel schone Hollandse landschap. Ter gelegenheid van de verjaardag van ZVK.H. Prins Bernhard geeft de R.K. har moniekapel „Winnubst" vanavond van half negen tot tien uur een extra zomer- concert in het Julianapark. Onder leiding van de heer H. B. Schenkels worden uit gevoerd: 1 „On the quarter deck", mars, J. Alford; 2 Ouverture „Rosamunde", F. Schubert; 3 Tweede walsenpotpourri, Carl Robrecht; 4 Hymne aan St Cecilia, Fr. Dunkier; 5 Symphonisch gedicht „Finlandia", J. Sibelius; 6 Selectie uit „Der Vogelhandier", Carl Zeiler, arr. S. P. van Leeuwen; 7 „Blue devils", mars, Ch. Williams. De vijfde étappe heeft J. Ridder de leiderstrui in de A-klasse orjtnomen. Nu staat C. de Jong, die de rit over circa 40 kilometer in 1.1.51 aflegde, bovenaan de ranglijst. Ridder is nu, met een tijd van 1.3.53, nummer 2. Als derde eindigde A. Lemmers (1.4.56), als vierde J. Post (1.5.25) en als vijfde N. Ridder (1.8.26). De totale tijd van De Jong is nu, na 317 kilometer, 8-47.53. Van Ridder 8.49.58. Bij de B-klassers was de uitslag: 1 A. Fortegijs (1.5.16), 2 H. de Wit (1.5.26), 3 Braakman, 4 H. Bouma, 5 H. Koopman, 6 P. Heertjes, 7 L. Koopman. Na totaal 270,2 kilometer ts hier het klassement: 1 H. Bouma (7.39.24), 2 A. Portegijs (7.43.53), 3 P. Heertjes, 4 H. Koopman, 5 H. de Wit, 6 L. Koopman,- 7 P. Roele. Woensdagavond om zeven uur wordt bij de Donkere Duinen gestart voor de zesde étappe. De storingsdienst der gemeente-, water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag A. A. Corniel- je (Ruyghweg 201, telefoon 2842), Dins dag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594), Woensdag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donder dag W. Oostendorp (Reigerstraat 8, te lefoon 2457), Vrijdag Zaterdag en Zondag A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, telefoon 2431). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467), D. Oostendorp (Van Limburg Stirum- straat 24, telefoon 2452). De heren J. Lindenbergh, D. Lubbert, J. de Goede en P. Schilderman waren af wezig toen mr Mijnlieff, de dijkgraaf van de Anna Paulowna-polder Zaterdagmor gen de vergadering van hoofdingelanden in het Polderhuis opende en enige mede delingen deed. Een er van was, dat de sneeuwklokjes bij het Polderhuis zijn verkocht voor f 1000, een ander, dat het gewijzigde plan tot het bouwen van een steiger bij het West-Einde nu spoedig zal worden uitgevoerd en de kosten wel ruim f 13000 zullen zijn. Besloten werd: Een bedrag van f 3500 beschikbaar te stellen voor de rampge bieden, waarbij dijkgraaf en heemraden gemachtigd werden dit bedrag een be stemming te geven die overeenkomt met óe bedoeling van de vergadering. Het vaste personeel van de polder, dat zich vrijwillig moet verzekeren, wordt daarvoor een tegemoetkoming verleend. Ook krijgt het personeel wederom een vacantietoeslag van 2%. De regeling be treffende de vergoeding van reis- en verblijfkosten werd aangepast aan de te genwoordige toestand en in overeenstem ming gebracht met de rijksregeling. In de kosten van een op te richten standbeeld ter nagedachtenis aan dr ir Lely zal f 50 worden bijgedragen. De aanslagen in de polderlasten zullen Invorderbaar zijn in drie gelijke termij nen, vervallende 15 Augustus, 12 Sep tember en 7 November. De geloofsbrieven der heren C. D. Broersma en N. Hoogsehagen, resp. her- DE zo regenachtig begonnen en toch zo zomers verlopen vacantie-week van de Tholense kinderen behoort weer tot het verleden. Wat eenkennig namen zij hun intrek in de pleeggezinnen, maar als aardig ingeburgerde Nieuwediepers moesten zij Zaterdagmorgen de thuis reis aanvaarden. Met zonnige gezichtjes namen zij, afscheid van de mensen, die hun zulk een plezierige week hadden bereid. Hun ogen spraken voldoende, maar toch stellen wij het op prijs, dat de hoofdleider, de heer Looijenga, zich middels onze kolommen tot de Hel derse bevolking wil wenden met een algemeen woord van dank. Wij verlenen hem hier gaarne het woord: ALS Hoofdleider van de Poortvlietse kinderen, die een week lang de gast vrijheid in de gemeente Den Helder mochten genieten is het mij een be hoefte op deze wijze mijn hartelijke dank te betuigen, daar het mij onmo gelijk is, dat persoonlijk te doen. Neemt U mü niet kwalijk dat ik geen namen noem, want het zou mij oprecht spijten, wanneer ik daarbij een naam zou ver geten. Ik weet ook niet waar ik zou moeten beginnen en zou moeterc ein digen. Bij het Gemeente Bestuur van Den Helder, bij de Stichting „De Hel derse Gemeenschap", bij het Dames Comité, bij de Marine, bij het V.V.V. op Tessel, bij het Gemeente Bestuur van Alkmaar. Ja, ik weet het, bij de pleegouders voor hun spontane harte lijkheid waarmeezij de kleinen en de groten zijn tegemoet getreden, en voor hen hebben gezorgd. U vooral onze hartelijke dank. Ik geef U de verzeke ring, dat wij met dankbare herinnerin gen naar Poortvliet zullen terugkeren en dat uw naam door groot en klein nog menigmaal zal genoemd worden. Allen onze beste wensen en nogmaals grote dank. Het is morgen hoog water om 9.55 en 22.35 uur, laag water om 3.55 en 16.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 18,6 graden Celsius. Na de tocht naar Wieringen is het wel gebleken dat een sportraad voor het eiland geen overbodige weelde zou zijn. In verband met de returnwedstrijden op 5 en 6 September worden de diverse verenigingen uitgenodigd met enkele bestuursleden Dinsdag a.s. om half ne gen in De Oranjeboom te verschijnen, teneinde de organisatie voor de uitwis- selingsdagen op touw te zetten. Ge dacht wordt hierbij op de eerste plaats aan .paardensport, bridge, handbal, volleybal, tafeltennis, gymnastiek, voet bal en biljarten. Misschien kunnen er nog wel meer takken van sport aan bod komen. Wij denken aan hengelen, mo torsport, athletiek, dammen en schaken Hoe groter de schare deelnemers hoe juister het wordt sportuitwisseling en tenslotte hoe meer deelnemers hoe groter vreugd. Misschien kan uit deze vergadering een lang ontbeerde sport-overkoepelen- de organisatie worden opgebouwd, die onder de naam van Sportraad in véle gevallen aan de sport en haar aan hangers goede diensten zal kunnen be wijzen. In het kader van het onder auspiciën van de VW staande zomerprogramma 1953 heeft de Gymnastiekvereniging Texel een herhaling gegeven van de reeds tweemaal in de afgelopen win ter voor het voetlicht gebrachte bonte avond, onder de titel: „t Zit in de lucht". Ook nu weer een vlot programma, klaarblijkelijk heeft de oefening de le den goed gedaan, want het tempo had nog iets gewonnen. Dat de gasten dit optreden van de Texelaars waardeerden bleek wel uit het hartelijke applaus dat spelers en regisseur Kees Mets na afloop langdurig beloonde. Dat het op treden van Texelse schonen als ballet- girls hiertoe een steentje had bijgedra gen behoeft geen betoog. GESLAAGD VOOR DOCTORAAL Aan de Ned.-Economische Hoge school te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen de heer M. C. Bakker te Den Burg. De volgende leerlingen van de R.K. MULO hier ter stede zijn te Amsterdam geslaagd voor het B-diploma: Riet Crone, Trix Hermes, Jet Struijke, Piet Mlnne- boo en Wim Waelpoel. Geen der Helderse candidaten werd afgewezen. De kroningsflim „Elizabeth is Konin gin" wordt van heden- tot en rrfet Don derdagavond niet alleen 's middags van drie tot vier uur, maar ook 's avonds van tien tot elf uur vertoond. kozen en gekozen hoofdingeland werden in orde bevonden en na stemming luidd» de aanbevelingslijst ter benoeming van een heemraad: 1 G. C, van Balen Blanken, 2 K. J. Kaan, 3 J. C. Rezelman (de heer G. C. van Balen Blanken moet periodiek aftreden). De commissie voor het nazien van de rekening over 1951 zal bestaan uit de heren Joh. Spigt, W. Komen en C. D. Broersma. Bij de rondvraag, die de meeste tijd van de vergadering in beslag nam, zei de heer G. H. Geerligs vernomen te heb ben, dat er aanwijzingen zijn, dat de rijksweg zal worden doorgetrokken. In derdaad staat dit werk op de begroting, maar, zo werd opgemerkt, dit wil niet zeggen dat nu ook tot uitvoering zal worden overgegaan. De heer Geerligs vroeg ook, de tuin bij het Polderhuis weer in zijn oude luister, met herten en vo gels. te herstellen. Het zou zo'n mooi wandelpark kunnen zijn voor de ouden van dagen. De voorzitter wees er op, dat een en ander een particuliere liefhebberij was geweest van dijkgraaf Wijdenes Spaans, die veel verzorging eiste. De zaak zal in het dagelijks bestuur bespro ken worden. Aan de heer Jongejans werd meegedeeld hoe de onderhandse verkoop der sneeuwklokjes was tot stand geko men. Hij had graag een bekendmaking van verkoop gezien. Tussen de voorzitter en de heer W. Komen ontstond een steekspel met woor den, toen laatstgenoemde had geïnfor meerd of de sluis aan het West-Einde in staat zou zijn van beide kanten een vloed te keren. Tenslotte zei de voorzitter: de sluis is slecht en van geen nut (er wordt genoteerd hoeveel er door passeert). De kans is zeer groot, dat hij verdwijnt. Er zullen wel voorstellen dienaangaande ko men. De heer Meijer deelde nog mede, dat in de dagen van de watersnood maat regelen waren genomen om door 25 man met zandzakken gevaar ter plaatse te kunnen keren. De heer Komen informeerde hierna verder of materiaal beschikbaar is om de watergangen bij de spoorbruggen af te sluiten. (In 1916 heeft men daardoor een deel van de Westpolder voor overstro ming kunnen behoeden). Hout en zand zakken, het was alles klaar, deelde de dijkgraaf mede en hoewel de Balgdijk onder Rijksbeheer en de overige dijken onder het beheer van het Hoogheemraad schap vallen, zal het dagelijks bestuur, op aandringen van de heer Komen, toch. een alarmsysteem voor tijden van nood trachten te ontwerpen. Tenslotte kreeg de heer Geerligs, die afgewacht had of een ander dit punt ter sprake zou brengen, nog eens het woord. Hij had in deze vergadering een excuus van de dijkgraaf verwacht, voor het feit, dat deze tijdens de stormramp twee da gen niet aanwezig was. De voorzitter ge loofde duidelijk genoeg te zijn geweest in de raadsvergadering. De heer Geerligs wist dus waarom hij er niet was en hij was niet bereid er nu nog verder op in te gaan. H 3 v Hoewel het weer eigenlijk te mooi was om binnenshuis te zijn, was het bezoek aan de handwerktentoonstel- ling van de afdeling Vrouwenbond van het N.V.V. zodanig, dat men er tevreden over mocht zijn. Ook Bur gemeester en mevrouw Mijnlieff, sympathiserend met het mooie doel, kwamen 's middags een kijkje nemen. Het materiaal voor de handwerken was aan de leden verstrekt, de dames maakten er tal van fraaie en nuttige dingen van, die de prijzen vormden voor een verloting. Alle loten waren reeds verkocht, de attracties vonden gretig aftrek en dus mocht verwacht worden, dat het eindresultaat een behoorlijk saldo zal zijn. Dit saldo zal worden besteed aan kleding, wel ke verstrekt zal worden aan gezin nen waarin zieken zijn en die er be hoefte aan hebben. Oorspronkelijk deed men dit alleen in gezinnen van de eigen leden. Men wil echter, zo mogelijk, gaarne anderen helpen en men hoopt thans, dank zij deze ten toonstelling, met wat daaraan ver bonden was, daartoe in staat te zijn. 21. Meneer Pipjes was wel wat ver- jaasd, dat dit kleine kereltje werkcnc lid van zijn vereniging wenste te wor den, maar hij noodde hem toch in de achterkamer. Daar moest Jackie een formulier invullen, hetgeen hem nog al wat inspanning kostte, want erg be dreven was Jackie in de edele schrijf kunst nog niet. Maar goed, het lukte hem toch alles naar behoren in te vul len. Achter het woord LEEFTIJD: zette hij achttien jaar, want dat had Jimmy hem verteld. „Ze zullen je wel vragen hoe oud je bent", had deze ge zegd, toen Jackie wegging. „Zeg dan maar achttien, dat lijkt mij het aller beste". Meneer Pipjes keek wel even verbaasd op, toen hij las dat Jackie al achttien jaar was, maar hij zei er ver der niets van. „Kom vanavond maar eens bij de training kijken", stelde hij voor. „Dan kun je meteen eens met de andere jongens kennis maken". Jackie beloofde dat te zullen doen. Hij betaal de zijn twee gulden contributie en kocht meteen voor vijftig cent het clubinsigne dat hij heel trots op zijn jasje speldde. Toen wandelde hij naar de sportwinkel van meneer Bikkebak ker om daar een zwart-wit gestreept shirt te kopen de kleuren van De Biggers en een wit broekje. Meneer Bikkebakker deed of hij héél verrast was, toen hij hoorde, dat Jackie lid van De Biggers was geworden. „Dat is een felicitatie waard, Jack", zei hij. „Ga even mee naar de huiskamer. Dan drinken we samen een glas limonade". Meneer Bikkebakker had besloten dit voetbalgenie van den beginne af aan met de nodige onderscheiding te beje genen. Hij moest zich bij De Biggers echt thuis voelen. ORKESTJE OPGERICHT SLUIS TE KLEINE Aan de Kleine Sluis is, voorlopig met 16 man, een orkestje opgericht, dat bij verschillende gelegenheden medewerking wil verlenen. De eerste keer zal dit waar schijnlijk bij de D.O.K.E.V.-revue zijn. In het bestuur zijn gekozen: de heren K. Kaan en K. Kossen, resp. als voorzitter en secretaris en mej. G. de Boer als pen- uingmeesteresse. Door B. en W. van Zijpe zijn de volgende bouwvergunningen uitgereikt: de heer S. Kooij tot herbouw van de onlangs afgebrande boerderij, bewoond door de heer A. Schenk aan de Grote- sloot te Burgerbrug; de heer P. Genet te Stolpen tot het bouwen van een bollenschuur. Voor de betrekking van onder wijzeres aan een tweetal scholen in deze gemeente hebben zich geen solli citanten aangemeld. Onze plaatsgenoot, de heer P. Roozing, die het winkelpand annex ijssalon van de heer W. Hoveling heeft overgenomen, heeft bij het jgemeente- bestuur een aanvraag ingediend voor een verlof B. Doordat op het Spaanse eiland Mi- norca een kanon bij het laden ontplofte, zijn drie en twintig militairen om het leven gekomen. Zes werden ernstig ge wond. De Amerikaanse regering heeft alle geblokkeerde bezittingen in de VS van buitenlanders vrijgegeven, met uitzonde ring van die van Inwoners van commu- n stische landen.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2